» »

vprašanje - amd proc., osn. plošča, ssd disk

vprašanje - amd proc., osn. plošča, ssd disk

pikachu004 ::

po nekaj letih kupujem novo škatlo, vidim da je precej novosti in imam nekaj vprašanj.

-je FM1 podnožje novejše od AM3 in katero bo dlje v proizvodnji oz. bo kasneje zastarelo?
-amd 8 jedrni so samo za AM3 podnožje, ali pridejo 8 jedrni tudi za FM1?
-zasledil sem, da imajo nekateri AMDjevi procesorji vgrajeno grafično kartico, kako deluje to z itegrirano ali cenejšo Pci-e grafično?
-kako se navijajo FM1 procesorji?
-vidim da ste navdušeni nad SSD diski, je potrebno kaj posedno paziti? Kot vidim je razlika v sata 2 in 3, ali še kje?

hojnikb ::

Za kaj boš meu in kolk hočeš dat;
brez tega ti ne mormo pomagat..
#brezpodpisa

pikachu004 ::

Računalnik uporabljam za pisarniške programe(nezahtevni), photoshop, corel draw, filmi, starejše igre. Odprtih imam več programov na enkrat, več tabov v ff. Cena recimo 400-500€ za proc, matična, rami (8gb), disk, grafična.

kixs ::

Imas kaksen poseben razlog, da zelis AMD procesor?

pikachu004 ::

ni nujno, mislil sem AMD ker sem prebral na forumu, da je boljše razmerje med ceno in zmogljivostjo pri cenejših verzijah.

jest10 ::

-je FM1 podnožje novejše od AM3 in katero bo dlje v proizvodnji oz. bo kasneje zastarelo?

FM1 je novejše. AM3 je že odpisano, AM3+ bo v kratkem. FM1 prav tako. V nobenem primeru ne računaj na nadgradljivost čez par let.


Glede na opisano se ti bolj splača vzeti A8-3850 na FM1 podnožju Procesor po hitrosti ekvivalent Athlonu X4 640, integrirana grafična pa je dovolj dobra za poganjanje vseh možnih iger(jasno ne vseh na max nastavitvah, to je jasno) Pride te okoli 30€ ceneje, kot če bi kupil posebej X4 640 ter ekvivalentno grafično

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

pikachu004 ::

FM1 je novejše. AM3 je že odpisano, AM3+ bo v kratkem. FM1 prav tako. V nobenem primeru ne računaj na nadgradljivost čez par let.

-Prihaja že novo?
-Če vzamem osnovno ploščo ki nima vgrajene grafične kartice, in eno cenejšo grafično kartico (verjetno manj zmogljiva od tiste v procesorju), sistem to sam prepozna ali se to nastavi v biosu,win,..?
-Kateri chipset za FM1 in katerega ne? Pri vseh piše da podpirajo 4 jedrni procesor, če pride tudi 8 jedrni se da to rešit z nadgradnjo biosa?
-Na kaj morem pri biti osnovni plošči še pozoren. Sata3 in usb 3.0, sem še kaj spregledal?

sicer malo začetniška vprašanja, ampak zadnji pc sem kupoval pred več kot 5 leti ;)

jest10 ::

FM1 procesorji imajo grafično v samem procesorju. Pri AM3/AM3+ procesor nima grafične, lahko je le integrirana na matični plošči.
Na FM1 ne bo 8 jedernikov.

x45 ::

Za 8 jeder , USB 3,0 in SATA 6 gbps moraš vzet am3+ platfotrmo in 990 ali 970 čipset AMD. 8120 FX stane nekje 200 eur, FX 4100 pa 100 eur- 4 jedra. grafika je lahko dodatna ali na plošči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri je AMDjev zadnji SOCKET?

Oddelek: Strojna oprema
81245 (1030) Joze_K
»

Procesor AMD A8 X6 3870 FM1

Oddelek: Kaj kupiti
8975 (827) x45
»

Kateri procesor izbrati?

Oddelek: Strojna oprema
368357 (7472) dmorec
»

AMD Llano (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9511078 (7775) Blinder
»

Nova plata, cpu in ram za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
5600 (551) Dr_M

Več podobnih tem