» »

Bolha in tržni inšpektor

Bolha in tržni inšpektor

Brane2 ::

Zakaj nakladaš ?
Nikjer je nisem podal kot citat ampak kot izpeljavo iz tvoje trditve.

Če na osnovi podanega lahko kar tako trdiš, da gre za opravljanje dejavnosti, potem je to zate očitno, a ni ?

St235 je izjavil:

Zakaj ne ? Kje je meja ? 399 ? 250 ? Pod 200 in koliko ?

Ni kaj nepismenost ti je vrlina, zato ti še enkrat povem:
Prodaja 400 artiklov, je definitivno dejavnost ne glede na to kje in kako si jih dobil in za to potrebuješ ustrezno dejavnost. Nenavsezadnje tudi jaz lahko kupim 400 polnilcev na kitajskem in ji po kvazi malih oglasih prodam naprej. To pač ne gre. Prodaja je dejavnost in moraš imet kot takšno registrirano in ustrezno zakonsko regulirano. Dopuščena, je izjema pri odprodaji artiklov, ki jih vne potrebuješ (mali oglasi)ampak v razumnih merah. Glede presoje v konkretnih primerih pa case by case na podlagi uradne dolžnosti ali prijave ukrepa inšpektora.


IN ker odgovora na moje vprašanje nimaš, sedaj ponavljaš staro.


Lepo sem te vprašal KJE JE MEJA.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

TI odgovor podam kar sam:

Naravna meja je ustvarjanje razlike med nabavno in prodajno ceno. Če stvar prodaš dražje, kot si jo nabavil, si ustvaril določeno razliko, od katere cesar hoče dohodnino.

To seveda, če ni očitno, da nabavljaš z namenom nadaljnje prodaje in ne osebne porabe.

Do določene vsote ( par € ) se ti načeloma ni treba zj s tem, če gre za enkraten prejemek, naprej pa.

To je meja. Tako stvari v bistvu niso količinsko omejene.


jaz sem recimo tiste kondije kupil na razprodaji in v paketu, ker je šla firma v stečaj, sem lahko kupil samo vse ali nič.

Zdaj po tvoje izpada,d a če jih hočem prodati, moram za to odpreti dejavnost.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pudding ::

Lakotnik, dej mi poisc no, zakaj moram registrirat dejavnost, da prodam 400 kondijev al pa 10 polnilcev. :)

Brane2 ::

Maxl je izjavil:

Kako pa je s tem, če ti naročiš recimo 2 stvari iz Kitajske in za njiju plačaš davek in carino in ju potem preprodaš naprej za višjo ceno? Če bi to storil bi moral v dohodnini prijaviti prihodek, razliko (dobiček) bi mi pa obdavčili?



AFAIK da.
On the journey of life, I chose the psycho path.

alphasaphir ::

Se opravičujem za nevednost. Zanima me ali je bolha zakonsko dolžna shraniti IP naslov in če je temu tako bi morali obstajati tudi predpisani načini kako to storiti. Ker to ni ravno primerljivo z pregledom osebne/potnega lista, ampak je tehnično verjetno izvedljivo na več načinov in kje je zagotovilo, da je IP naslov pravilen?

Te stvari pravno urejajo zakoni posameznih držav ali kakšen mednaroden zakon o internetu?


Glede količine pa verjetno ne piše striktno, ker variira po izdelkih - količinah primernih za gospodinjstvo - kar omogoča zdravorazumsko presojo ali nekdo rabi toliko tega/onega, ali ne. Presodi inšpektor/sodnik, ampak če se jim splača lovit in kaznovat tebe za paket kondenzatorjev več kot očitno ne vejo kaj delajo. Če pa ti tako prodajaš kondenzatorje, baterije, lučke... pa država hoče svoj delež pogače. A mi zna odgovorit v koliko je internetna stran (bolha) odgovorna za to kako ti prodajaš. Ali je ali ni! Mora hraniti tvoje podatke in kako priti do njih? Ali pošiljajo "prijave" iz samoiniciative, ali inšpektor pol dneva previsi na bolhi in pregleduje kdo bi lahko bil sporen?

Brane2 ::

AFAIK IP naslov sam zase še ne določa identitete osebe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Vikking ::

Kje je meja? Inšpektor mu jo bo povedal, ker je uradna oseba in za to zadolžen.

Saj se inšpektor ni na pamet odločil. Kontaktiral je Bolho, zahteval izpiske uporabnika, dobil vse toplo servirano, ter po pregledu postavk skozi celotno bodobje uporabnika ugotovil, da ni v nekem normalnem povprečju ljudi ki prodajajo odvečno rabljeno robo. Verjetno je tudi ugotovil da gre za prekomerno prodajo NOVE opreme, ter nasplošno prodajo opreme.

Mogoče z drugega zornega kota: NI normalno da nekdo v 1 letu proda 10 novih in 5 rabljenih telefonov. Prav tako če namesto besede "telefonov" uporabimo besedo "avtomobil".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Pudding ::

Ne avte zdej tle not mesat, k majo drgac davke. Ostanmo pr malih zadevah.

Vikking ::

Pudding je izjavil:

Ne avte zdej tle not mesat, k majo drgac davke. Ostanmo pr malih zadevah.



Kako ne? Saj lahko ti prodaš svoj avto pa ne bo nihče davka plačal. Če pa boš preko bolhe v 1 letu prodal 15 avtomobilov, pa bo inšpektro domneval da gre za preprodajo. Razumeš?

Mejo ti bo pa inšpektor postavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

alphasaphir ::

Brane2: To mi je jasno.

In kako se lahko zahteva, da nekdo shrani IP. Ni avtentičnost IP naslova primerljiva z osebnimi dokumenti. Jih na primer bolha mora hraniti, kako garantira za njihovo pravilnost, kdaj jih mora posredovati in kdaj jih lahko.

Pudding ::

Razumem. Domnevam pa, da mi ne bo meje postavil inspektor, ampak zakon. Recmo neka cifra po prometu. Recmo 25k.

Kva je ta slo-tech kul, k je tko live chat :)

Maxl ::

@Brane2, OK to mi je logično. Potem gre tukaj za sivo ekonomijo. Ampak kljub temu pa ni dovoljena takšna prodaja, ker kot pravijo drugi, bi moral imeti podjetje za to.

Kako pa potem oni ugotovijo, da ti te stvari preprodajaš? DURS vidi, da je na tvoj TRR nenormalno veliko prilivov in potem o tem obvesti TIRS ali te mora kdo prijaviti?

Brane2 ::

Vikking je izjavil:

Kje je meja? Inšpektor mu jo bo povedal, ker je uradna oseba in za to zadolžen.

Saj se inšpektor ni na pamet odločil. Kontaktiral je Bolho, zahteval izpiske uporabnika, dobil vse toplo servirano, ter po pregledu postavk skozi celotno bodobje uporabnika ugotovil, da ni v nekem normalnem povprečju ljudi ki prodajajo odvečno rabljeno robo. Verjetno je tudi ugotovil da gre za prekomerno prodajo NOVE opreme, ter nasplošno prodajo opreme.

Mogoče z drugega zornega kota: NI normalno da nekdo v 1 letu proda 10 novih in 5 rabljenih telefonov. Prav tako če namesto besede "telefonov" uporabimo besedo "avtomobil".



Stari, tu gre za tvoje osebne pravice. Ne moreš biti kaznovan samo zato, ker nisi "normalen".

Po tvoje bogataš ne more imeti 10 avtomobilov za svoj konjiček, ker njihova nabava in prodaja sami zase predstavljata dejavnost.

Tako recimo bi Jay Leno moral za svojo zbirko parsto avtomobilov odpreti podjetje ali kaj ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

St235 ::

ni tako enostavno in to je tisto kar brane ni sposoben dojet. ni point v dobičku, oziroma je samo dokler govorimo o plačilu dohodnine. Potem pridemo pa do še vseh drugih kriterijev, ki so povezani z prodajo vključno z zakonom o vasrvu potrošnikov. Ker po tvoji ogiki, če ti prodajalec nekaj proda brez dobička potem zakoni neveljajo?

in ponvaljam eno in isto ker še vedno ne dojameš sledečega:
Dopuščena, je izjema pri odprodaji artiklov, ki jih vne potrebuješ (mali oglasi)ampak v razumnih merah. Glede presoje v konkretnih primerih pa case by case na podlagi uradne dolžnosti ali prijave ukrepa inšpektora.


Seveda ni možno določit številke zato pa obstaja izraz za normalno gospodinjsko uporabo. In ne gre za nikarpno sivo področje z vidika zakonodaje. Zakon jasno predvideva da je za prodajo poterbna registracija ustrezne dejavnosti. Sivo območje pa je v toliko ker točne meje kdaj do tega pride in tukaj je stvar inšpekcije da v skladu z zakodajo to oceni.

Brane2 ::

Maxl je izjavil:

@Brane2, OK to mi je logično. Potem gre tukaj za sivo ekonomijo. Ampak kljub temu pa ni dovoljena takšna prodaja, ker kot pravijo drugi, bi moral imeti podjetje za to.

Kako pa potem oni ugotovijo, da ti te stvari preprodajaš? DURS vidi, da je na tvoj TRR nenormalno veliko prilivov in potem o tem obvesti TIRS ali te mora kdo prijaviti?


Kaj je "nenormalno veliko prilivov" ? Janković je svojemu sinu kupil bajto. Je šel kdo v arest za tole ? Mu kdo _utemeljeno_ teži s tem ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pudding ::

Lakotnik, prosim povej mi, kateri zakon to tako jasno predvideva?

Maxl ::

Jah Jankovič in ostali so pač veliko ribe, ki jih ne bodo nikoli jebali, tako kot nas. Nenormalno veliko prilivov je pa mišljeno kot recimo 10 transakcij v vrednosti 200€.

Brane2 ::

St235 je izjavil:

ni tako enostavno in to je tisto kar brane ni sposoben dojet. ni point v dobičku, oziroma je samo dokler govorimo o plačilu dohodnine. Potem pridemo pa do še vseh drugih kriterijev, ki so povezani z prodajo vključno z zakonom o vasrvu potrošnikov. Ker po tvoji ogiki, če ti prodajalec nekaj proda brez dobička potem zakoni neveljajo?


O čem spet nakladaš ?


in ponvaljam eno in isto ker še vedno ne dojameš sledečega:
Dopuščena, je izjema pri odprodaji artiklov, ki jih vne potrebuješ (mali oglasi)ampak v razumnih merah. Glede presoje v konkretnih primerih pa case by case na podlagi uradne dolžnosti ali prijave ukrepa inšpektora.


Ne more ti nekdo opzidit kazen ali davka na podlagi osebne "razumne" presoje. Sploh pa ne kar tako za promet stvari NA KATERE SI ŽE PLAČAL VSE DAVKE.

Enkrat skozi dohodnino in prispevke, da si do denarja za nakup rpišel in drugič skozi DDV in davke od tako ustvarjenega dobička prodajalca.

Kaj bi še rad ? Saj na prodajo recimo rabljenega avta ravno zato ni več davka- ker je vse že bilo plačano ob novem vozilu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

alphasaphir ::

Pudding: inšpektor te bo verjetno kaznoval. Verjetno finančno. Že za 1 nov produkt, ali takega za katerega ni bil plačan davek.

Število avtomobilov, ki jih lahko na leto prodaš, brez zato plačaš je omejeno. Oziroma moraš odpret dejavnost. Kolko sem razumel je za fizično osebo v Sloveniji omejeno koliko avtomobilov ima (4 se mi zdi, lani je bil zakon sprejet ali pa se narobe spomnim in so ga želeli sprejet, ne najdem pravih linkov, žal).

Brane2 ::

Maxl je izjavil:

Jah Jankovič in ostali so pač veliko ribe, ki jih ne bodo nikoli jebali, tako kot nas. Nenormalno veliko prilivov je pa mišljeno kot recimo 10 transakcij v vrednosti 200€.



Ajde. In zakaj ni "nenormalno veliko" ena transakcija od €300k ?

To so nakladanja birokratov, ki so naleteli na sušo v EU bazenu. Prodali so državo novi federaciji, sedaj pa zmanjkuje "davkov" za obe in zdej je na vrsti "kreativno obdavčevanje".

alphasaphir je izjavil:

Pudding: inšpektor te bo verjetno kaznoval. Verjetno finančno. Že za 1 nov produkt, ali takega za katerega ni bil plačan davek.

Število avtomobilov, ki jih lahko na leto prodaš, brez zato plačaš je omejeno.


Če je bilo to vpeljano, je to čisto kavbojsko zatiranje folka, da državni birokrati prikrijejo lastno impotenco.

Če jim vsi ti davki niso dovolj, potem bo treba res nekomu spustit čelno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

alphasaphir ::

Iščem našel sem le to: forum ob 20:40 se govori nekaj o tem. Možno pa da sem si slabo zapomnil/razumel, ker se me ne tiče. Možno da je bilo koliko jih lahko prodaš, brez da jih pišeš na sebe ali registriraš. Verjetno je tako.

Zgodovina sprememb…

Pudding ::

alphasaphir je izjavil:

Pudding: inšpektor te bo verjetno kaznoval. Verjetno finančno. Že za 1 nov produkt, ali takega za katerega ni bil plačan davek.

Število avtomobilov, ki jih lahko na leto prodaš, brez zato plačaš je omejeno. Oziroma moraš odpret dejavnost. Kolko sem razumel je za fizično osebo v Sloveniji omejeno koliko avtomobilov ima (4 se mi zdi, lani je bil zakon sprejet ali pa se narobe spomnim in so ga želeli sprejet, ne najdem pravih linkov, žal).


Na podlagi česa me bo kaznoval? Preprodaja prepovedanih polnilcev za telefon? Ta s štirimi avti max je tud dobra :) Več linkov na zakone in manj nakladanja...

alphasaphir ::

Pudding je izjavil:

manj nakladanja...


Prosim vzdrži se nesramnosti, ker še iščem, lahko pa sam poskusiš.

fosil ::

Jah zunaj je slabo vreme, dež, megla in se inšpektorjem ne ljubi hodit po terenu.
Sedaj se bodo verjetno spravil tudi na iskanje dlake v jajcu pri spletnih trgovinah.
Tako so recimo lansko leto kaznovali eno spletno trgovino ker ni bilo nikjer napisano da poslujejo v slovenskem jeziku.
Tako je!

Furbo ::

Ja saj težijo če nimaš v pravem vrstem redu napisane merske enote in podoben bullshit. Metrične morajo biti spredaj... krneki.

Spet se bodo na kake prodajalce gum spravili in plemenitih kovin.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pšenični ::

Ma, tipo je mel lahko konstantne prilive na TR, pa so ga z Dursa pocahnal.

Druge razlage ni.

St235 ::

Brane2 je izjavil:

St235 je izjavil:

ni tako enostavno in to je tisto kar brane ni sposoben dojet. ni point v dobičku, oziroma je samo dokler govorimo o plačilu dohodnine. Potem pridemo pa do še vseh drugih kriterijev, ki so povezani z prodajo vključno z zakonom o vasrvu potrošnikov. Ker po tvoji ogiki, če ti prodajalec nekaj proda brez dobička potem zakoni neveljajo?


O čem spet nakladaš ?


in ponvaljam eno in isto ker še vedno ne dojameš sledečega:
Dopuščena, je izjema pri odprodaji artiklov, ki jih vne potrebuješ (mali oglasi)ampak v razumnih merah. Glede presoje v konkretnih primerih pa case by case na podlagi uradne dolžnosti ali prijave ukrepa inšpektora.


Ne more ti nekdo opzidit kazen ali davka na podlagi osebne "razumne" presoje. Sploh pa ne kar tako za promet stvari NA KATERE SI ŽE PLAČAL VSE DAVKE.

Enkrat skozi dohodnino in prispevke, da si do denarja za nakup rpišel in drugič skozi DDV in davke od tako ustvarjenega dobička prodajalca.

Kaj bi še rad ? Saj na prodajo recimo rabljenega avta ravno zato ni več davka- ker je vse že bilo plačano ob novem vozilu.



Pa dobro pa res ne dojameš, da je poleg davčne zakonodaje še vse kaj drugega zraven????? A misliš da je edini pogoj, da imaš trgovino da plačuješ davke???

amigo_no1 ::

Vikking je izjavil:

Pudding je izjavil:

Ne avte zdej tle not mesat, k majo drgac davke. Ostanmo pr malih zadevah.



Kako ne? Saj lahko ti prodaš svoj avto pa ne bo nihče davka plačal. Če pa boš preko bolhe v 1 letu prodal 15 avtomobilov, pa bo inšpektro domneval da gre za preprodajo. Razumeš?

Mejo ti bo pa inšpektor postavil.

Eni menjavajo avte kot Beckham spodnjice.A potem je že preprodaja?

Pudding ::

alphasaphir: sej ves da iscem tut jest, k se slis res zanimiv, nism hotu bit nesramen no :*

EDIT: Lakotnik: dej ze link na kak zakon, predpis... karkol :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

St235 ::

Zakon o trgovini navaja sledeče v 2. členu:
- trgovina je opravljanje trgovinske dejavnosti, ki obsega nakupovanje blaga z namenom nadaljnje prodaje ne glede na to, ali je blago prodano v nespremenjenem ali spremenjenem (obdelava, predelava in dodelava) stanju;

Torej je zadeva jasna: Vsak nakup z namenom prodaje naprej je TRGOVINSKA DEJAVNOST. Kakršen koli profit, dobiček ali dodana vrednost je irelavanta.

Tukaj pa potem pride na vrsto termin količina izdelkov za normalno gospodinjsko rabo in tukaj je potem presoja inšpektroja na podlagi materialnih dejstev kdaj dejansko je posameznik stvari kupoval z namenom nadaljne prodaje in kdaj gre za to kar razumemo pod malimi oglasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Drugače pa mislim, da tale tema reši dilemo ali je Volk preprodajal ali prodajal rabljene izdelke:
Preprodaja izdelkov

V tem priemru kaže, da je kar prav, da ga rpivije inšpekcija.

Brane2 ::

St235 je izjavil:



Pa dobro pa res ne dojameš, da je poleg davčne zakonodaje še vse kaj drugega zraven????? A misliš da je edini pogoj, da imaš trgovino da plačuješ davke???



Ti mi samo pokaži, kaj od tega kršiš ob prodaji "izven razumnih količin" HKRATI pa ne ob prodaji v "razumnih količinah"...

Kaj ? Kupčeva pravica do uveljavljanja reklamacije ? Kaj petega ?

St235 je izjavil:

Drugače pa mislim, da tale tema reši dilemo ali je Volk preprodajal ali prodajal rabljene izdelke:
Preprodaja izdelkov

V tem priemru kaže, da je kar prav, da ga rpivije inšpekcija.



Ni res. Ta primer ne DOKAZUJE PRAV NIČESAR.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

St235 ::

LOL, daj preberi kaj je volk spraševal leto dni nazaj in s čim ima danes probleme.

Potem pa preberi zakon o trgovini in boš videl kaj vse poleg davčne zakonodaje kršiš in kakšne so sankcije, če orpavlja štrgovinsko dejavnost kar tako po domače.

Brane2 ::

Stari, nismo v staljinizmu.

Sum ni dovolj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kikibeck ::

prodam tv tuner za 20€ :) http://www.buyincoins.com/details/digit...

Pšenični ::

"prodam tv tuner za 20€ :) http://www.buyincoins.com/details/digit..."

Če vsak mulo (pri tem ne mislim tebe) najde tale oglas, ga bo tud inšpektor....

Ja, pred kakšnim letom so se prodajali po 16 evrov na Bolhi, ko so bili v Mlacomu po skoraj 50E.

Tko, da tole s tunerji je že lep cajt "good deal".

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Brane2 je izjavil:

Stari, nismo v staljinizmu.

Sum ni dovolj.


Sum ni dovolj v inšpekcijskem postopku, kar pa debata na slo tech ni. Vsak si ima pravico ustvarit svoje mnenje in za moje pojme so stvari v tej in linkani temi dovolj, da se vzpostavi utemeljen sum. Do tega je tudi dejansko prišlo, kar nakazuje poziv inšpektorja. Sedaj pa bo na inšpektoratu, da na podlagi zbranih dokazov presodi ali je prišlo do dejanske kršitve ali ne in ustrezno ukrepa.

je pa absurdno trdit, da lahko kar tako počes preprodajaš kar ti paše in kot edini kriterij postavit davčno zakonodajo. Ravno tako je dejstvo, da je preprodaja artiklov kazniva v koliokor se ne izvaja v ustrezni pravni obliki v skladu z obstoječo zakonodajo (Obligacijski zakonik, Zakon o varstvu potrošnikov, Zakon o trgovini, Zakon o DDV...).

Kadar pa govorimo o konkretnih primerih, kakor ti poskušaš zbanalizirat zadevo pa je zadeva na strani tržnega inšpektorata da na podlagi zbranih dejstev ugotovi dejansko stanje in oceni ali gre za preprodajo ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane2 ::

je pa absurdno trdit, da lahko kar tako počes preprodajaš kar ti paše in kot edini kriterij postavit davčno zakonodajo.


Saj se lahko lotiva tudi tega. Tema za dolgo dilemo, ki pa jasno pokaže vso debilnost te države.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kikibeck ::

Meni gredo pošteno na živce takšni in drugačni, ki prodajajo zadeve kupljene iz raznih dealextreme-ov buyincoinsov.... ebay za npr 1€ brez poštnine potem pa prodajajo na bolhi, nedolgo nazaj sem videl oglas neke ženske, ki na FB prodaja neke obeske za verižico za 15€€, katere sem videl na eni izmed teh strani za 3x manj...

St235 ::

Brane2 je izjavil:

je pa absurdno trdit, da lahko kar tako počes preprodajaš kar ti paše in kot edini kriterij postavit davčno zakonodajo.


Saj se lahko lotiva tudi tega. Tema za dolgo dilemo, ki pa jasno pokaže vso debilnost te države.


Se strinjam, lahko odpremo temo o tem, da bi moralo bit opravljanje neke dejavnosti (ne nujno samo trgovinske) v omejenem okviru (recimo do xy € letno) bolj svobodno (zgolj samoprijava dohodka, brez dejanske registracije pravne osebe) ampak, to ni stvar te teme. Tukaj je govora o konkretnem problemu, ki ga zavezuje trenutna zakonodaja in teoretično razpravljane kaj bi bilo boljše nima nobene dodane vrednosti.

Pšenični ::

"Se strinjam, lahko odpremo temo o tem, da bi moralo bit opravljanje neke dejavnosti (ne nujno samo trgovinske) v omejenem okviru (recimo do xy € letno) bolj svobodno (zgolj samoprijava dohodka, brez dejanske registracije pravne osebe) ampak, to ni stvar te teme. Tukaj je govora o konkretnem problemu, ki ga zavezuje trenutna zakonodaja in teoretično razpravljane kaj bi bilo boljše nima nobene dodane vrednosti. "

Zgleda, da je rešitev problema v nakazovanju denarja v priporočeni kuverti, za večje zneske pa osebni prevzemi. Tako ne bo nobenega sledu o prilivih. Odpade prevzem po pošti in TR.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Pšenični je izjavil:

"prodam tv tuner za 20€ :) http://www.buyincoins.com/details/digit..."

Če vsak mulo (pri tem ne mislim tebe) najde tale oglas, ga bo tud inšpektor....

Ja, pred kakšnim letom so se prodajali po 16 evrov na Bolhi, ko so bili v Mlacomu po skoraj 50E.

Tko, da tole s tunerji je že lep cajt "good deal".



Dobro. To samo pomeni,d a jih prodajaš debelo POD tržno ceno. Kje naj bi bil tle tvoj profit, zaradi katerega naj bi ti težili ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

alphasaphir ::

St235 je izjavil:

LOL, daj preberi kaj je volk spraševal leto dni nazaj in s čim ima danes probleme.

Potem pa preberi zakon o trgovini in boš videl kaj vse poleg davčne zakonodaje kršiš in kakšne so sankcije, če orpavlja štrgovinsko dejavnost kar tako po domače.


Ampak to je pa srečno naključje, da je z istim imenom vprašal točno to.

Bi se lahko kdo tretji zgovarjal na to, da ni kupil z namenom nadaljnje prodaje? Torej zato avtomatsko ni trgovinska dejavnost?

Torej se res inšpektor bolj kot ne iz trebuha ven odloči, ali bo finančno kazen (polovičko) nekdo sprejel in kaznuje. Preveč dela z raznimi pritožbami si tudi noče nakopati.

St235 je izjavil:

Se strinjam, lahko odpremo temo o tem, da bi moralo bit opravljanje neke dejavnosti (ne nujno samo trgovinske) v omejenem okviru (recimo do xy € letno) bolj svobodno (zgolj samoprijava dohodka, brez dejanske registracije pravne osebe) ampak, to ni stvar te teme.


Tako kot je v Avstriji?

Pudding ::

Edino, kar ti manjka Lakotnik v ZT-1, je dolocba, kdaj je potrebno registrirat trgovinsko dejavnost.

Tudi, ce je dovolj preprodaja enega samega artikla, je globa le neverjetnih 100-200€ :)

Pšenični ::

"Dobro. To samo pomeni,d a jih prodajaš debelo POD tržno ceno. Kje naj bi bil tle tvoj profit, zaradi katerega naj bi ti težili ?"

V bistvu ne gre za velik denar. Po moje za ene 8 evrov po komadu. Moje osebno mnenje je, da je zadeva neracijonalna in da so ga prijavili iz kakšne računalniške trgovine. Ker jim je odžiral denar. V bisvu je tle večji problem, ker je imel nekako dumpinško ceno. Ni problem njegovih 8 evrov po komadu ampak tistih 30 ki jih npr. Mlacom ali pa kakšen drug ni dobil.....po komadu. Govorim o profitu.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Pudding je izjavil:

Edino, kar ti manjka Lakotnik v ZT-1, je dolocba, kdaj je potrebno registrirat trgovinsko dejavnost.

Tudi, ce je dovolj preprodaja enega samega artikla, je globa le neverjetnih 100-200€ :)


ZT-1 ne opredlejuje števila, tako da teoretično je že nakup enega izdelka z namenom nadaljne prodaje opravljanje trgovinske dejannosti. Konkretno katere kazni bi teoretično plačal, če bi na črno opravljal trgovinsko dejavnost pa bi moral pobrskat po zgoraj naštetih zakonih. Vsekakor pa ni samo 100-200€.

Pšenični ::

"ZT-1 ne opredlejuje števila, tako da teoretično je že nakup enega izdelka z namenom nadaljne prodaje opravljanje trgovinske dejannosti. Konkretno katere kazni bi teoretično plačal, če bi na črno opravljal trgovinsko dejavnost pa bi moral pobrskat po zgoraj naštetih zakonih. Vsekakor pa ni samo 100-200€."

Seveda misliš na nakup novih izdelkov?

Duhec ::

Sem mnenja, da je največ prijav s strani registriranih prodajalcev/s.p., d.o.o. in/ali uvoznikov, saj morajo za določene artikle zagotavljati tako slo navodila, ateste, servis...

Pudding ::

ni treba da je nov... rabis samo namen nadaljne preprodaje

Pšenični ::

"ni treba da je nov... rabis samo namen nadaljne preprodaje"

Na avtosejmu v Ljubljani so vsak teden isti obrazi.....preprodja pa gre na bolj fin način, "kupec" ne naredi takojšnjega prepisa in nato pobaše provizijo, ko proda avto po višji ceni. Ker avta nase ne prepiše...je vse zakonito (preprodaje ni).

Gre pa lahko za 100 X večje denarje kot tlele, v tem primeru...ane.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje SP

Oddelek: Loža
387645 (6546) fraising
»

Plačevanje davkov pri preprodaji

Oddelek: Loža
193112 (1921) Furbo
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8832423 (27625) St235

Prodaja preko fb cveti nekaterim (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226327 (22084) dzinks63
»

Carina in Davčna - povezani?

Oddelek: Loža
254200 (3484) fikus_

Več podobnih tem