» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
6 / 194
»»

Okapi ::

To je bilo verjetno danes ob otvoritvi v Celju. Tule si poglej, kaj so ponujali.
http://www.hofer.si/si/html/downloads/o...

Ob otvoritvah imajo vedno hude popuste, da zvabijo ljudi prvič v štacuno, in so vedno vrste. Se kar splača.

O.

Brainstorm ::

Kot kubanci, ki čakajo na kruh.

DeFacto21 ::

Nebi se šel tam gužvat za teh par centov popusta, ni šans.

MaterVola ::

Sto ljudi, sto čudi. Po sliki sodeč predvsem upokojencev. :)

Okapi ::

Predvsem ni par centov, ampak marsikdaj nekaj deset evrov.

O.

fosil ::

Recimo da prišparaš 100€ in da si moral zato čakat v vrsti eno uro.
Sedaj pa naj se oglasi tisti, ki zasluži več kot 100€ na uro.
Tako je!

bluefish ::

Odvisno.
Če se greš gužvat in kupovat samo zato, ker so popusti, potem si dvakrat na zgubi - čas in zgubljen denar za stvari, ki jih dejansko ne potrebuješ.

basket ::

@fosil
podpis!!

BlaY0 ::

To da greš v štacuno in nekaj kao "poceni" kupiš ne pomeni, da si prišparal ali celo profitiral kot trgovci radi rečejo. Ponavadi pri takih nakupih nababiš tudi par artiklov, ki jih sploh ne rabiš. Razen če potem to takoj prodaš za več kot si kupil, potem pa si profitiral ja :P

Alamar ::

Buggy ::

BlaY0 je izjavil:

To da greš v štacuno in nekaj kao "poceni" kupiš ne pomeni, da si prišparal ali celo profitiral kot trgovci radi rečejo. Ponavadi pri takih nakupih nababiš tudi par artiklov, ki jih sploh ne rabiš. Razen če potem to takoj prodaš za več kot si kupil, potem pa si profitiral ja :P


to pomeni tocno to...ce grem v stacuno kjer je X artikel -100€ kot povsod drugje in ga pac kupujem ker ga rabim, to se ne pomeni da moram kupit se n*y izdelkov ki jih ne rabim...al je pri tebi kako drugace to? Brez lizike na blagajni ni slo ko si bil majhen?

BlaY0 ::

Ni slabo, je pa vprašanje, če res to nucaš ali bi ti enako delo opravila tudi neka stara kišta za < 100 EUR. Folk danes sploh ne ve kaj kupuje, važno da jim tam piše "2 TB disk - nanj lahko shranite 56874609 fotografij" ali pa "USB 3.0 - 10x hitrejši kot USB 2.0".

@Buggy: Z mano se ne obremenjuj preveč. Mene pa zanima a ti stvar kupiš takrat, ko nastane potreba ali pri tebi razprodaja/znižanje umetno ustvari potrebo? Malo je namreč verjetno, da bi resna potreba nastala ravno takrat ko se odpre nova Hofer štacuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Okapi ::

Če hočeš ekonomično živet, moraš malo planirati vnaprej. Drug način je, da stvari, ki jo hočeš imeti, ne kupiš takoj, ampak pač počakaš, da se pojavi ugodna priložnost.

O.

kmetek ::

Alamar je izjavil:

Tole ni slabo za 299 EUR
http://www.hofer.si/si/html/product_ran...


To je odlično za ta denar, samo količine so imeli pomoje manj od 5 kosov.

BlaY0 ::

Okapi: Dobro si to povedal... stvar, ki jo HOČEŠ imeti.

max00slo ::

kmetek je izjavil:

Alamar je izjavil:

Tole ni slabo za 299 EUR
http://www.hofer.si/si/html/product_ran...


To je odlično za ta denar, samo količine so imeli pomoje manj od 5 kosov.

Jaz vidim ceno 399€ :) Vseeno je poceni :)

BlaY0 ::

Na otvoritvi v Celju je bila verjetno 299€?

MrStein ::

A ni to neka lanska ponudba?
(link niti ne dela več)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zelnick ::

I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Alamar ::

kmetek je izjavil:

Alamar je izjavil:

Tole ni slabo za 299 EUR
http://www.hofer.si/si/html/product_ran...


To je odlično za ta denar, samo količine so imeli pomoje manj od 5 kosov.


Saj imate prospekt gor
http://www.hofer.si/si/html/downloads/o...

In imeli so jih tri palete. Sta dva kolega vzela zase.:)

kmetek ::

Potem pa super, kaj naj.

MaterVola ::

fr4nc ::

MaterVola je izjavil:

http://www.hofer.at/at/html/offers/2867...

Kaj pa kaj takega?


Ziher ni Z77 plata... pa povrh še mogoče mATX.
GTX 670 ma zlo verjetno referenčni cooler
SSD 20GB v današnjih časih 8-O?

OK.. vsaj Windowsi si orginalni ;)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

kmetek ::

za 1000€ si pomoje boljše sestaviš?

matonson ::

To je m-sata SSD. Lahko deluje skupaj s tistim 1TB diskom.

Na to sceno:
http://www.techspot.com/news/43531-inte...

kmetek je izjavil:

za 1000€ si pomoje boljše sestaviš?

Ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

stock ::

Ja sigurno bi bilo fino če bi napisali več podatkov, če sem prav izbrskal nekje, ima OCZ Fatal1ty 700W PSU. Če je še plata dokaj normalna... je pa res da je ohišje navidez slabo prevetreno kar za ta rang kompa tudi ni tako zabavno. Sam bi pri teh €€ raje dal še 250€ pa kupil pošteno ohišje pa še kakih 100 za Normalen SSD.

Samo za kakega mulca je pomojem top, sploh če starši kupujejo, fino kupiš v trgovini, par let bo mir.. ni boljšega, igrice bojo laufale na polno oz. dosti bolje kot če greš pa kupiš komp v big-bangu, kjer npr vedno šparajo na grafiki pri "gaming" kompih.

fr4nc ::

Hmmm...
Samsung SSD 830 Serie 128GB 2.5" SATA 6Gb/s
Intel Core i5 3570K 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge
Sapphire Radeon HD 7850 2GB GDDR5
Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 XMS3 2x4GB M2B
OCZ Fatal1ty 550W ATX 2.2 Lüfter 135mm (modularen napajalnik)
Fractal Design Core 3000 schwarz ATX
ASRock Z77 Pro4 Z77 Sockel 1155 ATX DDR3
Seagate Samsung Spinpoint 1000GB F3 (HD103SJ) ST1000DM005
877,23 € + poštnina @ hoh.de
Res je ni i7, ampak ni ravno potrebe ter ni GTX 670... ampak si skoraj 100€ v žep, kar pa tudi nekaj šteje ;)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

šernk ::

In ko pristeješ še windowse prideš na 1000€...seveda jih vsi priročno spregledate ane? ;)

edit: skoraj sem pozabu še 3 leta garancije...torej tudi če je najbolj fuč matična ti mora delovati 3 leta, čez 3 leta za 200EUR kar jih sedaj prihraniš pri tem compu kupiš pa že praktično nov komplet matična+proc+rami.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

fr4nc ::

šernk je izjavil:

In ko pristeješ še windowse prideš na 1000€...seveda jih vsi priročno spregledate ane? ;)


Hehe.... jap tukaj sem jih pozabil (mogoče zato namenoma nisem naredil sestave za 1k€ :) ) - tukaj jih nisem "spustil" : http://slo-tech.com/forum/t494699/p3571...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

MrStein ::

"ziher"
"zlo verjetno"
Še dobro, da nisi napisal, da je v ohišju sigurno tudi pet listov solate in en gnili paradižnik. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Janac ::

tale pc je bestbyy za jurja

šernk ::

Solata je odvisna ali je računalnik 1 uro ali 2 dni na polici v trgovini...pač varnostna zaloga za hrčka ki poganja sistem :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fr4nc ::

MrStein je izjavil:

"ziher"
"zlo verjetno"

Ja glej tako je...
Napajalnik je 700W: http://aldi.medion.com/md8898/at/?refPa...
Opa: MSI - MS-7785 Mainboard mit Intel Z 77 Chipsatz - se opraščam > definitivno bestbuy

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

Steinkauz ::

Ja za tak dnar težko da kej podobnega sestaviš, sploh z windows.
Ohišje je tut kr lepo, sam ne vem kolk ma kej hlajenje poštimano. Sam glede na to da maš še kr overclock gor sklepam, da ni tolk slabo.

FlamE#7 ::

Sem se po dolgem času spet priklopil da vam malo povem o mojem Medionu Akoyi P6630, kupljen malo več kot leto nazaj:

Ob nabavi je stal 600€, pa mislim da sem na firmo vzel pa smo še davek dobil. Uglavnem za 600€ si misliš da si dobil super deal ja? NE. Računalnik ima avtonomije okoli 1 uro 30 minut, s tem da samo brskaš po internetu ali wordu. (ja, vse imam na varčevanje in izklopljeno 540M). Uglavnem to še preživiš. Potem druga stvar je da se stvar tako hudo pregreva, da bo mogla iti na servis. In to ne zdej, da bi bilo toliko praha notri, ampak se je začel pregrevati že takoj, samo da ga takrat nisem gnal z kakšnimi igrami. Uglavnem po 10 minutah TF2 stvar umre. In medtem ko čakam da se ohladi se počutim kot pred 20 leti... Če ga imaš na nogah, pričakuj da se ti jajca scvrejo. Nadalje Bog ne daj da daš kakšen DVD not ker tako rohni kot da bi prižgal kosilnico. Uno za sedet gor. Na otip je zelo nekvaliteten, kar se kaže tudi v kazalni napravi ki po enem letu hudo peša. Tudi to, da je brez roba je navadno sranje, saj se velikokrat zalotiš kako šaraš izven pada.

To vse vam pišem ob tem da sem kupil kasneje proti koncu 2011 punci HPja onega punčkastega z rožicami, za okoli 100€ dražje (tudi 3 leta garancije). Izkazalo se je da nama un računalnik stoji v kotu in že ob pogledu na njega kolnem, HPja pa uporabljava 24/7. Tudi za igre, za HDMI out (lonely planet na 1080 se ne zatika kot se na medionu) itd. Hlajenje je odlično, tih je, zaslon je boljši...

Jutri kličem na Medion, da vidim, mogoče ga bodo pa z garancijo skupaj spravilo.

Uglavnem moja izkušnja je izjemno slaba, konec koncev se ob normalni plači dela 2 dni dlje za pomoje 900 dni bistveno boljše uporabniške izkušnje. Usaj za prenosnike ni vredno dajat 100 ali 200€ manj!

Lp,

Če koga še kaj zanima, prosim vprašajte.

Lp

MaterVola ::

Evo vprašanje. Jutri odgovori, kaj so ti rekli na Medionu.

solatko ::

Ti mogoče HP-je prodajaš, ker problemi, ki si jih opisal, v glavnem veljajo za HP-jeve prenosnike.
Še nisem imel v rokah HP-ja, ki je stal manj kot 1200€, kateri se nebi pregreval in imel vroč del, kjer počiva leva roka.
Medion ima odlično organizirano poprodajno aktivnost, zato se pridružujem MaterVola, saj me zanima, kaj ti bodo odgovorili.
Delo krepa človeka

janezek67 ::

Za ceno 600€ smo okoli novega leta dobili Lenovota i5 z windowsi in ločeno nvidia grafiko - v glavnem pri hoferju ni bilo takrat boljše ponudbe. Meni se nakup laptopa v Hoferju ni zdel nikoli nič posebnega, drugo je pri navadnih mašinah.

AngelOfDeath ::

janezek67 je izjavil:

Za ceno 600€ smo okoli novega leta dobili Lenovota i5 z windowsi in ločeno nvidia grafiko - v glavnem pri hoferju ni bilo takrat boljše ponudbe. Meni se nakup laptopa v Hoferju ni zdel nikoli nič posebnega, drugo je pri navadnih mašinah.



Lenovo je 60%+ Lastnik Mediona tako da...
edit: Slovnica

seu_ ::

Od 7.6. majo ful fajne fitnes podloge, če kdo rabi.

Volk| ::

Jaz sem pa kupil prenosnika pri Hoferju pa sem več kot zadovoljen. Za ta dnar, sem dobil mašino, ki laufa kot švicarska ura.
Še bom kupoval tam. Dobre izkušnje.

@FlamE#7
Če je prenosnik tako slab kot govoriš, zakaj ga ne prodaš za nizke pare? Sem prepričan, da se bo hitro najdo kupec, ki rabi poceni prenosnik. Glede na to da je star leto dni ima še torej 2 leti garancije, bo si ga že dal popravit in z pridom uporabljal.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

solatko ::

Volk| - a nisi opazil, kako je hvalil HP-jeva jajca. Nič o njegovem "MEDION-u" ni res, saj ga sploh nima.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

Jaz sem pa s HP prenosnikom (Probook) super zadovoljen, čeprav je bil takrat najcenejši 15,6" prenosnik z ločljivostjo običajne 17-ke. Sem pa v Hoferju vzel multifukcijski HP Officejet 4500 Wireless, ki pa je res ena komedija. Na začetku je stvar nekako delala (pa ADF nisem uporabljal), potem pa...

- občasno (2x na teden ziher) se noče povezati v mrežo (nobena od ostalih stestiranih 13 naprav nima teh težav), ne pomaga niti statični IP, printer (pravzaprav MF) moram večkrat čisto izklopiti iz elektrike, da se potem enkrat sploh poveže v mrežo
- Scan to PDF je treba po izklopu printerja iz elektrike ponovno nastavit, nastavitve se v tiskalniku zbrišejo
- ADF (avtomatski podajalec skenerja) je zanič, po 4-6 listih se velikokrat ustavi (čeprav ni zagozdenega papirja), potreben je reset kompa in tiskalnika - zakaj že?
- po vsaki taki ustavitvi pusti vse že narejene skene (pripravljene za pretvorbo v PDF) na disku in tega se nabere, da to ni res. In tega sploh ne čisti za sabo, SSD-ja mi je zelo hitro napolnil do konca...
- pri vsaki težavi ti HP software ob javljeni napaki predlaga reboot kompa, tiskalnika in če še to ne pomaga (navadno ne), ponovno naložit drajverje. Leta 2012 - a se hecajo? Nalagal sem ji že 4x, 3x čistil to svinjarijo. Jaz pa tačas na PC-ju šebam kako 10-urno obdelavo videa...
- potem predlaga še tista HP orodja za poiskat printer na mreži, itd in ta "čudežno odkrijejo", da se printerja preko mreže ne vidi, da naj ga zresetiram, zresetiram računalnik, naložim drajverje... Luda kuča.

Zdaj pa ne vem, a sem jaz nor, ampak ta tiskalnik je katastrofa. Saj ne, da bi za tak denar pričakoval ne vem kaj, a to ni izdelek za na police trgovin. Edino fax dela brez problema, dokler ne pošlješ več strani hkrati preko ADF seveda ;).

Bom sigurno nesel nazaj, ker to pa je višek. Na srečo imam do zdaj s Hoferjem zelo dobre izkušnje z vračanjem (en hecen foto okvir so mi že vzeli nazaj brez vprašanj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

šernk ::

nemogoče da človek pove kaj vse se z medion prenosnikom dogaja in potem pohvali pregovorno hladne HPje, kjer moraš res že imeti srečno roko, da se ti ne pregreva :))


@floyd1: imam isti printer, v mrežo se normalno poveže vsakič, ADF mi tudi normalno deluje z 15 listi, doslej je le 1x zaštekalo papir notri.

predvidevam da je problem bolj v softwareju kot v samem printerju, ker meni zadeva na linuxu deluje tip top out of the box praktično vse od a do ž.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

floyd1 ::

Ma jaz tudi mislim, da je večino kriv SW, ampak to, da se pri običajnih ravnih listih tako zatika ADF, pa se mi ne zdi normalno. Vzel pa sem zadnjega, bil je razpakiran in v vitrini. Mogoče pa ga je kdo že celo nazaj prinesel. Tisto padanje iz mreže pa po mojem ne more biti SW. Poskušal sem na več (štirih) računalnikih in naenkrat ni več od nikoder dosegljiv. V takih primerih preko web browserja tudi njegov IP ni več dosegljiv, tako da... Res ne vem. Fajn pa je da si mi povedal, da tebi dela OK, jaz ga bom v vsakem primeru nazaj nesel, pa naj mi ga porihtajo ali zamenjajo.
Router je Linksys WRT160N z DDWRT, na drugih napravah (Ipod touch, Galaxy S, HTPC, 2x PC, 2x laptop, Synology NAS, Lacie NAS...) takih težav ni bilo.

Midnas ::

Mam ta tiskalnik, ravno tako iz hoferja. Problem je v firmwaru, ker se tiskalnik na brezžični povezavi ne zbudi iz sleep stanja. Zdaj, če tiskaš dovolj pogosto, da ne gre v sleep, potem je ok.

Sam sem zadevo "rešil" tako, da sem nastavil sleep time na 9999 (enota je pomoje minuta). Poglej si na netu. POZOR! Ne nastavi sleep time na 0, ker se potem tiskalnik ne zbudi več. To so v HP podpori napisali kot rešitev in potem imeli ogromen kup jeznih uporabnikov (oz. še bolj, kot so že bili).

Ker mi sem in tja tiskalnik pač gre v sleep ga zbudim z zamenjavo kanala na routerju. Menjam iz 9 na 8 in nazaj. Edino to ga vrže pokonci.

Na HPju so sicer enkrat govorili, da bodo zrihtali firmware, pa ni bilo še nič od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Midnas ()

šernk ::

aja tisto da se ne zbudi iz sleep prek wifi pa lahko potrdim, sem narobe razumel kot da se sploh noče občasno povezat na wireless (samo to zame itak ni težava, ker če imam kaj za sprintat s prenosnika ga tik pred tistim vključim)

ADF mi pa res odlično deluje, pa ponavadi listi niso ravno nabolj ravni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

floyd1 ::

Midnas: Super, hvala za nasvet, bom še to preizkusil. Je pa zadnjih 14 dni tako, da se večkrat tudi ob vklopu ni povezal v mrežo (kot sem rekel, preizkušeno iz več računalnikov v mreži, kjer je inštaliran), tako da ne vem, kaj ga še muči. Mogoče bo "zaspal" za vedno :|. Tudi, ko sem ga vlekel iz 230V se po ponovnem vklopu ni povezal.

Midnas, šernk: Ali se tudi pri vas zbrišejo nastavitve "scan to", če ga izklopiš iz 230V? To je zelo moteče in predvsem skoraj neverjetno za napravo iz 2011... OK, saj zadevo porihtam z nekaj kliki, a vseeno. Nisem samo jaz uporabnik, drugim bo težje razlagat.

FlamE#7 ::

MaterVola je izjavil:

Evo vprašanje. Jutri odgovori, kaj so ti rekli na Medionu.


Rekli so mi naj jim napišem email z opisom težave pa MD številko pa opis težave. Pol pa načeloma pridejo iskat z slovensko pošto nakar gre v avstrijo. Aja a mislte da bolje da backupam podatke na zunanjega?

Drugač pa se oproščam- šernk in solatko, hofer fana, ta opis ni bil namenjen poveličevanju HPja ali pa krivičnemu pluvanju mediona. Bil je opis mojih težav z njim skozi celotno leto. Prodajal ga nebi zato, ker mi dela vsaj toliko da delam seminarske za faks gor in brskanje po netu :). Go bo pa konec garancije ga bom pa predal 10 letni sestri saj za kaj drugega ni. Imava pa HP Pavilion dv6 in sva res zadovoljna! Če pa kdo ne verjame lahko pa slikam oba računalnika z današnjim časopisom pismo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FlamE#7 ()

mr1two ::

Boljše je, da vedno backup narediš, ko daš računalnik iz rok na servis. Včasih se zgodi da tudi po nepotrebnem zamenjajo naprimer trdi disk, druga pa je tudi ta, da se najhitreje odpravi težavo, če je ta prisotna na OSu, da se zadevo povrne na tovarniške nastavitve(sveža inštalacija recimo).
Meni gre recimo zelo na živce, da se ljudem tega ne da delat in moram jaz zanje to rihtat... In je velik pain, saj ne veš kdo ti bo prišel nazaj sikat, da si mu pobrisal nekaj, česar nebi smel(ker je npr. on pozabil na to in rekel "briši vse razen tega in tega" - nekaj pa pozabil).
««
6 / 194
»»