» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
2 / 194
»»

mihec87 ::

Sj tudi kak npr. hp ne izgleda notri kaj drugače pač sestavljeno iz oem komponent(včasih bolje kot pa roba ki se vlači po trgovini/servisu zmetana vkup(z piratskim sistemom za 20eur) pa prodano za vlke pare, na konc pa še jebejo z garancijo ko je treba kaj porihtat),sem že tudi bolj razmetane kable vidu v po meri sestavljeni kišti na servisu.
Vem pa za hoferjev računalnik ki bo že kako leto star pa se konstantno nažigajo igrce(cod ipd)pa dela bp od tistga dneva ko je bil iz trgovine

Ne rabijo pa vsi asus maximus formule za word pa pasjanso/filme..

Tist ko bi pa rad uber leet mašino pač naj ne gleda tega računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bajsibajsi ::

Saj Hofer ponuja "leet" masine... niso sicer uber leet, so pa se vedno leet; zlasti za taksne cene. :)

Taksna masina je precej bolj leet, kot pa masina v smislu "iscem PC za 1500 evrov". ;D

lansumnik ::

Kolikor sem po slikah gledal, notri je 2x 2gb Rama? :)

mihec87 ::

Bodimo realni..

Naredimo se računalniškega nepozavalca in gremo v lokalno rač. trgovino("ker je lokalc bo bolj "pošten"") in rabimo kišto z miško+tipkovnico+windows7 za 550eur pa da vidimo kaj bomo dobili..

Nadgrajevanje..če nima človek namena nadgradit v kratkem času, pomoje nima smisla gledat na to ker po parih letih če hočemo nadgraditi je ponavadi treba menjati pol računalnika saj je vse skupaj šlo že tako naprej in so drugi priklopi itd....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bane1 ::

Včeraj sem kupil ta računalnik. Ko sem ga doma vklopil,se je prižgal za cca 3 sekunde in se nato ugasnil. Ponovni vklop je bil mogoč po približno 20 sekundah. Danes so mi ga zamenjali za novega. Simptomi po vklopu so bili enaki kot prvič.Tudi tega sem vrnil v trgovino. S prodajalcem sva v trgovini razpakirala in preverila še zadnji računalnik , ki je bil na razpolago.Enake težave kot pri predhodnjih dveh. Brez problema so mi vrnili denar in se mi opravičili za nastalo situacijo.

kmetek ::

Torej 3 PCji defekt?

jest10 ::

kmetek je izjavil:

Torej 3 PCji defekt?

Ti se raje zgleduj po tem:
Brez problema so mi vrnili denar in se mi opravičili za nastalo situacijo.

kmetek ::

In? Pri nam tudi to naredimo če je treba. Pa nehaj obračati stvari, 3 kište so bile fuč.

RockyS ::

kmetek pri Vam pa kljub 10im poslatim mailom še zmeraj dobivam vaše mailinge... spamate u tri pizde materne. Dajte že sporihtat neke osnove, potem pa se delajte sposobne.

OK.d ::

vlado_ je izjavil:

zanima me kaj pravta za tale prenosnik...pa če gdo slučajn ve kak način kako prit do njega

http://www.medion.com/de/electronics/pr...

lp

slučajno ali kdo ve če pošiljajo izdelke tudi v slo
LPOK.d

kmetek ::

Rockys: kaj ima zdaj to veze z 3 pcji fuč? v vsakem emailu imaš odjavo ali pa preprosto blokiraš, kje je problem? In to ni spamanje, ob pristopnici si imel možnost ne dati email.

Bones ::

kmetek je izjavil:

In? Pri nam tudi to naredimo če je treba. Pa nehaj obračati stvari, 3 kište so bile fuč.

Seveda vrnete, pred tem pa 40dni težite, da niste odgovorni za popravilo in da denarja ne boste vrnili, klub temu, da je pooblaščeni serviser izdelek označil kot nepopravljivega. izdelek nato pošljete na dva nepooblaščena servisa in potem ti namesto 24inch PVA monitorja ponudijo 23inch AOC-ja in zabrusijo pa še vesel si lahko, da sploh kaj dobiš.

RockyS ::

kmetek je izjavil:

Rockys: kaj ima zdaj to veze z 3 pcji fuč? v vsakem emailu imaš odjavo ali pa preprosto blokiraš, kje je problem? In to ni spamanje, ob pristopnici si imel možnost ne dati email.


Da preveč hvališ vaš šop. In ne, vi nebi denarja vrnili na licu mesta iz blagajne ampak bi napisali nalog za nakazilo denarja (čez par dni,tednov) ali pa dobropis.

Kaj ti ni jasno? V vsakem jebenem mailu pošiljate odjavo ja, KI PA NE DELUJE!

kmetek ::

Kako boš vrnil denar naslednji dan povej mi? Naj se ga pričara? Isti dan lahko.
Na ZS mi pošlji tvoj email, da te odjavimo, da bo mir.

solatko ::

bane1 - Tudi tale objava, da so bili trije računalniki zanič, je krepko privlečena za lase. Na pokvarjen sistem, zelo težko naložiš windows in ostale programe, ki se nahajajo na teh Medionovih PC-jih.
Konkurenca bo pač morala izboljšati ponudbo, ne pa s takimi triki, poizkušat očrnit boljše.
Medion podpora je odlična, 3-letna garancija drži, brez kakršnihkoli izgovorov, denar dobiš takoj v trgovini, kjer si zadevo kupil.

Kmetek, lepo, da se zavzemaš za svojo firmo, vendar naj šefi raje poskrbijo za boljšo ponudbo in ustrezno podporo kupcem, pa se boste na pozitivnih mnenjih kupcev, našli tudi vi.
Pljuvaš po vsakem, imaš pripombe na vsako pozitivno oceno drugih, v resnici, pa niste sposobni sestavit predračun za p/p komponente, za doma sestavljeni računalnik.
Medion je pač eden največjih sestavljalcev računalniške in druge elektronske opreme, za trgovske verige. Za svoj denar, dobiš pri Medion-u (za tiste, ki kupujejo sestavljene računalnike), več, kot v katerikoli naši trgovini - deluje pač količina prodanih zadev in s tem boljši pogoji nabave materialov za sestavo.
Spomni se kakšno gonjo si se šel, za elektronika.si - današnji Dinocomp, pa so brez problema zamenjali, čisto vsak pokvarjeni izdelek v garanciji, ravno tako, tudi sedaj zamenjajo pokvarjene diske (pri nekaterih naših - ponudijo DOBROPIS).
Delo krepa človeka

Alamar ::

bane1 je izjavil:

Včeraj sem kupil ta računalnik. Ko sem ga doma vklopil,se je prižgal za cca 3 sekunde in se nato ugasnil. Ponovni vklop je bil mogoč po približno 20 sekundah. Danes so mi ga zamenjali za novega. Simptomi po vklopu so bili enaki kot prvič.Tudi tega sem vrnil v trgovino. S prodajalcem sva v trgovini razpakirala in preverila še zadnji računalnik , ki je bil na razpolago.Enake težave kot pri predhodnjih dveh. Brez problema so mi vrnili denar in se mi opravičili za nastalo situacijo.
Haha, potem pa svizec zavije čokolado. Računalniki so nenadoma odpovedali potem, ko so na servisu naložili SLO windowse, priložili popolna slovenska navodila in zapakirali v popolnoma prevedeno lično škatlo. Trije kolegi so kupili prvi dan - dela ko šus.:))

kmetek ::

Solatko, res ne vem s katero enoto imaš slabe izkušnje, pri meni jo nihče ni imel, vsaj upam.
Medion normalno, da bo imel boljšo in cenejšo ponudbo, če imajo 60mio nemški trg. In nisem pljuval po teh PCjih, ampak le kako so trije defektni?

fosil ::

solatko je izjavil:

bane1 - Tudi tale objava, da so bili trije računalniki zanič, je krepko privlečena za lase. Na pokvarjen sistem, zelo težko naložiš windows in ostale programe, ki se nahajajo na teh Medionovih PC-jih.

Kakor vem, pri velikih serijah računalnikov, ne nalagajo stvari na vsakega posebej, ampak samo klonirajo diske.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

urukhai ::

Tudi sam sem kupil omenjeni računalnik. Vse lepo deluje vendar imam težavo s priklopom USB 3.0. Imam zunanji trdi disk TEVION 500 gb in ko ga priklopim na USB 3.0 mi nekaj časa dela potem pa se sam izklopi in vklopi nazaj. Tako da ne morem normalno kopirati podatkov. Teh težav na USB 2.0 ni temveč dela brez problemov. Ali ima mogoče še kdo podobne težave z navedenim PC.

MrStein ::

Z USB 3 kot novo tehnologijo so nasploh problemi. Porodni.
Na drugem forumu je že tema na to, in sigurno je na ST tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

solatko ::

fosil - Seveda imajo v Medionu linijo, ki na diske instalira SLO windows, potem pa vratar te diske meče v računalnike za naš trg:)).
Verjemi, da je bil vsak od teh računalnikov vsaj enkrat zalaufan (to niso HP, Lenovo in podobni, brez naloženega sistema, katerega dobiš nedolžnega s proizvodnega traku).

urukhai - Meni je to delalo na Saberoth 1366 plošči, z gonilnikom 1,0, potem je prišel popravek za gonilnik USB 3, od takrat je v redu. To je verjetno Renesas/NEC gonilnik. Poišči popravke na Medionovi servisni strani.
Delo krepa človeka

urukhai ::

Solatko ne vem kaj bi lahko bilo, ker ko zaženemgonilnik USB 3.0 minapiše, da gre za gonilnik ASMEDIA ASM104. V kolikor si tako dober in imaš link do Medinove strani za servis bi prosil, da ga prilepiš, ker sm googlav in nisem nič pametnega najdu. Hvala v naprej.

solatko ::

Za dostop na Medionovo servisno stran, rabiš kodo tvojega računalnika in prišel boš direktno v njihov download in mail podporo. Ni problema pridobit ves potreben SW za tvojo mašino. Mi redno obnavljamo sisteme tudi na Medionovih računalnikih in s serijsko številko, potegnemo direktno na mašino vse potrebno.
http://www.medion.com/si/
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Alamar ::

Lahko pa tudi potegneš gonilnik direktno od proizvajalca. Mnogokrat je novejši, kot na uradnih straneh proizvajalcev prenosnikov
http://www.x-drivers.com/catalog/driver...

Duhec ::

bane1 je izjavil:

Včeraj sem kupil ta računalnik. Ko sem ga doma vklopil,se je prižgal za cca 3 sekunde in se nato ugasnil. Ponovni vklop je bil mogoč po približno 20 sekundah. Danes so mi ga zamenjali za novega. Simptomi po vklopu so bili enaki kot prvič.Tudi tega sem vrnil v trgovino. S prodajalcem sva v trgovini razpakirala in preverila še zadnji računalnik , ki je bil na razpolago.Enake težave kot pri predhodnjih dveh. Brez problema so mi vrnili denar in se mi opravičili za nastalo situacijo.

Bi lahko povedal poslovalnico kjer se je to zgodilo? Hvala.

urukhai ::

Jesenice

MrStein ::

Alamar je izjavil:

Lahko pa tudi potegneš gonilnik direktno od proizvajalca. Mnogokrat je novejši, kot na uradnih straneh proizvajalcev prenosnikov
http://www.x-drivers.com/catalog/driver...

Super, hvala!

Tu je driver 2.1.17 za NEC/Renesas uPD720200
( http://www.x-drivers.com/catalog/driver... )

Jaz imam PCI Express kartico in proizvajalec kartice ponuja driver 2.0.26.0 : October 7th, 2010.
Sem pri enem drugem proizvajalcu našel 2.0.34 (2011 februar, če sem pravi podatek prebral).
Tu pa tam nagaja (Hi-Speed namesto Super-Speed).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

urukhai ::

Vsem hvala za podatke.

Solatko sm vpisal kodo mojega PC in mi napiše, da PC s tako kodo ne najde. Sem jo pa 3 x preveril, če je prava in če je pravilno napisana. Imam občutek, da mi mora vedno nekaj nagajati. Sedaj bom probal še nove gonilnike naložiti, katere je predlagal ALAMAR pa bomo videli.

Alamar ::

Sem našel na nemški medion strani. Kot sem predvideval je starejša verzija gor, tako da kar naloži tisto zadnjo iz zgornje povezave
http://www.medion.com/de/service/_light...

kmetek ::

Driver Genius program si snemite :P

urukhai ::

ALAMAR iskrena HVALA za pomoč vendar sem že čisto obupal. Naložil sem nove gonilnike s strani, ki si jo linkal in se mi še vedno dogaja isto. Disk se pri prenosih večkrat izklopi in nato vklopi. Pa pri prenosih mi v totalcomanderju napiše, da je hitros, ki se spreminja med 130000 kbyt/ov in 25000 kbytov kar se mi zdi, da je zelo malo za USB 3.0 ali pa se motim.

MrStein ::

130 000 kbyte/s je čist OK za zunanji USB3 disk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

urukhai ::

Ta hitrost je samo na začetku pol pa je povprečna nekje okoli 40 000. Ampak to s hitrostjo bi blo super, če se mi ne bi disk večkrat izklopil tako, da vedno prekine prenos.

Alamar ::

Si probal na kakem drugem računalniku z USB3 povezavo? Lahko je kontroler v disku defekten.

MrStein ::

urukhai je izjavil:

Ta hitrost je samo na začetku pol pa je povprečna nekje okoli 40 000. Ampak to s hitrostjo bi blo super, če se mi ne bi disk večkrat izklopil tako, da vedno prekine prenos.

Tipična karakteristika hitrosti diska je taka:

HD103SJ



Če prekinja, pa je nekaj hudo narobe.
A v USB2 priključku tudi prekinja?
Ali kot rečeno še v čist drugem PC probaš.
Če na vsakem nagaja, je verjetno z diskom kaj narobe. (potem ga reklamiraj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bane1 ::

Duhec je izjavil:

bane1 je izjavil:

Včeraj sem kupil ta računalnik. Ko sem ga doma vklopil,se je prižgal za cca 3 sekunde in se nato ugasnil. Ponovni vklop je bil mogoč po približno 20 sekundah. Danes so mi ga zamenjali za novega. Simptomi po vklopu so bili enaki kot prvič.Tudi tega sem vrnil v trgovino. S prodajalcem sva v trgovini razpakirala in preverila še zadnji računalnik , ki je bil na razpolago.Enake težave kot pri predhodnjih dveh. Brez problema so mi vrnili denar in se mi opravičili za nastalo situacijo.

Bi lahko povedal poslovalnico kjer se je to zgodilo? Hvala.


Poslovalnica Ljubljana Cesta na Brdo 105

jest10 ::

kmetek je izjavil:

Driver Genius program si snemite :P

A da se zasmeti sistem še z enim sranjem več?

bane1 ::

Duhec je izjavil:

bane1 je izjavil:

Včeraj sem kupil ta računalnik. Ko sem ga doma vklopil,se je prižgal za cca 3 sekunde in se nato ugasnil. Ponovni vklop je bil mogoč po približno 20 sekundah. Danes so mi ga zamenjali za novega. Simptomi po vklopu so bili enaki kot prvič.Tudi tega sem vrnil v trgovino. S prodajalcem sva v trgovini razpakirala in preverila še zadnji računalnik , ki je bil na razpolago.Enake težave kot pri predhodnjih dveh. Brez problema so mi vrnili denar in se mi opravičili za nastalo situacijo.

Bi lahko povedal poslovalnico kjer se je to zgodilo? Hvala.


V Ljubljani
Poslovalnica Cesta na Brdo 105

floyd1 ::

Tudi meni zunanji HDD priklopljen na USB3 večkrat prekinja in je kot tak neuporaben. Na USB2 pa dela ko šus a valjda počasneje. Disk je WD MyBook Essential 2TB, USB3 kontroler pa ta.

urukhai ::

Ne na drugem PC ga še nisem sprobal bom moral nekoga poiskati, ki ima USB 3.0. Kot sem že prej napisal pa na USB 2.0 dela brez problemo in se mi ni še nikoli sam izklopil. Evo ravno kopiram stvari na disk prek USB 2.0 in dela dobro. Disk sem tudi formatiral pa ni pomagalo nič samo to , da moram sedaj ponovno kopirati vse stvari nazaj.

solatko ::

To je verjetno napaka na kontrolerju. Meni USB 3 disk na integriranem konektorju dela odlično. Prenos je konstantno okoli 150MB/sec pri prenosu 360 GB podatkov.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Ja, firmware update za zunanji disk (za ohišje oziroma SATA/USB adapter, ne za sam disk*) tudi preveri, če je na voljo.
(če že ni bilo omenjeno)

* - načeloma se tudi lahko FW id diska samega update-a, čeprav je zadnje čase to zelo redko. Razen za SSD.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

urukhai ::

Ja bom probal še firware update za zunanji disk poiskat kar bo pa malo težje ampak upam, da bo šlo.

T-h-o-r ::

samo vprašal bi

pri kom dela kmetek
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Heisenberg ::

T-h-o-r je izjavil:

samo vprašal bi

pri kom dela kmetek

+1 :)

jazbec ::

comshop

fosil ::

solatko je izjavil:

fosil - Seveda imajo v Medionu linijo, ki na diske instalira SLO windows, potem pa vratar te diske meče v računalnike za naš trg:)).
Verjemi, da je bil vsak od teh računalnikov vsaj enkrat zalaufan (to niso HP, Lenovo in podobni, brez naloženega sistema, katerega dobiš nedolžnega s proizvodnega traku).

Potem si dobil v roke že uporabljen računalnik.
Kar imam jaz izkušnje z medioni je zadeva enaka, kot pri recimo hp, torej kot prvič prižgeš, najprej kreiraš uporabnika in greš skozi instalacijo.
V eni taki akciji v Sloveniji gre sigurno za nekaj sto računalnikov, menda ne misliš da na vsakega posebej nalagajo windowse?
Poleg tega se v eni akciji enaki računalniki prodajajo v različnih državah, torej govorimo o več tisoč kosih.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Percusso ::

Halo vsem, bom tudi tukaj vprašal, ne zamerit:

Je tukaj kdo ki je videl ali ima Hofer ChiliGreen monitor (23,6") in mi lahko pove:

Kako se nastavi naklon pri tem monitorju?

Vem, ne bi smelo biti problemov, ampak ne bi rad polomil česa.
Nisem uspel prepoznati pravega gumba ali vijaka.

Bedasto, ampak vseeno vprašam!
Pa hvala!

solatko ::

Percusso - Če ne bo šlo, poglej v navodila, imajo vse lepo narisano.
Delo krepa človeka

Dromar ::

Moja izkušnja: S punco sva v dveh tednih kupila dva računalnika; enega pri dinokompu za 630€ tik pred ogromno podražitvijo diskov. Na dom sem dobil računalnik, ki je imel spodaj na ohišju odlomljen delček. Pravzaprav ga je dobila punca no. Manjkajoči delček ohišja rasurbo je bil ob odpakiranju paketa položen na vrh računalnika, kar vsaj meni izgleda tako kot da je nek zaposleni po nesreči polomil ohišje in pač porinil to vseeno noter. Ko sva napisala mail na dinokomp, so odpisali, da oni polomljenih računalnikov ne pošiljajo kupcem in da sva to zagotovo polomila sama...
Sicer priznam, da je z računalnikom popolnoma vse ostalo vredu, ampak to je pač nekaj kar me je presenetilo. Potem sem jaz kupil ta Medionov računalnik in za 80€ manj sem dobil 4gb rama manj, slabšo grafo (560 vs 550, kar je ogromna razlika), dvakrat tako velik disk in enako dober procesor (2320 vs 2400). Punca je oblikovalka, jaz pa igram kdaj igre, zato sva zaradi grafične računalnika zamenjala. Zraven je poleg originalnih windowsov dobila še kup opreme in celo Corel Essentials programe... Ne vem, koliko so vredni, ampak prepričan sem, da poceni niso.

Na računalniku iz dinokompa imam zdaj še en problem, namreč ta, da ne dela DVD pekač, kar sem tudi objavil v temi Pomoč in nasveti in upam, da mi bo kdo znal pomagat, ker sem počasi obupal. Prav tako matična nima vgrajene brezžične mrežne, ki jo hoferjev ima. Kupil sem tudi monitor, ki je bil zraven v ponudbi za 150€ in sem nadvse zadovoljen, čeprav je stojalo proti Dellovemu malce clumsy.
Imava tudi trdi disk 1.5TB, ki sem ga kupil pred kakšnim letom, pa vse super deluje. Ko pa enkrat neka stvar ni opravjala svoje funkcije, sem dobil nazaj denar v momentu ko sem na list papirja napisal svoje ime in priimek, obkrožil razlog vračila in se podpisal. Ko to hoče človek narediti v drugi trgovini, mu serjejo po glavi par ur in še NIKOLI nisem dobil nikjer drugje nečesa, s čimer bi bil popolnoma zadovoljen.

Hofer je zakon.
««
2 / 194
»»