» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
188 / 194
»»

mtosev ::

Še vedno ni windowsa in vprašljive kvalitete psu. Spire lol.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

Glede winsew je res, napajalc pa tudi v hoferjevem ni bog ve kaj.
Je pac edino ohisje v funtech z napajalcem, poleg LC, ki je isto low budget.
Si pa zgresil point. i5, 1x vec rama in proper nvme ssd. Ce gres na enake low budget zadeve si na 350€, al pa se manj.

mtosev ::

Bi si upal trditi, da crapa kot je spire psu ni v hoferjevem kompu. Niso pri medionu neumni, da dajo not crap psu, pol odleti in pride komp na servis kar pomeni dodatne stroške za njih. Spire pa je res crap.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matobeli ::

Hudimana, če je za verjet testu lahko taka konfiguracija žre tudi do 360W med "gamingom".
https://www.techpowerup.com/review/inte...

MrStein ::

Ja, če daš zraven RTX 2080 Ti
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Windows 10 Home
Backlit-Keyboard
Dolby Audio™ zertifiziert (High-Definition-Audio mit 2 Lautsprechern)
39,6 cm (15,6") Full HD-Display mit extrem schmalem Displayrahmen und IPS-Technologie
Intel(R) Core™ i5-9300H Prozessor
NVIDIA(R) GeForce(R) GTX 1650 mit 4 GB GDDR5 VRAM Gaming Grafik
512 GB PCIe SSD
16 GB DDR4 Arbeitsspeicher mit 2.666MHz
Gamingoptimierte, hintergrundbeleuchtete Tastatur
Anschlüsse:
1 x USB 2.0 Typ A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Typ C, 1 x USB 3.2 Gen 2 Typ A, 1 x USB 3.2 Gen 1 Typ A, 1 x Mini DisplayPort, 1 x HDMI(R) 1.4b, 1 x LAN (RJ-45), 1 x Kartenleser für SD-, SDHC-, SDXC- Speicherkarten, 1 x Audio Kombi (Mic-in, 1 x Audio-out), 1 x Netzadapteranschluss
Maße:
359,6 x 30,8 x 258,8 mm (mit Gummifüße) (B x H x T)
Gewicht:
2,28 kg (inkl. Akku)
799eur hofer.at
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

MrStein je izjavil:

Ja, če daš zraven RTX 2080 Ti

Sem šele kasneje videl da je cel sistem zajet, ma sej bi moral vedet. ;((

opeter ::

matobeli je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, če daš zraven RTX 2080 Ti

Sem šele kasneje videl da je cel sistem zajet, ma sej bi moral vedet. ;((


Dobro si to ugotovil. Toliko žre 10-ta generacija Intelov. Brez grafične, haha. >:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MihaK3 ::

mtosev je izjavil:

Bi si upal trditi, da crapa kot je spire psu ni v hoferjevem kompu. Niso pri medionu neumni, da dajo not crap psu, pol odleti in pride komp na servis kar pomeni dodatne stroške za njih. Spire pa je res crap.

Nek biser PSU verjetno tudi tam ni - ne spomnim se sicer točne znamke, a meni je v Medionu brez opozorila krepnil po dobrih štirih letih (na srečo ni odnesel ničesar s sabo)

mtosev ::

Mislim, da so not fsp group psuji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bajsibajsi ::

Je kdo nabavil https://dostava.hofer.si/WORKZONE/Kov%C... Kovček z orodjem, 128-delni komplet, 90 eur?

Je ok za domaca opravila, tu in tam, posraufati kaj doma, na motorju..itd?

matobeli ::

Seveda je (za domačo in občasno rabo), če ti ustreza vsebinsko je to dober deal.

Lahko pa prideš še ceneje skoz če vzameš tisto kar dejansko rabiš.

Velik je enih nastavkov not, ki se valjajo praktično povsod pa zastonj so. Če uporabljaš bolj ali manj neke standard zadeve komot posebej nabaviš kakšne boljše.

mtosev ::

OS Windows 10 Home
tipkovnica z RGB-osvetlitvijo
visokoločljivostni zvočni sistem s certifikatom Dolby Audio™ z 2 zvočnikoma
posebej tanek 39,6-cm (15,6") zaslon s polno visoko ločljivostjo in tehnologijo IPS
grafifična kartica NVIDIA(R) GeForce(R) GTX 1650 s 4-GB video pomnilnikom VRAM GDDR5
512-GB disk SSD z vmesnikom PCIe
16-GB delovni pomnilnik DDR4 z 2.666 MHz
tipkovnica z RGB-osvetlitvijo, optimirana za igranje iger
4-jedrni procesor Intel(R) Core™ i5-9300H (2,40 GHz, do 4,10 GHz, 8 niti in 8-MB pametni pomnilnik Intel(R) Smart Cache)
priključki:
1 x USB 2.0 tipa A, 1 x USB 3.2 Gen 2 tipa C, 1 x USB 3.2 Gen 2 tipa A, 1 x USB 3.2 Gen 1 tipa A, 1 x mini DisplayPort, 1 x HDMI(R) 1.4b, 1 x LAN (RJ-45), 1 x bralnik pomnilniških kartic SD, SDHC, SDXC, 1 x kombinirani avdio priključek (1 x Mic In, 1 x Audio Out), 1 x priključek za omrežni adapter
mere (Š x V x G)/masa:
362 x 31 x 258 mm/2,1 kg (vključno s polnilno baterijo)
799e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Hofer rabim res pohvaliti. 4.3 sem pri njih narocil skiro in danes je ze prispel. Super hitri so bili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

miko22 ::

Kaj pravite na ta varilni aparat?
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

OK.d ::

Premalo amperov.
Kaj takega https://www.mimovrste.com/varilni-stroj...
LPOK.d

d4vid ::

Ne vem, če lahko na hoferjevega priklopiš plin, polnjena žica pa menda bolj lepi kot vari. Ta iz mimovrste pa je MMA, torej na elektrode.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

fikus_ ::

Hoferjev je za varjenje s polnjeno var. žico, Mimovrste pa za varjenje z elektrodo. S Hoferjevim se da čisto ok variti z enim varom do 2-3 mm debelo pločevino, večje debeline večvarkovno. Z elektrodo se pod 2 mm debelo pločevino težko vari.

miko22 ::

Hofer ima v ponudbi sedaj tudi kompresor:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

sosed me prepričuje, da kompresoju, ki ne uporabljajo olja niso bogve kaj. Ima prav?

matobeli ::

fikus_ ::

Cena je razmeroma "ugodna". Za 1,5 kW ne pričakovat čudežev, za kaj spihat, napolnit avto pnevmatiko, . . . je OK.

Tukaj imaš enega primerljivega, ki "laufa v olju"
https://www.interdiskont.si/izdelek/kom...

Hofer ima 3 leta garancije.

Terminathor ::

Ima in nima prav. Če se bo kompresor potreboval 2x na leto za kakšno kolo napolnit, pol bo ok.
Za vse drugo je tole škoda denarja. Raje vzemi klasičen kompresor.

fikus_ je izjavil:

Cena je razmeroma "ugodna". Za 1,5 kW ne pričakovat čudežev, za kaj spihat, napolnit avto pnevmatiko, . . . je OK.

Tukaj imaš enega primerljivega, ki "laufa v olju"
https://www.interdiskont.si/izdelek/kom...

Hofer ima 3 leta garancije.


Tale je 24l, hofer ima 50l.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

hoferje je čisto ok, tistih 10 barov je hipotetičnih, to moraš vedeti, ampak za kmečko uporabo je popolnoma dovolj. Ni pa to profi roba, sam če bi jo rabil, en bi tu spraševal.

zz

starfotr ::

50 l s 1,5 kW motorjem se ti bo polnil celo večnost. Zato raje 24 l.

Če rabiš za dolgotrajna opravila (npr. barvanje) je seveda bolje imeti večjo posodo, da ti manjkrat ropota. Vendar če je motor švoh je to useless.

miko22 ::

Bom verjetno vzel onega v bauhausu, ko so pod 100€ tudi in imajo 5 letno garancijo pa so na olje.
Hvala za nasvete. se človek lažje odloči :D

matobeli ::

sam pol pozabi izpihovanje pcja, ker mal tega olja gre tudi v izpihani zrak.

fikus_ ::

Tisto malo olja se ne bo poznalo pri napihovanju PCia. Je ob primernih pogojih vlage precej več.

starfotr ::

Jaz imam 24 l, brez olja. Kupil sem ga, ko se je obi odprl v Sloveniji. To je pa že krepko več, kot 10 let. In še vedno dela.

perci ::

fikus_ je izjavil:

Tisto malo olja se ne bo poznalo pri napihovanju PCia. Je ob primernih pogojih vlage precej več.

pa tudi če....sej olje ne škodi mašini

matobeli ::

Škodi samo od sebe ne, ampak glede na to da pihamo največ po hladilnem sistemu, je vsako olje dodaten lovilec za prah, ob morebitnemu uveljavljanju garancije je treba potem še spucat morebitne sledove na PCBju, na koncu tudi ob prodaji.

Je pa tega tako malo da je načeloma res vseeno. Ampak na koncu je tudi življenska doba obeh sistemov podobna, tako da spet ni neke panike.

Buggy ::

vcasih je bil za Hofer nek insider na tem forumu. Morda lahko namigne kdaj pridejo kaksni osnovni laptopi spet na stalaze. Rabim nekaj osnovnega za web in video klice

fikus_ ::

Poglej Aldi.at/de, imajo veckrat prej pri njih.

Assass1n ::

Računalnike izpihujem vsaj 20let pa so večina bili kompresorji slabi in ni bilo nikoli nobene sledi olja kjerkoli. Mogoče v kakem laboratorijskem okolju bi to olje predstavljalo problem, za nas ga ne bo.
Jaz sem iskal kompresor pred leti, sem potem kupil ahac(ne ABAC je :) ) 50l v merkurju za se mi zdi 150EUR ali je bilo 120. Super kompresor za to kar se v garaži rabi, še cev iz interdiskonta katera se sama navija 13M in več ne rabiš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

perci ::

A za kej postrihat pa to ni primerno?

Zvezdica27 ::

lp,

25 l bo premalo za barvati, če je kaj več. 50l bo še vedno mučenje, boš pa doma lahko, za kaj resnega pa 200l.

zz

Assass1n ::

To žal ne vem, pumpam gume in kaj spiham. Imam tudi vbodno žago na zrak ampak jo malo rabim.
Za kaj barvat niti nimam prostora, ne dvomim pa da se nebi dalo. Imam pa pištolo s katero sem prebarval oba boka avta, pomoje še z 25L kompresorjem. Nebi bilo za na car show naredilo se pa je :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

fikus_ ::

perci je izjavil:

A za kej postrihat pa to ni primerno?


Jaz imam 2,2kW in 50l , pa je za kaj manjšega barvati ok, oz. moraš vmes čakati. Ko pade tlak, se precej pozna pri barvanju. Imam eno normalno in eno manjšo pištolo za barvanje. Časovno je vseeno s katero barvam, ker pri normalni čakam, manjša pa ima manjso šobo.
Nekatere pištole za barvanje imajo navedeno porabo zraka.

Okapi ::

Kaj je to "kaj manjšega" v kvadratnih metrih?

perci ::

Pomojem merska enota ni prava :), da bi govoril v množini :)

Zvezdica27 ::

saj pravim 25l bo premalo, 50l mučenje, se pa da. Za kaj resnega je 200+ minimum

zz

shark99 ::

Kako se kaj obnesejo Hoferjevi wapi? Od jutri je v akciji za 99€. Ne vem a bi raje dal 30€ več in dobil od Lavorja z istimi karakteristikami. https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Okapi ::

Zvezdica27 je izjavil:

saj pravim 25l bo premalo, 50l mučenje, se pa da. Za kaj resnega je 200+ minimum

zz

Premalo za kaj, konkretno?

fikus_ ::

Okapi je izjavil:

Kaj je to "kaj manjšega" v kvadratnih metrih?


Tako čez prst do 2-3 m2, pogojno več s čakanjem. Npr. da se pobarvati okvir mopeda, garnituro vrtne mize in klopi, . . Tudi kakšen traktorski priključek, . .

matobeli ::

za avto štrihnit. Alpa novogradnjo.

resno=profi/semi-profi

Ker ste ravno na kupu glede kompresorjev, kakšen tlak zahtevajo pištole za optimalno delovanje? Je to čisto odvisno od pištole ali je nek standard-ish?

fikus_ ::

shark99 je izjavil:

Kako se kaj obnesejo Hoferjevi wapi? Od jutri je v akciji za 99€. Ne vem a bi raje dal 30€ več in dobil od Lavorja z istimi karakteristikami. https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


Pred nekaj tedni je imel Lidl podobno zadevo za 89,99€. Karakteristike po spominu, 2,2kW, ~500l/h, Maks. 170 bar, delovni okrog 120 bar, . . . Dodatno krtača.

Sama zadeva uporabna za hobi pranje avta, tlakovcev in podobno. Edino moteč je zvok elektromotorja, precej cvileč.

Melanholija ::

Če bo wap v uporabi 20min skupaj, nebo panike. Potem pa malica in dalje ;) Čisto resno, to ni za več urno uporabo brez pavze. Za avto umit pa tak je pa dovolj.

fikus_ ::

Še to, preveri, če ima slučajno aluminijasto ohišje črpalke. Lidlov bi naj imel Alu.

Zvezdica27 ::

lp,

s 25l boš lahko štrihnil, recimo, vrata. Kaj več skor nemogoče. Že za vrata bo ... hja, jaz sem 1x in sem moral kar paziti. 25l je res malo, res malo, sploh ker tisti bari zaradi malo volumna hitro padejo.

50l se pol da več (itak čakaš in vmes pupma), sam je mučenje. Ampak za resno štrihanje, al pa več robe, 200l.

zz

perci ::

Un, ki resno striha, ve kaj rabi. Za nas, amaterje nas zanima. Sej je blo lepo povedano, okvir mopeda se da prestrihat. Zame dobr info.
««
188 / 194
»»