» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
51 / 194
»»

Alamar ::

Nazaj k temi prosim...

Iz zanesljivih virov vem, da bo omenjena win8.1 tablica na voljo v precej omejenih količinah, medtem ko bo sedem palčnih precejšnja zaloga.

dzinks63 ::

Zresnite se malo, saj niste od včeraj, zelo dobro se ve kaj se zahteva od uporabnikov na Slo-tech forumu.

Nesta ::

Ojla. kaj pravite na prenosni disk 1Tb mu bo jutri na voljo. se splača? Garancijski bo tudi 3 letna?

fosil ::

Ne splača se.
Dobiš za manj denarja 1tb disk s 3 leti garancije.
na primer tale
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

bajsibajsi ::

pics.si/?di=M6Q3

Cca. 20 ljudi je cakalo pred 8. :)

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

fosil je izjavil:

Ne splača se.
Dobiš za manj denarja 1tb disk s 3 leti garancije.
na primer tale


Super hvala bom kar tu narocil disk.
Leclerk in Comshop sta imela za cca 60€ v akciji take diske

St235 ::

Odvisno kako daleč imaš do hoferja, ker pri funtech ne smeš pozabit na poštnino.

bajsibajsi ::

Funtech tudi omogoca osebni prevzem. :)

CyberPunk ::

bajsibajsi je izjavil:

pics.si/?di=M6Q3

Cca. 20 ljudi je cakalo pred 8. :)

Ja, pa od tega jih je 18 šlo po rože in hrano. :) V "moji" poslovalnici so imeli samo dva ali tri kose, se mi zdi.
Prvi vtisi dobri (celo famozni vonj po novih gadgetih, ko odpreš škatlo - tega v zadnjih sedmih letih nisem več zasledil ne pri Applu, ne pri Nexusu, ne pri Asusu... nikjer več), zaenkrat se še inštalirajo stvari.
Negativne stvari do zdaj:
-zaslon je rahlo temen, če daš na manj kot ~60% brightness (do zdaj nikjer nisem rabil več kot 20%)
-gor je 32-bitni Windows 8.1 with Bing

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

hojnikb ::

-gor je 32-bitni Windows 8.1 with Bing

to je negativna stvar ?
#brezpodpisa

CyberPunk ::

Heh, sodeč po tem opisu v bistvu ne. :) Sem mislil, da je kakšna okleščena reč, kot je bil njega dni Windows 7 Starter. (Edino remote desktop host bi pa morda kdaj prav prišel.)
Procesor je 64-biten, pa sem pričakoval, da bo tak tudi OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

AvtoR ::

Za 64 bit rabiš več rama in več diska.
Na tablici verjetno ne boš poganjal kakih CAD ali render programov?
Drugaće , čestitam za nakup!

hojnikb ::

Na 2GB je rahel nesmisel dajat 64bit OS.

Mislim, pa da je ta win8.1 bing samo v 32bitni različici anyway. Kej več na poceni tablicah tako neboš videl, ker so ti winsi praktično zastonj za proizvajalca.
#brezpodpisa

MrStein ::

fosil je izjavil:

Ne splača se.
Dobiš za manj denarja 1tb disk s 3 leti garancije.
na primer tale

Uf, a morajo take bedarije pisat: Hitrost prenosa: 5 Gb/s
?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Tudi jaz sem srečni kupec tablice. Ker sem trenutno na šihtu sem gor pognal samo nekaj aplikacij povezanih z delom (šefu je všeč princip priročnosti).

Bil sem pa ob 8h pred hoferjem, cca 30 ljudi v vrsti.

Ker so bili vsi 2-3x starejši od mene me ni skrbelo.
Prišli so po rože (šopke vrtnic in podobno) in sveče8-O

8.03 sem bil že na blagajni z prvo tablico v roki. Vstavim kartico in jo zavrne. not-nice.
Čez 15min sem nazaj z svežo gotovino iz bližnjega bankomata, tablice so še bile.

Narejena je solidno za ta denar, ekran se blešči, win tipkovnica je bedna, ikone so majhne, ampak nič kar se ne bi softwersko dalo popravit.
Zraven je OTG USB, 2A polnilec+uUSB kabel, krpica, pisalo in torbica. Torbica je šik, z prostorm za pisalo in omogoča tablici da samostojno stoji (v treh stopnjah, zatakne se z magnetom). Vsi ostali dodatki kar kličejo k bolj "slim" rešitvam.

Ko pridem domov bo pomojem en komplet slikic "unboxinga" priletel.

Za power bank pa priporočam: Xiaomi power bank, 18650 Li-ion, Panasonic celice, cena pa slabih 18€.

EDIT: Jasno da se gre za windows tablico in ne androidno 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

ingeniero ::

Tudi sam sem kupil to tablico. Guzva je bila precejsna, ampak za vrtnice in USB kljuc. Po testiranju sem ugotovil, da je zvok povprečen, kamera pa mi ne deluje. Ostalim kamera deluje?

matobeli ::

kje pa testiram če kamera deluje? (nisem nikoli uporabljal kamere na PCju)

Tilen ::

Tudi sam sem kupil Win 8.1 tablico. Zaenkrat vse deluje bp. :)

matobeli je izjavil:

kje pa testiram če kamera deluje? (nisem nikoli uporabljal kamere na PCju)


V metro UI klikneš na ikono kamere.

Kamera



Jaz sem test opravil tako, da sem naredil eno Skype videokonferenco. BP!:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Rippy ::

Tudi jaz sem jo kupil, prvi vtis je precej pozitiven moti me le kar mocan backlight bleed na zgornjem delu zaslona (ob temnem zaslonu). Drugace je pa ta kakovosten, na podrocju vidnih kotov in barv, tezava bo verjetno le nekoliko nizja najvisja svetlost pri zunanji upprabi na soncu.

CyberPunk ::

Jaz kakšnega backlight bleeda še nisem opazil. Sem pa opazil, da je osvetljenost rahlo valovala, ko sem imel na okoli 50 %. Zdaj se je umirilo.

Bomo videli, kako bo z baterijo - zaenkrat se mi zdi, da mi jo kuri približno toliko kot netbook, res pa je, da sem do zdaj v glavnem počel take stvari, ki baterijo ornk kurijo.

Eno vprašanje: Na priložen USB OTG kabel sem priklopil USB hub (z napajanjem) in na njem tipkovnica in miška. Kako zadevo prepričati, da se bo ob tem tudi polnila - ali pa to sploh ni mogoče? Napajalnik od USB huba je 3.8 A, 5 V.

Ostalo mi zaenkrat vse dela (kamere, zvok...). Meni je pa ta on-screen tipkovnica kul. Precej razkošna napram iOS in Android. :D

hojnikb ::

Eno vprašanje: Na priložen USB OTG kabel sem priklopil USB hub (z napajanjem) in na njem tipkovnica in miška. Kako zadevo prepričati, da se bo ob tem tudi polnila - ali pa to sploh ni mogoče? Napajalnik od USB huba je 3.8 A, 5 V.

če misliš polnjenje tablice preko huba... pol nebo šlo.
#brezpodpisa

ingeniero ::

Morda meni kamera ne dela, ker me je pri Skypu vprašal, če želim omogočit kamero pa sem dal blokiraj. Kako pa se zamenja kamero, ker sta dve na tablici? Kako jo prisiliti, da gre takoj v spanje?

hojnikb ::

poglej v device manager, če ti kako kamero zazna ?
#brezpodpisa

CyberPunk ::

hojnikb je izjavil:

Eno vprašanje: Na priložen USB OTG kabel sem priklopil USB hub (z napajanjem) in na njem tipkovnica in miška. Kako zadevo prepričati, da se bo ob tem tudi polnila - ali pa to sploh ni mogoče? Napajalnik od USB huba je 3.8 A, 5 V.

če misliš polnjenje tablice preko huba... pol nebo šlo.

V bistvu na katerikoli način, da bi bilo možno hkrati polniti in uporabljati - tudi če pomeni kakšen drugačen OTG/USB kabel.

A ja, pa priložen stylus je obojestranski (debelejša in tanjša konica). Pri tanjši konici je odzivnost zaslona slabša.

MaticKregar ::

A je kdo kupil 7 incno tablico za 100 eur? Mnenja?

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Alamar ()

matobeli ::

CyberPunk je izjavil:


V bistvu na katerikoli način, da bi bilo možno hkrati polniti in uporabljati - tudi če pomeni kakšen drugačen OTG/USB kabel.


Kaj v takem smislu bi mogoče šlo, nisem pa prepričan v pravilnost povezav znotraj kabla, se bom pa skoraj 100% še ukvarjal z to idejo:USB OTG Y (moškega uUSB vtakneš v tablico, tavelikega povežeš na hub, potem pa še en uUSB kabel da iz enega izmed portov na HUBu povežeš nazaj v žensko uUSB)

Kar se tiče vprašanja "če je možno" sem skoraj prepričan da bi šlo, ko bo čas bom malo poštudiral.

ingeniero ::

hojnikb: Res je bil problem hardwarske narave. Tablica je bila napačno dana v ovitek ;) Sedaj sem jo obrnil in deluje.

Hkrati sem rešil tudi problem kako dati napravo v spanje, saj se je po tem, ko sem jo obrnil pojavil še gumb za power off ;)

Zaenkrat sem navdušen nad napravo. Prej sem sicer imel ipad 1.

radmannsdorf ::

Današnji usb 32Gb, model: MD 87097 - 12,99€


oba testa v NTFS, en za drugim. sej to je ok, ali je 512K write mal čuden?

CyberPunk ::

matobeli je izjavil:


Kaj v takem smislu bi mogoče šlo, nisem pa prepričan v pravilnost povezav znotraj kabla, se bom pa skoraj 100% še ukvarjal z to idejo:USB OTG Y (moškega uUSB vtakneš v tablico, tavelikega povežeš na hub, potem pa še en uUSB kabel da iz enega izmed portov na HUBu povežeš nazaj v žensko uUSB)

Kar se tiče vprašanja "če je možno" sem skoraj prepričan da bi šlo, ko bo čas bom malo poštudiral.

Porocaj, ce bos kaj uspel scarati. Ja, nekaj podobnega sem enkrat ze videl, ko se je slo za eno Androidno tablico - samo mislim, da je tak Y kabel nastiman tako, da dodatno napajanje preko drugega USB zagotavlja napajanje prikljuceni napravi, ne glavni (tablici).
Problem naj bi bil baje tudi v tem, da OTG po definiciji nastavi sistem tako, da naprava (tablica) zagotavlja napajanje priklopljenim zunanjim napravam; medtem ko je napajanje oz. polnjenje (tablice) v drugo smer, zato naj bi bilo to medsebojno izkljucujoce.
Upam, da se motim. :)

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

Današnji usb 32Gb, model: MD 87097 - 12,99EUR


oba testa v NTFS, en za drugim. sej to je ok, ali je 512K write mal čuden?

hdd->usb

usb->hdd


zgleda da bo :)

Zgodovina sprememb…

sajmon ::

Sam en komentar na tablice; danes popoldne Hofer na Lavrici (Škofljica), vsaj po eno tablico (10" win) in (7" android) so še imeli v vitrini. Tako da ni bila tako majhna zaloga ali pa je povpraševanje manjše. Gužva je pa praktično vedno ob ponedeljkih in četrtkih.

Tilen ::

V mojem najbližjem Hoferju (MB - Šentiljska) je zaloga do 15:00 popolnoma pošla.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hojnikb ::

radmannsdorf je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Današnji usb 32Gb, model: MD 87097 - 12,99EUR


oba testa v NTFS, en za drugim. sej to je ok, ali je 512K write mal čuden?

hdd->usb

usb->hdd


zgleda da bo :)

wow, to so pa _res_ dobre hitrosti za 13€ kjuč.

Tisti 512K write je normalen, ker poceni kontrolerji majo vse razn sekvenčnih hitrosti precej porazno.
#brezpodpisa

seminal ::

torej se bolj splača tole kot pa transcend jetflash 790? cena je enaka

hojnikb ::

absolutno
#brezpodpisa

Spider9 ::

v hoferju sem videl da so imeli medion tv 40" za 299eur. Koliko sem gledal, so najcenejši začnejo pri ~340 euri. Včasih ima hofer kar kvalitetne zadeve, pa me zanima če ima kdo primerjavo mediona z najcenejšimo philipsi/samsung itd?
Ne rabim pa nobenih dodatkov in bonbončkov, tv je za mamo :)
LP

hojnikb ::

če ga dobiš, go for it.
#brezpodpisa

petrus ::

Še moj test Hoferjevega 32GB USB ključka:

Ter za primerjavo SanDisk Extreme PRO:
stati inu obstati

St235 ::

Spider9 je izjavil:

v hoferju sem videl da so imeli medion tv 40" za 299eur. Koliko sem gledal, so najcenejši začnejo pri ~340 euri. Včasih ima hofer kar kvalitetne zadeve, pa me zanima če ima kdo primerjavo mediona z najcenejšimo philipsi/samsung itd?
Ne rabim pa nobenih dodatkov in bonbončkov, tv je za mamo :)


jaz sem vzel njihovo 65 pred 14 dnevi. Nimam pripomb, dobil sem točno to kar sem plačal. Velik entry TV brez narpednih bombončkov (smart, 3d...) za vsaj 500-600EUR manj kot pri konkurenci.

CyberPunk je izjavil:

matobeli je izjavil:


Kaj v takem smislu bi mogoče šlo, nisem pa prepričan v pravilnost povezav znotraj kabla, se bom pa skoraj 100% še ukvarjal z to idejo:USB OTG Y (moškega uUSB vtakneš v tablico, tavelikega povežeš na hub, potem pa še en uUSB kabel da iz enega izmed portov na HUBu povežeš nazaj v žensko uUSB)

Kar se tiče vprašanja "če je možno" sem skoraj prepričan da bi šlo, ko bo čas bom malo poštudiral.

Porocaj, ce bos kaj uspel scarati. Ja, nekaj podobnega sem enkrat ze videl, ko se je slo za eno Androidno tablico - samo mislim, da je tak Y kabel nastiman tako, da dodatno napajanje preko drugega USB zagotavlja napajanje prikljuceni napravi, ne glavni (tablici).
Problem naj bi bil baje tudi v tem, da OTG po definiciji nastavi sistem tako, da naprava (tablica) zagotavlja napajanje priklopljenim zunanjim napravam; medtem ko je napajanje oz. polnjenje (tablice) v drugo smer, zato naj bi bilo to medsebojno izkljucujoce.
Upam, da se motim. :)


OTG kabel sam po sebi nikakor ni problem. Problem je v android napravi. Na nexusu 7 se da z ustreznim romom brez težav uporabjlat celo fast charging.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

hojnikb ::

petrus je izjavil:

Še moj test Hoferjevega 32GB USB ključka:

Ter za primerjavo SanDisk Extreme PRO:

Dajte še poleg crystaldiskmarka dodat še izpisek iz chipgeniusa in pomožnosti na katerem usb3 krmilniku je kjuč priklopljen.
#brezpodpisa

petrus ::

Phison PS2251-03 je na Intel USB 3.0 eXtensible kontrolerju.
stati inu obstati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: petrus ()

radmannsdorf ::

Chip Vendor: Phison
Chip Part-Number: PS2251-03(PS2303) - F/W 01.12.10 [2014-08-07]
Flash ID Code: 98DEA482 - Toshiba [MLC]

MadMax ::

Z BT prostoročnim čudom https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... ima kdo izkušnje?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hojnikb ::

zgleda, da se hofer še vedno drži MLC flasha :)
#brezpodpisa

profii ::

MadMax je izjavil:

Z BT prostoročnim čudom https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... ima kdo izkušnje?



Imel sem istega kitajca z ebaya. Med vožnjo te na drugi strani slabo slišijo, ti njih tudi ne najbolje, če je avto na mestu se da pogovarjat. Senčnik (kjer se zatakne) je za to čudo predaleč, zato sem sam zadevo zataknil za ročko nad vrati -boljša slišnost. Baterija drži dober mesec ali dva, nepraktičen gumb za vklop (drži 5 sekund).

Ne priporočam.

Raje BT Slušalke, hiter vklop, hitro se povežejo, imam jih v pepelniku, preden telefon dvakrat zazvoni se že oglasim na slušalko. Pa še sliši se!

FlyingBee ::

Za 250 eur je win tablica ravno na meji, za ta denar se začnejo full-blown prenosniki, ki imajo še slabši zaslon, vendar je zadeva polno funcionalna za na easy programe, ni pa tolk prenosno, ampak če je sam za zabavo, potem so android tablice za ta denar že boljši deal

Vsekakor je cena privlačna, ampak tudi Hofer še ne zna čudeže delat, zasloni so šibka toćka, rešitev je sila enostavna, pač skeširat se je treba

Tilen ::

Zaslon je IPS 1920x1200? Katera android tablica je toliko boljši deal?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MadMax ::

profii: hvala!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

FlyingBee ::

Tilen je izjavil:

Zaslon je IPS 1920x1200? Katera android tablica je toliko boljši deal?

ni IPS ... AHVA je ... Tab pro 8.4 recimo, res, da je manjša, ampak uporabna velikost in prenosljivost je precej večja ... skratka, zaslon je šit load, ampak za ta denar OK
««
51 / 194
»»