» »

Top gaming miška

Top gaming miška

ERGY ::

Zame je bla mx500 najboljša miš. Overklokano na 1000hz pa 400DPI je laufala čisto ubijalsko, po obliki pa je bla vlita za mojo roko. Po x letih je odpovedala, potem seveda ni blo drugega kot mx518, isto dobro deluje, ampak moraš dat osveževanje na 500hz. DPI pa držim čim nižje 400 ali pa kar default 800. Večji DPI je samo norost, ker si ne moreš niti naštimat, da bi delalo dobro. Po x letih isto odpovedala in potem sem razmišljal o G5 in seveda vzel. Razočaranje po celi črti, razna preskakovanja in neprepoznani pomiki itd. Tu lahko, da je bil problem v podlogi. Seveda prodam in vzamem spet mx518 in to zdaj laufa spet kot treba. Edini minus pri mx518 je kabl, ki se po nekaj letih preprosto iztakne oz je tako znucan, da miška začne ugašat naključno. Rešitev je pač, da odrežeš del kabla in ga na novo napelješ, kar je dokaj enostavno. Ko to odpove pa je treba spet novo vzet:D Glede razerja sem probal vse v tistem času in mi niso sedle. Plastika za pritisk je krhka in če malo takneš praktično stisneš gumb.

Sicer pa naj vsak sam proba v roko pa se po tem odloča.

galu ::

@cebelar123

Si mogoče probal G500?
Sem namreč tudi lastnik G5 miške (in se zelo zadovoljen z njo), pa se odločam ravno med G500 in tvojo sedanjo.:D
Tako to gre.

Dua'L ::

Berem tuje forume in imajo vsi skoraj Logitech G500 miško za gaming malo kdo ima razer.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

TOP ::

Dua'L je izjavil:

Berem tuje forume in imajo vsi skoraj Logitech G500 miško za gaming malo kdo ima razer.

Odvisno katere forume bereš,ker nimajo vsi G500 je še veliko bolših.G500 je dobra miška ima pa tole napako,da je koleščko zelo glasno,vsaj meni in meni osebno previsoka miška,zato sem potle dokupu še Razer Imperator,ki mi je zakon.Sem pa prej mel MX518.ki je bila svetovna miška,dokler ni začela crkovat.Kupi tako miško ki ti najbolje sede v roko.

Dua'L ::

Js mam trenutno imperator 2012 pa se mi je že po 4 mesecih obrabila bi lahko malo bolj kvalitetno naredli za ta denar.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

bajsibajsi ::

MX518 so meni veckrat crknile (pogosto stikalo pod desnim gumbom), ampak ker ima 3 leta garancije to ne predstavlja nek velik problem. Zlasti ce imas doma na voljo se druge miske oz rezervno. Pac odneses na servis in pocakas.

Eno sem kr sam odprl in jo scistil; sem mislil da ne bo kaj prida pomagalo. A je bil obcutek skoraj kot, da bi kupil novo. :) Sem se kar cudil koliko nesnage se nabere znotraj. Predvsem pod kolesckom. Obenem sem jo tudi "utisal" tako, da sem pod oba glavna stikalca nalimal par mm2 selotejpa.

Ze par let pravim, ko se mi pokvari MX518 bo naslednja "ta in ta"... pa potem nekako vedno ponovno pristanem na MX518. No mogoce pa v prihodnje le rata, da se poslovim od 518 kot primarno misko in kupim G400/500... :D

Quagmire ::

Js že neki časa gledam miške. Najbolj Kone + pa rat 7. Vendar v Celju nikjer ne morem probati kako sede v roko. Sem bil v Bigbangu in imajo tam vse rat miške probati pa ne moreš nobene. Kje bise to dalo probat v celju?

OZZY ::

Jaz sem zdej nabavu od gigabyte mx8000x.. Po testih naj bi se dobro obnesla. Moji občutki pa so mešani. predvsem gumbi ob strani dajejo občutek cenenosti in niso najbolje placirani. V roki sede dobro. Natančnost.. no ja.. tukaj moram pa še ugotoviti pravo nastavitev za mojo podlogo, saj se mi zdi, da je še veliko možnosti za izboljšanje. Sam mam rad, da je miš malo težja tako da sem naložil vse uteži.. še vedno pa mislim, da bi bilo lahko težišče bolj na sredi kot pa zadaj. Pač moj občutek.
Go with the flow.

alpha1 ::

Sem dobil novo miško in deluje sedaj vse bp.

Dua'L ::

Katere miške pa imajo najbolše ekipe v evropi (npr. team dignitas,TEK9,..) ?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

pipicar ::

se komu sanja kje dobit tole miš v SLO ... http://www.amazon.com/SteelSeries-Sense...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pipicar ()

fireX88 ::

BALAST ::

http://www.gsracunalniki.com/
to so uradni retailer za Steelseries
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

mihec87 ::

Dua'L je izjavil:

Katere miške pa imajo najbolše ekipe v evropi (npr. team dignitas,TEK9,..) ?


Če imajo sponzorja potem od njega(po pravici njim lahko daš povprečno miško in bo še vedno prekleto dober)....
Zelo veliko je tukaj odvisno od igralca oz natreniranosti, se mi pa zdi da je tu tako kot pri športu nekaterim enostavno ne gre kljub trudu in vsemu..

Po večini so vse gaming miške strojno že dobro dodelane oz bolj kot ne enakovredne, tako da gre se samo za to katera ti bolje paše/sede v roko+ustrezna podloga(npr zmagovalec v neki igri uporablja xy miško ker pa ima on npr veliko roko mu dobro sede, nekomu drugemu ki pa ima malo roko pa ta xy miška nikakor ne ustreza).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Dua'L ::

Zanima me če se da dobit v slo tole miško sem iskal pa nikjer nisem našel.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Izi ::

Daleč najboljša gamerska miška je Logitech G9x. Tukaj ni kaj več debatirati. Pravzaprav je najboljša miška na sploh ne glede na uporabo, tudi najhujši profesionalci v grafičnem oblikovanju bodo z njo več kot zadovoljni.
Premisliti je treba edino da ni za levičarje, je precej draga, ampak več kot vredna prav vsakega Evra. Pa oblika na začetku nekatere moti, ker so navajeni velikanskih okornih miši, ki niso vredne niti centa. Logitech G9x se namreč upravlja in premika samo s prsti kot vsaka profi miška in ne da ti na njej leži cela roka in potem nimaš nobenega pravega občutka za filigranske premike.
Ima pa 2 različna ohišja, oba sta priložena, in treba je preizkusiti oba, ker je ravno tisti drugi, črni z malo bolj grobo površino precej boljši od srebrnega ki je na miški nataknjen po defaultu. Jasno ima tudi dodatne uteži, kot vsaka prava miška, ampak se za večurno delo vsak dan najbolje izkaže čisto brez vseh uteži. Je ravno prav težka.
O vgrajenem laserju, ki je daleč najboljši kar trenutno obstaja pa ne bi izgubljal besed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BALAST ::

Za ceno G9x se lahko 3mesece grejem s kurilnim oljem.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Dua'L ::

Izi je izjavil:

Daleč najboljša gamerska miška je Logitech G9x. Tukaj ni kaj več debatirati. Pravzaprav je najboljša miška na sploh ne glede na uporabo, tudi najhujši profesionalci v grafičnem oblikovanju bodo z njo več kot zadovoljni.
Premisliti je treba edino da ni za levičarje, je precej draga, ampak več kot vredna prav vsakega Evra. Pa oblika na začetku nekatere moti, ker so navajeni velikanskih okornih miši, ki niso vredne niti centa. Logitech G9x se namreč upravlja in premika samo s prsti kot vsaka profi miška in ne da ti na njej leži cela roka in potem nimaš nobenega pravega občutka za filigranske premike.
Ima pa 2 različna ohišja, oba sta priložena, in treba je preizkusiti oba, ker je ravno tisti drugi, črni z malo bolj grobo površino precej boljši od srebrnega ki je na miški nataknjen po defaultu. Jasno ima tudi dodatne uteži, kot vsaka prava miška, ampak se za večurno delo vsak dan najbolje izkaže čisto brez vseh uteži. Je ravno prav težka.
O vgrajenem laserju, ki je daleč najboljši kar trenutno obstaja pa ne bi izgubljal besed.

Saj ima cyborg rat 7 contagion isti laser kot G9X.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

mihec87 ::

Univerzalno ultimativne miške ni.(PIKA)
Zakaj..Zato ker nimamo vsi enakih rok,drže,stila.

V fps igri rabiš dober stabilen oprijem miške(za hitre in natančne premike) da ti ne poplesava po celi podlogi/roki(ni to cad/photoshop kjer lahko lepo počasi cilaš,brez opazovanja iz kerga vogala bo skoču naslednji..)no razen če si kamper:)), ko ti v fps kazalec uide čez glavo si mrtev..

Daliborg ::

BALAST je izjavil:

http://www.gsracunalniki.com/
to so uradni retailer za Steelseries


Na njihovi strani ne najdem niti enega izdelka Steelseries. Kako to?

Me je pa pritegnila namrec Steelseries tipkovnica :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Wox ::

BALAST je izjavil:

Za ceno G9x se lahko 3mesece grejem s kurilnim oljem.


Živiš v kakšni pasji utici, da se za 60€ greješ tri mesece?
Commodore 64

ERGY ::

Quagmire ::

Evo js lahko končno povem kaj je meni osebno top gaming miška. R.A.T., kupil sem jo včeraj, boljše miške še nisem imel v rokah, pa sem probal večino novih na trgu. Če kdo kupuje miško naj vzame R.A.T 9 ali 7. Je res fantastična. NI iz poceni in škripajočih materialov kot sem prebral, ne gre sama, je natančna in res odlična. Priporočam nakup vsem, in tudi ni pretežka za FPS igre. Vzamite jo!

jJack ::

Kupil si pa kje?

Quagmire ::

Big Bang v Celju

Dua'L ::

Quagmire je izjavil:

Evo js lahko končno povem kaj je meni osebno top gaming miška. R.A.T., kupil sem jo včeraj, boljše miške še nisem imel v rokah, pa sem probal večino novih na trgu. Če kdo kupuje miško naj vzame R.A.T 9 ali 7. Je res fantastična. NI iz poceni in škripajočih materialov kot sem prebral, ne gre sama, je natančna in res odlična. Priporočam nakup vsem, in tudi ni pretežka za FPS igre. Vzamite jo!

Kaj pa ta novo cyborg rat 7 contagion 6400 dpi si probal?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

galu ::

Jaz pa iz svoje G5 ne grem. Ni ravno ergonomična, ampak je pa zelo lahka, hitra in natančna. G700 je pretežka, G500 ni lih tisto tapravo, ostalo pa mi niti približno ni všeč. Če bom že kdaj menjal, bom za kakega Razerja (dopade se mi njihov material in über ergonomičnost.
Tako to gre.

Dua'L ::

Danes naročil miško cyborg rat 7 contagion upam da bo vredu :)
http://www.cool-pc.org/artikel/48590/mi...
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

jenxi ::

G9x je tudi zame najboljša miška. Doma imam še 3 stare G9 (še vedno vse delujejo) in pa tudi čisto novo G9x (ki je po obliki ista). Jih ne menjam za nič. 60€ za tako miško je drobiž.

Dua'L ::

Dua'L je izjavil:

Danes naročil miško cyborg rat 7 contagion upam da bo vredu :)
http://www.cool-pc.org/artikel/48590/mi...

Prvi vtisi izjemni na miški se da vse nastavlat dolžino miške,.. zraven še dobiš 2 palm resta in 2 pinki resta.Edin minus je teža miške sem odstranil vso utež in je še vedno mal težka.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Against ::

Ko sem kupoval miško sem se odločal med MX Revolution in G500 mišjo. Odločil sem se za G500 to pa zato ker je žična in ne predstavlja problemov z napajanjem. Ker se ukvarjam z risanjem v CAD okoljih in prav tako igram igre, sem iskal miš z večjim številom gumbov in Hyper koleščkom, ki se v 3D aplikacijah odlično obnese. Vsi gumbi so dobro dosegljivi in nastavljivi. Uteži ne uporabljam, ker je miš meni že sama po sebi idealne teže. Prilagajanje DPI občutljivosti na sami miši je tudi zelo uporabna stvar. Na splošno gledano je zelo udobna in lepo drsi po podlagi.

Edino kar je moteče je to da na če pritisneš scroll button (kolešček) dol, lahko mimogrede sprožiš levi ali desni scroll gumb, kar ju naredi neuporabna za določitev funkcij v 3D programih. Ne glede na to ti pri tej miši ostane na voljo še dovolj ostalih nastavljivih gumbov.

Če potegnem črto sem z miško zelo zadovoljen in če bi se odločal še enkrat bi kupil isto miško.

ZaphodBB ::

Imel Razer Death Adder, pa mi je po dobrem letu crknil.

Sem popizdil, iskal drugo miš in ugotovil, da hočem Death Adderja.

Tako, da imam sedaj drugega, ki je tudi star eno leto in upam, da bo še nekaj časa zdržal. Sicer bom moral pa še enega kupit. :D

listje123 ::

Moja miška je čisto navadna vredna okol 4€ in js ne vidm nobene razlike med gaming in navadno miško.

radecan ::

mx-518 je moja izbira ;) tudi ko bo ta šla žvižgat rakom, bom nekje ujagal isto, ker enostavno super paše v roko in tudi po 2-3 letih dela kot nova ;)
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

Freaxx ::

Osebna izkušnja, imel staro miško vredno par eurov (če). Zamenjal za brezžično high quality, in ugotovil da ni tako drugačna po performansu, AMPAK teža je bla za moje, na lahke mišake privajene roke, čisto neuporabna za FPS spile. Nesel nazaj in se kar staro uporabljam ;)

r3dkv1c4 ::

Dua'L je izjavil:

Potem najbolše ''gaming'' miške trenutno ni (imel sem do zdaj razer mamba,lachesis,imperator,Logitech g700,Roccat kone+) in vse so me razočarale.

kaj bi pa ti rad?

sam osebno imam lachesis 2 leti leti kot strela.....ne vidim minusa....

kupi si mambo....te se nisi imel....

povej kaj te moti pri tako odličnih miškah, ki jih ne maras??

subby ::

Imam G700, naštejem vam slabe stvari pri njej:
- mezinec trpi, ko igram minolovca; ni ne vem kaj ergonomska
- ko je priključena na kabel, je zelo nerodna(če jo čez noč nafilam ponavad zdrži cel dan, tako da je zelo redko na kablu)
- nima avtomatskega preklopa vrtenja koleščka kakor MX Revolution
- imam štiri logitech naprave in vsaka ima svoj software... bi lahko pričakoval kaj univerzalnega od Logitecha

Bananovec ::

Za vse, ki vam um lebdi skupaj s stavkom Ful jači DPI, pune bolji sam si obvezno preberite tole, kjer je lepo razloženo zakaj je več kot 2000 DPI na FULL HD resoluciji odveč (predvsem FPS, pri rpgjih je meja še nižja).

Pune jači DPI, pune bolji sam je IMO bolj kot ne le placebo efekt.
http://www.overclock.net/t/173255/cs-s-...
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

GrimReaper ::

Izi je izjavil:

Daleč najboljša gamerska miška je Logitech G9x. Tukaj ni kaj več debatirati. Pravzaprav je najboljša miška na sploh ne glede na uporabo, tudi najhujši profesionalci v grafičnem oblikovanju bodo z njo več kot zadovoljni.
Premisliti je treba edino da ni za levičarje, je precej draga, ampak več kot vredna prav vsakega Evra. Pa oblika na začetku nekatere moti, ker so navajeni velikanskih okornih miši, ki niso vredne niti centa. Logitech G9x se namreč upravlja in premika samo s prsti kot vsaka profi miška in ne da ti na njej leži cela roka in potem nimaš nobenega pravega občutka za filigranske premike.
Ima pa 2 različna ohišja, oba sta priložena, in treba je preizkusiti oba, ker je ravno tisti drugi, črni z malo bolj grobo površino precej boljši od srebrnega ki je na miški nataknjen po defaultu. Jasno ima tudi dodatne uteži, kot vsaka prava miška, ampak se za večurno delo vsak dan najbolje izkaže čisto brez vseh uteži. Je ravno prav težka.
O vgrajenem laserju, ki je daleč najboljši kar trenutno obstaja pa ne bi izgubljal besed.

Nič ne rečem da ni dobra miška, ampak izdelane so pa bolj površno.
Srednji gumb je bolj kot ne za okras, ker zahteva čist preveč moči, res pa da ga tud pri MX510 in G5 (pri tej je bil tud zanič), nisem rabil.
Potem pa še stranski gumbi, pri Wide Load gripu imajo preveč mrtvega hoda (plešejo). Tako je sigurno pri vseh G9 miškah, ker sem pogledal od blizu in je zanalašč narejeno tako, pač iz mehke plastike, tako da se ti ne more narest da gumbi nebi delali.
Pomoje zato da ti ostane ta grip, če gre kaj narobe s Precision gripom. Ker za tega sem pa bral da ti lahko gumbi registrirajo tut če pritiskaš miško skupaj, ali pa kar sami od sebe.
Pri mojem precision gripu je pa minus samo to da ima spodnji skoraj neslišen klik. Zaenkrat vseeno vztrajam na tem, ker je boljši, gumbi iz kovine namesto plastike, in sama tekstura je boljša, ima več oprijema.

Drugače sem imel MX510 in G5 čist predolgo, 7 let skupaj, ker oblika mi ne odgovorja sploh. Sem že od prvih mišk navajen da jih držim s prsti, in sta tako prstanec kot mezinec na desni strani miške. Pri MX510/G5 je pa prstanec prišel ravno na tisto izboklino. Drugače je mišljeno da imaš na desni strani samo mezinec, prstanec pa leži zgoraj, ampak potem zlo težko dviguješ miško, sam jo pa kr dostikrat dvignem. No ko sem dobil G9x, se mi je kar ulila pod prste. Dolgo sem rabil da sem ugotovil, da velike miške niso zame.

Rad bi pa probal še G300, pomoje zna bit edina dobra alternativa G9x.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Zame je zelo dobra miška G400.Jo uporqabljam zdaj en čas in se mi zdi zelo posrečena. Celotna roka počiva na njej pa tudi kar precej natančna je. Je pa to seveda odvisno od posameznega uporabnika.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

oemdzi ::

Mel sem ze: razer krait, diamondback,copperhead, deathadder in pa logitech g5, pa si upam trditi, da se tale gigabyte m6900 lahko gladko primerja z vsemi nastetimi (od prvih dveh je celo boljsa), edino oblika je drugacna (podobna deathadderju).



aja cena: se ne 20 eur :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Zelnick ::

Okej stvar je takšna.
Dobra 2 meseca si lastim Razer Lachesis 5600dpi pa mi ne sede v dlan in bom jo prodal. Malo mi je premala in po večurnem rokovanju čutim bolečine v prstih. Prej sem mel Death Addera, ki mi kar ugajal, ampak je že drugi, kateri je šel k vragu.

Zdaj pa razmišljam menjavi za Logitech Performance MX in me zanimajo izkušnje z vaše strani.
-Sem jo probal za minuto v roki je blo kar ok.
-Kako sede v malo večjo dlan ( zgleda mi primeren za večje dlani ali pač?)
-Kvaliteta tipk
-Predlogi kakšnih drugih mišk (cena cca. 50-70EUR). Za DPI mi je dovolj 1800, ker več mi je overkill na 1080 resuluciji.
-gledal sem tudi Logitech G9x samo mi zgleda malo mala za mojo roko.


V glavnem iščem miško, ki se jo prime z dlanjo(objame) in ne z prsti.

Dankeschön!
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

LuiIII ::

Razer Naga (s kablom) + Saitek Game Commander
To je za mojo skromno gaming, predvsem pa za profesionalno delo dobitna kombinacija. +30 programabilnih gumbov naredi svoje in tipkovnice ne uporabljam.

ZaphodBB ::

Zelnick je izjavil:

Okej stvar je takšna.
Dobra 2 meseca si lastim Razer Lachesis 5600dpi pa mi ne sede v dlan in bom jo prodal. Malo mi je premala in po večurnem rokovanju čutim bolečine v prstih. Prej sem mel Death Addera, ki mi kar ugajal, ampak je že drugi, kateri je šel k vragu.

Zdaj pa razmišljam menjavi za Logitech Performance MX in me zanimajo izkušnje z vaše strani.
-Sem jo probal za minuto v roki je blo kar ok.
-Kako sede v malo večjo dlan ( zgleda mi primeren za večje dlani ali pač?)
-Kvaliteta tipk
-Predlogi kakšnih drugih mišk (cena cca. 50-70EUR). Za DPI mi je dovolj 1800, ker več mi je overkill na 1080 resuluciji.
-gledal sem tudi Logitech G9x samo mi zgleda malo mala za mojo roko.


V glavnem iščem miško, ki se jo prime z dlanjo(objame) in ne z prsti.

Dankeschön!


Kot sem napisal že zgoraj, tudi sam sem razočaran nad kvaliteto Death Adderjev a sem scagal nad konkurenco. Moj drugi DA je sicer star že dve leti, ko bo crknil bom pa verjetno kupil še enega.

Jebat ga. IR Sensor + oblika + površina je daleč boljša od vsega ostalega.

kamuee ::

Dua'L je izjavil:

Berem tuje forume in imajo vsi skoraj Logitech G500 miško za gaming malo kdo ima razer.

itak, kr tist kter je pametn ima jaš kvaliteto ne plastik fantastik, sam sem ponosen lastnik g500 in stvar laufa ko puška, nč ne šteka, kvalitetne izdelave, z utežmi, precizna, kompaktna, .... in še bil lahko našteval, morm rečt zlo zadovoln z njo, meu sm adderja leto nazaj, delal z njo en dan dal dalje kr je plastik fantastik miška, žal morm reč, slabo narjena.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Nejcos ::

Kot berem vidim da ima veliko uporabnikov probleme z Deathadderjem.
Sam ga imam že 3 leta in po 2 letih vsakodnevne uporabe in igranja WoWa so se pričeli problemi, miška je pri enojnem kliku začela izvajat dvoklik. Nasvet vsem, ne kupovat nove, pojdite na youtube in očistite miško po navodilih, ter gumbe podmažite z WD 40, sedaj spet deluje, mogoče še bolje kot nova :)

bajsibajsi ::

Enako je bilo pri 2 mojih MX518. Z edino razliko, da je bil dvoklik redek, ampak predvsem pogosta odpoved klika (v mojem primeru desni gumb). Po odprtju, ciscenju in rahli prenastavitvi stikalca so spet delovale kot nove.

GrimReaper ::

Izi je izjavil:

Daleč najboljša gamerska miška je Logitech G9x. Tukaj ni kaj več debatirati. Pravzaprav je najboljša miška na sploh ne glede na uporabo, tudi najhujši profesionalci v grafičnem oblikovanju bodo z njo več kot zadovoljni.
Premisliti je treba edino da ni za levičarje, je precej draga, ampak več kot vredna prav vsakega Evra. Pa oblika na začetku nekatere moti, ker so navajeni velikanskih okornih miši, ki niso vredne niti centa. Logitech G9x se namreč upravlja in premika samo s prsti kot vsaka profi miška in ne da ti na njej leži cela roka in potem nimaš nobenega pravega občutka za filigranske premike.
Ima pa 2 različna ohišja, oba sta priložena, in treba je preizkusiti oba, ker je ravno tisti drugi, črni z malo bolj grobo površino precej boljši od srebrnega ki je na miški nataknjen po defaultu. Jasno ima tudi dodatne uteži, kot vsaka prava miška, ampak se za večurno delo vsak dan najbolje izkaže čisto brez vseh uteži. Je ravno prav težka.
O vgrajenem laserju, ki je daleč najboljši kar trenutno obstaja pa ne bi izgubljal besed.

Sej se strinjam da je najboljša miška, ampak včasih tudi najboljše ni dovolj dobro.
Zakaj:
-miška ima probleme s piskanjem, ne samo moja, ampak vse. V večernih urah je moteče, če ne poslušaš glasbe zraven, ker se jo dobro sliši že iz sedečega položaja.
MX510 in G5 imata enak problem, ampak se piskanje sliši na razdalji do 10cm, G9x pa v popolni tišini tudi na 50cm.
Za zamenjat naj bi bil pa kondenzator - link s seznamom kritičnih mišk, jo bom najbrž na servis poslal.
-desni gumb je kar malo preglasen in zahteva malenkost več moči kot levi
-srednji gumb je neuporaben, zahteva veliko preveč moči
-stranski gumbi pri Wide load gripu (srebrn) so narejeni bolj ceneno, nimajo železnih vzmeti kot pri Precision gripu, imajo preveč mrtvega hoda, ampak delajo pa brez problemov.
Pomoje so ravno na to ciljali in so hoteli naredit gumbe, ki bodo v vsakem primeru neproblematični.
-Precision grip je problematičen, je tudi veliko topicov o tem po internetu, pri mojem spodnji stranski gumb nima klika, dela sicer že, ampak ni pravega občutka če ne slišiš klika.
Drugače ima pa folk tut take probleme da se gumba vklapljata že samo če držiš miško, v tem primeru moraš dat vmes med miško in grip kos traku.

Seveda sem moral naročit še G300, ki jo dobim jutri, da vidim če je ta kaj boljša, čeprav 2x cenejša. Vsaj piskala naj ta nebi, bomo videli.
Druge (G400, G500) pa zame ne pridejo v poštev, ker so prevelike za držanje s prsti.

Pa kot sem rekel na začetku, idejo so imeli zelo dobro, G9/G9x je zame idealna miška, samo tehnične probleme bi morali rešiti, ker je očitno šlo v miško veliko premalo testiranja. Škoda, upam da bo verzija 3 oz. naslednica boljša.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

r3dkv1c4 ::

osebno uporabljam razer lachesis in ne glede na mnenja drugih sem zelo zadovljen z njo ze 3 leta....ampak s predpostavko da za njo skrbim zelo dobro, govorim o čiščenju.

Kolega je imel enako prej pa je bil lastnik mx518....skozi je govoril da ga razer heca, da ni vredna nič in oh in sploh...nakar mi jo je posodil da sem stestiral tudi njegovo....
Ugotovitev je bila da sem jo najprej očistil in uporabil v bfbc2....zadeva je špilala 100 na uro..

potem pa sem se odpravil do njega in se tam poizkusil igrati z njegovo mišjo....

katastrofa....podlaga umazana in skrajno neprimerna....en kup nesnage po mizi in nikoli vzdrževana strojna oprema....

kaj hočem povedat, da predno kritizirate izpolnite vse zahteve za dobro deliovanje naprave potem pa z besedo na plan, hvala!

GrimReaper ::

Seveda sem moral naročit še G300, ki jo dobim jutri, da vidim če je ta kaj boljša, čeprav 2x cenejša. Vsaj piskala naj ta nebi, bomo videli.

Kar dobra miška, kvaliteta je odlična, piskanja ni, glavna gumba tiha, štirje sprednji G gumbi so res kvalitetni in imajo lep klik, podoben kot glavna gumba. Zadnja dva G gumba sta pa nekaj podobnega kot stranski pri G9, še vedno dobra, ampak brez takega klika kot sprednji gumbi.
Kolešček je tih, ampak moram dat vseeno prednost tistemu iz G9, pa ne mislim tisti hyper scroll, ampak zasuk po stopnjah, ki je pri G9 bolj definiran.
Gumb na kolešku se tudi dosti lažje pritisne, edino zelo glasen je, res pa da pri tej miški to ni problem, ker imaš že tako veliko gumbov.

Oblika sam je slabša, G9 se kar vlije v roko, G300 je za palec ok, desna dva prsta pa ne počivata tako udobno, pač ker je simetrična miška.

Če bi bila G9 enako kvalitetna kot G300 bi bila to idealna miška, tako pa moram zdej modat G9 - zamenjat kondenzator, potem bom pa videl katero bom več uporabljal
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065512 (4212) yayo
»

katero gamer miško kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211986 (1632) einstein :P
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16537919 (29991) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314716 (12988) mr1two
»

Mnenja glede teh mišk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10618867 (16629) jazbec

Več podobnih tem