» »

Wireless network setting

Wireless network setting

mare4444 ::

Od kolega sem dobil prenosnik na katerem je Windows XP. Nastavil sem wireless povezavo z ruterjem. Po približno dveh urah surfanja se je povezava sama od sebe prekinila.

Vedno po dveh urah surfanja moram it v mapo Wireless zero configuration in tam zagnati neko funkcijo, pol pa grem v nastavitve za brezžično omrežje in tam obkljukam opcijo Use windows to configure my wireless network settings. Ta opcija za obkljukat izgine ko se prekine povezava tko da takrat ne obstaja.

Zanima me kako je treba nastavit da nebi vedno samodejno prekinjalo povezavo?

mare4444 ::

Res nihče ne ve?

amigo_no1 ::

Vedno po dveh urah surfanja moram it v mapo Wireless zero configuration in tam zagnati neko funkcijo

Daj screenshot.
Če prav razumem ti po 2 urah 3rt party SW ugrabi wifi nastavitve (od Wireless zero configuration) in net neha delati ?
Ima ta SW kako ime ?
Kateri prenosnik ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mare4444 ::

Prenosnik je HP Compaq nx6110.
Na wireless zero configuration properties pritisnem start.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare4444 ()

gorenjc ::

Kako je nastavljen servis wireless zero configuration? Je nastavljen na automatic? Model in tip brezžičnega ruterja?Če je od Linksys-a, je morda nameščen program easylink advisor? V nastavitvah wireless kartice naj se izklopi varčevanje porabe. Dodatni napotki tukaj

mare4444 ::



Ruter je SMC Networks, model SMCWCB-G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare4444 ()

Spajky ::

Ma ta EZconnect program mej ušaltan in vklopljen v tray-u z vklopljeno vezo stalno in ne WZC od Win. Pol pa še Tx Rate omeji na brzino prvo večjo od tvojga net priključka, bo manj padalo dol! Probaj če te še zezajo winsi z neprepoznavanjem linka na net!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mare4444 ::

V lastnostih ruterja v nadzorni plošči sem izklopil varčevanje porabe in radio. Danes mi je delala povezava cel dan brez prekinjanja.

Ugotovil sem da mi povezavo prekine vedno ko restartam pc. Takrat se pojavi Wireless OFF na sliki spodaj levo in moram ponoviti cel postopek.
Kako nastavim da bi imel stalno vklopljeno povezavo Wireless ON?

gorenjc ::

Lahko da ti dela težave smc.. monitor.Preveri njegove nastavitve ali pa ga začasno onemogoči pri zagonu. Če do problema pride pri zagonu ali pa restartu, očitno eden od zagonskih programov vrže dol wireless zero configuration servis. Lahko se zadeva reši tako, da se klikne na ta servis->properties->recovery-> first failure restart service. Na ta način se bo potem ko bo servis padel dol, zagnal samodejno po 1 minuti.

mare4444 ::

Uspelo mi je rešit problem. V programu SMC je bilo potrebno poiskati brezžično omrežje in ga shraniti pod svoj profil. Auto profil pa sem izklopil. Sedaj deluje brez WZC.

Hvala za pomoč

lopatca ::

Pozdravljeni!
Imam isti problem s tem wireless zero configuration! Imam prenosnik compaq nx6125 in linksys router wrt54g Firmware Version: v1.00.1. Po vklopu prenosnika mi ne najde brezžične povezave, potem ko zaženem zero configuration in obkljukam da uporabim win za nastavitev brezžičnega omrežja mi dela povezava in net!?
Kaj naj naredim?
Hvala, tomaž.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik blokira DHCP strežnik?

Oddelek: Omrežja in internet
6797 (703) flukturr
»

Linksys WRT54G wireless gelslo

Oddelek: Omrežja in internet
71693 (1579) twister21
»

Wireless prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
122450 (2240) alesek86
»

wifi med ruterjem in laptopom

Oddelek: Omrežja in internet
91067 (920) Orchestra
»

wlan

Oddelek: Omrežja in internet
222008 (1470) jerneju

Več podobnih tem