» »

S čim odstranit vodni kamen

S čim odstranit vodni kamen

Yacksy ::

Sem v postopku sestavljanja vodnega hlajenja in mislm uporabt hladilnik od petice. Pa sem ga danes malo modal in sem videl, da je na v notranjosti velik vodnga kamna. S čim zdej to odstrant, da ne bo potem kamen slabšal odvod toplote.

Klemenn ::

Da hladilnik za vodno hlajenje bo dlje živel dodaj calgon! :D :D

Sodom ::

naj se slisi se tako neumno... pocisti s cilitom ali pa s sredstvom za wc skoljke (wc racka), kasneje pa ga tudi dodaj v rezervoar.

kapish? :)
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

sharp ::

Jst sem dal kis za vlaganje,pa se je spucu.:8)

Yacksy ::

Pa si kis (ali pa čistila) nalil v radiator in pustu času čas, al si s pumpo ustvarjal pretok, da se je še mal mehansko odstranjeval?

Tomi ::

Ocetna kislina je super zadeva za odstranjevanje kamna, samo ponavadi ne gre brez fizičnega dela. Ker ima ocetna Ka 4,75*10^-5 ti je lahko jasno zakaj..
Sicer pa, lahko daš kakšno močnejšo organsko kislino, pa bo..
metrodusa.blogspot.com

Yacksy ::

Se bom mal pomatral z kisom za vlaganje. Hvala lepa za predlog.
Potem moram namestit en filter (najlonka). Bo že.....

Bevcan ::

Najboljše za to je solna kislina, dobiš jo v Chemo. Da pa bi se pol nabiral vodni kamen pa se ni treba bat saj je v sistemu skos ista voda, v kateri je premalo kamna da bi se nabral.

_WilL_ ::

Vse vaše kisline ne bodo opravile dela ravno najbolje.
Kupi originalno CocaColo in jo nalij v radiator in pusti kakšen dan ali dva, deluje najbolj, saj pri meni. Radiator se po tem prav sveti.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Fury ::

ja kokakola je cist huda za to res! zob ti zgine iz kozarca kokakole zlo zlo hitr :)

Fury ::

pa se smrdi ne tko kot kis!

Yacksy ::

Sem probal s kisom. Za 3 dni sem natoču not kis za vlaganje za foro, če bo kej razžrlo, pa je bi smrad večji od učinka. Se bom mal s koka kolo poigrajčkal. Je pa zanimivo kaj vsakdanjega lahko uporabimo za razno razne stvari za katere proizvajalci izdelujejo namenske izdelke...
Še enkrat hvala za predloge


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čiščenje vodnega kamna v pralnem stroju

Oddelek: Loža
202659 (2106) korenje3
»

vodni kamen na plastiki

Oddelek: Loža
243071 (2445) dominuspro
»

vodni kamen - avto

Oddelek: Na cesti
295563 (4296) gregor
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Loža
233611 (3060) Blazz
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711642 (8704) Privatnik

Več podobnih tem