» »

Mediamarkt - račun na firmo?

Mediamarkt - račun na firmo?

PALOMINO ::

Pozdravljeni,

ali je kdo v avstrijskem MediaMarktu že kupoval kaj na firmo? Dajo račun ali ne?
Recimo vem, da Electroni4You (aka Majdič) ne daje računov na firmo.

Pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje ali v MediaMarktu dajo, če pa kdo pozna kakšno avstrijsko štacuno ki bi dala račun bi bil pa sploh vesel.

Hvala.

alex401 ::

Metro !

PALOMINO je izjavil:

Pozdravljeni,

ali je kdo v avstrijskem MediaMarktu že kupoval kaj na firmo? Dajo račun ali ne?
Recimo vem, da Electroni4You (aka Majdič) ne daje računov na firmo.

Pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje ali v MediaMarktu dajo, če pa kdo pozna kakšno avstrijsko štacuno ki bi dala račun bi bil pa sploh vesel.

Hvala.

damjan1980 ::

majdič ti ne da zato, ker imajo neko foro da so registrirani kot internethandl in po njihovi zakonodaji pač ne morejo dat. pri drugih trgovinah pa ti dajo brez problema. Lahko pa kupiš tudi pri internetni trgovini direkt brze ddvja. Sem kupil pred kratkim en hp laserjet na tak način za precej manj kot pri nas.

DiDo ::

V MediaMarktu lahko dobiš račun brez davka na firmo pod pogojem da imaš s seboj odločbo od DURSa da si davčni zavezanec in izpis podatkov o firmi iz AJPESa ter seveda osebni dokument ki dokazuje da si zakoniti zastopnik firme. Seveda si potem v Sloveniji ne smeš obračunat davka.

mat xxl ::

DiDO !!! Si hudo v temo brcnil, domnevam, da si se zatipkal.... Seveda potem v Sloveniji moraš obračunati DDV - samoobdavčitev na interkomunitarno nabavo.

DiDo ::

mat xxl je izjavil:

DiDO !!! Si hudo v temo brcnil, domnevam, da si se zatipkal.... Seveda potem v Sloveniji moraš obračunati DDV - samoobdavčitev na interkomunitarno nabavo.


Imaš prav glede DDVja. Sem malo narobe napisal kot sem mislil.

ahejpa ::

Dido: Je potrebno dokumente poslati vnaprej, da jih pregledajo oz. preverijo itd. ali kot si napisal je dovolj ta v nekem momentu pridem v trgovino in jim dam potrebne dokumente, in potem v tistem trenutku kupim brez davka.
Upam da sem prav razumel.

bad_dog ::

Obujam temo, ker se bliža čas novoletnih nakupov.
Se še vedno da dobiti račun na SLO firmo preko MediaMarkt? Kakšen je proces registracije in kako to poteka ob osebnem prevzemu v Avstriji?

mat xxl ::

Brez problema, lahko gor pokličeš imajo slovensko govoreče tudi, nekdaj je to bil problem, že kaki dve leti pa ni problema . Celo preko neta lahko naročiš na firmo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup v Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
273314 (2203) djordjevic
»

Robusten, kvaliteten, poceni MP3 Player.

Oddelek: Kaj kupiti
141959 (1742) Dr_M
»

Zvočniki - dilema

Oddelek: Kaj kupiti
7947 (872) s5cougar
»

Kateri Notebook

Oddelek: Kaj kupiti
61081 (904) govno
»

fotoaparat iz avstrije

Oddelek: Kaj kupiti
141529 (1228) Matty

Več podobnih tem