» »

Android vs Windows Phone vs Symbian

Android vs Windows Phone vs Symbian

1
2
»

rezator ::

Bom narbež kar WP ja. A kdo ve kdaj te nokije pridejo k nam? Sm klical na simobil in je rekla tam, da nevejo niti oni. Zdaj nevem ali nesme povedat al pa res nezna.

Zdi se mi zanimivo, da nobeden od prijateljev in znancov nima WP. Sami androidi al "stare" nokije in nekaj iphonov. Zanimivo.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

goca ::

Ja WP7 se je šele začel dobro promovirat, zato niti ni bilo toliko slisat o njemu, android je veliko prej nastopil, zato je tudi precej vec uporabnikov androida, ampak je treba dati času čas, microsoft je vlozil veliko denarja v marketing oziroma promocijo wp7 trenutno, in pocasi se bo zacel prebijat na povrsje, drgace pa spremljaj tudi na bolhi glede nokie, edina pomanjklivost nokie mi je 3.7 inch display, lahko bi bil vsaj 4, no obljubljajo pa tudi sem nekje zasledil nokio z 4.3 inch displayem, kr drgace vsi samsungi imajo 4 inchni display HTCji pa tudi 4.3. Sama velikost displaya pri pametnih telefonih se mi zdi pomembna, no to pa sam presodi ali ti 3.7 odgovarja :)


http://www.geeky-gadgets.com/nokia-ace-...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: goca ()

Cooper ::

Če je za JazTelefon vernike najbolj optimalna velikost ekrana 3,5", bomo tudi mi preživeli z 3,7" :D

rezator ::

Ja se strinjam. 3,7 bo zame dovolj :D
Some people feel the rain. Others just get wet.

IceIceBaby ::

Pred nekaj dnevi sem moral menjati telefon, ker je BB neslavno crknil po manj kot letu. Vzel sem Omnio 7, da sprobam tale WP7. Zadeva je zakon.

Telefon je odziven in hiter. Praktično nikjer ni čakanja, vse je instant. Browser dela dobro, na nivoju iPhona in IMHO boljše kot na androidih (bolj gladko scrolla, zooma...). Tipkovnica je odlična. S fizično tipkovnico na BB sicer ni primerjave, ampak spet, na nivoju iPhona.

Aplikacij ni veliko, ampak jaz sem našel vse, kar rabim. Edino skype pogrešam, čeprav obstaja nadomestilo.

Skratka, kul OS. Telefon tudi ni slab, čeprav sem vzel poceni tel. ravno zaradi tega, ker čakam nokio. V UK naj bi se začela prodajat te dni.

Kar se ekrana tiče. Vsi WP imajo 800x480, tistih par milimetrov ne igra vloge. Meni se zdi Omnia 7 celo malo prevelika.

Tilen ::

Nokia se v UK prodaja že od 16. novembra.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

martincek1 ::

V Slo pride Lumia v Q1 '12

rezator ::

Od kje ti ta podatek, če ni skrivnost?
Some people feel the rain. Others just get wet.

martincek1 ::

Ne spomnim se točno, vem pa da je uradni podatek Nokie... pred novim letom je nikar ne pričakuj.

js osebno ::

To četrtletje naj bi se Lumie začele prodajati počasi, država za državo, po novem letu pa je pričakovan večji zagon prodaje. Tako se predvideva da bo prišla k nam naslednje leto ;)

goca ::

Skype naj bi prisel upajmo da do konca leta, traja pa dlje, zato ker bo integriran in sinhroniziran z telefonom in nebo samo kot aplikacija, ampak bo tudi skype live hub tile itd.. zato ima microsoft dosti vec dela.

Drgace se mi pa ne zdi Lumia 800/710 tolko boljsa od omnie 7, skoda k nima dvojedrni procesor lumia, in malo boljse baterije, kar se pa tice omnie 7 pa samo pogresam front kamero :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: goca ()

IceIceBaby ::

Meni je všeč predvsem dizajn telefona. Grem v kratkem v London, pa bom verjetno nabavil eno, če se bo kje dobilo sim free.

kanzyani ::

+1 android....
wp7 je meni osebno ful lesen, dizajn mi prou ne sede.... monoton... pa teh par telefonov k sm jih meu v rokah so bli taki cigli, da si jih nebi upu na ulico nest... (ceprav tanove nokie zgledajo pogojno kul)

glede androida se ful pizdite sam ce pogledas kak cenovni in kakovostni razpon telefonov pokrivajo, ne mores pricakovat da bo podobno delovalo na vseh telefonih...
ce kupis kak samsung galaxy mini pol nemors pricakovat da bo use skupi letelo.... uglavnem kaj dnarja kaj muske....

goca ::

Vse kaj danes drzis v rokah je displej:D, tko da konkretnih razlik v dizajnih ni, edino v materjalih, zadnji del telefona nam pa tko ne pada v oci, barve so si pa v vecini enake. Vecji kot pa bo displej vecja bo "cigla" mob, tko da odvisno kaj preferiras, jaz osebno rad imam vecje displeje in vecje tele tko da ga obcutim v zepu. Drgace sem uporabnik wpja, android je super zadeva se posebej ker ima mocnejsi open source, drgace sem pa zadovoljen z wpjem.

Se pa strinjam s tem da ima android velik cenovni in kakovostni raspon, kar je tudi prav pomoje.

damjan1980 ::

čisto prav to ni, ker kekci na najcenejši model nafilajo gor boga in pol, pričakujejo da bo to letelo kot sgs2 (saj je vendarle vse android). Ko se to ne zgodi, beremo po forumih kak je android zanič, šteka, ipd

klein ::

Sem pred kratkim štrckal po samsung galaxy S2. Vrjamem da je dober OS. Sam meni na prvi pogled ni bil všeč. Mogoče bi mi čez čas postal.. nevem!
Ni mi všeč ko so ikone kr nametane.. Pa ko aplikacije ostajajo odprte v odzadju.. klikneš killaps.. odprej nazaj tega appkillerja in spet so nekatere aplikacije odprte.. to mi ni všeč :)

Tale windowsPhone na prihajajoči nokiji lumnia pa se mi zdi kr zanimiv,.. vsaj po predstavitvenih filmčkih sodeč. Bomo sprobali in vidli
take care..

rezator ::

Sem se odločil da grem po telefon včeraj in niti na simobili niti na mobitelu nimajo nobenga telefona z WP 7. Ne razumem najbolj, kje je to fora... Čakati še 5 mescov pa ne mislim. Kakšen predlog?
Some people feel the rain. Others just get wet.

smoke ::

klein: Task killer na Androidu sploh ni potreben ker sistem sam ureja procese. Uporaba task killerjev kvečjemu prisili sistem da porabi še več baterije.

rezator: Kupi Galaxy Nexusa :) Super telefon, z najnovejšim Androidom 4

Bolf3nk ::

rezator je izjavil:

Sem se odločil da grem po telefon včeraj in niti na simobili niti na mobitelu nimajo nobenga telefona z WP 7. Ne razumem najbolj, kje je to fora... Čakati še 5 mescov pa ne mislim. Kakšen predlog?



a nima simobil omnie 7? mobitel pa LG?

rezator ::

Naj bi meli, samo po trgovinah jih ni. Sem biu v Btcju v lj, dve mobitel in dve simobil trgovini. Katastrofa. Kateri LG to?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Bolf3nk ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

IceIceBaby ::

Jaz ti prodam omnio 7 za 150 :) Pošlji PM, če te zanima. Super telefon, samo ne zdržim na touch screenu, rabim fizično tipkovnico.

Mitja358 ::

rezator je izjavil:

Naj bi meli, samo po trgovinah jih ni. Sem biu v Btcju v lj, dve mobitel in dve simobil trgovini. Katastrofa. Kateri LG to?


V našem koncu (Pomurje) jih imajo še nekaj. Pojdi na Simobil oz. jih pokliči ali pa celo napiši na FB-ju, da ti naj preverijo, kje je izbran telefon na zalogi. Mislim, da bi se ob zagotovljenem nakupu dalo poslat telefon do tvoje lokacije.

Nesta ::

WM7 je neprimerno slabi od Androida tukaj sploh ni primerjave.
Vse telefone ki smo testirali v firmi so way behind trenutnim Android phonom

rezator ::

V kateri firmi delaš to? Oz kaj delate?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Nesta ::

Delamo aplikacije za Simobil (WM7, Android, Symbian(java) in Iphone platforme)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

Bolf3nk ::

WM7 je neprimerno slabi od Androida tukaj sploh ni primerjave.
Vse telefone ki smo testirali v firmi so way behind trenutnim Android phonom


idi raje trolat kam drugam....

Nesta ::

Bolf3nk je izjavil:

WM7 je neprimerno slabi od Androida tukaj sploh ni primerjave.
Vse telefone ki smo testirali v firmi so way behind trenutnim Android phonom


idi raje trolat kam drugam....


To je samo moje mnejne, seveda drugi so spet bolj navduseni nad Iphonom oz WM7.
Prednost Iphona in WM7 je to da imajo vsi telefoni isto velikost (kar pomeni boljso optimizacijo aplikacij), slabost je da nista open source(lahko tudi prednost za nekoga), posledicno so telefoni drazji kot tisti na katerih je nalozen Android.

Prednost Androida je pa open source in modifiricanje.. je pa verjetno res da je WM7 hitrejsi od Androida, vendar Android market ima trenutno OGROMNO zelo uporabnih aplikacij in se hitro siri...

_Dormage_ ::

Glede developmenta WP7 daleč pred vsemi platformami.
Aplikacij ni, ker ni developerjev. Developerjev ni ker platforma ni razširjena itd itd...
Ampak Visual Studio in WP7 SDK so na nivoju.

Bolf3nk ::

posledicno so telefoni drazji kot tisti na katerih je nalozen Android.


Poceni androidi so prej slabost kot prednost. Ni čudno da potrebuješ kak dual core in pa nešteto romov in fixov, preden dobiš normalen delujoč telefon. koliko "normalnih" uporabnikov pa ve rootat in nalagat rome?

vendar Android market ima trenutno OGROMNO zelo uporabnih aplikacij in se hitro siri...


ogromno ja... 99% je bullshit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Nesta ::

Bolf3nk je izjavil:

posledicno so telefoni drazji kot tisti na katerih je nalozen Android.


Poceni androidi so prej slabost kot prednost. Ni čudno da potrebuješ kak dual core in pa nešteto romov in fixov, preden dobiš normalen delujoč telefon. koliko "normalnih" uporabnikov pa ve rootat in nalagat rome?

vendar Android market ima trenutno OGROMNO zelo uporabnih aplikacij in se hitro siri...


ogromno ja... 99% je bullshit


Jaz sem imel ze 2 leti nazaj pri Desireju cist super 2.1 official ROM. Potem sem sicer ROOTal in sedaj imam 2.3 ROM. Niti enega exceptiona do sedaj nisem dobil ali katerkoli napake... Res je tudi da je LeeDroid od katerega custom ROM uporabljam jd top cooker, vendar tudi ostali mislim da niso fake.

Aplikacije pa ogromno je fake ogromno je fenomenalnih...

Tilen ::

Nesta je izjavil:

Delamo aplikacije za Simobil (WM7, Android, Symbian(java) in Iphone platforme)


Razvijalci, kateri ne vedo niti, da gre za WIndows Phone in ne Windows Mobile 7 (kateri sploh ne obstaja), niso vredni piškavega oreščka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

xsdfe ::

I don't care what anybody says :), za mene je razvijanje aplikacij za WP7 je čisti užitek v primerjavi z drugimi platformami, res lepota programiranja in dela tako kot treba.
Oziroma z drugimi besedami, mora delat tako kot treba, ker imajo res hud verification za marketplace. V zadnji fazi preden jo odobrijo za marketplace, dejansko človek preklika oziroma tap-a aplikacijo in proba ugotovit kaj je narobe.

Mavrik ::

Na žalost ti še pa vedno ne dovolijo objaviti aplikacije pod svojim imenom, kaj šele prodajati. Kaj ti potem pomaga razvoj če se firma obnaša do razvijalca kot da je najhujša zalega.
The truth is rarely pure and never simple.

SLO_Matej ::

To je zaenkrat samo v Sloveniji, kjer uradne podpore še ni. ;) Tukaj je slovenski Microsoft šel slovenskim razvijalcem samo na roko ter ustvaril skupni račun, da se sploh lahko objavlja slovenske aplikacije.

Drugje, npr. v Ameriki lahko objavljaš tudi pod svojim imenom, saj se lahko registriraš v Marketplace.

Nesta ::

Katere OS za mobile bi pa po vasem mnenju dali na prva tri mesta? :)

Mavrik ::

SLO_Matej je izjavil:

To je zaenkrat samo v Sloveniji, kjer uradne podpore še ni. ;) Tukaj je slovenski Microsoft šel slovenskim razvijalcem samo na roko ter ustvaril skupni račun, da se sploh lahko objavlja slovenske aplikacije.

Drugje, npr. v Ameriki lahko objavljaš tudi pod svojim imenom, saj se lahko registriraš v Marketplace.


Jasno, samo na slovenskem forumu razlagati o tem kak je razvoj kul je malo neumno kajne?
The truth is rarely pure and never simple.

neskoncno ::

Priporočam Windows Phone, sam sem 100% zadovoljen. Seveda so kakšne pomanjkljivosti (kot povsod), vendar moje potrebe zadovolji.

Glede prihoda Windows Phone Nokie, pa vam prišepnem da jih lahko pričakujete nekje konec pomladi oz. začetek poletja.

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Mavrik je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

To je zaenkrat samo v Sloveniji, kjer uradne podpore še ni. ;) Tukaj je slovenski Microsoft šel slovenskim razvijalcem samo na roko ter ustvaril skupni račun, da se sploh lahko objavlja slovenske aplikacije.

Drugje, npr. v Ameriki lahko objavljaš tudi pod svojim imenom, saj se lahko registriraš v Marketplace.


Jasno, samo na slovenskem forumu razlagati o tem kak je razvoj kul je malo neumno kajne?

O tem nisem jaz nič razlagal, lahko pa sam preizkusiš kako je. Prenesi si Visual Studio 2010 for Windows Phone 7 in začni.

Cooper ::

Nesta je izjavil:


Prednost Iphona in WM7 je to da imajo vsi telefoni isto velikost (kar pomeni boljso optimizacijo aplikacij)...

Res nimaš pojma o WP7 telefonih. Velikost ekranov pri WP7 je vse od cca. 3,7" do 4,7".

Tilen ::

Kateri od teh ima pa višjo ali nižjo resolucijo od 800x480?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mitja358 ::

Noben. :D

_Dormage_ ::

Velikost in ločljivost nista ista pojma ;((
Nevem točno kaj ima optimizacija veze z ločlivostjo iz razvijalskega vidika.
Dizajner prišpara nekaj časa ker mu treba rezat texture različnih dimenzij..si to mislil?

Nesta ::

Cooper je izjavil:

Nesta je izjavil:


Prednost Iphona in WM7 je to da imajo vsi telefoni isto velikost (kar pomeni boljso optimizacijo aplikacij)...

Res nimaš pojma o WP7 telefonih. Velikost ekranov pri WP7 je vse od cca. 3,7" do 4,7".


Uf potem je pa situacija slabsa kot sem mislil :D

Vodno manj so mi vsec teli WP7 phoni :)
Dobro da mi trenutno se ni treba vsak dan testirati na njih ;)

Tilen ::

Resolucija je na vseh popolnoma enaka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premiera nokij z Windows Phone v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5418286 (16071) Gandalfar
»

Microsoft Nokii plačal milijardo dolarjev za odločitev za Windows Phone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5618537 (16438) jkreuztzfeld
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7625071 (22261) LordPero
»

Velika izbira telefonov z Windows Phone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5510903 (9094) Lonsarg

Več podobnih tem