» »

Android vs Windows Phone vs Symbian

Android vs Windows Phone vs Symbian

«
1
2

rezator ::

Živjo.

Na starem telefonu so se pojavile težave z ekračkom, sem menjal že 3x, zdaj pa več ne mislim. In tako sem danes odšel v si.mobilov center da si kupim nov telefon. Imel sem v mislih Nokio N8 ali pa Samsung Galaxy Ace. Vendar se mi android zdi tako "ne estetski", kar namečejo tiste ikone, da me kar odbija ko vidim...

Pridem noter in vidim HTC Trophya, probam tega in vidim, da ima Win. Phone OS. Se mi je zdel zelo zanimiv operacijski sistem. Do zdaj ga spoh še nisem videl v živo ali sprobal in ko sem gledal tega me je zelo impresoniral. Tako da zdaj razmišljam, da bi kar počakal na Nokie z WP OS ali pa kupil kakšnega, ki je žunaj z tem OS. In zdaj res nevem kaj bi. Ker Nokijin Symbian se počasi končuje oziroma so nehali z tem OS (se mi zdi) in bodo šli na WP OS koliko jaz vem, zato me je malo minilo za to N8.

Vaše mnenje:
1. Kaj je boljše Android, Windows Phone ali Symbian (če lahko slednji spoh še konkurira)?
2. Kako je z aplikacijami na WP, vem da jih je na androidu polno, katere so zastojn. Je enako tudi na WP, da so zastojn?
3. Kako je z navigacijo? Je plačljiva na WP? Nebom plačeval še tega.
4. Kateri telefon priporočate v rangu od 150 do 200 evrov?

Vsak nasvet dobrodošel.

Hvala.
Some people feel the rain. Others just get wet.
  • spremenil: rezator ()

zanyy ::

Če potrebuješ telefon na katerem imaš brezplačno navigacijo in jo lahko tudi brezplačno dobiš je to Android! pa windows phone je počasen in ZELO obremenjuje procesor symbian pa ŠTEKA! Tak ti rečem.... Samsung galaxy mini je v redni prodaji na voljo za majn kot 200€ je ZELO dober telefon in ga tudi sam uporabljam! in na Android je najlažje nameščat raznovrstne aplikacije in tudi največ jih je za Android! Osebno na galaxy mini uporabljam navigacijo Sygic Aura je ZELO točna in BREZPLAČNA!

Tilen ::

Zanyy, kaj pa govoriš? Windows Phone je počasen? Da nisi ti slučajno zamenjal Windows Phnone z Windows Mobile.



Nokia Lumia 800 in Nokia Lumia 710 imata prav tako brezplačno navigacijo - Nokia Drive.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zanyy ::

Pa še to... A imaš mogoče račun na partisu? če imaš prosim povej ime ker lahko zrihtam aplikacije ki so na Android market plačljive! za windows phone še pa v svoji računalniški karieri nisem slišal za brezplačno navigacijo! pa Symbian ni varen ko si prijavljen na Wi-Fi ker se preko jave pošiljajo virusi! Android pa nima jave! Lahko rečem da je android ki zgleda na pogled najbolj zapleten je najbolj preprost za uporabo ker samo kopiraš .apk na kartico zaženeš .apk in inštaliraš aplikacijo! aplikacij je pa na 1000e in 1000e!! to je moj račun na partisu na katerega me lahko brez skrbi kontaktiraš in ti bom rade volje pomagal:: http://www.partis.si/profil/prikazi/197...

noraguta

nisem reko da wp šteka ampak je počasen in požere zelo dosti rama!

za android maš vsaj 10 vrst navigacij! igo, copilot, Sygic Aura....in še in še! aplikacij je za android največ pa tudi android in iOS sta najvarnejša OS za telefone!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zanyy ()

repetitor ::

@zanyy lol. Ti veš kaj pišeš? Kr neki nabijaš. Zate so brezplačne aplikacije, če se jih iz partisa dol da?

noraguta ::

asej teb termometr razbiu??? a lohk kam pokličemo?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Boobiz ::

zanyy je izjavil:

Če potrebuješ telefon na katerem imaš brezplačno navigacijo in jo lahko tudi brezplačno dobiš je to Android! pa windows phone je počasen in ZELO obremenjuje procesor symbian pa ŠTEKA! Tak ti rečem.... Samsung galaxy mini je v redni prodaji na voljo za majn kot 200€ je ZELO dober telefon in ga tudi sam uporabljam! in na Android je najlažje nameščat raznovrstne aplikacije in tudi največ jih je za Android! Osebno na galaxy mini uporabljam navigacijo Sygic Aura je ZELO točna in BREZPLAČNA!


Ma nemoj?! Predlagam ti da si o tem kaj več prebereš in potem komentiraš.

- O tem kaj je boljše je brezveze. Odgovoril si si sam, android ti ni všeč wp7 ti je všeč. Je res potrebno kaj govorit v prid androida, če ti ni všeč?
- WP7 ima marketplace tako kot android ampak je število aplikacij manjše kot na AM (mlajša platforma). Niti ni to tako slabo (IMHO), ker na android marketu se itak ene in iste aplikacije ponavljajo samo z drugimi imeni tako da ti recimo (na pamet) 500k appov ne pomeni veliko.
-Nokia bo imela prednaloženo navigacijo na svojim WP7 telefonih. Nič bat, ovi maps so že portane na druge WP7 telefone.
-V tvojem cenovnem rangu ne dobiš WP7 telefona, mogoče rabljenega. Nokie bodo v primerjavi z konkurenco kar drage.
I'm drunk, what's your excuse?

zanyy ::

ma vsi ste gusteki pa vi sploh vete da je na android marketu več ko 300000 aplikacij in 50% tega je brezplačnih. plačljive pa lahko zrihtam na partis!

repetitor

a je partis mogoče plačljiv??

repetitor ::

@rezator tako kot je že memoz napisal boš za ta denar teško dobil WP7 telefon. Recimo če daš malo več lahko dobiš tega.

rezator ::

Jaz sem mislil telefon vzeti na naročnino, orto v nulo. Sem pozabil povedati. A tudi na naročnino ni nič v tem rangu?
Some people feel the rain. Others just get wet.

zanyy ::

na nokiji(kateri koli) se je za prednaloženo aplikacijo potrebno priklopit na internet kar pa ni brezplačno ker sredi avtoceste ni Wi-Fija! neplačljivo navigacijo ki dela preko gps je potrebno naložit kar je pa na Android najlažje! poleg tega so Android telefoni za svoje specifikacije v najcenejšem razredu!

Boobiz ::

Dobiš omnio 7 za 210€ pri orto u nulo. Vseeno pa bi sam rajši dodal kakih par eurov in ga kupil novega na bolhi recimo, ker teh 210€ z naročnino je drago kot žafran.

zanyy je izjavil:

na nokiji(kateri koli) se je za prednaloženo aplikacijo potrebno priklopit na internet kar pa ni brezplačno ker sredi avtoceste ni Wi-Fija! neplačljivo navigacijo ki dela preko gps je potrebno naložit kar je pa na Android najlažje! poleg tega so Android telefoni za svoje specifikacije v najcenejšem razredu!


Spet otresaš v tri krasne. Spet ti bom reku da si kaj več preberi preden otresaš.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

rezator ::

Probal sem samo telefon z WP, ki je HTC Trophy. In me je in njegovo odpiranje in nalaganje menija očaralo. Tako nekako drugačno je kot tisto kaj sem navajen do zdaj na Symbianu ali kar sem videl na Androidu. Lepota ni vse zato nevem :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

zanyy ::

vi se lepo kregajte jas sem svoje povedal in LP

Boobiz ::

rezator je izjavil:

Probal sem samo telefon z WP, ki je HTC Trophy. In me je in njegovo odpiranje in nalaganje menija očaralo. Tako nekako drugačno je kot tisto kaj sem navajen do zdaj na Symbianu ali kar sem videl na Androidu. Lepota ni vse zato nevem :)


Vsi telefoni prve generacije so identični po hardwareu, tako da razlik v hitrosti praktično nebi smelo bit.
Všeč ti je zato ker je ob lepih tranzicijskih animacijah še vedno simplističen in hiter. To je očaralo tudi mene.
I'm drunk, what's your excuse?

Tilen ::

Sam uporabljam Samsung Omnia 7 (WP 7,5 - Mango) in lahko le rečem, da je bil to en boljših nakupov v zadnjem času. OS je zelo enostaven za uporabo, robusten, hiter. Microsoft je res naredil odličen out-of-the-box sistem z izjemnimi zmogljivostmi. Enostavno nimam časa se ukvarjat še s telefonom in zaenkrat sem zelo, zelo zadovoljen, ker jim platforma enostavno deluje tako kot treba. Če bi bil na tvojem mestu, bi počakal in kupil Nokia Lumia 710/800. Če bi se mi mudilo, bi se pa še enkrat odločil za Omnio 7.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

amigo_no1 ::

zanyy je izjavil:

ma vsi ste gusteki pa vi sploh vete da je na android marketu več ko 300000 aplikacij in 50% tega je brezplačnih. plačljive pa lahko zrihtam na partis!

repetitor

a je partis mogoče plačljiv??

Koliko od teh silnih 300k aplikacij je uporabnih ?

Bananovec ::

zanyy je izjavil:

Pa še to... A imaš mogoče račun na partisu? če imaš prosim povej ime ker lahko zrihtam aplikacije ki so na Android market plačljive! za windows phone še pa v svoji računalniški karieri nisem slišal za brezplačno navigacijo! pa Symbian ni varen ko si prijavljen na Wi-Fi ker se preko jave pošiljajo virusi! Android pa nima jave! Lahko rečem da je android ki zgleda na pogled najbolj zapleten je najbolj preprost za uporabo ker samo kopiraš .apk na kartico zaženeš .apk in inštaliraš aplikacijo! aplikacij je pa na 1000e in 1000e!! to je moj račun na partisu na katerega me lahko brez skrbi kontaktiraš in ti bom rade volje pomagal:: http://www.partis.si/profil/prikazi/197...

noraguta

nisem reko da wp šteka ampak je počasen in požere zelo dosti rama!
za android maš vsaj 10 vrst navigacij! igo, copilot, Sygic Aura....in še in še! aplikacij je za android največ pa tudi android in iOS sta najvarnejša OS za telefone!


Lol. To pojasni dosti. Predvsem to, da ponavadi nimaš pojma o čem teče debata. Nekako je aktivnost na Partisu obratno sorazmerna od razgledanosti na tem področju.
Pa da ne bo samo OF.
Priporočam Omnio 7. Zelo dober telefon, če ti je všeč WP7. Če ti uspe, ga dobiš za okrog 200 +-30€
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

AlesSLO ::

zanyy je izjavil:

na nokiji(kateri koli) se je za prednaloženo aplikacijo potrebno priklopit na internet kar pa ni brezplačno ker sredi avtoceste ni Wi-Fija! neplačljivo navigacijo ki dela preko gps je potrebno naložit kar je pa na Android najlažje! poleg tega so Android telefoni za svoje specifikacije v najcenejšem razredu!


Za Nokia Maps ne potrebuješ interneta. Mape enostavno naložiš preko Nokia Suite na telefon in že imaš brezplačno navigacijo. Naslednjič pa si malo boljše poglej preden pišeš bedarije.

deyco5 ::

O lubi bog... Kaj sem tukaj vse prebral... Kot goreč ljubitelj WP7 ti zelo priporočam da si prebereš celotno temo Windows Phone 7 na forumu. In ne jemlji resno nabijanj da Wp7 šteka in podobno. Wp7 ti bo vse večne čase deloval točno tako, kot takrat ko si ga prvič prižgal. Tudi če boš imel na njem 200 aplikacij... To ni Android. V bistvu je daleč od njega... Je telefon z vsemi integriranimi opcijami, ki jih sodoben človek potrebuje (maili, slike, video, ljudje, fb, twit, messenger, itd). And the most beautifull thing: vse to samo avtomatsko deluje, ko pri vklopu telefona vstaviš svoj live id. Brilijantno!!!

FrEaKmAn ::

rezator je izjavil:

Probal sem samo telefon z WP, ki je HTC Trophy. In me je in njegovo odpiranje in nalaganje menija očaralo. Tako nekako drugačno je kot tisto kaj sem navajen do zdaj na Symbianu ali kar sem videl na Androidu. Lepota ni vse zato nevem :)


ponosni lastnik WP Trophya že nekaj časa.. priznam, ima par čudnih problemov, samo overall naj telefon oziroma os trenutno.. preprosto deluje :)

SkyEye90 ::

Glas za Android. P
redhodno sem imel Symbian, os je bil dokaj počasen, premalo pa je tudi aplikacij in novosti.
Imel pa sem tudi izkušnjo z WP, pa se mi je zdel preveč računalniški OS - nobene logike, nastavitve preveč podrobne in skrite v nesmiselnih menijih, za sistem moraš biti napol računalničar. Nisem pa se podrobno ukvarjal z njim, zato je to le moje mnenje na prvi pogled.

Android pa imam zdaj pol leta, super zadeva, veliko novosti, aplikacij na tone, deluje hitro, niti enkrat mi še ni zaštekal ali kakorkoli deloval počasi. Zelo zadovoljen (:

i386 ::

SkyEye90, spet mešaš med windows phone 6.5 in med 7, ki sta čisto različna OS-ja. WP7 je dosti bol preprost od androida

SkyEye90 ::

Drži, takrat je bil še 6.5, se opravičujem.
Glede preprostosti pa lažja kot je pri Androidu že nevem če je sploh lahko. V glavnem, Android je preprost in zmogljiv (:

i386 ::

če ne verjameš da je WP7 preprostejši od androida pa klikni na enega od reviewou na youtubu: link do iskalnih rezultatov
Pa tudi dosti bol tekoč je od androida, tudi po dolgi uporabi z veliko naloženimi aplikacijami, kar pa ne moremo rečt za android, razen mogoče za galaxy 2.

amigo_no1 ::

6.0 in 6.5 je bil windows mobile, sedaj je windows phone.
Kot bi primerjal golfa 3 in 6 generacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

SkyEye90 ::

Ne bom komentiral WP7, res ga nisem uporabljal in ga ne poznam.

Lahko pa rečem da pri meni Anroid deluje tekoče, zakasnitve z odzivnostjo ni, torej hitreje kot teče nebi mogel tečt, ker čakanja ni kjer nisi sekunde, pa tudi pomnilnik imam že polno zaseden (žal imam le 320MB notranjega) in se od začetka pa do danes na odzivnosti ne pozna nič, poleg tega imam polno aplikacij tudi na zunanjem pomnilniku. Toliko z moje strani o pozitivni strani Androida.

Vsekakor pa je Android pred Symbianom, to se verjetno strinja večina.

Najbolje pa je pred nakupom stestirat oba sistema, sigurno ima kak kolega en, drug, ali tretji sistem, pa naj se vsak sam odloči (:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

BladE_ ::

Glas za Android... Bil sem na Android, imel 3tedne WP7(HD7), nazaj na Android. Ne morem si pomagat ampak tudi, če WP7 dela tako "zelo" smooth mi še vedno komplet zadeva ne potegne, ker je Android toliko bolj zanimiv in enostavnejši v vseh pogledih.

Da ne začnem o sinhronizaciji glasbe in slik... Imenik še nekako gre, ker imaš pač Gmail account AMPAK še vedno moraš ustvariti @live.com mail, da lahko dostopaš do Marketplacea, kdo danes nima Gmaila(?) in potem ti smeti na telefonu dela še @live.com(krep), sinhronizacija z Outlookom ni možna(razen, če imaš Exchange), Android z Gmail accountom je vse kar rabiš... OK, potem smo pri slikah in glasbi in njihovim neverjetnim Zune izdelkom, ki dela ali pač ne, kakor se mu sprdne in potem se zajebavaš, da preneseš tistih par komadov in slik na tel ko norc. Android ma to rešeno v treh dveh klikih in se ti enostavno telefon poveže kot USB ključek, prekopiraš gor, kar ti srce poželi(na WP7 se to pač ne da tako enostavno), izklopiš kabel in že pregleduješ vse možne stvari z File browserjem(BTW, na WP7 ni file browserja)...

To je samo nekaj najbolj glupih stvari o WP7, jih je še en kup, boš ugotovil, če kupiš WP7...

Android trenutno prevlada, tudi, če pogledaš ameriški trg je Android krepko v prednosti tudi pred iOS, pa vsi vemo, da so tam mahnjeni na iPhone...

Za konec, imam WP7 in Andrdoid telefon... ostal bom na Androidu.... LP
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Janac ::

nokia ima itak zastonj navigacijo prednaloženo

Tilen ::

Blade_ je eden tistih uporabnikov, kateri ni niti želel, da bi mu delovalo.

1. Ravnokar sem nafotkal 10 testnih slik.
2. Priklopil USB kabel iz PC na telefon
3. Zune sinhronizacija iz telefona s folderjem (C:\Users\uporabnik\Pictures\From imetelefona\Camera roll) se izvede samodejno
4. Odprem folder in gledam slike na PC-ju, brez da sploh karkoli klikam na Zune


Kako brišem več slik na telefonu, da ne delam vsega ročno?

1. Po brskanju slik na PC-ju ugotovim, da 20 slik ne potrebujem, jih izbrišem na PC-ju v uporabniški mapi
2. Priklopim USB kabel iz PC-ja na telefon
3. Zune sinhronizacija se izvede samodejno in pobriše iz telefona slike, katere sem jaz pobrisal na PC-ju (lahko nastavimo poljubno sinhronizacijo, tudi ročno za vsak dokument)

Imam poljubne slike in jih želim naložiti na telefon

1. Preko USB priklopim kamero/fotoaparat/karkoli/slike naložim iz interneta
2. S copy/paste prenesem datoteke v moj uporabniški direktorij za telefon (C:\Users\uporabnik\Pictures\From imetelefona\Camera roll)
3. Priklopim USB kabel iz PC-ja na telefon
4. Zune samodejno sinhronizira nove slike iz PC-ja na telefon
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Looooooka ::

pa windows phone je počasen in ZELO obremenjuje procesor

Zgubil si vso kredibilnost.Karkoli reces o telefonih od tle naprej je nezanesljivo.Bravo.

r0ker ::

Res je da bi na WP prav prišel file explorer, ko ga priklopiš na računalnik - smo pač bolj navajeni. razen tega pa je WP daleč pred androidom po preprostosti in hitrosti. sem imel HD2 z vsemi možnimi porti androida, menjal za galaxy s, zdaj imam pa omnio 7. mislim, da sem dobil dober občutek za oba sistema.
WP ima vse mainstream aplikacije. katera koli druga aplikacija, ki za WP še ni na voljo, pokriva NAJVEČ 5% uporabnikov pametnih telefonov. - nepomembno
android ali ios nimata nobene večje prednosti pred WP, kvečjemu pomanjkljivosti :)

BladE_ ::

@Tilen, kako si preneseš .pdf ali recimo mapo z različnimi dokumenti na telefon ga potem odpreš urediš in premakneš v neko mapo z urejenimi dokumenti?
Akcija - Reakcija

šernk ::

-Nokia bo imela prednaloženo navigacijo na svojim WP7 telefonih. Nič bat, ovi maps so že portane na druge WP7 telefone.



kaj vsi toliko hvalite te ovi maps? celih 10 min sem imel testno vklopljeno in v 10ih minutah niti enega pravilnega preklica omejitve hitrosti, tako da je po hitrem postopku prišel igo8 za primarno navigacijo od slovenije do srbije, od hiše do hiše, sicer ga vožnja po svoje kar precej zmede in te zna potem peljati tudi na kakšen daljši obvoz, ampak ostalo pa do metra natančno. za naslove uporabljajo pa VSE navigacije oz vse mape isto bazo.

ker se vsi šoferji pritožujejo, da na točno ta in ta naslov jih je pripeljalo na popolnoma x lokacijo 5km stran.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tilen ::

@šernk

Na Windows Phone imaš posodobljeno različico Ovi maps. Imenuje se Nokia Drive. Žal še ne morem podati mnenja o tej storitvi, ker trenutno uporabljam Navigon Europe 4.0. Nokia Drive je zaenkrat na voljo le na Nokiah z Windows Phone.

BladE_ je izjavil:

@Tilen, kako si preneseš .pdf ali recimo mapo z različnimi dokumenti na telefon ga potem odpreš urediš in premakneš v neko mapo z urejenimi dokumenti?


Microsoft ti brezplačno nudi oblačno storitev Skydrive. 25GB prostora.

Na računalniku PDF/DOC/karkoli preko Skydrive storitve naložiš v poljubno mapo in iz telefona dostopaš do svoje mape v oblaku.

Na telefonu kreiraš/editiraš .docx/*** dokument in ga preko Skydrive naložiš v poljubno mapo v oblaku.

 xx

xx

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BladE_ ::

Sprašujem kako na telefonu urejaš dokumente in jih spravljaš po mapah itd... ne zanima me cloud, tudi Android userji imamo cloud možnosti, Dropbox je en zeloo lep primer.

Sem v tujini WiFi ja nimam na razpolago in nimam 100€+, da bi se igral in prenašal 10Mb velike datoteke na cloud? KAJ NAREDIM??? FFS to možnost imajo najbolj osnovni modeli telefonov!!!
Akcija - Reakcija

Tilen ::

Ne razumem v čem je težava? Če kreiraš .doc dokument ga imaš v Office hubu, dokler ga ne preneseš na PC. Če v office hub iz oblaka preneseš (preden greš na pot) 10 dokumentov, jih lahko na poti brez problema editiraš ne glede na velikost.

Na poti (brez povezave) --> Office ---> Documents --> Phone
Doma / možnost wifi / karkoli (data) --> Office --> Documents ---> Skydrive


V "Phone" imaš možnost "Search" če bi že kreiral 1000 dokumentov na poti in bi potreboval točno določenega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BladE_ ::

Končali bomo pri tem, da WP7 tega ne zmore, zmore pa to vsak osnovni tel za 30€ brez kakršnih koli cloud opcij. Ne gre se samo za office dokumente... nasplošno dokumente(fajli, mape in vso ostalo sranje).
Akcija - Reakcija

js osebno ::

zanyy je izjavil:

vi se lepo kregajte jas sem svoje povedal in LP

ajde

@BladE_ Wp7 zmore ravno tisto, kar večina rabi. Map seveda ne. Ker je dostop do sistema datotek ena največjih napak v zgodovini uporabniških vmesnikov. Ljudje pa so seveda navajeni na komplicirano iskanje datotek, namesto da preprosto odpremo aplikacijo, ki je zadolžena za določene zadeve (npr tekstovne datoteke, tabele, powerpointi, slike, video, zvok) in nam prikaže stvari, ki so na voljo. Tiste, ki jih povprečen uporabnik bolj uporablja, so dodatno razvrščene (po datumu, žanru, etc). Dnevno imam opravka s številnimi word datotekami, pa o mapah niti ne razmišljam. Lepo kliknem na gumb za iskanje in vpišem ključno besedo, ali dve.

Bil sem uporabnik vseh treh sistemov, trenutno preferiram Windows phone platformo. Od teh treh je najenostavnejši za uporabo in ima veliko malih trikov. Večina stvari deluje točno tako, kot bi si povprečen uporabnik zamislil. Da ne govorim o preprostem ugašanju programov, samo kliknem na "Home" tipko, zaklenem telefon in se posvetim pomembnejšim zadeam. Potem je pa tu še lepota uporabniškega vmesnika.

+1 za WP7

jizzer ::

Moj glas gre k WP, imam dostop do obeh sistemov, sem nezahteven in WP7 ima vse kar rabim.

deyco5 ::

Ne razumem onega Blejda al ka je... Ka bi sploh rad povedal oz. Kaj urejal? Vse gre urejati in brez oblaka. Odpres aplikacijo in obdelujes dokument. Res ne vem v cem je fora? Kaj bi pa sploh koristil explorer oz. Mape? Resno sprasujem ZAKAJ?

rezator ::

Ja samo da dostopaš do mape v oblaku ti žre inpulze za internet in če si v tujini te lahko to kar stane. To hoče povedati kolko jaz razumem. A si ne morem preprosto naložiti datoteke (pdf, word, ...) na telefon, če imam WP, ne pa da bi do tega dostopal prek oblaka?
Some people feel the rain. Others just get wet.

RazzorX ::

rezator je izjavil:

Ja samo da dostopaš do mape v oblaku ti žre inpulze za internet in če si v tujini te lahko to kar stane. To hoče povedati kolko jaz razumem. A si ne morem preprosto naložiti datoteke (pdf, word, ...) na telefon, če imam WP, ne pa da bi do tega dostopal prek oblaka?


Seveda si lahko naložiš na telefon datoteke, ne vem kaj sanjate.

Tilen ::

BladE_ je izjavil:

Dropbox je en zeloo lep primer.


Tole sem spregledal. LindyBox (free) je Windows Phone client za Dropbox.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

Ostale "težave" reši :

 Send to Windows Phone

Send to Windows Phone

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

deyco5 ::

Rezator, seveda lahko VSE delaš tudi brez oblaka, zato jaz ovega nisem razumel. Oblak je v primeru WP7 samo "spominska kartica" kot jo imaš pri android napravah. Torej dodatni "disk" če ti gre osnovnega pomnilnima na knap. Do 8 ali 16 Gb pa lahko telefon preprosto nafilaš kar ti srce poželi. Upam da smo zdaj razjasnili bedaste izjave ki jih pišejo taki, ki nimajo pojma o čem pišejo... Priporočam da čimprej nabaviš WP7, zagotavljam, da ti ne bo žal!

goca ::

Kar se tiče Outlooka k rabis trenutno Exchange, pa pride nov update 7740, trenutno zadnji je 7720, ki naj bi resil ta problem..

Cooper ::

Še en glas za WP. Zase lahko rečem, da sem dokaj zahteven uporabnik. Zaradi razočaranja nad Androidom sem prešel na WP, ki me v pol let uporabe niti enkrat še ni razočaral. Vse deluje tako, kot mora, enako hitro, kot na začetku, pa čeprav imam zasedenih 7GB od 8GB. 90% stvari, ki jih potrebujem, je že integriranih v sistem, preostalo pa sem našel na marketu. Počakaj na Nokie z WP, ne bo ti žal!

goca ::

Android je super operacijski sistem, ampak z WPjem sigurno nemores bit razocaran, in lahko recem da konkurira Androidu, kar se tice stevila aplikacij je wp tudi dober saj mormo gledat da je še dokaj sveža zadeva, android je pa že dosti dlje na sceni. Drgače pa ja, priporočam WP7, sam sem recimo zelo navdušen nad odzivnostjo, in pa estetsko (osebno mnenje) mi je privlačnejši:) Drgače pa če nabaviš android phone pa glih tako nemoreš falit, ker je vsekakor dobr, sam sem se odločil za wp iz razloga da probam nekaj novega, to je pa stvar posameznika. Kar se tiče navigacije, pa je potrebno samo unlock-at tel, pa se da nabavit brezplacno, reče se ji Navigon, takšna kjer nepotrebuješ Internet povezave ampak deluje isklucno preko GPSa. Lp

hendriks ::

Cooper +1. Itak
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premiera nokij z Windows Phone v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5418309 (16094) Gandalfar
»

Microsoft Nokii plačal milijardo dolarjev za odločitev za Windows Phone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5618558 (16459) jkreuztzfeld
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7625102 (22292) LordPero
»

Velika izbira telefonov z Windows Phone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5510910 (9101) Lonsarg

Več podobnih tem