» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
122 / 124
»»

zmaugy ::

kingsix je izjavil:

Omfg. Kako ima lahko ta debata sploh 121 strani. Kdaj pride flat-earth tema kjer se bo usvarilo 120 strani in bodo flat-eartherji kazali youtube/fb linke raznih "expertov" kot dokaz da je zemlja ravna?


To je rezultat navidezne ekvivalentnosti mnenj anonimusov brez treh čistih in mnenj znanstvenikov, ki se s tematiko profesionalno ukvarjajo.
Podobno velja za skeptike v podnebne spremembe inTrumpek volilce.

Smrekar1 ::

Uporabnik je izjavil:

Pasti, skrite v injekciji


Nujen ukrep: dosmrten odvzem licence.

V sestavku se pojavi tole:

S cepljenjem tvegamo, da bomo zdravje, čeprav v majhnem odstotku tveganja, spremenili v bolezen

Še eden: ozaveščanje glede higiene. Danes potekajo te bolezni blago in so praviloma nenevarne za otroka.

Ošpice imajo smrtnost ~1/500 obolelih otrok. Cepljenje ubije manj kot 1/10 000 000 otrok. Prava številka je 0/x, ampak striktno lahko napišemo samo manj kot bi še lahko zanesljivo zaznali. Če tip prvo smatra za zanemarljivo in drugo za tveganje, ki bi se mu bilo potrebno ogniti, ni sposoben opravljati svojega poklica.

Še tole bom dodal:
Mislim, da je obvezno cepljenje nedemokratičen in diktatorski ukrep države.

Saj je obvezno šolstvo tudi. Se bo obregnil tudi ob to? Če ne, zakaj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

imagodei ::

@zmaugy

Zelo možna razlaga v nekaterih primerih je Dunning-Kruger Effect:
In the field of psychology, the Dunning-Kruger effect is a cognitive bias in which people of low ability have illusory superiority and mistakenly assess their cognitive ability as greater than it is.
- Hoc est qui sumus -

zk_eu ::

klko je izjavil:


Dojenček cepljen pri 3 mesecih, poleg cepiva dobi takoj sredstva za lajšanje "blažjih stranskih učinkov" kot je vročina.


Mi nismo prejeli nobenih sredstev za lajšanje blažjih stranskih učinkov. Tudi zdravnica si je vzela čas in vse lepo pojasnila in odgovorila na nekaj skeptičnih vprašanj partnerke. Tudi fleksibilni so glede časa cepljenja in lahko prestavijo za nekaj mesecev, ko je moja spraševala. Pred samim cepljenjem so naju še enkrat vprašali, če imava kakšno dodatno vprašanje.

Skratka, vesel sem, da so se proti temu skepticizmu začelo res "boriti" na strokoven način, ki je po mojem laičnem prepričanju, tudi najbolj učinkovit.

Skratka, ZD Celje, prvo izkušnjo lahko res pohvalim. Ker lastne se niti več ne spomnim :D.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

klko ::

Še vsi živi?

Naša pediatrinja začne pa z zelo povišanim tonom govoriti, ko ji kakršnekoli dvome glede ceplenja omenimo.

Machete ::

Naš pa se razburi na otročad, če jokajo. (Pa kaj pa se ti cmeriš. Pa daj daj nehi tle jokat). Dost mental ded pri 80ih :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

klko je izjavil:

Še vsi živi?

Naša pediatrinja začne pa z zelo povišanim tonom govoriti, ko ji kakršnekoli dvome glede ceplenja omenimo.


Čisto normalno.

Ker se folk ne zaveda posledic.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klko ::

D3m je izjavil:

klko je izjavil:

Še vsi živi?

Naša pediatrinja začne pa z zelo povišanim tonom govoriti, ko ji kakršnekoli dvome glede ceplenja omenimo.


Čisto normalno.

Ker se folk ne zaveda posledic.

Haha, in potem se človek začne zavedati, kajne :))

D3m ::

Večina ne. Najboljše je v praksi, ko ti otrok umre.

Bo treba prakso naprej forsirati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Wrop ::

Smrt otroka, zaradi nekih čungalunga prepričanj staršev, je precej stroga kazen. Sploh zato, ker otrok ni nič kriv. Država vsekakor sme in mora imeti možnost poseči do določene mere v pravico staršev, ki nočejo cepiti otroka iz nemedicinskih razlogov.

D3m ::

Raje vidim prakso pa, da se gre za njegovega otroka. Bo vsaj nek efekt.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

Smrt otroka ni kazen, je pa realna posledica odklanjanja cepljenja. Včasih umre celo kak otrok, ki ga starši niso dali cepiti iz medicinsko opravičljivih vzrokov. Jebena stvar.

Zato se je treba borit proti zanikovalcem znanosti.
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

V petek mi je sestrična povedala, da je eni od kolegic umrla punčka, ker jo je okužil necepljen otrok.

Punčka je imela avto imuno bolezen in ni smela biti cepljena, ipd. Padla v komo in naslednji dan umrla.

Ne vem, če je sploh bilo v medijih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klko ::

imagodei je izjavil:

Smrt otroka ni kazen, je pa realna posledica odklanjanja cepljenja. Včasih umre celo kak otrok, ki ga starši niso dali cepiti iz medicinsko opravičljivih vzrokov. Jebena stvar.

Zato se je treba borit proti zanikovalcem znanosti.

In ne zaradi bolezni, proti kateri naj bi bil cepljen. Jebeno.
Predvsem znanosti farmacije.

imagodei ::

Proti nalezljivim otroškim boleznim se borimo s cepljenjem, kako pa drugače? Ošpice so ena najbolj - če ne kar najbolj - nalezljivih bolezni, kar jih poznamo. Obvezna uporaba zaščitnih mask v času epidemije ni praktična na globalni skali; pa tudi kljub maski obstaja velika verjetnost, da bi se virus širil. Tako zelo nalezljiv je, da se lahko od obolele osebe nalezemo tudi, če nismo istočasno v prostoru. Znani so primeri okužbe z ošpicami na daljših razdaljah - npr. okuženi pacient leži v bolnišnici v eni sobi, na skrajnem koncu hodnika pa v drugi sobi zbolijo pacienti, ki so hospitalizirani zaradi drugih bolezni.

Pa ošpice so samo en primer. Črne koze, npr., smo izkoreninili ravno s cepljenjem. Danes nobena "evil pharma" ne poziva k preventivnemu cepljenju (kaj pa če Rusi iz laboratorija spustijo virus?!). Ni potrebe.

Skratka, kako naj bi se borili proti nalezljivim (otroškim) boleznim? Z antibiotiki? Lekadoli? Protivirusnimi zdravili? Pitjem lipovega čaja? Edina zanesljiva pot za izkoreninjenje povzročitelja bolezni je zagotovit visoko precepljenost na globalni ravni in po 5-10 letih brez enega samega primera bolezni razglasit bolezen za izkoreninjeno. Takrat lahko globalno nehamo cepit. In to bi moral biti cilj odgovornih nasprotnikov cepiv.


Farmacija zasluži veliko več na pacientih, ki jim od 40. do 75. leta prodaja tablete proti visokemu krvnemu tlaku, kot pa če svoj potencialni vir dohodka umori pri 3. mesecih starosti.
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Evo, danes zjutraj sem dobil drugo dozo cepiva proti KME.

Avtistični indeks se mi pa še kar ni povečal... 8-)
sudo poweroff

Wrop ::

To se lahko zgodi šele po prvem spanju. Spat greš normalen, zbudiš se pa avtist.

V tretje gre rado. Pri meni tudi v tretje ni šlo.

FTad ::

Wrop je izjavil:

To se lahko zgodi šele po prvem spanju. Spat greš normalen, zbudiš se pa avtist.

V tretje gre rado. Pri meni tudi v tretje ni šlo.


jaz sem tudi trenutno pri 2. cepljenju, pa se kar cakam, da se zbudim avtist...no decembra bo 3. moznost :P :D

tryhard ::

Ta teden grem na prvo cepljenje proti KME. Fantje, molite, da sem drugi teden že med avtisti! Če ne tokrat, pa čez par mesecev.

Rok Woot ::

imagodei je izjavil:

Proti nalezljivim otroškim boleznim se borimo s cepljenjem, kako pa drugače? Ošpice so ena najbolj - če ne kar najbolj - nalezljivih bolezni, kar jih poznamo. Obvezna uporaba zaščitnih mask v času epidemije ni praktična na globalni skali; pa tudi kljub maski obstaja velika verjetnost, da bi se virus širil. Tako zelo nalezljiv je, da se lahko od obolele osebe nalezemo tudi, če nismo istočasno v prostoru. Znani so primeri okužbe z ošpicami na daljših razdaljah - npr. okuženi pacient leži v bolnišnici v eni sobi, na skrajnem koncu hodnika pa v drugi sobi zbolijo pacienti, ki so hospitalizirani zaradi drugih bolezni.

Pa ošpice so samo en primer. Črne koze, npr., smo izkoreninili ravno s cepljenjem. Danes nobena "evil pharma" ne poziva k preventivnemu cepljenju (kaj pa če Rusi iz laboratorija spustijo virus?!). Ni potrebe.

Skratka, kako naj bi se borili proti nalezljivim (otroškim) boleznim? Z antibiotiki? Lekadoli? Protivirusnimi zdravili? Pitjem lipovega čaja? Edina zanesljiva pot za izkoreninjenje povzročitelja bolezni je zagotovit visoko precepljenost na globalni ravni in po 5-10 letih brez enega samega primera bolezni razglasit bolezen za izkoreninjeno. Takrat lahko globalno nehamo cepit. In to bi moral biti cilj odgovornih nasprotnikov cepiv.


Ja seveda. Še vedno pa ti mora zdravnik podati informacije. Koliko učinkovito je cepivo, kakšne so lahko posledice, kaj vse je v inekciji. Pač če vprašaš se pa nekaj jezijo, nimajo nobene pravice. Pa jaz načeloma sem za razna cepljenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Rok Woot ::

Aja pa premalo raziskav spremlja kako učinkovito je cepivo skozi leta. Nkatera začuda sploh ne izgubljajo na učinkovitosti, druga pa drastično, zgleda se virus oz bakterija prilagaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

imagodei ::

Kako vemo, da nekatera drastično izgubljajo na učinkovitosti, če ne delamo (dost) raziskav? Na podlagi rekla čula?
- Hoc est qui sumus -

Gregor P ::

Rok Woot je izjavil:

Še vedno pa ti mora zdravnik podati informacije. Koliko učinkovito je cepivo, kakšne so lahko posledice, kaj vse je v inekciji. Pač če vprašaš se pa nekaj jezijo, nimajo nobene pravice. Pa jaz načeloma sem za razna cepljenja.
Saj je lepo, da ti zdravnik tudi kaj razloži, a najbrž mu ne bo uspelo povedati vsega o cepivu
- pacient tudi ne bi vsega razumel (kar je povsem normalno) -, a vendar tudi splošni zdravnik najbrž ne ve vsega, ker to tudi ne spada ali vsaj ni spadalo pod njegove naloge. Njegova naloga je le (bila), da cepi s cepivom paciente, ker je to pač tako (zdravstveno) predpisano in mu je bilo zagotovljeno (medicinski strokovnjaki na neki drugi inštanci), da je cepivo varno za ljudi. Tako pač zdravstvo na splošno deluje, sicer nam nikoli ne bi uspelo tako učinkovito in v tako hitrem času zdraviti na tisoče ljudi.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Machete ::

Pozablate nekaj, antivax believerjem ne zadostuje prav noben pdoatek, razlaga ali dokaz. To je isto kot bi se pogovarjal s steno dobesedno. Oni samo vidijo zaroto ONIH, ki zastruplajo naše otroke z globoko zlobno agendo. KAJ in KDO ne izveš nikoli. Bolj kot sem vrtal, manj sem izvedel, kdo so ti stanistični ONI.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

imagodei ::

Gregor P je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Še vedno pa ti mora zdravnik podati informacije. Koliko učinkovito je cepivo, kakšne so lahko posledice, kaj vse je v inekciji. Pač če vprašaš se pa nekaj jezijo, nimajo nobene pravice. Pa jaz načeloma sem za razna cepljenja.
Saj je lepo, da ti zdravnik tudi kaj razloži, a najbrž mu ne bo uspelo povedati vsega o cepivu
- pacient tudi ne bi vsega razumel (kar je povsem normalno) -, a vendar tudi splošni zdravnik najbrž ne ve vsega, ker to tudi ne spada ali vsaj ni spadalo pod njegove naloge. Njegova naloga je le (bila), da cepi s cepivom paciente, ker je to pač tako (zdravstveno) predpisano in mu je bilo zagotovljeno (medicinski strokovnjaki na neki drugi inštanci), da je cepivo varno za ljudi. Tako pač zdravstvo na splošno deluje, sicer nam nikoli ne bi uspelo tako učinkovito in v tako hitrem času zdraviti na tisoče ljudi.

Popolnoma prav je, da zdravnik razloži in odgovori na pomisleke staršev. Vendar mora to imeti neko mejo, na neki točki si morajo starši tudi priznati, da niso na predavanju imunologije, da se vsega znanja, ki ga ima pediater, ne da posredovati v 5, 10 ali pa 15 minutah, da si pediater tudi ne more vzeti časa za razlago vsake kaprice, ki jo postavljajo "moderni" starši, ne da bi pri tem motil potek ambulantnega dela.

Skratka, starši si morajo priznati, da je na neki točki treba zaupat pediatru in zdravniški stroki na splošno - ali pa se preselit v kakšno državo 3. sveta, kjer si bolj svoboden in kjer te tudi na urgenci najprej vprašajo, če imaš pri sebi dovolj keša, da boš plačal nujno oskrbo ran.
- Hoc est qui sumus -

klko ::

Pediater pa vse razume kajne. Sploh je na tekočem z vsemi raziskavami ... Nikoli ni nobeden iz zdravstva podučen na npr. kakšnih simpozijih sponzoriranih s strani dobaviteljev oz. farmacevtov, kajne.

Ta naša pediatrinja res ne more človeka prepričati glede cepljenja s svojo strokovnostjo, žal.
Najboljša je primerjava z mehanikom: Me je vprašala, ali ko peljem avto k mehaniku tudi z njim govorim, kaj je OK in kaj ne za moj avto ... Brez komentarja.
Da, pediater mora NORMALNO odgovoriti na VSA moja vprašanja!

Naj bom v vaših očeh (zagovorniki) kriminalec: na njeno vprašanje, ali se ne bojim, da moj otrok umre zaradi ošpic (ker naj bi bila v MB epidemija), sem ji odgovoril NE. Če ne bi bilo cepljenje obvezno (oz. sankcionirano), svojega otroka ne bi cepil. Pri nas ne, ampak nekje drugje v svetu je to povsem normalno.
Z nekaterimi svojimi komentarji res kažete svojo pravo podobo, me zanima kako bi se delali norca, če bi imel vaš otrok posledice zaradi cepljenja. Najbrž se vsi prizadeti starši in tudi znanstveniki vse skupaj izmišljujejo.

buttcrack ::

Here we go again...
Jest bom ratal jebeni avtist zarad teh antiwaxerske tuposti...

imagodei ::

klko je izjavil:

Pediater pa vse razume kajne.

Ima dovolj teoretičnega znanja, da sploh lahko razume. Ker ti ga nimaš. Če se pediater želi podučiti o detajlih, se lahko in bo s svojim obsežnim znanjem bistveno prej in lažje dojel celo sliko, kot pa ti. Lahko pa, povsem utemeljeno, pediater zaupa v science based medicine, priporočila NIJZ, WHO, ECDC...

klko je izjavil:

Sploh je na tekočem z vsemi raziskavami

Naš pediater je. Žal mi je, če vaša pediatrinja ni.


klko je izjavil:

Nikoli ni nobeden iz zdravstva podučen na npr. kakšnih simpozijih sponzoriranih s strani dobaviteljev oz. farmacevtov, kajne.

Farmacevtska industrija in posamezniki so kazensko odgovorni, če bi vedé na trg poslali zdravila, ki škodujejo, oziroma če bi opustili varnostne protokole, ki zagotavljajo, da so farmakološki pripravki ustrezno testirani. V preteklosti je nekaj takih zajebov bilo, a se je farmacija (podobno kot letalstvo) iz njih naučila dragocenih lekcij in izboljšala standarde. Ne vem, a letalskim prevoznikom zaupaš, da ustrezno vzdržujejo in pregledujejo svoja letala? Te ni strah, da bi v želji za dobički opuščali varnostne postopke, preglede, da bi kupovali cenejše "kitajske" ponaredke za nadomestne dele...? Če ne, zakaj ne?

EDIT: Nadalje, bolj kot sprašujemo, manj odgovorov dobimo: kako je za farmacijo finančno zanimivo, da prodaja poceni cepiva, če bi namesto tega lahko bajno služila s prodajo antibiotikov, antivirusnih zdravil, zdravil za lajšanje simptomov (analgetikov in antipiretikov) in cele plejade drugih farmakoloških proizvodov, ki se uporabljajo na oddelkih intenzivne nege, ko otrok tam leži zaradi zapletov ob ošpicah?

Razumel bi, če bi farmacija s cepivi ustvarjala kakšno bolezensko stanje, ki bi zahtevalo zdravljenje. Avtizem je neozdravljiv, zanj ne obstajajo nobena draga zdravila, ki bi jih otrok moral jemati doživljensko.

klko je izjavil:

Naj bom v vaših očeh (zagovorniki) kriminalec: na njeno vprašanje, ali se ne bojim, da moj otrok umre zaradi ošpic (ker naj bi bila v MB epidemija), sem ji odgovoril NE. Če ne bi bilo cepljenje obvezno (oz. sankcionirano), svojega otroka ne bi cepil. Pri nas ne, ampak nekje drugje v svetu je to povsem normalno.
Z nekaterimi svojimi komentarji res kažete svojo pravo podobo, me zanima kako bi se delali norca, če bi imel vaš otrok posledice zaradi cepljenja. Najbrž se vsi prizadeti starši in tudi znanstveniki vse skupaj izmišljujejo.

Kriminalec si, a ne zato, ker bi nemara lahko umrl tvoj otrok. Kriminalec si, ker bi tvoj okužen otrok lahko ogrozil življenje drugih otrok, ki s tvojo odločitvijo proti cepljenju nimajo nič!

Pisal sem že, da dobro poznam družino, katere cca 4-leta star otrok z levkemijo v remisiji je ležal na pediatrični kliniki, ko je tja prišel človek z ošpicami. Starši tega otroka s sesutim imunskim sistemom so 3 tedne (celo inkubacijsko dobo) trepetali, če bo otrok slučajno zbolel.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

poweroff ::

imagodei je izjavil:

Pisal sem že, da dobro poznam družino, katere cca 4-leta star otrok z levkemijo v remisiji je ležal na pediatrični kliniki, ko je tja prišel človek z ošpicami. Starši tega otroka s sesutim imunskim sistemom so 3 tedne (celo inkubacijsko dobo) trepetali, če bo otrok slučajno zbolel.

Resno - starši bi morali proti temu človeku oz. njegovim staršem vložiti tožbo zaradi duševnih bolečin.
sudo poweroff

111111111111 ::

klko je izjavil:

Pediater pa vse razume kajne. Sploh je na tekočem z vsemi raziskavami ... Nikoli ni nobeden iz zdravstva podučen na npr. kakšnih simpozijih sponzoriranih s strani dobaviteljev oz. farmacevtov, kajne.

Da.

imagodei ::

@Matthai,

Mnja, kolikor je bilo prebrati iz medijev, je na naročen pregled v Pediatrično kliniko prišel otrok v spremstvu odrasle osebe (očeta?), za katerega se je kasneje izkazalo, da ima ošpice. Cepljena ta oseba menda ni bila, zavedala pa se tudi ni, da na Pediatrično kliniko vnaša ošpice.

Naša zakonodaja menda tudi ne predvideva kakšne odgovornosti za širjenje bolezni, saj je obolela oseba menda laik in se ne zaveda, kaj počne.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

BlackHole ::

imagodei je izjavil:


Farmacija zasluži veliko več na pacientih, ki jim od 40. do 75. leta prodaja tablete proti visokemu krvnemu tlaku, kot pa če svoj potencialni vir dohodka umori pri 3. mesecih starosti.

Koliko jih pa umre od cepljenja, da takole pišeš?
LP Marko

poweroff ::

imagodei je izjavil:

Naša zakonodaja menda tudi ne predvideva kakšne odgovornosti za širjenje bolezni, saj je obolela oseba menda laik in se ne zaveda, kaj počne.

To razumem, ampak vseeno bi bilo koristno zagnati kampanjo in zbrati denar za sodni postopek. Naj človek vsaj malo trpi, plus, mogoče bi imela zadeva nekaj generalne prevencije. >:D
sudo poweroff

imagodei ::

@BlackHole,

Še ni bilo zabeleženega primera. Noben ni umrl od cepljenja.

So primeri, ko so ljudje hudo alergični na snovi v sledeh, ki so prisotne v cepivu in ko se opušča smotrne varnostne postopke (kot npr. da ostaneš v čakalnici še 15 minut po cepljenju - ko so me cepili proti steklini, prejel sem 5 odmerkov, sem vsakokrat moral počakati v čakalnici še 15 minut po cepljenju, sestra je vsakih nekaj minut pogledala skozi vrata, če se počutim v redu).

So tudi primeri, ko cepiva razkrijejo prisotnost kakšne hude metabolne bolezni, ki vodi v zgodnjo smrt. Ampak, v tem primeru govorimo o predobstoječem stanju, ki se izrazi ob stiku s povzročiteljem bolezni.

Verjetno se, ob vseh milijardah odmerkov, kolikor so jih zdravniki že dali, da najti kak primer napačnega injeciranja, ki je vodilo v smrt... Npr, morda je kakšna "medicinska sestra" komu vbrizgala cepivo direktno v žilo, pri tem pa iz injekcije ni odstranila zraka...?

Razen tega pa od samega cepiva še nikoli nikjer nihče ni umrl.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Daliborg ::

BlackHole je izjavil:

imagodei je izjavil:


Farmacija zasluži veliko več na pacientih, ki jim od 40. do 75. leta prodaja tablete proti visokemu krvnemu tlaku, kot pa če svoj potencialni vir dohodka umori pri 3. mesecih starosti.

Koliko jih pa umre od cepljenja, da takole pišeš?


Pa sej imagodei kot jaz vidim je za cepiva. Kot vidiš je napisal lepo da farmacija nima nič od tega če umori/prizadane otroka na način da ga farmacija ne more vzdrževati.
Tudi sam sem svojega otroka cepil na vse možno kar se da, preživel je in je to zame pomenilo da imam močnega naslednika in se nimam kaj bati da bo kaj narobe tudi z njegovimi nasledniki. Evolucija pa te fore :)
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

dom1992 ::

Za tiste ko so proti cepelnju bi mogli en otok spraznit in nato vse tja preselit.

imagodei ::

@Daliborg,

BlackHole je na slo-techu znani nasprotnik cepljenja. Sem prepričan, da me je razumel prav in da je tistole njegov poskus napeljevanja vode na svoj mlin.
- Hoc est qui sumus -

Daliborg ::

Res je imagodei, ni mi jasno sicer tole nasprotovanje:
-Farmacija nima nič od človeka če mu ne more vsaj 30-60+ let prodajati zdravila pa četudi samo lekadol
-Država nima nič od človeka če ne dela in takorekoč plačuje za življenje na zemlji (da samo človek plačuje da živi, ostala bitja pač ne)
-Svetovne organizacije nimajo nič od človeka če ne žene napredek, in pomladek je nujno potreben za preživetje teh organizacij.

-Internet naredil povprečnega človeka pametnejšega od vsega, sploh če ima diplomo v roki potemtakem je kar naenkrat na vseh področjih genij in zaničuje trda dela nekega ki se specializira in posveti celotno življenje eni panogi.
A zobozdravniku tudi rečete kako naj vam popravi zob in kakšne materiale naj uporabi? Mehankarju rečete kako naj se loti popravila vašega avtomobila? Sprašuejte Mesarja kako je bila vzrejena krava in kakšen je bil njen jedilnik?
A dejte no.... Strong ones survive , weak ones die....And i do not want to live in a world full of weak men ...ampak..
kako že gre tisto ..
/Citiram
Hard times create strong men,
Strong men create good times,
Good times create weak men,
Weak men create hard times.
/Konec citat
Mislim da če ima tale naslov 122 strani da smo lepo na 3. ali pa že na 4. točki...
Lep pozdrav.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

EasyLife ::

Ne morem verjeti, da se tudi na takšnem forumu debatira o cepljenju pro/con. Ravno zaradi ignorance nekaterih posameznikov v tej temi, je potrebno ohranjat zakonsko obvezna cepljenja. Žal določene teme ne morejo biti in ne smejo biti debata laične javnosti. Tako kakor ne bi prepustili upravljanja jedrske elektrarne mizarjem, blagajničarkam, raznim tehnikom itd., tako ne sme biti obveznost cepljenja debata ne-medicinske stroke. Odločitve iz strahu privedejo samo do slabih in neutemeljenih rešitev...

poweroff ::

imagodei je izjavil:

So primeri, ko so ljudje hudo alergični na snovi v sledeh, ki so prisotne v cepivu in ko se opušča smotrne varnostne postopke (kot npr. da ostaneš v čakalnici še 15 minut po cepljenju
...
Razen tega pa od samega cepiva še nikoli nikjer nihče ni umrl.

Torej, 15 minut je premalo. Jaz sem se 5 let zdravil z imunoterapijo zaradi hude alergije in po injekciji sem moral počakati eno uro. No, na koncu (zadnje leto) sem se odtihotapil ven že po pol ure, ampak 15 minut je načeloma premalo.

Kot drugo, kolikor se spomnim, so znani primeri, da je recimo cepljenje proti KME dejansko povzročilo razvoj meningitisa... pa tudi v družini imamo primer smrti otroka (zgodil se je pred več desetletji) zaradi alergijske reakcije (?) na cepivo. Reakcija in smrt je nastopila zakasnelo (naslednji dan)... ne ve se sicer kaj je bil točen vzrok, zadeva se je le zgodila skoraj 50 let nazaj, ampak otrok je imel simptome alergije, pa zdravniki so omenjali cepljenje...

Anyway, jaz sem se dal cepit, tudi svoje otroke dam, je pa res, da so pri sinu ugotovili in na kliniki dejansko dokazali (!) alergijo na eno sestavino cepiva in bomo naslednje cepljenje izvedli v bolnišnici pod nadzorom.

Pod črto - cepljenje nikakor ne nudi 100% zaščite, tudi ni 100% varno, so pa odstotki dovolj visoki (blizu 100%), da je tveganje, če se NE cepiš, precej večje. Sploh če bo kdaj izbruhnila kakšna vojna ali kaj podobnega. Takrat si želim, da bodo moji otroci cepljeni.
sudo poweroff

klko ::

poweroff je izjavil:

imagodei je izjavil:

Naša zakonodaja menda tudi ne predvideva kakšne odgovornosti za širjenje bolezni, saj je obolela oseba menda laik in se ne zaveda, kaj počne.

To razumem, ampak vseeno bi bilo koristno zagnati kampanjo in zbrati denar za sodni postopek. Naj človek vsaj malo trpi, plus, mogoče bi imela zadeva nekaj generalne prevencije. >:D


In če se tak bolnik okuži od cepljenega? Aja, ne, to pa ni mogoče, to se še NIKOLI ni zgodilo.

imagodei je izjavil:

@BlackHole,

Še ni bilo zabeleženega primera. Noben ni umrl od cepljenja.

So primeri, ko so ljudje hudo alergični na snovi v sledeh, ki so prisotne v cepivu in ko se opušča smotrne varnostne postopke (kot npr. da ostaneš v čakalnici še 15 minut po cepljenju - ko so me cepili proti steklini, prejel sem 5 odmerkov, sem vsakokrat moral počakati v čakalnici še 15 minut po cepljenju, sestra je vsakih nekaj minut pogledala skozi vrata, če se počutim v redu).

So tudi primeri, ko cepiva razkrijejo prisotnost kakšne hude metabolne bolezni, ki vodi v zgodnjo smrt. Ampak, v tem primeru govorimo o predobstoječem stanju, ki se izrazi ob stiku s povzročiteljem bolezni.

Verjetno se, ob vseh milijardah odmerkov, kolikor so jih zdravniki že dali, da najti kak primer napačnega injeciranja, ki je vodilo v smrt... Npr, morda je kakšna "medicinska sestra" komu vbrizgala cepivo direktno v žilo, pri tem pa iz injekcije ni odstranila zraka...?

Razen tega pa od samega cepiva še nikoli nikjer nihče ni umrl.


Noben ni umrl od cepljenja, ja seveda. Upam, da nekoč spoznaš kakšnega, ki ti bo znal povedati, kako se v praksi tretirajo stranski učinki po cepljenju. Pa ne tisti z rdečico, ampak tistih zaradi katerih se nekateri upravičeno bojijo nadaljnega cepljenja svojih otrok itd.
To, da še ni nilo zabeleženaga primera, še ne pomeni, da noben ni umrl. Ne npr. takoj, ampak zaradi posledic in komplikacij ...

Pišeš ravno v takem stilu, kot pišete zagovorniki za vse nasportnike cepljenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klko ()

klko ::

imagodei je izjavil:

klko je izjavil:

Pediater pa vse razume kajne.

Ima dovolj teoretičnega znanja, da sploh lahko razume. Ker ti ga nimaš. Če se pediater želi podučiti o detajlih, se lahko in bo s svojim obsežnim znanjem bistveno prej in lažje dojel celo sliko, kot pa ti. Lahko pa, povsem utemeljeno, pediater zaupa v science based medicine, priporočila NIJZ, WHO, ECDC...

klko je izjavil:

Sploh je na tekočem z vsemi raziskavami

Naš pediater je. Žal mi je, če vaša pediatrinja ni.


klko je izjavil:

Nikoli ni nobeden iz zdravstva podučen na npr. kakšnih simpozijih sponzoriranih s strani dobaviteljev oz. farmacevtov, kajne.

Farmacevtska industrija in posamezniki so kazensko odgovorni, če bi vedé na trg poslali zdravila, ki škodujejo, oziroma če bi opustili varnostne protokole, ki zagotavljajo, da so farmakološki pripravki ustrezno testirani. V preteklosti je nekaj takih zajebov bilo, a se je farmacija (podobno kot letalstvo) iz njih naučila dragocenih lekcij in izboljšala standarde. Ne vem, a letalskim prevoznikom zaupaš, da ustrezno vzdržujejo in pregledujejo svoja letala? Te ni strah, da bi v želji za dobički opuščali varnostne postopke, preglede, da bi kupovali cenejše "kitajske" ponaredke za nadomestne dele...? Če ne, zakaj ne?

EDIT: Nadalje, bolj kot sprašujemo, manj odgovorov dobimo: kako je za farmacijo finančno zanimivo, da prodaja poceni cepiva, če bi namesto tega lahko bajno služila s prodajo antibiotikov, antivirusnih zdravil, zdravil za lajšanje simptomov (analgetikov in antipiretikov) in cele plejade drugih farmakoloških proizvodov, ki se uporabljajo na oddelkih intenzivne nege, ko otrok tam leži zaradi zapletov ob ošpicah?

Razumel bi, če bi farmacija s cepivi ustvarjala kakšno bolezensko stanje, ki bi zahtevalo zdravljenje. Avtizem je neozdravljiv, zanj ne obstajajo nobena draga zdravila, ki bi jih otrok moral jemati doživljensko.

klko je izjavil:

Naj bom v vaših očeh (zagovorniki) kriminalec: na njeno vprašanje, ali se ne bojim, da moj otrok umre zaradi ošpic (ker naj bi bila v MB epidemija), sem ji odgovoril NE. Če ne bi bilo cepljenje obvezno (oz. sankcionirano), svojega otroka ne bi cepil. Pri nas ne, ampak nekje drugje v svetu je to povsem normalno.
Z nekaterimi svojimi komentarji res kažete svojo pravo podobo, me zanima kako bi se delali norca, če bi imel vaš otrok posledice zaradi cepljenja. Najbrž se vsi prizadeti starši in tudi znanstveniki vse skupaj izmišljujejo.

Kriminalec si, a ne zato, ker bi nemara lahko umrl tvoj otrok. Kriminalec si, ker bi tvoj okužen otrok lahko ogrozil življenje drugih otrok, ki s tvojo odločitvijo proti cepljenju nimajo nič!

Pisal sem že, da dobro poznam družino, katere cca 4-leta star otrok z levkemijo v remisiji je ležal na pediatrični kliniki, ko je tja prišel človek z ošpicami. Starši tega otroka s sesutim imunskim sistemom so 3 tedne (celo inkubacijsko dobo) trepetali, če bo otrok slučajno zbolel.


Kriminalec sem.

Kaj bi bil po tvoje v npr. sosednji Avstriji?

Lahko lahko lahko, lahko bi ogrozil tudi cepljen otrok mojega necepljennega, lahko lahko lahko.

Machete ::

Trenutno je živih 10% VSEH KADARKOLI ŽIVEČIH modernih ljudi. Res bi bilo čudno, če jih ne bi par umrlo magari od stranskih učinkov cepiv. Kapljica v morje, četudi tragično na družinski ravni.
Koliko jih je šele po ceplenju shodilo, postalo vrhunskih čelistov in programerjev, mogoče esejistov..? Ne vemo. Mogoče na tisoče, če ne direkt pa zaradi posledic ;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tryhard ::

klko je izjavil:

poweroff je izjavil:

imagodei je izjavil:

Naša zakonodaja menda tudi ne predvideva kakšne odgovornosti za širjenje bolezni, saj je obolela oseba menda laik in se ne zaveda, kaj počne.

To razumem, ampak vseeno bi bilo koristno zagnati kampanjo in zbrati denar za sodni postopek. Naj človek vsaj malo trpi, plus, mogoče bi imela zadeva nekaj generalne prevencije. >:D


In če se tak bolnik okuži od cepljenega? Aja, ne, to pa ni mogoče, to se še NIKOLI ni zgodilo.

imagodei je izjavil:

@BlackHole,

Še ni bilo zabeleženega primera. Noben ni umrl od cepljenja.

So primeri, ko so ljudje hudo alergični na snovi v sledeh, ki so prisotne v cepivu in ko se opušča smotrne varnostne postopke (kot npr. da ostaneš v čakalnici še 15 minut po cepljenju - ko so me cepili proti steklini, prejel sem 5 odmerkov, sem vsakokrat moral počakati v čakalnici še 15 minut po cepljenju, sestra je vsakih nekaj minut pogledala skozi vrata, če se počutim v redu).

So tudi primeri, ko cepiva razkrijejo prisotnost kakšne hude metabolne bolezni, ki vodi v zgodnjo smrt. Ampak, v tem primeru govorimo o predobstoječem stanju, ki se izrazi ob stiku s povzročiteljem bolezni.

Verjetno se, ob vseh milijardah odmerkov, kolikor so jih zdravniki že dali, da najti kak primer napačnega injeciranja, ki je vodilo v smrt... Npr, morda je kakšna "medicinska sestra" komu vbrizgala cepivo direktno v žilo, pri tem pa iz injekcije ni odstranila zraka...?

Razen tega pa od samega cepiva še nikoli nikjer nihče ni umrl.


Noben ni umrl od cepljenja, ja seveda. Upam, da nekoč spoznaš kakšnega, ki ti bo znal povedati, kako se v praksi tretirajo stranski učinki po cepljenju. Pa ne tisti z rdečico, ampak tistih zaradi katerih se nekateri upravičeno bojijo nadaljnega cepljenja svojih otrok itd.
To, da še ni nilo zabeleženaga primera, še ne pomeni, da noben ni umrl. Ne npr. takoj, ampak zaradi posledic in komplikacij ...

Pišeš ravno v takem stilu, kot pišete zagovorniki za vse nasportnike cepljenja.

Upravičeno zgolj takrat, kadar ne smeš biti cepljen. Kdo ne sme biti, je jasno. Tvoj froc, ker ti je vedeževalka povedala, da ne sme, kljub vsemu mora biti.

Utk ::

Noben od provaxerjem si ne upa povedat enostavne resnice. Zate kot posameznika je precej vseeno, ce si cepljen ali ne, cepljeni morajo biti vsi drugi, da bolezen ne pride do tebe. Ce pride, imas dobre sanse da bos zbolel, tudi ce si cepljen. Cepljenje pa je doloceno, ce se tako majhno, tveganje. Zakaj bi tvegal pri sebi, da bi scitil druge? Ima kdo sploh pravico to zahtevat od tebe? V demokraciji NE.

BigBoss ::

Utk je izjavil:

Noben od provaxerjem si ne upa povedat enostavne resnice. Zate kot posameznika je precej vseeno, ce si cepljen ali ne, cepljeni morajo biti vsi drugi, da bolezen ne pride do tebe. Ce pride, imas dobre sanse da bos zbolel, tudi ce si cepljen. Cepljenje pa je doloceno, ce se tako majhno, tveganje. Zakaj bi tvegal pri sebi, da bi scitil druge? Ima kdo sploh pravico to zahtevat od tebe? V demokraciji NE.


Se ti privežeš z varnostnim pasom, čeprav obstaja majhna možnost da bo tvoj avto po nesreči zagorel, pas se ne bo dal odpeti in ti boš umrl ?
Več ali manj z neprivezovanjem ogrožaš samo sebe. Pa ti ni čudno, da je privezovanje obvezno ?

Utk ::

Zakaj me citiras, ce tvoje vprasanje nima niti najmanjse veze s tem, kar sem napisal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tryhard ::

Utk je izjavil:

Noben od provaxerjem si ne upa povedat enostavne resnice. Zate kot posameznika je precej vseeno, ce si cepljen ali ne, cepljeni morajo biti vsi drugi, da bolezen ne pride do tebe. Ce pride, imas dobre sanse da bos zbolel, tudi ce si cepljen. Cepljenje pa je doloceno, ce se tako majhno, tveganje. Zakaj bi tvegal pri sebi, da bi scitil druge? Ima kdo sploh pravico to zahtevat od tebe? V demokraciji NE.

Desničar pozabljaš, da s tem, ko živiš v Sloveniji sprejemaš tudi določeno družbeno pogodbo.
Med drugim vam ne bi škodilo, če bi v življenju vsaj enkrat, če ne že prebrali, vsaj preleteli Ustavo Republike Slovenije.
Naj ti citiram:
Slovenija je pravna in socialna država.

Utk ::

Kaj naj bi to pomenilo? Da se sme zdravega cloveka razkosat za rezervne dele, ce to koristi drugim? Ce ne dovolis pa ne spostujes ustave in si asocialen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

111111111111 ::

Utk je izjavil:

Noben od provaxerjem si ne upa povedat enostavne resnice. Zate kot posameznika je precej vseeno, ce si cepljen ali ne, cepljeni morajo biti vsi drugi, da bolezen ne pride do tebe. Ce pride, imas dobre sanse da bos zbolel, tudi ce si cepljen. Cepljenje pa je doloceno, ce se tako majhno, tveganje. Zakaj bi tvegal pri sebi, da bi scitil druge? Ima kdo sploh pravico to zahtevat od tebe? V demokraciji NE.

Vidiš vse si pomešal. Če imaš rad sebe se cepiš. Ker tudi, če boš potem zbolel boš bolezen lažje preživel in velika verjetnost je da boš ostal živ. Tudi v Srbiji so zboleli tisti, ki so bili cepljeni pa nobeden ni umrl. Umrli so tisti, ki niso bili cepljeni. Glede na velikost tveganja, je bolje tvegati kot umreti, še posebej dandanes, ko je cel kup inteligentnežev, da to ni več potrebno.

V tvoje dobro je da se cepiš. Posledično imajo več možnosti tudi tisti, ki se ne morejo oz. ne smejo cepit.

Žal za neumnost še ni cepiva, na tisto boš pač moral malo počakat.

Utk je izjavil:

Kaj naj bi to pomenilo? Da se sme zdravega cloveka razkosat za rezervne dele, ce to koristi drugim? Ce ne dovolis pa ne spostujes ustave in si asocialen?

To pomeni da ima družba pravila, ki se jih moraš držati, če hočeš tukaj ostati.

Zgodovina sprememb…

««
122 / 124
»»