» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
77 / 124
»»

flameir ::

driver_x je izjavil:

Cepljenje statistično predstavlja najmenjše tveganje.



Zakaj je potrebno 76 strani debate, če zgolj en stavek pove, kaj je manj škodljivo?

V življenju se vsak dan srečujemo s tveganji. Ko so peljemo v službo, se lahko smrtno ponesrečimo. Lahko nas zbije avto, ko prečkamo cesto. Lahko si zlomimo nogo, ko hodimo po stopnicah v pisarno. Pri kuhi lahko povzročimo požar, ki je prav tako lahko usoden.

Zgoraj omenjena tveganja lahko zmanjšamo.

V službo lahko vozimo strpno, in s tem zmanjšamo tveganje. Med prečkanjem ceste smo lahko še bolj pozorni. Prav tako pri hoji po stopnicah. Pri kuhi smo lahko še bolj pazljivi.

Moji primeri se bodo večini zdeli smešni. Dejstvo je, da so to primeri, za katere je res izjemno malo možnosti, vendar le-te obstajajo.

In če nek starš meni, da je tveganje za otroka manjše, če ne cepi svojega otroka, naj ga pač ne cepi. Sam točno ve, da statistično tveganje za otroka poveča. Vse ostale debate, o vsebnosti raznih alergenov v cepivih, do stranskih učinkov itd. so pri tem nepomembne.

Tveganje je in bo vedno prisotno povsod. Vsak ima pravico, da izbere pot, za katero misli, da le-ta predstavlja najmanjše tveganje.

In nihče nima pravice, da obsoja nekoga, ki ne cepi svojega otroka, četudi s tem poveča tveganje za njegovega otroka zaradi manjše preceplenjosti otrok. Je pa res, da bi starši, ki jih skrbi neprecepljenost otrok, morali imeti možnost otroka dati v vrtec/šolo tja, kjer necepljenih otrok ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

matijadmin ::

sumoborac je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Zvedit je enostavno. Vse je zavedeno v kartoteki oz zdravstveni kartici. Kdaj je bil kdo cepljen za kaj in kdaj je kdo prišel k zdravniku za neko določeno stvar. Za vse se vodi evidenca, verjemi. Pol je sam stvar navzkrižnega povezovanja dogodkov...


Žal so omenjene evidence postavljene precej enostransko. Vse omenjene vpise vodijo pediatri, ki pa kartoteko privlečejo ven samo kadar si tam. Telefonskih prijav staršev se ne zavaja, saj "pripeljite otroka, da pogledamo". To, da otrok joka več noči zaporedno po cepljenju (ali pa prične močit posteljo)se nikjer ne zabeleži. Posledično imamo pri nas približno 7x manj uradno zabeleženih stranskih učinkov kot v državah severno od nas.

Sumoborac


To je problem nevestnih staršev. Sam sem imel neke simptome po prejemu 3. odmerka istega cepiva, kar je nenavadno, pa še danes nisem prepričan, če je šlo sploh ali izključno za stranske učinke. Bili so blagi, imunolog, ki me je cepil, je vse zabeležil in poročal o možnih stranskih. Zdravniški pregled (tudi anamnezo) je neresno opraviti po telefonu brez stika s pacientom, če že formalnosti niso pomembne.

WarpedGone je izjavil:

Zagovrniki obveznega cepljenja: zakaj niste na ulicah zahtevajoč obveznosti cepljenja gripe?


Ker je okužbo z njo lažje preprečevati, smrtnost je bistveno manjša, zdrav posameznik pa le redko zboli z težjim potekom bolezni. Jaz osebno še nisem zbolel za gripo (kljub večkratni in očitni izpostavljenosti), trebušno virozo pa 1 krat na deset let prebolim in imam vmes ves ta čas mir (ne zbolim, kljub izpostavljenosti). Za nekatere stvari pa sem se cepil in če bi tedaj imel možnost izbire, bi izbral enako (govorim o otroških nalezljivih boleznih), pa tudi še vedno se cepim za KME, ki sem mu izpostavljen. Za gripo in rotaviruse pa ne, ker imam zadostno imunost zanje.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

imagodei je izjavil:

sumoborac> "Biti strokovnjak še ne pomeni biti nezmotljiv,"
Kljub vsemu zdravnik pediater zelo zanesljivo prepozna virusna obolenja pri otrokih. Če ni izpuščajev ali kakšnih drugih specifičnih znakov, pač pa gre samo za boleče in pordelo grlo, motne oči, povišano temperaturo, bel izcedek iz nosu (starejši otroci tudi sami lahko povedo, ali jih boli glava, mišice) - je zelo verjetno, da gre za kakšen prej omenjen virus.

Poleg (nespecifičnega gripi podobnega) virusnega obolenja, kaj pa meniš, da je še lahko? Bakterijska okužba? Torej, angina, bakterijska pljučnica? Pediater zelo hitro loči med gripo oz. gripi podobnim virusnim obolenjem ter angino oz. pljučnico. HIB, davica, tetanus? Zelo malo verjetno, proti temu cepijo prvič že pri treh mesecih. Meningitis? Če zameša "nespecifično gripi podobno obolenje" z meningitisom, mu je treba nemudoma vzeti licenco. Oslovski kašelj? Če ne prepozna oslovskega kašlja, mu je takisto treba vzeti licenco.

Potem pa že malo zmanjka nekih klasičnih bakterijskih obolenj. Verjemi, da če bi se pediatru zdelo kaj sumljivega, bi dal pregledat kri ali pa napotnico za v bolnišnico.


sumoborac> "Smrkav nos in povečana temperatura? Izvolite, škatlico svečk in domov počivat."
Tako se običajno preboleva gripo, prehlade in njima podobne bolezni.


Mimogrede, meningitis se sprva (ob sumu) precej pogosto zamenjuje za druga simptomatsko podobna obolenja. Tudi pri nas. Ker spadam v ogroženo populacijo za virusnega in se družim s sebi enakimi ljudmi, poznam osebno več ljudi, ki so ga preboleli. Skoraj polovici je bila sprva postavljena napačna diagnoza. Med najstniki pa je precej pogosto, da ne prepoznajo takoj bakterijskega in ljudje dejansko umirajo po svetu v razvitih državah: https://www.google.si/search?q=meningit... V zadnjih letih se spomnim več primerov iz VB in celo Nemčije. Spomnim se primer pri nas, ko so v sodnem postopku ugotovili, da ni šlo za nevestno/nestrokovno ravnanje zdravnika, celo konzilij je verjel, da je nekaj drugega (žal povezave ne najdem).

Pa še to je zanimivo za antivakserje, da se v sosednji Avstriji cepi > 80 % ljudi za KME. Prostovoljno (je pa brezplačno na voljo, kar bi lahko bilo tudi pri nas glede na stopnjo ogroženosti). To je odlična precepljenost, ki so jo dosegli navkljub dejstvu, da se ne prenaša drugače kot s pikom klopa (torej ne kapljično ali v aerosolih) in torej ni nevarnosti za širjenje med ljudmi, kaj šele naglo porast. Ljudje pač uporabljajo možgane in verjamejo prej svojemu zdravniku kot pa 10 drugim niko i ništa mlatilcem prazne slame.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Saj tveganje obstaja tudi pri vseh zdravilih. Pred kratkim sem jemal zdravilo, ki je npr. imelo naveden kot možen stranski učinek odpoved jeter. Tveganje paraliziranosti prav tako obstaja pri uporabi epiduralne anastezije ali analgezije, pa se bolniki ali nosečnice vseeno odločajo zanjo. Pred operacijo srca pacientu povedo, da obstaja neka verjetnost, da operacije ne bo preživel. V teh primerih je vsem jasno, da se odločijo za statistično boljšo opcijo. Pri cepljenju pa jim ta logika odpove, čeprav je jasno, da v primeru ošpic pride do zapleta s hudimi posledicami v enem primeru od tisočih, zaradi cepljenja proti ošpicam pa pride do zapleta v enem primeru na milijon. Aja, v teh preimerih nasprotniki cepljenja računajo s tem, da ošpic ne bodo dobili. In zakaj jih ne bi dobili? najbrž zato, ker so (skoraj) izkoreninjene. In zakaj so skoraj izkoreninjene? Zato ker je precepljenost velika. Tako torej nasprotniki cepljenja tisto 1/1000000 tveganje zapleta precej sebično prelagajo na ostali del populacije in hkrati povečujejo tveganje še za tiste, ki se cepiti ne smejo ali jim cepšivo ni prijelo.

imagodei ::

bambam20 je izjavil:

Boone je izjavil:

Če bi le bilo tako simple. Problem je, ker lahko naravna selekcija potem s sabo potegne tudi nekoga, ki bi se rad cepil, pa se ne more. Iz zdravstvenih razlogov. Pa nekoga, ki se je cepil, pa cepivo ni učinkovalo. To pa je slabo.


Preživijo pač najmočnejši. V čem je to slabo? V naravi preživijo najmočnejše živali.

Ne vem, a trolaš, al si res nesposoben prebrat nek delček te debate, kakšnih 50 postov ali kaj podobnega, ker se itak stalno ponavljamo?

Problem ne tiči v tem, da cepljeni preživijo, necepljeni pa ne. Daleč od tega. Kamot lahko tudi necepljen preživi. Ob pomoči moderne medicine je pravzaprav zelo malo verjetno, da bo umrl ali da bo imel trajne posledice. In kamot lahko tudi pravilno cepljen faše bolezen, se mu zakomplicira in ima zaradi prebolelega encefalitisa celo življenje težave s koncentracijo, učenjem, opravljanjem zahtevnejših opravil...

Ja, statistično so cepljeni neprimerno bolj varni kot necepljeni. Dileme tukaj ni. Ampak visoka stopnja precepljenosti prinaša tu še eno bolj pomembno prednost: zaščiteni so tudi tisti, ki zaradi svojega zdravstvenega stanja sploh ne morejo biti cepljeni in tisti, katerim imunski sistem iz različnih razlogov ne deluje. Za te skupine ljudi so npr. ošpice zelo hitro lahko usodne.

To so posamezne skupine bolnikov z rakom, ljudje po presaditvi organov, bolniki, ki imajo nekatere metabolne motnje, itd. Oni niso nič krivi, da ne morejo biti cepljeni, si pa želijo, da bi bili ljudje okoli njih čim manj dovzetni za različne bolezni. Če namreč njihovi svojci, prijatelji in sošolci zbolijo, bodo okužili tudi njih.

Zato je pomembno, da je populacija čim bolj precepljena (idealno 98%+), ker se v tem primeru posamezni primeri okužb ne morejo širiti. V tem primeru beležimo 2, 5, 10 primerov ošpic. In sploh ni važno, a so zboleli cepljeni ali necepljeni. Važno je, da se okužba ne širi. Če zadostne precepljenosti ni, se ošpice širijo iz razreda v razred, iz šole na šolo, iz vrtca v vrtec, iz države v državo.

Statistika tukaj ne laže. Ponavljam: če je precepljenost dovolj visoka, beležimo v najslabšem primeru posamezne primere ali posamezne žepe okužb, ki jih zlahka obvladamo. Realnost pokaže, da če v primeru ošpic (ki veljajo za izredno nalezljivo bolezen) precepljenost pade pod cca 96%, se okužba že širi in jo je izredno težko obvladovati. To je točno to, kar opažamo po svetu in po Evropi zdaj.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

flameir je izjavil:

In nihče nima pravice, da obsoja nekoga, ki ne cepi svojega otroka, četudi s tem poveča tveganje za njegovega otroka zaradi manjše preceplenjosti otrok.

O, seveda imamo pravico, da obsojamo takšne starše. (Še bolj obsojamo "strokovnjake" in prodane duše, ki zaradi zaslužka vedé širijo neresnice o cepljenju in tako povzročajo strah med starši - ampak, to zdajle ni vprašanje).

Dejstvo je, da cepljenje ni nobena zarota farmacije in zdravstva ter da se pravih, posamičnih, primerov hujših stranskih učinkov ne skriva. Farmacija (in zdravstvo, sploh v državah, kjer je pretežno privatno) bi zaslužila mnogo mnogo več s prodajo analgetikov, antipiretikov in antivirusnih zdravil, če bi cepljenje ukinili. Seveda bi to po drugi strani pomenilo drastično poslabšanje razmer v zdravstvu, ker bi bile bolnišnice preplavljene z bolniki, katerih bolezen bi se dalo zlahka preprečiti s preprosto subkutano aplikacijo cepiva. Zdravniki ter medicinske sestre bi se ukvarjali z lajšanjem komplikacij po okužbi z otroškimi boleznimi, pa bi jih bilo manj na razpolago za operacije kolka in srca. Osebje bi bilo bolj utrujeno, pa bi zaradi zdravniške napake umrlo par pacientov več na leto.

Cepljenje je neprimerno bolj varno od prebolevanja otroških bolezni, tukaj pa je še ekonomski učinek in učinek na sprostitev resursov. Če bi bilo drugače, bi se v medijih pojavljala cela četa staršev, ki so cepili otroke in imajo sedaj posledično invalide. Na internetskih bi se oglašali starši z dokumentiranimi primeri, ne pa prodajali anekdot.

Nenazadnje, če starši ne zaupajo pediatrom, naj sploh ne hodijo k zdravnikom - niti sami, niti naj ne vozijo svojih otrok. Očitno opazovalci ptičev vedo več kot stroka.
- Hoc est qui sumus -

driver_x ::

imagodei je izjavil:

Če bi bilo drugače, bi se v medijih pojavljala cela četa staršev, ki so cepili otroke in imajo sedaj posledično invalide. Na internetskih bi se oglašali starši z dokumentiranimi primeri, ne pa prodajali anekdot.


Če si bral par sporočil nazaj lahko vidiš, da sam zagovarjam obvezno cepljenje. Kljub temu pa me zanima, kako naj primer trajne hujše prizadetosti zaradi cepiva, ki se je zgodil v moji družini, predstavim kot "dokumentiran primer". Niti ne vem, če kje v zdravniškem kartonu te osebe piše, da je za zaplet krivo cepivo.

imagodei ::

driver_x je izjavil:

imagodei je izjavil:

Če bi bilo drugače, bi se v medijih pojavljala cela četa staršev, ki so cepili otroke in imajo sedaj posledično invalide. Na internetskih bi se oglašali starši z dokumentiranimi primeri, ne pa prodajali anekdot.


Če si bral par sporočil nazaj lahko vidiš, da sam zagovarjam obvezno cepljenje. Kljub temu pa me zanima, kako naj primer trajne hujše prizadetosti zaradi cepiva, ki se je zgodil v moji družini, predstavim kot "dokumentiran primer". Niti ne vem, če kje v zdravniškem kartonu te osebe piše, da je za zaplet krivo cepivo.

Jah, ne vem, no... Tkole si napisal:

driver_x je izjavil:

Sam imam v družini primer hujše prizadetosti zaradi cepiva. Sam npr. iz tega razloga nisem bil cepljen proti ošpicam, sem bil pa cepljen proti nekaterim ostalim otroškim boleznim.

Verjetno obstajajo kakšni izvidi? Ali pa so tebi (tvojim staršem, verjetno) verjeli na besedo, da proti ošpicam ne smeš biti cepljen?

Je možno, da je šlo za alergijo na jajca? Bogsigavedi, s katerim cepivom so cepili pred toliko leti.
- Hoc est qui sumus -

driver_x ::

imagodei je izjavil:

Verjetno obstajajo kakšni izvidi? Ali pa so tebi (tvojim staršem, verjetno) verjeli na besedo, da proti ošpicam ne smeš biti cepljen?


Primer je bil zadosti odmeven v naši okolici, tako da starši pri vsem tem niti niso imeli kakšne besede, ampak me (in ostalih sorodnikov) enostavno ni hotela cepiti zdravnica.

Bom pa ob priliki malo raziskal zadeve. Omenjeni sorodnik je imel hujše zaplete zaradi encefalitisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

matijadmin ::

Encefalitis je znan stranski učinek. Pojavnost slednjega v seštevku vseh hudih stranskih učinkov je manjša od smrtnosti in škode, ki jo običajno povzročijo infekcije same.

Zelo na kratko, tvoj sorodnik je imel veliko smolo, ki je še vedno redkejša od smole, ki jo prinesejo okužbe same. Izbrati cepljenje v primerjavi z necepljenjem je kot izbrati polet z Airbusom A330-200 iz Aftrike v EU v primerjavi s plovbo na improviziranem plovilu nezakonitih prebežnikov v Mediteranskem morju proti stari celini.

Da se zdravnica na podlagi enega samega primera v družini ni odločila cepiti preostalih, je hud strokovni kiks. Bala se je okolice ali pa ni bila dovolj podučena o stranskih učinkih in imunologiji (čeprav je vedno imela nekoga na voljo za posvet).

Da se ne poroča ustrezno o morebitnih stranskih oz. se jih ne obravnava ustrezno, je vnovič kiks in nič novega za slovensko zdravstvo. Smernice za poročanje so jasne, že zgolj sum je potrebno sporočiti. Moje izkušnje so, da imunologi precej radi to počno. Kako je z infektologi, ne vem. Vem pa, da praksa med splošnimi zdravniki zelo odstopa.

Pri nas je tudi problem odškodnina, ker ni nobene sheme oz. mehanizma, zato se tudi nobenemu od zdravnikov ne da s tem ubadati ali pa je zato vsaj nekoliko nelagodja prisotnega. Odškodnina je precej diskutabilna reč, čeprav po obligacijah precej samoumevna (če seveda dokažeš vzročno zvezo, da je to res stranski učinek). Farmacija bi se takšnega izvida seveda lotila z vsemi sredstvi; od tod tudi nelagodje zdravnikov - le izkušeni imunologi se po mojih izkušnjah ne bojijo in ne kalijo vode, kjer ni potrebno. Po drugi strani pa se človek vpraša, zakaj bi nekomu dal odškodnino, če smo mu ob cepljenju zmanjšali verjetnost za hude in točno določene zdravstvene tegobe, čeprav so ga takoj po cepljenju vseeno doletele neke druge, ki so veliko manj verjetne; za infekcijsko bolezen in njene posledice mu ne bi pripadala nikakršna odškodnina.

Treba je tudi vedeti, da je razvoj cepiv med manj dobičkonosnimi usmeritvami v farmaciji. Zato izraba opozorila WHO pred raznimi virozami, ki so sejale smrt v zadnjem desetletju, s strani farmacije ne preseneča. Žal je vse skupaj eskaliralo v vsesplošni preplah pred temi virozami in cepljenju na sploh, kar ni v korist ne javnega zdravja ne farmacije. Dejstvo je tudi, da se večina cepiv razvije z javnim denarjem na javnih univerzah in v javnih ustanovah.

Cepljenje je varno, učinkovito in nujno potrebno za preprečevanje hudih nalezljivih bolezni, zato ga podpiram in zagovarjam obvezo pri najhujših nalezljivih boleznih. Se pa strinjam, da bi vanj lahko vložili več, tako na strani storitve, ki jo prejmemo pacienti do boljših cepiv (z vlaganjem več javnih sredstev v raziskave) ter sistemske ureditve izplačila neke primerne (upoštevajoč zmanjšanja tveganja zdravstvenih tegob) odškodnine.

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

AndrejO ::

Mufasa je izjavil:

http://www.abc.net.au/news/2015-04-12/p...

Če je verjeti podatkom iz ZDA so najbolj problematični premožnejši starši ("affluent parents"), za katere je zelo težko verjeti, da bi jim lahko odrekanje takšnih priboljškov spremenilo stališče. Manj premožni imajo vsaj v ZDA najbolj precepljeno populacijo otrok in morda je v Avstraliji statistika enaka.

Če statistika je enaka in, če se je vlada odločila to storiti brez podaktov ali pa navkljub podatkom, bo neto efekt ukrepa samo še ena neučinkovita politična puhlica.

Vir 1
Vir 2

Mufasa ::

V mojem krogu so to pretežno well off/presno/naturel/newage babe k jim desci plačujejo položnce, alpa osebki, ki so alergični na vse možno...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

noraguta ::

AndrejO je izjavil:

Mufasa je izjavil:

http://www.abc.net.au/news/2015-04-12/p...

Če je verjeti podatkom iz ZDA so najbolj problematični premožnejši starši ("affluent parents"), za katere je zelo težko verjeti, da bi jim lahko odrekanje takšnih priboljškov spremenilo stališče. Manj premožni imajo vsaj v ZDA najbolj precepljeno populacijo otrok in morda je v Avstraliji statistika enaka.

Če statistika je enaka in, če se je vlada odločila to storiti brez podaktov ali pa navkljub podatkom, bo neto efekt ukrepa samo še ena neučinkovita politična puhlica.

Vir 1
Vir 2
ta isti naj bi bili tudi bolj izobraženi, kaj pa sedaj?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Truga ::

noraguta je izjavil:

tudi bolj izobraženi, kaj pa sedaj?

Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

Kle nikjer ne pise da se to ne prijemlje bolj izobrazenih.

AndrejO ::

noraguta je izjavil:

ta isti naj bi bili tudi bolj izobraženi, kaj pa sedaj?

Kako naj vem? Vse kar jaz vem je to, da vrhunskega astronoma pač ne bom spraševal o tveganjih MMR cepiva, vrhunske pediatrinje pa ne o začetku vesolja. Pa dam za obe osebi roko v ogenj, da sta vrhunsko izobraženi.

Verjetno ni problem v "izobrazbi", temveč nekje drugje.

noraguta ::

jah ti si neki izobrazbo omenjal, ne jaz. sem mislil da iz tega vlečeš korelacije. roke pa ne dajaj v ogenj. tudi če si cepljen.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

noraguta ::

Truga je izjavil:

noraguta je izjavil:

tudi bolj izobraženi, kaj pa sedaj?

Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

Kle nikjer ne pise da se to ne prijemlje bolj izobrazenih.

poglej o čem se piše, nihče ni trdil nasprotno. overall imajo pa boljši rating, sam tudi priblližno ne mislim da zavoljo zafnanosti staršev. ampak ... lahko se pa tudi tako gleda. konec koncev je evolucija zdržala tudi brez cepiva če greš na take prmere kot jih je Andrej zastavil. nič narobe samo kaj je dokazljivo? da ob boljši oskrbi preživi več okuženih? lahko pa spet kaj tretjega odvisno kakšno povezavo iščeš. point je da to v osnovi ne more bit argument.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

noraguta je izjavil:

jah ti si neki izobrazbo omenjal, ne jaz. sem mislil da iz tega vlečeš korelacije.

Izobrazbo? Morda sem jo kdaj omenil, pa je tega že toliko časa, da sem že pozabil kje.

noraguta je izjavil:

roke pa ne dajaj v ogenj. tudi če si cepljen.

Ni panike, mojster. Kot to metafora namiguje, mi to ne bo potrebno storiti.

jest10 ::

Ni povezave med cepivi in avtizmom , čeprav so financerji raziskave želeli obraten rezultat>:D

D3m ::

Life is a bitch now.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

Ko se spet debatira o tem, sem zadnjič na netu en dost "for dummies" link našel.:D

http://9gag.com/gag/a3LGXn7/for-all-tho...

Sposan na primernem nivoju da bodo tud tisti ki se ne spoznajo malo bolje razumeli situacijo.8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

imagodei ::

jest10 je izjavil:

Ni povezave med cepivi in avtizmom , čeprav so financerji raziskave želeli obraten rezultat>:D

Moram, čeprav je bil tvoj post najverjetneje dobronameren... Torej: da cepiva absolutno ne povzročajo avtizma, nam je kristalno jasno že vsaj desetletje.

Fino sicer, da se delajo raziskave, ki pripomorejo k osveščanju ljudi.
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

repson ::

Za SafeMinds ne bo nič nikoli dovolj čisto, ker oni vedo, da cepiva povzročajo avtizem. Če bi se jih dalo prepričat s fakti in študijami, sploh ne bi obstajali. V njihov zagovor: še zdaleč ni lahko razumet kje študije avtorjev kot so Hewitson and co., brata Geier, Obukanych, Shaw & Tomljenovič, Majewska in Seneff pogrešijo in zakaj jih nihče, razen tistih, ki vedo, ne jemlje resno.

jest10 ::

Utk je izjavil:

Ni vse čisto čisto:
http://www.safeminds.org/blog/2015/10/0...


Ko prideš do tega, se neha brati.
In a recent study, over 40 percent of parents agree or strongly agree that vaccines played a part in the development of their children’s autism.

Starši so "našli" krivca. Itak

Truga ::

Ker se ne sme okol raznasat bacilov.

thramos ::

Iz podobnega razloga, kot jih silimo k šolanju.

Utk ::

V Sloveniji uradno ni nihče "proti" cepljenju v principu, ker za to se avtomatsko dobi kazen, kazni pa ni dobil še praktično nihče, vsaj ne v zadnjih letih.
Tisti, ki so "proti", so za to, da se objavi vse v zvezi z varnostjo teh cepiv, in razišče kar še ni raziskano.
Dokler vam to ni jasno, se brez veze naganjat z vami.
V preteklosti so z raznimi cepivi res marsikaj zajebali, pa so jih glih tako testirali kot danes. Priznali vi to ali ne, tudi države so že priznale marsikatero napako. Kako veste, da so danes pa vsa cepiva varna?

l0g1t3ch ::

En zanimiv stripič, lepo povzame vso to paniko...
https://thenib.com/vaccines-work-here-a...

Pithlit ::

@franjo: Tema je o obveznih cepljenjih. Ti pa o gripi in tifusu nabijaš. Tolk o tvoji komlet nesposobnosti. HPV je (za dekleta) sicer obvezna zadeva (za fante se pa priporoča), cepivo je pa nekje med 97 in 100% učinkovito... na žalost pa ne proti vsem sevom.

*edit* modi so včasih prehitri
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

franseliski ::

Pithlit je izjavil:

HPV


Hue, hue, hue:

Are HPV vaccines the number one cause of coincidence around the globe? Are we facing one of the worst epidemics of mass hysteria the world has ever seen? Apparently, health authorities around the world would like us to believe one of these two scenarios.

http://healthimpactnews.com/2015/hpv-va...

Nothing to se here, move allong. It's just a conspiracy, pope said they should make conspiracys ill eagle! Trust Big pharma, they care for (profits) :D

Pithlit ::

franseliski je izjavil:

http://healthimpactnews.com/

Ti si nor. Dejansko. Saj preveriš svoje vire preden jih objavljaš, kajne?
Life is as complicated as we make it...

franseliski ::

Pithlit je izjavil:

franseliski je izjavil:

http://healthimpactnews.com/

Ti si nor. Dejansko. Saj preveriš svoje vire preden jih objavljaš, kajne?


Te lahko nekaj vprašam? Si proti beguncem?

Velika večina njih ni cepljenih, verjetno sploh ne vejo kaj cepivo je. In obstaja strah da se tvoji cepljeni otroci od njih nalezejo kakšne 'smrtonosne' bolezni.

Da povzamem, kaj je po tvoje huje:
-tvoj otrok umre za bolezen proti kateri je cepljen, ker se je nalezel od necepljenega begunca
-tvoj otrok umre za bolezen proti kateri je cepljen, ker se je nalezel od necepljenega avtohtonca

Pa ne govori, da jih bojo cepili enkrat v prihodnosti, govorim o zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

SimplyMiha ::

franseliski je izjavil:

Pithlit je izjavil:

HPV


Hue, hue, hue:

Are HPV vaccines the number one cause of coincidence around the globe? Are we facing one of the worst epidemics of mass hysteria the world has ever seen? Apparently, health authorities around the world would like us to believe one of these two scenarios.

http://healthimpactnews.com/2015/hpv-va...

Nothing to se here, move allong. It's just a conspiracy, pope said they should make conspiracys ill eagle! Trust Big pharma, they care for (profits) :D

Več kot 187 milijon doz cepiva je bilo uporabljenih v več kot 30 državah - brez resnejših posledic. Če nekaj cepljenih ima smrtno alergijsko reakcijo na cepivo (kar je eno od tveganj, zato praviloma 15 minut po cepljenju spremljajo cepljence in ukrepajo takoj, ko opazijo znake alergijske reakcije), to še ne pomeni, da je cepivo nevarno za vse.

Dobro bi bilo, če ne bi širil teh mitov, ki samo povzročajo splošno nevarnost. S tem narediš veliko več škode kot vsa cepiva skupaj.
HPV vaccine myths put health, lives at risk, say health leaders: Airing the facts

Aston_11 ::

franseliski je izjavil:

In obstaja strah da se tvoji cepljeni otroci od njih nalezejo kakšne 'smrtonosne' bolezni.
Ne vem, kako ti vidiš empatijo, vendar meni tudi za necepljene otroke ni vseeno.

franseliski ::

Aston_11 je izjavil:

franseliski je izjavil:

In obstaja strah da se tvoji cepljeni otroci od njih nalezejo kakšne 'smrtonosne' bolezni.
Ne vem, kako ti vidiš empatijo, vendar meni tudi za necepljene otroke ni vseeno.


Kakšna empatija? To je dejstvo, vsaj kakor vi trdite: Cepljeni se od necepljenih nalezejo bolezni za katero so cepljeni.

Aston_11 ::

franseliski je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

franseliski je izjavil:

In obstaja strah da se tvoji cepljeni otroci od njih nalezejo kakšne 'smrtonosne' bolezni.
Ne vem, kako ti vidiš empatijo, vendar meni tudi za necepljene otroke ni vseeno.


Kakšna empatija? To je dejstvo, vsaj kakor vi trdite: Cepljeni se od necepljenih nalezejo bolezni za katero so cepljeni.
Da se necepljeni tudi, pozabljaš. In bistveno bolj kot cepljeni. Se pa tudi cepljeni. Vi pa trdite, ker cepiva niso 100% učinkovita, da so nevarna, ker fašeš _vnesi bolezen po želji_.

Gregor P ::

franseliski je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

franseliski je izjavil:

In obstaja strah da se tvoji cepljeni otroci od njih nalezejo kakšne 'smrtonosne' bolezni.
Ne vem, kako ti vidiš empatijo, vendar meni tudi za necepljene otroke ni vseeno.


Kakšna empatija? To je dejstvo, vsaj kakor vi trdite: Cepljeni se od necepljenih nalezejo bolezni za katero so cepljeni.

... in pri tem pozabljaš tudi, da se ima virus možnost spremenit v kaj bolj odpornega na poti iz enega necepljenega v drugega necepljenega do na koncu cepljenega (proti stari različici virusa):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

franseliski ::

In pa cepiva so res učinkovita (za bogatenje Big pharme):

This year's flu vaccine is only 23 percent effective

Whooping Cough Spreads Mainly through Vaccinated Populations

Posebej za Pit sem dodal link direktno na rezultate iskanja Đoođla, da bo lahko vesela ko bo ovrgla popolnoma vsak rezultat kot 'nekredibilen'.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Pithlit ::

franseliski je izjavil:

This year's flu vaccine is only 23 percent effective

Majke mi, ti si nepismen. Al pa se niti brat ne potrudiš. Kaj brat, video pogledat. Da ne bi spet o tem kako ti nabijaš o gripi v temi ki z njo nima veze... ajmo, tebi na ljubo. Virus gripe _konstantno_ mutira. Poznamo nebroj sevov... pa vsako leto se jih par novih pojavi. In vsako leto se je treba vnaprej odločit (no, bolj natančno, je treba uganit) proti kateremu sevu se bo cepilo. Včasih se ugane dokaj v redu, včasih pa pač ne... sploh ko ti virus mutira sredi 'sezone'. Ampak saj je to vse v članku razloženo. Ampak ti si sam naslov prebral in se čutiš superiornega... izpadeš pa nepismen norec.

franseliski je izjavil:

Whooping Cough Spreads Mainly through Vaccinated Populations

Posebej za Pit sem dodal link direktno na rezultate iskanja Đoođla, da bo lahko vesela ko bo ovrgla popolnoma vsak rezultat kot 'nekredibilen'.

Super. Hvala. Healthimpactnews, Mercola, Gonsteadfamilywellness, Oregoniansforvaccinetruth... da te ni sram tega kot vir navajat.
Life is as complicated as we make it...

repson ::

@franseliski: Problem je v tvojem razumevanju prebranega. Drži, da je bila učinkovitost letos nizka, ampak to nikakor ne pomeni, da je cepljenje proti gripi s stališča javnega zdravja nekoristno. Tudi 23% učinkovitost dobesedno rešuje življenja, vsekakor veliko več kot jih zaradi cepljenja umre. Ne razumem kaj je sploh spornega tukaj.

Izdelava cepiva za gripo je stava, kateri sevi bodo tisto sezono aktualni. Običajno se gleda kateri sevi krožijo v Avstraliji čez naše poletje, nato se na podlagi prevladujočih sevov izdela cepivo za severno poloblo. Če nočeš razumet inherentnega problema v tem, da virus gripe zelo hitro mutira, in da je posledično težko napovedat in dovolj hitro izdelat zadostne količine cepiva, no, potem pač ostani pri svojem nerazumevanju.

O kredibilnih člankih na Mercola.com je škoda razpredati, takisto NaturalNews, Collective Evolution, Spirit Science, WeAreChange, Foodbabe in ostali gejziri psevdoznansti. Če bereš karkoli v povezavi z zdravjem in prehrano pri njih, si lahko prepričan, da raziskave sistematično povzemajo narobe.

Namesto, da bereš interpretacije spindoktorjev, preberi raje originalen članek, pa še Editorial, ki se nanaša na ta članek v isti reviji. Mogoče boš opazil razliko med vsebino in mučenjem raziskave dokler ne prizna, da ima Mercola prav.

http://cid.oxfordjournals.org/content/5...

Pithlit ::

repson je izjavil:

Ne razumem kaj je sploh spornega tukaj.

Za vsakogar ki je vsaj na pol pismen ni nič spornega. Problem je da tip ne vidi dlje od lastnega nosa... in prebere le naslov in se pol zmagoslavno reži (kaj pod naslovom piše pa ne ve).
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Ti samo domeno prebereš pa se že režiš.

Pithlit ::

Nauš verjeu... ampak najprej pogledam kaj piše. Pol se režim. Pol grem preverit kdo stoji za tem, pa kake vse neumnosti še pišejo... in se režim še bolj. Še posebej tistim ki nasedajo tem vračem.
Life is as complicated as we make it...

suhi ::

Meni pa sploh ni smešno. Pri vsem skupaj me najbolj moti to, da ne morem odmahnit z roko in rečt 'v redu, pa bodi nor in se ne cepi, kaj ti naj jaz'. Ker ti bedaki ogrožajo tudi mene in moje otroke.

Pithlit ::

Smešno je sam to da izpadejo idioti.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Saj pravim... teroristi in serijski morilci. Odgovornost za te smrti je na antivaxerjih.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

Med drugim vam lahko zaupam podatek, da so v ZD Bled in ZD Radovljica imeli v preteklih mesecih primere oslovskega kašlja - tudi pri novorojenčkih. Bravo antivaxerji.
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Tega oslovskega kašlja je cel kup po Sloveniji. praktično vsako leto nekje. Zbolijo pa vsi, tako cepljeni, kot necepljeni. Nič novega. Tudi nič kritičnega.

Preprosto je cepivo zanič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
77 / 124
»»