» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
15 / 124
»»

VelikiTun ::

Mesar je izjavil:

Potem mi morajo plačevati odškodnino za obsevanje in stranske učinke kemoterapije... rešitev pa taka.
Zmenjeno. Oni tebi rento za stranske učinke, ti pa njim rento za pozitiven efekt. Glede na verjetnost enega ali drugega boš lahko kaj hitro razglasil bankrot.

Magic1 ::

Verjetnost jim ni močna plat, ne bodo razumel kaj si mislil s tem.
Magic

Mesar ::

Stranski učinki so:
- znani
- še ne znani
- ne priznani...verjetno tudi nikoli nebojo...zakaj le

Nekoga cepijo pa potem vseeno zboli za to boleznijo. Znano? Kako je to mogoče? Pa ne govorim o gripi. Aja na vsakega posameznika vpliva cepivo drugače, enim pomaga, enim pomaga 2 leti, enim pa sploh ne. Super.

Pa zakaj bi jaz živel v jamah? Tisti, ki bi se radi cepli se lahko pikate v jamah.

Dejstvo je, da so cepiva preveč 1 proti približno, da bi si lahko privoščili, da jih imamo uzakonjene...

Mogoče kak manj umre zaradi neke bolezni, pa mogoče kak več umre zaradi cepiva, super rešitev. Dokler se ti neki ne zgodi, potem pa čudežno spremeni...

VelikiTun je izjavil:

Mesar je izjavil:

Potem mi morajo plačevati odškodnino za obsevanje in stranske učinke kemoterapije... rešitev pa taka.
Zmenjeno. Oni tebi rento za stranske učinke, ti pa njim rento za pozitiven efekt. Glede na verjetnost enega ali drugega boš lahko kaj hitro razglasil bankrot.


Za kak pozitiven efekt? To da so me cepli je bil pozitiven efek? Za mene ne, prej psihični šok ker sem v nekaj prisiljen. Da so me prisilili v cepljenje in morem zato še na obsevanje? To je spet pozitiven efekt? Meni se ne zdi tako.
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Eh, dovolj odgovarjanja na trolanje. Naj prevzame kdo drug, če ima energijo.

Magic1 ::

Nah, v taki temi vsaj jasno vidiš od koga poste v prihodnosti hitro preletiš in se ne oziraš nazaj.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Arto ::

Okapi je izjavil:

novo teorijo zarote, da je anti-vax v bistvu načrt [prostozidarjev ali koga podobnega] za manjšanje populacije?
Novo?

In conclusion, the vaccination process has provided the government with a convenient way not only to plant beacon devices within the entire citizenry, but also to test experimental warfare and mind-control techniques.


O.


Ne, jaz sem mislil obratno - da so ta gibanja proti cepivom namenjena temu, da čim več otrok zboli in umre in se tako zmanjša populacija.

RejZoR ::

Half-Saint je izjavil:

darkolord je izjavil:

Mesar je izjavil:

Kako lahko v svobodni državi prisilimo nekoga da se cepi? To je nesprejemljivo! V prvi vrsti se ne gre za nič druga kot to, da se posameznik oziroma skrbnik otroka lahko SAM ODLOČI če se bo cepil oziroma če bo svojega otroka cepil ali ne.
Svoboda ne pomeni, da lahko svobodno tudi trosiš naokrog smrtonosne bakterije in viruse.


Mal preveč gledaš filme tipa Outbreak.


Ptičja in prašičja gripa pa sta stvar fikcijskih filmov ane? Ne bom reku, da stvari niso krepko prenapihnili, po drugi strani pa se je mogoče potrebno zahvaliti prenapihnjenosti situacije, ki je pomagala, da so ljudje bili bolj previdni in smos tvar relativno hitro zajezili. Pa pustimo ozadje kako sta ti dve bolezni prišli na svet in razne teorije zarote.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

Itak. Tipični primer je cepljenje proti gripi, pa se v svojem življenju še nisem cepil pa tudi gripe nisem imel. Če bi se cepil bi vnašal v svoje telo nepotrebno svinjarijo, zaradi katere bi pa lahko bil kak nežen stranski efekt.
Your turn to burn!

Ziga Dolhar ::

V človeškem telescu ne rastejo rožice.
https://dolhar.si/

Arto ::

Mesar je izjavil:

Itak. Tipični primer je cepljenje proti gripi, pa se v svojem življenju še nisem cepil pa tudi gripe nisem imel.

Taki argumenti so na istem nivoju kot "moj star ata že celo življenje kadi, pa ni dobil raka".

Mesar ::

Ziga Dolhar je izjavil:

V človeškem telescu ne rastejo rožice.


S tem si želel povedati kaj?
Your turn to burn!

IceIceBaby ::

a to da zadnje raziskave kažejo da ima v USA vsak mislim 88 otrok avtizem pa nima veze.


Tebi tudi ne bi škodilo, če bi prebral celo temo.

"Raziskava", ki je povezovala cepiva z avtizmom je bila najprej ovržena s strani znanstvenikov, kasneje pa je avtor raziskave sam priznal, da je fejkal podatke zaradi tožbe, ki je potekala v tistem času. Googlaj "Andrew Wakefield".

Na strani od svoda sem videl, da se opirajo na tole raziskavo. Od tistega trenutka dalje so pri meni izgubili vso kredibilnost.

Mesar ::

Arto je izjavil:

Mesar je izjavil:

Itak. Tipični primer je cepljenje proti gripi, pa se v svojem življenju še nisem cepil pa tudi gripe nisem imel.

Taki argumenti so na istem nivoju kot "moj star ata že celo življenje kadi, pa ni dobil raka".


Ja. Kadi pa ni dobil raka je isto kot da se je cepil vsako lepo proti gripi pa se ni pojavil kak stranski učinek, ni pa rečeno, da naslednje leto nebo dobil raka in da se nebo pojavil kak stranski učinek.
Your turn to burn!

Ziga Dolhar ::

Da je človeško telo polno svinjarije in je ena sama svinjarija. In da brez svinjarije ne preživi prav dolgo.
https://dolhar.si/

Mesar ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Da je človeško telo polno svinjarije in je ena sama svinjarija. In da brez svinjarije ne preživi prav dolgo.


Ja samo kakšne svinjarije? To, da se kr neki cepimo vse povprek je isto kot, da bi kr na random žrl ene tablete, različne kaj ti pride pod roke.
Your turn to burn!

Matjaz4 ::

Imagodei in podobni: Vidim, da vsi vestno navajate statistike in hude matematične izračune, ki jih seveda daje zdravstvena stroka. Zavedajte se, da ste (so) vsi učeni na podlagi istih dogem in načinov. Zakaj recimo pediatri privzeto zanikajo posledice, ki lahko nastanejo, zakaj se prijave realno ne beležijo oz. se jih kasneje ovrže. Sami nimate poguma še bolj verjetno pa realnega praktičnega znanja in izkušenj, da bi zadevo si upali pogledati iz druge strani in mogoče pa le malce podvomiti, da ni vsemu tako kot kot vam govorijo, pišejo in učijo. Včasih je spoznanje zelo boleče.

Dajte si prebrat knjigo, ki sem jo že omenil (jih je več vendar je ta med zadnjimi) http://www.amazon.com/gp/product/B007AW... in jo je pisala strokovnjakinja iz stroke katere podatke navajate za izpodbijanje nasprotnikov cepljenja ter morebiti izbodbijajte teze in dejstva v njej.

Naj ponovim, da sem sam bil kot vsi, ki tukaj odobravate cepljenje cepljen proti vsem. Pa sem kljub temu v preceljeni državi dobil bolezni proti katerim sem bil cepljen o izkušnjah z svojimi bližnjimi sem pa že pisa, skratka nisem bil vedno nasprotnik. Naj povem, da sem spoznal osebno veliko staršev iz večih držav, ki nimajo cepljenih otrok oz. veliko ima prvega cepljenega drugega ali tretjega pa ne in vsi opažajo takorekoč identične zadeve. Kako je torej možno, da ob takem številu poročanj samih staršev iz celega sveta trdite, da nekaj posameznikov širi paniko.

Pa zopet bo moj post deležen kritik in šopirjenja....bolje bi bilo, da sami probate razumeti obe strani in nato komentirate. Sam nikoli nisem trdi, da bi cepljenje morali ukiniti vendar pa bi to morala biti svobodna izbira. Prepričan sem, da % precepljenosti nebi padel. Poleg tega ne razumem zakaj se vedno starši cepljenih otrok bojijo, da njihovi otroci ne bodo dobili virusa od necepljenega in ne obratno saj so le ti uradno skoraj zaščiteni necepljeni pa 100% niso. Torej v kolikot cepljen otrok vseeno zboli je necepljen 100% ogrožen.

Zavod za zdravstven ovarstvo gorica je leta 2008 izdal sledeče poročilo: http://www.zzv-go.si/fileadmin/pdfdoc/g... podatki o oslovskem kašlju kažejo, da je za njem zbolela sam oena neceljena oseba v starosti med 16-20 let vse ostalo so bili cepljeni (za 4 ni podatka) obolelih skupaj je bilo 51. SPodaj je povzetek tabele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matjaz4 ()

IceIceBaby ::

Mesar, lepo bi bilo, če bi dal kakšne konkretne, verodostojne argumente za tvoje trditve. Zakaj točno je cepivo škodljivo in kako škodljivo vpliva na telo?

Cepiva se v takšni obliki uporabljajo že več desetletji in so zelo dobro raziskana. Verjetno ne bo težko najti neke verodostojne študije, ki potrjuje nevarnost cepiv.

Sem gledal dokumentarec iz česa so delali prvi dve cepivi za polio. Da ti gre na bruhanje.


1. Povej iz česa so delali cepivo, pa ti povem s čem je recimo sladkana coca cola ali kakšna "svinjarija" je v pivu.

2. Danes so precej alergenov iz cepiv odstranili. Metode izdelave so se spremenile, že kar nekaj časa ne delajo cepiv na jajcih in podobno.

jype ::

Matjaz4> Zakaj recimo pediatri privzeto zanikajo posledice, ki lahko nastanejo

Kako zanikajo posledice, če je pa zgoraj nekdo trdi, da mu je zdravnica rekla, da ne more zagotoviti, da ne bo prišlo do neželenih učinkov pri cepljenju?

Matjaz4> Naj povem, da sem spoznal osebno veliko staršev iz večih držav, ki nimajo cepljenih otrok oz. veliko ima prvega cepljenega drugega ali tretjega pa ne in vsi opažajo takorekoč identične zadeve.

Kaj pa opažajo? Da so otroci, ki niso cepljeni, srečnejši?

Matjaz4> podatki o oslovskem kašlju kažejo, da je za njem zbolela sam oena neceljena oseba v starosti med 16-20 let vse ostalo so bili cepljeni (za 4 ni podatka) obolelih skupaj je bilo 51. SPodaj je povzetek tabele.

Podatki o oslovskem kašlju tudi kažejo, da za njim _UMRE_ ogromno otrok v državah, kjer se otrok sploh še ne cepi.

Okapi ::

jaz sem mislil obratno - da so ta gibanja proti cepivom namenjena temu, da čim več otrok zboli in umre in se tako zmanjša populacija.
Ja, sem potem pogruntal, da imaš drugačno zaroto v mislih.;)

O.

Okapi ::

da je za njem zbolela sam oena neceljena oseba v starosti med 16-20 let vse ostalo so bili cepljeni (za 4 ni podatka) obolelih skupaj je bilo 51.
Ta podatek ti ne pove nič, če ne veš, koliko je bilo vseh cepljenih in necepljenih, in koliko necepljenih je v preteklosti že prebolelo oslovski kašelj.

O.

RejZoR ::

Mesar je izjavil:

Itak. Tipični primer je cepljenje proti gripi, pa se v svojem življenju še nisem cepil pa tudi gripe nisem imel. Če bi se cepil bi vnašal v svoje telo nepotrebno svinjarijo, zaradi katere bi pa lahko bil kak nežen stranski efekt.


Ljudje zmotno mislijo, da je gripa samo "ena". Tud cepiva še zdaleč ne pokrivajo vse sevov. Virologi pred sezono naredijo analizo in v cepivo vključijo tiste, ki so najbolj verjetne različice.
Zato ti tud cepljenje proti gripi ne garantira imunosti na vse seve gripe. Zato lahko kljub cepljenju še vedno zboliš za gripo. Ampak spet kot z vsakim cepivom, si s slednjim krepko zmanjšaš verjetnost okužbe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

btree ::

Samo je zanimivo, da se mnenja stroke glede cepljenja tudi krešejo, pred časom sem bral knjigo How to raise a healthy child in spite of your doctor avtor je pokojni ameriški pediater Robert S. Mendelsohn. Tip je izjavil, da je največji uspeh v njegovem življenju, da je preprečil cepljenje svojih vnukov. Kritizira pa predvsem odnos zdravstva do pacientov, da se obravnavajo kot številke... in zagovarja sistem družinskega zdravnika, ki se je v ameriki prakticiral xx let nazaj, kjer je zdravnik poznal zdravstveno stanje družine par generacij nazaj.

.:joco:. ::

Če en pediater uporabi šok taktiko, da prodaja svoje nebuloze, to ne pomeni da je stroka deljena.
http://www.quackwatch.com/11Ind/mendels...
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Half-Saint ::

IceIceBaby je izjavil:

1. Povej iz česa so delali cepivo, pa ti povem s čem je recimo sladkana coca cola ali kakšna "svinjarija" je v pivu.


Iz zmletih opičjih možganov in hrbtenjače. Zakaj bi si zdrav človek hotel v kri vbrizgavati živalske celice (še posebej možganske in hrbtenjačo) mi pa tud ni jasno.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Matjaz4 ::

Neglede na kakšne podatke se objavi boste vedno našli razlog, da je to krnekaj. Če podatek ZZV ni dovolj potem pa ne vem. JYPE: tako je, kažejo, vendar je več obolelih cepljenih ...se ti ne zdi? Tko, da je razprava brezpredmentna oz. pametnega dialoga ni mogoče vzpostavit. A je mogoče kdo knjigo začel brat? Je kdo probal iz svojega oblačka stopit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matjaz4 ()

Mesar ::

Je včasih malo zanimivo preverit koliko zdravnikov, ki poznajo zadeve ne tam kr enih da cepit svoje otroke. Smo imeli v družini zdravnico in vem kak je bil njen pogled na to, pa tudi v debati z drugimi sem prišel do istega zaključka. Čeprav se tu in tam najde kak slep ali pa tak ki si vztrajno zakriva oči.
Your turn to burn!

Matjaz4 ::

Mesar: Sam poznam 3 take .....

.:joco:. ::

Neglede na kakšne podatke se objavi boste vedno našli razlog, da je to krnekaj.

Ni res. Če najdeš meta analizo, da cepljenje, ki je danes v uporabi, povzroči več škode kot koristi, takoj spremenim mnenje.
Je kdo probal iz svojega oblačka stopit?

Iz oblačka stopim, ko ne bo več podprt s podatki, ampak čustvi in ignoranco.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Matjaz4 ::

Joco: a pa ti veš kdo dela te anelize? Poznaš točen postopek analize? Poznaš kriterije za določeno uvrtstitev? Ti raje počakaj da 24ur objavi novico pa bo...

btree ::

Poznam precej zdravnikov in so vsi zagovorniki cepljenja, razen enega.
Je pa res,da so tudi zdravniki pumpani s strani farmacevtskih podjetij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

Matjaz4 ::

Ne zdravniki pa niso pumpani. To pa ni res. Nazadnje ko sem bil pri zdravniku je zdravnica brez da bi me pregledala pogledala u knjigico kere tablete mi bo dala in si zadevo izpisovala na blokec od GSK pa še svinčnik je bil od GSK. Pol sem pa šel na infekcijsko je bila pa diagnoza popolnoma druga in cel halo kaj mi je dala take tablete (ne da sem jih vzel). Toliko o znanju kaj ponujajo pacientom. Zdravniki verjamejo kar jim pove proizvajalec. Enako velja za ministrstvo....ali pač sami ponovno opravijo teste?

Mesar ::

btree je izjavil:

Poznam precej zdravnikov in so vsi zagovorniki cepljenja, razen enega.


Sej pravim, nekaterim se je*e, ali pa zagovarjajo to kar so jih naučili v "šoli", ki jo sponzorirajo tudi tisti, ki delajo cepivo. Recimo... ali pa furajo zaradi sodelavcev en odnos v javnosti pa ko gre za njihove otroke naredijo drugače.

.:joco:. je izjavil:

Neglede na kakšne podatke se objavi boste vedno našli razlog, da je to krnekaj.

Ni res. Če najdeš meta analizo, da cepljenje, ki je danes v uporabi, povzroči več škode kot koristi, takoj spremenim mnenje.
Je kdo probal iz svojega oblačka stopit?

Iz oblačka stopim, ko ne bo več podprt s podatki, ampak čustvi in ignoranco.


S kakšnimi čustvi? Pa ko že o podatkih, ti ki delajo zdravila, cepijo ljudi in zbirajo podatke lahko vsi lepo sodelujejo med seboj. Kakšne podatke boš potem primerjal če nimaš podatkov takšnih kot so ampak takšne kot hočejo, da jih imaš? Da ne govorim o tem, da se lahko čez 10 let pojavi še 10 novih hudih bolezni ravno zaradi cepiv, ki se zdaj uporabljajo - dosti hujše kot če dobiš eno stvar proti kateri si se cepil in še tega sedaj nemoremo upoštevat, ker ne vemo kakšne bodo posledice, če bojo.

Zdaj pa me lahko še malo za besede vlačiš pa si zatiskaš oči al pa premisliš kaj sem napisal - in še, zakaj to vzet drugim? Pol pa ti cepi tvoje otroke, itak so varni če so cepljeni jaz pa mojih nebom pa rešeno?
Your turn to burn!

.:joco:. ::

@Matjaz4, jst sem povedal kaj bi spremenilo moje mnenje.
Kaj bi spremenilo tvojega? Čist resno sprašujem. Je kaj konkretnega? Ker če ni ene realno izvedljive objektivne stvari na svetu, ki bi ti spremenila mnenje, potem ugibaj v čem je problem.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Matjaz4 ::

Joco: Preberi moje starejše poste.

Mesar ::

Seveda so stvari, ki lahko spremenijo njegovo mnenje in tudi moje, naj začnejo testirat stvari, pregledovat kje je kaj, kakšni so stranski učinki, javnost seznanit s stranskimi učinki, če storijo napako jo MORAJO priznati in odgovorne osebe MORAJO odgovarjati, pa prva stvar naj bo pacient ne pa dobiček.
Your turn to burn!

.:joco:. ::

Joco: Preberi moje starejše poste.
Spremljam temo redno. Kaj točno iščem?

naj začnejo testirat stvari

Zadeve se konstantno testirajo in izboljšujejo
kakšni so stranski učinki

Stranski učinki so zelo jasni, večkrat omenjeni v tej temi
prva stvar naj bo pacient ne pa dobiček.

V tem grmu torej tiči zajec? Torej, tudi če cepiva so varna in koristna za družbo, tebe moti dobiček?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:joco:. ()

Matjaz4 ::

Joco: Nazadnje pa glede tega, da "želim verjeti". Imam 4 otroke. 2 sta cepljena po programu ker smo verjetli, da je tako prav. Drugi ima posledice, ki jih je takratni pediater priznal ustno, stanje se je izboljšalo skozi leta vendar ne popolno. Zadnja 2 nista cepljena nič (nismo jih dali zaradi strahu pred ponovitvijo). Ko primerjam starejša in mlajša lahko s 100% gotovostjo trdim, da sta neprimerno bolj zdrava.

To sem napisal ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matjaz4 ()

Mesar ::

.:joco:. je izjavil:

Joco: Preberi moje starejše poste.
Spremljam temo redno. Kaj točno iščem?

naj začnejo testirat stvari

Zadeve se konstantno testirajo in izboljšujejo
kakšni so stranski učinki

Stranski učinki so zelo jasni, večkrat omenjeni v tej temi
prva stvar naj bo pacient ne pa dobiček.

V tem grmu torej tiči zajec? Torej, tudi če cepiva so varna in koristna za družbo, tebe moti dobiček?


Ne mene moti, da raje prepričujejo 10 let dalje kot je potrebno, da se folk cepi ker imajo staro zalogo cepiva ali pa ker ga lahko poceni proizvedejo in zato lepo zaslužijo.

Pa tudi vsi stranski učinki niso jasni. Zadeve verjetno prihajajo v javnost z zamikom ali pa sploh ne, odvisno za kaj gre.
Your turn to burn!

.:joco:. ::

@Matjaz4
To sem napisal ..
Torej so čustva!
In ne objektivne študije, meta analize, neodvisne, od vladnih, nevladnih in medvladnih organizacij, inštitutov, univerz, laboratorijev, išpekcijskih služb, ministrstev, poznavanja imunologije, biokemije, medicine, zgodovine ipd?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Matjaz4 ::

Joco: Ti si 100% omejen. Študij je malo morje pa jim tudi sam nisem verjel do dogodka, ko sem stvari vzel pod drobnogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matjaz4 ()

Mesar ::

Joco še enkrat, zakaj siliti ljudi, da cepijo otroke če se ne more zagotoviti, da NI stranskih učinkov? Zato, da moj otrok nebo tvojega okužil? V tem primeru lahko ti cepiš tvojega pa rešeno.
Your turn to burn!

.:joco:. ::

@Matjaz4
Ti si 100% omejen.
Ti pa še vedno nisi povedal kaj bi ti spremenilo mnenje. Povedal si zakaj imaš takega, kot ga imaš. Zaradi čustev, kot zgleda. Še vedno nisi povedal kaj bi ti spremenilo mnenje.

@Mesar
se ne more zagotoviti, da NI stranskih učinkov
Nikoli se ne more zagotovit 100% ničesar. Zakaj moram ustavit pri rdeči luči, če pa obstaja možnost, da me zaradi tega nekdo nabaše od zadaj?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Mesar ::

No če ne morejo zagotoviti potem pa naj ne vsiljujejo cepljenja z zakoni.
Your turn to burn!

.:joco:. ::

A ustavljanje pri rdeči luči pol tut ne?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Matjaz4 ::

Joco: A sm ti napisu da ima otrok posledice po cepljenju al kaj še rabiš. Je vse OK s tabo? Pa ko boš vprašu kako to vem... vem ker se je zgodilo v nekaj dneh po cepljenju poleg tega je pa še sam pediater potiho priznal.

Če znaš angleško:
http://icdrc.org/documents/MMRresearch....
http://www.jpands.org/vol9no3/stott.pdf
http://www.jpands.org/vol9no2/bradstree...
http://vran.org/wp-content/documents/VR...

Mesar ::

Ti pa če verjameš, da je prav, da cepiš svoje otroke jih lahko še vedno prostovoljno cepiš in jih s tem "zaščitiš". Tale rdeča luč pa je čisto mimo primerjava.
Your turn to burn!

Ziga Dolhar ::

Matjaz4 je izjavil:

Joco: Ti si 100% omejen.


Opozorilo. Pravila
https://dolhar.si/

.:joco:. ::

@Matjaz4, očitno na svetu ni zadeve, ki bi spremenila tvoje mnenje. Torej je kakršna koli debata brezpredmetna. Over&out...

@Mesar
Tale rdeča luč pa je čisto mimo primerjava.

Ni. Družba se je dogovorila, da majo ljudje pri zeleni luči prednost pred tisimi z rdečo. Ne zagotavlja pa 100%, da se ti pri rdeči luči ne more nič zgodit.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Mesar ::

Jaz se nisem z nikomer dogovoril, da se lahko moje otroke cepi. Za kaj druga pa vidim, da ti je zmanjkalo dobrih argumentov. Dobil si razloge, študije, vse... pa še vedno nisi napisal niti zakaj bi moral jaz dat moje otroke cepit? Glede na to, da lahko daš ti svoje cepit in s tem moji ne morejo okužit tvojih. Torej?
Your turn to burn!

Matjaz4 ::

Ziga: Se opravičujem, ker sem reku, da je Joco 100% omejen. Popravljam zgoraj.... (aja ne gre več)

Joco: Imaš otroke? Glede na primerjave s semaforjem dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matjaz4 ()
««
15 / 124
»»