» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
116 / 124
»»

klko ::

Od nekdaj sem imel ta forum za enega boljšega, ampak ko zdaj berem kako se enostavno nekatere označi za debile, mi gre na bruhanje - pa brez zamere.
Doma imamo dojenčka in še preden se je rodil, smo v roke pri ginekologinji dobili zgibko kjer so vsi napotki do poroda, za porod itd. V njej je tudi tema glede cepljenja - argumenti za in proti. Ko sem tisto prebral sem bil zbegan in če bi se v tistem trenutku moral odločili, svojega otroka že pri treh mesecih zagotovo ne bi cepil. Tudi pediatrinja me ob diskusiji o cepljenju ni prepričala, prav nasprotno.
Največja grožnja za dojenčka sva starša, ki pa žal nisva več zaščitena, saj je cepivo popustilo ...
Odstotek precepljenosti torej?

Verjamem, da imajo nekateri starši težave z zdravjem otrok po cepljenju, in verjamem da jih sistem v tem primeru izpljuni. Očitno ni vse tako črno in belo, saj sicer ne bi tudi nekateri strokovnjaki opozarjali na pomanjkljivosti okrog vsega tega. Imam znanko, ki zaradi težavah po cepljenju noče več cepiti svojih otrok. In ne, nimam je za debila! Večina anticepilcev naj bi bilo takih.
Bivši sošolec, ki živi v ZDA, mi je prepovedoval kako so bile tam stvari glede vodenih koz (norice) - propaganda kot se zagre. Cepljenje zdaj obvezno. Kdaj bo tako pri nas? Najbrž kmalu, do takrat pa bodo otroci norice normalno prebolevali ...

Ko začneš brati in raziskovati si stežka ustvariš pravo sliko ...

Zakaj se v Sloveniji ignorira minimalne varnostne mehanizme, kot je obvezni pregled otrok pred cepljenjem in testiranje na sestavine cepiva ...

V medije (žal) ne verjamem. Taka agonija vseh medijev pred meseci, da je bil nekdo okužen z ošpicami (https://www.zurnal24.si/zdravje/okuzeni... - ko se je na koncu izkazalo da dejansko ni imel ošpic - o tem noben medij ni pisal ...
Ne verjamem tudi takim zdravnikom: https://www.finance.si/8502964
Slovenska podružnica ameriške farmacevtske družbe GlaxoSmithKline je ministrici za zdravje Alenki Trop Skaza od leta 2011 do nastopa ministrovanja za delo plačala skoraj 15 tisočakov. Alenka Trop Skaza je kot zdravnica v člankih promovirala cepljenje, GSK pa na slovenskem trgu prodaja cepiva.

Zakaj taka (uradna) statistika? http://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/fi...
Od meseca januarja do aprila 2017 je bilo prijavljenih 17 obolenj oslovskega kašlja. Laboratorijsko potrjenih je bilo 12 primerov, nepotrjenih pa 5. Vsi zboleli so bili popolno cepljeni, razen novorojenčka, ki še ni bil cepljen.


Naš dojenček je/bo seveda cepljen, saj druge izbire praktično nimaš. Še več, namesto, da bi bilo več trasparentnosti, se pri nas stvari zaostrujejo. Čeprav naj bi bili nezaščiteni starši otrokova največja nevarnost, čeprav po uradni statistiki zbolevajo praviloma cepljeni ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klko ()

BlackHole ::

jype je izjavil:

BlackHole je izjavil:

To imaš tabelo v Excelu?
Imam.

BlackHole je izjavil:

Si ti sodeloval pri tem eksperimentu testiranje cepiv? Predvidevam, da nisi. Torej verjameš, kar so ti povedali, tisti, ki so. Religija. ;)
Pri eksperimentu ves čas sodelujemo vsi: Tisti, ki smo cepljeni in tisti, ki niso.


Torej vidimo rezultate. Samo strinjamo se še ne o njih.
LP Marko

jype ::

BlackHole je izjavil:

Torej vidimo rezultate. Samo strinjamo se še ne o njih.
Tako je. Nekateri si domišljate, da otrok z zajemalko po vazi useka zaradi cepiva, drugi pa vemo, da to ne drži.

klko je izjavil:

Zakaj se v Sloveniji ignorira minimalne varnostne mehanizme, kot je obvezni pregled otrok pred cepljenjem in testiranje na sestavine cepiva ...
Se jih ne. Če kdo trdi nasprotno, laže.

BlackHole ::

klko je izjavil:

Od nekdaj sem imel ta forum za enega boljšega, ampak ko zdaj berem kako se enostavno nekatere označi za debile, mi gre na bruhanje - pa brez zamere.


To samo odraža njihovo "visoko" inteligenco, ki bi jo naj imeli na tisti strani. :)
LP Marko

jype ::

klko je izjavil:

Zakaj taka (uradna) statistika?
Kako "zakaj"? Zato, ker cepivo deluje le v primeru, da cepljeni razvije imunski odziv in ustvari protitelesa. Velika večina to lahko, nekateri pa ne, zaradi različnih vzrokov (praviloma dednih bolezni in/ali bolezni imunskega sistema, včasih pa kot stranski učinek česa drugega).

K0l1br1 ::

BlackHole je izjavil:

jype je izjavil:

BlackHole je izjavil:

To imaš tabelo v Excelu?
Imam.

BlackHole je izjavil:

Si ti sodeloval pri tem eksperimentu testiranje cepiv? Predvidevam, da nisi. Torej verjameš, kar so ti povedali, tisti, ki so. Religija. ;)
Pri eksperimentu ves čas sodelujemo vsi: Tisti, ki smo cepljeni in tisti, ki niso.


Torej vidimo rezultate. Samo strinjamo se še ne o njih.
Ko bodo ljudje umirali, kot recimo v Srbiji, se boste strinjali? Ali boste lagali dalje, da so cepiva neučinkovita in da povzročajo avtizem?

Gambino ::

Najbolj na k... mi gredo ljudje, ki prebirajo forume, strica googla in so bolj pametni od zdravnikov in znanstvenikov.

imagodei ::

BlackHole je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Recezentka njene knjige, je pred leti tudi sama napisala knjigo...Intervju z njo

Cepljenje nikdar ni imelo kakega posebnega vpliva na izginotje smrtonosnih bolezni...

Ma to je noro. Tud zdravnikom se očitno dobro odpelje.


Kaj pa, če je res, pa si ti tisti, ki ne more sprejeti resnice? Sicer pa, tudi če ni. Si cepljen in ti ta norija nikakor ne more škoditi. Kakor tudi ostalim več kot 90% ljudi. Čemu torej taka paranoja?

BlackHole,

še vedno čakam na odgovore. Ne vem, zakaj meniš, da si jih ne zaslužim?
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

@jype, ne nakladaj.

Ne naklada. Slej ko prej se bo velik delež "mesa" proizvajal v bioreaktorjih. Meso bo brez dodanih antibiotikov in drugih škodljivih dodatkov, etično neoporečno in ustrezne (ter verjetno tudi enake) kvalitete.

Kot sem že napisal par dni nazaj - zadeva že funkcionira, samo ekonomsko se še ne splača oziroma je potrebno dodelati tehnološki postopek.

To seveda ne pomeni, da ne bo na voljo mesa živali - bo, ampak čedalje manj.
sudo poweroff

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

@jype, ne nakladaj.

Ne naklada. Slej ko prej se bo velik delež "mesa" proizvajal v bioreaktorjih. Meso bo brez dodanih antibiotikov in drugih škodljivih dodatkov, etično neoporečno in ustrezne (ter verjetno tudi enake) kvalitete.

Kot sem že napisal par dni nazaj - zadeva že funkcionira, samo ekonomsko se še ne splača oziroma je potrebno dodelati tehnološki postopek.

To seveda ne pomeni, da ne bo na voljo mesa živali - bo, ampak čedalje manj.

To "meso" bosta vidva jedla, jaz bom postala pa skoraj vegetarijanka. Cepljena.

imagodei ::

"Ne bom jedla mesa iz petrijevke" je predsodek in nič drugega.

Podobno kot "Nikoli ne bi jedel žuželk." Dasiravno, v tem primeru sem jaz ponosen na ta predsodek. Jem vse, kar mi serviraš na mizo, tud morske kumare, žuželk pa ne.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Kako pa veš, da so žuželke?

next3steps ::

Tudi jaz ne, a menim, da je potencial za hrano prihodnosti.
Kar se tiče antivaxxerjev, ki brez razumnega razloga ne cepijo otroka in zaradi tega posredno škodujejo drugim, imajo srečo. Srečo, da niso na zatožni klopi kot tisti, ki brcajo nezavestnega do smrti.

Pika na i je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

@jype, ne nakladaj.

Ne naklada. Slej ko prej se bo velik delež "mesa" proizvajal v bioreaktorjih. Meso bo brez dodanih antibiotikov in drugih škodljivih dodatkov, etično neoporečno in ustrezne (ter verjetno tudi enake) kvalitete.

Kot sem že napisal par dni nazaj - zadeva že funkcionira, samo ekonomsko se še ne splača oziroma je potrebno dodelati tehnološki postopek.

To seveda ne pomeni, da ne bo na voljo mesa živali - bo, ampak čedalje manj.

To "meso" bosta vidva jedla, jaz bom postala pa skoraj vegetarijanka. Cepljena.

Imeti možnost jesti zgolj zelenje je privilegij.
Glede na situacijo, sem pripravljen žret vse, kar je užitno in sprejemljivo.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Tako pač je. Dokler je na voljo izbira, bom etično neoporečno"meso" prepustila drugim.
Možno, da si ga bodo zaželeli tudi vegetarijanci.

Cepivo proti pasavcu povzroča slepoto. Proticepilci spet praznujejo

next3steps ::

Zgolj eno cepivo, ki ga lahko brez problema umaknemo s trga.
Aja, pasovec povzroča smrt.

Pika na i ::

Da, pa upad spolne moči tudi povzroča.

next3steps ::

Ah, pasovc? Pomeni velikokrat bolnišnično oskrbo in sesutje imunskega sistema. V kombinaciji z bolnišničnimi okužbami, kateroh zdravljenje traja predolgo in če sploh pride do ozdravitve, bo smrt vsaj nekaj korakov bližje.

jype ::

Pika na i je izjavil:

Cepivo proti pasavcu povzroča slepoto.
Kako pa to veste? Jaz sem pa mislil, da stranske učinke skrivajo?

BlackHole ::

Gambino je izjavil:

Najbolj na k... mi gredo ljudje, ki prebirajo forume, strica googla in so bolj pametni od zdravnikov in znanstvenikov.


Hočeš rečt, da zdravniki tudi prebirajo google in ne verjamejo temu, kar so se naučili v šoli? Ker namreč vedno več jih je, ki dvomijo v naučeno. Ne vem sicer, zakaj misliš, da je tisto, kar je v nekih knjigah, avtomatično bolj resnično od nečesa, kar ti pokaže google. Seveda ni vse res, kar tam najdeš, vendar tudi v knjigah ni vse res. Torej?

https://www.dnevnik.si/1042424470
LP Marko

BlackHole ::

imagodei je izjavil:


V zadnjih letih smo bili priča nekaj "žvižgačem", ki so obelodanili skrbno varovane državne skrivnosti. Samo en tak žvižgač je potreben, pa pride na plano več tisoč strani zaupnega gradiva, iz raznih področij. Prvič, čudno je, da o kakšnem lobiranju farmacevtskih podjetij za cepiva ni v teh dokumentih ne duha ne sluha - pa taka zarota svetovnih razsežnosti. Drugič, skrajno neverjetno je, da se ne pojavi truma žvižgačev iz farmacije. Niso vsi, ki gredo študirat farmacijo in vsi, ki se zaposlijo v farmacevtskih podjetjih pokvarjeni, sebični kreteni, ki bi raje videli, da bi vsako leto zbolelo nebroj otrok kot pa objavili dokumente ...

V praksi vidimo za več redov velikosti premalo "žvižgačev". Posamezni zdravniki, biokemiki in prakticerji bioresonance, ki pišejo knjige in javno nastopajo proti cepljenju, so bili zaloteni s prsti v marmeladi oziroma imajo mnogokrat sumljive motive.


HEhehehe. Pravič, da ni žvižgačev, a ko jih najdeš, praviš, da so bili zaloteni s prsti v marmeladi. Saj bodo vsakega žvižgača prikazali tako. Se ti ne zdi to logično? Kot sem že rekel, povsem enako delajo scientologi, ko nekdo, ki je bil najprej med njimi, izstopi in kaj čez njih reče.

Samo en odlomek iz dnevnikovega linka:

S cepljenjem vbrizgamo telesu tuje snovi mimo te frontne linije neposredno v telo. In to ne le dele ali omrtvičenega povzročitelja bolezni, proti kateri cepimo, ampak še kup kemikalij, ki so jih uporabili v proizvodnem postopku, in dele živalskih tkiv, kjer so virusi rasli, vendar jih v postopku čiščenja cepiva niso uspeli izločiti iz cepiva. Zakaj je toliko otrok alergičnih na mleko? Zato, ker s cepivi dobimo v telo tudi goveje celice? Ne vem. Vem le, da farmacevtska industrija ne bo financirala raziskave, ki bi lahko ta dva fenomena povezala med seboj.


Če nobena raziskava ni pokazala, da so cepiva nevarna, to ne pomeni, da so varna. Zelo verjetno je sploh niso naredili, z razlogom.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

zee ::

Če nobena raziskava ni pokazala, da so cepiva nevarna, to ne pomeni, da so varna. Zelo verjetno je sploh niso naredili, z razlogom.


Bolj bedastega argumenta še nisem videl. Treba je priznati, da anticepcem domišljije pri pisanju laži res zlepa ne zmanjka. Kapo dol.>:D

Lepši primer spodaj:

Če nobena raziskava ni pokazala, da so avtomobili nevarni, to ne pomeni, da so varni. Zelo verjetno je sploh niso naredili, z razlogom.


8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

klko ::

jype je izjavil:

BlackHole je izjavil:

Torej vidimo rezultate. Samo strinjamo se še ne o njih.
Tako je. Nekateri si domišljate, da otrok z zajemalko po vazi useka zaradi cepiva, drugi pa vemo, da to ne drži.

klko je izjavil:

Zakaj se v Sloveniji ignorira minimalne varnostne mehanizme, kot je obvezni pregled otrok pred cepljenjem in testiranje na sestavine cepiva ...
Se jih ne. Če kdo trdi nasprotno, laže.

Jaz trdim, ker mi nobena uradna oseba ni tega niti omenila, kaj šele dala dojenčka testirati! Mi je pa "doktor" Google tole dal vedeti ...

jype je izjavil:

klko je izjavil:

Zakaj taka (uradna) statistika?
Kako "zakaj"? Zato, ker cepivo deluje le v primeru, da cepljeni razvije imunski odziv in ustvari protitelesa. Velika večina to lahko, nekateri pa ne, zaradi različnih vzrokov (praviloma dednih bolezni in/ali bolezni imunskega sistema, včasih pa kot stranski učinek česa drugega).

Cepivo proti oslovskemu ne deluje, je neučinkovito - tudi pediatrinja tole omenila ...

next3steps ::

Menjaj zdravnika zatorej. Ali pa bolje preuči njene besede. Kaj ti je ona hotela povedati s tem, ne vemo.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

To "meso" bosta vidva jedla, jaz bom postala pa skoraj vegetarijanka. Cepljena.

To si seveda samo domišljaš. Na koncu boš jedla tako "meso", pa se še zavedala ne boš.

Provokativno vprašanje: bi jedla proteine iz žuželk in črvov? Seveda ustrezno tehnološko obdelane.

A da ne? No, v resnici vsak Evropejec v kruhu, sokovih in drugi hrani na leto nehote poje pol kilograma žuželk. Dva Slovenca sta pa pred leti začela gojiti črve za proteine in sedaj te proteine dodajata v razne čokolade, itd. Govori se, da so proteini iz črvov "na skrivaj" dodani že v marsikateri izdelek...


Tako kot si moja nona ni mogla predstavljati, da si nekdo ne bi sam mlel kave (in jo pražil), moke, itd. Na koncu svojega življenja je kupovala mleto in pakirano moko, kavo... danes bi verjetno pila kavo "iz tablete". Zelo verjetno ji tudi ti že piješ.

Ne razumi me narobe. Ne moraliziram ali je to prav ali narobe. Zgolj pravim kam gredo trendi in kam bodo šli v prihodnje. In na koncu nihče, ki živi znotraj družbe, nima resne izbire.

Saj jaz si rad skuham pravo, turško kavo. Čeprav meljem si je pa že zdavnaj ne več sam (včasih sem jo). Pražim pa sploh ne (niti ne vem, kje bi lahko kupil surovo, nepraženo). Ampak ko grem na kavo v baru ali v službi, priteče kava iz avtomata. Pogosto iz "tablete". Pa jo vseeno spijem.

Mogoče je tole debata za drugo temo?
sudo poweroff

FrRoSt ::

klko je izjavil:

Od nekdaj sem imel ta forum za enega boljšega, ampak ko zdaj berem kako se enostavno nekatere označi za debile, mi gre na bruhanje - pa brez zamere.
Doma imamo dojenčka in še preden se je rodil, smo v roke pri ginekologinji dobili zgibko kjer so vsi napotki do poroda, za porod itd. V njej je tudi tema glede cepljenja - argumenti za in proti. Ko sem tisto prebral sem bil zbegan in če bi se v tistem trenutku moral odločili, svojega otroka že pri treh mesecih zagotovo ne bi cepil. Tudi pediatrinja me ob diskusiji o cepljenju ni prepričala, prav nasprotno.
Največja grožnja za dojenčka sva starša, ki pa žal nisva več zaščitena, saj je cepivo popustilo ...
Odstotek precepljenosti torej?

Verjamem, da imajo nekateri starši težave z zdravjem otrok po cepljenju, in verjamem da jih sistem v tem primeru izpljuni. Očitno ni vse tako črno in belo, saj sicer ne bi tudi nekateri strokovnjaki opozarjali na pomanjkljivosti okrog vsega tega. Imam znanko, ki zaradi težavah po cepljenju noče več cepiti svojih otrok. In ne, nimam je za debila! Večina anticepilcev naj bi bilo takih.
Bivši sošolec, ki živi v ZDA, mi je prepovedoval kako so bile tam stvari glede vodenih koz (norice) - propaganda kot se zagre. Cepljenje zdaj obvezno. Kdaj bo tako pri nas? Najbrž kmalu, do takrat pa bodo otroci norice normalno prebolevali ...

Ko začneš brati in raziskovati si stežka ustvariš pravo sliko ...

Zakaj se v Sloveniji ignorira minimalne varnostne mehanizme, kot je obvezni pregled otrok pred cepljenjem in testiranje na sestavine cepiva ...

V medije (žal) ne verjamem. Taka agonija vseh medijev pred meseci, da je bil nekdo okužen z ošpicami (https://www.zurnal24.si/zdravje/okuzeni... - ko se je na koncu izkazalo da dejansko ni imel ošpic - o tem noben medij ni pisal ...
Ne verjamem tudi takim zdravnikom: https://www.finance.si/8502964
Slovenska podružnica ameriške farmacevtske družbe GlaxoSmithKline je ministrici za zdravje Alenki Trop Skaza od leta 2011 do nastopa ministrovanja za delo plačala skoraj 15 tisočakov. Alenka Trop Skaza je kot zdravnica v člankih promovirala cepljenje, GSK pa na slovenskem trgu prodaja cepiva.

Zakaj taka (uradna) statistika? http://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/fi...
Od meseca januarja do aprila 2017 je bilo prijavljenih 17 obolenj oslovskega kašlja. Laboratorijsko potrjenih je bilo 12 primerov, nepotrjenih pa 5. Vsi zboleli so bili popolno cepljeni, razen novorojenčka, ki še ni bil cepljen.


Naš dojenček je/bo seveda cepljen, saj druge izbire praktično nimaš. Še več, namesto, da bi bilo več trasparentnosti, se pri nas stvari zaostrujejo. Čeprav naj bi bili nezaščiteni starši otrokova največja nevarnost, čeprav po uradni statistiki zbolevajo praviloma cepljeni ...


Marsikaj se boš še moral naučiti. ;) Ne samo o cepivu. Tudi o boleznih in še o marsičem drugem. Tudi zgledih, psihologiji, ...ect. :D Da streptokokov sploh ne omenjam. :))

Za začetek bo dovolj, če si k srcu vzameš dve stvari:

1) Nikar z vso resnostjo ne beri teh postov, ker jih je večina prenapihnjenih, sami neki skrajneži in ekstrmisti, še veliko hujši od muslimanskih verskih fanatikov :)); .... tistih kratkih pametnih nasvetov med vrsticami, ki znajo biti za nekatere zlata vredni, pa tako še nisi v stanju prepoznati ;) .... skratka: če že bereš, beri z veliko distanco in rezervo, ali pa sploh ne beri :))

in še

2) poskušaj se izogibati raznim občutkom in mislim, da je tvoj otrok nekaj edinstvenega in posebnega, da bo pa kar rabil neko posebno zdravsteno nego, oskrbo in tretma. Vsaj za začetek. ;)

Morda 2. točka ne bo najlažja, vendar je lahko zlata vredna. :D In ZAGOTOVO ne prinaša nobenih stranskih učinkov. :D
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

jb_j ::

moje mnenje, da

Pika na i ::

klko je izjavil:

jype je izjavil:

BlackHole je izjavil:

Torej vidimo rezultate. Samo strinjamo se še ne o njih.
Tako je. Nekateri si domišljate, da otrok z zajemalko po vazi useka zaradi cepiva, drugi pa vemo, da to ne drži.

klko je izjavil:

Zakaj se v Sloveniji ignorira minimalne varnostne mehanizme, kot je obvezni pregled otrok pred cepljenjem in testiranje na sestavine cepiva ...
Se jih ne. Če kdo trdi nasprotno, laže.

Jaz trdim, ker mi nobena uradna oseba ni tega niti omenila, kaj šele dala dojenčka testirati! Mi je pa "doktor" Google tole dal vedeti ...

jype je izjavil:

klko je izjavil:

Zakaj taka (uradna) statistika?
Kako "zakaj"? Zato, ker cepivo deluje le v primeru, da cepljeni razvije imunski odziv in ustvari protitelesa. Velika večina to lahko, nekateri pa ne, zaradi različnih vzrokov (praviloma dednih bolezni in/ali bolezni imunskega sistema, včasih pa kot stranski učinek česa drugega).

Cepivo proti oslovskemu ne deluje, je neučinkovito - tudi pediatrinja tole omenila ...


Ti tolk nakladaš, da se kar kadi.

Pediatrinja ti je omenila, da cepivo ne deluje? In potem ti je cepila otroka.
Seveda, brez pregleda. Ti si takrat v zrak gledal in premišljeval zakaj ga cepi, če pa je cepivo itak brezveze?
Zdaj boš ti tu prodajal pravljice o tem, da pa vi ubogi starši res nič ne veste. Vse dni ste zabiti v računalnike, tablice, nalepljeni na telefone...a ko pridete do pediatra, boš rekel, pa ne znate nič vprašat in se pozanimat? Ne, kar daste otroka dohtarju v roke, pa naj dela z njim kar hoče? Ko pridete domov, pa na internet jamrat kako so pa dohtarji obupni in nimajo pojma ter cepiva zastarela bedarija?
Vmes greste seveda na kavo in ne pozabite naročit otroku eno otroško kavo aka bejbičino. To je menda in. Pa dobro za otroka tudi, da se že kmalu nauči afnat.

Mislim....cepivo proti neumnosti naj izumijo.

Pika na i ::

poweroff je izjavil:


Mogoče je tole debata za drugo temo?

Ja, Matthai, je. Kar odpri jo. Če želiš/hočeš.
Kako je bilo včasih, kako je, kako bo.

BlackHole ::

next3steps je izjavil:

Menjaj zdravnika zatorej. Ali pa bolje preuči njene besede. Kaj ti je ona hotela povedati s tem, ne vemo.


Kaj pa ti ta statistika pove? Boš menjal statistiko, če ti ni všeč?

Porocilo Nacionalni inštitut za javno zdravje - NIJZ (januar - april 2017)
❗12 primerov oslovskega kašlja - vsi razen dojenčka cepljeni po programu
❗6 primerov ošpic - 5 cepljenih po programu in 1 z neznanim cepilnim statusom

Update: poročilo maj - avgust 2017

❗68 primerov oslovskega kašlja, VSI polno cepljeni!
LP Marko

BlackHole ::

zee je izjavil:

Če nobena raziskava ni pokazala, da so cepiva nevarna, to ne pomeni, da so varna. Zelo verjetno je sploh niso naredili, z razlogom.


Bolj bedastega argumenta še nisem videl. Treba je priznati, da anticepcem domišljije pri pisanju laži res zlepa ne zmanjka. Kapo dol.>:D

Lepši primer spodaj:

Če nobena raziskava ni pokazala, da so avtomobili nevarni, to ne pomeni, da so varni. Zelo verjetno je sploh niso naredili, z razlogom.


8-O


Ja in kaj si sedaj hotel s primerjavo o avtih sploh povedati? Upam, da vsaj sam veš, zelo verjetno pa sploh ne, samo sam sebi si se zdel pameten. Kaj ti potrebuješ raziskavo o avtih, da veš do so varni. Vsak, ki je vsaj malo na cesti ve, da niso. Enako je s cepivi. Vsak, ki se je malo ozrl okrog sebe, vidi, da niso. Eni pa še kar berete raziskave, ki so itak lahko tako prirejene, da laiku ne pokažejo nič simljivega. Kot bi testiral varnost avta pri vožnji 5 km/h ali pa pri stanju v zaprti garaži. Ampak laik za cepiva pač ne zmore opaziti takih okoliščin pri cepivih, ker cepivo je nekaj veliko bolj kompleksnega, kot pa en kos pleha.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

zee ::

Ne, hotel sem samo pokazati, kakšni bedaki so anticepilci. Za razliko od mnogih v tej debati sem strokovno dovolj podkovan (lahko prilepim indeks), da lahko o cepivih in njihovih stranskih učinkih argumentirano debatiram, kar za prav vse anticepilce ne moremo trditi, saj so vselej najbolj glasni tisti, ki o strokovnem področju nimajo pojma.

tl;dr: Bedaki ste.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

next3steps ::

Ampa, ampak Avtizem!
Matthai pade nekam na rob avtističnega speltra in je bil hkrati cepljen po cepilnem programu.
Zihr je povezano.
Mi to vemo!!!!

Kmalu se grem cepit prot tetanusu. Komaj čakam, da me doleti avtizem.
/Sarcasm

SimplyMiha ::

Pravzaprav je ironično, da ravno anticepilci kažejo znake avtizma...

FrRoSt ::

In med znaki in deklaracijo je samo še korak. :O

Zdravniško potrdilo. :) :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

BlackHole ::

zee je izjavil:

Ne, hotel sem samo pokazati, kakšni bedaki so anticepilci. Za razliko od mnogih v tej debati sem strokovno dovolj podkovan (lahko prilepim indeks), da lahko o cepivih in njihovih stranskih učinkih argumentirano debatiram, kar za prav vse anticepilce ne moremo trditi, saj so vselej najbolj glasni tisti, ki o strokovnem področju nimajo pojma.

tl;dr: Bedaki ste.


To je najlažje rečt, bedaki ste. Bom še jaz tako strokovno pokomentiral, kot ti. Ti si bedak. ;)

next3steps je izjavil:

Ampa, ampak Avtizem!
Matthai pade nekam na rob avtističnega speltra in je bil hkrati cepljen po cepilnem programu.
Zihr je povezano.
Mi to vemo!!!!

Kmalu se grem cepit prot tetanusu. Komaj čakam, da me doleti avtizem.
/Sarcasm


No ja, podobno kot cepiva. Smrtnost in pojavnost bolezni se zmanjšujeta že pred uvedbo cepiv. Vmes se pojavijo cepiva. Ziher so cepiva kriva za zmanjšanje smrtnosti in pojavnosti. Hehehe.
To je kot ona zgodba o psu, ki je vedno lajal med nevihto. Po končani nevihti je pes začel verjeti, da jo je pregnal z laježem.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Smrtnost in pojavnost bolezni se zmanjšujeta že pred uvedbo cepiv.


Smrtnost ja, pojavnost niti ne bistveno.

poweroff ::

next3steps je izjavil:

Ampa, ampak Avtizem!
Matthai pade nekam na rob avtističnega speltra in je bil hkrati cepljen po cepilnem programu.

Oh, jaz sem bil cepljen tudi po drugih programih. Imunoterapija. Precej naporna reč, ampak ko te morajo enkrat (ali večkrat) oživljati zaradi anafilaktičnega šoka, greš na kakršnokoli cepljenje.

Drugače pa being aspie jaz vidim kvečjemu kot nekaj pozitivnega. Če bi bilo na svetu več ljudi na avtističnem spektru, bi bil svet precej boljši.
sudo poweroff

111111111111 ::

BlackHole je izjavil:


Kaj pa ti ta statistika pove? Boš menjal statistiko, če ti ni všeč?

Porocilo Nacionalni inštitut za javno zdravje - NIJZ (januar - april 2017)
❗12 primerov oslovskega kašlja - vsi razen dojenčka cepljeni po programu
❗6 primerov ošpic - 5 cepljenih po programu in 1 z neznanim cepilnim statusom

Update: poročilo maj - avgust 2017

❗68 primerov oslovskega kašlja, VSI polno cepljeni!


Koliko je bilo mrtvih zaradi ošpic? V Srbiji 1 necepljen 4 letni otrok, ravno zaradi idiotskih staršev, ki poslušajo pumpanje idiotov. Verjetno je okužil še koga. V 4 mesecih je umrlo 6 oseb zaradi ošpic.

V Srbiji je padla precepljenost. Rezultat 2900 okuženih. Kaj ti ta statistika pove? Boš menjal statistiko če ti ni všeč?

Stranski učinki cepljenja so in bodo. Morda jih pediatri ne popisujejo natančno. A celo anti-cepilci nimajo nobenega primera, da bi kdo umrl zaradi cepiva. Nehaj se smešit in pojdi cepit otroke. Zate je prepozno. Cepiva proti neumnosti še ni.

Looooooka ::

A celo anti-cepilci nimajo nobenega primera, da bi kdo umrl zaradi cepiva

V Sloveniji smo imeli pred malo manj kot 40 leti kar nekaj smrti zaradi cepiva. Mam kolega, ki je prezivel in ima se danes posledice.
V Afriki so mel ogromno smrti zaradi cepiv.
Zdej bo izgovor, da kreteni zal niso uporabili "mrtvega"/dovolj pohabljenega virusa ampak dejstvo je, da je bila to posledica cepljenja in ne naravne okuzbe tko, da to preprosto ne drzi.

Looooooka ::

Zakaj se v Sloveniji ignorira minimalne varnostne mehanizme, kot je obvezni pregled otrok pred cepljenjem in testiranje na sestavine cepiva ...

Ker nimamo denarja. Ce so bili v druzini problemi s cepljenjem je treba to zdravniku povedat. Ce so vsi preziveli brez trajnih posledic se je se zmeraj bolje cepiti kot ne.
Ce so bile resne tezave pa cepljenje gladko preskocis in pocakas, da je otrok starejsi. Prvo poskrbis za svojo rit. Druzbena odgovornost se konca pri lastnem zdravju.

jype ::

Looooooka je izjavil:

V Sloveniji smo imeli pred malo manj kot 40 leti kar nekaj smrti zaradi cepiva. Mam kolega, ki je prezivel in ima se danes posledice.
V Afriki so mel ogromno smrti zaradi cepiv.


V Sloveniji smo imeli pred malo manj kot 40 leti zaradi cepiv nekaj deset tisoč manj mrtvih in nekaj sto tisoč manj pohabljenih - zaradi cepiva.

V Afriki so imeli nekaj deset milijonov manj mrtvih in nekaj sto milijonov manj pohabljenih - zaradi cepiva.

Če bi iznašli cepivo zoper malarijo, bi ga zelo hitro začeli uporabljati. Ugani čemu.

klko ::

Pika na i je izjavil:

klko je izjavil:

jype je izjavil:

BlackHole je izjavil:

Torej vidimo rezultate. Samo strinjamo se še ne o njih.
Tako je. Nekateri si domišljate, da otrok z zajemalko po vazi useka zaradi cepiva, drugi pa vemo, da to ne drži.

klko je izjavil:

Zakaj se v Sloveniji ignorira minimalne varnostne mehanizme, kot je obvezni pregled otrok pred cepljenjem in testiranje na sestavine cepiva ...
Se jih ne. Če kdo trdi nasprotno, laže.

Jaz trdim, ker mi nobena uradna oseba ni tega niti omenila, kaj šele dala dojenčka testirati! Mi je pa "doktor" Google tole dal vedeti ...

jype je izjavil:

klko je izjavil:

Zakaj taka (uradna) statistika?
Kako "zakaj"? Zato, ker cepivo deluje le v primeru, da cepljeni razvije imunski odziv in ustvari protitelesa. Velika večina to lahko, nekateri pa ne, zaradi različnih vzrokov (praviloma dednih bolezni in/ali bolezni imunskega sistema, včasih pa kot stranski učinek česa drugega).

Cepivo proti oslovskemu ne deluje, je neučinkovito - tudi pediatrinja tole omenila ...


Ti tolk nakladaš, da se kar kadi.

Pediatrinja ti je omenila, da cepivo ne deluje? In potem ti je cepila otroka.
Seveda, brez pregleda. Ti si takrat v zrak gledal in premišljeval zakaj ga cepi, če pa je cepivo itak brezveze?
Zdaj boš ti tu prodajal pravljice o tem, da pa vi ubogi starši res nič ne veste. Vse dni ste zabiti v računalnike, tablice, nalepljeni na telefone...a ko pridete do pediatra, boš rekel, pa ne znate nič vprašat in se pozanimat? Ne, kar daste otroka dohtarju v roke, pa naj dela z njim kar hoče? Ko pridete domov, pa na internet jamrat kako so pa dohtarji obupni in nimajo pojma ter cepiva zastarela bedarija?
Vmes greste seveda na kavo in ne pozabite naročit otroku eno otroško kavo aka bejbičino. To je menda in. Pa dobro za otroka tudi, da se že kmalu nauči afnat.

Mislim....cepivo proti neumnosti naj izumijo.


Nakladam? Sin sodelovca (5 let), cepljen po programu itd. je imel oslovski kašelj. Med debato s pediatrinjo sem ji omenil, da poznam primere - cepljeni in zboleli ... Dala mi je vedeti, da je cepivo proti oslovkemu neučinkovito.

Ne vem zakaj bi pisal pravljice in se zmišljeval. O nivoju tvojega pisanja pa raje ne bi.

Bergyb ::

Kdo pravi, da cepiva ne testirajo??
Testirali so ga že na nas in ko se je izkazalo preveč stranskih učinkov določenega cepiva, so spreminjali snovi v njem, ali postopke. Sedaj ko je dokazano, da živo srebro škoduje, so prešli na aluminij, žalosto pa je, da so to vedeli že dlje časa in nič ukrepali, saj bi to podražilo njihove postopke.

Medicina se zaveda stranskih učinkov, vendar so ocenili, da je vseeno bolje, da se ljudi cepi na račun nekaj % ljudi, ki bo dobilo hujšo obliko stranskih učinkov (vsi stranski učinki morajo biti po EU vidni). In za te prizadete ljudi res ni poskrbljeno! Prvo se zanika, da je krivo cepivo, potem pa te vlačijo po navicah, da je necepljena deklica zbolela za črnimi kozami, nikjer pa ni pisalo, da ta deklica ni bila cepljena z razlogom, zaradi hude reakcije po prvem cepljenju (deklica ni bila v življenski nevarnosti za razliko od medicinske sestre, ki je vsako leto cepljena).

Zgoraj sem opazil, da bi morali za cepiva dokazati, da pomagajo. V idealnem svetu ja, vendar realno gledano, to skoraj ni mogoče. Cepivo bi torej morali preizkusiti na npr. opici, jo spremljati nekaj let, nato testno na nekaj osebah in jih zopet spremljati nekaj let, preden bi cepivo prišlo do nas, bi preteklo kar nekaj let. Zato so ocenili, da je bolje, da se cepivo čim prej izda (minimalni testi so vseeno, da ne bo pomote), če pomaga, bo teh nekaj let pomagalo kar nekaj ljudem, če pa ne pomaga, no, to je pa druga zgodba katero se bo skrilo (za javno dobro).
Ista zgodba je bila z elektronskimi cigareti, ni bilo potrebno dokazati, da so manj škodljive od navadnih in da ne škodujejo ljudem v okolici, ampak so je kar začelo prodajati in glej, še v zaprtem prostoru si lahko kadil... Ministrica je poskušala spremeniti zakone, vendar brez uspeha.

Če se cepiš, ne pomeni, da si imun celo življenje -zato smo se za npr. tetanus cepili večkrat. Torej da so cepljeni ljudje zboleli ni nič novega, sicer pa je to odvisno še od imunskega sistema posameznika. Tudi ko si cepljen zboliš, vendar bi naj to bilo v lažji obliki (spet ne moreš dokazati).

Sem cepljen in cepijo moje otroke.

zee ::

Zgoraj sem opazil, da bi morali za cepiva dokazati, da pomagajo. V idealnem svetu ja, vendar realno gledano, to skoraj ni mogoče. Cepivo bi torej morali preizkusiti na npr. opici, jo spremljati nekaj let, nato testno na nekaj osebah in jih zopet spremljati nekaj let, preden bi cepivo prišlo do nas, bi preteklo kar nekaj let. Zato so ocenili, da je bolje, da se cepivo čim prej izda (minimalni testi so vseeno, da ne bo pomote), če pomaga, bo teh nekaj let pomagalo kar nekaj ljudem, če pa ne pomaga, no, to je pa druga zgodba katero se bo skrilo (za javno dobro).


Cepiva (in nova se posebej) se zelo temeljito pretestirajo. Variante cepiv (denimo cepivo proti sezonski gripi) se testirajo manj, saj so morebitni stranski ucinki enaki.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

poweroff ::

Heh, klinične študije trajajo po par let. Zato toliko časa traja, da novo zdravilo sploh pride na trg.

Je pa res, da v določenih primerih cepivo dajo prej na trg. Recimo pri cepivu proti eboli seveda ne bodo čakali par let, vmes pa bodo ljudje množično umirali. Če bodo prvi testi pokazali, da je cepivo visoko učinkovito in razmeroma varno, bo šlo takoj na trg.

In dejansko:
https://www.vecer.com/cepivo-proti-ebol...

Je pa zanimivo, da čeprav je učinkovitost cepiva skoraj 100%, smrtnost okužbe pa do 70% (pri bolnikih, ki so bili deležni bolnišnične oskrbe, je smrtnost 57-59%), imajo tudi v Afriki anticepilce:

Znanstveniki so v medicinski reviji Lancet zapisali, da testiranje ni bilo lahko. "Smrtonosni izbruh virusa ebole nedvomno ni bil idealna situacija za testiranje cepiva. V Gvineji je bil sistem zdravstvene oskrbe povsem na tleh, morebitne udeležence testiranja je skrbelo, ker so cepivo razvili tujci, ekipe za odzivanje na epidemijo ebole pa so se soočale z varnostnimi težavami," so zapisali znanstveniki, ki so pri testiranju tesno sodelovali z državnimi in lokalnimi gvinejskimi oblastmi.
sudo poweroff

111111111111 ::

Looooooka je izjavil:

A celo anti-cepilci nimajo nobenega primera, da bi kdo umrl zaradi cepiva

V Sloveniji smo imeli pred malo manj kot 40 leti kar nekaj smrti zaradi cepiva. Mam kolega, ki je prezivel in ima se danes posledice.
V Afriki so mel ogromno smrti zaradi cepiv.
Zdej bo izgovor, da kreteni zal niso uporabili "mrtvega"/dovolj pohabljenega virusa ampak dejstvo je, da je bila to posledica cepljenja in ne naravne okuzbe tko, da to preprosto ne drzi.

Prosim primer zadnjih 10 let v evropi. Statistike nisem gledal za dlje nazaj. Se pravi so se cepiva izboljšala?

Za 40 let nazaj se posipam s pepelom, ker nisem vedel oz. nisem spremljal tako daleč nazaj.

jype ::

Ne pozabi: 40 let nazaj so bile črne koze iztrebljene. S čim? S cepljenjem, ja.

Pika na i ::

klko je izjavil:


Nakladam? Sin sodelovca (5 let), cepljen po programu itd. je imel oslovski kašelj. Med debato s pediatrinjo sem ji omenil, da poznam primere - cepljeni in zboleli ... Dala mi je vedeti, da je cepivo proti oslovkemu neučinkovito.

Ne vem zakaj bi pisal pravljice in se zmišljeval. O nivoju tvojega pisanja pa raje ne bi.


Kar na dan z besedo - ime zdravnice, ki ti je to rekla.
Pa še ostale primere, kjer je bilo cepivo krivo, da so zboleli zaradi cepljenja, nam lahko predstaviš.
Vsak anticepilec jih ima polno. Če ni sam zbolel, je pa teta, mama, soseda....

O nivoju izmišljevanj, tudi jaz (skoraj) da ne bi več.
Pa imam preveč nemira v sebi, točno zaradi takih reklakazala traparij. Ne traparij, škodljivosti!

klko ::

Pika na i je izjavil:

klko je izjavil:


Nakladam? Sin sodelovca (5 let), cepljen po programu itd. je imel oslovski kašelj. Med debato s pediatrinjo sem ji omenil, da poznam primere - cepljeni in zboleli ... Dala mi je vedeti, da je cepivo proti oslovkemu neučinkovito.

Ne vem zakaj bi pisal pravljice in se zmišljeval. O nivoju tvojega pisanja pa raje ne bi.


Kar na dan z besedo - ime zdravnice, ki ti je to rekla.
Pa še ostale primere, kjer je bilo cepivo krivo, da so zboleli zaradi cepljenja, nam lahko predstaviš.
Vsak anticepilec jih ima polno. Če ni sam zbolel, je pa teta, mama, soseda....

O nivoju izmišljevanj, tudi jaz (skoraj) da ne bi več.
Pa imam preveč nemira v sebi, točno zaradi takih reklakazala traparij. Ne traparij, škodljivosti!


... primere, kjer je bilo cepivo krivo, da so zboleli zaradi cepljenja ...
Sem kaj od tega omenil? Znaš brati oz. prebrano razumeš?

Pika na i ::

Ime zdravnice, prosim.
Morda tudi ona spada med tiste, ki pravijo da z gledanjem v sonce, delamo fotosintezo.

Zdravnica ki to ni.

Ne dvomim, da bodo v Srbiji naredili red!

15 jih je umrlo
««
116 / 124
»»