» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
24 / 124
»»

Ziga Dolhar ::

Super - boš seveda utemeljil (ali vsaj navedel, če je že dokaz prehudo breme), da komurkoli do tukaj sodelujočih država "daje ogromne denarce"?
https://dolhar.si/

IceIceBaby ::

Se to kar piše tukaj nanaša na demokratične evropske države?


Že milijontič - JA. Na razvite, demokratične države, ki so večinoma članice EU. Opevana nemčija, Irska, Švica... Povsod otroci še vedno umirajo in ležijo na intenzivni negi zaradi "popolnoma nenevarnih" ošpic.

Arto ::

vpraško je izjavil:

IceIcebaby tole z aluminijem, mi pa bolj podrobno razloži. Zakaj se ti zdi,da je v mojem telesu zagotovo aluminij ali mogoče veš kaj več. Tole pa že res deluje s tvoje strani na teorijo zarote.

To je skoraj tako, kot da bi rekel "Zakaj se ti zdi, da je v mojem telesu zagovoto ogljik".

BlueRunner ::

Eh. Če bi bil malo bolj slabe volje, bi predlagal, da se da vsem, ki nimajo kakšnega racionalnega razloga proti cepljenju (ni ti vsekakor obstajajo), še enkrat možnost izbire: na eni strani cepivo, na drugi strani pa okužbo s "100% naravnim patogenom".

pravicaJE ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Super - boš seveda utemeljil (ali vsaj navedel, če je že dokaz prehudo breme), da komurkoli do tukaj sodelujočih država "daje ogromne denarce"?

Država vendar plačuje nabavo vseh cepiv. Denar za ta cepiva je en del "ogromnih denarcev," ki sem jih omenil. En del.
In komu daje država ta denar? Vsekakor tudi tistim, ki tukaj hujskajo proti demokraciji za totalitarizem. Kajti oni so tisti, ki so s svojo namišljeno zaščito, prejetim cepivom, prejemniki enega dela tega denarja.

IceIceBaby je izjavil:

Se to kar piše tukaj nanaša na demokratične evropske države?


Že milijontič - JA. Na razvite, demokratične države, ki so večinoma članice EU. Opevana nemčija, Irska, Švica... Povsod otroci še vedno umirajo in ležijo na intenzivni negi zaradi "popolnoma nenevarnih" ošpic.

Vprašal sem imagodei-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pravicaJE ()

jype ::

petroncij> Za virusne bolezni ni treba hoditi k zdravniku.

Abejžno. Kako pa veš, kdo je povzročitelj? Na Wikipediji pogledaš simptome in je to to?

Okapi ::

Za virusne bolezni ni treba hoditi k zdravniku.
Prav res ne. Hepatitis in aids lepo preboliš doma, s čajčki. Kaj ti bodo dohtarji.

O.

Invictus ::

Seveda sta hepatitis in AIDS bolezni, ki jih dobiš kar tako mimogrede, ko stopiš iz hiše ... ali pa ko spiješ kozarec vode ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Seveda sta hepatitis in AIDS bolezni, ki jih dobiš kar tako mimogrede, ko stopiš iz hiše ... ali pa ko spiješ kozarec vode ...

Preden smo pogruntali, kako imunski sistem deluje in iznašli cepljenje, smo poznali črne koze (ki si jih dobil kar tako, mimogrede, ko si stopil iz hiše, ali pa vanjo, ali pa celo če nisi nikamor stopal) in se jih upravičeno bali.

imagodei ::

Matjaz4 je izjavil:

Imagodei: Veš zakaj ti znanstveno ne odgovarjam, ker pri tebi niti največji dokaz ne bo zalegel, dokler ti tvoja "stroka" ne pove obratno.

Kakšen očiten manever izmikanja. Ker pri meni ne bo zalegel noben dokaz, ti niti ne poskusiš? Čeprav sem ti pokazal, da tvoje navedbe (tiste izseke iz knjige) vzel resno in jih predelal? :))

Matjaz4 je izjavil:

Obstaja pa neizpodbitno dejstvo, da kljub splošnemu prepričanju, da smo sedaj v modernih časih veliko bolj zdravi, ne pije vode.

Ostaja neizpodbitno dejstvo, da je bila včasih povprečna življenjska doba 35 let, danes je pa okoli 75 let. Obstaja neizpodbitno dejstvo, da je včasih pomrla polovica otrok, preden so dočakali polnoletnost, danes je pa kaj takega nepredstavljivo. Hudiča - generacija mojih starih staršev (rojeni 1920-1930) vedo žalostno povedat, da so imeli nekaj otrok, ki so jih vzele bolezni. Sprehodi se kdaj po pokopališču in preštevaj majhne grobove in glej, iz katerega obdobja so.

Matjaz4 je izjavil:

Mogoče "starih" bolezni ni je pa malo morje novih. Kdaj so se začele pojavljati se, da ugotoviti.

Prvič, nihče ne zna povedat, ali so novodobne bolezni res posledica cepiv; ali gre morda za to, da imunski sistem nima pravega dela, pa si "izmisli" sovražnika... Vsa zbrana data kaže, da ni tovrstne povezave . Vsako leto cepimo nebroj otrok, a le pri nekaterih se pojavijo alergije in avtoimune bolezni.

Drugič, če izbiram med možnostjo, da moj otrok dobi alergijo (ki jo dovolj dobro nadzorujemo z zdravili), ali pa ima to nesrečo, da pride pri Otroški paralizi do komplikacij in bo zato do konca življenja invalid, se bom vedno odločil za alergijo.

Matjaz4 je izjavil:

Glede na to, da izbrskaš vse odgovore bi te vprašal par zadev.

Za določene podatke sem jaz vprašal tebe. Dovolj je teh manevrov izmikanja - prosim da se lotiš svojega dela obveznosti v tej debati. Šele potem lahko enak odnos pričakuješ od drugih sogovornikov.
- Hoc est qui sumus -

Arto ::

Invictus je izjavil:

Seveda sta hepatitis in AIDS bolezni, ki jih dobiš kar tako mimogrede, ko stopiš iz hiše ... ali pa ko spiješ kozarec vode ...

To seveda ni noben izgovor za izjavo "za virusne bolezni ni treba hodit k zdravniku". Ne vem zakaj sploh braniš tako neumno izjavo. Virusne bolezni so še vse kaj drugega kot samo gripe in prehladi. Ena taka ki mi pade na pamet je klopni meningitis, ki pa ga lahko dobiš kar tako mimogrede, ko stopiš iz hiše.

imagodei ::

petroncij>>> "Problem je v tem, da NOBENA država, ki izvaja množično cepljenje od 60. let naprej, nima več čredne imunosti."

jype>> "Seveda jo imajo. "

petroncij> "Ja, res? A samo izgubljamo energijo s provociranjem, ali imaš kak argument?"

Ja, argument je čist simpl - in vivo eksperiment, ki poteka že od sredine šestdesetih let. Incidenca ošpic je močno močno padla, od kar cepimo. Poleg tega, če cepljeni vseeno zbolijo, je klinični potek pri njih blažji. Manj je tudi komplikacij in (kdo bi si mislil) smrti. Če bi cepivo res delovalo samo 3-5 let, bi vsako leto videli epidemije, zbolevali bi pa v povprečju 3-5 let starejši otroci.

V resnici večjih in frekventnih epidemij že dolgo ni več. Pojavljajo se osamljeni primeri, ki jih na koncu skoraj vedno lahko povežeš s populacijo, ki v osnovi ni bila cepljena.
- Hoc est qui sumus -

BlueRunner ::

Saj... Kdor nima racionalnega razloga (torej medicinskega razloga), da se noče cepiti, naj se ga lepo izpostavi "naravnem patogenu", pa bo stvar urejena brez cepiva. 100% natur in brez kakšnih umetnih dodatkov ali česa podobnega.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Seveda sta hepatitis in AIDS bolezni, ki jih dobiš kar tako mimogrede, ko stopiš iz hiše ... ali pa ko spiješ kozarec vode ...
Ja, hepatitis A dobiš točno tako.

O.

imagodei ::

vpraško je izjavil:

Ice... no pa imam zate vprašanje. Že v otroštvu so mi diagnosticirali epilepsijo. Sama sem mnenja, da je to zaradi učinkovitosti cepiv, ti mi boš trdil, da temu ni tako. A mi lahko dokažeš, da temu res ni tako.

Največji hudič cele zgodbe je, da osnovna in srednja šola ne opravlja svojega dela. Problem je večplasten:
- učitelji očitno ne nosijo nobene odgovornosti za to, kako kvalitetno poučujejo;
- učni načrti, še posebej pri biologiji, kemiji in fiziki so zanič
- kot slišim, se že tudi pri nas v osnovni šoli ne sme učit znanstvenih dejstev, kjer le-ta pridejo v nasprotje z vero*.

Skratka, vpraško. Problem je, da te šola ni naučila toliko osnov biologije, da bi se lahko sama informirano podučila o teh rečeh. Prav tako te šola ni naučila toliko osnov znanosti, da bi razumela, da negativnih dejstev ne moremo dokazovati in je zato tvoje vprašanje "syntax error".

*Od sodelavca dekle je učiteljica biologije v osnovni šoli in menda pri vprašanju evolucije mora poudariti, da gre "zgolj" za teorijo. Če kateri izmed otrok omeni, da so se pri verouku učili drugače, jim NE SME povedat, da se v Cerkvi motijo ter da jih učijo pravljice. Mora jim menda povedat, da so možne tudi druge razlage.
- Hoc est qui sumus -

pravicaJE ::

IceIceBaby je izjavil:

Se to kar piše tukaj nanaša na demokratične evropske države?


Že milijontič - JA. Na razvite, demokratične države, ki so večinoma članice EU. Opevana nemčija, Irska, Švica... Povsod otroci še vedno umirajo in ležijo na intenzivni negi zaradi "popolnoma nenevarnih" ošpic.


Pa menda ja ne boš trdil, da ima Slovenija s svojim obveznim cepljenjem boljši zdravstveni sistem od Švice?
Praviš da povsod otroci umirajo ali ležijo na intenzivni negi zaradi ošpic?
Si videl kakšnega otroka umirati zaradi ošpic? In veš koliko umirajočih otrok "zaradi ošpic" je bilo cepljeno? V državah, ki jih navajaš.
In znaš razločevat med komplikacijami, ki se pojavijo zaradi bolezni same in komplikacijami, ki se pojavijo zaradi neustreznega zdravljenja ošpic s strani uradne medicinske doktrine, oziroma s strani indoktriniranih "znanstvenikov", ki izvajajo to doktrino?
Veš, da v imenovanih državah obstajajo dr. medicine, tudi pediatri, ki cepljenje proti ošpicam izrecno odsvetujejo?

Evo jaz sem videl ošpice, ki sta jih prebolela dva otroka. Brez intenzivne nege, sploh brez bolnice in seveda tudi brez kakršnihkoli komplikacij. Zdravnik ju je prišel pogledat domov, dal par enostavnih navodil in je čez nekaj dni to bilo to. Ošpice same po sebi niso problem (evo trdim iz lastne izkušnje), problem je histerična reakcija sistematično zastrašenih zdravstvenih delavcev, brez dovolj izkušenj z naravnim potekom bolezni. Na prvem mestu prehitro ali sploh popolnoma nepotrebno zbijanje vročine.

Ošpice so same po sebi veliko majn problematične, če jih porebolimo v zgodnjem otroštvu. Dokazano je, da je Robert Koch Inštitut v svojih priporočilih navedel daleč previsoka razmerja med obelelimi za ošpicami in encefalitisom. Prav tako je dokazano, da do problemov z encefalitisom pri ošpicah pride predvsem takrat, ko se zbija vročino.
Obširneje o tem v Wolfgang Goebel in Michaela Glöckler: "Kindersprechstunde", Urachhaus Verlag,tukaj iz 16. ponatisa 2006!

vpraško ::

BlueRunner je izjavil:

Saj... Kdor nima racionalnega razloga (torej medicinskega razloga), da se noče cepiti, naj se ga lepo izpostavi "naravnem patogenu", pa bo stvar urejena brez cepiva. 100% natur in brez kakšnih umetnih dodatkov ali česa podobnega.

Baje. da Angleži prirejajo prevedeno bi lahko rekli "Party ošpic" , kjer se srečajo mamice z malimi otroci in se izpostavijo naravnim ošpicam. Baje pa ne deluje vedno. Tudi to bi lahko bil dokaz, da nisi kar izpostavljen strašni bolezni. Ne da se mi brskat linkov, če vas zanima storite to sami.
Bom pa dodala link izredno zanimivega branja, izsek je tole:The two great epidemics of Foot and Mouth Disease, or virulent cowpox, in this country in 1902 and 1908 were caused by the vaccine virus of two of these ninety-nine vaccine manufacturers; and these epidemics resulted in great mortality to animals and mankind, as already shown, with a loss of millions of dollars to the Government and people of the United States; but no recompense has ever yet been made, so far as I know, to the Government or People by these vaccine companies for this great damage, and I ask your particular attention, Mr. President, to this important point.
http://www.whale.to/vaccine/higgins_b.h...

imagodei ::

petroncij je izjavil:

Moj sin ima aspergerjev sindrom (postcepilni);

Ta reč ne obstaja.

IOW, URL or it didn't happen. Ko boš že ravno iskal URL, najdi prosim takega, z EDU končnico, boš? Oz. neko kredibilno, double blind raziskavo, ki jo ti zahtevaš od nas.

ktnxbai
- Hoc est qui sumus -

Arto ::

vpraško je izjavil:

Baje. da Angleži prirejajo prevedeno bi lahko rekli "Party ošpic" , kjer se srečajo mamice z malimi otroci in se izpostavijo naravnim ošpicam. Baje pa ne deluje vedno.

Če se jaz prav spomnim, o čem govoriš, ne gre za ošpice, temveč norice.

Okapi ::

Problem je, da te šola ni naučila toliko osnov biologije,
Svoj delež krivde nosijo tudi "učiteljice v posebnem ovoju narkotiziranosti, ki se imenuje nova duhovnost," kot je temu rekel Mazzini. Tudi v tej temi jih je nekaj v tem ovoju.>:D

O.

vpraško ::

imagodei je izjavil:

vpraško je izjavil:

Ice... no pa imam zate vprašanje. Že v otroštvu so mi diagnosticirali epilepsijo. Sama sem mnenja, da je to zaradi učinkovitosti cepiv, ti mi boš trdil, da temu ni tako. A mi lahko dokažeš, da temu res ni tako.

Največji hudič cele zgodbe je, da osnovna in srednja šola ne opravlja svojega dela. Problem je večplasten:
- učitelji očitno ne nosijo nobene odgovornosti za to, kako kvalitetno poučujejo;
- učni načrti, še posebej pri biologiji, kemiji in fiziki so zanič
- kot slišim, se že tudi pri nas v osnovni šoli ne sme učit znanstvenih dejstev, kjer le-ta pridejo v nasprotje z vero*.

Skratka, vpraško. Problem je, da te šola ni naučila toliko osnov biologije, da bi se lahko sama informirano podučila o teh rečeh. Prav tako te šola ni naučila toliko osnov znanosti, da bi razumela, da negativnih dejstev ne moremo dokazovati in je zato tvoje vprašanje "syntax error".

A pol, ko pa ne vemo več kako bi in nimamo smiselnih odgovorov se gremeo pa peskovnik. Sistem manipuliranja in zastraševanja, posmehovanja je pri meni že mimo.

*Od sodelavca dekle je učiteljica biologije v osnovni šoli in menda pri vprašanju evolucije mora poudariti, da gre "zgolj" za teorijo. Če kateri izmed otrok omeni, da so se pri verouku učili drugače, jim NE SME povedat, da se v Cerkvi motijo ter da jih učijo pravljice. Mora jim menda povedat, da so možne tudi druge razlage.


Imagodei,tole je moj odgovor:A pol, ko pa ne vemo več kako bi in nimamo smiselnih odgovorov se gremeo pa peskovnik. Sistem manipuliranja in zastraševanja, posmehovanja je pri meni že mimo.

osredotočite se na tole:http://www.whale.to/vaccine/higgins_b.h...
Me res zanimajo mnenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vpraško ()

jype ::

vpraško> Me res zanimajo mnenja.

Nespremenjeno. Hearsay and innuendo.

vpraško> A pol, ko pa ne vemo več kako bi in nimamo smiselnih odgovorov

Imamo smiselne odgovore, le nekateri bi radi, da bi bil svet drugačen, kot je v resnici, zato jih ne sprejmejo. Smiselni odgovori pač niso nujno prijetni ali razveseljivi, so pa resnični.

Ziga Dolhar ::

1920?

Zadnjič - argumentirana debata.
https://dolhar.si/

imagodei ::

petroncij je izjavil:

Ošpice bi jaz seveda v vsakem primeru raje prebolel. Ko so začeli cepiti, že zdavnaj niso več bile smrtno nevarne, o tem pričajo podatki, ki so bili tukaj že objavljeni. Imam brata in sestro, ki sta jih prebolela, mene pa so že cepili.

Prvič - tebe so cepili, pa še vedno si živ? In nisi do danes nisi zbolel za ošpicami?! Kakšen čudež!

Drugič - da ošpice niso smrtno nevarne, je load of crap. Tvoja brat in sestra sta pač ošpice prebolela brez komplikacij. V razvitem svetu je smrtnost ošpic, kljub izvrstni zdravstveni oskrbi, cca 0,3%. Oz., od tisoč otrok bodo umrli trije, več deset jih bo hospitaliziranih, nekaj pa jih bo imelo posledice za celo življenje. To, npr., so nezanikljiva dejstva, ki jih lahko preveriš v vsaki resni študiji.

Če otrok ne bi cepili bi pri 0,3% smrtnosti v današnji slovenski šoloobvezni populaciji med splošno epidemijo to pomenilo več kot 400 mrtvih otrok.

Ampak glavno, da ti iz primera tvojega brata in sestre znaš sklepati, da ošpice niso smrtno nevarne.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

vpraško je izjavil:

IceIcebaby tole z aluminijem, mi pa bolj podrobno razloži. Zakaj se ti zdi,da je v mojem telesu zagotovo aluminij ali mogoče veš kaj več. Tole pa že res deluje s tvoje strani na teorijo zarote.

Za božjo voljo... :)

Ti si užaljena, ker pravim, da te šola ni naučila osnov biologije in kemije, ne veš pa, da je v naših telesih vedno prisotno nekaj aluminija. Temu se ne moreš izogniti, ker je aluminij povsod in ga dobiš v telo tudi, če piješ najbolj čisto studenčnico in najbolj naravno pridelan fižol.

pravicaJE je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

Se to kar piše tukaj nanaša na demokratične evropske države?


Že milijontič - JA. Na razvite, demokratične države, ki so večinoma članice EU. Opevana nemčija, Irska, Švica... Povsod otroci še vedno umirajo in ležijo na intenzivni negi zaradi "popolnoma nenevarnih" ošpic.

Vprašal sem imagodei-ja.

Aha - in ker ti je odgovoril nekdo drug, je zato argument neveljaven, ali kaj?

Saj ta odnos ni nepričakovan z vaše strani. Pomembno je le v toliko, da smo razjasnili, kakšen je vaš MO.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

vpraško ::

imagodei je izjavil:

vpraško je izjavil:

IceIcebaby tole z aluminijem, mi pa bolj podrobno razloži. Zakaj se ti zdi,da je v mojem telesu zagotovo aluminij ali mogoče veš kaj več. Tole pa že res deluje s tvoje strani na teorijo zarote.

Za božjo voljo... :)

Ti si užaljena, ker pravim, da te šola ni naučila osnov biologije in kemije, ne veš pa, da je v naših telesih vedno prisotno nekaj aluminija. Temu se ne moreš izogniti, ker je aluminij povsod in ga dobiš v telo tudi, če piješ najbolj čisto studenčnico in najbolj naravno pridelan fižol.

Lej nisem užaljena, nisem butasta, nisem ignorantska in mi je zadeva jasna, ne morem pa mimo dejstva, da lahko nekdo mirno sprejme dejstvo:"ker je aluminij povsod in ga dobiš v telo tudi, če piješ najbolj čisto studenčnico in najbolj naravno pridelan fižol." Zakaj je aluminij tam, verjamem, da ni sestavni del vode, ali mogoče je.

IceIceBaby ::

Pa menda ja ne boš trdil, da ima Slovenija s svojim obveznim cepljenjem boljši zdravstveni sistem od Švice?


Ne trdim, da ima Slovenija v vseh točkah boljši zdravstveni sistem. Ni pa nujno, da ima Švica v vseh točkah vse urejeno boljše kot je pri nas. A je Švica že kar po defaultu v vsem superiorna?

Dejstva ostajajo. Otroci v razvitih državah še vedno trpijo zaradi bolezni, ki se ji lahko na enostaven način izognemo.

Praviš da povsod otroci umirajo ali ležijo na intenzivni negi zaradi ošpic?
Si videl kakšnega otroka umirati zaradi ošpic? In veš koliko umirajočih otrok "zaradi ošpic" je bilo cepljeno? V državah, ki jih navajaš.
In znaš razločevat med komplikacijami, ki se pojavijo zaradi bolezni same in komplikacijami, ki se pojavijo zaradi neustreznega zdravljenja ošpic s strani uradne medicinske doktrine, oziroma s strani indoktriniranih "znanstvenikov", ki izvajajo to doktrino?


Neumna primerjava, sori. Pri nas naredi samomor nekaj 100 ljudi letno. Jaz osebno sicer še nobenega nisem videl, zato trdim, da so statistični podatki fake???

V državah, kjer se pojavlja večje število primerov ošpic imajo skupno to, da cepljenja niso obvezna, oz. da obstaja neka skupina necepljenih otrok. Pa ni važno, ali je to Zimbabwe ali Švica.

Kar se pa komplikacij tiče so pa to neizpodbitna dejstva, ki smo jih dobili skozi desetletja preučevanja bolezni in pacientov. Določen odstotek ljudi pač umre, določen odstotek dobi pljučnico itd.

Veš, da v imenovanih državah obstajajo dr. medicine, tudi pediatri, ki cepljenje proti ošpicam izrecno odsvetujejo?


Svašta pi_ka rodi. Veliko stvari obstaja na svetu, pa niso vse nujno resnične ali relevantne za našo debato.

Evo jaz sem videl ošpice, ki sta jih prebolela dva otroka. Brez intenzivne nege, sploh brez bolnice in seveda tudi brez kakršnihkoli komplikacij.


Abstraktno razmišljanje ti ne leži najbolj, ne? Kako točno sta tvoja 2 primera ošpic bolj relevantna od statistike, ki zajema več milijonov otrok?

Ošpice so same po sebi veliko majn problematične, če jih porebolimo v zgodnjem otroštvu.


Ja, veliko manj kot pri odrasli osebi. Še vedno pa so lahko problematične.

Hint: besedica "lahko" je ključna. V kakšnih odstotkih se pojavijo komplikacije je bilo pa že napisano, večkrat.

Zakaj je aluminij tam, verjamem, da ni sestavni del vode, ali mogoče je.


Pa ne no. Da bi aluminij lahko bil prisoten v naravi? Se ti zdi to možno?

vpraško ::

Ice... enkrat ti statistika odgovarja, drugič pa ne, glede aluminija me pa zanima za vodo, pa ne tisto, ki ji aluminij dodajajo.

zee ::

aluminij dodajajo


Zunanja zemeljska skorja se imenuje Sial, po siliciju in aluminiju. Od kje pride v vodo? Z raztapljanjem mineralov, ki aluminij vsebujejo. Pa mimogrede: vzrocno-posledicno povezavo med incidenco Alzheimerjeve bolezni in aluminijem je dokazala zgolj ena studija. Nobeni drugi raziskovalni skupini (na svetu!) teh dognanj ni uspelo potrditi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

imagodei ::

pravicaJE je izjavil:

Pa menda ja ne boš trdil, da ima Slovenija s svojim obveznim cepljenjem boljši zdravstveni sistem od Švice?
Praviš da povsod otroci umirajo ali ležijo na intenzivni negi zaradi ošpic?

Jaz, recimo, ne bom trdil ničesar. Bom pa dal link (članek je iz aprila 2010):
Switzerland suffered a three-year measles epidemic which finished in summer last year, in which there were more than 4,400 cases, with 339 hospitalisations and one death.

This was largely attributed to low vaccination rates. Currently 71 per cent of children aged two have received the recommended two doses of the jab and 87 per cent have had one dose. The WHO Europe region average for one dose is 94 per cent.

Moj priročni kalkulator pravi, da je 339 hospitaliziranih pri 4.400 potrjenih okužbah približno 7,5%. Zdaj, ne vem, če so bili to vse otroci in če so ležali na intenzivni negi; vsekakor je pa to Švico stalo bistveno dražje, kot če bi normalno cepili.

Še en zanimiv link (julij 2011):
He said nine out of every 10 cases involve people who were not vaccinated.
- Hoc est qui sumus -

IceIceBaby ::

Iz wikipedije:

In the Earth's crust, aluminium is the most abundant (8.3% by weight) metallic element and the third most abundant of all elements (after oxygen and silicon).


Btw...katera statistika mi ne odgovarja?

BlueRunner ::

vpraško je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Saj... Kdor nima racionalnega razloga (torej medicinskega razloga), da se noče cepiti, naj se ga lepo izpostavi "naravnem patogenu", pa bo stvar urejena brez cepiva. 100% natur in brez kakšnih umetnih dodatkov ali česa podobnega.

Baje. da Angleži prirejajo prevedeno bi lahko rekli "Party ošpic" , kjer se srečajo mamice z malimi otroci in se izpostavijo naravnim ošpicam. Baje pa ne deluje vedno. Tudi to bi lahko bil dokaz, da nisi kar izpostavljen strašni bolezni. Ne da se mi brskat linkov, če vas zanima storite to sami.
Bom pa dodala link izredno zanimivega branja, izsek je tole:The two great epidemics of Foot and Mouth Disease, or virulent cowpox, in this country in 1902 and 1908 were caused by the vaccine virus of two of these ninety-nine vaccine manufacturers; and these epidemics resulted in great mortality to animals and mankind, as already shown, with a loss of millions of dollars to the Government and people of the United States; but no recompense has ever yet been made, so far as I know, to the Government or People by these vaccine companies for this great damage, and I ask your particular attention, Mr. President, to this important point.
http://www.whale.to/vaccine/higgins_b.h...

Na tej točki se logika odčekira ven, ker tisti, ki se odločajo za takšen pristop očitno ne znajo po velikosti primerjati dveh številk in izbrati manjšo. Zakaj se nenadoma ne znajo racionalno odločiti, pa ne vem. Ugibam lahko, da samo zato, ker nimajo predhodne življenjske izkušnje kakšna je čez palec resnična statistika smrtnosti in komplikacij pri teh boleznih. OSebne izkušnje pa nimajo, ironično, ravno zaradi obveznih cepljenj.

Žal cepljenja proti neumnosti res še nimamo.

imagodei ::

vpraško je izjavil:

Lej nisem užaljena, nisem butasta, nisem ignorantska in mi je zadeva jasna, ne morem pa mimo dejstva, da lahko nekdo mirno sprejme dejstvo:"ker je aluminij povsod in ga dobiš v telo tudi, če piješ najbolj čisto studenčnico in najbolj naravno pridelan fižol." Zakaj je aluminij tam, verjamem, da ni sestavni del vode, ali mogoče je.

Glej, to da je aluminij v vodi in fižolu, ni neko novodobno dejstvo, povezano s tem, da ga v ozračje spuščajo tovarne. Aluminij v vodi in hrani je dejstvo, ki je z nami že od nekdaj. Aluminija je v zemlji toliko, da se v studenčnico spira ob vsakem nalivu. Rastline ga vase vsrkajo, ko rastejo. Živali ga dobijo, ko jedo rastline in druge živali. Ljudje, ki smo na vrhu prehranjevalne verige, ga dobimo iz vseh teh virov.

To nima veze z modernim načinom življenja in ti ni treba bit zgrožena. Aluminij ni težka kovina in je relativno neškodljiva. Očitno smo evolucijsko kar dobro prilagojeni nanj.
- Hoc est qui sumus -

vpraško ::

imagodei je izjavil:

vpraško je izjavil:

Lej nisem užaljena, nisem butasta, nisem ignorantska in mi je zadeva jasna, ne morem pa mimo dejstva, da lahko nekdo mirno sprejme dejstvo:"ker je aluminij povsod in ga dobiš v telo tudi, če piješ najbolj čisto studenčnico in najbolj naravno pridelan fižol." Zakaj je aluminij tam, verjamem, da ni sestavni del vode, ali mogoče je.

Glej, to da je aluminij v vodi in fižolu, ni neko novodobno dejstvo, povezano s tem, da ga v ozračje spuščajo tovarne. Aluminij v vodi in hrani je dejstvo, ki je z nami že od nekdaj. Aluminija je v zemlji toliko, da se v studenčnico spira ob vsakem nalivu. Rastline ga vase vsrkajo, ko rastejo. Živali ga dobijo, ko jedo rastline in druge živali. Ljudje, ki smo na vrhu prehranjevalne verige, ga dobimo iz vseh teh virov.

To nima veze z modernim načinom življenja in ti ni treba bit zgrožena. Aluminij ni težka kovina in je relativno neškodljiva. Očitno smo evolucijsko kar dobro prilagojeni nanj.



Všečen odgovor. Dodajam pa še tole:ALUMINIJ

Aluminij je najbolj razširjena kovina v zemeljski skorji. V pitni vodi je lahko prisoten primarno, predvsem pa sekundarno zaradi dodajanja aluminijevih soli, ki se uporabljajo kot koagulanti v pripravi pitne vode. Pri nepravilni uporabi lahko pride do izločanja flokul aluminijevega hidroksida v vodo v omrežju in posledično do sprememb v barvi in motnosti vode; koncentracija pri kateri lahko pride do teh sprememb je različna - odvisna je od drugih parametrov ter vodenja procesa priprave. Aluminij lahko migrira tudi iz novih cementnih cevi.

Glavna pot vnosa aluminija v telo je preko hrane, zlasti če vsebuje aluminijeve spojine kot aditive; vnos s pitno vodo predstavlja manj kot 5%. Aluminij ni nujen element za življenje človeka. Aluminij in njegove spojine se pri ljudeh slabo absorbirajo. V zvezi z učinki na zdravje poudarjajo predvsem njegovo potencialno nevrotoksičnost. V preteklosti je bil povezan s t.i. sindromom dializne demence. Študije o povezavi z nastankom oz. razvojem Alzheimerjeve bolezni niso dale zanesljivih rezultatov. Glede na dosedaj znane rezultate raziskav zdravstveno utemeljene kvantitativne vrednosti o vnosu ni moč predpisati.

V Pravilniku o pitni vodi (Ur.l. RS št.:19/04 in 35/04) je aluminij uvrščen v Prilogo 1, del C med indikatorske parametre. Mejna vrednost je 200 µg/l. Vrednost je bila postavljena kot kompromis med uporabo aluminijevih spojin pri pripravi vode in možnimi organoleptičnimi spremembami, ki se v distribuirani vodi običajno pojavijo pri koncentracijah 0,1 - 0,2 mg/l. Po mnenju Svetovne zdravstvene organizacije zaenkrat ni možno podati zdravstveno utemeljene smernice za pitno vodo, priporočilo pa je, da skladno s t.i. dobro prakso, dosežemo na pipi uporabnikov čim nižje koncentracije aluminija. Z optimizacijo procesa priprave vode lahko dosežemo pri uporabi aluminijevega koagulanta, koncentracije od 0,1 mg/l do 0,2 mg/l. Bojazen zaradi prisotnosti aluminija ne sme biti vzrok za povečevanje mikrobiološkega tveganja.

Ob laboratorijsko ugotovljenih preseženih vrednostih aluminija, pa tudi spremembah organoleptičnih lastnosti pitne vode, je potrebno takojšnje ugotavljanje in posledično odpravljanje vzrokov. Povišane koncentracije aluminija kažejo predvsem na neustrezno pripravo vode in možnost prisotnosti mikroorganizmov. Da bi bila koncentracija aluminija v pitni vodi čim nižja oz. ne bi bile presežena, je treba pri pripravi vode natančno upoštevati postopke, s katerimi to dosežemo (ustrezen pH, pravilno doziranje aluminijevega preparata, dobro mešanje in učinkovita filtracija flokul nečistoč in aluminijevega koagulanta). Zdravstveno utemeljena koncentracija za ukrepanje ni določena, pač pa to ukrepanje zahteva situacija, na katero opozarja indikatorski parameter. Ugotovitve ocenjujemo v povezavi z vrednostmi ostalih parametrov. Rezultati lahko narekujejo prekinitev ali omejitev dobave pitne vode ali drug ukrep.

BlueRunner je izjavil:

vpraško je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Saj... Kdor nima racionalnega razloga (torej medicinskega razloga), da se noče cepiti, naj se ga lepo izpostavi "naravnem patogenu", pa bo stvar urejena brez cepiva. 100% natur in brez kakšnih umetnih dodatkov ali česa podobnega.

Baje. da Angleži prirejajo prevedeno bi lahko rekli "Party ošpic" , kjer se srečajo mamice z malimi otroci in se izpostavijo naravnim ošpicam. Baje pa ne deluje vedno. Tudi to bi lahko bil dokaz, da nisi kar izpostavljen strašni bolezni. Ne da se mi brskat linkov, če vas zanima storite to sami.
Bom pa dodala link izredno zanimivega branja, izsek je tole:The two great epidemics of Foot and Mouth Disease, or virulent cowpox, in this country in 1902 and 1908 were caused by the vaccine virus of two of these ninety-nine vaccine manufacturers; and these epidemics resulted in great mortality to animals and mankind, as already shown, with a loss of millions of dollars to the Government and people of the United States; but no recompense has ever yet been made, so far as I know, to the Government or People by these vaccine companies for this great damage, and I ask your particular attention, Mr. President, to this important point.
http://www.whale.to/vaccine/higgins_b.h...

Na tej točki se logika odčekira ven, ker tisti, ki se odločajo za takšen pristop očitno ne znajo po velikosti primerjati dveh številk in izbrati manjšo. Zakaj se nenadoma ne znajo racionalno odločiti, pa ne vem. Ugibam lahko, da samo zato, ker nimajo predhodne življenjske izkušnje kakšna je čez palec resnična statistika smrtnosti in komplikacij pri teh boleznih. OSebne izkušnje pa nimajo, ironično, ravno zaradi obveznih cepljenj.

Žal cepljenja proti neumnosti res še nimamo.


Nisem tako prepričana, da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vpraško ()

jype ::

vpraško> Zakaj je aluminij tam, verjamem, da ni sestavni del vode, ali mogoče je.

Ja, je. Samo v deževnici ga ni.

vpraško> ki se uporabljajo kot koagulanti v pripravi pitne vode.

Niste gladki no. Pa pri cinkanju fižola se tudi uporablja aluminij?

vpraško ::

jype je izjavil:

vpraško> Zakaj je aluminij tam, verjamem, da ni sestavni del vode, ali mogoče je.

Ja, je. Samo v deževnici ga ni.

vpraško> ki se uporabljajo kot koagulanti v pripravi pitne vode.

Niste gladki no. Pa pri cinkanju fižola se tudi uporablja aluminij?

glej zadeva je s te strani:http://www.pitna-voda.si/main/parametri...
pa še njim povej kako in kaj

jype ::

vpraško> pa še njim povej kako in kaj

Kaj naj jim povem? Da je v studenčnici, ki priteče izpod hribov več aluminija kot v ljubljanskem vodovodu? Saj že vedo.

Matjaz4 ::

Hehe mislim, da v USA cepijo proti noricam pri nas se pa starši obiskujejo, da jih otroci dobijo. A ni zanimivo kakšne razlike.

vpraško ::

jype je izjavil:

vpraško> pa še njim povej kako in kaj

Kaj naj jim povem? Da je v studenčnici, ki priteče izpod hribov več aluminija kot v ljubljanskem vodovodu? Saj že vedo.


Ne vem, si dal vedet, da te je zmotilo tole: ki se uporabljajo kot koagulanti v pripravi pitne vode.

Niste gladki no. Pa pri cinkanju fižola se tudi uporablja aluminij?

jype ::

vpraško> Ne vem, si dal vedet, da te je zmotilo tole: ki se uporabljajo kot koagulanti v pripravi pitne vode.

Ja! A ti veš, kaj je aluminijeva sol? Kaj pa koagulant?

PaX_MaN ::

Hočem rečt:
Iz http://www.impletum.zavod-irc.si/docs/S... , stran 30.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

PaX_MaN ::

"V prvem koraku dodamo koagulant (snov, ki lepi in združuje delce onesnaženja) - pogosto aluminijev sulfat ali železov klorid,z mešanjem se nato tvorijo flokule (kosmiči onesnaženja in koagulanta),ki se v naslednjem bazenu usedejo (sedimentirajo)."

vpraško ::

jype je izjavil:

vpraško> Ne vem, si dal vedet, da te je zmotilo tole: ki se uporabljajo kot koagulanti v pripravi pitne vode.

Ja! A ti veš, kaj je aluminijeva sol? Kaj pa koagulant?


Sama se bolj osredotočam v količino oz. preveliko količino aluminija v telesu, lahko pa daš poizvedbo na stran, ki to navaja. Moj zaključek je pa sledeč. Fino se mi zdi, da potekajo debate, ki te vzpodbudijo, da še bolj vklopiš male sive celice in brskaš po stričku googlu. Ja v šoli je pač tako, da niti ne znajo razložit niti jim to ni potrebno. Manj vemo koristnih informacij bolje je. Je tudi manj vprašanj. Ja sem se res zamislila še nad šolskim sistemom. Sem bila namreč odlična, večina vas tukaj je pa verjetno z vrtca šlo direkt na faks.:) No , meni podatek, da si z aluminijem itak presežen že zaradi okolja, v možganih vklopi klikerje:" Ja, potem pa ne bom še dodatno s cepivi, hrano.... obremenjevala svoje telo." Kako lahko to vse vemo in preprosto sprejmemo, eni celo zadevo vzamejo kot olajševalno okoliščino. Da ga je v cepivih manj kot drugje. No kakorkoli sem se prepričala. Veselo debato še naprej.

jype ::

vpraško> Ja, potem pa ne bom še dodatno s cepivi, hrano.... obremenjevala svoje telo.

Ne boš. Telo z aluminijem ni obremenjeno in normalno je, da imaš v telesu aluminij, fosfor, natrij, litij, žveplo, cink, baker, železo, celo kobalt.

IceIceBaby ::

Ja, potem pa ne bom še dodatno s cepivi, hrano....


A boš nehala jest?

Arto ::

Če povzamemo: Aluminij v cepivih NI argument proti cepljenju.

Magic1 ::

Arto je izjavil:

Če povzamemo: Aluminij v cepivih NI argument proti cepljenju.

Ker ga dobimo vsakodnevno v hrani/vodi/zraku več kot ga je v cepivu. Lahko gremo na drugo točko problema in se ne ubadamo več z aluminijem.
Mogoče bomo tako, del za delom, kam prišli.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

pravicaJE ::

imagodei je izjavil:

vpraško je izjavil:

IceIcebaby tole z aluminijem, mi pa bolj podrobno razloži. Zakaj se ti zdi,da je v mojem telesu zagotovo aluminij ali mogoče veš kaj več. Tole pa že res deluje s tvoje strani na teorijo zarote.

Za božjo voljo... :)

Ti si užaljena, ker pravim, da te šola ni naučila osnov biologije in kemije, ne veš pa, da je v naših telesih vedno prisotno nekaj aluminija. Temu se ne moreš izogniti, ker je aluminij povsod in ga dobiš v telo tudi, če piješ najbolj čisto studenčnico in najbolj naravno pridelan fižol.

pravicaJE je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

Se to kar piše tukaj nanaša na demokratične evropske države?


Že milijontič - JA. Na razvite, demokratične države, ki so večinoma članice EU. Opevana nemčija, Irska, Švica... Povsod otroci še vedno umirajo in ležijo na intenzivni negi zaradi "popolnoma nenevarnih" ošpic.

Vprašal sem imagodei-ja.

Aha - in ker ti je odgovoril nekdo drug, je zato argument neveljaven, ali kaj?

Saj ta odnos ni nepričakovan z vaše strani. Pomembno je le v toliko, da smo razjasnili, kakšen je vaš MO.

Ja. Ker sem vprašal prav tebe čist konkretno ali imaš v mislih s svojim posto, ki sem ga citiral to in to... Pa predvidevam pač, da drugi udeleženci debate ne vedo, kaj imaš ti v mislih.

imagodei ::

vpraško je izjavil:

No , meni podatek, da si z aluminijem itak presežen že zaradi okolja, v možganih vklopi klikerje:" Ja, potem pa ne bom še dodatno s cepivi, hrano.... obremenjevala svoje telo." Kako lahko to vse vemo in preprosto sprejmemo, eni celo zadevo vzamejo kot olajševalno okoliščino. Da ga je v cepivih manj kot drugje. No kakorkoli sem se prepričala. Veselo debato še naprej.


Saj nisi "presežen z aluminijem" že tako ali tako, madonca: klik:
Despite its natural abundance, aluminium has no known function in biology. It is remarkably nontoxic, aluminium sulfate having an LD50 of 6207 mg/kg (oral, mouse), which corresponds to 500 grams for a 80 kg person.


Aluminij se prav tako bistveno ne nalaga v tkivih (bioaccumulation), tako da so nevarne predvsem akutne visoke doze, ali pa zares dolgotrajna izpostavljenost relativno visokim dozam - INCHEM-ova meta študija:
Low total body burdens of aluminium coupled with urinary excretion suggest to the Committee that even at high levels of consumption, only a small amount of aluminium is absorbed.
...
Studies are adequate to set a provisional tolerable weekly intake of aluminium from 0-7.0 mg/kg b.w.
...

Level causing no toxicological effect

Dog: 3% sodium aluminium phosphate (acidic) in the diet, equivalent to 1250 mg/kg bw, equivalent to approximately 110 mg/kg bw aluminium.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

pravicaJE je izjavil:


Ja. Ker sem vprašal prav tebe čist konkretno ali imaš v mislih s svojim posto, ki sem ga citiral to in to... Pa predvidevam pač, da drugi udeleženci debate ne vedo, kaj imaš ti v mislih.

Spraševal si tole:
Se to kar piše tukaj nanaša na demokratične evropske države?
Seveda nisi navedel nobenega vira, ki bi dokazoval, da imajo tam ravno zaradi neobveznega cepljenja "cel kup bolniških dopustov", "izostankov od pouka" itd?

Tvoje vprašanje je popolno sprenevedanje, pa vseeno si dobil odgovor od drugih in tudi od mene. Konkretno sem ti odgovoril:
Switzerland suffered a three-year measles epidemic which finished in summer last year, in which there were more than 4,400 cases, with 339 hospitalisations and one death.

This was largely attributed to low vaccination rates. Currently 71 per cent of children aged two have received the recommended two doses of the jab and 87 per cent have had one dose. The WHO Europe region average for one dose is 94 per cent.


Zdej, če ne znaš seštevat 1+1 ne moreš drugih krivit. Če so ljudje doma, namesto na delovnem mestu, so to bolniške - kaj praviš? Če so ljudje v bolnišnici, je to spet bolniška. Če zboli necepljen otrok, mora eden od staršev ostati doma, otrok pa izostane od pouka.

A se hočeš še mal smešit in boš tudi za te navedbe zahteval znanstveno študijo?
- Hoc est qui sumus -
««
24 / 124
»»