» »

Diskretnost na banki

Diskretnost na banki

«
1
2

finpol1 ::

Pozdrav,

je banka dolžna zagotoviti določeno stopnjo diskretnosti, če dviguješ večjo količino denarja (npr. 50000€, vem,da se moraš najprej najavit)? Se mi zdi malo čudno, da bi kar bil v vrsti pred šalterjem, pa za tabo 10 ljudi, ki bi čakali 10 minut, da bi ti uslužbenec preštel tako vsoto?! Greš v tem primeru v kako posebno pisarno (npr. kot za sklepanje vezave)?

Furbo ::

Reci jim, pa boš uredil v pisarni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

finpol1 ::

torej samo povedat jim moraš, to velja tudi pri NLB?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

St235 ::

To lahko seveda urejaš direktno s svetovalcem. ni pa 50k € spet tak blazen kup denarja. Pač 100 bankovcev po 500€. Mašina to prešteje v par sekundah.

Furbo ::

finpol1 je izjavil:

torej samo povedat jim moraš, to velja tudi pri NLB?

Hvala


Prideš tja, rečeš naročen imam dvig gotovine, a lahko uredimo malce bolj diskretno v pisarni, pa je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mavrik ::

Centralni NLB v Ljubljani ma gotovo za to poseben šalter, ki je malo zakrit. Te pa vseeno lahko kdo vidi da prihajaš od tam, tak da previdno.
The truth is rarely pure and never simple.

ducky ::

Kakšen dostop pa majo kaj uslužbenci bank do tvojih podatkov - do katerih informacij vse lahko pridejo uslužbenci na okencih na podlagi imena in priimka komitenta ?

floyd1 ::

Ko sem v NKBM ca. 7 let nazaj dvignil denar za nakup stanovanja (starejši prodajalec je pač vztrajal pri gotovini) so mi po telefonu rekli, da bomo to uredili "zadaj", v sobi, potem, ko pa sem bil enkrat tam, pa so me kar na šalter poslali. Malo debelejše kuverte pač, niti ni zgledal neki blazen kup denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

blue ::

@ducky poznam enega, ki dela zadaj na posojilih in mu je skoraj hobi pregledovanje stanja komitentov...
Pomoje ne potrebuje kakšen drug podatek kot ime in priimek..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

RejZoR ::

Najbolj mi je smešno, ko so uslužbenci skriti za 5cm debelim steklom in te slišijo samo preko neke špranje.
In pol se moraš tam dret rad bi dvignil 5k evrov, da te pol banke sliši. Ok, imajo zaradi varnosti ampak vseeno je glupo. Pa sploh ni treba da je 5k, nekdo te lahko zaštiha za 400 eur, ker te je slučajno slišal, da si dvignil tolk denarja. Edina opcija je, da napišeš na listek, kar pa lahko nakoncu izpade kot da jih hočeš oropat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gladi ::

Sicer nevem kako je na ostalih bankah, ampak pri Abanki izpolneš nek formular za vlogo/izplačilo in ni nobene problematike z diskretnostjo.

amigo_no1 ::

Na Abanki nimajo nikjer 5cm stekla.

tony1 ::

RejZoR je izjavil:

Najbolj mi je smešno, ko so uslužbenci skriti za 5cm debelim steklom in te slišijo samo preko neke špranje.
In pol se moraš tam dret rad bi dvignil 5k evrov, da te pol banke sliši. Ok, imajo zaradi varnosti ampak vseeno je glupo. Pa sploh ni treba da je 5k, nekdo te lahko zaštiha za 400 eur, ker te je slučajno slišal, da si dvignil tolk denarja. Edina opcija je, da napišeš na listek, kar pa lahko nakoncu izpade kot da jih hočeš oropat...


Na listek napisat ni noben problem, pravzaprav je to čist normalno...

luky ::

Pri BA Celje te za malo večji znesek sami povabijo v posebno pisarno in tam vse urediš, dobiš naročeno gotovino na štiri oči, in greš iz pisarne kot, da se ni nič zgodilo.
luky!

RejZoR ::

tony1 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Najbolj mi je smešno, ko so uslužbenci skriti za 5cm debelim steklom in te slišijo samo preko neke špranje.
In pol se moraš tam dret rad bi dvignil 5k evrov, da te pol banke sliši. Ok, imajo zaradi varnosti ampak vseeno je glupo. Pa sploh ni treba da je 5k, nekdo te lahko zaštiha za 400 eur, ker te je slučajno slišal, da si dvignil tolk denarja. Edina opcija je, da napišeš na listek, kar pa lahko nakoncu izpade kot da jih hočeš oropat...


Na listek napisat ni noben problem, pravzaprav je to čist normalno...


Če ga imaš pri roki. Če boš tam spet moral vpit da rabiš listek al pa zakaj ga rabiš to nekako ubije smisel. Vsaj na NLB ne pomnim, da bi bili tam kakšni listki. Še kulija včasih ni... razen če se že doma bojno pripraviš z napisanim listkom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

ducky je izjavil:

Kakšen dostop pa majo kaj uslužbenci bank do tvojih podatkov - do katerih informacij vse lahko pridejo uslužbenci na okencih na podlagi imena in priimka komitenta ?


Stanje na računih, prilivi/odlivi, morebitne blokade TRR. To je nekje to, da vidi tetica na šalterju.

RejZoR ::

Vidijo lahko tud tvoje osebne podatke ala naslov in telefon, kar si moral navesti ob sklenitvi komitentskega razmerja in kamor ti nato pošiljajo obvestila ter nove kartice, ko ti stara gre proti koncu datuma veljavnosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

sgdjkdlsugi4 ::

RejZoR je izjavil:

Najbolj mi je smešno, ko so uslužbenci skriti za 5cm debelim steklom in te slišijo samo preko neke špranje.
In pol se moraš tam dret rad bi dvignil 5k evrov, da te pol banke sliši. Ok, imajo zaradi varnosti ampak vseeno je glupo. Pa sploh ni treba da je 5k, nekdo te lahko zaštiha za 400 eur, ker te je slučajno slišal, da si dvignil tolk denarja. Edina opcija je, da napišeš na listek, kar pa lahko nakoncu izpade kot da jih hočeš oropat...

Heh, tudi meni. V Avstriji na Raiffeisnu nimajo nobenega stekla (varcevalna knjizica), pa take diskretnosti se nisem videl drugje. Reces da bi rad dvig/polog, ti da listek v roko, kjer napises svoje osebno geslo in das knjizico. Nato te pelje v neko sobo, kjer ti presteje denar pred tabo se enkrat na mizo in ko si se preprical da je to to, se stisne roko in te pospremi iz sobe.

Se bolj je ta diskretnost prisla do izraza, kjer se je pozabil en detajl pri pravem geslu (ali en znak ali ne) in smo na listek napisali (kdo tocno ne povem) pac 2 gesli, eno je bilo brez znaka, eno pa z. Usluzbenec ni rekel na glas katero je pravo, ampak je le preveril obe in precrtal napacno ter nam pokazal listek. Po kimanju "OK" je unicil list in poiskal denar.

detroit ::

hah lakotnik jst še na sliki nism vidu 50k:O
vidu 180k mark seveda niso ble moje.
Skero

amigo_no1 ::

St235 je izjavil:

ducky je izjavil:

Kakšen dostop pa majo kaj uslužbenci bank do tvojih podatkov - do katerih informacij vse lahko pridejo uslužbenci na okencih na podlagi imena in priimka komitenta ?


Stanje na računih, prilivi/odlivi, morebitne blokade TRR. To je nekje to, da vidi tetica na šalterju.

Na SKBju vidi vse (na okencu), tako kot osebni bančni svetovalec.Samo nimajo toliko časa gledati na okencu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Furbo ::

Pa tudi smejo ne. Precej uslužbencev leti iz bank, ker gledajo po računih, ki se jih ne tičejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Good Guy ::

Furbo je izjavil:

Pa tudi smejo ne. Precej uslužbencev leti iz bank, ker gledajo po računih, ki se jih ne tičejo.


Gleda lahko kolikor mu paše, vendar na njegovi pogodbi za zaposlitev piše da so osebni podatki ki jih vidi zaupni in se jih lhko uporablja samo ko je na delovnem mestu. če te podatke predaja tretjim osebam je kaznovan, če seveda pride do prijave.

Furbo ::

Ni res. Ne sme kar zaradi firbca gledati podatkov. Drugače mu pa reci, naj za 'hec' pogleda stanje od kakega politika in boš videl, kako bo čez nekaj tednov brez službe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

Vsak klik na stranko je zabeležen in noben referent si ne bo privoščil, brezvezno iskanje podatkov po strankah. Vsak referent ima svojo prijavno kodo in nadzornik lahko vedno vidi, kaj je dotična oseba odpirala, tako da nič bat, osebni podatki so v institucijah, kjer imajo dostop do njih, kar varni.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Uslužbenec na banki lahko pogleda samo stvari ki jih potrebuje za svoje delo.

Drugače noga. Vemo pa da tega ni problem spremljati kdo kaj gleda.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ducky ::

Invictus je izjavil:

Uslužbenec na banki lahko pogleda samo stvari ki jih potrebuje za svoje delo.

Drugače noga. Vemo pa da tega ni problem spremljati kdo kaj gleda.


Kako pa nadzornik ve, če je bilo to potrebno za njegovo delo ali ne? Npr. če se zgovarja na to, da se je stranka oglasila in povprašala o svojem stanju na računu - a potem gredo gledat videopostnetkov če je bla ta stranka res ob tistem času tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ducky ()

Invictus ::

Temu se reče poročilo o delu. Mora pač napisati da je nekaj delal in s kom. Sicer pa če se ti delavec zgovarja z nekimi forami, je to na banki dovolj velik razlog za nogo ... Sicer drugačen razlog, ampak te ponavadi lepo prosijo da se odpusti sam.

In seveda, danes stranke hodijo na bank spraševat koliko imajo denarja ... Za to pokličejo (kar se zabeleži) ali pa imajo online banko. Take fore ne zaležejo več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

ducky je izjavil:

Kako pa nadzornik ve, če je bilo to potrebno za njegovo delo ali ne? Npr. če se zgovarja na to, da se je stranka oglasila in povprašala o svojem stanju na računu - a potem gredo gledat videopostnetkov če je bla ta stranka res ob tistem času tam?


Za precej 'zanimivih' strank imajo tudi narejeno, da se ob dostopu do podatkov pošlje obvestilo nadzornemu. Ko potem firbčni uslužbenec klikne na kakega politika, pevca, javno osebnost ali preveč preverja... se takega hitro pocuka za rokav.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ducky ::

Verjamem, da si za bolj pomembne stranke ne upajo ničesar ker durgače res takoj letijo. Nekak pa dvomim, da če tu pa tam (s tem ne mislim nekajkrat na dan ampak mogoče dvakrat, trikrat na leto) mal pokukajo na račun kake "nepomembne" stranke, da to kdo sploh opazi..

Good Guy ::

IMo brez bančne kartice ne more vidit ne stanja ne imena ne priimka, ne naslova, ne nič

Pithlit ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

ti da listek v roko, kjer napises svoje osebno geslo in das knjizico.

Torej je diskretno nekomu v roke dajat osebno geslo za dostop do računa? In to na nekem listku?

Ni šanse.

Good Guy je izjavil:

IMo brez bančne kartice ne more vidit ne stanja ne imena ne priimka, ne naslova, ne nič

Ti pa še nisi bil na banki brez 'dokumentov' a? Ime, priimek... pa ti pove lahko vse kar banka ve o tebi.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

solatko ::

Pithlit - tudi to se zabeleži s točnim časom in v povezavi s kamero. Verjetno bo referent težko objasnil, kaj je brskal po stanju strank, s sendvičem v roki, ob zaprtem okencu.
ducky - Kaj bi bil pa razlog, da bi se nekdo zanimal za neko povprečno, tako ali drugače nezanimivo osebo in njene podatke?
A tebe kdaj zanima početje in osebni podatki nekega Franca Neznanega iz Karlovice pri Velikih laščah, brez osebnega razloga?
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Pithlit ::

Solatko: to mi je vse jasno. Odgovarjam le na to da (baje) brez kartice ne morejo nič. Lahko. Prav vse. Preverjeno.
Life is as complicated as we make it...

metalc ::

Ko sem nazadnje menjal banko in odpiral račun pri sedanji, so mi rekli, da zna trajati nekaj časa, da naredijo in pošljejo kartico, medtem pa lahko brez problema dvigujem denar na šalterju z osebnim dokumentom. Kmalu zatem mi je bankomat "požrl" kartico (ne vem, kaj mi je bilo, da sem tipkal PIN od stare), sem pač šel na banko in res brez vsakega problema dvignil z dokumentom, ne da bi sploh vedel številko svojega računa.

Domnevam, da so morali pretipkati še kakšen EMŠO in se nekako "potrdili", da so res videli dokument.

Invictus ::

EMŠO, številka osebne, naslov, itn ...

Banke vedo vse o tebi in imajo o tebi celotno zgodovino bančnih aktivnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pithlit ::

metalc je izjavil:

Domnevam, da so morali pretipkati še kakšen EMŠO in se nekako "potrdili", da so res videli dokument.

Ni treba. Ime in priimek sta čisto dovolj.
Life is as complicated as we make it...

amigo_no1 ::

EMŠO ali kraj bivanja itd je edino potreben če imaš soimenjake.

solatko ::

Pithlit - vsak uporabnik zaupnih podatkov, ima svojo prijavno številko, s katero lahko opravlja delo s temi podatki, ne samo v bankah, temveč tudi na zavarovalnici, JU, pa v končni fazi tudi v Mercatorju ali Šparu. Tako da se vedno lahko ugotovi, kdo se je ukvarjal z našimi podatki, če bi prišlo kdaj do zlorabe.
Delo krepa človeka

LeQuack ::

Lahko pa ima nekdo dostop direktno do izvora podatkov, na primer podatkovne baze.
Quack !

Mipe ::

Pošlji mi svoje podatke, namesto tebe diskretno dvignem tvoj denar. Še vedel ne boš, kdaj!

ducky ::

solatko je izjavil:


ducky - Kaj bi bil pa razlog, da bi se nekdo zanimal za neko povprečno, tako ali drugače nezanimivo osebo in njene podatke?
A tebe kdaj zanima početje in osebni podatki nekega Franca Neznanega iz Karlovice pri Velikih laščah, brez osebnega razloga?


A je treba res vse narisat.. Res me ne zanima nič od Franca Neznanega, sam tudi kakega tvojega znanca, sovražnika ipd., ki dela na banki oz. konkretno za bančnim okencem, ne bi smelo zanimat tvoje dogajanje na računu, pa mu ti zdaj prepreči, da on ne bo pogledal..

Furbo ::

Če se ti zdi, da se je kaj takega zgodilo, se obrni na banko, pa bodo pogledali, če je za brezveze dostopal do tvojih podatkov.

Ali pa zamenjaj banko. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

sgdjkdlsugi4 ::

Pithlit je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

ti da listek v roko, kjer napises svoje osebno geslo in das knjizico.

Torej je diskretno nekomu v roke dajat osebno geslo za dostop do računa? In to na nekem listku?

Ja bolj ze ko da to govorim na glas. Usluzbenec itak lahko zve kodo sa tren oka, ce si to mislil.

Pithlit ::

Solatko: a naj ti narišem da mi je to vse jasno? Ni dovolj da ti to enkrat povem?

Vse kar govoriš pa ne spremeni dejstva da uslužbenec na bančnem okencu rabi le ime in priimek za dostop do _vseh_ podatkov ki jih ima banka o lastniku tega imena in priimka. Ne rabi bančne kartice. V končni fazi ne rabi niti osebnega dokumenta. Preverjeno. Večkrat. Na različnih bankah.

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Usluzbenec itak lahko zve kodo sa tren oka, ce si to mislil.

Kar je še toliko bolj strašljivo saj to pomeni da je nekje shranjena v plain text obliki.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Furbo ::

O kakšni kodi sploh govorite?

In ja, uslužbenci lahko vidijo podatke, saj si konec koncev s to firmo v poslovnem odnosu, seveda imajo tvoje podatke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Reces da bi rad dvig/polog, ti da listek v roko, kjer napises svoje osebno geslo in das knjizico.

Tole 'kodo'.
Life is as complicated as we make it...

sgdjkdlsugi4 ::

Pithlit je izjavil:

Solatko: a naj ti narišem da mi je to vse jasno? Ni dovolj da ti to enkrat povem?

Vse kar govoriš pa ne spremeni dejstva da uslužbenec na bančnem okencu rabi le ime in priimek za dostop do _vseh_ podatkov ki jih ima banka o lastniku tega imena in priimka. Ne rabi bančne kartice. V končni fazi ne rabi niti osebnega dokumenta. Preverjeno. Večkrat. Na različnih bankah.

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Usluzbenec itak lahko zve kodo sa tren oka, ce si to mislil.

Kar je še toliko bolj strašljivo saj to pomeni da je nekje shranjena v plain text obliki.

In kaj si ti pricakoval ?

O diskretnosti v naslovu teme pa predpostavljam, da misli do tretjih oseb v banki in ne med tabo in usluzbencem. Konec koncev on predstavlja banko in ne cloveka, ki bo zlorabil tvoje zaupanje.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Če drugega ne pričakujem od banke to da od mene ne zahteva razkritja osebnih gesel... kaj šele da jih ima nekje spravljene da so jih lahko vsak 'anonymous' ogleda.
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Moja žena ima dostop do vseh podatkov, vseh davčnih zavezancev v SLO, ima dostop do zdravstvenih kartonov vseh poslovnih partnerjev, ima dostop do baze MNZ in še nekaj drugih, pa misliš, da ji je kdaj v življenju, prišlo na misel, da bi iz firbca ali kakšnega izven službenega interesa, brskala po podatkih državljanov.
Ne sme in ne bo, saj kazensko odgovarja, za neupravičeno uporabo in vpogled v osebne podatke.
Seveda prihaja do zlorab, vendar takih, za katere obstoji nalog in interes. Verjemi da si tvoj sovražnik v banki, s podatki, do katerih lahko dostopa, ne bo mogel nič pomagati ali ti z njimi škodovati, da ti ne bi izvedel, kdo je dostopal do njih in posledično vložiš kazensko prijavo in tožiš za povzročeno škodo.
Delo krepa človeka

gendale ::

zakaj bi dvignil velike količine gotovine, če te pri temu nihče ne vidi

pred banko se zapelješ z bmwjem

dvigneš 100000€ v bankovcih po 20€

umes se pogovarjaš po telefonu z amirom če ma robo ker ti maš že keš
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zloraba bančne kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7321461 (5705) sprehajalec4
»

Uporaba TRR številke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7021145 (18912) BlaY0
»

Kredit, zakaj kopijo TRR 3 mesecev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8525238 (22744) krneki0001
»

Kje na disku je shranjen certifikat za banko

Oddelek: Pomoč in nasveti
4520220 (18256) technolog
»

Urgenca - katastrofa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12027838 (24178) kkk7

Več podobnih tem