» »

[C#] Dodajanje itema v Combobox (trajno)

[C#] Dodajanje itema v Combobox (trajno)

xtrEeme ::

Lep pozdrav!

Med izvajanjem aplikacije želim izvesti kodo s katero uporabnik lahko doda nov item v combobox. Problem je ta da se po defaultu po zaprtju aplikacije item odstrani. Nevem kako narediti da ostane item v comboboxu za vedno.

Za lažje razumevanje problema:

cmbCOmboBox1.Items.Add(txtTextbox1.Text);

darkolord ::

Vnose moraš seveda nekam shraniti in jih ob vsakem zagonu programa ponovno naložiti. Odvisno od tega, koliko vrst bo takšnih vnosov, lahko uporabiš kakšno podatkovno bazo, tekstovno datoteko, XML, application settings, ...

FrEaKmAn ::

+ darkolord

tak simple tutorial samo bi moral pomagati začet...

http://www.functionx.com/vcsharp2003/xm...

ali pa ponucaj bazo, bo mnogo lažje...

xtrEeme ::

Hvala. Sem rešil problem z bazo

Mitja Bonča ::

Baza ponavadi ni najboljša rešitev, sploh če nimaš dosti podatkov.Jaz bi se raje odločil za *.xml, ali celo enostaven *.txt datoteko.
Baza pride do izraza ko imaš veliko razno raznih podatkov, kjer moraš delati razne poizvedbe. Če le teh nimaš, je baza nesmisel.

xtrEeme ::

Mitja Bonča je izjavil:

Baza ponavadi ni najboljša rešitev, sploh če nimaš dosti podatkov.Jaz bi se raje odločil za *.xml, ali celo enostaven *.txt datoteko.
Baza pride do izraza ko imaš veliko razno raznih podatkov, kjer moraš delati razne poizvedbe. Če le teh nimaš, je baza nesmisel.


Vem. V mojem primeru je boljša rešitev baza, ker jo itak že uporabljam za raznorazne podatke, kateri se shranjujejo s to aplikacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233465 (2311) mladec
»

Ne-relacijska baza

Oddelek: Programiranje
193859 (2482) mitjaR
»

C# Problem

Oddelek: Programiranje
131171 (967) joze67
»

java v javascript?

Oddelek: Programiranje
211987 (1690) boss-tech
»

[Delphi] Izbira podatkovne baze

Oddelek: Programiranje
222441 (1901) zhigatsey

Več podobnih tem