» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
81 / 118
»»

Zimonem ::

PrimozR je izjavil:

Ni uber traparija. Navsezadnje, zakaj bi imel kopijo v računalniku, če imaš lahko dve kopiji v NAS-u? Ali pa dve kopiji na dveh NAS-ih. Predvsem pa, v drugih dveh primerih, zakaj ne bi imel tako, da ti kopije dela avtomatsko, ne da moraš kopirati vsebino na roke. Ker to je recept, da nečesa ne backupiraš takrat, ko bi moral.

Offline drive-folder je danes vbčasu mobilnih naprav nekaj povsem običajnega. Ni ti treba kopirati na roke. Vse je prisotno tako na nasu kot na klijentih. Daleč od backupa, so pa razen za kratek časovni interval dokumenti duplicirani vsaj na dveh napravah.

Sanches000 ::

Kateri QNAP je primerljiv?

Vzami Qnap TS-453D...ni veliko dražji

ngc2392 ::

moj prvi nas je 213...me prav zanima, kdaj bo prenehal posodabljat verzijo dsm-ja. še vedno lepo brca, z originalnimi diski (wd red). trkam na les :)
United We Stand, Divided We Fall

Argica ::

Sanches000 je izjavil:

Kateri QNAP je primerljiv?

Vzami Qnap TS-453D...ni veliko dražji


tega se je tudi nameravalo, hvala :)

bandidosss ::

PrimozR je izjavil:

Ni uber traparija. Navsezadnje, zakaj bi imel kopijo v računalniku, če imaš lahko dve kopiji v NAS-u? Ali pa dve kopiji na dveh NAS-ih. Predvsem pa, v drugih dveh primerih, zakaj ne bi imel tako, da ti kopije dela avtomatsko, ne da moraš kopirati vsebino na roke. Ker to je recept, da nečesa ne backupiraš takrat, ko bi moral.

Jaz trenutno nekaj poganjam z lokalnega SSD-ja (neki izračuni, kjer je fino, da je možno hitro branje in zapis večjih količin podatkov), pa sem noro živčen, ker enostavno ne kopiram mape na NAS, kjer bi bilo vse skupaj backupirano na par nivojih. Sicer naredim sistemski backup enkrat na teden, ampak bi raje videl neko real time avtomatizacijo. SyncToy vsaki dve uri je korak v to smer, ni pa idealno. Plus da imam na NAS-u snapshote, kar mi omogoča restore starejše, delujoče verzije (zdaj pa serjem po mapah z 'BAK' verzijami projektov).

Ful bi raje videl, da bi zadeva letela direktno na server, ampak je mreža prepočasna :)


Enostavno: gre za enega stacionarca in en prenosnik, oba na wifi AC (drugače pač ne gre). Oba imata gor program, ki ustvarja backupe določenih map avtomatsko in sproti ko delaš. Torej, če gre na katerem disk, je kopija vedno v NAS-u ali obratno. Če želim do česa dostopati od drugod, so ti fajli na NAS-u. Gre za osebne/službene dokumente in slike, niti 500Gb. Za ostalo mi dol visi. Če je to samo na NAS-u ... lahko bi bilo, ampak ne dela to potem tako tekoče kot na lokalnem disku. Se kje motim? V firmah imate seveda drugače to rešeno, razumljivo, pri meni pa gre za domačo zadevo. In kot pravite, RAID je res super, dokler odleti disk zaradi samega sebe. Ko pa je kakšen zunanji električni dejavnik pa si po mojem ob vse v tisti "škatli".

bajsibajsi ::

PrimozR je izjavil:

Ful bi raje videl, da bi zadeva letela direktno na server, ampak je mreža prepočasna :)


No z domaco opremo za nek nomalen denar smo seveda omejeni na cca. 100 mB prenosa. A tisti tvoji izracuni potrebujejo vec za real time sync/echo?
Kako bi to najceneje resil? Z 10 gbit 1 port PCIe kartico za 80+ eur na glavni masini, switchem, ki ima vsaj en port 10 gbit za verjetno 200+ eur in CAT 7 kablom? Ta spas hitro postane kar drag. :)

Ne gledam ravno veliko filmov in mi zadeve okoli sodobnih TV-jev niso zelo domace, ampak... Kako povezati RPI z OMV se na TV? TV je sodoben in ima vse konektorje. Iz switch/router na RJ45 na TV, ali direkt iz RPI na HDMI ali USB?

PrimozR ::

Kaj hočeš delati na TV-ju? Gledati vsebine, ki so na OMV-ju? Če ti TV podpira DLNA, je opcija da vklopiš DLNA server na OMV, TV pa priključiš na mrežo. Ali pa nekaj kot je Plex.

Sicer 100 MB/s, kar je precejšnja razlika na 100 mB, ampak ja. Nima smisla karkoli, pač nekako zrihtaš backupiranje pa je. Magari na roke. Denar pa itak vložiš v hitrejši SSD (trenutno sem še na SATA M.2). Zapiše in prebere se pa, kakor sem gledal, po nekaj 10 GB, govora je o simulacijah s končnimi elementi, tukaj imam poročilo za izračun, ki je trajal 1 minuto, pa zraven pravi, da je bilo zapisanih 5 GB, prebranih pa 15 GB podatkov. Se mi je pa precej poznalo pri Matlabu, ko sem se premaknil na SSD, da se je vse skupaj pohitrilo, tukaj pa ne zaradi prenosov, temveč zaradi latence oz. overheada. Branja in zapisovanja je bilo malo, zgolj klicanje funkcij z SSD-ja vs. z mreže.

bandidosss kater program pa imaš, da omogoča real time sinhroniziranje fajlov? Sem že malo iskal nekaj v tej smeri pa nisem našel nič pametnega... Jasno je, da določene stvari nima smisla imeti samo na NAS-u (kar sem v bistvu na dolgo napisal par vrstic višje...).

Pomojem so diski vseeno tako poceni, da je smiselno imeti dva v mirror. Ja, ni panike, če ti odleti tisti en, ampak vseeno boš moral še enkrat kopirati tiste podatke prek mreže (celo prek WiFi-ja...). Lokalno se bo nov mirror vseeno vzpostavil hitreje. Električni dejavniki pa predvsem morajo priti do diska. Koliko je primerov, ko se je zgodilo kaj takega? Običajno sesuje napajalnik ali matično, pa še to matično zaradi povezav na druge komponente, mreža, meni je ubilo en HDMI port (ker je prek elektrike ubilo monitor?!), itd.

bajsibajsi ::

Da, gledati vsebine, ki so na SSD prikljucenem na RPI (OMV). Sedaj to resujem z navadnim flashom, ki ga priklopim na TV, kadar zelim gledati. TV podpira DLNA. Bolj me zanima, s cim (fizicno) priklopiti TV. TV je priklopljen na T2 crni box, ki gre nato na T2 router. Za T2 routerjem imam se svoj router in switch.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Če hočeš, da TV dostopa do mreže, boš moral mrežo priključiti tudi direktno v TV.

Če ti T2 box podpira Chromecastanje (oz. če kupiš en Chromecast), lahko s Plexom castaš z RPi na TV vsebine. Ampak ne vem pa, kako dela Plex z RPi, da ne bom potem kriv, da dela obupno :)
Meni na DIY serverju Plex dela povsem OK, vključno s castanjem. Edino preskakovanje po časovnici mi dela malo počasno oz. čudno pri castanju, ampak za to krivim Android app (imam grozne težave tudi s poslušanjem muske, ki jih ni, ko poslušam prek browserja).

Zimonem ::

PrimozR je izjavil:

Če hočeš, da TV dostopa do mreže, boš moral mrežo priključiti tudi direktno v TV.

Če ti T2 box podpira Chromecastanje (oz. če kupiš en Chromecast), lahko s Plexom castaš z RPi na TV vsebine. Ampak ne vem pa, kako dela Plex z RPi, da ne bom potem kriv, da dela obupno :)
Meni na DIY serverju Plex dela povsem OK, vključno s castanjem. Edino preskakovanje po časovnici mi dela malo počasno oz. čudno pri castanju, ampak za to krivim Android app (imam grozne težave tudi s poslušanjem muske, ki jih ni, ko poslušam prek browserja).

Ne zamenja kumunikator za Android TV. Vleče tudi 4k prek wi-fi.

bosmla ::

Nabavil diske Seagate 4TB IronWolf .
Vse sem testiral (veckrat) z orodjem SeaTools vsi so bili ok. Enega sem dal v en mali 24/7 delujoc namizni PC (intel celeron, 16GB RAM, Linux Mint 20, kernel 5.8.0-33) in orodje za diske pokaze spodnje podatkr SMART:
 Seagate IronWolf 4TB

Seagate IronWolf 4TB


je to kaksna napaka pri citanju SMART podatkov?

Za primerjavo, dobrih 7 let delujoci WD Green 2TB (katerega naj bi zamenjal zgornji):
 WD Green 2TB

WD Green 2TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

clix ::

Visok "read error rate" pri segate HDDjih je normalen. Ne vem točno kaj je razlog, ampak praktično vsi segate HDDji imajo to smart vrednost zelo visoko. Če malo pogooglaš, boš našel ogromno zapisov na to temo. Sem se tudi jaz praskal po glavi zaradi enakega "problema" dva meseca nazaj. :)

Gogo ::

Imam Synology DS 209+II, ki pa počasi ne dohaja mojih potreb. Ostal bom na Synology le ne vem kaj naj izberem.
Rabim pa backup files & data, shramba za fotografije, video domače izdelave, serije in filme etc.
Izbiro sem zožil na DS 420+ in 920+. Mogoče kaj tretjega le da je Synology. thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

PrimozR ::

V katerem pogledu ti 209 ne zadošča več? Zmogljivost procesorja al prostor?

Sicer pa, vsem DIY builderjem bi priporočal, če se boste šli nekoliko bolj resen DIY, da vzamete matično z IPMI-jem. Da ne bo treba vleči kište naokrog, priklapljati monitorje in podobno, če se slučajno pretakne boot USB ključke in se premeša vrstni red za bootanje.

#lessonslearned :)

Gogo ::

Prostor, omejen sem na 2x 2TB.
Sistem se je ustavil na 4.2 (kar me sicer ne moti).
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

PrimozR ::

Kao na 2x2TB, zatlači noter večje diske pa je. Če je to to. Če imaš narejen RAID, zamenjaš enega, rebuildaš mirror in potem še enega, pa bodo podatki ostali. Potem bo morda treba na roke povečati velikost podatkovnega sistema, morda pa bo avtomatsko. Ampak to naj za ziher raje pove nekdo, ki ima več izkušenj s synologyji.

bosmla ::

clix je izjavil:

Visok "read error rate" pri segate HDDjih je normalen. Ne vem točno kaj je razlog, ampak praktično vsi segate HDDji imajo to smart vrednost zelo visoko. Če malo pogooglaš, boš našel ogromno zapisov na to temo. Sem se tudi jaz praskal po glavi zaradi enakega "problema" dva meseca nazaj. :)

Uf hvala za tole - sem bil siguren, da sem dobil (sicer poceni) ampak zanic 7kom diskovja...

Gogo ::

Ni tako Simple. Pri synology so serije omejene na velikosti polja. Probal z 3 TB in tudi z 4 TB, ne gre.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

PrimozR ::

Uf, kar minus...

Torej 4+ bay modele gledaš zaradi ziherancije za vnaprej?

Gogo ::

Ja, velikost polja. Edino ne vem v čem je boljšs serija 9. No ja specifikacije so na netu. Kaj več pa nisem gledal po forumih.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

OrkAA ::

Jaz imam Synology DS220+, torej 2 bay model, pa mi v specifikaciji pise, da je posamezen disk lahko velik do 108TB. To bo pomojem kar future proof :)

Sem hotel omenit, da ne bos po nepotrebnem kupoval tavelikih serij, ce ne rabis.

Invictus ::

Še razširiš ga na 18 GB RAMa, pa je mini server :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gogo ::

Primerjava raznih Synology NAS:
https://nascompares.com/2020/07/12/syno...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

igorpec ::

Gogo je izjavil:

Primerjava raznih Synology NAS:
https://nascompares.com/2020/07/12/syno...

Najmočnejši kljub možnosti dodajanja 2 x nvme za cache ima zgolj 1G LAN (kar zmore tudi 10+ let star NAS). Seveda cache pomaga pri majhnih fajlih, če je to tvoj primarni način uporabe, sicer cache nima nekega smisla ker je mreža ozko grlo. Itak imajo vsi omejeno količino spomina in celerončke. Kljub "max 144TB" in vsem možnim povezavam diskov bo še vedno šlo le do 100MB/s. Future proof gre 1000MB/s ... bo nekoliko dražji. Nato enkrat "in future" nadgradiš mrežo na 10GB ali vsaj dodaš 10Gb mrežno na tvoj PC, ostalo pa ostane na počasnem LAN-u. Ali pa nadgradiš na 2.5Gb oz. 280MB/s https://wiki.odroid.com/accessory/conne... (to sem ravno včeraj bral neki, sicer pa gotovo Synology and co. kaj ponujajo v tem razredu). Pokukaj še na: https://forums.servethehome.com/index.p... in https://www.truenas.com/community/

hojnikb ::

naredis home made streznik z platko ki ma pcie, pa nimas tezav z future proofingom :)
#brezpodpisa

Invictus ::

Imaš, če nima 10gbit mrežne :).

Nikoli si ne bi mislil, da bodo diski povozili mrežo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hojnikb ::

ker je v takem primeru taaaako tezko vrzit not 10gbit mrezno na pcie :)
#brezpodpisa

Invictus ::

In kupit 10Gbit switch, preveriti, če ti kabli sploh vlečejo 10gbit, itn...

Če bi bile zadeve poceni, bi jih vsi imeli.

Pa niso...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

In to ma veze s tem, al je nas futureproof, kako tocno?
ce kupis zapakirano skatlo tipa synology z giga mrezo, je to to. finito. vrzi v smeti, ce hoces vec.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Točno tako, kako nimaš težav s futureproof, če imaš v sistemu prosto vodilo, ki zmore vsaj 10 Gbit/s? In kaj ima veze, če je to zdaj drago?

Tole zdaj pišeš na nivoju izpred 20 let, ko je nekdo rekel, da boš lahko v prihodnosti v PCI režo vtaknil gigabit mrežo, ti pa bi odgovoril 'imaš težave s futureproof, če nimaš takšne mreže, imaš težave, ker je oprema zdaj draga, itd.'. Danes pa gigabitne switche skoraj zastonj mečejo za teboj.

Sicer bi si drznil potunkati lastnike Synologyjev v koš 'upgrejdaš sistem ko potrebuješ' in bi se zdaj zadovoljil z gigabitom. V osnovi bi rekel, da je gigabit več kot dovolj še za kar nekaj let, po drugi strani se pa 4k filmi vztrajno bližajo oz. mislim da že celo presegajo 100 Mbit/s bitrate. 8k bo to jasno početveril, kar pomeni, da si na ~500 Mbit/s. Torej ni več tako nepredstavljivo, da bi bila gigabitna mreža nekoč (kmalu) prepočasna za domačo uporabo.

igorpec je izjavil:

Gogo je izjavil:

Primerjava raznih Synology NAS:
https://nascompares.com/2020/07/12/syno...

Najmočnejši kljub možnosti dodajanja 2 x nvme za cache ima zgolj 1G LAN (kar zmore tudi 10+ let star NAS). Seveda cache pomaga pri majhnih fajlih, če je to tvoj primarni način uporabe, sicer cache nima nekega smisla ker je mreža ozko grlo. Itak imajo vsi omejeno količino spomina in celerončke. Kljub "max 144TB" in vsem možnim povezavam diskov bo še vedno šlo le do 100MB/s. Future proof gre 1000MB/s ... bo nekoliko dražji. Nato enkrat "in future" nadgradiš mrežo na 10GB ali vsaj dodaš 10Gb mrežno na tvoj PC, ostalo pa ostane na počasnem LAN-u. Ali pa nadgradiš na 2.5Gb oz. 280MB/s https://wiki.odroid.com/accessory/conne... (to sem ravno včeraj bral neki, sicer pa gotovo Synology and co. kaj ponujajo v tem razredu). Pokukaj še na: https://forums.servethehome.com/index.p... in https://www.truenas.com/community/

Če prav vidim je tole Realtek based? Načeloma se ljudje zelo radi izogibajo Realtekovih mrežnih kartic v infrastrukturi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

igorpec ::

PrimozR je izjavil:


Če prav vidim je tole Realtek based? Načeloma se ljudje zelo radi izogibajo Realtekovih mrežnih kartic v infrastrukturi...


Tale Realtek z 2.5G spada pod "poceni" / "za doma". Menda so (bile?) neke težave s stabilnostjo, pa so potem popravili chip (vB) in zdaj menda je ok. Sam imam dva kosa iz prve verzije ampak v kratkih testih deluje ...

Ko smo ravno pri 10Gb stikalih - dva tedna nazaj sem na Ebayu za dobrih 200 EUR nabavil rabljen Netgear XS708T. Deluje odlično (+ menjava ventilatorja ker je preglasen za pisarniško okolje), pa še prodajalec daje 6 mesecev garancije. Žal jih ni več ... Ni pa multi-gigabit, tako da ne pozna vmesnih 2.5G in 5G, samo 10GB in 1GB.

bajsibajsi ::

NAS na 10 gbe port in vec hkratnih uporabnikov. Je za vec hkratnih uporabnikov https://www.amazon.de/-/en/Ethernet-Unm... (170 eur) najcenejsa resitev za stabilen gigabit prenos vsem osmim uporabnikom?

GupeM ::

Verjetno si malo pomešal. To je switch, ne NAS.

Al pa jaz ne razumem tvojega "sestavka".

PrimozR ::

Na 10G port tegale switcha priključiš primeren NAS, na gigabitne porte pa kliente.

Ja, klienti bodo lahko prenašali s polnim gigabitom, vsi naenkrat, ampak SAMO v primeru, da bo diskovje NAS-a dovolj hitro. To pa ni nujno, da bo možno z mehanskimi diski, vsaj ne v vseh scenarijih.

Invictus ::

Saj večinomane rabiš niti 1 GBit stikala. Čeprav je slabšega že težko kupiti...

Vsaj za filme ne ;).

Drugo je, če delaš s kakimi virtualkami. Tam je hitro prepočasi... Ampak potem serverje povežeš z optiko in SFP+ moduli.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Red_Mamba ::

 NAS Case :)

NAS Case :)

[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

boš šeral stl fajle :)
#brezpodpisa

Red_Mamba ::

hojnikb je izjavil:

boš šeral stl fajle :)


bom dal iz vezane plosce zrezat z laserjem
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

jl ::

Kakšna se zdi konfiguracija za novi NAS, katerega bi zamenjal za Synology ds213j? Potrebujem cca 1GB storage v raid 1. Tole sem gledal:
ASROCK DESKMINI X300
AMD ATHLON 200GE 3,2GHz 4MB
16G RAM 3200MHz
trdi disk:
250GB M.2 2280 PCIe; sistem
2x 2GB 2.5 (npr 2000GB WD Blue Mobile); storage
Uporabljal bi za ga NAS ter v bodoče kak home assistant.

AvtoR ::

Najbrž si mislil 1Tb in ne 1Gb?

jl ::

Ja res je, typo, 1TB storage potrebujem trenutno, vzel bi 2x 2TB HDD za storage

floyd1 ::

jl je izjavil:

Kakšna se zdi konfiguracija za novi NAS, katerega bi zamenjal za Synology ds213j? Potrebujem cca 1GB storage v raid 1. Tole sem gledal:
ASROCK DESKMINI X300
AMD ATHLON 200GE 3,2GHz 4MB
16G RAM 3200MHz
trdi disk:
250GB M.2 2280 PCIe; sistem
2x 2GB 2.5 (npr 2000GB WD Blue Mobile); storage
Uporabljal bi za ga NAS ter v bodoče kak home assistant.


+ tvojega setupa:
- lično majhno ohišje
- nadgradljiv glede CPU
- veliko spomina (RAM)

- tvojega setupa: (oz. vsaj za razmislit)
- žre nekaj več elektrike in bo glasnejši kot kak j5040, kjer CPU ne rabi ventilatorja
- lahko da se ti bo z 2.5" diski izgubila prednost toliko RAM-a in dobrega CPU-ja, 3.5 HDD bi bili po mojem občutno hitrejši.
- za zgoraj omenjeno uporabo je ta procesor in toliko RAM-a overkill - z intel "J" platformo bi imel cenejšo, praktično neslišno mašino, a bi ostal le z 8GB RAM-a. Kar pa je za domači NAS po mojem še vedno dovolj za naslednjih 10 let (joooj, zakaj sem to izjavil :|)

Po drugi strani pa, če si do sedaj preživel z 213j, pol bo itak vse (toliko novejše) raketa. Kateri OS pa boš dal gor?

PrimozR ::

Pri komentiranju NAS-a je predvsem pomembna predvidena uporaba NAS-a. Za shrambo podatkov (zgolj in le shrambo) je tole verjetno overkill. Home Assistant pa tudi deluje na RPi-ju, tako da se pridružujem mnenju, da je tole overkill. Predvsem tole ohišje ni niti približno primerno za NAS, tole ohišje je namenjeno za poceni pisarniški računalnik.

hojnikb ::

btw, deskmini podpira samo do 65W procesorje in nizkoprofilne cpu coolerje, da nebo kdo šel slučajno not tlačit 16 core-a (for some reason) :)
#brezpodpisa

MadMax ::

2TB Blue 2.5" je SMR, če te mika RAID...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ZGI ::

Ali ima kdo izkusnje z Synology DS720+? Poleg file share in backup za potatke s telefona/laptopa, bi rad fural se kaksen docker container (dlna, torrent, drugo) na njem. Kako je, ko zafilas prostor in bi rad upgrejdal na vecje diske, kaksen je postopek? Med drugim, bi rad file za dlna serviral z usb kljuca, ker mi ni nujno da jih mam na disku v raid 1, je to mozno?
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

floyd1 ::

Menjava: Na 2-bay (mirror raid) Synology NAS vzameš ven en disk, ga nadomestiš s praznim večjim HDD, rebuildaš raid, vzameš ven preostali manjši HDD in spet daš not še drugi večji HDD in spet rebuild raida. Mogoče pol še kaka malenkost za postorit (velikost diska =?). Imaš pa postopek "step by step" na njihovi strani opisan, sam še tega nisem delal.

Karen ::

Torrent na Synology-ju v Dockerju verjetno nima smisla, ker imaš native aplikacijo za torrente gor, razen če potrebuješ kakšen specifičen torrent klient s kakšno zelo specifično funkcionalnostjo. Drugače pa plus modeli se da ram dodat na simpl, tako da tudi dockerji laufajo ok - jaz laufam pi-hole na dockerju, pa še kako malenkost.

PrimozR ::

Sej maš Transmission za Synology. Podpira path mapping oz. path dictionary, da imaš na Windows mašini prevedene poti in lahko direktno prek Remote GUI-ja zaganjaš fajle na računalniku oz. odpiraš mape (ker imajo Unix sistemi obiučajno drugačen path do fajla, kot Windows), s 3.00 pa je Remote GUI dobil neuradno podporo za labele, da je zapolnjena še ta manjkajoča funkcionalnost. Jaz Transmission poganjam se mi zdi da že ene pol leta, prej sem pa imel Deluge na drugi Windows mašini, ker Deluge podpira labele, ne pa path mappinga. Tako sem na grd način rešil to težavo :)

Invictus ::

Download Station na Synologiju je čisto kul. Podpira še Emule.

Kaj še rabiš več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
81 / 118
»»