» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
101 / 118
»»

mn ::

Na Synology 220+ bi rad zrihtal Cloud Backup, pa me zanima če ima kdo kake izkušnje z reavisys.si. Za 1TB ima precej konkurenčne cene, vendar nikakršnega opisa kako se sploh povezati na njihove strežnike. Kaj pa zanesljivost?

Nič mi ne pomaga backup, ki ga ne bom mogel restavrirati.

OrkAA ::

Verjetno ti bodo ze oni posredovali prave podatke, ki jih bos vpisal v Hyper Backup.

Glede na ceno pa sicer niso cenejsi od Backblaze, ki je v tem trenutku dokaj "industry standard" za poceni backupe - https://www.backblaze.com/b2/cloud-stor...

Tidule ::

60 eur na leto ni ravno ekstremno ugodno, prej standardna cena. Prednost je da ce prav berem brezplacna obnova podatkov. Tudi moznost dostave na disku je zanimiva. Sam po drugi strani pa je vprasanje koliko to dejansko rabis. Ce imas pravilno zastavljen backup je cloud kopija za tiste one in a milion scenarij in strosek obnove ni ravno na vrhu prioritete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

mn ::

Tidule je izjavil:

60 eur na leto ni ravno ekstremno ugodno, prej standardna cena. Nisem pa zasledil kaksen je strosek obnove podatkov.


Ko sem pisal konkurenčen sem mislil da so zgolj malo dražji, ne pa da bi bilo kaj močno poceni. Se strinjam, sem nerodno napisal. Pač, če sta cena in storitev primerljivi raje dam nekomu doma kot ameriški korporaciji, imajo pa zelo slabo opisane cenike, ja. Nobenega podatka o ceni downloada, nič o tehnologiji dostopa, in pa konec koncev, koliko je verjetnosti, da se bo one man band, ki izgleda stoji za podjetjem enostavno nehal ukvarjati s dejavnostjo.

Drugače mi je trenutno najbolj všeč Wasabi z 6 USD / month za 1 TB in brez omejitve downloada.


https://wasabi.com/cloud-storage-pricin...

matobeli ::

Kaj pa kar Synologijev C2 Cloud? 60eur/letno 1TB, Server v Frankfurtu.

Mrbit zanimivo ker:
The fixed retention policy keeps 11 backup versions stored over 30 days. Only the size of the source data on Synology NAS counts towards your storage quota.

Sam pol je pa tole napisan, WTF?

While all backup versions count towards your storage quota, deduplication eliminates duplicate data across backup versions, saving a considerable amount of space.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Tidule ::

mn je izjavil:

Tidule je izjavil:

60 eur na leto ni ravno ekstremno ugodno, prej standardna cena. Nisem pa zasledil kaksen je strosek obnove podatkov.


Ko sem pisal konkurenčen sem mislil da so zgolj malo dražji, ne pa da bi bilo kaj močno poceni. Se strinjam, sem nerodno napisal. Pač, če sta cena in storitev primerljivi raje dam nekomu doma kot ameriški korporaciji, imajo pa zelo slabo opisane cenike, ja. Nobenega podatka o ceni downloada, nič o tehnologiji dostopa, in pa konec koncev, koliko je verjetnosti, da se bo one man band, ki izgleda stoji za podjetjem enostavno nehal ukvarjati s dejavnostjo.

Drugače mi je trenutno najbolj všeč Wasabi z 6 USD / month za 1 TB in brez omejitve downloada.


https://wasabi.com/cloud-storage-pricin...


Ostajajo tudi ca 10x cenejše rešitve, seveda ne z brezplačnim dowloadom. Osebno mi to ni bil problem, ker pač govorimo o one in a milion situaciji, kjer bi dejansko to rabil.

Glede downloada sem pa našel na njihovi strani, da naj bi bilo brezplačno in nudijo tudi možnost pošiljanja podatkov na disku. Se pa osebno pri tem tudi raje držim preverjenih ponudnikov.

PrimozR ::

OrkAA je izjavil:

Verjetno ti bodo ze oni posredovali prave podatke, ki jih bos vpisal v Hyper Backup.

Glede na ceno pa sicer niso cenejsi od Backblaze, ki je v tem trenutku dokaj "industry standard" za poceni backupe - https://www.backblaze.com/b2/cloud-stor...

Za 610 GB podatkov dajem ~4 € na mesec. Torej so cenejši. Nezanemarljivo malo, ~50 % cenejši od backblaze.

PARTyZAN ::

Na Backblaze B2 sem v zadnjih treh mesecih za cca. 300GB podatkov (vključuje začetni prenos vsega) za vse skupaj plačal slabih 4 USD. V kalkulatorju ti za 1TB naračuna 60 USD letno, kar znese 5 USD mesečno.

PrimozR ::

Tidule je izjavil:

60 eur na leto ni ravno ekstremno ugodno, prej standardna cena. Prednost je da ce prav berem brezplacna obnova podatkov. Tudi moznost dostave na disku je zanimiva. Sam po drugi strani pa je vprasanje koliko to dejansko rabis. Ce imas pravilno zastavljen backup je cloud kopija za tiste one in a milion scenarij in strosek obnove ni ravno na vrhu prioritete.

Točno tako, ko boš potreboval tisti backup, boš pripravljen plačati zanj 100+ €. Vsaj pomojem je tako. Raje šparam recimo 2 € na mesec in potem preplačam DL, če potrebujem, saj stavim, da tega downloada ne bom potreboval. Ker je to last line of defence. Takrat cena ne bo vprašanje.

matobeli je izjavil:

While all backup versions count towards your storage quota, deduplication eliminates duplicate data across backup versions, saving a considerable amount of space.

Delta data šteje v kvoto. Torej en dokument ne šteje v kvoto v V1+V2+V3 filesize dokumenta, temveč šteje v kvoto po velikosti V1+deltaV2+deltaV3, kjer je deltaV2 spremembe med V1 in V2, deltaV3 pa spremembe med V2 in V3. To seveda ne pomeni nujno samo razliko v filesizu, gre lahko tudi za razliko v vsebini, če si nekaj pobrisal in nekaj dodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Tidule je izjavil:

Ostajajo tudi ca 10x cenejše rešitve, seveda ne z brezplačnim dowloadom. Osebno mi to ni bil problem, ker pač govorimo o one in a milion situaciji, kjer bi dejansko to rabil.

Ceneje od Amazon Deep Glacier? Kakor smo govorili je ta trenutno najcenejši.

Tidule ::

PrimozR je izjavil:

Tidule je izjavil:

Ostajajo tudi ca 10x cenejše rešitve, seveda ne z brezplačnim dowloadom. Osebno mi to ni bil problem, ker pač govorimo o one in a milion situaciji, kjer bi dejansko to rabil.

Ceneje od Amazon Deep Glacier? Kakor smo govorili je ta trenutno najcenejši.

Ja, cenejse kot to se nisem nasel. 10x je bil brain fart. Razlike je ca 5x.

Osebno imam pac tako postavljen sistem, da prakticno ni moznosti da bi rabil cloud back up. Tako ocenjujem da bom bistveno prihranil. Trenutno je letno to kakih 40 eur, kar v praksi pomeni, da tudi ce je 400 recovery, to pomeni da bi se katastrofalni element moral zgodit na 10 let. Ampak glede na verjetnost bom tudi vsaj 2x vmes zadel na lotu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

PrimozR ::

Care to share more details?

Tidule ::

Kater del? Cel sistem? V osnovi sem letos upgradal zadevo tako, da ima 2x ssd(raid1) za main disk kjer so programi, sistem itd.. potem 2x hdd (raid 1) kjer so pomembni podatki (dokumneti, slike, etc...), ter dva soder diska kjer imam stvari brez vrednosti.

V serverju imam podobno 2xHDD v raid1 s pomembnimi podatki in dodaten hdd za soder, edino ssd za sistem (se) nimam podvojen, ker lahko zamenjam in iz snapshota osvezim.

Zadeva se synca na 4 bay NAS v raid 6 (zadnja investicija, kjer se kolebam ali bi sel v raid 1, ker imam dovolj prostora). Do tukaj se vse synca v realnem casu.

NAS je krizno backupiran z 2 bay NAS pri starsih (trenutno kakih 500 km razdalje). Tukaj je sync 1x dnevni. Ta NAS se kot celota 1x tedensko shranjuje na server od sestre v sosednji hisi.

Povsod seveda vse v incremental versioningu (3 ali 5 verzij)

Dodatno grejo podatki iz mojega NAS 1x tedensko v Amazon deep glacerl.

Tako da, da mi rabil amazon glacier mora prit do hkratne odpovedi 8 razlicnih diskov v stirih sistemih na dveh (in pol) lokacijah.

Pac paranoja in overkill. Je pa tudi res da nimam blazno veliko podatkov, ker ne arhiviram na tone videovsebin in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Tidule ::

Mogoce se to, ko sem menjal nas sem mislil vzet 2 bay, potem sem pa slucajno prisel do ds420j za slabih 200 eur in sem pac vzel 4 bay.

Tako da ce ne bi bilo tega bi bil pac 2bay nas in vecja diska, tako sem pa lahko recikliral 2 iz glavne masine in jih tam vzel vecja.

PrimozR ::

Specifično ta X-krat cenejši cloud sistem. Sem imel občutek, da gre za nekaj še cenejšega od Amazona. Po mojih izračunih sicer ni 5x cenejši, je pa cenejši od Backblaze-a. Toliko, da bom verjetno ob prevetritvi platforme (dodatni diski, verjetno TrueNAS Scale) Backblaze menjal tudi za Deep Glacier.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Tidule ::

Ne ne, narobe sva se razumela. Sem na deep glacierju in plačujem dobre 4 EUR na mesec za okol 3 TB, je pa bil inicial loading še par eur zraven. Pa pazit moraš, ker morajo podatki noter odležat vsaj šest mesecev, drugače ti računajo penale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

PrimozR ::

Katerikoli podatki? Al pač nek blob? Namen je itak dnevna sinhronizacija...

Tidule ::

Kolikor jaz razumem, karkoli nalozis mora bit v glacierju 6 mesecev. Ce prej zbrises se ti zaracuna kolikor ti manjka do 6 mesec. Torej ce nalozis 3tb in jih po stirih mesecih zbrises, ti zaracunajo se dodatna dva meseca.

Nisem pa se poglabljal kako tocno to zgleda, ker ima to tako ali tako za long term cold storage.

Daniel ::

Me res zanima kako ta sistem deluje na remote end. Ko naložiš podatke nekdo tam odklopi disk in ga da v storage, zato računajo vsakršno predčasno posredovanje?

Tidule ::

Pomoje je zadeva bolj v smislu tega, da je to namenjeno deep storage in se posledično penalizira drugačno rabo, ker so temu namenjene druge oblike storage, ki ga nudijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

mn ::

Hvala za informacije. Sem premišljeval tudi o deep glacier, ampak me skrbi strošek potencialnega restora, ki je lahko precej visok kakor razumem. Pa ceniki se mi zdijo precej kompleksni - v stilu da ,me čaka nezaželeno presenečenje, če bom kak proces narobe nastavil.

Tidule ::

Restore definitivno ni poceni. Jaz sem računal, da bi me 3 TB, ki jih imam gor stalo okrog 100-150 EUR. Kar je bistveno dražje od backblaze. Samo po drugi strani pa razliko vsako leto prihranim na račun cenejšega storaga. Samo spet, dejanska verjetnot, da bom to rabil je 1x na 100 let kar pomeni, da je pri cloud storage strošek obnove podatkov ena najmanj pomembnih postavk. Seveda pod pogojem, da imaš ustrezno urejen backup.

Ta restore res drag rata edino v primeru, če bi redno vlekel podatke ven. Ima pa Amazon AWS tudi kalkulator, kjer si mirno lahko narediš preračune koliko te kaj stane.

Edino "nepričakovani" stroški, ki sem jih do sedaj identificiral, je par centov kadar nalagam večjo količino podatkov in mora 24h odležat v S3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

belo mleko ::

Najbolje se je s kolegom zmeniti za NAS in potem oba svojega drugemu za backup nudita. Če kolega NAS nima, pa ga fotru za rojstni dan kupite, da ne bo fotk familije na googlu objavljal. Je pa res, da ne maram Amazona in ostalih tatov osebnih podatkov in imam ravno zato NAS.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

PrimozR ::

Če te skrbi deep glacier, TrueNAS npr. podpira, da na svoji strani kriptiraš podatke, preden jih pošlješ v oblak.

V bucketu na B2 so 3 mape z berljivimi imeni (vsaka mapa je svoj sync task, ker je vsak sync task na svojem datasetu), v njih pa nekako takole:

bobby ::

Niso pristaši Truenasa tle.. :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PrimozR ::

Bi upal, da tudi drugi sistemi omogočajo to. Ampak, ker nimam izkušenj z njimi, tega ne morem potrditi.

zee ::

bobby je izjavil:

Niso pristaši Truenasa tle.. :)


Smo pristaši ravno toliko, kot smo pristaši DIY variant in raznih Synology-jev, QNAP-ov in kar je še tega. :)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Invictus ::

zee je izjavil:

bobby je izjavil:

Niso pristaši Truenasa tle.. :)


Smo pristaši ravno toliko, kot smo pristaši DIY variant in raznih Synology-jev, QNAP-ov in kar je še tega. :)

Tako nekako.

Vsakomur svoje. Meni se ne da zafrkavati z DIY varianto, ker imam druge stvari. Mogoče bom enega sestavil za foro (Xpenology v KVM), ko bo DSM verzija 7 zunaj...

Me pač matra, da bi zdajšnji NAS dal k tašči za bakup...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BigWhale ::

Mnja. Jaz sem vceraj narocil DS920+, trenutno uporabljam DS218 in je nekoliko pocasen in rad bi vtaknil not se en disk. Razmisljal sem o neki self build varianti ampak karkoli vzamem bo stalo skoraj pol tolk kot DS920+, plus cas, ki ga bom zapravil za postavljanje vsega.

Invictus ::

Saj, to je tudi moj pomislek.

Sam imam že server v katerega lahko vtaknem 13 diskov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Jaz sem imel pred leti FreeNAS in eno staro kisto, pa RAID. Zdaj sem si sposodil WD EX2 Ultra, zadeva je prakticno plug and play, TV najde, PC najde, Telefon najde, skoooraj nobene zajebancije, kot nekoc z odpiranjem portov ipd. oslarij.

Se bolj idiotziher za hitro menjavanje datotek sem pa tja pa bi lahko priklopil SSD disk direktno na ruter, ki ima USB 3.0
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vanadium ::

Če še noben ni omenil sem zadnjič prebral, da obstaja tudi varianta, da se uporabi backblaze personal za NAS backup in sicer, da syncaš network drive na npr. zunanji USB disk na windows mašini kateri laufa backblaze personal račun. Torej backup se dela najprej iz NAS-a (npr preko rsync) na USB disk (ali pa vgrajenega v kibli pač po želji) in nato na backblaze personal. Jaz študiram, da si tko omislim za svoj NAS in imam potem npr. mal večjo redunanco če odleti na NAS-u 2 diska imam še vedno na sync disku podatke ter še v cloud-u na backblaze-u.

BigWhale ::

Jaz imam backup iz NAS-a na Backblaze in to mi je trenutno dovolj, ce mi hisa zgori. :)

PrimozR ::

Vanadium je izjavil:

Če še noben ni omenil sem zadnjič prebral, da obstaja tudi varianta, da se uporabi backblaze personal za NAS backup in sicer, da syncaš network drive na npr. zunanji USB disk na windows mašini kateri laufa backblaze personal račun. Torej backup se dela najprej iz NAS-a (npr preko rsync) na USB disk (ali pa vgrajenega v kibli pač po želji) in nato na backblaze personal. Jaz študiram, da si tko omislim za svoj NAS in imam potem npr. mal večjo redunanco če odleti na NAS-u 2 diska imam še vedno na sync disku podatke ter še v cloud-u na backblaze-u.

Tole se sliši kot ful komplikacij za mizeren prihranek. Personal letna naročnina za 'unlimited' je tam-tam z enim terabajtom B2, dodatni disk ti pa požre še ene 2 letni naročnini, če govorimo o par TB prostora. Pod črto si v plusu, ampak ja, kot rečeno, s ful enimi komplikacijami.

Vanadium ::

No jaz imam 12 tb placa na nasu zasedenega cca 6-7 tb (druzinska foto arhiva, autocad fajli ipd...) Koliko me to pride na b2 plus recover v slucaju odpovedi diska?

Dejansko pa ni neko kompliciranje samo nastimas lepo sync eno na drugo in to je to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Tidule ::

A je treba povsod merit ldo ima manjsega?
Pac vsak si nastavi tako kot mu pase. To da imas ti 7tb arhiva je tvoja specificna situacija, ki niti pod razno ni v rangu vecine uporabnikov.

Zato se tudi vecini nima smisla igrat z obvodom, kot si ga predlagal.

OrkAA ::

Vanadium: Moje izkusnje z backblaze personal backup so take, da zanalasc omejijo bandwidth in s tem preprecijo ogromne uploade. Povsem mozno je, da bos tistih 7TB uploadal par mesecev.

PrimozR ::

Čez palec, glede na ~4 EUR na mesec pri ~600 GB, ki jih imam na B2, ~40 EUR na mesec zate. Pa kaj, 20 do 30 EUR na Deep Glacier?

Upload čas sem pa pozabil omeniti, že pri polni hitrosti tako velik upload traja precej dolgo, če Backblaze dela bandwidth limitation je pa to še precej bolj neugodno. In ni presenetljivo, da to delajo, to je taktika večine ponudnikov osebnih oblačnih storitev z 'veliko prostora'. Podobno, kot 'neomejeni' paketi za mobilne podatke. S 64 kbit/s po porabljenih 20 GB ali kaj podobnega.

Za 7 TB podatkov bi bilo verjetno že smiselno uporabiti servis nekaterih ponudnikov (ranga B2/Glacier & co), kjer ti pošljejo disk, na katerega daš podatke in v nekaj dnevih oz. tednih dobiš podatke v oblak.

Aja, še DL.

Sem odprl Backblaze stran, 0,005 USD na GB shrambe on 0,01 USD na GB downloada. Upload je zastonj. Za 7 TB je to torej 35 USD na mesec ter 70 USD za prenos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Gledam pa še Glacier Deep Archive pricing, kjer je cena 0,00099 USD za GB za shrambo, retrieval pa 0,0025 USD na GB v bulku in 0,025 na request. Vprašanje je, če rečeš 'download all', ali je to en request? Pa tudi zvezdice:

Objects that are archived to S3 Glacier Instant Retrieval and S3 Glacier Flexible Retrieval are charged for a minimum storage duration of 90 days, and S3 Glacier Deep Archive has a minimum storage duration of 180 days. Objects deleted prior to the minimum storage duration incur a pro-rated charge equal to the storage charge for the remaining days. Objects that are deleted, overwritten, or transitioned to a different storage class before the minimum storage duration will incur the normal storage usage charge plus a pro-rated charge for the remainder of the minimum storage duration. Objects stored longer than the minimum storage duration will not incur a minimum charge. S3 Glacier Flexible Retrieval Bulk data retrievals and requests are free of charge.


Malo me skrbi, da stalno prepisovanje podatkov ne pade pod deep archive sekcijo, torej ni deležno nizke cene hrambe. Ima kdo obratne izkušnje, praktične seveda (Tidule)?

Tidule ::

Jaz osvezujem podatke enkrat tedensko in tisto kar nalozi vsak teden mora odlezat 24 ur v S3. In ja, kolikor razumem me penalizira, če prepisujem datoteke v smislu, da za prepisano datoteko plačam 6 mesečni storage. Tako, da če imaš dnevni backup, plus velike datoteke, ki se dneveno spreminjajo potem to ni optimalno. Pač noben storage ni one size fits all, zato so to debate super, da vidimo kako in kaj.

OrkAA je izjavil:

Vanadium: Moje izkusnje z backblaze personal backup so take, da zanalasc omejijo bandwidth in s tem preprecijo ogromne uploade. Povsem mozno je, da bos tistih 7TB uploadal par mesecev.

ja, na reditu je bilo o tem precej govora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

lonck ::

Živjo vsem.

bom kar v tej temi povprašal kje najbolj ugodno kupiti pri nas ali v EU
kupiti synology NAS, v mislih imam model DS1621+ in pa HDD-je?
Mogoče kje ponujajo popust na komplet če vzameš NAS skupaj z diski?
Hvala vsem za odgovore

Vanadium ::

Jaz sem pač gledal backblaze varianto ali pa neko podobno, ker imam veliko dnevno novih zapisov. Koliko bi to vplivo na ceno raznih glacier nisem šel še odkrivat. Pač študiram kaj bi vzel ker nebi rad izgubil podatke ob enem pa da je čim bolj simple naštimat predvsem pa set up and forget. Trenutno pač najbolj pomembne fajle shranjujem še na prenosen disk 1x na teden, vem pa da bom neko permanentno resitev moral si zmislit v kratkem...

Tko da sem odprt za alternative in predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

BigWhale ::

Evo, prispel je nov Synology. Najprej sem mal razmisljal kako bi naredil migracijo. Prvi je bil arm, zdajsnji je Intel. Odlocil sem se, da podrem prvi raid in uporabim en disk, nardim reinstall in potem migriram podatke.

Izkazalo se je, da je Synology pametnejsi. Detektiral je disk iz starega sistema, me vprasal, ce zelim migracijo vseh nastavitev ali nov format in da obdrzim podatke. Odlocil sem se za slednje. V desetih minutah sem imel vse postavljeno in sem prenesel samo se disk, ki je ostal v starem arrayu in zdaj dela repair.

Tole je blo resnicno painless in vredno tistih nekaj EUR vec. :)

MrStein ::

Če bi takoj dal čez oba diska, bi še repair prišparal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

twom ::

Tudi mene zanima migracija...
Imam Synology DS213j z dvema 3 TB diskoma v RAID 1 polju. Zmanjkuje mi prostora, pa sam NAS se mi zdi počasen.
Če sedaj kupim večja diska, kasneje pa kupim zmoglivejši NAS, ali lahko samo prestavim diska v novega in furam dalje? Ali je morda bolje clean install (nov NAS in diska) in prenos podatkov?

matobeli ::

Jaz bi vzel dva nova diska in nov NAS. Priklopiš na mrežo, tam mal poklikaš in ti skopira vse in je mir. Razen če se ti z storagom res mudi pa res ne bi NASa še zdej kupoval.
Verjetno sicer dela čisto ok tud če bi diske prenesel, ampak 213j je že kar star in bi si zaslužil penzijo.

V hitrosti bo pa kar velik preskok :)

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Če bi takoj dal čez oba diska, bi še repair prišparal?


Ja, verjetno. Samo nisem vedel, da dejansko zna narest upgrade, sploh iz ene arhitekture na drugo. Kr kul. Je pa bojda pomembno, da das diske not v enakem vrstnem redu kot so bili.

ali3n ::

Sem pred podobnim updejtom (iz 212j); ampak npr. iz "j" na "+" afaik ne gre?
glej Source/Destination model pairing
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

kunguruj ::

Zagotovo mi bo znal kdo pomagati. Uporabil bom NAS Synology DS 220+. Rad bi pretakal filme 4K HDR na TV in tu se mi postavlja nekaj vprašanja:

- NAS bom s TV-jem povezal preko Ethernet kabla Cat6. Povezana bosta preko switcha, moram pri izbiri switcha posebaj paziti kakšno hitrost morata omogočati vhoda kjer povežem kabel iz TV-ja oz kabel iz NAS-a?
- Kako se sploh gleda hitrost na switchu? Tega katerega imam sedaj ima 8 vhodov in pri vsakem piše 10/100 Mbps, potem je še en vhod, kjer pride povezava na routar in tam je oznaka 10/100/1000Mbps. Koliko bo sedaj hitrost med NAS in TV-jem? Po moji logiki je lahko največ 100 M, ker bom moral koristiti vsaj en vhod 100M?
- Bo kaj narobe če bom imel med NAS-om in TV-jem dva switcha?
- Koliko pa je sploh hitrost pretakanja 4K HDR vsebin? Netflix vem da priporoča min 25Mbps, samo vem da je tisti njihov HDR povsem druga zgodba, kot kakšen 4K HDR, ki ga bom imel na disku.
- Kateri program uporabljate za takšno pretakanje? Plex? Kodi? Ima Synology kaj svojega?

Hvala vsem za pomoč

matobeli ::

Kar se tiče predvajanja na TV imaš na voljo: DLNA (media server, imajo vgrajeni TVji), plex, Synology video station, SMB, mrbit še kaj.

Hitrost za video bo dovolj 100Mbps, vprašanje če tv sploh podpira 1Gbps.

Sicer pa, najlažje ti bomo oprimalno svetovali če napišeš točne modele vseh naprav ki so povezane.
Precej je odvisno od TVja kaj zmore direktno predvajat.

Sicer pa, probej Synology Video station, je zastonj in ubistvu ekvivalent plexa. Mogoče ti bo pa kar odgovarjal in ne boš rabil nič drugega.
««
101 / 118
»»