» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
46 / 118
»»

Map ::

Bodo zdaj v obdobju črnega petka kje na voljo znižani NASi in diski?

Recimo, da iščem Synology, ker je user friendly. 4 bay, da je bolj future proof. Namen je shramba filmov, zraven pa pridejo seveda še dokumenti in podobno. Iz njega bi predvajal preko Plexa na drugih računalnikih.

McClane ::

Synology tudi jaz čakam..trenutno gledam nemški amazon in pa senetic.. Oba imata daleč nižje cene od slovenskih. Če kdo še kaj najde pa kar na plano :)
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

greatdrakon ::

synology ponavadi nima ravno nekih občutnih znižanj... bi bil kar presenčen, da bi imeli kaj dejansko 50% off ...

gregor_m ::

Evo smo že trije, če bo cena prava kupim synology ds218(+). Tudi če bo 25% off bo ok.
Mimogrede, trde diske tudi naročate preko pošte (glede na občutljivost)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

greatdrakon ::

za 25% ga tud jaz vzamem. sam dvomim, da bo.
anyway kar se diskov tiče. moj nasvet je, da ne kupujte WD red diskov tudi če so zastonj... Problemi doma, problemi v službi, problemi pri kolegih in znancih...
Kupite Toshibo ali HGST... še Seagate je boljše (ne glih veliko boljše)...

Netrunner ::

jaz imam že nekaj časa wd red v synologiju in delajo super. Težko verjamem da si imel ti doma in v službi probleme + kolegih in znancih.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

greatdrakon ::

Doma so mi crknil 4 od 4 diskov (vse moral zamenjat). V sluzbi 7 od 24 iz ene serije. Kolegu crjujejo se predn se raid sestavi (zamenjal jih je ze 3x vse ) nazaj - vse v garanciji...the list goes on... kot fizicni osebi ti refurbished diske dajo v garanciji nazaj iz tovarne, pri trgovcu pa je odvisno (ponavadi se caka). Medtem ko imam diske doma ki delajo ze desetletje in vec in se kar ne crknejo ... wd ima resn problem pri quality controlu... ne vem zakaj bi reskiral in upal da bos dobil dobro zalogo... jaz vem da ne bom vec ...

leiito ::

To so anekdotni dokazi, kaj se je zgodilo Jožetu, Micki in Franciju statistično ne pomeni nič, tudi če je res, lahko je statistična deviacija, na podlagi tega svetovati ljudem, kaj naj kupijo in česa ne, je neprimerno. Zakaj misliš, da se za zdravila delajo dvojno slepe študije z ustreznim vzorcem, lahko bi kar Jožeta vprašali kaj je pomagalo njemu.

WD Red so po dejanskih statistikah najbolj zanesljivi:
https://www.makeuseof.com/tag/most-reli...

PrimozR ::

Hja, jaz s tremi diski po enem letu nimam težav. Je pa slišati kar precej poročil, da vse ni vredu. Vse to so tako ankdote kot izkušnje z nekoliko večjim vzorcem: https://www.backblaze.com/b2/hard-drive...

Poldi112 ::

Jaz sem home nas startal s staro desktop toshibo ter novim wd red. Leto ali dve kasneje je toshiba sla, in je zdaj nov wd red notri. Druga serija, vsaj leto obrabe pri prvem, tako da dvomim da istočasno crkneta. Sploh ker jih imamo jaz in backblaze skupaj 182, in nam še niti en ni crknil po 160k ur skupnega delovanja. :)

Sem gledal še hsgt, samo mi je bil predrag.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

greatdrakon ::

WD red so nam crkoval po enem letu uporabe (problem so novejši modeli) ... imam pa tudi Reda, ki dela že ohohoho let brez napak torej je stara, stara verzija (ena prvih) ...

Ko sem jih nekaj časa zaradi hitrosti reklamiral direkt pri WD-ju so mi pošiljal refurbished diske. Skoraj praviloma so mi v prvo poslali iz fabrike pokvarjene preprogramirane diske. Možno, da jih pozkusijo uturit (skoz iste), pa če rata ,rata ne vem...

Sedaj sem obupal...to pišem in ravno čakam, da mi iz Mindfactory (spet) pripeljejo nov disk (reklamiran). ta gre direkt na bolho zapakiran... jaz ne kupim več niti enega... vi pa kakor želite

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

A kdo uporablja Sinology na x86?

Tole:

https://xpenology.org/

Saj najbrž je že bila tema, sam ne najdem. Se mi valja nekaj serverjev, pa bi to drugače podelal... :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

greatdrakon ::

Dela. Dokler ni težav - potem pa preklinjaš in si greš kupit tapravega :)

Jaz laufam oboje.

Za kakšne bedarije laufat (nekritične podatke in aplikacije) pa je čist ql. Še celo lepo in hitro dela, saj so naprave na katerih se postavlja stvar pogosto precej bolj zmogljive kot to, kar ponuja Synology (ki roko na srce prodaja krep robo iz strojnega vidika). Problem xpenology so predvsem nadgradnje - dat se ti mora ukvarjat s tem - če hočeš bit up to date (virtualizacija reši del tega problema sicer).

Invictus ::

Če uporabljaš virtualko, bi se dalo na stari skopirati nastavitve, postaviti novo z novo verzijo im importati vse nastavitve?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

greatdrakon ::

praviloma ne bi smelo bit težav. narediš backup, kar z synology softwarom znotraj sistema (kar se nastavitev sistema tiče in aplikacij - vse se da backup narest čist na simpl)

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Koliko sem slišal je upgrade xpenologyja "nemogoč" oz "nočna mora"? Kaj je res?

greatdrakon ::

nemogoč ni. je pa lahko hitro nočna mora :)

PrimozR ::

Kaj pa je potem prednost xpenologyja, če je takogrozen sistem? :)

greatdrakon ::

sej ni grozen, po marsičem je boljši (npr. hitrosti - ker ga pač daš na boljši hardware oz. svoj hardware). samo dat se ti mora ukvarjat z njim. npr. pri synologiju klikneš updajte. pri xpenology pa moraš modificirat bootloader, najti pravo verzijo itd. skratka čas vzame, ni nujno instant vse... pač kot piše na strani ni za "kritične sisteme", za igračkanje je pa čist fajn.

leiito ::

A Synology sam pa ni dovolj dober, tudi če je quad-core in z 8GB RAM-a? Ker na Plex in Synology forumih npr. poročajo uporabniki, da jim 918+ predvaja 10 bitni 4K HEVC in celo HDR. V Windows okolju naj bi to omogočal šele Kaby Lake, a je možno, da dela procesor na Linuxu bolje?

Map ::

Je DS418j dovolj dober za Plex? Ali bi raje kak 2 bay pa že v štartu večje diske noter, je pa to malo manj future proof.

mzakelj ::

za x86 je najboljš openmediavault.

DePalmo ::

Čist ena nevmesna. Kakšna je razlika med NAS in malce starejšim desktopom ki ima diske v RAIDu ali laptopom ki streže USB diske na mrežo? Je NAS res toliko boljši da se zanj plačuje po par evrskih stotakov?

To se namreč sprašujem že odkar sem našel tole temo in tudi prebral kar nekaj strani. Namreč, rad bi imel mrežni strežnik kateri mi bo preko mreže stregel datoteke (slike, filme, serije, pač vse) na ostale računalnike. V hiši nimamo TVja, tako da streaminga ne rabim.

Torej, v čem je boljši? Porabi 100x manj elektrike za praktično isto stvar? Bo hitreje stregel, če smo gor obešeni trije hkrati? Je bolj zanesljiv? V čem je dejanska prednost?

EDIT: na lokalno mrežo, zunanjega dostopa ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

PrimozR ::

greatdrakon je izjavil:

sej ni grozen, po marsičem je boljši (npr. hitrosti - ker ga pač daš na boljši hardware oz. svoj hardware). samo dat se ti mora ukvarjat z njim. npr. pri synologiju klikneš updajte. pri xpenology pa moraš modificirat bootloader, najti pravo verzijo itd. skratka čas vzame, ni nujno instant vse... pač kot piše na strani ni za "kritične sisteme", za igračkanje je pa čist fajn.

Torej če imaš malo bolj resen HW, ki je custom built, se držiš FreeNAS-ov, NAS4Freejev in podobnih sistemov.

DePalmo je izjavil:

Čist ena nevmesna. Kakšna je razlika med NAS in malce starejšim desktopom ki ima diske v RAIDu ali laptopom ki streže USB diske na mrežo? Je NAS res toliko boljši da se zanj plačuje po par evrskih stotakov?

To se namreč sprašujem že odkar sem našel tole temo in tudi prebral kar nekaj strani. Namreč, rad bi imel mrežni strežnik kateri mi bo preko mreže stregel datoteke (slike, filme, serije, pač vse) na ostale računalnike. V hiši nimamo TVja, tako da streaminga ne rabim.

Torej, v čem je boljši? Porabi 100x manj elektrike za praktično isto stvar? Bo hitreje stregel, če smo gor obešeni trije hkrati? Je bolj zanesljiv? V čem je dejanska prednost?

EDIT: na lokalno mrežo, zunanjega dostopa ne rabim.

NAS je network attached storage, torej vse, kar je shramba, dostopna prek mreže. Tudi star desktop, laptop z USB diski, itd.

Če govoriš o 'NAS-u' kot o škatlah tipa Synology, so to relativno dragi sistemi, ki so relativno omejeni po zmogljivostih, ampak ti za to dajo brezskrbno delovanje, ki zahteva malo truda in vzdrževanja. Ni nujno, da so omejeni po zmogljivostih, a jih to potem naredi še dražje.

Za drobiž teh zneskov si lahko postaviš svoj sistem/server, a bo to zahtevalo več truda. Lahko si narediš kick-ass sistem, ki ima notri 10 diskov, poganja virtualke za FTP server, torrentanje, PLEX transcode, mailserver, itd., ni da ni, a boš to plačal s svojim časom, da se boš naučil kako vse to postaviti in vzdrževati. Navsezadnje tudi kako izbrati HW. Po drugi strani ti takšen sistem, poleg bistveno bolj širokega nabora zmožnosti in višje zmogljivosti, lahko ponuja tudi bolj varno shrambo podatkov - dodatne stopnje RAID-ov, ZFS, itd.

Odgovor na tvoje vprašanje, če ga seveda razumem prav, je, da je bolj enostaven za nastavitev, zasede manj prostora in je verjetno tudi tišji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

leiito ::

Meni je Synology odličen produkt, ker vse dela as advertised, takoj iz škatle, ker imajo vrhunski support, in zaradi softvera, njihov app uporabljam za poslušanje audioknjig in glasbe na telefonu, da pošlješ fajle nad 25MB, ki ne morejo biti attachment, kot samo link, zraven dobiš 2 licenci za nadzorne kamere, praktično je, da greš remotely s telefona v app in downloadaš torrent, IPTV, če prav razumem, lahko teče na njemu... Verjamem, da se da DIY ceneje, kot večino stvari, ampak plačaš s časom in stresom.

PrimozR ::

Čeprav to ceneje je tudi vprašanje. Mene je Pentium/Xeon board/16GB ECC-ja sistem (plus hladilnik, napajalnik in ohišje) koštal nekje 500 € se mi zdi. Sem pa v to ohišje zabasal 3x6 TB WD Red (RAID5 array), zraven pa še obstoječe/stare 3TB in 2x1,5 TB za backup. Če se naprdnem, dodam še 16 GB RAMa, quad Xeona in en HBA, kar bi pomenilo, da bi lahko v kišto nametal še mnogo diskov z relativno poceni nadgradnjo.

Vse skupaj je zaenkrat relativno painless (razen lomljenja s postavljanjem torrent klienta, kjer bo po najnovejši pogruntavščini za to moral poskrbeti dodaten računalnik z Windowsi oz. že zdaj Xeon, da poženem virtualko). Trkam.

Karen ::

Meni je tudi Synology simpl. Ima sicer par čudnih zadev. Ena je ta da moraš doktorirat če hočeš imeti dva diska notri in nočeš RAID postavitve. Se pravi dobiš Synology-ja, vržeš notri 2 diska, vključiš pa si avtomatsko v raidu... če hočeš drugače bo treba mašino resetirat na nulo (ampak factory reset), prej en disk ven vzet, namestit vse z enim diskom, potem pa naknadno še drugega notri če hočeš dva volume-a... sploh ni druge opcije.
Drug fail je kao njihov "feature" da ne moreš celega diska ko ga vržeš notri dat šifrirat, samo posamične shared folderje, kar je tudi fail... vrgel bi notri disk, šifriral ob formatiranju, pa ob startup-u geslo za dostop do diska - no-go.
Če to odmislim je ostalo super. Npr. Samsung TV mi ga normalno vidi na wifi-ju, tako da video streaming dela, samo mi pa trokira... buffering, pa potem nadaljuje... na 811g bi moralo po mojem sproti normalno prenašat... samo nimam časa se poigrat s tem. Isto VLC če hočem musko iz Audio mape... Torrent klient je pa ok. Na to-do listi imam še email server, enkrat ko bo čas bom eno domeno nastavil na domač fiksen IP pa postavil mail server, da vidim kako to laufa.

Likalnik ::

Živjo,

pomoč rabim...imam NAS Synology in mi v Cloud Sync ne sinhronizira Google drive in Dropbox...napise mi Error your public cloud quota limit reached...je pa res da sta oba clouda...tako google, kot dropbox...polna...ampak to nima veze s sunhronizacijo...ker hočem, da se mi sinhronizira na NAS in da potem lahko sporstim prostor na obeh cloudih...

PrimozR ::

Da bi pa na računalniku potegnil podatke čez, sprostil plac in potem sinhroniziral pa ni opcija?

Likalnik ::

to probavam...zdej vse vlečem na na komp...pol bom pa še enkrat sinhroniziral...še prej pa sprostil prostor na dropboxu

Likalnik ::

zdej pa dela:) ne zastopim zakaj, če je poln oblak ne sinhronizira...zdej, ko sem ga pa spraznil pa dela

lp

SmeskoSnezak ::

Glede na cene 1/2TB diske... se splaca kupit Sinology, QNAP , WD ali rajs eno masino spremenit v NAS? A lahk na te Sinology,QNAP, etc. nalozis Dell DD VE? Al pa ce se ve, kaj uporabljajo za stiskanje (deduplication)?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

DePalmo je izjavil:

Čist ena nevmesna. Kakšna je razlika med NAS in malce starejšim desktopom ki ima diske v RAIDu ali laptopom ki streže USB diske na mrežo? Je NAS res toliko boljši da se zanj plačuje po par evrskih stotakov?


NAS priključiš in dela :) ... ok osnovno konfiguracijo moraš narediti vendar je to to. Pri desktopu pa moraš vse sam naredit in vzdrževat. NAS ponavadi tudi porabi manj elektike kot starejši desktop. Na kratko pri NASU plačaš "Set it and forget it" + dober support.

Kaj je boljše je stvar posameznika.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

njyngs ::

Na kratko: Plug and play napram z desktopom kjer je Pain and pray.

Sicer je super, če se kaj naučiš pri DIY, ni pa ravno za resne podatke gor nalagat, razen če res veš kaj delaš.

GupeM ::

Poleg zgoraj naštetih prednosti sta tu še majhnost in tiho delovanje. Synology je še dizajnersko tako lep, da ga imam brez problema v dnevni sobi poleg TV-ja.

Invictus ::

Likalnik je izjavil:

Živjo,

pomoč rabim...imam NAS Synology in mi v Cloud Sync ne sinhronizira Google drive in Dropbox...napise mi Error your public cloud quota limit reached...je pa res da sta oba clouda...tako google, kot dropbox...polna...ampak to nima veze s sunhronizacijo...ker hočem, da se mi sinhronizira na NAS in da potem lahko sporstim prostor na obeh cloudih...

Ne to delat...

Meni je sfukal vse Gmail accounte
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

All ::

Studiram da bi en prenosnik z zanic graficno (potreben reball) spremenil v free nas pa ga doniral.....
Bo graficna (as it is) ksna ovira?
Sam mam starejsi ds 410j...ki sluzi bp. Ui je mal pocasen, drgac pa streama vse na polno. Tko da plus za synology.
Aja..not sta 2x wd red +1x wd green...brez napak ze...ohoho casa.

PrimozR ::

Likalnik je izjavil:

zdej pa dela:) ne zastopim zakaj, če je poln oblak ne sinhronizira...zdej, ko sem ga pa spraznil pa dela

lp

Da kupiš paket. Ker je to za večino ljudi lažje.

njyngs je izjavil:

Na kratko: Plug and play napram z desktopom kjer je Pain and pray.

Sicer je super, če se kaj naučiš pri DIY, ni pa ravno za resne podatke gor nalagat, razen če res veš kaj delaš.

To seveda ni res. Pain and pray je, ko ti odletijo podatki. Če si kupil off the shelf NAS in nimaš dobre kontrole nad varnostjo podatkov oz. če isto delaš z lastno gradnjo, je pain in pray. Sicer se pa ne sekiraš pretirano, razen za žep, ker te nov HW udari tam.

Pain je, pray se pa pri samogradnji izogneš z informiranjem pred sestavljanjem zadeve.

Resne podatke IMO pri teh cenovnih razredih nalagaš kvečjemu na samogradnjo s pravilno izbiro komponent in SW-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

flameir ::

Sem nov uporabnik NASa. Doma bi rad vspostavil cloud, do katerega bi lahko vsi člani družine dostopali od kjerkoli. Backup bi delal z diskom, ki bi ga ročno priklopil enkrat mesečno in potem pospravil na varno v omaro, da tako preprečim izgubo podatkov ob kakšnem udaru strele. Vse skupaj bi imel dvojno kopirano še na NAS od ferme, kjer smo nekaj mesecev nazaj nabavili tole:
https://www.mimovrste.com/nas-naprave/s...

Zanima me, v čem se zgornji razlikuje npr. s tema dvema:
https://www.mimovrste.com/nas-naprave/s...
https://www.mimovrste.com/nas-naprave/s...

Zanima me tudi, ali je bolje kupiti večji disk in ga glede na uporabnike (ravno štirje bomo) razdeliti po mapah ali kupiti za vsakega uporabnika svoj disk. Potrebovali bi cca 2-3TB na osebo.

Zanima me tudi, če kdo uporablja kakšne galerije, ki za zunanje uporabnike izgledajo podobno kot google photos? Pri tem me skrbi, če galerija prikazuje slike v dejanski velikosti, saj predvidevam, da slike velike 10MB + nalaga predolgo, zato bi bilo odlično, če bi se taka galerija dala narediti s kakšno samodejno kompresijo slik, možnost downloada pa bi bila v polni ločljivosti.

Morda bi nabavil že ta petek, če bo kakšen vsaj 20% popust. Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

leiito ::

Najcenejši 918+ trenutno na nemškem amazonu, €539 do vrat, slovenskih. Ima kdo kaj boljši vir, več kot 5% popusta pa dvomim, da bo kjerkoli, black friday gor ali dol.

flameir ::

Je kdo zasledil kakšna znižanja NASov?

leiito ::

Jp, na nemškem amazonu so bili 918+ praktično zastonj, prijetno presenečenje.

flameir ::

https://www.amazon.de/Synology-DS918-8T...

tale? ampak to ni več akcijska cena, ane?

jukoz ::

Em, HP Microserver gen10 je 355EUR, s tem da ima 8GB rama, 2x displayport + vga ter 2xGbit mrežne...
https://www.amazon.de/ProLiant-MicroSer...

Gen8 je pa 325 - spet 4GB rama, 2xGbit mrežne...
https://www.amazon.de/ProLiant-MicroSer...

Zakaj točno že vztrajate na teh sysnology in qnap zadevah? Zaradi programske opreme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

leiito ::

flameir je izjavil:

https://www.amazon.de/Synology-DS918-8T...

tale? ampak to ni več akcijska cena, ane?


Tako je, s tem da je ta cena z nemškim DDVjem, za naš trg je višja + transport, cca. €570 je bila in je redna cena z vsem skupaj, v petek je prišlo pa nekaj cca. €510. Nižje cene nisem nikoli videl nikjer, še najbolj se je približal Saturn.at, ki pa ne dobavlja v Slovenijo.

miko22 ::

Zakaj pa ne daste NAS na virtualca?
Vas ne bo nič stalo. Jaz bi tudi samo ne znam nastavit :)

PrimozR ::

jukoz je izjavil:

Em, HP Microserver gen10 je 355EUR, s tem da ima 8GB rama, 2x displayport + vga ter 2xGbit mrežne...
https://www.amazon.de/ProLiant-MicroSer...

Gen8 je pa 325 - spet 4GB rama, 2xGbit mrežne...
https://www.amazon.de/ProLiant-MicroSer...

Zakaj točno že vztrajate na teh sysnology in qnap zadevah? Zaradi programske opreme?

Plug and play. Sicer je pa DIY komaj kaj dražji od tegale HP-ja, če sploh, da ti pa bistveno več fleksibilnosti - menjaš lahko CPU, imaš več RAM slotov, PCI(e) slote, plac za več diskov, itd.

Sem močno gruntal o Microserverju, ko so bili po 200 EUR (Gen8), pa sem se potem odločil za kompleten DIY. Za kar sem vesel.

Sicer pa, dvakrat si dal isti link.

miko22 je izjavil:

Zakaj pa ne daste NAS na virtualca?
Vas ne bo nič stalo. Jaz bi tudi samo ne znam nastavit :)

Em... Kje pa poganjaš virtualke kot na hardwaru, ki ga plačaš?

Pa FreeNAS recimo hoče imeti dostop do strojne opreme, ni najbolj zadovoljen, če laufa v virtualkah oz. moraš prekleto dobro vedeti kaj počneš, da ne kiksneš. Na primer en razlog zakaj ne.

Ja, prednost je fleksibilnost, ker 'nisi odvisen od HW-ja', ampak FreeNAS ima podobno prednost, ker si config fajl mislim da enostavno prestaviš na nov sistem, jasno pa tudi podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

leiito ::

miko22 je izjavil:

Zakaj pa ne daste NAS na virtualca?
Vas ne bo nič stalo. Jaz bi tudi samo ne znam nastavit :)


Kaj pa s tem pridobiš? A ni to, da ti potem zloglasni Windowsi tečejo na njem, zakaj bi kdo to rabil, Synology ima itak appe za vse.

Lonsarg ::

Pri meni je TV navadni Windows PC (tablet mode W10 je direktno za TVje narejen), Logitech K400 priklopljena gor in moja draga je srečna. Dela vse, touchpad za brskanje po netu z pravim desktop browserjem, ne grem nikoli na kake omejene varjante, ajde morda bi Android še preživel(ne bi sicer imel virtualizacije), ker ima proper podporo za touchpad in tipkovnice in je zdaj že skoraj pravi desktop OS, na kaj še bolj omejenega pa ne grem. Brez touchpada in tipkovnice TV v dnevni izgubi preveč na uporabnosti.

No in če že enkrat imaš PC v dnevni potem je edini smiselni korak virtualizacija za vse ostale potrebe, in točno to imam. Ker so moje potrebe bolj zahtevne(Seafile server) to sicer ni FreeNAS ampak kar navadni linux in ročno nastavljena Samba.

Glede dostopa iz virtualke do hardwerja ni nobenega problema. V Hyper-V sem nastavil passthrough (virtualka dobi direkten dostop) za oba trda diska in imam lepo software raid na teh diskih preko linuxa, ki je virtualiziran, skratka tudi FreeNAS bi deloval brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Invictus ::

leiito je izjavil:

[
Kaj pa s tem pridobiš? A ni to, da ti potem zloglasni Windowsi tečejo na njem, zakaj bi kdo to rabil, Synology ima itak appe za vse.

Kaki Windowsi?!?!?!

Daš si zadevo na VmWare ESXi, ki je zastonj in akcija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
46 / 118
»»