» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
45 / 118
»»

Tomay ::

PRIMERGY TX150 S6 kuri v povprečju pod 100w max 150w z enim napajalnikom, 4gb rama, 2 diska.

Ne vem zakaj novi hp gen9 serverji potrebujejo 2x 500w ali celo 2x 800w psu?
Voodoo 4Ever

klinker ::

Sej imajo tudi stari take psuje.
Ce jih zafilas do konca, poraba ni vec tako zanemarljiva, pa rezerva tudi mora bit, da psuji niso prevec obremenjeni ter ostanejo ucinkoviti in hladni.
Dva sta pa zaradi rendundance.

dottor je izjavil:

Jaz mojega nočem niti provat kolko kuri (X5550, 8GB rama, neka cheap grafična in 8 diskov) :))


Izmeri. Verjamem da povprecje ni nad 150-200W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrimozR ::

Dva PSU-ja sta itak zaradi redundance.

dottor ::

dottor je izjavil:

Jaz mojega nočem niti provat kolko kuri (X5550, 8GB rama, neka cheap grafična in 8 diskov) :))

Izmeri. Verjamem da povprecje ni nad 150-200W


Kej več nebi smel, ker Xeon dela na 1.55-1.60GHz, saj načeloma več niti ne rabim. Še to kar virtualiziram Win10 in Ubuntu je čisto osnovna uporaba.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Eno vprašanje, če slučajno kdo ve... Na serverju v Hyper-X virtualiziram Win10. Kako bi lahko na drugem PCju v mreži "bootal" v ta virtualiziran Win10?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

klinker ::

Remote desktop?

DamijanD ::

Bootat ne moreš, lahko se pa povežeš preko RDCja gor, kot je že predhodnik omenil.
(Aja samo rabiš win10 prof, da se lahko gor povežeš preko RDCja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

dottor ::

Sem mislu odstranit očetov PC in namesto njega en RPi ki preko mreže poganja Win10 ki je virtualizira na serverju, pa še za eno mašino Ubuntu na isti način.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dami ::

Temu se reče VDI. RPi je pol thin client. Vendar more gor laufat pol sw ki se poveže na VM, kot recimo Vmware Horizon view, ki pa ni poceni.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

buneech ::

Lahko probaš NoMachine.

dottor ::

Najlepša hvala obema. VMware Horizon, kar vidim je 90EUR skoraj, NoMachine pa zgleda zanimivo... Bo treba nekje dobit en RPi 3 B+ in sprovat vse skupaj. Še WTware sem najdu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Red_Mamba ::

jaz sem tudi zacel noMachine uporabljat odkar je teamviewer zacel jokat da je zaznal komercialno uporabo :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

zvak ::

Pozdravljeni!
Imam naslednjo situacijo:
-odpovedal mi je desktop ubuntu računalnik, ki ga uporabljam predvsem za maile in občasno igranje z linuxom
-že dolgo bi rad na nek način rešil domačo multimedijo z neko napravo, ki bi jo priklopil na "neumen" televizor (preko hdmi)

Razmišljal sem, da bi si kupil NAS. Moje želje po prioritetah so nekako take:
1. dovolj tiha naprava za dnevno sobo
2. slike na raid + aplikacija, ki bo dovolj enostavna, da bo žena lahko:
a) urejala knjižnico slik (prenašala z dropboxa, brisala slabe slike, delala galerije; želja je možnost lokalnega urejanja na televiziji/NAS ali oddaljeno preko notebooka)
b) predvajala urejene slike/galerije na televiziji
3. Na napravi teče dodaten virtualen računalnik (nezahteven ubuntu za maile, QNAP naj bi to omogočal).
4. Možnost enostavnega iskanja in predvajanja filmov. Predvidoma bi to rešil Kodi.
5. Download torrentov.
6. Možnost predvajanja muzike (lokalnih mp3, podobne želje kot pri slikah)
7. Možnost priklopa dodatnega USB diska

Trenutna ideja je QNAP + 2 x 512 GB SSD disk + 2x 4 GB rama, skupaj za cca 700 €.
QNAP https://www.mimovrste.com/nas-naprave/q...
SSD https://www.mimovrste.com/ssd-diski/sam...
RAM https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...

Katere želje mi bo nakup izpolnil? Imate kakšen boljši predlog glede nakupa naprave?
Katere aplikacije so uporabne za posamezen namen?

Vnaprej hvala za predloge!

dottor ::

Je kdo iz obale ki ima kakšno palčko DDR3 server rama (na koncu model R) za posodit za 5 minut? Imam Xeona v X58 plošči pa bi rad sproval če dela ECC Reg. ram na plošči. Velikost ni pomembna saj gre le za test. Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

flyko ::

zvak je izjavil:

Pozdravljeni!
Imam naslednjo situacijo:
-odpovedal mi je desktop ubuntu računalnik, ki ga uporabljam predvsem za maile in občasno igranje z linuxom
-že dolgo bi rad na nek način rešil domačo multimedijo z neko napravo, ki bi jo priklopil na "neumen" televizor (preko hdmi)

Razmišljal sem, da bi si kupil NAS. Moje želje po prioritetah so nekako take:
1. dovolj tiha naprava za dnevno sobo
2. slike na raid + aplikacija, ki bo dovolj enostavna, da bo žena lahko:
a) urejala knjižnico slik (prenašala z dropboxa, brisala slabe slike, delala galerije; želja je možnost lokalnega urejanja na televiziji/NAS ali oddaljeno preko notebooka)
b) predvajala urejene slike/galerije na televiziji
3. Na napravi teče dodaten virtualen računalnik (nezahteven ubuntu za maile, QNAP naj bi to omogočal).
4. Možnost enostavnega iskanja in predvajanja filmov. Predvidoma bi to rešil Kodi.
5. Download torrentov.
6. Možnost predvajanja muzike (lokalnih mp3, podobne želje kot pri slikah)
7. Možnost priklopa dodatnega USB diska

Trenutna ideja je QNAP + 2 x 512 GB SSD disk + 2x 4 GB rama, skupaj za cca 700 EUR.
QNAP https://www.mimovrste.com/nas-naprave/q...
SSD https://www.mimovrste.com/ssd-diski/sam...
RAM https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...

Katere želje mi bo nakup izpolnil? Imate kakšen boljši predlog glede nakupa naprave?
Katere aplikacije so uporabne za posamezen namen?

Vnaprej hvala za predloge!


Super, podobno zadevo iščem tudi sam in najbližje kar sem prišel je ta QNAP - ali pa custom rešitev s HTPC. Če najdeš še kaj uporabnega prosim sporoči tukaj.
Je mogoče možno na te sisteme namestit iTunes in koristit HDMI ali pa USB izhod (za priklop DAC-a) na NASU? Sedaj glasbo predvajam na HTPC in se nanj povezujem z "Remote" ios aplikacijo za iTunes....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyko ()

leiito ::

Strokovno vprašanje: na tem forumu je bilo večkrat zatrjevano, da 4K NAS ni potreben, ker da lahko na Plexu z Direct Play predvajaš vsebine na kompatibilen televizor. In do neke mere to drži, ker če grem na Plex čez app na tiviju (LG C7), se 4K vsebine dejansko predvajajo (in tudi HDR in tudi HEVC), ampak če hočem predvajati isto vsebino prek Plex appa na Apple TV 4K, pa ne gre, čeprav imam v nastavitvah za Plex čekiran DIrect Play. Sem kaj spregledal?

kerco46 ::

oj,
kateri NAS priporocate za domaco uporabo?
predvsem mislim na njemu imeti gopro videoje, slike, glasbo. Nocem, da bi ob okvari diska izgubil vse videoje in slike. Kaj predlagate?

Kapaciteta bo 3-4TB dovolj. Se splaca razkirat in vzeti nekaj, kaj ima 2diska in ju imeti v raid1?

recimo to?: https://www.mimovrste.com/zunanji-trdi-...

ali to, kjer je samo en disk in so podatki (vprasljiva varnost?):
https://www.mimovrste.com/nas-naprave/w...

ali kaj drugega?
vecina bos NAS sluzil za shrambo, le obcasno za online dostop do podatkov.

PrimozR ::

Pomojem sta dva diska minimum (kopirana med seboj). Idealno je potem še, da sta med seboj različna (različna proizvajalca, vsaj modela, minimalno pa seriji). S tem še zmanjšaš možnost hkratne odpovedi (strele in podobni pojavi jasno izvzeti).

car100 ::

Pozdravljeni, postavil bi brezžično omrežje imam telekom optiko, ruter Linksys WRT3200ACM v navezi z usb wd diskom 4tb preko usb 3.0 za dostop do datotek iz računalnika in preko interneta iz telefona je to ok ali je kakšna boljša opcija v tej ceni. Hvala za odgovore! :)

car100 ::

V opciji imam tudi od Asus znamke npr RT-AC87U, gre se mi za enostavnost upravljanja domačega Cloud-a.

McClane ::

Kaj pa priporočate kot zunanji disk tam okoli 6TB?
Ali se mogoče splača kupiti notranjega pa se ga vtakne v kakšno ohišje?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

MrStein ::

Zunanji so načeloma cenejši. (in verjetno tudi ustrezno manj kvalitetni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neo5468 ::

Zunanji so cenejši ampak niso nič manj kvalitetni. Lahko ga shuckaš iz ohišja in vstaviš v comp/nas kot normaln disk, ampak zgubiš garancijo. Če kupiš wd mybook 8tb za 205€, bo notri red/white, lahko pa kupiš samo seagate 8tb za 50€ več pa imaš garancijo in ne rabiš shuckat, če te ne moti da je disk znamke seagate.

dottor ::

Ne spovnem se več kateri zunanji disk sem imel po rokah ampak se je dalo zadevo odšravfat s štirimi vijaki in je disk padu vn, pa nikjer ni blo videt nalepke Warranty void if removed.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

neo5468 ::

Warranty je void ker če disk pošlješ nazaj na mimovrste ali pa neko drugo štacuno, ti bojo težil zakaj disk ni v ohišju. Če boš pa RMA uveljavljal direkt na WD ali Seagate spletni strani, ti bo pa že z serijsko številko pisalo da je disk zunanji. Ko disk shuckaš iz škatlice, kot recimo wd mybook, se skoraj vedno tisti zatiči zlomijo in ne morš disk nazaj notr dat, zato sem reku da je warranty voided.

dottor ::

Daš disk nazaj not, preden provaš uveljavljat garancijo. Edino kar je je to da so bli vijaki črni in se je poznalo da si z izvijačem delal, ampak če imaš čas provaš z nečim prebarvat sledi. Pač nekatere zunanje diske (sploh kakšne kitajce) se da brez problema odpirat, za WD pa vem da so tisti zatiči problematični, pa tudi plastika asorbira vsako prasko in se takoj vidi če je bil odpiran al ne, tudi brez zadičev.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

McClane ::

Katero znamko se zdaj kupuje za storage? Ne bi rad da mi poln 6TB disk odleti po kakšnem letu dni...
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Wazzock ::

wd red

sokol11 ::

Wazzock je izjavil:

wd red

Na temo WD Red-a tale statistika:



Nočem nič pljuvat saj imam tudi sam te diske v NAS-u in delajo bp. Statistično pa kot kaže niso najboljši.

Ker se odločam nadgradit diske v NAS-u me zanima kaj bi priporočali od namenskih diskov za te sisteme? Gre za domače okolje. 4 slot config. Odločam se med 4 TB in 8 TB variantami, ene so že Helium filled. Pro je kar dražji...

Verjetno bi 2x3TB pustil še stare Red diske notri pa dodal dva večja notri da grem na 4-slot - Synology Hibryd Raid config. Ne rabim performance ampak predvsem zanesljivost.

lp David
>-<

GupeM ::

Ah, v primerjavi z ostalimi, je WD-diskov precej malo v zgornji tabeli. Pomoje je vzorec premajhen.

sokol11 ::

GupeM je izjavil:

Ah, v primerjavi z ostalimi, je WD-diskov precej malo v zgornji tabeli. Pomoje je vzorec premajhen.


To je res ja da ni velik vzorec. Pa 8 TB Redov tud nimajo v primerjavi so se bolj fokusirali na druge znamke. Je pa res da so pa rezultati za Seagate in HGST impresivni.
>-<

PrimozR ::

Pa načeloma naj bi bil ravno Seagate tisti brand, ki se ga je treba ogibati...

Invictus ::

Ni ravno za domačo uporabo, ampak 3xHDD + 3x m.2 SSD se ne sliši slabo ;).

https://www.anandtech.com/show/13324/qn...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sokol11 ::

Zgleda zanimivo ampak zakaj bi imel za home use oz. small office device 3x M.2 priključke?

Glede onih reportov pa ista firma v drugi analizi primerjala pokvarljivost med znamkami:



Pol pa bod pameten.
Torej WDji v NAS okolju če crkne crkne v cca. prvih treh mesecih drugače pa dela.
Hitachi zelo nizek procent pokvarljivosti.
Seagate konstaten padec skozi čas.

Obenem tud sami priporočal WD Red serijo itd.
>-<

PrimozR ::

Po temle ima WD precej tipičen profil banje, kar je relativno ugodno.

Problem je 6 TB model, ki ima pri Backblaze zelo visoko stopnjo kvarljivosti, sploh v primerjavi z drugimi REDi.

Joze_K ::

vprašanje.. povečanje kapacitete NASa z dvema diskoma - 2bay
imam 3Tb in 8Tb diska v NASU
rad bi nadgradil 3Tb v 8Tb

a je možen naslednji postopek
1) odstranim bay2 8Tb
2) vanj vstavim NOV prazen 8Tb
3) prekopiram bay1 3Tb na nov bay2 8Tb (seveda tako, da naredim enako strukturo skozi softwear)
3.1 ) ali mi bo NAS pustil, da na obeh diskih naredim direktorije z isto strukturo?
4) odstranim 3Tb
5) dam NOV prekopiran 8Tb v 1 bay
6) vstavim nazaj v bay2 star 8Tb

khm, imam dva 8Tb diska z enako vsebino kot na začetku z 3Tb in 8Tb diskoma, vendar tokrat na 8+8 diskih

7) Ali obstaja kak enostavnejši postopek kopiranja / večanja diska?

PS: nimam nobenega zrcaljenja.. določene direktorije, ki jih želim imeti varnostno zaščitene imam zrcaljene na oba diska (bay1 in 2) + na zunanjem disku periodično

ostalo je nadomestljivo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

MrStein ::

Dobro bi došel podatek o tem, kaki NAS točno je to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Joze_K ::

MrStein je izjavil:

Dobro bi došel podatek o tem, kaki NAS točno je to.


Asustor AS302-T

torej kako upgradeat disk (kadar nimaš raida)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Tomay ::

Ne glede kaj boš čaral prej naredi backup.

Jaz bi zadevo postavil na novo in naredil 2x8 v raid1.

Če res ne potrebuješ raid1 potem je opcija, da skopiraš podatke med diski kot si opisal. Ne vem pa kak je vmesnik za urejanje datotek, lahko pa uporabiš ssh in tako skopiraš.

Glede na to, da zadevo poganja linux lahko tudi inicializiraš disk v nasu, potem pa offiline skopiraš stvari najboljše v kaki linux mašini.
Voodoo 4Ever

PrimozR ::

Če ima trenutno 3 TB in 8 TB, nima RAIDa. Če mu je 8 + 3 TB premalo prostora (razlog za menjavo 3 TB z 8 TB), bo 8 TB v RAID1 še večji problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

crazyLIKEme ::

Pozdravljeni

Že nekaj časa je želja za NAS in sedaj ko se bliža Black Friday bi mogoče izkoristili kakšen popust, če bo kje.

Ampak bi potrebovala pomoč, ker zadeve najbolj ne zastopim.

Najprej želje:
- prenos filmov/serij z interneta na NAS
- gledanje filmov/serij z NAS na smart TV (LG OLED B7)
- shranjevanje fotk
- povezava na TV, najlažje preko WiFi, ker ne vem, kako bi kable potegnili
- povezava z dvema računalnikoma in telefonoma

Vprašanja:
Ali se to priklopi na router?
Kako potem dostopaš do NAS preko računalnika (verjetno vidiš mrežni disk?), TV, telefona?

Če kupim na primer tole, bom dobila samo škatlo in moram nato kupiti še 2 diska (kakšna?) in ju vstaviti notri?

In potem če kupim na primer tole (vseeno če ni zaloge, samo razumeti želim), to priklopim in dobim takoj vse kar želim, brez kupovanja dodatnih diskov?


Najraje bi imela, kakšno idiotproof zadevo, kjer vse priklopiš in dela in sploh ne veš, da obstaja.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

jernejl ::

crazyLIKEme je izjavil:

Ali se to priklopi na router?
Ja.

crazyLIKEme je izjavil:

Kako potem dostopaš do NAS preko računalnika (verjetno vidiš mrežni disk?), TV, telefona?
Za WD ne vem, lahko pa povem za Synology. Dostopati se da na različne načine. Lahko si nastaviš dostop tudi kot omrežni disk. Na TV lahko vsebine prenašaš (streamaš) preko DLNA, ki ga Synology podpira (TV bi moral sam zaznati vsebine brez posebnega nastavljanja). Za telefone pa obstajajo celo namenske aplikacije za dostop do vsebin in za avtomatsko sinhronizacijo, tudi iz oddaljenih lokacij (ne zgolj iz domačega omrežja).

crazyLIKEme je izjavil:

Če kupim na primer tole, bom dobila samo škatlo in moram nato kupiti še 2 diska (kakšna?) in ju vstaviti notri?
Ja, recimo WD Red.

crazyLIKEme je izjavil:

In potem če kupim na primer tole (vseeno če ni zaloge, samo razumeti želim), to priklopim in dobim takoj vse kar želim, brez kupovanja dodatnih diskov?
Tukaj ni potrebe po kupovanju diskov... če omogoča streamanje na TV, pa ne vem.

Za varnost podatkov je zagotovo koristno, če NAS podpira več kot en disk. Če sta v NAS-u dva diska, so vsi podatki hkrati zapisani na obeh, kar je priročno, če se eden izmed diskov pokvari.

crazyLIKEme ::

jernejl je izjavil:

crazyLIKEme je izjavil:

Ali se to priklopi na router?
Ja.

crazyLIKEme je izjavil:

Kako potem dostopaš do NAS preko računalnika (verjetno vidiš mrežni disk?), TV, telefona?
Za WD ne vem, lahko pa povem za Synology. Dostopati se da na različne načine. Lahko si nastaviš dostop tudi kot omrežni disk. Na TV lahko vsebine prenašaš (streamaš) preko DLNA, ki ga Synology podpira (TV bi moral sam zaznati vsebine brez posebnega nastavljanja). Za telefone pa obstajajo celo namenske aplikacije za dostop do vsebin in za avtomatsko sinhronizacijo, tudi iz oddaljenih lokacij (ne zgolj iz domačega omrežja).

crazyLIKEme je izjavil:

Če kupim na primer tole, bom dobila samo škatlo in moram nato kupiti še 2 diska (kakšna?) in ju vstaviti notri?
Ja, recimo WD Red.

crazyLIKEme je izjavil:

In potem če kupim na primer tole (vseeno če ni zaloge, samo razumeti želim), to priklopim in dobim takoj vse kar želim, brez kupovanja dodatnih diskov?
Tukaj ni potrebe po kupovanju diskov... če omogoča streamanje na TV, pa ne vem.

Za varnost podatkov je zagotovo koristno, če NAS podpira več kot en disk. Če sta v NAS-u dva diska, so vsi podatki hkrati zapisani na obeh, kar je priročno, če se eden izmed diskov pokvari.



Najlepša hvala za odgovor. Sedaj bo lažje poiskati ustrezno zadevo. :)
http://crazyl1keme.deviantart.com/

PrimozR ::

Synology mogoče podpira tudi Plex, ki obenem omogoča dostop do vsebin (video, glasba, slike) tudi od zunaj prek interneta, brez da bi bilo potrebno vedeti IP-je in podobno zalego. Zgolj prek naslova https://app.plex.tv/desktop

Po drugi strani pa (plačljiv) app na telefonu omogoča enako, potem pa magari Chromecastaš na TV. Načeloma se da, je pa res, da še nisem preverjal kako to funkcionira. Zaenkrat zgolj poslušam glasbo na šihtu. Pa tudi ne vem kako gre s temle Synologyjem, ker imam bolj DIY NAS (po kosih sestavljen računalnik, gor FreeNAS, itd. - zadeva zahteva nekaj dela).

Predvideval bi, da se WD pojavi kot mrežni disk (v explorerju \\IP_diska\, kjer IP lahko pogledaš na routerju), to pa potem lahko mapiraš tudi kot mrežni disk. Bo pa verjetno zadeva zgolj storage, kjer, predvidevam, mora biti TV dovolj pameten, da zna predvajati video vsebine. Za dolprenos vsebin bo pa tudi verjetno treba nekaj nekje drugje. Recimo torrent klient, če želiš prenašati ISO slike Linuxa ;) Synology te stvari načeloma zna sam.

Navodila za WD MyCloud:


ter


Možno je, da se kje v teh opisih motim. Kot omenjeno, poznam zgolj bolj zmogljiv NAS sistem, ki vse te stvari nedvomno omogoča.

WD je kot kaže bolj idiotproof, ampak tudi precej bolj omejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

d4vid ::

Mene pa zanima za DIY NAS, ali je Intel J1900 sposoben na OpenMediaVault furat virtualko, ki zahteva EFI in 64bit podporo? Sicer potem poraba sistemskih sredstev ni tako huda, do sedaj sem to poganjal na Raspberry Pi, ampak je zadeva kar pozresna kar se tice zapisovanja na sd kartico, in zato menjam sd kartice kot zmesan.

Gre se pa za HomeAssistant oz. hass.io
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

leiito ::

Synology zanesljivo podpira Plex in Plex app je tudi na LG OLEDih, na Apple TVju, na iOS napravah itd. Dela brez težav na wifi tudi za večje fajle, 30GB in več, Synology 2-bay naprave itak nimajo HDMI vhoda.

Problem je, da so NAS naprave relativno švohcane in če hočeš predvajati 4K, HEVC format, 10 bitne vsebine, kar je tudi smisel OLEDa, je treba seči po Intelu, po možnosti z upgradable RAM-om, 718+ je npr. tak. https://www.amazon.de/Synology-DS718-6T...

Diski, jasno, se kupijo posebej, ampak je vse skupaj ekstremno user friendly, plug and play.

PrimozR ::

A TV ne zna predvajat sam, mora NAS dekodirati?

leiito ::

Zna, ampak je nekako bolj elegantno z NAS-a.

Mimogrede, ali prav sklepam, da je v nekaterih scenarijih bolj stroškovno učinkovito vzeti 4-bay kot 2-bay?

primer: menjam ostareli 214-Play z novim NASom, not sta 2 hddja po 3T:
prva opcija mi je bil 718+, najcenejši vendor hoče zanj €425, dodatno €70 za extra RAM in €390 za diske, 2x 6T, total je skoraj €900 (morda €100 manj, če za €50/kos prodam relativno nova 3T diska), €900 za 6T prostora s 6GB RAM.
boljša opcija se zdi 918+, 4-bay, stane €505, kupim samo še en 3T disk (ker v tej konstelaciji ni razlike, tudi če kupim večjega), vstavim relativno nova 3T diska in sicer precej star, ampak zaenkrat brezhiben 2T in je total €600 za 8T prostora 8 (3+3+3+2 shr) in 4GB RAM.

718+ bi bil torej 50% dražja opcija za 25% manj prostora, poleg tega ima 918+ že reže za M.2 NVMe SSD. S tega stališča je bolj future proof in če prav razumem, bo z updejti mogoče, da DSM ta dva SSD diska razume kot storage in da lahko na enega od njiju inštaliraš DSM in Plex. Če sta samo cache, tega najbrž ne moreš.

Invictus ::

KAj ti pomana NVMe, če nimaš 10Gbit mreže :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

leiito ::

Zakaj rabim 10G mrežo? Tivi jemlje z wifi mreže, druge naprave tudi, nobena ni fizično povezana z NASom.

Kot jaz razumem NVMe omogoča, da se strani hitreje nalagajo, thumbnaili, enkrat kasneje morda, da Plex teče na SSD.
««
45 / 118
»»