» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
27 / 118
»»

Brane22 ::

Sam sem dal kar nekaj arrayev skozi.

V enem zadnjih imam tri Samsunge 2TB 204UI, v drugem pa 10 Samsungov 2TB 203UI.

Po novicah sodeč bi jih moralo biti že 3/4 pokojnih.

Pa še kar delajo-vsi. je pa res, da je bilo kup problemov občasno, ampak to je bilo zaradi shitty kablov, oksidacije in bednega napajalnika.

WD Green je skorajda enak Red, le da brez pedigreja in z nekaj drugačnim FW, če odštejemo ekstra elektroniko za stabilizacijo.

Zmontiraj skupino po zahtevah zgoraj in s tem boš pokril večino razlike Red-Green in stvar bi morala delati.

Brane22 ::

Aja, pa pri vseh je seveda treba prečekirati FW opcije in jih ustrezno nastaviti, da se ti diski ne ugašajo vsakih 15 sekund itd.

S tem ne pravim, da so vsi diski isti šmorn, le da se folk zaleti v ekstrene pri izbiri modela, pri tem pa pozabi na vse druge faktorje, ki pogosto dominirajo.

bosmla ::

Isto lahko potrdim, da mi na eni majhni masini laufa 2TB Green 27/7 ze tri leta BP + se brez UPS-a tako, da ga vcasih kar ven zabrise... Nisem nic spreminjal FW-a OS pa je Mint.
Edit: Preveril
Deluje 3 leta 6 mesecev in 9 dni
povprecno cca 35°C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Modri dirkač ::

1.5TB WD green v xtreamer etrayz (ca 40°C), ugašanje nastavljeno na 15min, parkiranje glav seveda izklopljeno, včeraj je bilo točno 6 let od nakupa.
Je pa res, da je poplavah kvaliteta baje precej padla.

Za filme in serije je vseen šmorn, pomembno je, da je čimveč TB pa čimmanj EUREUREUR, štroma in hrupa.

Pomembne stvari so pa itak v oblaku.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

za minimaln hrup itk obvezno 2.5", so precej tisji
#brezpodpisa

PrimozR ::

Z ugašanjem Greenov v solo uporabi ni problem, problem je v RAID arrayih, kjer ponovno prižiganje povzroči, da kontroler to zazna kot odpoved in disk vrže ven. In se array sesuje.

Joze_K ::

prenos diskov med NASi

imam 2 diskovnega ASUSTOR AS302T pa nameravam na večji model s 4 diski,... ali lahko diske kar premontiram v večji NAS - Asustor AS3204T - in bo vse delovalo, ali kako?
- ali je na katerem od diskov naložen tudi sistem in ga s tem preneseš zraven ?
- ali je potrebno MOUNTati v novem NASu diske ponovno?
- oz. če bi vzel nek drug NAS, ki ne bi bil Asustorov a se s tem kaj spremeni?

hvala za odgovore,
Jože

leiito ::

hojnikb je izjavil:

za minimaln hrup itk obvezno 2.5", so precej tisji


WD Red so tudi 3.5 neslišni, dobesedno, vsaj v Synologyju, sem čekiral, ker se mi je zdel zanimiv komentar, glavo moraš dat čist zraven, da kaj slišiš, sam zvok je pa isti kot kadar vre voda. Tko da glasnost NAS-a ne bi smela bit problem.

Glede ugašanja, nekaj časa sem imel power saving mode, da se ponoči ugasne in prižge preden pridem iz službe, ampak kot nekdo zgoraj pravi, da to diskom kvečjemu škodi, za porabo elektrike je zanemarljivo, pa če je ugasnjeno, ne moreš do fajlov, če bi jih slučajno rabil, ne moreš štartat torenta itd., tako da imam ves čas prižgano. En problemčič, ki pa se ob tem občasno pojavi je, da Plex postane počasnejši, pojma nimam zakaj, reboot spravi spet vse nazaj v normalo.

TOP ::

Kak Synology to maš.

dj_uro ::

V mojem nasu synology 916+ so trije hgstji 3tb, ki so glasni ko hudic... letnik 2015...
vw-klub.si

leiito ::

TOP je izjavil:

Kak Synology to maš.


214-play

buneech ::

leiito je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za minimaln hrup itk obvezno 2.5", so precej tisji


WD Red so tudi 3.5 neslišni, dobesedno, vsaj v Synologyju, sem čekiral, ker se mi je zdel zanimiv komentar, glavo moraš dat čist zraven, da kaj slišiš, sam zvok je pa isti kot kadar vre voda. Tko da glasnost NAS-a ne bi smela bit problem.

Moji se slišijo v DS-213j. Ni pa moteče, vsaj zame ne.

leiito ::

buneech je izjavil:

leiito je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za minimaln hrup itk obvezno 2.5", so precej tisji


WD Red so tudi 3.5 neslišni, dobesedno, vsaj v Synologyju, sem čekiral, ker se mi je zdel zanimiv komentar, glavo moraš dat čist zraven, da kaj slišiš, sam zvok je pa isti kot kadar vre voda. Tko da glasnost NAS-a ne bi smela bit problem.

Moji se slišijo v DS-213j. Ni pa moteče, vsaj zame ne.


Na redditu en razlaga, da je utišal 213j z:
I have a ds213j and its super quiet. I have spent so much time getting mine configured. They are a great little project. I have mine setup with my domain I bought and an SSL cert. I use it to backup all my photos from my phone via ftp. Media streaming and music on the go. So much crazy stuff!
https://www.reddit.com/r/synology/comme...

buneech ::

leiito je izjavil:

buneech je izjavil:

leiito je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za minimaln hrup itk obvezno 2.5", so precej tisji


WD Red so tudi 3.5 neslišni, dobesedno, vsaj v Synologyju, sem čekiral, ker se mi je zdel zanimiv komentar, glavo moraš dat čist zraven, da kaj slišiš, sam zvok je pa isti kot kadar vre voda. Tko da glasnost NAS-a ne bi smela bit problem.

Moji se slišijo v DS-213j. Ni pa moteče, vsaj zame ne.


Na redditu en razlaga, da je utišal 213j z:
I have a ds213j and its super quiet. I have spent so much time getting mine configured. They are a great little project. I have mine setup with my domain I bought and an SSL cert. I use it to backup all my photos from my phone via ftp. Media streaming and music on the go. So much crazy stuff!
https://www.reddit.com/r/synology/comme...

V temi ni nč napisan, da ga je utišal, ampak samo, da je tih. Pa nisem rekel, da je glasen, ampak samo, da se moji WD Red diski slišijo, dober meter stran, ko sedim za PC. Drugače ne.

leiito ::

Zdej ko jaz berem, se tudi strinjam, da ni nujno vzročnoposledične povezave med "I have 213j and it's super quiet" in "I have spent so much time getting it configured", na prvo žogo se mi je zdelo, da implicira.

l0g1t3ch ::

Katere diske za NAS, 2TB ali več in da so ugodni ?

Kot gledam so cene precej zasoljene in v zadnjih treh letih niso praktično nič padle. WD red 3tb ni niti 10EUR cenejši kot 3 leta nazaj.

EDIT:
Sem šel prov poiskat račun in je od pomladi 2013 do danes cena padla za 12EUR. Sem pričakoval/upal da bom danes za isti denar dobil 4 ali 5TB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

carota ::

l0g1t3ch je izjavil:

Katere diske za NAS, 2TB ali več in da so ugodni ?

Kot gledam so cene precej zasoljene in v zadnjih treh letih niso praktično nič padle. WD red 3tb ni niti 10EUR cenejši kot 3 leta nazaj.

EDIT:
Sem šel prov poiskat račun in je od pomladi 2013 do danes cena padla za 12EUR. Sem pričakoval/upal da bom danes za isti denar dobil 4 ali 5TB.

Tudi EUR je padel proti USD v tem času za 20 % ...

l0g1t3ch ::

Res je, samo vseeno sem upal da bom v treh letih in pol dobil kak TB več za isto število €.

dottor ::

Bi imel en problemček glede hitrosti. Ko pošiljam eno datoteko veliko nekaj GB mi kopira z okoli 110-120MB/s, ko pošiljam skupek datotek (po 30+MB vsaka) pa mi kopira po en element na 1x kar pomeni s hitrostjo velikosti datoteke. Kje je trik? Kopiram pa iz moje mašine (i7-920, 12GB rama) na nas/server (Q6600, 4GB rama). Diski so vsi SATA2 in je Gbps po celi bajti.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

l0g1t3ch ::

Qnap ali Synology ?
Sedaj imam ds215j vendar je QNAP TS-431 izjemno poceni NAS za 4 diske in me mika menjava. Bi izgubil kaj pomembnega ?

NAS imam za smb fileshare, DLNA in torrent klienta.

dj_uro ::

eno, mogoče smešno vprašanje:

ali je možno, da mi PC zaradi NAS-a dela počasneje?
NAS je synology DS916+

Vsakič, ko NAS malo zaropota/hrešči v diskih, se to meni pozna pri PCju...

Na primer: odprem en program in vmes začne NAS ++hreščat'', program se pa odpre počasneje kot po navadi...
Ko NAS neha hreščat, se program v trenutku odpre...

Prav tako lahko pri internetnih zavihkih opazim, da ko NAS hrešči, preklop med zavihki dela počasneje...

Kakšna rešitev?

HVALA V NAPREJ!
vw-klub.si

PrimozR ::

Da nimaš kak caching nastavljen na NAS ali kaj podobnega, da ti PC stalno zapisuje podatke na NAS. Odklopi enega z mreže in poskusi, če vse ostalo deluje normalno :P

dj_uro ::

seveda imam nastavljeno, da vsako spremembo zapiše...-> reden backup...
kako pa naj bi imel nastavljeno?
vw-klub.si

PrimozR ::

Da imaš začasne datoteke za internet nastavljene, da se shranjujejo na NAS-u, da imaš na NAS-u pagefile PC-ja, itd. Potem itak da bo počasno, ker gre prek mreže, latence so višje, hitrosti pa nižje.

Če imaš nastavljeno, da ti vsako spremembo zapiše TAKOJ, kaj drugega pričakuješ? Izklopi to in nastavi backup enkrat dnevno oz. nekaj temu podobnega.

dj_uro ::

OK, hvala... bo npr. 1x dnevni backup rešil te zadeve? - ker drugih nastavitev, da bi se karkoli drugega shranjevalo na NAS nisem nastavljal...
vw-klub.si

nikolahodin ::

carota je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Katere diske za NAS, 2TB ali več in da so ugodni ?

Kot gledam so cene precej zasoljene in v zadnjih treh letih niso praktično nič padle. WD red 3tb ni niti 10EUR cenejši kot 3 leta nazaj.

EDIT:
Sem šel prov poiskat račun in je od pomladi 2013 do danes cena padla za 12EUR. Sem pričakoval/upal da bom danes za isti denar dobil 4 ali 5TB.

Tudi EUR je padel proti USD v tem času za 20 % ...


Na trgu so že 14 tb hddji, 16tb hddji pa so napovedani. 2tb hddjem so še zmeraj caa 130 eur. Ko sem kupil 2 tb hdd pred caa 4 leti sm plačal za njega 90 eur. Danes je ta isti hdd 130 eur. Po vsej logiki bi mogli biti 6 tb hddji za 130 eur in 2 tb hddji za caa 60 eur. Ampak ni.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

PrimozR je izjavil:

Da imaš začasne datoteke za internet nastavljene, da se shranjujejo na NAS-u, da imaš na NAS-u pagefile PC-ja, itd. Potem itak da bo počasno, ker gre prek mreže, latence so višje, hitrosti pa nižje.

Če imaš nastavljeno, da ti vsako spremembo zapiše TAKOJ, kaj drugega pričakuješ? Izklopi to in nastavi backup enkrat dnevno oz. nekaj temu podobnega.

Huh? Kaki backup pa sploh ponudi "snemaj vse takoj" opcijo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

nikolahodin je izjavil:

carota je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Katere diske za NAS, 2TB ali več in da so ugodni ?

Kot gledam so cene precej zasoljene in v zadnjih treh letih niso praktično nič padle. WD red 3tb ni niti 10EUR cenejši kot 3 leta nazaj.

EDIT:
Sem šel prov poiskat račun in je od pomladi 2013 do danes cena padla za 12EUR. Sem pričakoval/upal da bom danes za isti denar dobil 4 ali 5TB.

Tudi EUR je padel proti USD v tem času za 20 % ...


Na trgu so že 14 tb hddji, 16tb hddji pa so napovedani. 2tb hddjem so še zmeraj caa 130 eur. Ko sem kupil 2 tb hdd pred caa 4 leti sm plačal za njega 90 eur. Danes je ta isti hdd 130 eur. Po vsej logiki bi mogli biti 6 tb hddji za 130 eur in 2 tb hddji za caa 60 eur. Ampak ni.

Sem ravno gledal cene na MindFactory, 4 TB WD Red je 138,95 € (z nastavljenim pošiljanjem v Slovenijo). 5 TB HGST NAS je nekih 180 €.

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Da imaš začasne datoteke za internet nastavljene, da se shranjujejo na NAS-u, da imaš na NAS-u pagefile PC-ja, itd. Potem itak da bo počasno, ker gre prek mreže, latence so višje, hitrosti pa nižje.

Če imaš nastavljeno, da ti vsako spremembo zapiše TAKOJ, kaj drugega pričakuješ? Izklopi to in nastavi backup enkrat dnevno oz. nekaj temu podobnega.

Huh? Kaki backup pa sploh ponudi "snemaj vse takoj" opcijo?

Kako naj bi jaz to vedel? Tako je napisal...

dj_uro ::

v mojem primeru synologyjev cloud station backup, ki niti ne ponuja druge opcije... izbereš smo destinacijsko mapo in mape v PCju, ki jih želiš imeti backupirane... in dela instantno...
vw-klub.si

nikolahodin ::

PrimozR je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

carota je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Katere diske za NAS, 2TB ali več in da so ugodni ?

Kot gledam so cene precej zasoljene in v zadnjih treh letih niso praktično nič padle. WD red 3tb ni niti 10EUR cenejši kot 3 leta nazaj.

EDIT:
Sem šel prov poiskat račun in je od pomladi 2013 do danes cena padla za 12EUR. Sem pričakoval/upal da bom danes za isti denar dobil 4 ali 5TB.

Tudi EUR je padel proti USD v tem času za 20 % ...


Na trgu so že 14 tb hddji, 16tb hddji pa so napovedani. 2tb hddjem so še zmeraj caa 130 eur. Ko sem kupil 2 tb hdd pred caa 4 leti sm plačal za njega 90 eur. Danes je ta isti hdd 130 eur. Po vsej logiki bi mogli biti 6 tb hddji za 130 eur in 2 tb hddji za caa 60 eur. Ampak ni.

Sem ravno gledal cene na MindFactory, 4 TB WD Red je 138,95 € (z nastavljenim pošiljanjem v Slovenijo). 5 TB HGST NAS je nekih 180 €.

Prejšni mesec je bil 130 eur zdaj je 110 zaradi prihajajočih praznikov. Po novem letu bo verjetno 140 eur. Takega sem kupil https://www.techtradecenter.si/trdi-dis...
):

MrStein ::

PrimozR je izjavil:


Kako naj bi jaz to vedel? Tako je napisal...

Ponavadi se pričakuje, da na vprašanje odgovori tisti, ki ve. 500 tistih, ki ne vedo, pa se ne rabijo oglasit. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dragana ::

Freefilesync omogoča realtime kopiranje in verzioniranje.

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Kako naj bi jaz to vedel? Tako je napisal...

Ponavadi se pričakuje, da na vprašanje odgovori tisti, ki ve. 500 tistih, ki ne vedo, pa se ne rabijo oglasit. ;)

Potem se ponavadi pričakuje, da se vpraša tistega, ki ve oz. se vpraša vse, ne pa tistega, ki potem odgovora ne ve, nakar s tem nisi zadovoljen.

l0g1t3ch ::

Uporablja kdo tudi Qnap ?

Predvsem me zanima http://www.mlacom.si/qnap-ts-431 ker je daleč najcenejši NAS za 4 diske.

PrimozR ::

Za kopiranje datotek (sicer zaenkrat z enega na drug disk) uporabljam Synctoy.

Lonsarg ::

Tako PC(File HIstory) kot Max(Time Machine) imata super vgrajena backup programa, kjer se da preprosto zbrati na kater mrežni disk se delajo backupi.

Zakaj 3rd party programe ko ni treba.

romex ::

l0g1t3ch je izjavil:

Uporablja kdo tudi Qnap ?

Predvsem me zanima http://www.mlacom.si/qnap-ts-431 ker je daleč najcenejši NAS za 4 diske.



jaz imam qnap ts251. zadovoljen v vseh pogledih. kaj te zanima?

drzni86 ::

Nabavljam en NAS, ki se bo uporabljal pretežno za torrente in arhiv glasbe. Iščem nekaj cenejšega, ampak takega, da bo delalo zadovoljivo za domačo rabo...

Kaj mi priporočate? Lahko tudi kaj rabljenega, če slučajno kdo prodaja...

Hvala!

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

romex je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Uporablja kdo tudi Qnap ?

Predvsem me zanima http://www.mlacom.si/qnap-ts-431 ker je daleč najcenejši NAS za 4 diske.



jaz imam qnap ts251. zadovoljen v vseh pogledih. kaj te zanima?


Si mogoče kdaj uporabljal synology nas-e, pogrešaš kaj v primerjavi z njimi ? Oz kaj so glavni+/- ?

Gledam da ima tale tvoj model Atom CPU, torej je verjetno kar precej zmogljivejši od tistega ARM čipa, ki je v ojem linku.

romex ::

Odločal sem se med synologyem in qnapom, nakoncu je zmagal qnap saj za svojo ceno ponuja bistveno več (price-performance). Tudi QTS OS je user friendly, nastavitev in vzdrževanje sta simpl. Synology NAS sem tudi sprobal, v bistvu je bolj ali manj isto, obe znamki ponujata isto samo za drugo ceno.

darthvader ::

mene zanima NAS rešitev za manjše podjetje, trenutna situacija je sledeča: PC na katerem teče Windows 7 in program za vodenje podjetja in NAS Plextorx z 1Tb HDD na katerem se shranjujejo vsi dokumenti.
Kateri NAS bi bil najbolj primeren? Potrebujem en disk za tekoče delo in drugi za varnostno kopijo. V kratkem imam namen tudi zamenjati videonadzorni sistem, se lahko podatki iz kamer shranjujejo na ločen disk na NAS?

vsakdanji ::

Ker imam na voljo star laptop sem nanj preko spletnih navodil naložil 0.7.2 freenas za domače omrežno mesto.

Nas strežnik vidim v windowsih in android napravah, ki jih imam. Ima kdo kakšno idejo zakaj ga ne vidi Sony bravia tv?
Medtem ko vidi mediaplayeryev strežnik ( ne morem pa brskati po datotekah) datoteke lahko zaženem na računalniku in nato predvajam na TV.

AvtoR ::

Freenas 7 je precej star sistem. Poskusi še z novejšim Nas4free 11. Vmesnik je enak kot pri
Freenas 7 ima oa nekaj novejših funkcij. Rabiš 2gb rama in 2gb ključek, če poganjaš UFS. Za ZFS rabiš 4 do 8 gb rama, odvisno od velikosti diskovja.

vsakdanji ::

kateri sistem ali nas je najoptimalnejši za 1,7 celeron M z 1GB RAM ? Imam en prenosnik, katerega bi rad uporabil za mrežno shranjevanje v bajti?

Naj raje iščem med nas4free?

AvtoR ::

Probaj, saj nič ne stane. Swap datoteko pa obvezno na HDD. Odvisno, koliko servisov boš laufal. Načeloma bi moral laufat tudi z 1gb rama.

vsakdanji ::

A je kdo testiral kakšen nas na android pametnih telefonih? Npr za torrente?

smacker ::

Za torrente lahko nabaviš ruter z USB portom in gor priklopiš zunanji disk. Laufaš 24/7, dostopaš iz vseh naprav - pc, tel, tablica, smart tv,...

vsakdanji ::

Sem razmišljal tudi o novem routerju, vendar nekih investicij več kot cca 20 EUR nisem pripravljen delat. Se dobi tak routr za tako ceno? O android torrentu sem razmišljal ker imam enega galaxy s2 kateri bi si zaslužil počasi upokojitev, pa še razlog za nov telefon bi bil ;)
A je pogoj samo ruter z usb portom ? Ali je pogoj da ima router torrent aplikacijo?

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Ruter z USB se dobi za cca. 30eur, samo se zaradi prihodnosti (povezave nad 100mbps) splača vzet kaj z gigabitnimi porti - tak stane cca. 50eur.
Poceni in bolj za silo: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Pa malo boljši, za dalj časa: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
««
27 / 118
»»