» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
26 / 118
»»

Dr_M ::

Ma sem jih lani sel osebno prevzet v stacuno.
Sem sprobal z wd orodjem za diagnostino, pa po dobri minuti vrze vn error, da je prevec bad sektorjev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

leiito ::

njyngs je izjavil:

Network attached STORAGE. Zakaj ljudje še vedno rinejo aplikacije gor (sploh za predvajanje multimedije)?


Mogoče zato, ker je optimalna rešitev? Že res, da piše storage, ampak piše tud network attached in nekateri Synology modeli, najbrž pa tudi drugih proizvajalcev, so eksplicitno namenjeni vlogi media serverja. Čemu bi sicer dajali na NAS transcoding, 4k itd,, če bo to samo špajza za podatke?

Tako Plex, kot Synologyjev lasten app, delata zgledno, NAS ti sam downloada, sam najde title v želenem jeziku, najde poster za film ali show, vse lepo pošlihta in potem predvaja multimedijske vsebine (brez hdmi kabla) na tivi, lahko gledaš na mobilnih napravah itd.

Sam nisem glih ekspert za IT in za laika kot mene, je ravno NAS s svojimi aplikacijami idealna rešitev za multimedio vseh vrst, še knjige in IP kamere pokrije.

Lonsarg ::

Se strinjam da je fajn imeti čimveč na eni mašini, AMPAK take naloge tako dobro opravlja navaden PC, da je tlačit raznorazne "multuifunkcionalnosti" na naprave, ki niso PC skoraj vedno slabša izbira, ko pa preprosti poceni PC za server.

DLNA je pa itak bruh od protokolov in ti v vsakem primeru žre živce in čas, če hočeš nekaj za simpl gledat filme na TVju za laike je to preko HDMIja povezan PC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Ja, če ima laik PC zraven TV. Če nima...
sicer je to zrelo za lastno temo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Brane22 ::

Dr_M je izjavil:

Ma sem jih lani sel osebno prevzet v stacuno.
Sem sprobal z wd orodjem za diagnostino, pa po dobri minuti vrze vn error, da je prevec bad sektorjev.


ZAnimivo je, da imajo WD Red praktično enako ceno kot Green. Je kakovost upadla temu ustrezno?

Sicer pa sem nekje bral, da se nikoli niso bistveno razlikovali ( napr v kakovosit ležajev itd), le v SW funkcionalnosti ( servo glave, ki se prilagaja tresljajem okolice itd).

čuhalev ::

Brane22 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ma sem jih lani sel osebno prevzet v stacuno.
Sem sprobal z wd orodjem za diagnostino, pa po dobri minuti vrze vn error, da je prevec bad sektorjev.


ZAnimivo je, da imajo WD Red praktično enako ceno kot Green. Je kakovost upadla temu ustrezno?

Sicer pa sem nekje bral, da se nikoli niso bistveno razlikovali ( napr v kakovosit ležajev itd), le v SW funkcionalnosti ( servo glave, ki se prilagaja tresljajem okolice itd).

Ali se Red ne vrtijo hitreje?

Brane22 ::

Ne. Red ima 5400 o/min.

leiito ::

Lonsarg je izjavil:

Se strinjam da je fajn imeti čimveč na eni mašini, AMPAK take naloge tako dobro opravlja navaden PC, da je tlačit raznorazne "multuifunkcionalnosti" na naprave, ki niso PC skoraj vedno slabša izbira, ko pa preprosti poceni PC za server.

DLNA je pa itak bruh od protokolov in ti v vsakem primeru žre živce in čas, če hočeš nekaj za simpl gledat filme na TVju za laike je to preko HDMIja povezan PC.


Ne bi se ravno strinjal. Eno je, da tablice nadomeščajo prenosnike, drugo da imajo slednji zdaj flash diske, ki so premajhni za storage, predvsem pa ti NAS omogoča v eni škatli cel kup stvari, ne samo downloadanje in predvajanje filmov, ampak tudi audio in potem to na telefon ali še naprej prek BT na soundbar, praktičen je za IP kamere, z Mail Plus imaš povsem svoj mail server etc., PC z zunanjim diskom vsega tega ne omogoča

Če mene prašaš, je za laika Plex idealna rešitev, ničesar ne rabi vedeti ali znati, razen naslova filma ali serije, predvsem pa lahko vrže HDMI kabel v smeti. Ne vem, ali gre to prek DLNA ali kako drugače, ampak Plex je tudi na LG in Samsung tivijih in se ri pokaže med input sourci in to je to. Plex predvaja vse formate in tudi največji fajli delajo gladko in brez zatikanja prek wifi.

PrimozR ::

njyngs je izjavil:

Zakaj pa pol ne porinejo diskov v desktop pa jih zašerajo na mrežo ... če smo že tako ohlapni pri neki arhitekturi potem to ne bo nič takega? NAS je za podatke. Server je za storitve. IMO ofc.

Ker je desktop desktop in ne server? Na to, da imaš server, ki se obnaša kot NAS, pa nisi pomislil? Obenem je NAS pogosto varčnejši od desktopa, torej je povsem smiselno, da nanj zmečeš stvari, ki niso tako kritične, za aktere je fino, da so na voljo "24/7", itd.

Simplicity ::

leiito je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Se strinjam da je fajn imeti čimveč na eni mašini, AMPAK take naloge tako dobro opravlja navaden PC, da je tlačit raznorazne "multuifunkcionalnosti" na naprave, ki niso PC skoraj vedno slabša izbira, ko pa preprosti poceni PC za server.

DLNA je pa itak bruh od protokolov in ti v vsakem primeru žre živce in čas, če hočeš nekaj za simpl gledat filme na TVju za laike je to preko HDMIja povezan PC.


Ne bi se ravno strinjal. Eno je, da tablice nadomeščajo prenosnike, drugo da imajo slednji zdaj flash diske, ki so premajhni za storage, predvsem pa ti NAS omogoča v eni škatli cel kup stvari, ne samo downloadanje in predvajanje filmov, ampak tudi audio in potem to na telefon ali še naprej prek BT na soundbar, praktičen je za IP kamere, z Mail Plus imaš povsem svoj mail server etc., PC z zunanjim diskom vsega tega ne omogoča

Če mene prašaš, je za laika Plex idealna rešitev, ničesar ne rabi vedeti ali znati, razen naslova filma ali serije, predvsem pa lahko vrže HDMI kabel v smeti. Ne vem, ali gre to prek DLNA ali kako drugače, ampak Plex je tudi na LG in Samsung tivijih in se ri pokaže med input sourci in to je to. Plex predvaja vse formate in tudi največji fajli delajo gladko in brez zatikanja prek wifi.


Kateri nas pa priporocaš?

Pa da ponuja vse to?

Mavrik ::

Synologyi so IMO zelo fajn, preprosti za administracijo in dovolj paketov imajo (vključno s Plexom). Preveri samo a Plex dela na modelu, ki ga kupiš in če hočeš transcoding boš moral verjetno kupiti x86 verzijo.
The truth is rarely pure and never simple.

njyngs ::

Brane22 je izjavil:

Ne. Red ima 5400 o/min.

Nisem prepričan, ampak nekaj sem bral, da imajo variabilno med 5400 in 7200.

leiito je izjavil:

njyngs je izjavil:

Network attached STORAGE. Zakaj ljudje še vedno rinejo aplikacije gor (sploh za predvajanje multimedije)?


Mogoče zato, ker je optimalna rešitev? Že res, da piše storage, ampak piše tud network attached in nekateri Synology modeli, najbrž pa tudi drugih proizvajalcev, so eksplicitno namenjeni vlogi media serverja. Čemu bi sicer dajali na NAS transcoding, 4k itd,, če bo to samo špajza za podatke?

Tako Plex, kot Synologyjev lasten app, delata zgledno, NAS ti sam downloada, sam najde title v želenem jeziku, najde poster za film ali show, vse lepo pošlihta in potem predvaja multimedijske vsebine (brez hdmi kabla) na tivi, lahko gledaš na mobilnih napravah itd.

Sam nisem glih ekspert za IT in za laika kot mene, je ravno NAS s svojimi aplikacijami idealna rešitev za multimedio vseh vrst, še knjige in IP kamere pokrije.

Ko pa crkne hardware te "optimalne rešitve" pa si brez podatkov, brez "play serverja", brez download mašine, brez nadzornih kamer, brez plexa, brez AD in DNS (bognedaj da je kdo tak hepan, da uporablja synology za DNS).

Vsak, ki je pri zdravi pameti ne da vseh jajc v eno košaro. Sploh pa ne tako bogo košaro, ki ma prostor za samo mogoče 1 ali dve jajci.

Mavrik je izjavil:

Synologyi so IMO zelo fajn, preprosti za administracijo in dovolj paketov imajo (vključno s Plexom). Preveri samo a Plex dela na modelu, ki ga kupiš in če hočeš transcoding boš moral verjetno kupiti x86 verzijo.

Načeloma se dobijo Play variante, ampak nisem prepričan, če plex zna izkoristit hardware transcoding - nekaj je bilo govora po forumih da ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

njyngs ::

PrimozR je izjavil:

njyngs je izjavil:

Zakaj pa pol ne porinejo diskov v desktop pa jih zašerajo na mrežo ... če smo že tako ohlapni pri neki arhitekturi potem to ne bo nič takega? NAS je za podatke. Server je za storitve. IMO ofc.

Ker je desktop desktop in ne server? Na to, da imaš server, ki se obnaša kot NAS, pa nisi pomislil? Obenem je NAS pogosto varčnejši od desktopa, torej je povsem smiselno, da nanj zmečeš stvari, ki niso tako kritične, za aktere je fino, da so na voljo "24/7", itd.

NAS je ponavadi res varčnejši, je pa zato tudi temu primerno (ne)zmogljiv. In pol ko preveč stvari na njega obesiš dobiš eno neuporabno počasno sranje, ki dela več stvari slabo kot pa eno stvar dobro :)

Vse kar hočem povedati je, da je podatke pametno ločiti od storitev. Ampak to se naučiš le takrat, ko ti tisti en server/NAS, kjer maš vse natlačeno, crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Mavrik ::

njyngs je izjavil:


Načeloma se dobijo Play variante, ampak nisem prepričan, če plex zna izkoristit hardware transcoding - nekaj je bilo govora po forumih da ne?


Ne, na žalost ne zna, zato sem rekel da je za to boljše vzeti potem hitrejše x86 modele. Lahko pa uporabljaš DLNA / DSVideo od Synologya in potem stvari delajo.
The truth is rarely pure and never simple.

Nemmo ::

Ali se da NAS učinkovito zaščititi pred virusi (crypto)?

Mavrik ::

njyngs je izjavil:



Vse kar hočem povedati je, da je podatke pametno ločiti od storitev. Ampak to se naučiš le takrat, ko ti tisti en server/NAS, kjer maš vse natlačeno, crkne.


S katerim delom "za domačo uporabo" imaš ti težave? AD, DNS? A si ti malo pomešal "pisarna" in "doma"?

Nemmo je izjavil:

Ali se da NAS učinkovito zaščititi pred virusi (crypto)?


Če ti Windowsi z druge mašine zakriptirajo podatke potem ne moreš kaj dosti, ker nekako ni problem v NASu.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Miha 333 ::

Nemmo je izjavil:

Ali se da NAS učinkovito zaščititi pred virusi (crypto)?

NAS lahko zaščiti podatke pred kriptovirusi tako, da izdeluje snapshote, ki so za navadne uporabnike "read-only".

Joze_K ::

Imam Asustor AS-302T... večinoma se uporablja za media server / 95%.. in še to čez vikend. Zanima me kaj je bolj priporočljivo - da ga med tednom ugašam, ali da on kar NON-STOP laufa? Hvala, J

Mavrik ::

Nastavi da se diski parkirajo/ugasnejo po enem času neuporabe, sam NAS pa pusti prižgan. Je najboljši kompromis.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

njyngs je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Ne. Red ima 5400 o/min.

Nisem prepričan, ampak nekaj sem bral, da imajo variabilno med 5400 in 7200.

Skoraj sigurno ne.
Ali ima eno ali drugo (mogoče razlike v seriji sami, ampak posamezen disk ima fiksno).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

njyngs je izjavil:

Ko pa crkne hardware te "optimalne rešitve" pa si brez podatkov, brez "play serverja", brez download mašine, brez nadzornih kamer, brez plexa, brez AD in DNS (bognedaj da je kdo tak hepan, da uporablja synology za DNS).

Vsak, ki je pri zdravi pameti ne da vseh jajc v eno košaro. Sploh pa ne tako bogo košaro, ki ma prostor za samo mogoče 1 ali dve jajci.

A ti se to osredotočaš izključno na Synology?

Zakaj ne bi vsega tega (razen recimo DNS-ja, kaj je AD v bistvu ne vem) fural na nekem Microserverju oz. custom built mašini? Zakaj bi poganjal 5 PC-jev, če lahko samo enega?

njyngs je izjavil:

NAS je ponavadi res varčnejši, je pa zato tudi temu primerno (ne)zmogljiv. In pol ko preveč stvari na njega obesiš dobiš eno neuporabno počasno sranje, ki dela več stvari slabo kot pa eno stvar dobro :)

Vse kar hočem povedati je, da je podatke pametno ločiti od storitev. Ampak to se naučiš le takrat, ko ti tisti en server/NAS, kjer maš vse natlačeno, crkne.

Zamenjaš tisti kos hardware-a in guraš naprej? Kje je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Modri dirkač ::

MrStein je izjavil:

njyngs je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Ne. Red ima 5400 o/min.

Nisem prepričan, ampak nekaj sem bral, da imajo variabilno med 5400 in 7200.

Skoraj sigurno ne.
Ali ima eno ali drugo (mogoče razlike v seriji sami, ampak posamezen disk ima fiksno).

Intellipower
Everybody lies!

MrStein ::

Ja. Teče na enem ali drugem. Oziroma po enih virih na 5000 RPM.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Simplicity je izjavil:

leiito je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Se strinjam da je fajn imeti čimveč na eni mašini, AMPAK take naloge tako dobro opravlja navaden PC, da je tlačit raznorazne "multuifunkcionalnosti" na naprave, ki niso PC skoraj vedno slabša izbira, ko pa preprosti poceni PC za server.

DLNA je pa itak bruh od protokolov in ti v vsakem primeru žre živce in čas, če hočeš nekaj za simpl gledat filme na TVju za laike je to preko HDMIja povezan PC.


Ne bi se ravno strinjal. Eno je, da tablice nadomeščajo prenosnike, drugo da imajo slednji zdaj flash diske, ki so premajhni za storage, predvsem pa ti NAS omogoča v eni škatli cel kup stvari, ne samo downloadanje in predvajanje filmov, ampak tudi audio in potem to na telefon ali še naprej prek BT na soundbar, praktičen je za IP kamere, z Mail Plus imaš povsem svoj mail server etc., PC z zunanjim diskom vsega tega ne omogoča

Če mene prašaš, je za laika Plex idealna rešitev, ničesar ne rabi vedeti ali znati, razen naslova filma ali serije, predvsem pa lahko vrže HDMI kabel v smeti. Ne vem, ali gre to prek DLNA ali kako drugače, ampak Plex je tudi na LG in Samsung tivijih in se ri pokaže med input sourci in to je to. Plex predvaja vse formate in tudi največji fajli delajo gladko in brez zatikanja prek wifi.


Kateri nas pa priporocaš?

Pa da ponuja vse to?


214-play, 216 + II in še kak, ta dva poznam.

Transcoding se mi zdi pa pogosto nerazumljena zadeva. Zelo redki Synology NAS-i transkodirajo 1080, ampak (naj me kdo popravi. če se motim), to itak rabiš samo ob remote dostopu, če pretočnost interneta ni dovoljšnja in se mora video downgrejdat glede na razmere.

Jaz kot nek tipičen uporabnik tega niti ne rabim, z izjemo hotelov, kjer je internet res zelo počasen (pa še tam mislim, da static IP to do neke mere regulira), ampak to vem vnaprej in si pač za tisti čas downlodam vsebine na napravo. Za vse drugo pa vse dela samo, s telefona greš na app, downloadaš xy prek torrenta, čez x minut je na NAS-u, potem pa lahko to predvajaš z DV Video, s Plexom, z VLC-jem, pošlješ sliko na TV...

njyngs je izjavil:

PrimozR je izjavil:

njyngs je izjavil:

Zakaj pa pol ne porinejo diskov v desktop pa jih zašerajo na mrežo ... če smo že tako ohlapni pri neki arhitekturi potem to ne bo nič takega? NAS je za podatke. Server je za storitve. IMO ofc.

Ker je desktop desktop in ne server? Na to, da imaš server, ki se obnaša kot NAS, pa nisi pomislil? Obenem je NAS pogosto varčnejši od desktopa, torej je povsem smiselno, da nanj zmečeš stvari, ki niso tako kritične, za aktere je fino, da so na voljo "24/7", itd.

NAS je ponavadi res varčnejši, je pa zato tudi temu primerno (ne)zmogljiv. In pol ko preveč stvari na njega obesiš dobiš eno neuporabno počasno sranje, ki dela več stvari slabo kot pa eno stvar dobro :)

Vse kar hočem povedati je, da je podatke pametno ločiti od storitev. Ampak to se naučiš le takrat, ko ti tisti en server/NAS, kjer maš vse natlačeno, crkne.


Tega ne razumem čisto dobro. Če ti crkne en disk, je itak mirror image vsega na drugem disku, če crkna NAS, je vse še vedno na disku. Če crkne pa NAS in oba diska, potem pa jebiga, ampak za res uber pomembne stvari (vsaj jaz) ne rabim veliko prostora za backup backupa, filme in serije bi pa v tem primeru še 1x downloadal, ne bi bil konec sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Modri dirkač ::

Novi apollo lake J4205, pentium G4500T ali AMD 5370?

Bo pa NAS/HTPC z openELEC, na 1080p TV.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Da ti crkne nas in oba diska sploh ni tako neverjeten scenarij. En indirekten udar strele, z malo smole, je že dovolj!

TOP ::

AvtoR je izjavil:

Da ti crkne nas in oba diska sploh ni tako neverjeten scenarij. En indirekten udar strele, z malo smole, je že dovolj!

Ja res je sam moraš imeti RES veliko smolo in direkten udar kar pomen,da že stopi kable,ker drugače je ne možno tole.

AvtoR ::

Ne boš verjel, ravno lani poleti mi je skurilo NAS. K sreči sem imel kopijo na zunanjem disku. Strela je udarila 5m od hiše v cestno svetilko in jo razklalo na pol. Skurilo mi je tudi dve led plafonieri, ruter, 8 portno stikalo, squeezebox, usb hard disk in kot že omenjeno NAS. Na dveh ugasnjenih računalnikih pa so šli mrežni priključki na platah, drugače pa sta preživela...

TOP ::

Ja verjamem ker se je tole samo tebi zgodilo drugače jaz takoh izkušenj nimam je skurilo več vse živo sam diskov nisem še doživel.

hojnikb ::

http://www.theverge.com/circuitbreaker/...
tole bo pa fino za domače NASe, če bo res 85$
#brezpodpisa

trnvpeti ::

15mm thick

hojnikb ::

za custom nas bo vredu.
#brezpodpisa

Modri dirkač ::

Uff, tole je pa super, tile 2.5" diski so neprimerno tišji od 3.5".
Everybody lies!

trnvpeti ::

sem sel zmerit, v goflex net bi sel 15mm, torej 2x5T

s51as ::

Kako pa to da je 2.5" cenejši od 3,5" diska? Ali lahko pričakujemo da bodo tudi 3.5" diski tako poceni ali še cenejši?
It's just me myself and I

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

http://www.theverge.com/circuitbreaker/...
tole bo pa fino za domače NASe, če bo res 85$


5 kil prosim. Hvala.
Ampak 85e pri nas? Heh, slaba sala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

geizhals trenutno navaja od 222 EUR dalje, tako da 85$ mogoče čez leto dni...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

http://www.theverge.com/circuitbreaker/...
tole bo pa fino za domače NASe, če bo res 85$

Ne zgleda, kot da je namenjen za 24/7, obenem pa večina NAS-ov ni optimizirana za 2,5" HDD-je, torej nisi naredil kaj veliko. Pa ne vem kako je lahko 5 TB 2,5" disk nekje polovico cene 5 TB 3,5" diska (Hithachijev NAS 5 TB je recimo 180 €).

hojnikb ::

za domači nas nerabiš 24/7. Nastaviš ugašanje po določenem času neaktivnosti in je to to.

cena je pa res sumljiva ja. Mogoče so kej zasral v članku in so manjši modeli tolk
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

darkolord ::

Seagate :))

Ne hvala, bom kar preskočil ...

nikolahodin ::

Link og Geizhals pravi tole https://geizhals.at/?cat=hde7s&xf=1080_... o 5 tb hdd velikosti 2,5"

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

za domači nas nerabiš 24/7. Nastaviš ugašanje po določenem času neaktivnosti in je to to.

cena je pa res sumljiva ja. Mogoče so kej zasral v članku in so manjši modeli tolk

In se ti bodo 24/7 prižigali pa ugašali? (torrenti npr.?)

Kupiš NAS diske in jih goniš 24/7 pa nimaš problemov. Prižiganje in ugašanje je en izmed večjih problemov za mehaniko diskov.

Brane22 ::

Ne štekam zakaj bi toliko stiskal pri diskih, tudi če gre za domači NAS.

Valjda so ti podatki vredni več kot je razlika v ceni in se ne boš šel zaj, zato bi sam vdelal diske, ki so v vrhu zanelsjivostid anega razreda namesto takih, ki so pardeset € cenejši.

Prvič, ko ti bo disk odpovedal, boš imel za ene toliko dela, tudi če boš imel 100% backup.

Seagate baš ni neko ime, ki vzbuja zaupanje po defaultu, disk pa je čisto svež, brez testiranj in s posebej sumljivo nizko ceno.

Res ni vredno dati par € več za 4TB Red, Blue ali celo Green ?

Jaz bi se prej ozrl po ceni ostalih komponent, predvsem DIY cool and low-vibration racku za diske.

Dr_M ::


Res ni vredno dati par € več za 4TB Red, Blue ali celo Green ?


Ne, ker so se vecji drek.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane22 ::

Ne vem no.

Po mojih izkušnjah delajo lepo celo Greeni, če:

- paziš na kondije in vsaj osnovno kakovost napajanja
- paziš na oksidacijo kontaktov in jih periodično spucaš ( tudi kontakte med plato in ohišjem diska!)
- spelješ SATA kable lepo in ne uporabljaš 1m kablov za 10cm razdalje in jih en bundlaš
- poštimaš diske, da se en ugašajo ali vsaj en agresivno
- jih zmontiraš v okolje, kjer ni pogostih izpadov štroma, kjer so lepo hlajeni, dobro vpeti in kjer so vibracije diskov dušene in kjer ni hitrih temperaturnih sprememb.
- če jih poštarji niiso uporabljali za hokej, bejzbol in podobne hobije.
- ne prihaja do kondenzacije ali kakih drugih agresivnih vplivov okolja.

Brane22 ::

Mi je pa všoč nizka poraba. Manj ko 2W pri 5T modelu.

Kot je vbideti, gre večina tega v vrtenje krožnikov, nekaj tudi v kontrolo glave.

2.5 colski krožnik je manjši in počasnejši, a to za mnoge aplikacije ni pomembno.

PrimozR ::

Brane22 je izjavil:

Ne štekam zakaj bi toliko stiskal pri diskih, tudi če gre za domači NAS.

Valjda so ti podatki vredni več kot je razlika v ceni in se ne boš šel zaj, zato bi sam vdelal diske, ki so v vrhu zanelsjivostid anega razreda namesto takih, ki so pardeset € cenejši.

Prvič, ko ti bo disk odpovedal, boš imel za ene toliko dela, tudi če boš imel 100% backup.

Seagate baš ni neko ime, ki vzbuja zaupanje po defaultu, disk pa je čisto svež, brez testiranj in s posebej sumljivo nizko ceno.

Res ni vredno dati par € več za 4TB Red, Blue ali celo Green ?

Jaz bi se prej ozrl po ceni ostalih komponent, predvsem DIY cool and low-vibration racku za diske.

Red, Blue ali celo Green? A si to malo zamešal lestvico? Green je NO-NO! Blue je mogoooooooče pogojen za NAS, po tvojem pisanju par vrstic višje pa itak vzameš Red. No, lahko tudi Hitachi NAS.

hojnikb ::

za torrente je cist vseeno, ce crkne, zato se za take zadeve vzame najcenejsa zadeva po GBtu.

za vaznejse podatke mas pa cold backup na kaksnem prenosnem disku + cloud.zakaj bi se sral z nekimi dragimi diski za domaco uporabo, ce lahko glihtako odletijo

osebno sem mel v svojem nasu vedno poceni consumer 2.5" diske in od 3h kar sem jih mel v cca 10 letih se noben ni odletu. pa so vsi bli przgani prakticno 24/7
menjave so ble izkjucno zaradi potrebe po vec placa. trenutno mi ždi noter dobro leto star 1.75T seagate in z cca par ur downtimea laufa k urca
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Lonsarg ::

Razlike med najbolj in najmanj zdržljivimi diski se merijo v par procentih. Tak da ni baš važno kaj kupiš, je pa vžano da imaš backup;)

hojnikb ::

bolse 2 poceni diska k en drag :)
#brezpodpisa
««
26 / 118
»»