» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
108 / 110
»»

starfotr ::

Slo-tech.com že nekaj mesecev ni več. Iz meni neznanega razloga.

Lonsarg ::

IPv6 only mobilni internet bi moral omogočati tudi IPv4 povezljivost preko NAT64 (podpirajo vsi novejši operacijski sistemi, tako mobilni kot desktop). Vsaj po standardu je tako, tak da če to ne dela je to de-facto nedelujoč IPv6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bajar ::

Matevz96 je izjavil:

vinkop je izjavil:

meni tudi z verzijo 1.2.6 ne dovoli vnesti kode? mogoče zato, ker že koristim polovično naročnino za dve leti. To akcijo so imeli v marcu...


Bi rekel da je to problem, sem danes celi familiji urejal in nisem mogel vnesti kode tistim ki imajo že polovično.

Meni tudi ne pusti vnesti kode, čeprav nimam nobenega popusta več. Isto tudi enemu kolegu.
Sva pa oba že dolgo naročnika, mogoče zato.

starfotr ::

Lonsarg je izjavil:

IPv6 only mobilni internet bi moral omogočati tudi IPv4 povezljivost preko NAT64 (podpirajo vsi novejši operacijski sistemi, tako mobilni kot desktop). Vsaj po standardu je tako, tak da če to ne dela je to de-facto nedelujoč IPv6.


NAT64 ni privzeta nastavitev na IPv6 only omrežjih.

Tu imamo še vedno dual stack, kjer je v4 za CGNAT.

Prava zadeva je 464XLAT.

https://video.arnes.si/watch/LHkWOoUTYe...

Lonsarg ::

No sj v bistvu sem imel v mislih 464XLAT, samo nisem te kratice omenil. In sicer sem imel v mislih 464XLAT na client side. Vsi novejsi operacijski sistemi po mojem vedenju to ze samodejno pocnejo, ce zaznajo IPv6 only omrezje, tudi telefoni.

Operater mora tako postaviti zgolj NAT64 in zadeva deluje, vsa dodatna 464XLAT magija se pa izvaja client-side.

Skratka bodisi operater ponudi dual stack (cisto valid resitev), bodisi ponudi IPv6 only + NAT64. Ne sme pa ponuditi IPv6 only brez NAT64, ker potem ne deluje pol interneta.

IPv6 only brez NAT64 se vsaj 50 let ne bo mozen. IPv6 only+NAT64 pa je najboljsa resitev za 4G+ omrezja, ker je veliko manj komplikacij kot dual stack, pa tudi LTE standard je IPv6 focused.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Kodrnusa ::

A bi mi kdo kle znal povedat kako apnje na pametni uri za otroke nastimam prek smsa. Poznam eno k ji je ratalo. Sam meni slo.. ce je kdo uporabljal za kako kamero ali pametno uro. Na bobu mi ne morejo nocejo pomagat (debilizem)..
V glavnem apn nastimas tako da posiljas smse na doticno stevilko kjer hices na kartici apnje spremenit. Hvala za info.

estons ::

Ne vem konkretno za apn, meni je delalo brez tega (edit: in to na bobu), ampak s temle sem si pomagal, ko sem mulcu nastavljal tisto cheap otroško pametno uro:
https://kid-control.com/ufaqs/smart-wat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

svecka ::

bajar je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

vinkop je izjavil:

meni tudi z verzijo 1.2.6 ne dovoli vnesti kode? mogoče zato, ker že koristim polovično naročnino za dve leti. To akcijo so imeli v marcu...


Bi rekel da je to problem, sem danes celi familiji urejal in nisem mogel vnesti kode tistim ki imajo že polovično.

Meni tudi ne pusti vnesti kode, čeprav nimam nobenega popusta več. Isto tudi enemu kolegu.
Sva pa oba že dolgo naročnika, mogoče zato.


akcija je trajala s kodo za samo do 1.novembra, zato ne dela več.

vinkop ::

bob še ni pošiljal računov po mailu v mesecu oktobru ali samo jaz nisem dobil? Ponavadi sem dobil do 27. v mesecu na mail, danes pa smo že 2.11. pa še vedno nič?

BOCo. ::

vinkop je izjavil:

bob še ni pošiljal računov po mailu v mesecu oktobru ali samo jaz nisem dobil? Ponavadi sem dobil do 27. v mesecu na mail, danes pa smo že 2.11. pa še vedno nič?


Jaz sem prejel danes (pred kakšno uro).

predi ::

Jas sem dobil račun in imam "vip bob" zdaj 6 mesecev po 4,53€. Torej polovico akcijske cene paketa, kar pomeni, da bo po šestih mesecih nazaj na 8,99€. :D

fikus_ ::

Racun dobil danes, polovičko. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

predi ::

Hah. Zdaj so mi poslali SMS, da mi na vip bob decembra višajo prenos iz 15 GB na 80 GB. Marketing jim gre od rok, ni kaj.

Ganon ::

HoT-u so vrgli rokavico. Odlično, da imamo konkurenco.

Uradno obvestilo:

Z dnem 1. 12. 2022 se bodo zvišale količine prenosa podatkov na naročniških pogovornih paketih legendarni in vip bob. Na paketu legendarni bob se bodo količine povečale iz sedanjih 60 GB na 100 GB, na paketu vip bob iz 15 GB na 80 GB prenosa podatkov v Sloveniji. Cene paketov ostajajo nespremenjene.

Naročnikom paketov legendarni in vip bob bo količina samodejno povišana na dan 1. 12. 2022.

mtosev ::

Tole je kr velik skok gor.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

svecka ::

LEgendarni BOB je bil itak najboljša ponudba, ker ima neomejene smse in klice v vsa omrežja.

Pred tem je bil pa še en paket, pa se ne spomnim odličen, ki je vseboval max LTE hitrosti zastonj (drugače je bilo doplačilo 1 eur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Lonsarg ::

Me zanima koliko dolgo bo tale cenovna vojna hot in bob še špilala pri 10% letni inflaciji.

Recimo Telemach osnovni paket je šel v zadnjih 10 letih iz 6€ na 11€, bob in hot pa še kar držita iste cene od vekomaj (in to celo pri hkratnem pvoečanju prenosa podatkov). Enkrat se jima ne bo več finančno izšlo.

Groot ::

Upam sicer da se ne bom najedel zarečenega kruha, ampak vsaj pri Bobu dvomim v neke silne težave zaradi prenizkih cen. Za vsem skupaj je A1, ki z Bob ponudbo pobere stranke, ki iščejo poceni paket in ne potrebujejo financiranja telefona. Medtem, ko s svojimi primarnimi paketi servisira nasprotni spekter in tam pobira presežke. Plus potrebno je razumeti da tisti, ki so na Bob in Hot, so že tako bolj gibljivi posamezniki in bodo prej odšli drugam v primeru podražitev, kot pa tisti, ki so še vedno na klasičnih ponudbah ali pa vezani zaradi nakupa telefona. Zato se podražitve pri nizkocenovcih precej bolj odrazijo v osipu strank, kot pa na drugi strani ponudbe.

Je pa vprašanje bolj na drugi strani pri Hot, koliko dolgo bo tole še šlo.

fikus_ ::

Bob občasno ven daje nove pakete z več kolicinami za nekoliko visjo ceno, kot so pa pretekli paketi, ki niso vec v ponudbi. Ce greš racunat, so nekateri stari paketi cenejsi na enoto, ampak imajo tudi precej manj enot.
Mislim da imam Vip bob 5000+5000+15Gb , s 1.12 gre na 80 Gb, novejsi paketi imajo manj minut in sms ter vec podatkov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Ganon ::

Koliko časa mesečno namenite klicem? Hit bob (7,99€) ima 2000 minut, kar je 33 ur. Že to se mi zdi nepredstavljivo veliko, kaj šele 5000 minut. Veliko bolj so mi pomembni podatki, teh pa je čedalje več.

Magic1 ::

Jaz imam vip bob in koristim nekje 5% klicev, 0,1% SMSsov in 10%-20% podatkov. Po decembru bodo tudi podatki na 5%:))
Sam za 9€/4,5€ se ne splača menjat.
Magic

fikus_ ::

5000+5000 je izredno tezko porabiti, ponavadi pridem do nekje 10%, podatki 15 Gb pa odvisno koliko sem na terenu
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Alesg ::

Hej,
zamenjam dve bob prednaročniški kodi za 10EUR za 15EUR. Sem šel na naročniški paket in jih sedaj ne rabim. (Fajn bi bilo če ima ta oseba tudi N26 banko)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alesg ()

MArkusPrimus ::

Ja drugač je logičn, da obnavljajo stare pakete pri Bobu, ampak lahko bi dodali samo količine, ne pa dražili. V času, k folk nima....

Yellow ::

MArkusPrimus je izjavil:

Ja drugač je logičn, da obnavljajo stare pakete pri Bobu, ampak lahko bi dodali samo količine, ne pa dražili. V času, k folk nima....


Sej bob še nikol ni dražil? Dejansko dodajo sam količine, cena se ne spreminja

trojnis252 ::

Koda za 30% ob preklopu na bob: BTKJP
Lp, Luka

Ganon ::

Tisočkrat omenjeno. Namensko temo imamo.

Kode za popust

Jazzie ::

Sem v tujini (EU), prenos podatkov mi ne dela. Dva tedna nazaj sem naredila Factory reset, a sem zdaj vnesla APN nastavitve kot so navedene tu (Android): https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

Če se prav spomnim, je neka fora v teh nastavitvah. Lahko kdo pomaga?

toro69 ::

Si ponvnosu APN zresetirala telefon?

Jazzie ::

Prej nisem, zdaj pa sem, a ne pomaga. :( Sem že enkrat imela probleme s tem, pa se ne spomnim, v čem je bil trik.

Jazzie ::

Jazzie je izjavil:

Prej nisem, zdaj pa sem, a ne pomaga. :( Sem že enkrat imela probleme s tem, pa se ne spomnim, v čem je bil trik.

Evo zdaj ko sem popravila tudi nastavitve za mms pa dela. 👍🏻 Če bo kdaj komu pomagalo.

starfotr ::

Pri nastavitni: vrsta omrežja/protokol APN: IPv4

Je bolje če izbereš vrsta omrežja/protokol APN: IPv4/IPv6

fulgur ::

Lep pozdrav,

kdo ve, ali pri bobu podpirajo eSim? Če ne, to pomeni, da če kupim iPhone 14, ki ne podpira več fizične sim kartice, moram menjati operaterja?

Hvala za odgovor in lp

rafunc ::

Samo ameriške 14ice ne podpirajo fizične SIM.

amacar ::

Ne podpirajo esim.

fulgur ::

Kako pa lahko ugotovim ali tale telefon podpira tudi fizično SIM kartico?

https://www.amazon.de/MQ523ZD-A/dp/B0BD...

amacar ::

Imas zraven model napisan: MQ523ZD/A
In ja, podpira esim in fizicno sim.

fulgur ::

Super, hvala vsem za odgovore. :-)

starfotr ::

Kupi telefon za >1k€ in potem nima za naročnino pri "premium" operaterju. Svašta.

Pat_MaGroin ::

starfotr je izjavil:

Kupi telefon za >1k€ in potem nima za naročnino pri "premium" operaterju. Svašta.


LOL?

Ker 100GB in vse neomejeno za 10 eur ni OK, rabiš naročnino za 25 eur?

starfotr ::

Ker telefon za 300 eur ni OK, rabiš onega za >1k€?

Pat_MaGroin ::

Telefon za 300 in telefon za 1000 je razlika, vidna iz aviona.

Naročnina za 10 € in 25 € pa ne opaziš, ker ne porabiš nič od tega v celoti.

miko22 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Telefon za 300 in telefon za 1000 je razlika, vidna iz aviona.

Naročnina za 10 € in 25 € pa ne opaziš, ker ne porabiš nič od tega v celoti.


jaz imam telefon za 400€, pa se noben telefon za 1k ne more iti s tem.

Pat_MaGroin ::

Ti se kr tolaži :).

miko22 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ti se kr tolaži :).


https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...
Ko bo iphone zdržal teden dni brez polnjenja, ko bo iphone imel nočno snemanje, ko bo iphone odporen na vse....boš ti zaspal in sanjal, to kar ima moj.

starfotr ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Telefon za 300 in telefon za 1000 je razlika, vidna iz aviona.

Naročnina za 10 € in 25 € pa ne opaziš, ker ne porabiš nič od tega v celoti.


Seveda opaziš. Ni storitev, kot je esim.

Tako, da ne govorit, da ni razlike.

Lonsarg ::

esim ne vpliva na delovanja, zgolj na nabor mobiteov ki jih lahko kupiš (in zaenkrat so to še vedno vsi na Evropskem trgu).

starfotr ::

Pač ljudje mislijo, da je nizkocenovni enako kot premium. Ni.

Ni dodatnih storitev, ni poslovalnic, prioriteta je slabša, kot pri premium ipd.

Cena se pozna nekje.

Lonsarg ::

Čisto isto res ne. 10% manj v zameno za 50-100% manj denarja? Ja.

V zameno zato da nimaš esim (pa to je sam začasno stanje, ker pač nizkocenovci bodo to z nekajletno zamudo dobili) in poslovalnic dobiš za prišparani denar lahko telefon z konkretno boljšo kamero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

Pač imej nizkocenovca. Nihče ti ne brani.

Zakaj bi morale biti cene premosorazmerne?

Ali je telefon za 600 eur 2x boljši kot tisti za 300 eur? Ali je tisti za 900 eur 3x boljši, kot tisti za 300? Ni.
««
108 / 110
»»