» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
101 / 110
»»

Boštjan14 ::

Še moji dve kodi za popust:
MDH4S7
M8CNNS

https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

Rogue ::

Še moji kodi za popust, če komu prideta prav:

MJ9C43
M1CC12

Lp

Dzanko ::

Kodi za popust, če kdo rabi:
M9MZVV
MTKVZ8

Matevz96 ::

Prav tečni ste s temi kodami, če jo bo kdo potreboval bo že sporočil. Ni potrebe da spamate z njimi.
#hooldthedoor

mihael75 ::

30 % popust :)

MME84S
MSVV7S

lp

OmaDesala ::

Evo še moji:
MFK5DK
MAJ76T

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

A ni za te kode svoja tema?
Kode za popust

fat fuck ::

M4SVMR

M23BD7

Kodi za enoletni 30% popust na naročnino pri bobu.

Uruarua ::

Če kdo potrebuje kodo za BOB 30% enoletni popust naj piše na ZS.

jezek05 ::

Namerav prestaviti mobilno telefonijo iz T2 na drugega ponudnika. Vaše izkušnje z BOB-om? Tukaj gostuješ v simobilovem omrežju in ti ga prikazuje kot domače omrežje ali gostovanje?

darkolord ::

Bob dela bp. Prikazuje ga kot domače omrežje "bob".

fikus_ ::

Že nekaj let bo. Preveri še jakost signala A1.

miko22 ::

te kode, so samo za nove naročnike? Ali obstoječi tudi dobijo popust?

Kvinta ::

Kak so pri bobu tečni z sms-ji dobim 2 na dan kak se to izklopi prej ni blo tak8-O
A.C.A.B

Vm1999 ::

Na svojem profilu si izklopiš... jaz dobim samo kadar se povečajo količine na paketu - 1x na eno/dve leti.

Kvinta ::

Hvala o je to zdaj ne dobim nič več :D
A.C.A.B

Domz ::

Še moji kodi za enoletno 30% znižanje naročnine za nove naročnike BOB:
M6AV11
MCE7FJ

bosslipxx ::

Sem hotel danes uporabit, pa je akcija trajala samo do 30.9.2020 :(
slo-fishing.si

avtek ::

Trenutno sem še na A1, pa bi se prestavil na BOB.

Malce tuhtam kako bi sedaj speljal (obdržal številko). Prosim za popravek oz potrditev če razmišljam pravilno.

Najprej vse zrihtam (uveljavitev naročniškega razmerja, prenos telefonske številke itd), šele nato obvestim A1 o prekinitvi razmerja?
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

fikus_ ::

kupiš bob sim, se registriraš na bob strani in zahtevaš prenos številke (rabiš svojo davčno, številko zadnjega plačanega računa pri A1), po pošti dobiš pogodbo, jo podpišeš in vrneš. Potem ti javijo kakšen dan prej, ko bodo prenesli številko.

Če gre vse OK, je s tvoje stvari vse, kar moraš narediti.

(pisano po spominu izpred nekaj let, možno da je sedaj kaj drugače)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

avtek ::

U, super.

Hvala :)

Vm1999 ::

Tako je, pri menjavi operaterja (tako pri mobilnih, kot pri TV/internet ponudnikih) pri operaterju na katerega prehajaš naročiš storitev in oni potem sprožijo postopek prehoda. Prej preveriš, da nisi več vezan pri starem operaterju.

Številke pa obdržimo oz. se prenašajo med operaterji zdaj že kar nekaj let, verjetno več kot 10. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

starfotr ::

Tehnično gledano ne gre za prenos številke med A1 in bob, saj je to vse ena firma.

Prenos bi bil, če bi šlo za prenos med npr. telekomom in A1 ali podobno.

Tu je pa bob samo blagovna znamka od A1 in ni prenos, ker je ista firma. Pač pa je samo druga ponudba podjetja. Kot, da bi vzel drug naročniški paket.

Vm1999 ::

Ok, res je. Napisal sem glede prenosa številke na novega operaterja na splošno, če bi še komu prišlo prav....

Če se ne motim pa je postopek ob menjavi naročniškega razmerja (tudi med A1 in Bob) za uporabnika enak - potrebuješ davčno in št. zadnjega računa... kot je napisal fikus_.

MrStein ::

Točno tako. Bob je ločena ponudba (ne glede na lastniško strukturo) in je postopek tak, kot je omenil fikus.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slott ::

Ajde BoB....Hofr ma za 10e ze 100giga. Cmon you can do betternthan 35!

Yellow ::

Prve 3 mesece brez mesečne naročnine za nove uporabnike in nagradna igra -> www.bob.si/9-let

avtek ::

Top, sploh nisem vedel. Ravno zjutraj sem šel kupit Bob SIM, da si uredim. :)

Vedran ::

Ali je dovoljeno SIM kartico na kateri je aktiven paket drzni bob (35GB) včasih uporabljati v LTE modem-u samo za prenos podatkov?

harvey ::

Vedran je izjavil:

Ali je dovoljeno SIM kartico na kateri je aktiven paket drzni bob (35GB) včasih uporabljati v LTE modem-u samo za prenos podatkov?

Zakaj bi bilo pa nedovoljeno, pokuril boš 35 GB in to je to. Če boš pa več, ti bodo pa obračunali po ceniku.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Vedran ::

Vem da je v preteklosti Telekom Slovenije blokiral prenos podatkov ali dodatno zaračunaval, če si na telefonu imel dostopno točko za prenosnik ali tablet in pač zato sem vprašal.

Lonsarg ::

Uporabljal v LTE modem ni isto kot prenosna točka. Uporaba v LTE modem je isto kot bi mobitel menjal s stališča operaterja in to nikol ni bil problem, prenosna točka pa je rutanje dodatne naprave skozi eno napravo.

Ni pa trenutno ne eno ne drugo pri nobenem operaterju v SLO na kakršenkoli način blokirano ali zaračunano ekstra, oziroma mislim da celo nikjer v EU ne.

Vedran ::

Obstoječe (v oklepaju) in od 1.1.2021 nove meje pravične rabe prenosa podatkov v EU/EEA gostovanju:

magični bob (6230 MB) 8388 MB
hit bob+ (3833 MB) 4471 MB
VIP bob (5272 MB) 6150 MB
hit bob (3833 MB) 4471 MB
drzni bob (4792 MB) 5591 MB

TelemachSLO ::

zdravo

kodo za popust so se mogoce aktualne ?

LP

XS!D3 ::

Lonsarg je izjavil:

Uporabljal v LTE modem ni isto kot prenosna točka. Uporaba v LTE modem je isto kot bi mobitel menjal s stališča operaterja in to nikol ni bil problem, prenosna točka pa je rutanje dodatne naprave skozi eno napravo.

Ni pa trenutno ne eno ne drugo pri nobenem operaterju v SLO na kakršenkoli način blokirano ali zaračunano ekstra, oziroma mislim da celo nikjer v EU ne.

Prazaprav je tehnično gledano uporaba LTE modema praktično ista stvar kot dostopna točka. V obeh primerih ima bodisi telefon ali namenski LTE modem vlogo usmerjevalnika, ki od operaterja pridobi naslov IP, napravam, ki so priklopljene nanj, dodeli vsaki svoj naslov (ponavadi s pomočjo vgrajenega DHCP strežnika), potem pa posreduje pakete med njimi in zunanjim svetom ter izvaja translacijo naslovov aka NAT (in verjetno zraven opravlja še funkcijo požarne pregrade, morda tudi strežnika DNS, itd.) oziroma kot si sam po domače poimenoval gre za "routanje dodatne naprave skozi eno napravo". Tudi če bi operater preverjal recimo TTL ali delal detekcijo hotspota na podlagi fingerprintinga prometa, bo zadeva izgledala enako. Razlika je samo v tem, da LTE modem sam po sebi za razliko od telefona ne komunicira kaj dosti z zunanjim svetom razen za kak updatea, ampak tehnično gledano, gre pa za eno in isto stvar samo primarna vloga naprave je druga.

KTr1sk ::

TelemachSLO je izjavil:

zdravo

kodo za popust so se mogoce aktualne ?

LP

do konca septembra so veljale
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hopsy ::

Dbest operater v slo. IMHO
Možna predčasna ponovna aktivacija paketa če porabiš vse podatke (predplačniški paket). Kapo dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

Slayer69 ::

A še komu ne delajo MMSi na Xiaomi napravi (Redmi 8A)?

Do nekje junija letos je vse delovalo BP, potem pa je nehalo (brez kakih sprememb nastavitev). Sem pogledal APN nastavitve in so spet nazaj na "simobil" (sklepam, da je to operater nekaj pushal naprej, ker uporabnik ni nič spreminjal?). Sem popravil na "stare" bob nastavitve -> ne dela. Pogledam nastavitve na njihovi spletni strani (vidim da so drugačne kot prej) poizkusim še te-> ne dela. Kličem na support, mi povejo spet neke tretje -> ne dela. Kakšna ideja kaj bi še lahko bilo?

Sem po njihovem nasvetu to SIM kartico dal v drug telefon (Huawei) in z istimi nastavitvami kot so bile na Xiaomiju deluje normalno.

fikus_ ::

Pri teh MMSih se pri Bobu včasih zatakne. Sem v začetku leta menjal telefon in dela brez kakšnih dodatnih nastavitev, tujine in MMS še nisem preizkusil.

Primerjaj s tem:

ime mms
apn mms.simobil.si
vrata 9201
upor. ime simobil
geslo *******
strežnik ni nastavljeno
stor. center za mms http://mmc
strežnik proxy za mms 80.95.224.46
vrata mms 9201
mobilna koda drž. 293
koda mob. omr. 40
. . .
vrsta apnja mms
protokol apn IPv4
protokol gostovanja apn IPv4
. . .

Vm1999 ::

fikus_ je izjavil:

Pri teh MMSih se pri Bobu včasih zatakne. Sem v začetku leta menjal telefon in dela brez kakšnih dodatnih nastavitev, tujine in MMS še nisem preizkusil.


Se pravi nisi probal tujine in MMS. Kaj potem praviš da dela? :)
Če ti piše internet.simobil v nastavitvah, ni prav.
Navodila so na bob strani.

Ne vem zakaj je to še vedno potrebno ročno nastavljat, vsakič ko menjamo telefone za družinske člane, moram ročno vpisovat.

Vm1999 ::

Slayer69 je izjavil:

Kakšna ideja kaj bi še lahko bilo?


Si dodal/ustvaril novo pravilo za APN nastavitve in po nastavitvah ponovno zagnal telefon?
To je edino, kar mi pride na misel.

fikus_ ::

vm ne se razburjat, sem napisal, da tujina ni preizkušena, v SLO dela.

Vm1999 ::

v SLO ponavadi vedno dela :) pri mms (in tujini) se pa zatakne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Slayer69 ::

Takole sem nastavil kot so mi rekli na supportu (podatki iz A1 strani in ne BOB / mimogrede sem poizkusil tudi z BOB nastavitvami pa isto ni delalo):

Ime: mms
APN: mms
Strežnik proxy: [Ni nastavljeno]
Vrata: [Ni nastavljeno]
Uporabniško ime: [Ni nastavljeno]
Geslo: [Ni nastavljeno]
Strežnik: [Ni nastavljeno]
Storitveni center za sporočila MMS: http://mmc
Strežnik proxy za sporočila MMS: 80.95.224.46
Vrata MMS: 9201
Mobilna koda države: 293
Koda mobilnega omrežja: 40
Vrsta preverjanja pristnosti: PAP
Vrsta APN-ja: mms
Protokol APN: IPV4
Protokol za gostovanje APN: IPv4
Omogoči/Onemogoči APN: APN omogočen
Nosilec: Ni navedeno
Vrsta MVNO: [Ni nastavljeno]

S temi nastavitvami na Huaweiu dela, na Xiaomiju pa ne (z isto SIM kartico).

Glede: "Ne vem zakaj je to še vedno potrebno ročno nastavljat, vsakič ko menjamo telefone za družinske člane, moram ročno vpisovat."
Tole se popolnoma strinjam - skrajno uporabniku NEprijazno (ne vem kako naj bi si to neka starejša oseba, ki tehnično ni najbolj podkovana, nastavljala sama)... in ko bi bilo vsaj "samo" to, da ko se menja telefon ... fora je da to je delal že na tej napravi pa so zgleda oni neki spreminjali in ne dela več (ker sem videl da so se stare nastavitve, ki sem jih že moral nastavljati ročno povozile s tistimi "simobil" nastavitvami, ki so že ultra stare -> torej takšne kot jih piše "fikus_" in ki se tudi pojavijo, če daš "default")

Glede: "Si dodal/ustvaril novo pravilo za APN nastavitve in po nastavitvah ponovno zagnal telefon?"
Ja pobrisal sem vse obstoječe APNje, ustvaril nove (s podatki opisanimi zgoraj) in ponovno zagnal telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

Vm1999 ::

Glede na to, da imaš Xiaomi-ja poskusi še eno stvar - zamenjaj SIM režo (slot).
Malo verjetno, da bo kaj pomagalo, ampak sam sem moral pri Redmi Note 5 občasno prestavit SIM iz enega v drug slot, ker mi je telefon nehal pošiljat SMS-e.
Imaš MIUI 12? Preveri, da je vklopljen "auto-download MMS" v nastavitvah SMS aplikacije. Pri sistemskih nastavitvah na MIUI 12 tega ne najdem več.

Sem imel včasih Huawei P9 Lite in ja, v SLO je vse delovalo brez nastavljanja, tako MMS kot internet. Sem šele ob prestopu meje ugotovil, da je treba oboje nastavit.
Po drugi strani pa so zdaj v družini na Bob-u Poco F1, Poco F2 in pred tem Redmi Note 5 - in pri vseh deluje.

Vm1999 ::

Pri meni je ta razlika:

MMS proxy: 080.095.224.046
Vrsta preverjanja pristnosti: [ni nastavljeno]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Slayer69 ::

Huh ne vem katera verzija je (ne gre za moj telefon)... bom preveril in tudi poizkusil naredit te spremembe, ki si jih napisal.
Hvala.

Drugače pa auto-download mislim da je vklopljen. Ampak tudi, tudi če ne bi bil, pomoje ne bi smelo igrati vloge, ker pač kaže ikonico, da je prišel MMS in potem lahko ročno sporožiš download in samo vrti tist "loading" krogec v nedogled, zgodi se pa nič ne.

fikus_ ::

Preveri še enkrat to:
Strežnik proxy za sporočila MMS: 080.095.224.046

Slayer69 ::

Sem dopisal še te nule in poizkusil brez PAP preverjanja pristnosti... ampak na Xiaomiju še vedno ne deluje. Poizkusil sem tudi zamenjati sim v slot2 in je isto.
Še kakšna ideja kaj bi lahko bilo?

Aja drugače verzija MIUI pa je 11. Sem pa opazil, da ima system update (sicer mi je bilo čudno, ker se mi zdi je št verzije nižja kot sedaj pa v imenu ni "global" -> sem vmes že pozabil točna imena, lahko pa še enkrat pogledam, če je pomembno). Je pa update velik 1.7gb kar se mi je zdelo tudi veliko za nekaj kar izgleda kot nek minor update (pač ne gre na 12). Kakšna ideja kaj je to? Da ji ne bo naložilo kakšne kitajske verzije ;)

starfotr ::

Nule spredaj niso važne.

https://www.bob.si/upload/SettingsMMS/A...
https://www.bob.si/upload/SettingsMMS/A...

Tule so uradne nastavitve, še enkrat pojdi skozi njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()
««
101 / 110
»»