» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
96 / 110
»»

Lonsarg ::

Ni nekega hudega kavlja, razlika je bila leta nazaj 30% med nizkocenovci in "velikimi" in si pač za to razliko dobil malo večje max hitrosti ter večjo firme kar eni vidjo kot velik plus, no pa fizične poslovalnice, to dejansko je malenkost plusa, ampak operaterja pa košta to vzdrževat.

No ta razlika je potem začela naraščati, nizkocenovci(predvsem Bob) so z leti dajali vedno več v iste pakete, "taveliki" pa so tanajbolj cenovno občutljive stranke že itak izgubili in so se odločili počasi dvigovati cene (češ če nekdo pri 30% razlike ni šel stran tudi pri 50% ne bo). Potem pa je prišel še HoT in cenovna vojna med nizkocenovci in smo zdaj tle pri skoraj faktor 2 razliki za praktično isto zadevo.

Sem spravil na BoB že nekaj časa nazaj širšo familijo, zdaj pa še preostanek ko je prišla ta akcija :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Vm1999 ::

Jaz tudi ne razumem kolegov, ki se zgovarjajo na "boljšo" storitev pri A1/Telekomu za dvokratnik cene. Potem je tu še razlog, da so se ravno vezali za telefon, ker je bil zelo ugoden (ne verjamem)
Moje izkušnje z bob-om zaenkrat pozitivne, naročnik že nekaj let.

Catch bi bil v tem, če potrebuješ MMS-e in Moneto (čeprav se mi zdi, da Moneta zdaj je, se motim?).
LTE je po novem 50/10, vsaj v mestih, tako da še en razlog za prehod.

Drugače mi je pa vseeno, kar naj folk plačuje 20-30 eur za pakete, če jim paše...

Če kdo potrebuje kodo za popust 1 leto na naročnino, naj me kontaktira na ZS, na voljo imam 4 kode.

dexterboy ::

Evo, sem danes dopoldan pregledal ponudbe in cenike, hvala še enkrat za odgovore.
EDINA pomanjkljivost BOBa je v stroških MMS-ja, ampak tiste 4 cente pa res ni pogrebni zavod.
Sploh jih pa ne pošiljam mnogo, mogoče 20 na mesec.
Na A1, ko je bil še Simobil, sem imel enkrat 50% nižjo naročnino, če sem se zavezal še za dve leti.
Sedaj mi pošiljajo neke akcije za 30% če pripeljem drugega.... bla bla bla.
Tudi še bi šel na novi paket, mi je z E računom še vedno 18 evrov na mesec.
BOB je 11 na mesec. Razlika je 7 evrov x 12 mesecev je to na leto že... lepa ozimnica ;)

Dodatek; Moneta je sedaj tudi pri BOBu. To sem preveril, ker jo redno uporabljam.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Ja, ko sem jaz računal, se ugotovil da mi pride razlika za ene gume za avto na leto =)

strom_15 ::

To je res, če ne upoštevaš, če vzameš telefona k naročnini.

Ganon ::

Zakaj ljudje ostajajo pri "običajnih" operaterjih? Da imajo opcijo obročnega odplačevanja telefona. Ne zavedajo pa se, da je sama naročnina dvakrat dražja in da tudi trgovine ponujajo obročno odplačevanje telefonov.

MrStein ::

So še druge razlike, čeprav za 75% uporabnikov ne preveč pomembne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dexterboy ::

Katere pa? Prijatelj mi je razlagal, da A1 (Simobil) NAČRTNO povezuje naročnike na najbližje bazne postaje, BOB-ovce pa preklaplja na bolj oddaljene bazne postaje... kar skorajda ne morem verjeti. V tem primeru se ti baterija hitreje prazni in to bi sigurno že kdo objavil. Bi "završalo" po socialnih omrejih.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

destroyer2k ::

Greš recimo v zda, imaš 1gb brezplačen prenos podatkov (odvisno od paketa). Glede eu prenos podatkov imaš načeloma več jih, kot pri teh nizko cenovnih rešitvah. Če ne potrebuješ tega, potem je bob, hot bolša izbira.

Lonsarg ::

Če imaš pakete ki niso poosebno dragi (do 20€ na mesec) dobiš bolj jalove ponudbe tistih telefonov. V najbolšem primeru si 50€ na plusu (ekvivalent 2€ na mesec) če res izbereš točno tistega, ki je najbolj subvencioniran. V glavnini primerov pa si na istem ali celo slabšem kot v prosti ponudbi.

MrStein ::

dexterboy je izjavil:

Katere pa?

VoLTE, VoWiFi, SIP -- če se omejim samo na osnovno funkcijo telefoniranja
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vm1999 ::

strom_15 je izjavil:

To je res, če ne upoštevaš, če vzameš telefona k naročnini.


Ne vem, če to ravno drži... ponavadi preplačaš telefon z naročnino. Prosim za kakšen konkretni primer, kjer je telefon cenejši, kot v prosti prodaji, ob upoštevanju višje naročnine.

lojzze1 ::

Je še kdo izgubil signal na bob omrežju?

AnjaNja ::

Deluje normalno. Vsaj opazila nisem, da bi kaj zmanjkalo.

Vedran ::

MrStein je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Katere pa?

VoLTE, VoWiFi, SIP -- če se omejim samo na osnovno funkcijo telefoniranja


VoLTE in VoWIFI trenutno ponuja samo Telekom Slovenije, funciji je vklopil mogoče pol leta do leto nazaj.
A1 ima to v načrtih da vklopi do konca tega leta.
Telemach in T-2 kot ostala dva operaterja z lastnim omrežjem pa tega nimata.
Tako da ni res da mali operaterji kateri nimajo svojega lastnega omrežje veliko zaostajajo za velikimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

strom_15 ::

A1 Si bi že lahko vklopil VoLTE in WoWiFi (saj so prvi izvedli klic preko VoLTE), ampak so se odločili zamenjati opremo in bodo ob novi opremi, ko bo zamenjava končana + testi (predvidoma proti koncu leta) začeli ponujati VoLTE in VoWiFi. Drugače pa ima plan tudi družba Telemach ponuditi VoLTE do konca leta.

p.s. še to BoB je nizkocenovnik od A1 (BOB ima tudi avstrijski A1 in Bolgarski A1).

Vedran ::

Dejstvo je da trenutno A1, Telemach in T-2 tega ne ponujajo, dejstva se štejejo.
Obljube pa nobenega ne zanimajo ker se lahko uresničijo ali pa tudi ne.
Kaj meni kot uporabniku pomeni da sta dva delavca A1 uporabljala VoLTE, če uporabniki tega ne morejo.
Pa tudi to da so kupili opremo mi nič ne pomeni saj bi lahko opremo leto nazaj kupili.

Uporabljam BOB (A1 omrežje, paket DRZNI) in sem za zdaj zadovoljen in ga vsakem priporočam.

V Avstriji pa lahko dobiš telefon ceneje v prosti prodaji kot pri nas prek operaterja.
Kupil sem decembra lani iPhone XS MAX v Metro-ju v Celovcu za 910EUR,
po tej ceni ga noben operater ne ponuja niti zdaj ko za 15 dni pride nov model.
Ziher se da tudi pri nas prek kake spletne trgovine dobiti poceni telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

MrStein ::

Dejstvo je, da "veliki" to ponuja, mali pa ne.
T-2 in Telemach pa nista ravno "velika".

Razen tega je to bil mali izbor od vsega. Če se komu da, lahko še drugo našteje. Jaz sem samo nakazal, da razlike so. Kako se vsak odloči, pa je njegova stvar.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

destroyer2k ::

MrStein je izjavil:

Dejstvo je, da "veliki" to ponuja, mali pa ne.
T-2 in Telemach pa nista ravno "velika".

Razen tega je to bil mali izbor od vsega. Če se komu da, lahko še drugo našteje. Jaz sem samo nakazal, da razlike so. Kako se vsak odloči, pa je njegova stvar.


Sem že napisal da je razlika od količine prenos podatkov v tujini. In recimo pri A1 paketih imaš pogosto vključeno 1gb prenos podatkov v izbranih državah: zda, kanada , avstralija itd. https://www.a1.si/seznam-drzav

Vedran ::

Ta 1GB prenosa podatkov v 38 državah sveta zunaj EU/EEA imaš ob doplačilu 4,99 EUR.
Ta storitev ni vključena v ceno paketa.

destroyer2k ::

Vedran je izjavil:

Ta 1GB prenosa podatkov v 38 državah sveta zunaj EU/EEA imaš ob doplačilu 4,99 EUR.
Ta storitev ni vključena v ceno paketa.


Edit: Sm pozabil da sem spremenil paket po dopustu. Tako da res je za tujino, ampak 5 evrov da ne rabiš gledat takoj za sim je vredno.

Zgodovina sprememb…

flameir ::

Če grem na Bob iz A1 zdaj ko je ta akcija. Koliko me pride menjava operaterja, ker pri HOT je kolikor vem zastonj? Hvala.

MrStein ::

Zapiranje računa na A1: ?? EUR (poglej cenik)
Obveznosti na A1 iz aneksa: ?? EUR (poglej svojo pogodbo)

Po želji:
prenos tel. številke: 5 EUR
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Vm1999 ::

Ko je napisal MrStein, preveris, ce imas kaksne pogodbene obveznosti, kot je npr. vezava.
Jaz bi dodal samo to, da prenos stevilke vedno uredis pri novem operaterju, h kateremu prehajas in ne zapiras racuna pri starem - pol ti pa res zaracunajo kaj, pa se zgubis stevilko :)

starfotr ::

MrStein je izjavil:

Dejstvo je, da "veliki" to ponuja, mali pa ne.
T-2 in Telemach pa nista ravno "velika".

Razen tega je to bil mali izbor od vsega. Če se komu da, lahko še drugo našteje. Jaz sem samo nakazal, da razlike so. Kako se vsak odloči, pa je njegova stvar.


Telekomu se ne tresejo gate zaradi A1 (simobila), tudi A1 se ne tresejo zaradi telekoma, pač pa se obema zaradi telemacha. Pač najhitreje raste, čeprav ne bi jaz nikoli imel tega.

Kaj je še razlika med nizkocenovci? Ja, če še greš biznis, moraš imet zanesljive storitve in podporo, zato je edina pametna izbira infrastrukturnega operaterja in to takega brez nacionalnega roamninga, ne pa česarkoli drugega, kot so te nizkocenovci ali preprodajalci ipd.

Za domačo uporabo je vseeno, če ne delajo zadeve zanesljivo, važno je, da je poceni.

shadowfax ::

flameir je izjavil:

Če grem na Bob iz A1 zdaj ko je ta akcija. Koliko me pride menjava operaterja, ker pri HOT je kolikor vem zastonj? Hvala.

Mene tudi zanima prehod v sklopu akcije, sicer s Telemacha. Torej 5€ za nov sim+prenos številke. Kaj se zgodi po enem letu? Pogodbo podpišeš za eno leto in greš brez obveznosti lahko spet drugam?

MrStein ::

Pogodba je za nedoločen čas.

5 EUR za SIM od Bob
+
5 EUR Telemach-u za prenos številke
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kebo ::

Telemach je dred časom računal tudi 12 € za prekinitev naročniškega razmerja, ne vem če je še tako.

Yellow ::

shadowfax je izjavil:

flameir je izjavil:

Če grem na Bob iz A1 zdaj ko je ta akcija. Koliko me pride menjava operaterja, ker pri HOT je kolikor vem zastonj? Hvala.

Mene tudi zanima prehod v sklopu akcije, sicer s Telemacha. Torej 5€ za nov sim+prenos številke. Kaj se zgodi po enem letu? Pogodbo podpišeš za eno leto in greš brez obveznosti lahko spet drugam?


Pogodba je za nedoločen čas in je brez vezave, tako da lahko kadarkoli greš brez obveznosti.

pviran3 ::

Se da še na bob nakazati več in potem vsak mesec odrežejo od preplačila? Ta mesec mi na položnici piše, da ni preplačila?

Vedran ::

Ali si pri BOB-u predplačnik ali naročnik?

pviran3 ::

naročnik

Vedran ::

Potem ne vem če lahko saj naročniki plačujejo po izdanem računu za storitve narejene v prejšnjem mesecu, lahko pa bi uredil trajnik.
Predplačniki pa lahko nakažejo več denarja in se trga vsakič za podaljšanje paketa ali za dodatne storitve.
Najboljše da pokličeš in vprašaš ali pa iščeš poravnavo če si v naredil preplačilo.

aborko ::

5 EUR za SIM od Bob
+
5 EUR Telemach-u za prenos številke

Ampak teh 5€ za sim od bob dobiš odšteto pr prvi BOB položnici če se ne motim.

shadowfax ::

aborko je izjavil:

5 EUR za SIM od Bob
+
5 EUR Telemach-u za prenos številke

Ampak teh 5€ za sim od bob dobiš odšteto pr prvi BOB položnici če se ne motim.


Na Telemachu so mi odgovorili, da je strošek prekinitve 10€ in 5€ še strošek prenosa številke.

To za 5€ za sim pri Bobu pa naj kdo drug potrdi/ovrže?

Vm1999 ::

5 eur je sim pri bobu, gor dobiš 100 enot (za predplačnike ali bob 4 cente), oz. ti upoštevajo teh 5 eur pri prvem računu, kot je ze nekdo napisal.
Pa če uporabiš kodo od nekoga do konca septembra, dobiš 1 leto 30 % popust na naročnino (piši na ZS, če potrebuješ kodo).

A Telemach računa strošek prekinitve? Iz bivšega Simobila se je šlo zastonj - seveda, če nimaš vezave.
Ta prehajanja med operaterji bi morala biti dandanes zastonj - samo pri novem operaterju podpišeš za prenos številke, s starim operaterjem pa se ne ukvarjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

XLapsus ::

To je napačna informacija. Ne upoštevajo več 5€ (oziroma sorazmeren delež) pri prvem računu.

Vm1999 ::

Se opravičujem za napako. Morda je bilo to prej, ko je bila SIM 15 eur in so upoštevali sorazmerni delež?

Torej pride prehod na Bob 5eur (SIM) + 5eur (prenos številke) + morebitne obveznosti pri starem operaterju.

AnjaNja ::

strom_15 je izjavil:

............

p.s. še to BoB je nizkocenovnik od A1 (BOB ima tudi avstrijski A1 in Bolgarski A1).


Seveda. Ista firma je, ista DŠ. BOB je nižje cenovna ponudba A1. S tem, ko so podražili pakete na si.mobil, ki sicer ponujajo več (mms, več prenosa, tudi 1gb v ZDa recimo...) so ponudili BOB. Zato tudi ne računajo prekinitve/prenosa, če iz a1 prestopiš k bob. Samo tiste 4-5 eur za prenos številke.

Vedran ::

BOB je blagovna znamka A1.
Račune izdaja A1, davčna številka je od A1.

A1 ponuja nekaj več v svojih paketih kot BOB, toda tudi paketi od A1 so bistveno dražji kot od BOB-a.
Prosim, nehajte s tem da A1 v svojih paketih ima 1GB prenosa podatkov v ZDA, ker to ni vključeno v paketih in ni zastonj.
Ta 1GB prenosa podatkov v 38 državah sveta zunaj EU/EEA imaš ob doplačilu 4,99 EUR.
Ta storitev ni vključena v ceno paketa, dodatno se plačuje.

BOB računa 4,99 EUR za nakup SIM kartice in s to kartico si lahko naročnik ali predplačnik,
lahko uporabljaš njihovo številko ali preneseš svojo staro.

BOB ti ne povrne stroškov prenosa številke ('nakupa' številke) pri starem operaterju.
To storitev zaračuna stari operater, dajalec številke in to stane 5 EUR.

Prenos številke ureja BOB, s tem uporabnik nima nič.
Če pa pri starem operaterju imaš še kake obveznosti iz vezave ali obveznosti zaradi nakupa telefona, to je pač treba poplačati, kot tudi če stari operater dodatno zaračunava preklic razmerja ali pogodbe, to vse mora uporabnik sam poplačati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Bezukhoff ::

En question, torej, si kdo lasti omenjeno napravo:
https://www.bob.si/ponudba-bob/bob-tele...

Je zaklenjena na njihovo omrežje, ter kakšna je zanesljivost delovanja, kakopak, za tiste, ki si tole stvarco tudi lastijo... :)

BOCo. ::

Od jutri naprej bo na voljo tudi uradna bob aplikacija.

https://bob.si/pomoc-in-informacije/bob...

aborko ::

Super, no sej tut moj.bob.si je imel enake funkcionalnosti, ampak tut posebaj app ne škodi.

Yellow ::

Aplikacija za android je na voljo https://play.google.com/store/apps/deta...

MrStein ::

Kaj se v app-u lahko naredi, česar na spletni stani moj.bob ne more?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aborko ::

Prijava s prstnim odtisom je ze ena taka stvar.

MrStein ::

Aleluja! Sem prodan.
(to bi teoretično šlo tudi na web-u, ali ne?)

(navdušen pa sem, ker imam en soroden app, ki za to še ni slišal in zahteva vtipkanje gesla oziroma PIN-a, kot da smo leta 1998)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mAXTER ::

Men ga na Google Playu ne najde ;((

SavoS ::

Tudi na Apple storu ga še ni
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

aborko ::

Verjetno je že gor, sam pravi link morate met (za android je par postov višje), drugače appa ne najde.
««
96 / 110
»»