» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
94 / 110
»»

_Denny_ ::

Hja, pri nekaterih ni možnosti za optiko in je tudi nikoli ne bo, zato treba iskati alternative...žal je to trenutno samo LTE.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

starfotr ::

Za tam, kjer ni nikakršne možnosti, so opcije, kot je LTE od telekoma, neomejeni ali A1 LTE na povsem ločenih frekvencah. Tam, kjer je DSL in LTE, je navadno mogoče dobiti hibridni modem.

Te USB modemi v teh paketih niso primerni za hišni net.

Neumno se mi zdi, da folk, ki ima npr. VDSL, optiko ali coax, prehaja na LTE. Sem že videl nekaj pacientov. Kao, da je ceneje.

shadeX ::

shadeX je izjavil:

shadeX je izjavil:

To sicer ni moje ampak od kolegice. Bila je na BOB kjer je imel 15GB podatkov in 3k minut ter SMS-jev (ali 5, ne spomnim se točnega paketa).

Sedaj je na novem bobu za 25GB (s tem mesecem), ampak je dobila SMS o prekoračitvi podatkov, prav tako je znesek računa skoraj 40EUR, kar ni normalno.

Drugih plačljivih storitev (ki bi višale račun) ni uporabljala.. samo to kar je zapisano. Je imel/ima kdo kakšen podoben problem?




Prišel je skupni račun v vrednosti 47EUR. Dodatna postavka za prenos podatkov znaša skoraj 800MB v vrednosti 26EUR. SMS-ji in opravljeni klici na prejetem SMS-ju štimajo s postavkami na računu, kot že rečeno podatki pa ne. Obvestilo se je BOB preko E-maila skupaj z dokaznim gradivom.

Kaj bodo odpisali, poročam.




Dobili odgovor in sicer preko SMS-ja, kjer sklepam, da so poslali uporabnikom, ki se jim je to zgodilo. Priznali so napako in odbili 11EUR. Ne vem od kje jim ta številka, ampak 26EUR je bila presežena postavka prenosa podatkov in toliko se tudi pričakuje, da se odbije oz. da v dobropis pri naslednjem računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

starfotr ::

Bob ima sedaj moneto.

Bob.si/moneta

Vedran ::

Katere APN nastavitve imate za BOB?
Meni je telefon potegnil Simobil-ove APN nastavitve za internet za BOB SIM kartico?
Dela pa vredu.
Do zdaj sem imel vedno Telekom-ovo SIM kartico.

starfotr ::

https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

Dela ti, ker ima A1 tako nastavitev, da v domačem omrežju dela, če imaš prave, neprave ali pa brez APN.

Takoj, ko prideš v tujino ti bo brez pravih nastavitev onemogočeno koriščenje interneta in MMS.

Master_Yoda ::

Se ima kdo problem s prijavo v moj bob? Napise mi: "nimaš pravic za prijavo v izbrano aplikacijo."

Geslo je 100% pravo, ce kliknem da sem geslo pozabil mi poslje zacasno, ko nastavim novo in kliknem shrani in se prijavi pa napise isto.

Bom moral jutri poklicati ce se ne-bo delalo da lahko placam poloznico.

Na druge 3 racune (sorodniki) pa se mi prijavi BP.
Dovie'andi se tovya sagain.

SavoS ::

Tud meni se dogaja isto, v dva računa se lahko prijavim, v enega ne...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

w4nkst4 ::

kot kaze imajo tehnicne tezave na serverju...tudi meni se ne prijavi

w4nkst4 ::

govoril sem za android aplikacijo bobmonitor...po posodobitvi normalno deluje...

Vedran ::

1. Ali BOB ima svojo uradno aplikacijo za pametni telefon (Android, iOS)?
2. Kako izklopiti opozorilo pred klicem na preneseno številko, saj na Moj BOB te možnosti ni?
3. Ali je sploh kje možno prek Moj BOB spletne strani včasih vklopiti ali izklopiti prenos podatkov v tujini?
4. Kako nastaviti podatke za MMS saj mi iOS ne ponuja možnosti za nastavitev MMS podatkov?

Kebo ::

Vedran je izjavil:

1. Ali BOB ima svojo uradno aplikacijo za pametni telefon (Android, iOS)?
2. Kako izklopiti opozorilo pred klicem na preneseno številko, saj na Moj BOB te možnosti ni?
3. Ali je sploh kje možno prek Moj BOB spletne strani včasih vklopiti ali izklopiti prenos podatkov v tujini?
4. Kako nastaviti podatke za MMS saj mi iOS ne ponuja možnosti za nastavitev MMS podatkov?


1. Ne
2. ???
3. Roaming v tujini lahko izklopiš na napravi, operater ti tega ne bo delal.
4. MMS se nastavi v nastavitvah za SIM kartico, nisem na iOS ampak sem 100% da se to da.

Vm1999 ::

Za iOS ti morajo oni poslat nastavitve. Poklici na bob.

MrStein ::

Kebo je izjavil:

Vedran je izjavil:

1. Ali BOB ima svojo uradno aplikacijo za pametni telefon (Android, iOS)?
2. Kako izklopiti opozorilo pred klicem na preneseno številko, saj na Moj BOB te možnosti ni?
3. Ali je sploh kje možno prek Moj BOB spletne strani včasih vklopiti ali izklopiti prenos podatkov v tujini?
4. Kako nastaviti podatke za MMS saj mi iOS ne ponuja možnosti za nastavitev MMS podatkov?


1. Ne
2. ???
3. Roaming v tujini lahko izklopiš na napravi, operater ti tega ne bo delal.
4. MMS se nastavi v nastavitvah za SIM kartico, nisem na iOS ampak sem 100% da se to da.

2. To je po defoltu izklopljeno, verjetno večina sploh ne ve, da to obstaja. (nekaj info o tem)
3. Pa ravno te dni so eni jamrali o porabi v tujini in nauku, da je to obvezno izklopiti pri operaterju (ker na napravi ni dovolj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Vm1999 ::

MrStein je izjavil:

Kebo je izjavil:

Vedran je izjavil:

1. Ali BOB ima svojo uradno aplikacijo za pametni telefon (Android, iOS)?
2. Kako izklopiti opozorilo pred klicem na preneseno številko, saj na Moj BOB te možnosti ni?
3. Ali je sploh kje možno prek Moj BOB spletne strani včasih vklopiti ali izklopiti prenos podatkov v tujini?
4. Kako nastaviti podatke za MMS saj mi iOS ne ponuja možnosti za nastavitev MMS podatkov?


1. Ne
2. ???
3. Roaming v tujini lahko izklopiš na napravi, operater ti tega ne bo delal.
4. MMS se nastavi v nastavitvah za SIM kartico, nisem na iOS ampak sem 100% da se to da.

2. To je po defoltu izklopljeno, verjetno večina sploh ne ve, da to obstaja. (nekaj info o tem)
3. Pa ravno te dni so eni jamrali o porabi v tujini in nauku, da je to obvezno izklopiti pri operaterju (ker na napravi ni dovolj)


3: Kaj? Ne razumem... izklopiš mobilne podatke na telefonu ali pa si v podrobnejših nastavitvah izklopiš samo roaming v tujini... zakaj bi to izklapljal pri operaterju?

w4nkst4 ::

tako je...izklopis roaming

Lonsarg ::

No, če smo iskreni bi res to lahko bilo avtomatsko s strani operaterji glede na cone držav kot pa ročno na telefonu ko prečkaš mejo in potem tudi kdaj pozabiš nazaj dat. Recimo default bi bil vklopljeno za EU izklopljeno ostali svet ali pa celo poconah.

GoogleFi je fajn ko imaš v skoraj 200 državah 10EUR/GB, v ostalih pa ti pač ne dela(ker bite eksotike ti itak v 5 minutah 250EUR te obrale.)

No ampak takih fajn nastavitev nima noben operater, edino kar imajo eni je popolna zapora za tujino ampak to lahko tudi z telefonom za stalno izklopiš če hočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sgdjkdlsugi4 ::

Pametni telefoni za pametne ljudi, to bom samo rekel.

starfotr ::

Izklop data na telefonu ni dovolj. Treba je izklopit podatke pri operaterju. Nujno, če se potuje izven EU.

Vm1999 ::

Zakaj točno? Bil sem npr. v Bosni in sem le ročno izklopil podatke na telefonu (ali pa morda roaming na samem telefonu).
Kolikor razumem, če izklopiš podatke na telefonu, telefon ne porablja podatkov.

Morda ne velja pri vseh telefonih?

MrStein ::

Ne, ne velja. Bom kar linkal na sporočila uporabnikov...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Bosna sploh ne vem, če že ima LTE. https://www.monitor.si/clanek/v-tujini-...

V glavnem, telefon vzpostavi ali poskuša vzpostavit sejo. Se sicer takoj prekine, vendar 10 eur/Mb, ob neugodnem obračunskem intervalu, se lahko hitro pozna na potabi podatkov in računu.

strom_15 ::

starfotr je izjavil:

Bosna sploh ne vem, če že ima LTE. https://www.monitor.si/clanek/v-tujini-...

V glavnem, telefon vzpostavi ali poskuša vzpostavit sejo. Se sicer takoj prekine, vendar 10 eur/Mb, ob neugodnem obračunskem intervalu, se lahko hitro pozna na potabi podatkov in računu.


Bosna ima od letošnjega aprila že delujoč LTE, vendar zaenkrat v zelo manjših območjih. Link: https://mtel.ba/Korisnicka-zona/Vijesti...

Vm1999 ::

starfotr je izjavil:

Bosna sploh ne vem, če že ima LTE. https://www.monitor.si/clanek/v-tujini-...

V glavnem, telefon vzpostavi ali poskuša vzpostavit sejo. Se sicer takoj prekine, vendar 10 eur/Mb, ob neugodnem obračunskem intervalu, se lahko hitro pozna na potabi podatkov in računu.


Se pravi, telefon na katerem si izklopil podatke, ti vzpostavlja sejo?
Osebno lahko govorim samo za Huawei (letnik 2016), s katerim sem bil 2x v Bosni in imel točno 0 mb prenosa, ker sem pač izklopil podatke na telefonu.
Trenutno s Xiaomi-jem (letnik 2018) v tujini, sicer znotraj EU, ravno tako nimam nobene porabe, vkolikor izklopim podatke.

Obratno, še problem je vzpostavit seje, če preideš na Bob, ker moraš nastaviti APN nastavitve. Verjamem pa, da imajo starejše generacije problem s tem... pri družinskih članih je vedno kaj vklopljeno... GPS, Bluetooth, Data, WI-fi... krivda na strani uporabnika.

Morda je čas za menjavo telefona... ali pa izobrazbo uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Ganon ::

Kako lahko telefon, na katerem izklopiš mobilne podatke, prenaša podatke? Kakšne telefone to uporabljate? :8)

MrStein ::

Saj je zgoraj lepo razlago v obliki članka prilepil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Želim vam samo dobro, da preventivno izklopite podatke pri operaterju, ne glede na telefon ali generacijo mobilne telefonije.

Vm1999 ::

OK, potem je možna rešitev tudi vklop preferiranja 2G/3G namesto LTE?

w4nkst4 ::

hmm verjetno bo drzalo da...enostavno se vedno ne verjamem, da se ti podatki kar sami od sebe vklopijo, ce pa ze bi moralo biti to sistemsko razvidno in tega ne bi smel zaracunavat...je pa verjetn problem tuki, ker tuj operater to zaracuna in bi biu pol minus za slo operaterja...

MrStein ::

Saj piše. Gre za delovanje VoLTE, kjer mora prenesti nekaj osnovnih podatkov. Tako kot pri prijavi naprave v 2G omrežje. In če mu recimo zvoni (pa ne dvigne).

Razlika je, da pri LTE to zaračunajo, ker pač niso razčistili zadeve.

Če se dogaja z 3G tudi, pa ne bi vedel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Pri pametnih telefonih je problem, ker se povezujejo in skušajo biti stalno online. Imaš lahko npr. 2000 sej v roamingu. Prenešeno skoraj nič, zaračunano zelo veliko.

w4nkst4 ::

nea stekam al pa sem pac zabit :)

ce imam data in data roAming izklopljen ne bi smelo biti nic stroskov...da se na tepefonu karkoli vklaplja brez mojega dovoljenja je nesprejemljivo...

Alexius Heristalski ::

bob ve za to, uporabniki pa verjetno šele, ko dobijo račun.

https://bob.si/ponudba-bob/tujina/ceniki

kako preprečiti nepričakovane stroške v gostovanju?
najlažji način za preprečitev nepotrebnih stroškov je ročni izklop prenosa podatkov v gostovanju na tvojem mobilnem telefonu oz. sprememba izbranega omrežja na 3G. kljub temu, da prenosa podatkov nimaš vklopljenega, lahko pride do samodejnega prenosa manjše količine podatkov. to se pojavi zaradi uvedbe LTE omrežja in njegovega delovanja, ta prenos pa se odšteje od zakupljene količine in zaračuna v skladu s cenikom izbranega paketa. v EU/EEA gostovanju ti stroški sicer niso veliki, v gostovanju v drugih državah pa to lahko nanese višji znesek.

v kolikor prenosa podatkov v gostovanju ne želiš uporabljati, ti svetujemo, poleg blokade prenosa v gostovanju, tudi spremembo izbranega omrežja iz LTE na 3G. samo tako si lahko zagotoviš, da tvoj telefon podatkov ne bo prenašal in preprečiš nastanek neželenih stroškov.

izbira blokade prenosa med gostovanjem:
IOS: Settings > Mobile Data Options > Data Roaming > OFF
Android: Nastavitve > Povezave > Mobilno omrežje > Podatkovno gostovanje > Vklop/izklop*

izbira omrežja:
IOS: Settings > Mobile Data > Mobile data options > Voice & Data > 3G
Android: Nastavitve > Povezave > Mobilno omrežje > Prednostno omrežje > 2G/3G*
nastavitve telefonov različnih blagovnih znamk, ki uporabljajo operacijski sistem Android, se lahko razlikujejo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nsa_ag3nt ::

Vm1999 je izjavil:

OK, potem je možna rešitev tudi vklop preferiranja 2G/3G namesto LTE?

Je zelo možno da pomaga, berem temo in sem šel gledati stanje tekoče porabe na bob strani, imam en kup sej z 0 KB prenosa (mobilni podatki so na OFF, omrežje 4g bob v Slo).Telefon sgs 3 lte.
Sem sedaj prestavil na 2/3g in ponovno preverim čez par dni.

Zanimivo da to prej ni delalo, nekje z marcem je začelo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Dvokim, da je to od marca. To je že skoz, odkar jr LTE.

w4nkst4 ::

torej da ponovimo...

gres v bosno in imas izklopljen data in data roaming imas pa LTE...nato bo na racunu lahko 100 sej po 0 KB in bo treba kej placat to? al more bit logicno vsaj nekaj prenosa?

starfotr ::

Seja se vzpostavi, obračunski interval je npr. 64 kb. Tudi, če je poraba 0,se ti zaokroži na vrednost intervala, ker se je seja vzpostavila. Primer, klic. Samo, da se ti klicana oseba javi in takoj prekine, se ti zaračuna cela minuta, ceprav nisi spregovoril besede. Minutni intervali, nategi stoletja.

Pa saj tudi, če je interval 1 kb, je problem, ker je 1 Mb 10 eur in hitro nabiješ račun, če ti telefon vzpostavi vec 1000 sej.

w4nkst4 ::

aha razumem kaj hoces povedat...sam ce je seja 0.0 ne smejo nic racunat...ce je pa 0.01 pa se fingira kot da je 64kb...tko bi mogl bit...oziroma mogl bi bit tko da se zaracuna tok k porabis. se strinjam nateg stoletja...bi bilo zanimivo prevert ce je bil ze kak postopek pred sodisci in kako so odlocili...pa saj rtv prispevek je pa isti nateg...placujes tut ce ne uporabljas...

starfotr ::

Ti v obracunu vidis 0,0. V resnici je pa lahko 0,0001,vendar ti tega ne vidis, vidi pa operater.

To je neodvisno od boba, vsi imajo isti sistem.

w4nkst4 ::

res nateg...sploh ni operaterja ki bi ze od starta racunou po dejanski porabi...in naj kdo rece da tu ni nobenih kartelnih dogovorov

Vm1999 ::

starfotr je izjavil:

Seja se vzpostavi, obračunski interval je npr. 64 kb. Tudi, če je poraba 0,se ti zaokroži na vrednost intervala, ker se je seja vzpostavila. Primer, klic. Samo, da se ti klicana oseba javi in takoj prekine, se ti zaračuna cela minuta, ceprav nisi spregovoril besede. Minutni intervali, nategi stoletja.

Pa saj tudi, če je interval 1 kb, je problem, ker je 1 Mb 10 eur in hitro nabiješ račun, če ti telefon vzpostavi vec 1000 sej.


Razumem, kaj hočete povedat. Morda sem imel srečo dvakrat v bosni, ali pa ni bilo LTE-ja - takrat nisem preverjal ali je bilo 2g/3g/4g omrežje. Nas je bilo pa več istočasno dol in ni nihče dobil obračunano, ker smo pač izkopili podatke na telefonu.

Zdej lahko pa obračate, kakorkoli želite...

Sicer pa bi, v primeru, da mi operater računa za seje z 0 mb podatki, jaz vložil reklamacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Vm1999 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

OK, potem je možna rešitev tudi vklop preferiranja 2G/3G namesto LTE?

Je zelo možno da pomaga, berem temo in sem šel gledati stanje tekoče porabe na bob strani, imam en kup sej z 0 KB prenosa (mobilni podatki so na OFF, omrežje 4g bob v Slo).Telefon sgs 3 lte.
Sem sedaj prestavil na 2/3g in ponovno preverim čez par dni.

Zanimivo da to prej ni delalo, nekje z marcem je začelo.


Se pravi, če ima operater dejansko zabeleženo sejo z 0 KB podatki, ne vidim zakaj bi potem kaj zaračunal zato... če je dejansko zavedeno 0 KB. Verjetno piše potem zraven znesek 0 eur, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

jukoz ::

Kaj zaene neumnosti govorite kle. Če imate izklopljen prenos podatkov, potem se podatki ne prenašajo.

Če imate VoLTE vklopljen, se vam govor (telefonski klic) prenaša preko LTE in torej plačate prenos podatkov. Izklopite si VoLTE in bo.

Glede na to da sem 4x letno v Švici bi že bankrotiral, če bi se mi telefon sam povezoval, ker prenos podatkov računajo po 10EUR/MB.

V zgoraj linkanem članku pišejo o VoLTE, tega si izklopite in bo.

BOB mislim da tega tako ali tako ne ponuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

starfotr ::

Ti bodi prepričan v to. Jaz pa nisem in izkušnje ljudi, ki jih pričaka račun govorijo drugače.

Vesel sem, da ti nimaš problemov. Če se boš pa obrnil na svojega operaterja s tem vprašanjem, če zadostuje izklop na telefonu, ti bo pa povedal, da za 100 % eliminiranje rizika je treba izklopit data pri njih, da telefon ni zadosti.

strom_15 ::

jukoz je izjavil:

Kaj zaene neumnosti govorite kle. Če imate izklopljen prenos podatkov, potem se podatki ne prenašajo.

Če imate VoLTE vklopljen, se vam govor (telefonski klic) prenaša preko LTE in torej plačate prenos podatkov. Izklopite si VoLTE in bo.

Glede na to da sem 4x letno v Švici bi že bankrotiral, če bi se mi telefon sam povezoval, ker prenos podatkov računajo po 10EUR/MB.

V zgoraj linkanem članku pišejo o VoLTE, tega si izklopite in bo.

BOB mislim da tega tako ali tako ne ponuja.


Vsaj v tujini zaentrat pri Telekom Slovenije (zaenkrat edini SI operater, ki omogoča VoLTE, do konca leta bo slika drugačna) ne omogočajo VoLTE gostovanja.

jukoz ::

Do sedaj sem imel 3 LTE telefone - nexus 5x, Nokio in HTC.
Z njimi sem bil vse od Nove Zelandije nazaj in nikjer, ampak nikjer mi ni telefon sam vklopil podatke in mi nekaj vlekel dol. Nikjer.

Če na telefonu izklopiš prenos podatkov ti podatkov ne bo vlekel dol.
Če imaš telefon rootan in ti ga nekaj biska je pa to nekaj drugega in je krivda na tebi, ne na operaterju. Operater tako ali tako samo vidi da je prenos podatkov tekel, s čim si se povezal je pa tvoja stvar.
In noben telefon ne dela nekih fiktivnih sej po 0kb.

starfotr ::

Prav. Vi imate dobre izkušnje. Ostali pač ne.

w4nkst4 ::

mislim, da je tu problem le pri VoLTE in ne LTE...nekdo ze omenil zgoraj...

starfotr ::

Tudi telefoni,ki ne podpirajo volte, so lahko problem. Scenariji:

1. mu izklopis data in ne izklopis, da v roamingu nima kaj delat.
2. Mu izklopis roaming, ne pa data.
3. Izklopis oboje.

4. Tocka 3+blokada pri operaterju je edino, kar zagotavlja 100 % varnost.

Te telefoni so muhasti, ni jim za zaupat.

MrStein ::

jukoz je izjavil:


Če na telefonu izklopiš prenos podatkov ti podatkov ne bo vlekel dol.

To trdiš ti. Nekdo, ki se na zadevo spozna (mobilni operater) pa pravi, ponavljam (prvič bilo, z virom, malo višje):

kljub temu, da prenosa podatkov nimaš vklopljenega, lahko pride do samodejnega prenosa manjše količine podatkov

Pa še od Telekoma:

Če imate izbrano omrežje LTE, se lahko kljub blokadi prenosa podatkov v nastavitvah mobitela zgodi, da pride do nepričakovanih stroškov. Do tega pride, ker se ob prijavi mobitela v LTE-omrežje včasih samodejno prenese manjša količina podatkov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
94 / 110
»»