» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
93 / 110
»»

jukoz ::

Meni tudi, na 3G gre 16/4, na 4G pa 20/1

Zbrkal so =)

Vm1999 ::

Mogoče je pa kdo vnesel zgornjo omejitev, za faktor 10 premajhno XD

EdoK ::

Pri meni je vse nelogično:
- ženin samsung A5 - 50/5 (včasih še več)
- otrokov samsung A5 - 30/1
- moj huawei 30/1

samsunga imata enake nastavitve, vsi na bobu. WTF. Bobovci preverite pri sebi, iščimo rešitev. Jaz imam dovolj za danes.

Krrokarr ::

Jaz danes sploh ne uspem priti nad 15/1. Pred "pohitritvijo" se mi je dejansko zdelo, da je hitrost višja, priznam pa, da nisem meril ...
Pisat bo treba ...

BOCo. ::

Na 4G imam 25/1, na 3G pa 28/6

AnjaNja ::

Kako pa to preveriš? kje vidiš? rabiš aplikacijo al greš na speedtest?

w4nkst4 ::

trenutno na 4g v centru lj 20/1

fikus_ ::

Merite s speedtestom ali s katero drugo zadevo?

stb ::

AKOS ponuja kar dober speed test in rezultate agregira na zemljevid (po ponudnikih) ter objavlja podatke pod Creative Commons licenco (če bi si kdo zaželel drugačne obdelave):
https://www.akostest.net/

Če ne želite zaupati državni agenciji pa priporočam OONI (Open Observatory of Network Interference), ki poleg hitrosti zaznava tudi cenzuro v omrežju:
https://ooni.torproject.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Vm1999 ::

Jaz preverim kar z mobilno aplikacijo Speedtest... mogoče ni najbolj natančno, ampak tako velik razkorak ne more biti.
Bojim se, da so kaj pogodbeno spremenili v razmerju z A1 in bo od zdaj naprej tako :/
Na email zaenkrat še niso odgovorili.

Yellow ::

Ena napaka je bila baje pa se je dans uredila. Prekineš sejo in bo delala nova hitrost.

Vm1999 ::

Imaš prav, ponovno deluje. V mojem primeru je to cca. 20/5 mpbs, proti 20/1 mbps v zanjih nekaj dneh.

Hvala za informacijo.

jukoz ::

Tako je, so uredili - trenutno 35/10, včeraj 20/1 =)

Krrokarr ::

Pri meni stalno okoli 20/1 na razlicnih lokacijah. Se vedno dalec od "oglasevanih 50/10, ampak dobro ...

fikus_ ::

Pravkar testiral 15/8. Obenem vzporedno DL updateov za telefon.

AnjaNja ::

no, defenitivno ga štrika nekaj. Trenutno je švoh, komaj 12 mbps dowlnoua in 2.86 uploada omrežje 3G.

BOCo. ::

Tudi jaz zdaj dosegam večje hitrosti UL. Hvala Yellow za info

MrStein ::

Kako prekineš sejo?
Airplane mode ON in OFF? Ali le mobile data OFF in ON?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vm1999 ::

AnjaNja je izjavil:

no, defenitivno ga štrika nekaj. Trenutno je švoh, komaj 12 mbps dowlnoua in 2.86 uploada omrežje 3G.


Za 3G, če gre za podeželje, so to dokaj običajne številke - vsaj take izkušnje imam sam. Na žalost.

Pa 4G, ti lovi?

AnjaNja ::

Prej je bilo hitrej. Pa sem šla dopoldan pol preverit in je bla pravzaprav solidna hitrost 30 downloada (s tem lahko komot brskam in se nimam kaj pritoževat). LTE nimam. 4g pa zgolj občasno, ponavadi preklopi na H in...frišno....normalen prenos. na 4g imam sedaj 49.5. mbs downloada, uploada pa 11.3. na 3g pa 21 uploada in 2,83 downloada....tak da zdaj je normalno, se nimam kaj pritoževat. prej je pa zaštrikal.

Stein jaz sem vmes za nekaj časa prekinila prenos podatkov.

Imam pa večinoma res 2G/3g prednostno omrežje izbrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnjaNja ()

w4nkst4 ::

na 4g zdej upload spet dela normalno 10...dl pa pac odvisno od obremenitve bazne postaje

mjakopa ::

Pozdravljeni! Nov Bob uporabnik tukaj... Vesel bom kakšne kode če ima kdo, da dobiva vsak en mesec đabe naročnino. :)

Krrokarr ::

Lahko poskusiš z "PF2NAB"

mjakopa ::

Krrokarr je izjavil:

Lahko poskusiš z "PF2NAB"


Zrihtano! ;)

Krrokarr ::

Heh, hvala! :) Če prav razumem, si mi v naslednjem mesecu prišparal 8 € ...

Pa srečno pri bobu! Jaz sem zdaj, ko so poštimali težave s hitrostjo in mi končno vklopili SMS zgrešeni klic, zelo zadovoljen.

mjakopa ::

Tako je. :)

Vglavnem sem kar nekaj dobrih stvari slišal in po moji razpredelnici skoraj najboljši price/performance, tako da vglavnem pričakujem dobro izkušnjo. :)

shadeX ::

To sicer ni moje ampak od kolegice. Bila je na BOB kjer je imel 15GB podatkov in 3k minut ter SMS-jev (ali 5, ne spomnim se točnega paketa).

Sedaj je na novem bobu za 25GB (s tem mesecem), ampak je dobila SMS o prekoračitvi podatkov, prav tako je znesek računa skoraj 40EUR, kar ni normalno.

Drugih plačljivih storitev (ki bi višale račun) ni uporabljala.. samo to kar je zapisano. Je imel/ima kdo kakšen podoben problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

starfotr ::

Klicni center/mail je pravi naslov.

Dokler ni računa, ne moreš reklamirat. Počaka naj račun, mogoče bo vse kul.

shadeX ::

Klicni center/mail je pravi naslov.


Vem to. Me sam zanima, če ima kdo kakšen podoben problem ker zgleda da gre za kak mogoče bug v sistemu.

yani2000 ::

Ja, jaz sem imel podobno.
Iz 4 cente sem šel na petko.
Do tekočega meseca je računalo, kot da sem še na starem paketu.
Pa čeprav je prišel SMS, da je nov paket že vklopljen.
Sem mislil, da je kje v pogojih, da se še ne preklopi takoj.
Se nisem veliko ukvarjal s tem, ker tudi račun ni bil velik.

shadeX ::

Sam ona ni porabila niti starega paketa, tudi če bi bil še v veljavi (15GB).

LeyaPrive ::

Meni se je nekaj podobnega zgodilo. Sredi decembra sem šla iz A1 na Bob. A1 ima foro, da lahko skensla pogodbo samo na koncu obračunskega obdobja in ti zato dodelijo eno x nadomestno cifo. Jaz te cifre nisem nič uporabljala. So mi pa potem preostanek meseca na BOB ves čas piskala sporočila od A1, da sem prekoračila prenos podatkov. seveda sem jih gladko ignorirala, ker naj bi imela na bob paketu več kot dovolj prenosa še na razpolago. Januarja pa mi je A1 poslal račun za te prenose. Je pa šlo za ene 6 €, ki sem jih raje plačala kot pa izgubljala čas z reklamacijami.

shadeX ::

shadeX je izjavil:

To sicer ni moje ampak od kolegice. Bila je na BOB kjer je imel 15GB podatkov in 3k minut ter SMS-jev (ali 5, ne spomnim se točnega paketa).

Sedaj je na novem bobu za 25GB (s tem mesecem), ampak je dobila SMS o prekoračitvi podatkov, prav tako je znesek računa skoraj 40EUR, kar ni normalno.

Drugih plačljivih storitev (ki bi višale račun) ni uporabljala.. samo to kar je zapisano. Je imel/ima kdo kakšen podoben problem?




Prišel je skupni račun v vrednosti 47EUR. Dodatna postavka za prenos podatkov znaša skoraj 800MB v vrednosti 26EUR. SMS-ji in opravljeni klici na prejetem SMS-ju štimajo s postavkami na računu, kot že rečeno podatki pa ne. Obvestilo se je BOB preko E-maila skupaj z dokaznim gradivom.

Kaj bodo odpisali, poročam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ganon ::

Pred nekaj leti sem imel aktivno številko pri Bobu in paket 4 cente. Nisem prekinil naročniškega razmerja, ko sem ga kasneje sklenil drugje. Zdaj bi šel nazaj, pa ne najdem več SIM kartice (tako ali tako se mi zdi, da je bila še navadna, velika). Koliko stane, če naročim novo in koliko stane, če prenesem svojo številko na Bob?

Krrokarr ::

Normalno kupiš bob SIM v kakšni trgovini/trafiki/bencinski za 4,99 eura, nato pa skleneš prek neta (imaš vsa navodila notri), in ponavadi za prenos stane le še tistih 5 evrov, ki jih sme za to zaračunati stari operater od katerega prenašaš številko.

Ganon ::

Saj pravim, da imam še vedno aktivno številko in aktivno naročniško razmerje (takrat ga nisem prekinil) pri Bobu. Samo SIM kartice ne najdem več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

starfotr ::

Pošlji mail s številko, naslovom in davčno, pa ti bodo na tvoj naslov poslali novo USIM zastonj.

predi ::

Na štajerskem koncu 4G down?

Vm1999 ::

Ganon je izjavil:

Pred nekaj leti sem imel aktivno številko pri Bobu in paket 4 cente. Nisem prekinil naročniškega razmerja, ko sem ga kasneje sklenil drugje. Zdaj bi šel nazaj, pa ne najdem več SIM kartice (tako ali tako se mi zdi, da je bila še navadna, velika). Koliko stane, če naročim novo in koliko stane, če prenesem svojo številko na Bob?


Prenos številke stane, kot je že nekdo napisal 5 eur, "menjava SIM kartice" pa je v ceniku zavedena 11 EUR.

Tako na hitro izgleda, da se ti bolj splača naročit novo številko in dobiš SIM 3v1 (sim/mini/micro) in dobiš še 100 enot na novi SIM.
Se pravi 5 eur nova SIM + 5 eur prenos številke.

Ubistvu te v primeru paketa bob4cente stane nova SIM le 1 eur, če računaš enote, ki jih dobiš zraven...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

starfotr ::

USIM je zastonj.

fikus_ ::

Če si imel še staro SIM, menjaš za novo USIM zastonj, samo pokliči bob pomoč 068 680 680, povej telefonsko št. stare SIM in boš dobil čez nekaj dni po pošti novo USIM. Preverjeno.

Ganon ::

Prav ste imeli. Poslali mi bodo novo SIM kartico, brezplačno. :D

_Denny_ ::

Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Magic1 ::

Sam ti pri prvi uporabi začnejo računat 80 centov na mesec. Ni glih najbolj uporabno, če zadevo uporabljaš zelo poredko.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

starfotr ::

Saj na koncu se bo od A1 razlikovalo samo še to, da ima A1 napis A1 na zaslonu, druge APN nastavitve, nižjo hitrost LTE, MMS posebej plačljiv, ne bo vezav in telefonov. Ostalo bo isto.

shadeX ::

Sej zato je HOT na našem trgu kar primerna izbira (sicer odvisno če uporabljaš bonbončke za katere si pripravljen dodatno plačat). Zadovoljen uporabnik že od samega začetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

Magic1 je izjavil:

Sam ti pri prvi uporabi začnejo računat 80 centov na mesec. Ni glih najbolj uporabno, če zadevo uporabljaš zelo poredko.


Se ze uveljavljajo nfc placila in z njimi vecja konkurenca, tisto moneta narocnino in placila si lahko telekom zatakne nekam..

_Denny_ ::

starfotr je izjavil:

Saj na koncu se bo od A1 razlikovalo samo še to, da ima A1 napis A1 na zaslonu, druge APN nastavitve, nižjo hitrost LTE, MMS posebej plačljiv, ne bo vezav in telefonov. Ostalo bo isto.

Če se kaj posvetujejo z avstrijskimi kolegi, bosta na koncu edini razliki napis in lastne APN nastavitve, ker v AT imajo telefone na obroke in vezavo. Upam, da tudi tu nekoč dobimo kaj podobnega njihovi gigabob unlimited tarifi, kjer za 25€ na mesec dobiš neomejen 40/10 LTE brez upočasnitev zaradi "pravične uporabe" in ostalega drobnega tiska...potem se takoj rešim Telekomovega bakra, ki iz meseca v mesec dela vedno slabše.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

starfotr ::

Pri nas imaš hot za 15 eur 200G.Če rabiš več, kupiš 2 simki in si na isti ceni.

Drugače pa ne vem, kaj imate vsi tak fetiš na mobilni net. Za 26 eur dobiš pri nas 100/100 optiko pri A1, 0a nimaš nobene omejitve, zanesljivost delovanja neprimerljiva z mobilnim netom, hitrosti pa tudi.

MrStein ::

Ja, dobiš, če imaš optiko napeljani po ulici, potem pa še po stavbi. Sicer pa ne dobiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
93 / 110
»»