» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
81 / 110
»»

SaXsIm ::

Hvala!
SaXsIm

pravnik ::

Zaradi kontradiktornih informacij naprošam nekoga, ki to res ve za odgovor - imam BobVIP paket. Torej tudi 15gb prenosa podatkov. Koliko od teh 15 gb lahko za roaming koristim na Hrvaškem? Hvala!

MrStein ::

Trenutno nič.
Od četrtka dalje pa vsaj 1962 MB (to je zakonski minimum, lahko pa Bob ponudi več, bodo skoraj sigurno do četrtka obvestili svoje o točnih cifrah)


Do takrat imaš v (EU!) tujini 6,1 centov na MB. Do količine 15GB, potem pa 4+6,1 centov, torej 10,1 centov na MB.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ZaLoMaT ::

Če kdo potrebuje, drugače lahko delete.
pozdravljen, bob ti posilja kodo VIPJP9J, katero lahko tvoj prijatelj, sorodnik ali znanec uporabi pri sklenitvi novega narocniskega razmerja na paketu vip bob, ki za le 8,99 eur na mesec vkljucuje 5000 minut, 5000 SMS sporocil in 15 GB prenosa podatkov v Sloveniji! koda je lahko koriscena 3x. pohiti, ponudba velja do 30. 6. 2017. vec na www.bob.si/vip-bob
. tvoj bob

Yellow ::

pravnik je izjavil:

Zaradi kontradiktornih informacij naprošam nekoga, ki to res ve za odgovor - imam BobVIP paket. Torej tudi 15gb prenosa podatkov. Koliko od teh 15 gb lahko za roaming koristim na Hrvaškem? Hvala!


piše pod "več o paketu vip bob": po 15.6.2017 bodo lahko naročniki tudi v državah EU/EAA koristili enako količino SMS in klicev, po preseženi zakupljeni količini pa se storitve zaračunajo po veljavnem ceniku. ob doseženih 1960 MB prenosa podatkov v državah EU/EAA se po 15.6.2017 ta zaračuna v znesku 9,394 EUR na GB, po preseženi zakupljeni količini pa se zaračuna po veljavnem ceniku.

MrStein ::

A kdo ve kaka bo cena klica v gostujočo državo po 15-em?
Do zdaj je bila cena enaka kot klic v Slovenijo, po 15-em pa ne vidim nikjer kaka bi naj bila (v bistvu nikjer ne najdem dobrega opisa stanja po 15-em, zgolj neki povzetki in brošure).

Yellow je izjavil:


ob doseženih 1960 MB prenosa podatkov v državah EU/EAA se po 15.6.2017 ta zaračuna v znesku 9,394 EUR na GB,

To pa zelo čudno piše. 1960 MB spada v zakupljeno količino in se nič ne zaračuna (dodatno).
Da ne omenjam male začetnice stavkov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

To so se verjetno zatipkali (do-->po) in bi moralo pisati:

se do 15.6.2017 ta zaračuna v znesku 9,394 EUR na GB,
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MacGyver141 ::

MrStein je izjavil:

To so se verjetno zatipkali (do-->po) in bi moralo pisati:

se do 15.6.2017 ta zaračuna v znesku 9,394 EUR na GB,


Nič ni narobe. Po 15.6 bo pač 1GB podatkov koštal 9.4EUR. Trenutno pa košta 1024MB tvojih enot + 1024MB * 6,1 centa/MB = 1024MB + 62.5EUR.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Aha, presežene količine misliš. To pa bi znalo biti.

Oziroma bolj točno:
do 2 GB - "zastonj"
2 do 15 GB - 9,394 EUR na GB
15+ GB - veljavni cenik, torej 61 EUR/GB

Če se nisem zmotil...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MacGyver141 ::

Možno, da je tako od 15GB naprej. Cena je pa gotov 0.04€/MB oz. 41 €/GB.

MrStein ::

Po kaki logiki?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Po wikipediji sodeč je lahko cena max 7,70 EUR/GB
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pravnik ::

MacGyver141 je izjavil:

MrStein je izjavil:

To so se verjetno zatipkali (do-->po) in bi moralo pisati:

se do 15.6.2017 ta zaračuna v znesku 9,394 EUR na GB,


Nič ni narobe. Po 15.6 bo pač 1GB podatkov koštal 9.4EUR. Trenutno pa košta 1024MB tvojih enot + 1024MB * 6,1 centa/MB = 1024MB + 62.5EUR.


Pa je to poraba za en mesec ali za eno leto? Piše če presežeš, ni pa navedenega obdobja.

MrStein ::

Vključene enote so od nekdaj na mesec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MacGyver141 ::

MrStein je izjavil:

Po wikipediji sodeč je lahko cena max 7,70 EUR/GB


Telekom ima tudi podobno ceno 9.2€/GB (0.2€ manj) ko presežeš določeno število MB.

neooo ::

MrStein je izjavil:

Po wikipediji sodeč je lahko cena max 7,70 EUR/GB


+ davek

rook912 ::

Danes me je Bob uspešno pregnal k drugemu operaterju. Po nekaj dnevnem lovenju operaterjev, pošiljanju problema k tehnikom in spet lovljenju operaterjev, so končno priznali, da je mogoče za nedelovanje interneta kriva njihova Sim kartica. In rešitev, ki jo ponujajo? Ali pošljem sim na servis in sem posledično par dni brez telefona, ali pa si na svoje stroške (11€) kupim novo sim. Hvala Bob in nasvidenje.

scipascapa ::

si šel na spar?

rook912 ::

Bolj verjetno HoT.

4knative ::

Srečno kekec. Ko se ti pokvari galaksi, pa fukneš iz hiše vse od Samsunga. Dobra logika. :)

RejZoR ::

Servis za SIM? SIM kartice so za njih kot skret papir. Zahtevaš novo, staro jim pa pošlješ če jo rabijo kaj analizirat zakaj je do tega prišlo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M@73Y ::

rook912 je izjavil:

Danes me je Bob uspešno pregnal k drugemu operaterju. Po nekaj dnevnem lovenju operaterjev, pošiljanju problema k tehnikom in spet lovljenju operaterjev, so končno priznali, da je mogoče za nedelovanje interneta kriva njihova Sim kartica. In rešitev, ki jo ponujajo? Ali pošljem sim na servis in sem posledično par dni brez telefona, ali pa si na svoje stroške (11€) kupim novo sim. Hvala Bob in nasvidenje.


samo za informacijo, meni internet ne deluje z default sim nastavitvami. Ko pa sem vnesel nastavitve iz bob spletne strani za nastavitev mms in interneta pa mi zadeva deluje brez problema. Telefon lumia 930.
..jump into psytrance tunnel..

rook912 ::

Ne. 99% je sim. Ne deluje v nobenem telefonu, druge Bobove Sim kartice delujejo v istih telefonih, z istimi nastavitvami. Saj razumem, da pride do okvare, samo prenos podatkov nikoli ni deloval na tem Simu, ne morem pa sprejet da je edina rešitev, da jim za nekaj dni pošljem Sim na servis ali pa, da si kupim novo. Zdaj, ko sem želel preklicati naročnino, pa je naenkrat zadeva šla v urgentno reševanje...

4knative ::

No vidiš, kako zelo si pomemben? Vreden si nove SIM kartice.

s1m0n ::

Torej 11€ - 5€ (prenos) = 6€ ? Za 6€ se tako komplicira namesto, da bi zgrabil novo SIM?

rook912 ::

Pač podpisal pri Bobu pogodbo, dobil nov Sim, ki ne dela. Sedaj je ena od možnosti, da jim plačam novih 11€ za nov Sim ali sem pač par dni brez telefona. Ne gre za 6€, gre bolj za princip, kaj bo na koncu bomo vidli. So pa bili vsi svetovalci izjemno prijazni, to je treba povdarit.

shuttle ::

a je možno da se bo vip bob po koncu meseca podražil?

bigbada ::

Kako to mislis?

Kolko vem do sedaj se noben njihov paket še ni podrazil. Vse je bilo isto za vedno. Dvomim da se bo. Odgovor je NE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

mumbo ::

a čem grem na bob morem obvezno kupit sim za 14,90 eur? se ga dobi kje ceneje? prenesel bi telefonsko iz telekoma, ker imam sedaj naročnino.

fikus_ ::

Žal, ni alternative, razen da dobiš od drugega Bob sim.
Imaš pa pri novi sim nekaj dobropisa.

shuttle ::

bigbada je izjavil:

Kako to mislis?

Kolko vem do sedaj se noben njihov paket še ni podrazil. Vse je bilo isto za vedno. Dvomim da se bo. Odgovor je NE.


ja na strani piše da je ponudba do konca meseca...kako politiko imajo drugače pa ne vem, ker jih ne spremljam.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shuttle ()

fikus_ ::

Ponavadi podaljšajo za kakšen mesec, ni pa se za zanesti na to.

RejZoR ::

Vip Bob je dobra ponudba. Podražil ga ne bojo, samo umaknil ga bojo iz ponudbe. Kar pomeni, da ga mogoče nekaj časa ne bo več možno dobit. Oz sploh nikoli več. Dokler ne bojo spet dal ven neke druge ponudbe.

Ko enkrat imaš nek paket ti ga ne spreminjajo več. Imaš lahko to zadevo dokler bo Bob obstajal. Pa kadarkoli lahko preideš na drug paket če se ti zdi nova ponudba boljša od tega kar že imaš.

Kar pa se tiče SIM kartice, ti ob naslednjih mesečnih naročninah odbijajo stroške, če ne porabiš v osnovi pridobljenih minut (skupaj s SIM). Men 2 mesca ni blo treba skor nič plačat za naročnino. Oz nek drobiž.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

shuttle je izjavil:

bigbada je izjavil:

Kako to mislis?

Kolko vem do sedaj se noben njihov paket še ni podrazil. Vse je bilo isto za vedno. Dvomim da se bo. Odgovor je NE.


ja na strani piše da je ponudba do konca meseca...kako politiko imajo drugače pa ne vem, ker jih ne spremljam.....

To pomeni le to, da bo ta paket na voljo sklenit le do konca meseca (dostikrat tudi podaljšajo). Ko ga enkrat skleneš pa ga imaš do preklica.
Magic

bigbada ::

shuttle je izjavil:

bigbada je izjavil:

Kako to mislis?

Kolko vem do sedaj se noben njihov paket še ni podrazil. Vse je bilo isto za vedno. Dvomim da se bo. Odgovor je NE.


ja na strani piše da je ponudba do konca meseca...kako politiko imajo drugače pa ne vem, ker jih ne spremljam.....


Izgleda slabo razumeš. To pomeni, da ponudba velja, da vzameš ta paket do konca mesca. Ne pa da se bo podražil po koncu mesca. Jezus.

shuttle ::

bigbada je izjavil:

shuttle je izjavil:

bigbada je izjavil:

Kako to mislis?

Kolko vem do sedaj se noben njihov paket še ni podrazil. Vse je bilo isto za vedno. Dvomim da se bo. Odgovor je NE.


ja na strani piše da je ponudba do konca meseca...kako politiko imajo drugače pa ne vem, ker jih ne spremljam.....


Izgleda slabo razumeš. To pomeni, da ponudba velja, da vzameš ta paket do konca mesca. Ne pa da se bo podražil po koncu mesca. Jezus.


na podlagi česa veš da ne bo isti paket možen kasneje po višji ceni?

RejZoR ::

Ker do zdej še nikol ni bil. Vedno so spremenil minutažo, SMS-e in prenose. Lahko da bo zelo podoben, da pa bo čist enak pa skor težko verjamem. Prej dražji s še več prenosi. Recimo za 12,99€ z 20GB prenosi in več klici/SMS-i. Al pa kaj podobnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

N0t0ri0us ::

enkrat so podražili ceno nekega paketa. Bil je v ponudbi nevem 1 leto, nato so dalo ven drugega in kasneje nazaj starega, ki pa je bil 1€ dražji od takrat. Stari naročniki pa so imeli še staro ceno, tako da starim naročnikom niso podražili.

Zaenkrat še niso telekom, ki so ponujali paket pomlad 2013 za vedno.. čez leto in pol so mi pa naredili optimizacijo, dodali 2 enoti za dodatne 3€. Sem pisal tržnemu inšpektoratu zaradi zavajanja potrošnikov, priložil sem jim dokument kjer je odebeljeno pisalo za vedno, nato pa mi ukinejo njihov paket.. Odpisali so, da preverjajo in da bom po zaključku obveščen o razpletu. To se v dveh letih ni zgodilo, poslal sem jim še 3 maile ampak odgovora nisem prejel. Še dobro da sem potem tudi odšel na bob :)

audio12 ::

koda za vip bob vipDT2k

Lonsarg ::

M@73Y je izjavil:


samo za informacijo, meni internet ne deluje z default sim nastavitvami. Ko pa sem vnesel nastavitve iz bob spletne strani za nastavitev mms in interneta pa mi zadeva deluje brez problema. Telefon lumia 930.

Jap to je tak tipičen primer razlik nizkocenovcev in velikih operaterjev. Veliki operaterji imajo svoje APN nastavitve prednaložene v raznih iPhonih, Androidih in ja tudi Lumijah (preverjeno z L930/950 na telemach, mobitel, simobil).

RejZoR ::

Bob je imel na SIM karticah Simobil podatke (močno dvomim, da jih poebej shranjujejo vendorji mobilcev). Verjetno se je s prehodom na A1 vmes kaj polomilo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DaLamari ::

No tudi jaz sem končno lahko prešel na bob (potekla vezava pri simobilu).
Danes ponoči se je naredil prenos številke in mi klici delajo brez problema. Prav tako sms sporočila.

Ampak vsakič ko grem na internet, dobim obvestilo: "PDP authentication failed".
Opazil sem da tudi nikakor ne dobim LTE signala kar je zelo čudno, glede na to da je bob na simobilovih antenah, kjer sem prej vedno imel LTE signal.
Sem tudi doplačal 1€ na mesec, da mam 100/40 povezavo in še vedno ne deluje.

Probal sem:
1.) Prenesti profil za iPhone na telefon
2.) Airplane mode
3.) Ugasniti in na novo prižgat telefon
4.) Pobrisati "network settings"
5.) Vzel ven sim kartico in jo dal nazaj not
6.) Ročno vpisati APN, uporabniško ime in geslo za internetne nastavitve
7.) Ročna izbira operaterja

Nič od tega mi ne pomaga.
Ko pa dam od simobila staro kartico notri, se mi takoj poveže na LTE in vse deluje.
Na bob pa dobim samo 3G povezavo in nič ne deluje.

Ima kdo še kakšno idejo? Na bob sem že klical, vendar lahko traja več dni preden bodo to njihovi sistemci preverili.

mitjau ::

https://www.bob.si/pomoc-in-vprasanja/n...

Ko sem jaz presedlal iz simobila na bob sem moral ročno popraviti APNje v telefonu. Pa čeprav sta isto "fizično" omrežje.. ;)
Preveri če imaš vpisane BOBove APNje. Na Simobilovih (A1) je meni internet sicer počasi(3G) delal, mms pa ne...

DaLamari ::

mitjau je izjavil:

https://www.bob.si/pomoc-in-vprasanja/n...

Ko sem jaz presedlal iz simobila na bob sem moral ročno popraviti APNje v telefonu. Pa čeprav sta isto "fizično" omrežje.. ;)
Preveri če imaš vpisane BOBove APNje. Na Simobilovih (A1) je meni internet sicer počasi(3G) delal, mms pa ne...


Te nastaviteve sem že probal in ni nobene spremembe.
Ko dam SIM kartico od sestre v telefon pa dela normalno (je tudi na bobu).
Tako da bo tole verjetno kar problem na njihovi strani.

N0t0ri0us ::

pokliči jih. običajno uredijo stvari hitro.

rook912 ::

No pa jim je uspelo popravit moj problem. Po nekaj dneh klicarjenja, posredovanja problema tehnikom, ki so problem "rešili", nesprejemljih predlogov rešitve in "grožnje" z menjavo operaterja, jim je uspelo zadevo popravit, brez nove sim kartice in brez pošiljanja sim kartice na servis. Očitno je bil problem ves čas izključno na njihovi strani.

DaLamari ::

N0t0ri0us je izjavil:

pokliči jih. običajno uredijo stvari hitro.


sporočam da je moj problem rešen.
Nekje ob 9h zjutraj sem opazil da je najdel LTE signal in od takrat naprej stvar deluje.

oemdzi ::

Kako odziven je info@bob.si, kakšne izkušnje oz. kdaj lahko pričakujem odgovor na mail, ki sem jim ga poslal v nedeljo ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

4knative ::

oemdzi je izjavil:

Kako odziven je info@bob.si, kakšne izkušnje oz. kdaj lahko pričakujem odgovor na mail, ki sem jim ga poslal v nedeljo ?


Okoli 2-3 dni.

bigbada ::

A kdo ve koliko bo približno zdaj položnica za ta mesec, ker sem prešel iz 12,92€ na VIPbob(8.99€). Sem pa spremenil na začetku junija. Koliko lahko pričakujem? Ali bo ta mesec še stara cifra?
««
81 / 110
»»