» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
71 / 110
»»

franckranc ::

Sami, hvala za hiter odgovor.
Nič nisem vprašal - sem naročil po e-pošti.

Zgodovina sprememb…

kuvanasarma ::

amacar je izjavil:

Sporočilo o nedosegljivosti.


haha, j***š takga operaterja k si pol nedosegljiv

Če te pa kdo nujno rabi pa pošlje sms, ki ga pazi! dobiš ko si dosegljiv ali pa te kasneje pokliče ponovno.
Shocking I know.

Da pa se cel čas meče ven ena arhaična funkcija kot razlog proti je pa že bolno.

pol je pa še mms? pi 3000Mb podatkov boš paže poslal mail. Shocking, I know!

amacar ::

Vse vredu s tabo?
Človek je lepo vprašal kaj manjka bobu in lepo smo mu odgovorili.

Katero funkcijo kdo potrebuje, se bo pa vsak sam odločil, ker je odvisno od posameznika ne od tega kar ti potrebuješ.
Nekateri ne razumejo, da imajo ljudje drugačne potrebe kot oni sami. Shocking, I know!

kuvanasarma ::

Ampak da to manjka Bobu je subjektivno mnenje uporabnika ki to funkcijo potrebuje.
Bobu to ne manjka, te storitve pač ne ponuja.

treba je zastopit razliko. Shocking, I know!

StarMafijec ::

Torej ne bob in ne super bob nimata potrdila o klicih v času nedosegljivosti?

Internet v tujini pa tudi ne deluje?

Šment.

fikus_ ::

DA
NE. Prave nastavitve moraš imeti.
Ni šment

StarMafijec ::

Pa se da doplačati SMS sporočilo o klicih v času nedosegljivosti?

PINki ::

Ne.

simonsimon ::

Pokritost v Ljubljani verjetno ni problem zato me pri BOBu predvsem zanima LTE internet. Se da normalno brskat, gledat YouTube,...al je pokritost in pa predvsem hitrost mobilnega interneta prilagojena nezahtevnim uporabnikom (zmanjsana/omejena). Odločam se namreč za prehod s Telekoma-Mobitel kjer problemov nimam, je pa razlika v ceni(25€ proti 11€) ta zaradi katere me vleče na BOB.
Se pravi LTE - je OK al ne?
lp
Simon

PINki ::

Vse deluje normalno hitro brez prekinjanj na youtube itd.

boolsheat ::

Simobilov (BOB) LTE je bolje pokrit od Telekomovega, več baznih in boljše frekvence... Edino preveri, če ti telefon podpira Simobilove frekvence, nekateri kitajci jih ne.

StarMafijec ::

Se kje dobi SIM kartico za majhen denar? Potem bi itak tja prenesel svojo staro telefonsko.

konspirator ::

Ena je na bolhi za 10 eur.
V razmislek: nova stane 15 eur, od tega dobiš 6.6 eur nazaj, če greš na naročnino (100 min pogovorov).
Kaj je potem ceneje ?

Za superbob: poglej, če so kje na netu še kode, ko dobi nosilec kode 1 eur nižjo narčnino 1 leto in nov uporabnik brezplačno simko (1 mesec nazaj delili kode).


od tu dalje
https://slo-tech.com/forum/t491735/p531...
--

Zgodovina sprememb…

SloLord ::

Menda ta akcija že mimo.
It is I, Leclerc!

Sami ::

SloLord je izjavil:

Menda ta akcija že mimo.



Akcija pripelji prijatelja je bila do 31.10.2016.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

RedDrake ::

Ok, tudi sam sem podlegel pritiskom glede varčevanja v družini (čeravno ni nobene potrebe po tem), in sedaj smo vsi na bob-u.
Jasno, mobilni podatki ne delujejo.
Nastavitve, ki jih imajo obljavljene na spletu meni ne delujejo.
Še ena zanimivost, gre za Samsung S4 mini, kupljen v tujini brez operaterja.
Če ponastavim APN nastavitve na "default" dobim notri simobilove apn-je (ki jasno ne delujejo).
Če samo dodam bob-ove, tudi ne deluje. Če vse pobrišem in dodam samo bobove, tudi ne deluje. Pravzaprav nič ne deluje.
Android kitkat btw.
Nikoli več ne bom šparal na par deset EUR letno just because.
Če ima kdo pravilne nastavitve, ki bodo delovale, se priporočam ...

Jazzie ::

poker93 je izjavil:

In kako ste kaj zadovoljni z bobom. Pač glede pokritosti z signalom in lte hitrostojo (je enaka kot jo ima simobilov uporabnik ?), ki ga ponujajo. Namreč bi prestopil, ker se 9 evrov na mesec kar pozna. 3000 enot je zame več kot dovolj, mogoče bi bila kriza le pri prenosu podatkov ampak sem pripravljen skleniti kompromis (no tudi sedaj ne pokurim tistih 4gb pri simobilu).

Meni je v redu zaradi cene in spletnega plačevanja. S signalom na domačem območju nimam problemov. Na nekaterih delih Slovenije pa mi internet dela zelo počasi.
Zelo, zelo me moti, da ni SMS obvestil o zgrešenih klicih ob nedosegljivosti. Sama bi rada kdaj telefon sklopila, pa ga potem kdaj ne (ali pa imaš prazno baterijo, ga izklopiš ponoči itn.), ker ljudje pričakujejo, da to obvestilo vsi dobimo in da torej veš, da so te klicali. Oče (ki je tudi na bobu) je vsakodnevno čez mejo, kjer signal je ali pa ga ni, in tako ob "nedosegljivosti" (ne sklopljen telefon, vendar brez signala) sploh ne ve, če ga je kdo klical.
Pogrešam tudi MMSe v zakupljenih količinah sporočil. Ja, imam aplikacije, kot so Viber in Whatsapp, ampak dosti mojih kontaktov tega ne uporablja. Pošiljanje prek maila pa le ni isto kot sporočila.

@RedDrake: Imam enak telefon, sicer kupljen v Sloveniji. Če mi poveš, kje so te nastavitve, ti lahko povem, kako imam sama nastavljeno.

RedDrake ::

Jazzie, se priporočam :)
Seznam APN točk je na:
Nastavitve (zavihek Povezave) -> Več omrežij -> Mobilna omrežja -> Imena dostopnih točk
Če imaš v angleščini, potem pa:
Settings (zavihek Connections) -> More networks -> Mobile networks -> Access Point Names
Potem odpreš tisto, ki ji je ime bob internet (ali kaj podobnega) in prepišeš vrednosti polj.
Brez sprememb greš ven samo s tipko nazaj pa se ne bo nič pokvarilo :)
Hvala že v naprej!

konspirator ::

Že vsaj 100x je bilo v tej temi napisano in poslikano, kaj moraš vnesti za apnje.
--

Jazzie ::

RedDrake je izjavil:

Jazzie, se priporočam :)
Seznam APN točk je na:
Nastavitve (zavihek Povezave) -> Več omrežij -> Mobilna omrežja -> Imena dostopnih točk
Če imaš v angleščini, potem pa:
Settings (zavihek Connections) -> More networks -> Mobile networks -> Access Point Names
Potem odpreš tisto, ki ji je ime bob internet (ali kaj podobnega) in prepišeš vrednosti polj.
Brez sprememb greš ven samo s tipko nazaj pa se ne bo nič pokvarilo :)
Hvala že v naprej!

Sem že sama ravno malo prej našla:

Upam, da ti bo kaj pomagalo!

AvtoR ::

Na WP teh problemov ni. Vstaviš sim kartico, prižgeš telefon, vklopiš mobilne podatke in to je to. Deluje out of the box, brez da bi karkoli nastavljal!

MacGyver141 ::

AvtoR je izjavil:

Na WP teh problemov ni. Vstaviš sim kartico, prižgeš telefon, vklopiš mobilne podatke in to je to. Deluje out of the box, brez da bi karkoli nastavljal!


Na mojmu ATIV S sploh ni blo nobenega APN-ja nastavljenega (vsa polja so bila prazna v nastavitvah) in vse dela začuda :D

RedDrake ::

konspirator je izjavil:

Že vsaj 100x je bilo v tej temi napisano in poslikano, kaj moraš vnesti za apnje.

Jep, in imam točno tako nastavljeno kot naj bi imel, in ne deluje.
Torej?

Jazzie, hvala, to dobim z "ponastavi na privzeto" in žal ne deluje.

konspirator ::

Kateri rom ?
--

RedDrake ::

Hja, zadnji Samsung vanila OTA update za S4 mini (android 4.4.2).
Build je KOT49H.I9195XXUCPA1

RedDrake ::

Humm, zdaj ko razmišljam, a je možno, da ne deluje, ker gre za telefon iz tujine (in telefon ne podpira 3G frekvenc ki jih ima Bob?).
Sicer je stvar iz Avstrije, tako, da od zelo daleč ni ...

konspirator ::

http://www.gsmarena.com/samsung_i9190_g...
Frekvence so ok.

Si resetiral apn, vpisal nove, ugasnil telefon ?
--

RedDrake ::

Ja, vse to sem posksusil.
Ravnokar potegnil iz predala dev telefone (galaxy S3 in iPhone 5), na S3 isto, ne deluje nič, iPhone javi PDP authentication failure (tako za internet.simobil.si in simobil/internet kot za internet.bob.si bob/internet).
I'm out of ideas ...

PromeuZ ::

Pokliči na BoB. Moji so cirka teden dni urejali internetni dostop (takisto ni delovalo na več telefonih) zaradi nekih problemov na njihovi strani.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

RedDrake ::

Ja, sem ravnokar klical, sva nastavila apn-je tako kot jaz že trikrat, in glej-glej še vedno ne deluje :).
Prav tako so mi zbrickali njihov mojbob račun.
Naredil sem prenos tel. številke, in sem mojbob ustvaril z originalno bob številko.
Sedaj se s tisto ne morem prijaviti (kar je pravilno), za novo javlja da je geslo napačno (čeprav sem 100% da ni), potem poskusim resetirati geslo, javi da uporabnik ne obstaja, potem se poskušam registrirati z novo številko in javi, da uporabnik že obstaja.
Cluster Phoque, bi rekli francozi ...

Matej_K ::

Si kdaj vmes restartal telefon?
... .. .

PromeuZ ::

@RedDrake: Nisi edini.

PromeuZ je izjavil:

Moji boljši polovici so po 7 dneh končno vzpostavili dostop do mobilnega interneta na Bob-u.

Oba sva imela ob prehodu problem pri vstopu v portal mojbob, kjer je bilo potrebno ponovno kreirati uporabniški račun za dostop.

Njihov support je večinoma tak kot sam operater - nizkocenovni.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Sami ::

Jazzie je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Jazzie, se priporočam :)
Seznam APN točk je na:
Nastavitve (zavihek Povezave) -> Več omrežij -> Mobilna omrežja -> Imena dostopnih točk
Če imaš v angleščini, potem pa:
Settings (zavihek Connections) -> More networks -> Mobile networks -> Access Point Names
Potem odpreš tisto, ki ji je ime bob internet (ali kaj podobnega) in prepišeš vrednosti polj.
Brez sprememb greš ven samo s tipko nazaj pa se ne bo nič pokvarilo :)
Hvala že v naprej!

Sem že sama ravno malo prej našla:

Upam, da ti bo kaj pomagalo!


Tudi ti imaš napačne nastavitve (v tujini ne bo delovalo) oz. simobilove. Tole so pravilne nastavitve:

Ime: BOB GPRS
APN: internet.bob.si
Proxy: (prazno, nič ne vneseš)
Port: (prazno, nič ne vneseš)
Uporabniško ime: bob
Geslo: internet
Vrsta potrjevanja: PAP

Ostalo pustiš nenastavljeno.

RedDrake je izjavil:

Ja, sem ravnokar klical, sva nastavila apn-je tako kot jaz že trikrat, in glej-glej še vedno ne deluje :).
Prav tako so mi zbrickali njihov mojbob račun.
Naredil sem prenos tel. številke, in sem mojbob ustvaril z originalno bob številko.
Sedaj se s tisto ne morem prijaviti (kar je pravilno), za novo javlja da je geslo napačno (čeprav sem 100% da ni), potem poskusim resetirati geslo, javi da uporabnik ne obstaja, potem se poskušam registrirati z novo številko in javi, da uporabnik že obstaja.
Cluster Phoque, bi rekli francozi ...


Nastavitve imaš napačno vnešene, vnesi jih kot sem jih zgoraj opisal.

V kolikor si opravil registracijo v mojbob z bob začano številko po prenosu številke ta več ne obstaja.

Opravi novo registracijo z bob prenešeno številko oz. aktualno.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

RedDrake ::

Hvala Sami za uporabne nasvete, ampak nastavitve so bile pravilno vnešene, kar smo ugotovili tudi na klicnem centru od bob-a.

Težava je sedaj odpravljena, napaka je bila na strani Bob-a.
Ampak! Uredili so v slabih dveh urah od prijave napake, tako da en velik plus za bob!
Pri kakšnem drugem ponudniku, vprašanje, če bi sploh prišel na vrsto na klicnem centru v tem času ...
Tudi prenos številke je šel očitno malce narobe (mojbob account je bil nekako zgubljen/zaklenjen), ampak sedaj je vse urejeno.
Tehniki so res hitri (tako kot bi morali biti povsod, ker par ukazov v konzoli pač ne zahteva več kot nekaj minut).

Jazzie ::

Sami je izjavil:

Tudi ti imaš napačne nastavitve (v tujini ne bo delovalo) oz. simobilove. Tole so pravilne nastavitve:

Ime: BOB GPRS
APN: internet.bob.si
Proxy: (prazno, nič ne vneseš)
Port: (prazno, nič ne vneseš)
Uporabniško ime: bob
Geslo: internet
Vrsta potrjevanja: PAP

Ostalo pustiš nenastavljeno.

Sama nisem nič nastavljala, to je bilo avtomatsko in mi internet normalno dela. V tujini še raje vidim, da mi ne, da se izognim neželenim stroškom (v primeru morebitnega nenaklepnega vklopa). :D

Sami ::

Jazzie je izjavil:

Sami je izjavil:

Tudi ti imaš napačne nastavitve (v tujini ne bo delovalo) oz. simobilove. Tole so pravilne nastavitve:

Ime: BOB GPRS
APN: internet.bob.si
Proxy: (prazno, nič ne vneseš)
Port: (prazno, nič ne vneseš)
Uporabniško ime: bob
Geslo: internet
Vrsta potrjevanja: PAP

Ostalo pustiš nenastavljeno.

Sama nisem nič nastavljala, to je bilo avtomatsko in mi internet normalno dela. V tujini še raje vidim, da mi ne, da se izognim neželenim stroškom (v primeru morebitnega nenaklepnega vklopa). :D


Z vpisanim Proxyjem in vrati ti deluje počasneje, sistem ti je prevzel simobilove nastavitve.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jusv ::

Jazzie je izjavil:

Zelo, zelo me moti, da ni SMS obvestil o zgrešenih klicih ob nedosegljivosti. Sama bi rada kdaj telefon sklopila, pa ga potem kdaj ne (ali pa imaš prazno baterijo, ga izklopiš ponoči itn.), ker ljudje pričakujejo, da to obvestilo vsi dobimo in da torej veš, da so te klicali. Oče (ki je tudi na bobu) je vsakodnevno čez mejo, kjer signal je ali pa ga ni, in tako ob "nedosegljivosti" (ne sklopljen telefon, vendar brez signala) sploh ne ve, če ga je kdo klical.
Pogrešam tudi MMSe v zakupljenih količinah sporočil. Ja, imam aplikacije, kot so Viber in Whatsapp, ampak dosti mojih kontaktov tega ne uporablja. Pošiljanje prek maila pa le ni isto kot sporočila.


Tole glede sms-ih ob zgrešenih klicih in glede mms-ov se na žalost ne bo spremenilo, ker bob ostaja nizkocenoven operater. Če želiš te (in premium) storitve pač moraš k konkurenci ali pa se sprijazniti z realnostjo.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Jazzie ::

Očitno me (zaenkrat) ne moti do te mere, da bi spreminjala ponudnika. Oče pa ga bo. Sicer je pa tudi izimobil nizkocenovec, a ni? Pa vse to ima.

Sami, bom poskusila spremeniti, hvala.

poker93 ::

RedDrake je izjavil:

Hvala Sami za uporabne nasvete, ampak nastavitve so bile pravilno vnešene, kar smo ugotovili tudi na klicnem centru od bob-a.

Težava je sedaj odpravljena, napaka je bila na strani Bob-a.
Ampak! Uredili so v slabih dveh urah od prijave napake, tako da en velik plus za bob!
Pri kakšnem drugem ponudniku, vprašanje, če bi sploh prišel na vrsto na klicnem centru v tem času ...
Tudi prenos številke je šel očitno malce narobe (mojbob account je bil nekako zgubljen/zaklenjen), ampak sedaj je vse urejeno.
Tehniki so res hitri (tako kot bi morali biti povsod, ker par ukazov v konzoli pač ne zahteva več kot nekaj minut).



Dejansko se ubadam z podobnimi problemi danes. Torej nastavitve VPN ter dostop do mojbob strani.

poker93 ::

Telefon je bil kupljen na poljskem in ima custom rom. Je možno, da je tu težava ? Pri prejšnem operaterju je drugače vse delalo normalno od prenosa podatkov, do mms in klicanja, tako, da mislim, da lahko državi iz kje je bil kupljen kar črtam....ali pač ?

simonsimon ::

Kakšne so pa nastavitve za MMS?
lp
Simon

konspirator ::

simonsimon je izjavil:

Kakšne so pa nastavitve za MMS?

https://slo-tech.com/forum/t491735/p453...
--

cortez ::

Sammi, kej ni bilo rečeno, da Bob ne zaračunava prehoda ?

Tud nesramno se mi zdi, da zaračunavaste za cel cikel, neglede, kdaj preneseš številko...tisto začasno, itak noben ne uporablja.

Pa zakaj se ne da več dostopat do moj.bob.si..... vsaj da plačam položnice, ki so še ostale, s kartico :=)

Matej_K ::

cortez je izjavil:

Sammi, kej ni bilo rečeno, da Bob ne zaračunava prehoda ?

Tud nesramno se mi zdi, da zaračunavaste za cel cikel, neglede, kdaj preneseš številko...tisto začasno, itak noben ne uporablja.

Pa zakaj se ne da več dostopat do moj.bob.si..... vsaj da plačam položnice, ki so še ostale, s kartico :=)


Vse to se je tudi meni en mesec nazaj zgodilo...za en dan uporabe plačal cel mesec porabe...
Tudi mojbob.si nevem zakaj so vnaprej ukinli...plačevanje z mastercard je bilo nekaj boljšega zame pri bobu.
T2 žal tega nima...
... .. .

konspirator ::

Kako se ne da dostopati ? Sem ravno bil na strani...
--

MacGyver141 ::

konspirator je izjavil:

Kako se ne da dostopati ? Sem ravno bil na strani...


Zate deluje, ker nisi preklical boba. Če prekličeš bob, se ti bo preklic zgodil šele na obračunsko obdobje in posledično plačaš celotno ceno. Do takrat pa imaš novo številko na bobu (če si svojo prenesel drugam) + nimaš dostopa do portala moj bob.

Jazzie ::

corez & Matej_K, kako to mislita, a ko sta prešla na bob z drugega operaterja? Oziroma ne, ravno obratno? Z menjavo paketa znotraj boba pa zaračunajo sorazmerni del, kajne?

StarMafijec ::

Pa saj nekaj podobnega ima T-2:
https://www.t-2.net/brezcasni-m

amacar ::

Pri bobu je 11€ 3000 enot vsakega. Ni ravno primerljivo.

Sami ::

cortez je izjavil:

Sammi, kej ni bilo rečeno, da Bob ne zaračunava prehoda ?

Tud nesramno se mi zdi, da zaračunavaste za cel cikel, neglede, kdaj preneseš številko...tisto začasno, itak noben ne uporablja.

Pa zakaj se ne da več dostopat do moj.bob.si..... vsaj da plačam položnice, ki so še ostale, s kartico :=)


Bob prehoda med paketi ne zaračunava, če si prenesel številko k drugemu operaterju pa je seveda strošek 5EUR (kot pri vseh operaterjih, to ni prehod med paketi).

Glede prekinitve na zadnji dan obračunskega obdobja pa so bili vsi naročniki obveščeni, vse info so dostopne tudi na bob.si.

Če si prekinil NR seveda ne moreš več dostopati do portala :D To ni nič čudnega...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W
««
71 / 110
»»