» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
63 / 110
»»

Mitja358 ::

Jaz sem kupil in se je normalno prištelo brez provizije (na Simobilu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

AvtoR ::

OK, hvala za odgovor.

vorantz ::

vorantz je izjavil:

Sami je izjavil:

Izaso je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

A kdo mogoÄe Ĺže kaj ve, Äe imamo res vse po 3000?


Äe v mojbob nimaĹĄ podatka, pol verjetno ni.


Vsi obstojeÄi naroÄniki brutalnega bob-a imajo od 2.12.2015 potrojene koliÄine, prejeli ste tudi SMS obvestilo.


En sms ni ravno pravno obvezujoc
Ce dodamo da mojbob dela narobe je razumljiva skepticnost do prvega racuna


Evo gamad
Zaračunali so mi dodatnih 10€ za prenos

jusv ::

vorantz je izjavil:



Evo gamad
Zaračunali so mi dodatnih 10€ za prenos


Amaterji na bobu. Saj ni nič drugega za povedat.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

vorantz ::

Če zna mogoče kdo to razložit
 račun

račun



Se pravi na začetku sem imel brutalni bob (1000 vsega) + opcijo 1GB
Opcijo 1GB sem izklopil, ko se je približal 2.12., ko naj bi nam dali 3000
Na začetku 2.12. sem imel pod 1GB prenosa (nekje 600-700MB)
Proti večeru sem šel čez (blizu tistih 1.4GB na računu). Ker naj bi takrat že imeli 3000 to ne bi smel biti problem ampak očitno je bil.

Budala kot sem, nisem to prej opazil ampak komaj danes, ko sem hotel plačat račun (danes je rok plačila).
Tut, če je njihova napaka sem prepozen in najbrž ne bom nič dosegu.

EDIT:
Aha 15 dni od izdaje računa lahko reklamiram, se pravi še par dni.
Zjutraj sem poslal vprašanje na info@bob.si samo ne vem če je to pravo naslov za reklamacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

Gerhardt ::

zajc (31.12.2012, 13:03): »Pri BOB sem dobil prvi elektronski račun. Zanima me kaj moram vpisati kot referenco + sklic, ker na računu ni nič zapisano?«

zajc (4.1.2013, 12:45): »Kako se je meni rešilo. Šel sem v prvi Simobilov center in plačal na samopostrežnem avtomatu. Čez dva dni sem pa po pošti dobil 3 račune, tako kot je napovedal @mk818764. Pri 1. računu je res nekaj zmešnjave.«

Torej, se pravi da je možno račune bob-a plačevat pri simobilu??

boolsheat ::

Verjetno ja, bob je itak simobil.

Sami ::

Torej, se pravi da je možno račune bob-a plačevat pri simobilu??


Ni možno, Bob je ločena blagovna znamka, računov ni možno plačevati v Simobilu ali na njihovih avtomatih.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AC_DC ::

Če imaš elektronski račun, ga daš v košarico (najdeš ga v moj.bob.si, računi in poraba -> računi in plačila) in greš na blagajno, kjer izbereš način plačila s kartico.

Opcija je tudi trajnik (moj.bob.si, uporabniške nastavitve -> moj profil -> SEPA trajni nalog):
http://www.bob.si/Upload/legal/Splosni%...

vorantz ::

vorantz je izjavil:

Če zna mogoče kdo to razložit
 račun

račun



Se pravi na začetku sem imel brutalni bob (1000 vsega) + opcijo 1GB
Opcijo 1GB sem izklopil, ko se je približal 2.12., ko naj bi nam dali 3000
Na začetku 2.12. sem imel pod 1GB prenosa (nekje 600-700MB)
Proti večeru sem šel čez (blizu tistih 1.4GB na računu). Ker naj bi takrat že imeli 3000 to ne bi smel biti problem ampak očitno je bil.

Budala kot sem, nisem to prej opazil ampak komaj danes, ko sem hotel plačat račun (danes je rok plačila).
Tut, če je njihova napaka sem prepozen in najbrž ne bom nič dosegu.

EDIT:
Aha 15 dni od izdaje računa lahko reklamiram, se pravi še par dni.
Zjutraj sem poslal vprašanje na info@bob.si samo ne vem če je to pravo naslov za reklamacije.


BOB trdi, da so 3GB začeli veljati 3.12.
A sem neumen al po novem "od 2.12." pomeni 3.12.??
Ne vem, če se mi splača na AKOS pritožit al ne...

...:TOMI:... ::

Bob ponuja LTE, vendar ista omejitev hitrosti, kot na 3G; 7,2 Mbit/s.
Tomi

AvtoR ::

V če je po tem finta LTEja? Ali je pri LTE višja ali nižja porabe baterije?

...:TOMI:... ::

Navadno višja poraba. Finta je v pikritosti, tam kjer ni 3G je vecja verjetnost, da je 4G.
Tomi

thramos ::

Bob je dobil čakajoči klic? Niso zatrjevali, da se to ne bo zgodilo?

...:TOMI:... ::

Čakajoči klic je že od vedno, kolikor jaz vem. SMS-a o zgrešenih klicih ni. Nekateri tu pravijo, da bo v kratkem...
Tomi

Sami ::

...:TOMI:... je izjavil:

Čakajoči klic je že od vedno, kolikor jaz vem. SMS-a o zgrešenih klicih ni. Nekateri tu pravijo, da bo v kratkem...


Čakajoči klic je na voljo vsem bob uporabnikom, mora pa vaš aparat to podpirati.

SMS zgrešenega klica pa ne boste dočakali.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Matej_K ::

To si isto rekel za LTE.
... .. .

Sami ::

Matej_K je izjavil:

To si isto rekel za LTE.


BOB uradno LTE 4G ne podpira...lahko si prebereš tudi na strani bob.si.

Možno, pa da se z novimi sim karticami 3V1 (USIM) poveže na LTE, hitrost pa ostaja ista.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

echo ::

A Bob slučajno ne sme imeti SMS obveščanja o zgrešenih klicih po logiki "nekaj po more ostat premium ponudnikom"?
Ker se mi zdi, da je zadeva trivialno in poceni rešljiva.

Jaz sem se prav navadil, da ni obveščanja, tudi pri navadnem operaterju bi si sklopil :)

Sami ::

Bob je pač nizkocenovni ponudnik, če rabiš ostale storitve greš pač na Simobil/Telekom.

Ne razumem ljudi, ki pri Bob-u čakajo na boljše čase....pač tega ne podpira....face it.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jusv ::

Se strinjam, Bob ima nizke cene samo zato, ker ne ponuja LTE in ostalih "premium" storitev. Podpora je tudi bolj švoh ampak ok. Če si želiš vsega pa daš kak € več in greš k konkurenci...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

echo ::

Men se zdi, da je ta logika ni tako enostavna - bob recimo nima poslovalnic in podobnega, ker to dela stroške, ampak to obvestilo je za enega mobilnega operaterja nezaznaven strošek (je treba še kaj več kot en server?). Mogoče je pri njih malo drugače, ker gostijo v Simobilu in bi jih ta več "opalil" za vsak poslan sms. Ampak se mi zdi, da je prav pogoj v pogodbi med njimi, da lahko gostijo v omrežju, dokler nimajo v ponudbi LTE, obveščanja o zgrešenih klicih itd.
Skratka ni to stvar stroškov, ampak pogodb.
Se motim?

Sami ::

Simobil in Bob sta v lasti Telekoma Avstrija, Simobil pa je Bob-ov pravnoformalni zastopnik v Sloveniji, bob-u omogoča delovanje stroritev (gostovanje).

Meni nebi bilo logično, da bi bob za tole ceno podpiral vse ostale "premium" storitve, potem bi si Telekom Avstrija samemu sebi skakal v zelje, ker bi Simobil začel zgubljati naročnike.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

miko22 ::

Sami je izjavil:

Simobil in Bob sta v lasti Telekoma Avstrija, Simobil pa je Bob-ov pravnoformalni zastopnik v Sloveniji, bob-u omogoča delovanje stroritev (gostovanje).

Meni nebi bilo logično, da bi bob za tole ceno podpiral vse ostale "premium" storitve, potem bi si Telekom Avstrija samemu sebi skakal v zelje, ker bi Simobil začel zgubljati naročnike.


Točno tako, jaz ne vem kaj se folk tak pritožuje. Če rabi zgrešeni klic, pač naj drugje "doplača". V čem je težava?
Pri nas bi vsi radi imeli vse zastojn. Si sploh predstavljate, kaj dobite za teh 10€? Še telefonija na stacionarcu je dražja

ivanuscha ::

Kolikor vem je Bob najcenejši samo brez zakupa količin, ker ima ceno na enoto 4 cente. Drugače se mi zdi v skoraj vseh pogledih
Izimobil precej boljši in ugodnejši.

Upam, da pride v Slovenijo HoT (Hofer Telekom). V Avstriji ima že več kot pol miljona naročnikov, v malo več kot enemu letu. Cene za klice in sms-e ima po 3,9 centa na enoto, podatke pa za 0,9 centa!
Pri zakupu za 9,9€ dobiš 1000 enot za sms/klice ter 3GB podatkov. Imajo tudi svoj app, omogočajo sms zgrešeni klic, itd.
Seveda ne bi bilo ravno za pričakovati take cene v Slo...

miko22 ::

In koliko bi prišparal? Izija sedaj dobiš 1500 enot za 6€, boba maš za 4500 enot za 10€, da ne omenjam špara,...
za 1 cent na minuti bi menjal operaterja?

ivanuscha ::

Mi lahko daš link na tole bobovo ponudbo? Jaz na njhovi strani ne najdem. Špar je slabši od izija. Prišparal bi edino v primeru, da telefoniraš brez zakupa, pa storitve od HoT so boljše kot od boba...

MacGyver141 ::

ivanuscha je izjavil:

Mi lahko daš link na tole bobovo ponudbo? Jaz na njhovi strani ne najdem. Špar je slabši od izija. Prišparal bi edino v primeru, da telefoniraš brez zakupa, pa storitve od HoT so boljše kot od boba...


Te ponudbe Bob nima več. Novembra in decembra si lahko dobil vse po 1500 za 9.99€. Naročniki brutalnega boba so pa dobili za 1 leto vse po 3000.

vorantz ::

Sami a nesposobnost bob IT oddelka je tudi nizkocenovni feature?

miko22 ::

S takimi izjavami Sami ne bo hotel več pomagat in svetovat. Pa je dostikrat tukaj kako dobro besedo reko.
Sicer pa vam je že dostikrat povedno blo: če komu kaj ne paše na bobu, pejte drugam, kaj morate pluvat vsepovprek?(retorično vprašanje!)

vorantz ::

Sej sm sou
Pa mi njihov nesposobn IT oddelek in nesposobni reklamacijski oddelek ne dajo miru
Zdej se moram pa jebat in zgubljat cas na AKOSu

jusv ::

ivanuscha je izjavil:

Kolikor vem je Bob najcenejši samo brez zakupa količin, ker ima ceno na enoto 4 cente. Drugače se mi zdi v skoraj vseh pogledih
Izimobil precej boljši in ugodnejši.

Upam, da pride v Slovenijo HoT (Hofer Telekom). V Avstriji ima že več kot pol miljona naročnikov, v malo več kot enemu letu. Cene za klice in sms-e ima po 3,9 centa na enoto, podatke pa za 0,9 centa!
Pri zakupu za 9,9€ dobiš 1000 enot za sms/klice ter 3GB podatkov. Imajo tudi svoj app, omogočajo sms zgrešeni klic, itd.
Seveda ne bi bilo ravno za pričakovati take cene v Slo...


Jaz nebi tako neučakano trdil, da bo Hofer sploh prišel na naš trg. Poleg tega pa skoraj ziher ne bodo takšne cene. Vsi vemo, kako se je Spar opekel in sedaj ni nekaj preveč ugoden. Poleg tega pa dobiš njihove pakete izključno v sparih.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

ivanuscha ::

Saj nič ne trdim neučakano. Najbrž HoT v Slo. ne bo prišel nikoli. Ima pa bolje poštimano kot Špar, lahko si nastaviš avtomatsko polnjenje prek Paypal itd.
Kako misliš da Špar ni več ugoden? Ugoden je še vedno, edino konkurenca se je prilagodila :)

DaMachk ::

Mislim da ker bob ne ponuja obvestila o zgrešenem klicu (česar niti ne pogrešam) ima vsaj dobro argumentacijo, da se kdo ne spravi nanj, da ne morejo biti konkurenčni.
No signiature, as you see..

Bellzmet ::

Kako je potem z MMS? So vključeni v BOB paket ali...?

robida ::

Bellzmet je izjavil:

Kako je potem z MMS? So vključeni v BOB paket ali...?

Ne, niso.

Bellzmet ::

OK. Se pravi BOBu vs naročniški paket na Simobila manjka:
- MMS so za doplačilo (samo poslani ali tudi prejeti?)
- ni SMS za zgrešen klic
- prenos podatkov maks 7,2, tudi če je LTE

Še kaj drugega bolj/manj pomembnega? Tujina je isto kot Simobil?

...:TOMI:... ::

Prejeti MMS je v domačem omrežju brez doplačila.

Za tujino moraš biti bolj specifičen, kaj te zanima. Ni isto, kot Simobil, redne cene so ugodnejše pri bobu.

http://bob.si/ponudba-bob/bob-in-tujina
Tomi

Bellzmet ::

OK zanima me samo, če v EU deluje isto kot Simobil in da ni potrebno kakšne opcije "tujina" dokupit. No, zgleda, da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

fikus_ ::

tudi za tujino imaš cenik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

bsslo ::

Spet je na voljo Big Bob za 10 €:
- 1500 min
- 1500 sms
- 1500 MB

amacar ::

Verjetno si mislil carski bob ;)

bsslo ::

Res je :)

Bellzmet ::

Če pošlješ SMS z smeškotom :) iz privzetega progarama telefona za pošiljanje sms-ov ali se to smatra kot SMS ali kot MMS?

fikus_ ::

Če je :) in ne kot slika je SMS.

Bellzmet ::

To vem. Sklepam, da potem, če je kot slika je pa MMS?

kuvanasarma ::

Odvisno kateri smeško je.
Tudi druge EMOJI-je pošiljaš kot SMS, samo da ne vzame 2 znakov od 160 ampak več. Meni nekateri EMOJI-ji zavzamejo tudi 90 znakov(prvi) in potem po 2 vsi drugi..
V nastavitvah telefona pa poglej da nimaš nastavljeno, da ti sporočila daljša od treh SMS sporočil avtomatsko pretvori v MMS :)

Medo ::

Pozdravljeni!

Koliko bob zaračuna za prekinitev naročniškega razmerja? Je to mogoče 9.99€? Hvala za odgovor ;)

lp

Kebo ::

Men so 5 € aprila lani, lahko, da se je pa kaj spremenilo.

Sami ::

Kebo je izjavil:

Men so 5 € aprila lani, lahko, da se je pa kaj spremenilo.


Prekinitve ti niso zaračunali, 5EUR si plačal za prenos številke k drugemu operaterju. Prekinitev je brezplačna.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W
««
63 / 110
»»