» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
64 / 110
»»

BRBR ::

http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...

1¸kaj pomeni: obračunski interval za prenos podatkov je 64kB ?
2.Kaj je s signalom, ali imajo kak roaming, če signala ni. Oz kje preverim ali tam kjer rabim signal je ?
3.V hribih mobitel dela, ali bo bob tudi ?
4. SMS-jev ne rabim - enkrat je že bila ena tema da bi se to dalo tehnično porabit za Podatkovni prenos - ne najdem.
5. Ali lahko potem ko sem naročnik sproti spremljam svojo porabo kje na netu. Telekomov mišmaš z neobstoječim prometom mi je dokur...

AC_DC ::

1 da za eno email preverjanje, google iskanje, sync vremena pokuriš najmanj 64 kB.
2,3 kupi simobil simpl kartico za 5 eur in vsaj 1 teden testiraj na tvojih lokacijah.Če ta dela bo delal tudi bob (simobil omrežje = bob omrežje).Zelo priporočljivo je, da imaš telefon, ki podpira 900 in 2100 frekvence za 3g.
Kje so bazne postaje: http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

4 preko whatsapp in podobnih http://www.wikihow.com/Send-Free-Text-M... ?
5 Bob monitor app je na voljo za iphone in adroid.
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t...
https://slo-tech.com/forum/t491735/p477...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

yani2000 ::

1. Nekateri operaterji imajo 1 kb drugi 64 kb v praksi se zelo malo pozna (ponavadi 5% odstopanja, max 30% - še nisem doživel takšnega močnega odstopanja od dejanske porabe podatkov).
2. Ni roaminga, signal je od Simobila kateri pa ima zelo dobro pokritost.
Pokritost lahko preveriš na Simobilovi strani ali pa tukaj: http://www.mobilna-telefonija.com/aplik...
3. Glej točko 2 (pokritost).
4. Ne razumem čisto. Tega se ne da!
5. Če te moti uradna Telekomova stran/app imaš nešteto drugih aplikacij za iOS/Android.
Moja sestra za Telekom uporablja: https://play.google.com/store/apps/deta...
Poraba se na bob-u spremlja tukaj: https://moj.bob.si/
Ali preko Androida: https://play.google.com/store/apps/deta...

BRBR ::

Pri mobitelu je moneta, ali je pri bobu kaka podobna fora ?
Če npr hočem kupit eno app, npr tvojo. Ali se s tem da obremenit bob račun ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Pithlit ::

yani2000 je izjavil:

(ponavadi 5% odstopanja, max 30% - še nisem doživel takšnega močnega odstopanja od dejanske porabe podatkov).

30% pri 1GB je kar veliko. Še najlepše je pa ko ti telefon meri dejansko rabo, Pri bob-u upoštevajo pa interval. In greš čez... pa rata drago.

Pozna se pa kadar se pošilja veliko malih ločenih zahtevkov. Karikirano... če pošlješ 100 1kb zahtevkov ti jih na bobu obračuna namesto 100kb kar lepo 6400kb (ogromna razlika). Če pa jih pošlješ 100 po 64kb... ti jih bob pač obračuna 6400kb (torej ni nobene razlike).

Če privzamemo da je povprečen mail 75kb ( http://email.about.com/od/emailstatisti... ) to pomeni da uporabnik 'pokuri' za čekiranje enega maila 75kb, bob jih pa zaračuna 128kb, za čekiranje dveh mailov gre 150kb, bob si pa vzame 192kb, za čekiranje treh gre 225kb, prosto po bobu 256kb... 4 = 300kb vs. 320kb itd itd...

V praksi res ni tolk hudo, je pa fajn se zavedat tega preden ga kiksneš in začneš po forumih jokat kolk te je nekdo nategnil.
Life is as complicated as we make it...

tomaz- ::

No, prav drago te ne pride... V familji sem dal sina in ženo na Bob-a, navadna naročnina, oba vklopljen 1Gb podatkov za 5€ dodatno. Žena itak ne porabi niti tretjine, sin pa, če prekorači 1Gb, dobi novih 5€ in nov giga podatkov.. Se redko zgodi, če pa že, pa ni panike, 5€ več ni sile.. Se ne obračunava po kb ampak ti preprosto "dodajo" nov Gb prenosa..

Pithlit ::

A veš kako je... evro na evro palača.

5€ je že sixpack staropramen. Ni veliko, je pa nekaj. 5+5+5... V vsakem primeru je zelo fajn da veš vnaprej v kaj se spuščaš.
Life is as complicated as we make it...

tomaz- ::

Ahh, no, :-)

če veš, da bo naraslo na 5+5+5+5+5+5, pač vzameš sebi primeren paket.. Valjda ne "razteguješ" Bob paketa.. :)
dodatek:
kar se meni zdi fino, je dejstvo, da ti Bob dokaj denarnici prijazno "doda" pač tisti Gb prenosa za 5EUR in te ne šokira s porabljeno količino oziroma zneskom.. Seveda pa moraš sam presodit, kolikokrat ti bo "ušlo" :-)
Če ti zadeva "uhaja" kar naprej, preprosto pomeni, da tak paket ni zate .. Če pa se to zgodi parkrat na leto, pa imam vseeno raje tako ( +5EUR ) , kot da plačujem po porabljeni količini, ki pa res lahko cenovno kar bogato naraste..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

Pithlit ::

Ja sej... ampak v tej temi imaš en kup folka ki je z brutalnega šibal na carskega zaradi 'ušivih' 2€ prihranka. Če ti 2€ _tolk_ pomeni... samo pomisli koliko jih pomeni 5. Optimizacija je pač ključna. Mi si, za razliko od firm, ne moremo privoščit optimiziranja z odpuščanjem delavcev.

(sam ne me preveč resno jemat)
Life is as complicated as we make it...

AC_DC ::

Za 6.99 eur sparmobil z 1500 enotami (Telekom omrežje).
http://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki

miko22 ::

Izimobil, 6,90, če kupiš kartico na petroolu z kartico zvestobe dobiš še 10%popusta.
Ceneje ne gre, pravijo v Dipo-tu :D

...:TOMI:... ::

Tema o bobu, vi pa brcate v temo s temi ponudbami.
Tomi

Lantus ::

kako je pri bobu (carskibob) z 4g oz. lte? dela?

OvCa77 ::

Jaz sem videl da se poveže vendar je hitrost od 3g
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

boolsheat ::

Glavno, da se poveže. Potrebuješ pa usim.

Pinzl ::

slučajno kdo ve kako poteka aktivacija nove kartice pri bobu (interna me zanima)
ker punca je naročila novo kartico (rabila nanoSIM, za nov telefon)

namre izkušnja sledeča
in logistika sicer zakon!! v sredo ob 21:30 naročeno, v petek dopoldne že dostavljena!! thumbs up!!
Vendar, potem ko smo želeli aktivirati, rečejo počakajte cca.20 minut pa dela. Počakam eno uro, reset telefona, omrežje ročno najde, vendar se ne poveže.
Kličem na center in pravijo da je prišlo do napake pri aktivaciji, in da morajo tehniki ročno aktivira, ker pa je na šihtu samo dežurni tehnik bo verjetno v ponedeljek...pa še to, da bomo vedeli tako da pač stara kartica neha delat :P

boolsheat ::

Jaz sem včeraj klical za aktivacijo pa so mi dejali, da morda bo še isti dan (sobota) ali pa v ponedeljek.

Pinzl ::

ja če je avtomatska aktivacija, potem je to cca.30 minut
Če pa se zakomplicira oz. pride do napake morajo pa to ročno

in me bolj zanima kaj to pomeni da pride do napake.. :)

boolsheat ::

Danes zjutraj so aktivirali novo USIM kartico:

nurse013 ::

Kaj imaš to zaen speed meter?
:)
you gotta be kidding me...

boolsheat ::

Ookla speedtest.net:
http://www.speedtest.net/

nurse013 ::

Aha, hvala
:)
you gotta be kidding me...

Infusion ::

Mi zna kdo povedat kje na spletni strani od Boba vpišem to potrditveno kodo katero sem danes prejel po podpisu pogodbe? Sem se registriral pa prijavil na spletni strani od Boba in vse pa še vedno ne najdem okenca za vpis potrditvene kode...

Edit: Nevermind, sem že ugotovil, to narediš na istem mestu kakor se prijaviš na Bob naročnino. (Vpišeš svojo Bob telefonsko in v drugem koraku potem lahko potrditveno kodo vpišeš)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

KraitPay ::

Kdo kaj ve, se bo BOB kaj spomnil in malo dopolnil pakete. Imam brutalni bob, no po novem imamo 3000 enot vsega do konca leta. Telemach ima ponudbno še več, kjer imaš 5000 enot interneta ostalo pa "neomejeno" za 12€ (če si naročnik njihovih fiksih priključkov).
Se bo Bob kaj zbudil ali je čas, da ga počasi zapustimo? Da ne govorim o sporočilu, ki ga dobiš če si bil nedosegljiv. Pred 2 oz. 3 leti, je bila to solidna ponudba, sedaj, niti ne več.

Pithlit ::

Pri BOB-u nimaš nobene vezave, tko da greš lahko kadarkoli h komurkoli drugemu in ni nobene potrebe po jamranju kako imajo drugi boljšo ponudbo.
Life is as complicated as we make it...

amacar ::

Je pa prišla ponudba nori bob za 7.99€: http://bob.si/ponudba-bob/bob-narocnisk...

Pithlit ::

Brez podatkov? Ouch.

Jaz bi raje kako ponudbo tipa 100minut/100sms/5000mb. Po mojem bi bil to hit med S-T profili. Za tako ceno...
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Jaz čakam en paket s par sto minutami in par sto MB za drobiž. 1500 ne pridem niti blizu:|
Magic

Pithlit ::

Al pa to... dejstvo je da ogromno folka minut pa sms-ov ne rabi (jebiga, znamo 'skajpat')... podatki pa vedno prav pridejo.

KulBOB je (bil) sicer 100/100/100.
Life is as complicated as we make it...

Izaso ::

KraitPay je izjavil:

Kdo kaj ve, se bo BOB kaj spomnil in malo dopolnil pakete. Imam brutalni bob, no po novem imamo 3000 enot vsega do konca leta. Telemach ima ponudbno še več, kjer imaš 5000 enot interneta ostalo pa "neomejeno" za 12€ (če si naročnik njihovih fiksih priključkov).
Se bo Bob kaj zbudil ali je čas, da ga počasi zapustimo? Da ne govorim o sporočilu, ki ga dobiš če si bil nedosegljiv. Pred 2 oz. 3 leti, je bila to solidna ponudba, sedaj, niti ne več.


Zgleda da bob ne bo dal nič bolj relevantne ponudbe, ker jo dajejo enkrat na 2-3 mesce. In ta nori bob je samo za "tanore" brez podatkov. In sporočil ob nedosegljivosti še sedaj niso porihtali...

Magic1 ::

Tega nočejo porihtat, potem folk nebi imel razloga bit na Simobilu.
Magic

hojnikb ::

Pithlit je izjavil:

Brez podatkov? Ouch.

Jaz bi raje kako ponudbo tipa 100minut/100sms/5000mb. Po mojem bi bil to hit med S-T profili. Za tako ceno...

+1 vzamem takoj
#brezpodpisa

shadeX ::

Pithlit je izjavil:

Brez podatkov? Ouch.

Jaz bi raje kako ponudbo tipa 100minut/100sms/5000mb. Po mojem bi bil to hit med S-T profili. Za tako ceno...


Se podpišem pod tole :) Kličem ne, SMS-jev tudi ne pošiljam. Kar koristim so MB. :)

tomaz- ::

se tudi jaz pridružim.. Morda, če nas bo dovolj, pa premislijo tudi o takem paketu :-)

Sami ::

Simobil in telekom sta imela paketa neomejeni internet, v tem primeru je to idealno za vas :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Pithlit ::

Sami je izjavil:

Simobil in telekom sta imela paketa neomejeni internet, v tem primeru je to idealno za vas :D

A to je un k po 3GB hitrost pade na GPRS nivo?
Life is as complicated as we make it...

shadeX ::

Sami je izjavil:

Simobil in telekom sta imela paketa neomejeni internet, v tem primeru je to idealno za vas :D


In pa je blo v cenovnem rangu tja do 10€ ?

Sami ::

Pithlit je izjavil:

Sami je izjavil:

Simobil in telekom sta imela paketa neomejeni internet, v tem primeru je to idealno za vas :D

A to je un k po 3GB hitrost pade na GPRS nivo?


Ne, simobil je imel neskončni internet za 19,90EUR, neomejen prenos in hitrost mislim da 2/1Mbit, telekom mislim da je imel malo dražje ampak 4/2Mbit.

Je pa potrebno spremljati akcije in ponudbe, sedajle mislim da ni nič podobnega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

otago ::

Kaj pa Spar Mobil, imajo tale prepaid:

30-DNEVNI PAKET SPAR 1500
Ob aktivaciji 30-dnevnega paketa SPAR 1500 prejmete 1500 enot za pogovore, sporočila ali prenos podatkov v vsa slovenska omrežja.
Vključene enote so veljavne 30 dni.
Vse to brez vezave in dodatnih stroškov.
cena zakupa za 30 dni 6,99 EUR
klici/sporočila/prenos podatkov 1500* enot
vsaka nadaljnja min/sms/MB 6,6 centa/MB

Zgleda še najbolj ugodno.

...:TOMI:... ::

Model, odpri si svojo temo. Ta je namenjena bobu.
Tomi

jusv ::

Sami je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sami je izjavil:

Simobil in telekom sta imela paketa neomejeni internet, v tem primeru je to idealno za vas :D

A to je un k po 3GB hitrost pade na GPRS nivo?


Ne, simobil je imel neskončni internet za 19,90EUR, neomejen prenos in hitrost mislim da 2/1Mbit, telekom mislim da je imel malo dražje ampak 4/2Mbit.

Je pa potrebno spremljati akcije in ponudbe, sedajle mislim da ni nič podobnega.


Telemach ima pri Še več neomejen internet (po 5gb se hitrost omeji). Cena je 15€, če si fiksni naročnik 12.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Pithlit ::

Sami je izjavil:

hitrost mislim da 2/1Mbit, telekom mislim da je imel malo dražje ampak 4/2Mbit.

In... komu pomaga 'neskončni internet' ob takih hitrostih? Youtube (in vsi ostali streaming servisi) na 720p klecnejo. Ne vem zate, ampak manj od 720p jaz ne grem stream-at ker zgleda kot zmazek. Pa ko probaš naložit en HD posnetek te bo tudi srat prijelo. Ja sej je, za prvo silo.
Life is as complicated as we make it...

theBill ::

otago je izjavil:

Kaj pa Spar Mobil, imajo tale prepaid:

30-DNEVNI PAKET SPAR 1500
Ob aktivaciji 30-dnevnega paketa SPAR 1500 prejmete 1500 enot za pogovore, sporočila ali prenos podatkov v vsa slovenska omrežja.
Vključene enote so veljavne 30 dni.
Vse to brez vezave in dodatnih stroškov.
cena zakupa za 30 dni 6,99 EUR
klici/sporočila/prenos podatkov 1500* enot
vsaka nadaljnja min/sms/MB 6,6 centa/MB

Zgleda še najbolj ugodno.

Če ti je tale ponudba zanimiva potem raje poglej Izimobil paket mesec S. Pravtako 1500 enot za 6,90EUR.

http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...

Za razliko od Spar Mobila se paket samodejno obnavlja, višja hitrost prenosa podatkov, kartice za polnjenje lahko kupiš praktično povsod za razliko od Spar mobila, kjer si vezan na trgovine Spar, lahko si narediš trajnik in odpade polnjenje s karticami, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Sami ::

Pithlit je izjavil:

Sami je izjavil:

hitrost mislim da 2/1Mbit, telekom mislim da je imel malo dražje ampak 4/2Mbit.

In... komu pomaga 'neskončni internet' ob takih hitrostih? Youtube (in vsi ostali streaming servisi) na 720p klecnejo. Ne vem zate, ampak manj od 720p jaz ne grem stream-at ker zgleda kot zmazek. Pa ko probaš naložit en HD posnetek te bo tudi srat prijelo. Ja sej je, za prvo silo.


Govorimo o mobilnem omrežju in ne stacionarnem (optika), nobeden od mobilnih operaterjev ti ne bo ponudil 4G hitrosti 150/50mbit in neomejen prenos.

Sam imam 5GB prenosa v mojem paketu, porabim kakih 500mb vsak mesec za osebne namene (Mail, službeni mail, razne informacije, teamviewer) ....kamorkoli greš je že skoraj WIFI na voljo, da bi pa zunaj gledal Youtube posnetke na telefonu (5" zaslon) ne vidim smisla v tem, razen če doma nimaš stacionarne povezave.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Pithlit ::

Kaj se tebi zdi ali ne nima nobene veze.

Trg za prej omenjeni paket je. In to kar velik.

Pa še o tvojih pomislekih: 3/4 modernih telefonov podpira vsaj žični priklop na tv, če že ne miracast (in podobnih). Dostikrat se mi zgodi da bi v kaki 'vukojebini' kaj pogledala, pa ne gre in se je treba samocenzurirat. 5" 720p ekran (imamo pa tudi veliko večje zadeve ki se jih da lepo okol prenašat in koristit) ki ga imaš 30cm pred nosom je bolj kvaliteten od 42" televizorja na 3m oddaljenosti. Smisel brezžičnih povezav je ravno v tem da ti ni treba doma sedet. Fora je da grem jaz lahko nekam na travco... v kakšno trento... pa si kaj pogledam. Al pa, boh ne daj, celo kaj koristnega postorim. Prav, ti porabiš 500mb. Pol tak paket pač ni zate. Jaz jih lahko zelo enostavno skurim par gb (pa marsikdo drug tudi. Aja, imamo povsod wifi! No pa si predstavljaj da se ti kaki 15 folka spravi en 720p YT video streamat na povprečen wifi... good luck with that. In tako naprej in tako nazaj.

Pa ne govorimo o 150/50. Bi (za FHD) 10/10 moralo zadostovati. Pa je že 4K zunaj. In tehnologija obstaja. Pa ni nič dražja. To, da se podatke omejuje je samo in izključno maksimiranje dobička firme. Simobila (recimo) ne košta nič več če ti da na voljo 10/10, kot jih košta to da imaš na voljo le 1/1.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Kaj pa ni maksimiziranje dobička in kaj je narobe s tem? Po mojem omrežje preprosto ne omogoča dovolj velikih hitrosti za dovolj veliko število ljudi. Za operaterja vsekakor ne bi bilo smiselno, da ima neizkoriščeno pasovno širino samo zato ker nihče ni pripravljen plačat zanjo.

Sami ::

Pithlit je izjavil:

Kaj se tebi zdi ali ne nima nobene veze.

Trg za prej omenjeni paket je. In to kar velik.

Pa še o tvojih pomislekih: 3/4 modernih telefonov podpira vsaj žični priklop na tv, če že ne miracast (in podobnih). Dostikrat se mi zgodi da bi v kaki 'vukojebini' kaj pogledala, pa ne gre in se je treba samocenzurirat. 5" 720p ekran (imamo pa tudi veliko večje zadeve ki se jih da lepo okol prenašat in koristit) ki ga imaš 30cm pred nosom je bolj kvaliteten od 42" televizorja na 3m oddaljenosti. Smisel brezžičnih povezav je ravno v tem da ti ni treba doma sedet. Fora je da grem jaz lahko nekam na travco... v kakšno trento... pa si kaj pogledam. Al pa, boh ne daj, celo kaj koristnega postorim. Prav, ti porabiš 500mb. Pol tak paket pač ni zate. Jaz jih lahko zelo enostavno skurim par gb (pa marsikdo drug tudi. Aja, imamo povsod wifi! No pa si predstavljaj da se ti kaki 15 folka spravi en 720p YT video streamat na povprečen wifi... good luck with that. In tako naprej in tako nazaj.

Pa ne govorimo o 150/50. Bi (za FHD) 10/10 moralo zadostovati. Pa je že 4K zunaj. In tehnologija obstaja. Pa ni nič dražja. To, da se podatke omejuje je samo in izključno maksimiranje dobička firme. Simobila (recimo) ne košta nič več če ti da na voljo 10/10, kot jih košta to da imaš na voljo le 1/1.


V tvojem primeru ti na "pogovornih" paketih nobeden od operaterjev ne bo nudil rešitve.

Poglej za simobilovim domačim internetom (lahko ga uporabljaš na določeni lokaciji) ali kakšnimi paketi mobilni internet.

15 folka na povprečen WIFI...ni blema...pri nas v LJ imamo optiko...100mbit gre za šalo :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Pithlit ::

Optika ni povprečen wifi.

Pa smo že konkretno offtopic. Govora je bilo o paketu 100min/100sms/5GB. Za podobno ceno kot je, recimo, carski bob (recimo da se 1400min pa 1400sms prenese na podatkovno opcijo, pa bi imeli 100min/100sms/4300mb). Noben od operaterjev ne zmore tega?
Life is as complicated as we make it...

Sami ::

Pithlit je izjavil:

Optika ni povprečen wifi.

Pa smo že konkretno offtopic. Govora je bilo o paketu 100min/100sms/5GB. Za podobno ceno kot je, recimo, carski bob (recimo da se 1400min pa 1400sms prenese na podatkovno opcijo, pa bi imeli 100min/100sms/4300mb). Noben od operaterjev ne zmore tega?


Seveda ne, za podobne potrebe so paketi mobilni internet.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Pithlit ::

Aja?

Torej ni nekih pametnih paketov s povdarkom na podatkih? Oz. da takole vprašam... simobil raje izgublja stranke ko ponuja neskončno minut in smsov pa 6gb podatkov za 23EUR namesto da bi konkretno omejil minute in smse pa pustil 6gb podatkov in zaračunal... ne vem 13-18EUR? Očitno bi folk tak paket _razgrabil_. In to na LTE 40/5. Bob bi komot šel še nižje z ceno (za par evrov) in omejil hitrosti na običajno 3G (ki zadostuje večini ljudi - komur ni dosti gre pa pač na simobil).

Nekaj takega torej ni možno?

Mimogrede... zmore pa simobil za 'borih' 4EUR več ponudit 12GB podatkov pri 150/50.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()
««
64 / 110
»»