» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
62 / 110
»»

vorantz ::

Sami je izjavil:

Izaso je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

A kdo mogoÄe Ĺže kaj ve, Äe imamo res vse po 3000?


Äe v mojbob nimaĹĄ podatka, pol verjetno ni.


Vsi obstojeÄi naroÄniki brutalnega bob-a imajo od 2.12.2015 potrojene koliÄine, prejeli ste tudi SMS obvestilo.


En sms ni ravno pravno obvezujoc
Ce dodamo da mojbob dela narobe je razumljiva skepticnost do prvega racuna

jusv ::

vorantz je izjavil:

Sami je izjavil:

Izaso je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

A kdo mogoÄe Ĺže kaj ve, Äe imamo res vse po 3000?


Äe v mojbob nimaĹĄ podatka, pol verjetno ni.


Vsi obstojeÄi naroÄniki brutalnega bob-a imajo od 2.12.2015 potrojene koliÄine, prejeli ste tudi SMS obvestilo.


En sms ni ravno pravno obvezujoc
Ce dodamo da mojbob dela narobe je razumljiva skepticnost do prvega racuna


Ja, kakšno javno obvestilo s strani boba ne bi škodilo, če že toliko dnarja vržejo v reklame.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Karton4 ::

Neki se govori o 4G LTE. Če imam pravi info.

cortez ::

4G LTE dela na bobu, preverjeno.

...:TOMI:... ::

Od kdaj?
Tomi

boolsheat ::

V petek so mi to napisali:

pozdravljeni,

obvešÄamo vas, da bob kot nizkocenovni ponudnik mobilne telefonije ne nudi storitev hitri internet oz. LTE.



glede na to, da so vse nove bob sim kartice tipa USIM (eden izmed pogojev za korišÄenje LTE) se lahko pojavi oznaka LTE na vašem aparatu (saj gostujemo v omreĹžju simobila) kljub temu, da je hitrost 7/2mbps enostavno "teoretiÄna" hitrost katero Ĺže sedaj lahko dosegate na 3G omreĹžju.



bob vsekakor ne omogoÄa LTE povezave na aparatih, ki podpirajo LTE. bob niti ne nudi omejeno LTE povezavo.


pierch ::

Hmm, meni tudi na telefonu pokaze kot da je LTE aktiven, nevem pa kako bi dejansko preveril ali to tudi uporablja in deluje?
Pierch

Pithlit ::

pierch je izjavil:

Hmm, meni tudi na telefonu pokaze kot da je LTE aktiven, nevem pa kako bi dejansko preveril ali to tudi uporablja in deluje?

Ookla. Pa hitro vidiš če gre prehitro za 3G.
Life is as complicated as we make it...

tikitoki ::

Men osebno se za pogovore zdi izredno ugoden Sparmobil (al karkoli tocno je:). 7 EUR je 1500 enot. Predplacnisko, nobene prikljucnine, odjave ali drugih nategov. Kadarkoli lahko vzames pavzo (npr. ko gres na dopust ali se posebaj, ce gres na dalsje potovanje). Nazadnje, k sem sel na potovnej, sem vrgel 50 EUR proc za bob :(. Zacasni izklop pa je bil tudi nesramno drag. Pa se SIM kartica je primerno poceni (3 EUR).

Za 6 EUR pa dobis se 3 Gb podatkov, ce jih potrebujes.

Ce ne vzames mesecnega paketa te klici pridejo 6,6 centov na minuto, kar je malenkost drazje, kot kaksen BOB. Narocniski BOB paket pa poseka po celi crti.

...:TOMI:... ::

A veš kaj, tole ni tema o sparmobilu, tole je tema o bobu. Kakšen začasni izklop? Kaj ti ni jasno? Ti, če storitev ne rabiš, preklopiš na paket bob 4 cente in to je to. Kaj kompliciraš?

Komot lahko greš kamorkoli ti srce poželi, samo če ti ne znaš delat, tako da bi tebe prišlo poceni, potem za to ni kriv operater, pač pa ti.
Tomi

thramos ::

Pri šparu moraš pošiljat SMSe vsak mesec za vnos paketa (SMSa ob izteku pa včasih ne dobiš), polniš lahko polniš samo v njihovi trgovini (ko rabiš ni odprte nikjer v bližini) ... Jaz sem zaradi vsega tega šel s špara nazaj k bobu.

franckranc ::

Tomi - predlagam, da se malo umiriš.
Lahko je tudi njegov prispevek povsem na mestu (in v temi): kako pri bob-u prihraniti še več? Tako, da greš na Sparmobil! :):)8-)
Carski bob ima za 10€ 3x več vsega - ampak če porabiš manj kot 1500 enot mesečno, si v primerjavi s Sparmobilovim paketom 1500 vrgel stran 3€!

Kot je bilo že velikokrat ugotovljeno: absolutno najugodnejšega paketa NI! Vse je odvisno od načina uporabe.

Sam sem na bobu že od njegovega začetka. Pa mi je OK.
Tvoja ideja o prehodu na paket 4c za čas dopusta oz. potovanja je super!
Ostaja samo vprašanje, kako po prihodu nazaj domov spet priti na big, praznični, brutalni, carski ali katerikoli drug ugoden bob paket?
Si kot nekdanji naročnik kateregakoli paketa upravičen do preklopa nazaj, četudi v tistem trenutku ni v ponudbi? Dvomim...

Sami ::

Tvoja ideja o prehodu na paket 4c za čas dopusta oz. potovanja je super!
Ostaja samo vprašanje, kako po prihodu nazaj domov spet priti na big, praznični, brutalni, carski ali katerikoli drug ugoden bob paket?
Si kot nekdanji naročnik kateregakoli paketa upravičen do preklopa nazaj, četudi v tistem trenutku ni v ponudbi? Dvomim...


Ne nisi, po prihodnu lahko spremeniš v naročniške pakete ki so takrat aktualni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

tikitoki ::

Tomi

Mnja, prispevek je popolnoma na mestu. Ljudi, ki uporabljajo BOB zanima razmerje med ceno in dobljenimi storitvami. Simple as that.

In zacasni izklop in ponovni priklop BOB paketa je nesramno drago. Ce ne ves o cem govoris, vsaj zadrzi mnenje zase. Jaz sem bil zgrozen nad njihovim oderustvom.

Tko, kot tvoj predlog za preklop na predplacniski BOB paket. Ocitno ne ves kaj govoris. Sicer tega nisme spraseval, sam dvomim, da se izognes stroskom ponovnega priklopa, cetudi je BOB v akciji, ko prides nazaj, kar ni zagotovljeno.

For the rest:

Zakaj bi sel nazaj, ce obstaja boljsi paket, ki ti prihrani sitnosti?

Damn, moras kupiti kartico v Sparu. Sej poloznico je tudi treba placati. Te kdo sili, da cakas zandji dan?

Kvaliteta klicev pr BOB paketu pa tudi ni enakovredna in to lahko recem iz izkusenj. Lahko ti trdis obratno iz lastnih izkusenj z obema paketoma?

Ja, 1000 SMSov, kot da rabim. Mislim, da 99% ljudi ne potrebuje. Edina morebitna ahilova peta je prenos podatkov, kar je pa odvisno od potreb posameznika.

Kakorkoli, paket je cenejsi in ima zelo ocitne prednosti za marsikoga. Da ne govorimo o anonimnosti in drugih majhnih prednostih.

Sicer pa sem ze sam omenil, da ne poseka BOB paketov v vseh pogledih, vsekakor pa v vecini.

thramos ::

tikitoki je izjavil:


Damn, moras kupiti kartico v Sparu. Sej poloznico je tudi treba placati. Te kdo sili, da cakas zandji dan?


Položnico plačaš preko spletne/mobilne banke mimogrede, s trajnikom pa sploh ne veš za to. Za špar kartico pa moraš fizično v trgovino. Že vejo za kaj.

Za vklop paketa moraš poslat SMS vsak mesec, pri bobu pozabiš na vse skupaj - medtem ko pri šparu pozabijo poslat SMS o poteku paketa (2 dni sem mislil, da jim je padel internet :))).

Če se ti da jebat s tem za nekaj 10 centov na mesec ...

Mare2 ::

Kateri paket bi bil ekvivalenten:

neomejeni pogovori in SMS-i
do 5 GB prenosa podatkov, za tem se internet upočasni? Tako je pri Telemachu.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

tikitoki ::

thramos je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Damn, moras kupiti kartico v Sparu. Sej poloznico je tudi treba placati. Te kdo sili, da cakas zandji dan?


Položnico plačaš preko spletne/mobilne banke mimogrede, s trajnikom pa sploh ne veš za to. Za špar kartico pa moraš fizično v trgovino. Že vejo za kaj.

Za vklop paketa moraš poslat SMS vsak mesec, pri bobu pozabiš na vse skupaj - medtem ko pri šparu pozabijo poslat SMS o poteku paketa (2 dni sem mislil, da jim je padel internet :))).

Če se ti da jebat s tem za nekaj 10 centov na mesec ...


Ce se tebi da biti privezan na nekoga in placevati penale, ce jih obcasno ne potrebujes in za to placevati se 40 EUR vec na leto. Pol pac izvoli.

Ce si tolk brihten, da si enga dodatnega datume ne mores zapomniti... bi mel vsaj malenkost boljsi spomin ;)

Sami ::

Ce se tebi da biti privezan na nekoga in placevati penale


O kakšnih penalih je govora? Če redno plačuješ ni problema....torej bi se morali operaterji "sprijazniti" z neplačniki?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

thramos ::

Kakšna vezava? Če pri bobu nimaš porabe nič ne plačaš.

Za to, da ni treba razmišljat o datumu (ki se zaradi 30 dnevnega "meseca" spreminja, ni treba hodit na blagajno v špar in pošiljat SMSov, damo brihtni z veseljem par 10 centov.

Aja, še to: če na šparu ni dovolj stanja, se v tujini sploh ne poveže v omrežje. Zelo dobrodošlo, če to opaziš ko si že tam, možnosti napolnit pa nimaš več.

MrStein ::

Pithlit je izjavil:

pierch je izjavil:

Hmm, meni tudi na telefonu pokaze kot da je LTE aktiven, nevem pa kako bi dejansko preveril ali to tudi uporablja in deluje?

Ookla. Pa hitro vidiš če gre prehitro za 3G.

Ne gre, ker je hitrost omejena.

Mogoče bi videl razliko v latenci.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matej_K ::

Meni je pa en izmed največjih plusov pri Bobou plačevanje računa z Mastercard.
Ni nobene provizije.
Ja vem je članarina na Mastercard, ampak jo potrebujem za druge stvari. Tako da je vseeno.
... .. .

...:TOMI:... ::

Saj to lahko tudi pri ostalih operaterjih.

Opcij za izogib provizij je vec, od uporabe kreditnih kartic do preplacila, uporaba direktne bremenitve pri bankah, ki ne racunajo provizije...
Tomi

miko22 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Saj to lahko tudi pri ostalih operaterjih.

Opcij za izogib provizij je vec, od uporabe kreditnih kartic do preplacila, uporaba direktne bremenitve pri bankah, ki ne racunajo provizije...


direktna bremenitev NI zastojn! se plača od 0,21€ dalje(odvisno od banke).

...:TOMI:... ::

Ni res, so tudi banke, ki imajo brez doplačil.
Tomi

miko22 ::

katere?

jnovak ::

Quick question: kako je z opomini (strošek), če par dni zamudiš s plačilom?

Why: ne plačujem računov vsak dan, ampak 1x na mesec - tako da se kake račune plača tudi 3-5 dni po roku. Trenutno ni težav, se ne pošilja opominov (elektrika, voda, snaga ipd), pa me zanima kaka je praksa pri Bobu, da ti ne pošljejo takoj opomina & nabijejo 2 € več (ker bi to pomenilo 20 % višji strošek naročnine; z 10 -> 12 € :))

thramos ::

Opomin pošljejo po cca. 14 dneh, zadnje obvestilo pred začasnim izklopom pa cca. 1 mesecu. Do začasnega izklopa ni drugih stroškov, kot zakonske zamudne obresti.

...:TOMI:... ::

miko22 je izjavil:

katere?


Na primer: Hranilnica Vipava

http://www.hranilnica-vipava.si/files/T...
Tomi

DaMachk ::

jnovak je izjavil:

Quick question: kako je z opomini (strošek), če par dni zamudiš s plačilom?

Why: ne plačujem računov vsak dan, ampak 1x na mesec - tako da se kake račune plača tudi 3-5 dni po roku. Trenutno ni težav, se ne pošilja opominov (elektrika, voda, snaga ipd), pa me zanima kaka je praksa pri Bobu, da ti ne pošljejo takoj opomina & nabijejo 2 € več (ker bi to pomenilo 20 % višji strošek naročnine; z 10 -> 12 € :))


Za par dni ni težav... jz sm ponavad dobil sms, da 14 dni zamujam, pa sem na hitro porihtal zadeve.
Dodatnih stroškov ni bilo.
No signiature, as you see..

jnovak ::

thramos je izjavil:

Opomin pošljejo po cca. 14 dneh, zadnje obvestilo pred začasnim izklopom pa cca. 1 mesecu. Do začasnega izklopa ni drugih stroškov, kot zakonske zamudne obresti.

DaMachk je izjavil:

Za par dni ni težav... jz sm ponavad dobil sms, da 14 dni zamujam, pa sem na hitro porihtal zadeve.
Dodatnih stroškov ni bilo.
Super, hvala za info - pol sploh ni težav, dokler ti za teh par dni samo zakonske zamudne obresti obračunajo (max 10 % / 365 * 5 dni na vrednost 10 €) ... ni omembe vredno.

zebra2 ::

thramos je izjavil:

Kakšna vezava? Če pri bobu nimaš porabe nič ne plačaš.

Za to, da ni treba razmišljat o datumu (ki se zaradi 30 dnevnega "meseca" spreminja, ni treba hodit na blagajno v špar in pošiljat SMSov, damo brihtni z veseljem par 10 centov.

Aja, še to: če na šparu ni dovolj stanja, se v tujini sploh ne poveže v omrežje. Zelo dobrodošlo, če to opaziš ko si že tam, možnosti napolnit pa nimaš več.


izimobil omogoča spletno polnjenje in ima boljše pakete kot spar + brezplačna sim kartica in prvi mesec paketa ob prenosu številke

vorantz ::

No pa zapuscam bob druzino
Orto elastik za 13,8€ na mesec bi bilo neumno spustit iz rok

Koncno mi bodo spet delali mmsi, zgresen klic, moneta in 4g pa se dovolj prenosa da ga lahko izkoristim 8-)

cortez ::

vorantz je izjavil:

No pa zapuscam bob druzino
Orto elastik za 13,8€ na mesec bi bilo neumno spustit iz rok

Koncno mi bodo spet delali mmsi, zgresen klic, moneta in 4g pa se dovolj prenosa da ga lahko izkoristim 8-)


pa zdrav mi ostani...in zčni zategovat pas.

BTW : sedaj greš lahko še na Amis za 19,90€ namesto 29,99€ , ker si šel na zimobil.

Izaso ::

cortez je izjavil:

vorantz je izjavil:

No pa zapuscam bob druzino
Orto elastik za 13,8€ na mesec bi bilo neumno spustit iz rok

Koncno mi bodo spet delali mmsi, zgresen klic, moneta in 4g pa se dovolj prenosa da ga lahko izkoristim 8-)


pa zdrav mi ostani...in zčni zategovat pas.

BTW : sedaj greš lahko še na Amis za 19,90€ namesto 29,99€ , ker si šel na zimobil.


BTW2, to je cena za prvih nekaj mescev za začetno shemo, vse ostalo se doplača in na koncu nič ne profitiraš.

benx ::

vorantz je izjavil:

No pa zapuscam bob druzino
Orto elastik za 13,8€ na mesec bi bilo neumno spustit iz rok

Koncno mi bodo spet delali mmsi, zgresen klic, moneta in 4g pa se dovolj prenosa da ga lahko izkoristim 8-)


meni mmsi delujejo brez težav, za zgrešen klic pa tudi mislim da sem dobil eno obvestilo, nisem pa ziher.

theBill ::

benx je izjavil:

vorantz je izjavil:

No pa zapuscam bob druzino
Orto elastik za 13,8EUR na mesec bi bilo neumno spustit iz rok

Koncno mi bodo spet delali mmsi, zgresen klic, moneta in 4g pa se dovolj prenosa da ga lahko izkoristim 8-)


...za zgrešen klic pa tudi mislim da sem dobil eno obvestilo, nisem pa ziher.


Ni možno, ker te storitve BOB ne omogoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Izaso ::

Da vaju popravim. Bob ne omogoča sms za zgrešen klic, mms pa je omogočen, a ga DODATNO zaračuna.

MrStein ::

urosh je izjavil:

BTW: Pri bobo bodo z naslednjim letom vkljucili sms obvescanje o nedosegljivih klicih. Zvedel na klicnem centru.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

MrStein je izjavil:

urosh je izjavil:

BTW: Pri bobo bodo z naslednjim letom vkljucili sms obvescanje o nedosegljivih klicih. Zvedel na klicnem centru.


Kot je bilo že neštetokrat povedano: "BOB kot nizkocenovni ponudnik mobilnih storitev SMS sporočila o zgrešenih klicih ne omogoča in tudi v prihodnje omenjene opcije ne bo omogočal."
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jnovak ::

Question: če kupim bob sim in še danes preko spleta naročim carski bob...Kdaj lahko pričakuje, da mi dostavijo pogodbo v podpis.

Question 2: če naročim preko spleta še letos, potem mi pa v podpis prinesejo pogodbo šele v PON 4. jan ... Bom še ujel carskega boba?

amacar ::

Kolikor se spomnim, ko izpolniš pogodbo na spletu, še ujameš ponudbo (tako je bilo pri meni na brutalnem bobu, ko sem izpolnil zadnji dan).

Ted ::

Izaso je izjavil:

cortez je izjavil:

vorantz je izjavil:

No pa zapuscam bob druzino
Orto elastik za 13,8€ na mesec bi bilo neumno spustit iz rok

Koncno mi bodo spet delali mmsi, zgresen klic, moneta in 4g pa se dovolj prenosa da ga lahko izkoristim 8-)


pa zdrav mi ostani...in zčni zategovat pas.

BTW : sedaj greš lahko še na Amis za 19,90€ namesto 29,99€ , ker si šel na zimobil.


BTW2, to je cena za prvih nekaj mescev za začetno shemo, vse ostalo se doplača in na koncu nič ne profitiraš.



Če prav berem, je 19.90 cena za trojček pri AMIS-u z začetno IPTV shemo za naročnike Simobila "za vedno". Za osnovno shemo programov doplačaš 7, za razširjeno 15 EUR. Meni se zdi to precej ugodno...
Mah...

jnovak ::

amacar je izjavil:

Kolikor se spomnim, ko izpolniš pogodbo na spletu, še ujameš ponudbo (tako je bilo pri meni na brutalnem bobu, ko sem izpolnil zadnji dan).
Super, hvala za info!

yani2000 ::

Ojla Sami!
Na vaši spletni strani vsem pod števec porabe ( https://moj.bob.si/racuni-in-poraba/ste... ) že od 29. decembra prikazuje sporočilo: "prišlo je do napake".
A slučajno veš kdaj bo napaka odpravljena?

Sami ::

yani2000 je izjavil:

Ojla Sami!
Na vaši spletni strani vsem pod števec porabe ( https://moj.bob.si/racuni-in-poraba/ste... ) že od 29. decembra prikazuje sporočilo: "prišlo je do napake".
A slučajno veš kdaj bo napaka odpravljena?


Kolikor vem števec deluje nemoteno...ti svetujem, da pošlješ naročniške podatke in screen napake na info@bob.si, bodo preverili.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

amacar ::

Ne dela tudi meni in niti na 3 stevilkah, ki jih imamo v druzini.

Mobidick ::

Še kdo imel težave po polnoči? sms-i niso odhajali in prihajali. Potem pa se zbudiš zjutraj in vidiš, kot do so ponoči vseeno prišli v tistem času, ko si bedel in ji definitivno še ni bilo. Mojih pa nihče ni dobil, je kar v outboxu ostalo. Isto je bilo lani taki čas. Morajo imeti velike težave ali pa namenoma sklopijo dol sms-anje.
Danes pa vidim na porabi na servisnih straneh, da so mi današnje sms-e, ki sem jih razposlal dopoldan, ko je dejansko spet delalo, zaračunali dvakrat.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

otago ::

Banalno vprašanje. Še komu ne dela Glasbeni SOS Val202? V decembru je storitev delala na Bobu. Danes mi izpise "This message must contain valid recipients and content."

amacar ::

Pravkar testiral in deluje. Poslal besedilo "20:59" na 3202, ker mi telefon ne pusti poslati praznega sms-ja

AvtoR ::

Imam eno vprašanje glede nakupa aplikacij v Windows Store.
Pri nakupu aplikacij mi ponudi, da se cena aplikacije prišteje k simobil računu (verjetno BOBu).
Ali je kdo že kupoval na ta način in ali je kaj dodatnih stroškov s strani operaterja?
««
62 / 110
»»