» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
61 / 110
»»

javier ::

Bom počakal, če pa bodo težave bom pa poklical podporo, pa da vidimo kaj pravijo. Poročam.

Sim je nano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javier ()

Sami ::

javier je izjavil:

Bom počakal, če pa bodo težave bom pa poklical podporo, pa da vidimo kaj pravijo. Poročam.

Sim je nano.


Če po prenosu številke ne bo bolje lahko poizkusiš z novo sim kartico, je lahko eden od razlogov....poročaj po prenosu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jazzie ::

Jaz bom verjetno tudi menjala z brutalnega boba na carski (sicer je 3000 mb mamljivo, da bolj brezskrbno brskaš, ampak načeloma toliko ne potrebujem), pa me zanima, kako je z menjavo sredi obračunskega obdobja. Se plača sorazmerna deleža ali kaj?

radmannsdorf ::

da. sorazmerno.

Jazzie ::

Hvala za odgovor, bom zdaj zamenjala. Mimogrede, sem pa šele ravnokar ugotovila, da paketi bob med sporočili ne vključujejo MMS. Toliko za opozorilo, če še kdo ni bil na to pozoren in je veselo pošiljal MMSe. :)

zanci ::

imam nexus 5 in paket bob carski

skos mi preklaplja iz h na 3g in prenos podatkov posledično ne deluje ok

če dam preferred network 2g deluje ok vendar zelo počasi.

AC_DC ::

skos mi preklaplja iz h na 3g in prenos podatkov posledično ne deluje ok

Potem prestavlja med 3 in 3.5g.

stb ::

A obstaja kak razlog zakaj ne bi obstoječi naročniki brutalnega boba prešli na carskega? Kolikor vem je več enot za manj denarja.... ali so morda na brutalnem kaj spreminjali? Pogoji so menda isti, brez vezave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

AvtoR ::

Brutalni BOB ponuja trenutno za obdobje enega leta trojne količine, se pravi 3000minut, 3000 sms in 3000mb podatkov.

DaMachk ::

radmannsdorf je izjavil:

da. sorazmerno.


Sem že mislil vprašat, če si prepričan, pa sem ugotovil da je res.
Pri bobu se itak plačuje "paketno" za en mesec vnaprej. Kar pomeni da če vmes menjaš boš le naslednji račun dobil po nižji tarifi, priznal ti bojo pa en delež razlike med ceno na naslednji položnici.

Jz sm zarad polletne selitve v tujino zamenjal paket, pa sem imel 10EUR za porabit pol dobropisa.

@Jazzie, marsikdo ti bo rekel: 2015 in MMSi, če imaš snapchat/whatsapp/viber? :P
No signiature, as you see..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaMachk ()

Sami ::

Pri bobu se itak plačuje "paketno" za en mesec vnaprej.


Že več kot leto dni se ne plačuje vnaprej. Plačuješ za preteklo obdobje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Gerhardt ::

Mene pa zanima, kako je s pokritostjo signala (za klice, pogovore), recimo tudi na Primorskem, v bližini Italije. Ima kdo kake težave na tem koncu.

Glede na to, da se mnogi pritožujejo, da je Simobil (na katerem gosti Bob, saj nima lastnega omrežja) signal katastrofa zadnje čase. Tako da obstaha verjetnost, da ima tudi Bob težave s slabim signalom (vsaj na določenih predelih Slovenije)??

Sami ::

Gerhardt je izjavil:

Mene pa zanima, kako je s pokritostjo signala (za klice, pogovore), recimo tudi na Primorskem, v bližini Italije. Ima kdo kake težave na tem koncu.

Glede na to, da se mnogi pritožujejo, da je Simobil (na katerem gosti Bob, saj nima lastnega omrežja) signal katastrofa zadnje čase. Tako da obstaha verjetnost, da ima tudi Bob težave s slabim signalom (vsaj na določenih predelih Slovenije)??


Preveri pokritost na Bob (http://www.bob.si/pomoc-in-vprasanja/po... ali Simobil (https://www.simobil.si/omrezje/zemljevi... spletni strani.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Gerhardt ::

Tole sem si že ogledal, ampak me zanimajo, konkretne situacije tistih, ki so pri Bobu tudi v bližini mej sosednjih držav (Avstrija, Madžarska, Hrvaška, Italija).
Saj tudi Simobil, ko pogledaš nima tako slabo pokritost. Dejstvo pa je, da se mnogi pritožujejo, da pri Simobilu nimajo Signala, ali pa med pogovori sogovornika sploh ni slišat ali pa da se ga sliši vsakih nekaj besed itd. Tako da me res zanima, kako je dejansko stanje na terenu, ki ga ga BOB ponuja s pokritostjo signala.

Sami ::

To ti pa težko rečem, nimate v bližini nobenega Bob/Simobil uporabnika, da malo potestiraš?

Okoli meje imajo lahko tuji operaterji "močnejši" signal, v tem primeru enostavno ročno preklopiš na Bob.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Gerhardt ::

Na tem koncu ima večina uporabnikov Telekom (Mobitel). Ja, poznam pa nekaj primerov, da na tem koncu Simobil na določenih lokacija ne lovi dobro ali pa sploh ne lovi. To, da preklopiš na Bob (ko je signal tujega operaterja močnejši), je seveda samoumevno, to ni debate. Ampak na našem koncu, na določenih krajih, na meji z Italijo, so težave s pokritostjo signala slovenskih operaterjev, predvsem s Simobilom, torej je signal (v tem primeru Simobila) slab ali pa ga sploh ni, po izkušnjah nekaterih. Tako da ne razumem, kako se jih veliko (po vseh koncih Slovenije), ki so pri Simobilu, pritožujejo, da imajo zelo slab signal; na drugi strani pa, pri Bobu (ki je gostitelj Simobila), pa nisem zasledil, da imajo težave, vsaj večjih ne, s pokritostjo signala.

Matevz96 ::

Gerhardt je izjavil:

Na tem koncu ima večina uporabnikov Telekom (Mobitel). Ja, poznam pa nekaj primerov, da na tem koncu Simobil na določenih lokacija ne lovi dobro ali pa sploh ne lovi. To, da preklopiš na Bob (ko je signal tujega operaterja močnejši), je seveda samoumevno, to ni debate. Ampak na našem koncu, na določenih krajih, na meji z Italijo, so težave s pokritostjo signala slovenskih operaterjev, predvsem s Simobilom, torej je signal (v tem primeru Simobila) slab ali pa ga sploh ni, po izkušnjah nekaterih. Tako da ne razumem, kako se jih veliko (po vseh koncih Slovenije), ki so pri Simobilu, pritožujejo, da imajo zelo slab signal; na drugi strani pa, pri Bobu (ki je gostitelj Simobila), pa nisem zasledil, da imajo težave, vsaj večjih ne, s pokritostjo signala.


Za Primorsko ne morem reči, vem pa da je v osrednji Sloveniji signal boba (simobil) veliko slabši kot pri Mobitelu, čeprav po teh zemljevidih izgleda da je vse odlično pokrito.

MatH ::

Kaj to pomeni veliko slabši? Jaz imam večinoma vse črtice, slišimo se v redu in internet dela.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Matevz96 ::

MatH je izjavil:

Kaj to pomeni veliko slabši? Jaz imam večinoma vse črtice, slišimo se v redu in internet dela.


Pomeni, da je razlika v kvaliteti signala opazna ko stopiš v zgradbo, v kakšno zakotno dolino...

AC_DC ::

Preden se kamorkoli prestaviš se vzame predplačniško kartico (ali testni paket, če ga imajo) in testira vsaj nekaj dni.
Vse ostalo je gostilniško nabijanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Stari maček ::

javier je izjavil:

Sim sem poizkusil v starem aparatu in v trenutnem.

Bob imam trenutno v starem telefonu in tako bo dokler se cifra ne prenese. So pa nastavitve take:

ime:bob internet
apn: internet.bob.si
proxy: ni nastavljeno
vrata; ni nastavljeno
up ime:bob
geslo:internet
strežnik: ni nastavljeno
mmsc: ni nastavljeno
posredniški strežnik mms: ni nastavljeno
vrata mms: ni nastavljeno
mcc: 293
mnc: 40
vrsta potrjevanja:pap
vrsta apn: internet


Jaz imam tako.
Vrsta APN: ni nastavljeno
Protokol APN: IPv4
Protokol APN med gostovanjem: IPv4
APN je omogočen

Sami ::

Stari maček je izjavil:

javier je izjavil:

Sim sem poizkusil v starem aparatu in v trenutnem.

Bob imam trenutno v starem telefonu in tako bo dokler se cifra ne prenese. So pa nastavitve take:

ime:bob internet
apn: internet.bob.si
proxy: ni nastavljeno
vrata; ni nastavljeno
up ime:bob
geslo:internet
strežnik: ni nastavljeno
mmsc: ni nastavljeno
posredniški strežnik mms: ni nastavljeno
vrata mms: ni nastavljeno
mcc: 293
mnc: 40
vrsta potrjevanja:pap
vrsta apn: internet


Jaz imam tako.
Vrsta APN: ni nastavljeno
Protokol APN: IPv4
Protokol APN med gostovanjem: IPv4
APN je omogočen


Vrsta APN mora biti "default" ali "internet".
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Stari maček ::

Meni dela oboje...

radmannsdorf ::

Gerhardt je izjavil:

Na tem koncu ima večina uporabnikov Telekom (Mobitel). Ja, poznam pa nekaj primerov, da na tem koncu Simobil na določenih lokacija ne lovi dobro ali pa sploh ne lovi.

Baje v Podsabotinu(Goriška Brda), ni signala. Oz. ga ni blo, mogoče zdaj že je.

AC_DC ::

Na http://www.mobilna-telefonija.com/aplik... lahko pogledaš, kje vse so bazne postaje.

Gerhardt ::

V glavnem, hvala vsem za pomoč, za odgovore! Tudi tista povezava (link), ki ga je objavil g. AC_DC, je res uporabna zadeva, kje so dejansko postavljene bazne postaje različnih slovenskih operaterjev. Seveda, nekje so pač "luknje" signala (slab signal ali ga sploh ni), ki jih nekateri operaterji ne pokrivajo, tako da je v nekaterih situacijah to lahko malce problem. Sicer pa glede Boba, kolikor vem, ne podpira storitev obvestila (sms sporočila) o klicih, ko je uporabnik nedosgljiv, vsaj do nedavnega je bilo tako.

DaMachk ::

Ne, tega pa res nima.
No signiature, as you see..

MrStein ::

MrStein je izjavil:



JAVNA OBJAVA:

Sporočilo se briše (v celoti, da ni več vidno) s tem preprostim postopkom:
- klikneš "popravi"
- klikneš "polni popravi"
- izbrišeš vso besedilo (hekerji: ctrl-a , DEL, ostali: držiš tipko DEL ali backspace, dokler ni vse izbrisano, umetniki: z miško označiš vso besedilo in izbereš "Cut/Izreži")
- klikneš "pošlji"

(pišem spet, ker očitno folk še vedno ne pozna te preproste operacije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mitja358 ::

Bob mi je potrdil, da je planirana opcija SMS o zgrešenih klicih, vendar mi nikakor niso želeli izdat, kdaj naj bi to bilo. ;(( Glede na to, da mi je to rekla na splošnih informacijah bi znalo bit kaj kmalu ali pač? Ker tole opcijo pa res zelo pogrešam.

boolsheat ::

Matevz96 je izjavil:

MatH je izjavil:

Kaj to pomeni veliko slabši? Jaz imam večinoma vse črtice, slišimo se v redu in internet dela.


Pomeni, da je razlika v kvaliteti signala opazna ko stopiš v zgradbo, v kakšno zakotno dolino...


Odvisno o kakšnem signalu je govora. 3g, 3,5g je simobil zagotovo boljši, ker imajo večino oddajnikov na nižji frekvenci.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Še dobro da nisem takoj prenesel številke k Bobu, saj sem zdaj sklenil s Simobilom praznični ORTO Elastik s 5 GB prenosa doma in 1 GB v tujini (vse ostalo pa neomejeno) za neverjetno ceno 13,48EUR na mesec (dobil ORTO Keš kodo, sprememba paketa zastonj in 20EUR bonusa za sklenitev prek spleta). Bravo Simobil! :D

Zdaj mi je doma ostala še popolnoma neuporabljena SIM kartica za BOB z dobroimetjem 16,60EUR + bonus 100 enot (nimam pojma kako, napolnil sem za 10EUR, ker sem imel še od prej vrednostno kartico), če kdo rabi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

vorantz ::

So nam danes na brutalnem bobu vklopili teh 3000 al ne? Pod paketi mi se vedno pise vse 1000

vorantz ::

Ali majo nek bug ali bom pa nekomu vrat zavil pri bobu...ni videt ne duha ne sluha o 3k in kar sem danes prekoracil (prek 1gb) mi je nabilo dodatno pod stroske

amacar ::

Bug je pri prikazu, tudi klici so "obracunani". Iz drugega foruma:

Ojla,
napaka je bila zaznana in odpravljena,.. števec še kaže napačno, račun pa bo izdan pravilno,,..
lp



Ja,.. števec kaže proabo,.. resetiral se bo ob naslednji izdaji računa,.. račun bo ok,..
b

jusv ::

Nesposobneži eni. Kaj nima simobil/bob dovolj tehnične podpore, da ta bug odpravi?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

vorantz ::

Jao ej...ta mesec mi sploh ni plačalo računa (SEPA)...še dobro da sem sploh to opazil preden bi začel opomine dobivat.
Zdej to.
Me zanima kdo jim ureja tista bugasta sharepoint jajca v ozadju.

s1m0n ::

Kako je kaj s prehodom na Bob (simobil naročniški) mi gre na živce da pri 50min klicov v simobil z naročnino plačam 20e. Sms in podatkov pa večina doma tako ne uporablja.

Mitja358 ::

Večino tega je bilo napisanega na prejšnji strani. Drugače pa ne vem, zakaj si nisi do sedaj že zamenjal paketa, ker to res ni normalno. Kaj je to sploh za paketa?

s1m0n ::

Nimam pojma kater paket je pa že kakšnih 10 let naročnina pa so vedno dvigovali naročnino...

5pellfire ::

Kaj še komu ne pokaze stanja tekoče porabe v mojbob portalu?
Piše mi da ni bilo opravljenih storitev, tudi če nastavim datum
od - do, čeprav se telefon uporablja vsak dan. Za drug telefon
ki ga koristi hčera pokaže normalno.

Je mogoče kakšna omejitev kolikokrat na mesec se lahko preveri
stanje tekoče porabe?

AC_DC ::

Če misliš https://moj.bob.si , meni dela bp.

5pellfire ::

AC_DC je izjavil:

Če misliš https://moj.bob.si , meni dela bp.

Hmm, meni pa se vedno ne. Niti ne morem izbrati smeri in vrste storitev ...pri
obeh menijih je na voljo samo opcija 'vse storitve'???

AC_DC ::

Kateri browser uporabljaš ?

5pellfire ::

AC_DC je izjavil:

Kateri browser uporabljaš ?

Primarno Firefox, sprobano pa tudi z IE in Chrome

Porabo preteklega obdobja pa pokaze v redu, samo stanja tekoce porabe
ne izpiše.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Pokliči 068 680 680

Gerhardt ::

Omenil bi dve zadevi glede Boba.
1.) Pri vnosu podatkov (na njihovi internetni strani) za naročniški paket pri "Storitve in pogoji" je en obrazec (kjer so že obkljukana okenca) "Priloge k pogodbi in potrditev splošnih pogojev". Četrto okence, ki je bilo že obkljukano, je pisalo tole: "Izrecno se strinjam, da operater po podpisu pogodbe začne z opravljanjem storitev in, da bom v primeru odstopa plačal/a vse obveznosti, ki bodo nastale v času, za katerega bo sklenjeno naročniško razmerje (t.j. sorazmerni del naročnine v času uporabe storitev, znesek porabe v času uporabe storitve in morebitne druge storitve iz bob [naprej pa ni več besedila]"
Ker teksta ni videti, kot kaže, v celoti, me zanima, ali je kje objavljeno tole besedilo, ki se nadaljuje?
2.) Storitve po naročilu. Možnost, ki je na voljo, je tudi "Trajno skrita številka (Clir)". "Trajno"? No, zagotovo je mišljeno, da je ta možnost omogočena, na voljo, v njihovem (Simobilovem) omrežju (ki jo sicer kadarkoli poljubno aktiviraš ali izklopiš na telefonu) ves čas naročniškega razmerja. Saj to ponujajo vsi operaterji za svoje naročnike.

MacGyver141 ::

A kdo mogoče že kaj ve, če imamo res vse po 3000?

Izaso ::

MacGyver141 je izjavil:

A kdo mogoče že kaj ve, če imamo res vse po 3000?


če v mojbob nimaš podatka, pol verjetno ni.

Sami ::

Izaso je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

A kdo mogoče že kaj ve, če imamo res vse po 3000?


če v mojbob nimaš podatka, pol verjetno ni.


Vsi obstoječi naročniki brutalnega bob-a imajo od 2.12.2015 potrojene količine, prejeli ste tudi SMS obvestilo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

boolsheat ::

Lahko bi na mojmobu kje prikazali, da zadeva deluje. :)
««
61 / 110
»»