» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
56 / 110
»»

Matej_K ::

Sami je izjavil:

Ker imaš simobilove nastavitve ti v gostovanju ni delovalo. Pravilno nastavi Bob nastavitve in bo delovalo bp.


Ko bi bilo tako enostavno. Vpišem podatke kot so na bob.si, pa mi ne deluje.
Windows phone ima drugačne nastavitve kot android.

EDIT: Sedaj mi dela, vendar z nastavitvami iz neke druge strani.
sicer so zelo podobne kot na simobil.si, razen imena apn in up. imena.
upajmo da bodo mmsji tudi delovali v tujini.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

Sami ::

Matej_K je izjavil:

Sami je izjavil:

Ker imaš simobilove nastavitve ti v gostovanju ni delovalo. Pravilno nastavi Bob nastavitve in bo delovalo bp.


Ko bi bilo tako enostavno. Vpišem podatke kot so na bob.si, pa mi ne deluje.
Windows phone ima drugačne nastavitve kot android.


Žal je tako enostavno, vrednosti v dostpni točki zamenjaj z Bob-ovimi, torej pri tvojih nastavitvah se razlikuje vrednost APN, username in password. V kolikor ti ne bo delovalo lahko probaš brez vpisom proxy-ja in vrat, po vsaki spremembi naredi restart telefona.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Izaso ::

Matej_K je izjavil:

Sami je izjavil:

Ker imaš simobilove nastavitve ti v gostovanju ni delovalo. Pravilno nastavi Bob nastavitve in bo delovalo bp.


Ko bi bilo tako enostavno. Vpišem podatke kot so na bob.si, pa mi ne deluje.
Windows phone ima drugačne nastavitve kot android.

EDIT: Sedaj mi dela, vendar z nastavitvami iz neke druge strani.
sicer so zelo podobne kot na simobil.si, razen imena apn in up. imena.
upajmo da bodo mmsji tudi delovali v tujini.


Ja, bob je še vedno nizkocenovec in je kar slaba, da moraš upat, da bo storitev delovala v tujini.

Sami ::

Izaso je izjavil:

Matej_K je izjavil:

Sami je izjavil:

Ker imaš simobilove nastavitve ti v gostovanju ni delovalo. Pravilno nastavi Bob nastavitve in bo delovalo bp.


Ko bi bilo tako enostavno. Vpišem podatke kot so na bob.si, pa mi ne deluje.
Windows phone ima drugačne nastavitve kot android.

EDIT: Sedaj mi dela, vendar z nastavitvami iz neke druge strani.
sicer so zelo podobne kot na simobil.si, razen imena apn in up. imena.
upajmo da bodo mmsji tudi delovali v tujini.


Ja, bob je še vedno nizkocenovec in je kar slaba, da moraš upat, da bo storitev delovala v tujini.


BOB storitve delujejo v tujini brez problema.

V kolikor imaš pa vnešene napačne nastavitve ti tudi "upanje" ne pomaga.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mare3 ::

Kaj pravite bob ali tušmobil eu paket za 13,41€ kolikor pride z 10% popustom ob vezavi?

Sami ::

Mare3 je izjavil:

Kaj pravite bob ali tušmobil eu paket za 13,41€ kolikor pride z 10% popustom ob vezavi?


Odločitev posameznika...prej pa preveri pokritost, da ne boš šel pod mrzel tuš:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

radmannsdorf ::

sam se odloči, da boš sam nase jezen če ne bo delalo kaj, haha ;)

Goran's Blog ::

Sam sem bil 4 leta pri Tušu na koncu sem se odločil za Brutalni BOB. Razlog take odločitve je bil, da na mestih kjer je prej lovilo tušmobilovo omrežje potem ni več, sploh pa podeželski kraji nasploh niso imeli Tušmobil signala ampak le Mobitel za katerega sem moral plačevati dodatne cekine.

ronaldo ::

Smo narocili bigbob paket, in smo podpisali narocnisko pogodbo + prenos stevilke. Kurir dpd mi je prinesel tudi potrditveno kodo za aktivacijo narocniskega razmerja in me zanima kje jo lahko vnesem, ker nikjer na njihovi strani je ne najden. Hvala.

jusv ::

Jaz sem opazil, da je telemach kar izboljšal tušmobilovo omrežje, tak da se ti splača potestirat. Pa mislim, da na tušu dobiš več za svoj dnar. Odločitev pa je tvoja.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

konspirator ::

ronaldo ::

Hvala je delovalo.

Mobidick ::

Še komu BOB danes ne deluje (račune imam vse plačane :) )?
The future is digital!

konspirator ::

Data, klici, sms ne dela ?

FX6300B ::

mobidick men simobil orto fantastik ne dela

iz katere okolice si? ker bratu v lj pa trenutno dela
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

amacar ::

Na simobilovi strani:
Izpad na območju Slovenije
Na območju Slovenije lahko prihaja do občasnih motenj pri 3G storitvah. Tehniki so že na terenu in bodo napako odpravili v najkrajšem možnem času. Svetujemo vam začasni preklop na 2G omrežni način. Hvala za razumevanje. Si.mobil

FX6300B ::

am jst sm prejj probou 2g pa tut ni delal sam zj mi trenutn dela
May the force be with you!

Mobidick ::

Ja, na mojem območju ni delalo, potem na poti v MB (Hoče) pa je že. Sem sicer restartal telefon, pa je našlo omrežje. Drugače pa ni nič delalo, pisalo je No service.
The future is digital!

FX6300B ::

jst sm pa mislu da je telefon sm ga pa firmware 3x flashou pol je pa brt reku da nemu tut ni delal poj pa kr naenkrat dela
May the force be with you!

konspirator ::

FX6300B je izjavil:

jst sm pa mislu da je telefon sm ga pa firmware 3x flashou pol je pa brt reku da nemu tut ni delal poj pa kr naenkrat dela

Prevod ?

slovenec_89 ::

FX6300B je izjavil:

jst sm pa mislu da je telefon sm ga pa firmware 3x flashou pol je pa brt reku da nemu tut ni delal poj pa kr naenkrat dela

Hahahhah, dobra, cvetka dneva. =D

boolsheat ::

Meni je na Ravnah tufi ven vrglo, sem restartal telefon potem je bilo pa ok.

jusv ::

amacar je izjavil:

Na simobilovi strani:
Izpad na območju Slovenije
Na območju Slovenije lahko prihaja do občasnih motenj pri 3G storitvah. Tehniki so že na terenu in bodo napako odpravili v najkrajšem možnem času. Svetujemo vam začasni preklop na 2G omrežni način. Hvala za razumevanje. Si.mobil


Zelo so zožili ombočje motenj. Operaterj z najboljo uporabniško izkušnjo?!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

FX6300B ::

konspirator je izjavil:

FX6300B je izjavil:

jst sm pa mislu da je telefon sm ga pa firmware 3x flashou pol je pa brt reku da nemu tut ni delal poj pa kr naenkrat dela

Prevod ?

google translate?
May the force be with you!

radmannsdorf ::

MrStein ::

So kake težave s polnjenjem računa?

Sem že včeraj in danes (preko http://bob.si/moj-bob/napolni-bob-predp... ) obakrat kao uspešno, ampak stanje še vedno javi enako kot pred polnjenjm. Na banki tudi ni zabeležen odtegljaj, čeprav tako plačilo s kartico kot potem bob.si trdita, da je transakcija bila uspešna.

Zadnji podatek: transactionId=75351ff7-6ac0-494f-af62-b86c7668bd59
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Zgleda, da ima NLB težave s svojimi karticami, ker po plačilu z drugo kartico je šlo skoz.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Grega_K ::

V kolikor ima kdo promocijsko kodo in bi jo bil pripravljen deliti, bi prosil na ZS.
Lp

radmannsdorf ::

Grega_K, kodo za kaj? Brutalni bob do konca tega meseca ne potrebuje kode.

Domobrancek ::

Ali mogoče kdo ve, kdaj bo bob imel 4G omrežje? Čudno mi je da ga še nima saj je bob od simobila..če ga ima simobil bi ga moral imeti tudi bob ane?

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

zanalašč ne omogočajo lteja, ker je bob neka budget zadeva za "manj" zahtevne

čeprav meni se zdi ta poteza precej mimo

...:TOMI:... ::

Bodo tudi na bobu imeli LTE, ko bodo ugasnili 3G. To pa bo leta... nevem.

Meni se zdi vsaka omejitev, recimo tudi omejitev hitrosti na LTE brezvezna, dokler je internet na "kile". če bi bi bil flatrate, ok, potem je hitrost smiselno, da je omejena. Dokler pa ni, je pa to nesmisel. če gre več skozi, se večr zaračuna in več zasluži... Tako pa sami sebi delajo neko bariero, da lahko služijo manj.

Da ne omenjam slabše hitrosti preko LTE, saj recimo se da preko 3G dosegati teoretičnih 42 Mbit-ov na sekundo, preko LTE pa dajejo neke omejitev na 20 in podobne fore, kot da je to ADSL... Višjo hitrost se plača dodatno. Bedarija.
Tomi

MrStein ::

Verjetno zato, da preprečijo preobremenitve.
(nasploh, ne za Bob)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

Meni tudi ni jasno zakaj nekdo, ki ima zaklupljen 1 GB želi LTE prenos. Nerazumljivo.

...:TOMI:... ::

Zarado tega, ker bo pokuril 1 GB in nato se en GB namesto samo 1 GB.

Druga stvar je to, da LTE omogoca boljso pokritost, tam kjer ni 3G.
Tomi

blackbfm ::

Verjetno zato, da preprečijo preobremenitve.


Ja z zapiranjem dodatnega kanala preprecujejo obremenitve, bravo :-)

Meni tudi ni jasno zakaj nekdo, ki ima zaklupljen 1 GB želi LTE prenos.


Zarad laga ?

Sami ::

Meni se zdi vsaka omejitev, recimo tudi omejitev hitrosti na LTE brezvezna, dokler je internet na "kile". če bi bi bil flatrate, ok, potem je hitrost smiselno, da je omejena. Dokler pa ni, je pa to nesmisel. če gre več skozi, se večr zaračuna in več zasluži... Tako pa sami sebi delajo neko bariero, da lahko služijo manj.


Čisto zgrešeno :D Veš kaj bi bilo, če bi imeli vsi omogočen full speed LTE??? Omrežje bi bilo preveč obremenjeno, pojavljali bi se izpadi in nenadna izguba hitrosti.

Simobil sedaj ponuja tudi domači internet, ki ga sploh ne moreš imeti na vsaki lokaciji kjer je 4G oz. ne hitrost 20/5, saj bi bile centrale preobremenjene.

Sicer pa boš rekel, da je 20/5 (ki je na povprečnih paketih) oz. pri Bob-u 7.2mbit za povprečnega uporabnika premalo....no way.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

blackbfm je izjavil:

Verjetno zato, da preprečijo preobremenitve.


Ja z zapiranjem dodatnega kanala preprecujejo obremenitve, bravo :-)

Z omejitvijo iz 40 Mbps na 20 Mbps prepolovijo obremenitev in omogočijo uporabo 2x več uporabnikom.

Se opravičujem, vedno pozabim, da je enim treba "narisati".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

franckranc ::

Zanimivo... ampak v tem segmentu (aktivacija 30-dnevnega paketa) jih pa spar-mobil dobesedno "povozi"!

http://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki (30-DNEVNI PAKET SPAR 1500)

Za dodatna 2EUR denarja (40% več) dobiš 500% več storitev, poleg tega enote razporejaš po lastni izbiri.

Tudi sam razmišljam, da bi prešel na spar-mobil, trenutno sem na brutalnem bobu. Itak nikoli ne uspem porabiti 1000min in/ali 1000SMS-jev, podatki se plačujejo posebej (zaenkrat ne uporabljam). Pa še v poletnih mesecih, ko smo na dopustu in praktično ni nobenega prometa, bo brez aktivacije paketa plačilo samo po porabi...

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Tudi sam razmišljam, da bi prešel na spar-mobil, trenutno sem na brutalnem bobu. Itak nikoli ne uspem porabiti 1000min in/ali 1000SMS-jev, podatki se plačujejo posebej (zaenkrat ne uporabljam).

Potem nimaš brutalni bob

http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...
mesečna naročnina 11,90 eur
vključene minute v vsa slovenska omrežja 1000 minut
vključeni SMS-i v vsa slovenska omrežja 1000 SMS
vključen prenos podatkov v Sloveniji 1000 MB

ampak bigbob
http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...
mesečna naročnina 9,80 eur
vključene minute v vsa slovenska omrežja 1000 minut
vključeni SMS-i v vsa slovenska omrežja 1000 SMS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

yani2000 ::

@franckranc
Pri spar mobilu me še posebej veseli, da so izbrali enote in si potem uporabnik sam izbira kaj želi s temi enotami izkoristit ne pa, da dobiš vsakega po nekaj malega (min/SMS/MB) in si potem nič ne moreš pomagat s tako majhno količino.
Edini problem spar mobila je v tem, da moraš vsakih 30 dni obiskat najbližji spar, nafilat račun za 10 EUR in potem še na telefonu aktivirat teh 1500 enot.
Če pa nočeš vsaki mesec obiskat spar in si napolniš račun za več EUR, pa se ti lahko zgodi, da ti denar propade.
Pri Bob5ki je edino to cool, da lahko vse to opraviš s kreditno kartico kar preko spleta.

franckranc ::

@AC DC
ja res je - se opravičujem za napako - res imam trenutno bigbob.

@yani2000
Račun je (neglede na stanje) obvezno polniti samo vsakih 90 dni (in ne vsakih 30 dni).
Če račun napolniš vsaj vsakih 90 dni, ti tudi dobroimetje nikoli ne more propasti, ker se normalno prenaša naprej.

hojnikb ::

A špar kartic še ni na bankomatih ?
#brezpodpisa

yani2000 ::

Lahko da se motim, a dvomim da kdajkoli bodo, ker spar po moje glih hoče, da vsak obišče njihovo trgovino za nakup kartic (in seveda vmes še kaj drugega).

franckranc ::

@yani2000
morebitno dobroimetje ti propade šele po 270 dneh!

Koliko časa je veljaven moj SPAR MOBIL predplačniški račun?
Da bo vaša predplačniška številka SPAR MOBIL ostala aktivna, je treba račun napolniti vsaj vsakih 90 dni. Skupni čas, v katerem lahko polnite račun SPAR MOBIL, je 270 dni od dnevazadnje polnitve računa. Po preteku 90 dni in brez nove polnitve SPAR MOBIL ne morete več vzpostavljati zvez, sprejemati klicev in uporabljati dodatnih storitev, ne glede na morebitno dobroimetje na računu SPAR MOBIL. Če polnite račun SPAR MOBIL v času od 91. do 270. dneva, lahko ponovno črpate morebitno dobroimetje na računu SPAR MOBIL, ki ste ga imeli na 90. dan uporabe po zadnjem polnjenju. V primeru, da od dneva zadnje polnitve računa SPAR MOBIL preteče 270 dni ali več, se računa SPAR MOBIL ne da več polniti (račun SPAR MOBIL je zaklenjen). Dobroimetje na računu SPAR MOBIL se izniči, številka izključi iz omrežja in je ne morete več uporabiti. Vsakokratna polnitev računa pomeni, da od dneva te polnitve znova začne teči 90-dnevni rok.

yani2000 ::

To samo pomeni, da boš moral vsaj vsakih 90 dni obiskat spar in kupit kartico z dobroimetjem in vsakih 30 dni preko mobilnika aktivirat 1500 enot.
Takoj po 90 dneh ti zamrznejo telefon in boš moral obvezno obiskat spar. Tistih 270 dni je samo, če se enkrat naveličaš uporabljat spar mobil in pustiš vse skupaj.
Če pa pozabiš aktivirat 1500 enot ti pa avtomatsko jemlje denar z dobroimetja (isto pri Bob5ki).
Meni se to zdi veliko nepotrebnega dela za prazen nič (ko bi ga vsaj lahko nekako avtomatiziral).
Je pa kot sem rekel cool ponudba tole z enotami in upam da bodo tudi ostali ponudniki ponudili čim več takšnih paketov z enotami.

...:TOMI:... ::

Jaz pa upam, da bodo namesto tega raje ponudili ceno 0,005 €, ker en mesec imam porabo 400, drugi pa 4000 "enot".

Plačilo po porabi je še vedno zakon, samo cena ni zakon.

Nategi, kot je recimo sto-kratnik cene po prekoračenih enotah je pa tudi nesmisel.
Tomi

yani2000 ::

To kar si napisal ponuja Bob 4 cente in je najcenejši v SLO.
To kar pa jaz vsiljujem operaterjem (enote) pa je v bistvu kupovanje v večjih količinah, kjer dobiš količinski popust.
enote ... cena(EUR) ... cena/enoto(centi)
100 .......... 2 ............... 2
200 .......... 3 ............... 1,5
300 .......... 4 ............... 1,333
400 .......... 5 ............... 1,25
500 .......... 6 ............... 1,2
1000 ........ 10 .............. 1
1500 ........ 14 .............. 0,933
2000 ........ 18 .............. 0,9

Nekaj v tem okviru.
Seveda so to zaenkrat pobožne želje, ki se bodo enkrat v prihodnosti na takšen ali drugačen način definitivno uresničile.

MrStein ::

franckranc je izjavil:


Račun je (neglede na stanje) obvezno polniti samo vsakih 90 dni (in ne vsakih 30 dni).
Če račun napolniš vsaj vsakih 90 dni, ti tudi dobroimetje nikoli ne more propasti, ker se normalno prenaša naprej.

Dobroimetje ne more nikakor "propasti" (v smislu operater jih vzame, v zameno pa ne da nič).
Je pa res, da SiMobil rad zaračuna kaj mimo zakonov. (in drugi niso nič boljši)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
56 / 110
»»