» »

Ivy bridge

Ivy bridge

Temo vidijo: vsi
««
7 / 16
»»

s51as ::

Saj nisem razocaran nad nicemer razen nad ceno.
It's just me myself and I

Dr_M ::

Uradno se zacne prodajat 29.4. Trenutno so cene mal cudno postavljene, ampak se bodo kmalu normalizirale.

54j0 ::

Samo par dejstev, ne bom se spuščal v podrobnosti.

-lastniki solidnega SB sistema, lahko IB mirne volje preskočite (še posebej, če ga uporabljate za igre)
-IB se po prvih testih navijajo slabše od SB (tam, kjer sem bral, je bila uporabljena intel plošča in morda se bo s 3rd party ploščami navijalo bolje)
-vgrajene grafične kartice so še vedno "jajc" za igre. Za filme/net/blala? vse isti šmorn!
-trenutno najhitrejša grafična kartica ne izkoristi niti celotne pasovne širine pci express 2.0 (je pa 3.0 boljši za sli/cf, ker ima več stez!)

Imam še teorijo o podnožju 2011... ivy bridge E. Razen, če bodo na isto površino (ki pri 2011 že malo spominja na starega, orjaškega pentium pro)zaradi manjšega proizvodnega procesa lahko naštancali več kot 8 jeder in posledično potrebovali še kak pomnilniški kanal (osebno mislim, da bi bil qc še vedno dovolj za 12 jedrni procesor...).

s51as ::

No saj jaz pa samo pravim, da se mogoče tudi pri nakupu nove mašine, splača vzeti SB, ker ima nižjo ceno od IB. IB pred SB pa nima nič kaj pametne prednosti, sploh če imaš v računalniku tudi diskretno grafiko.

Z77 plošče so praktično iste cene kot Z68 zato se Z77 splača, pri procesorjih pa so zaenkrat razlike ogromne.
It's just me myself and I

trnvpeti ::

Tako so napovedovali ivy, sedaj pa nic od nic.

Naj da amd nekaj ven, da se potem tudi intel zgane.

Dr_M ::

Dejte take nebuloze pisat kle no...

Ce bi se res slabse navijal, potem nebi prisli do 6.9GHz.



:))

Zheegec ::

joj fantje, približne specifikacije in datum izida so bili znani že skoraj eno leto... Zadeva je celo boljša od pričakovanj, sploh load poraba.
Kdor je pa pričakoval več od napovedanega... Mu pa žal ni pomoči.
Jaz sem še na core2 quad in 30. Aprila me že čaka ivy bridge proc... Pa še cene so dobre.

Isotropic ::

54j0 je izjavil:

Samo par dejstev, ne bom se spuščal v podrobnosti.

-IB se po prvih testih navijajo slabše od SB (tam, kjer sem bral, je bila uporabljena intel plošča in morda se bo s 3rd party ploščami navijalo bolje)

ne, to bo kvecjemu z novejsimi steppingi procesorja. pomoje je tle problem tut immaturity 3-gate tranzistorjev in se bo scasoma zboljsalo.

54j0 je izjavil:


Imam še teorijo o podnožju 2011... ivy bridge E. Razen, če bodo na isto površino (ki pri 2011 že malo spominja na starega, orjaškega pentium pro)zaradi manjšega proizvodnega procesa lahko naštancali več kot 8 jeder in posledično potrebovali še kak pomnilniški kanal (osebno mislim, da bi bil qc še vedno dovolj za 12 jedrni procesor...).

ne kapiram.
ib-e je bil res najavljen, mislim da bo imel do max. 10 jeder (nisem zih)
pasovna sirina bo res problem ja, ki ga bo verjetno resil haswell-e z ddr4 (p2p in ne vec kanali), ki bo verjetno lahko ponucal onboard pomnilnik, ki bo v klasicnih procih za graficno... (mislim da cca. 64mb rama z zelo sirokim vodilom; ne vem, ce ga bo desktop haswell lahko izkoristil tudi za proc)

54j0 ::

Pri nakupu nove mašine SB ni priporočljiv. Saj vem, da bo izpadlo malo hinavsko od mene, ampak pci express 2.0 bi znal v prihodnosti predstavljati ozko grlo, pri kakih high-end karticah. Trenutno takih še ni, ampak "ziher je ziher". Škoda bi bilo ZDAJ prihraniti 40€ pri plošči in procesorju, če bo to v prihodnosti tvojo geforce 780/880/karkoli držalo za vrat. Po drugi strani pa spet... bo tedaj že nova cpu arhitektura. Kompliciran je ta "naš" svet :).

Lahko malce blefiraš: kupiš z77 ploščo in nanjo natakneš SB procesor. Če se ne motim, je chipset združljiv za nazaj. In potem, če ti pci-express 2.0 ne zadostuje, zamenjaš procesor z IB, pa je.

Dr_M: lepo sem napisal, da je bilo navito z intel ploščo, ki ne slovijo po navijanju. Sicer pa... 1,9V ? Tekoči dušik, fant. To zmore tudi SB :).

Dr_M ::

Tekoči dušik, fant. To zmore tudi SB :).


Ne, ne zmore. Pika. :)


Pa še cene so dobre.


Ej, jest bi mel tut dobro ceno. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

trnvpeti ::

Razlike v idle ni.
Je samo pri loadu. In loada je malo.

Je nekaksen obcutek, ce bi jih amd malo stisnal, bi bilo malo drugace.
Tako pa, ko jebe kupce.

Dr_M ::

A ste takrat tudi tako jokali, ko je intel shrinkal conroe arhitekturo na 45nm, pa je blo razlika v zmogljivosti se manj?

s51as ::

Jap, čist isto smo jokal.. in tudi v prihodnje ne kaže na bolje :P

Sem prebral še nekaj bolj optimističnih testov, mislim da bom naročil 3770 (brez K) pa se ne bom ukvarjal s slabostmi navijanja, pa bom mel mirno življenje nadalnje 4 leta, al pa raj 6 let da pridem na en tock :D
It's just me myself and I

trnvpeti ::

s51as je izjavil:

Jap, čist isto smo jokal.. in tudi v prihodnje ne kaže na bolje :P

Sem prebral še nekaj bolj optimističnih testov, mislim da bom naročil 3770 (brez K) pa se ne bom ukvarjal s slabostmi navijanja, pa bom mel mirno življenje nadalnje 4 leta, al pa raj 6 let da pridem na en tock :D

4leta? :)
a ne bos ob prvi mocni menjavi generacije cpujev(haswell, ali pa celo kaksen amd) zacel razmisljati o boljsem cpuju? :)

s51as ::

Ne...
zdej razmišljam že eno leto (ja res že eno leto nabavljam nov računalnik) menjam pa P4 2.4 na 478 ležišču (kdor se tega ne spomni, to je 10 let nazaj)...
It's just me myself and I

54j0 ::

Dr_M: imaš prav, sem se malce prenaglil z izjavo :) SB rekord je res okoli 6 ghz. Samo, tu se pojavi par vprašanj (odgovora še nisem iskal drugje, priznam): Imajo SB plošče možnost nastavitve tako visokih voltaž? Lahko uporabnik brez eksotičnega hlajenja IB navije na toliko ali več, kot SB (s tem da sistem deluje 24/7)? Je to resničen dosežek (vem, da so nekateri res urni pri tem, ampak da so toliko...)? Očitno se hitro "vžgeš", tako da bom jasno povdaril: ta vprašanja nisem postavil, da bi se delal norca s tebe, ampak zato, ker me dejansko zanima in vidim, da veliko bereš o tem.

Sicer pa je zanimivo, da so na 7,3 ghz navili i5 655, sandy bridge procesorjev pa ne...

s51as ::

Pri navijanju se vse skupaj bolj greje in kolko lahko naviješ je odvisno od tega kolko lahko hladiš. včasih je bilo površine za hlajenje veliko, z zmanjševanjem tehnologije izdelave vezij pa je te površine vedno manj in s tem je tudi hlajenje bolj in bolj onemogočeno.

Pa ne gre za dimenzijo procesorja ampak čist samo za silicij, prej je blo 32 nm zdej je 22nm in bolj ko to manjšaš manj je tega placa za segrevanje in hlajenje...
It's just me myself and I

54j0 ::

edit: nevermind, očitno "hec" tiči v nezmožnosti SB množilnika, ki je očitno 57x, medtem, ko ima IB trenutno 63x. Prištejemo še rahlo razliko v kvaliteti vodila, ki se zgleda lahko navije na 110(IB), napram cca. 105(SB). Rezultat je pač matematika. Novo vprašanje: je množilnik odvisen od chipseta ali od procesorja? Če je od chipseta, bi lahko SB procesor navil na isto hitrost, kot IB na enaki (z77) plošči.

hojnikb ::

množilnik je afaik odvisn od proca.
#brezpodpisa

54j0 ::

Heh, torej je Intel "milostno" dopustil, da se SB navijejo do cca 6, IB pa do cca 7 GHz. Bus speed tako in tako ne gre več kot 10% višje. So kr mački, ja. Ampak to zdaj pomeni, da se nikoli ne bo vedelo, kakšna bi lahko bila frekvenca kateregakoli teh proc-ov, če bi bil množilnik pri obeh premaknjen na višji faktor (lets say 100x, hoho :B).

Dr_M ::

10% je ze ogromno, so primeri ko s kaksnim procesorjem ne gre niti en mhz gor, ponavadi je nekje 3-5mhz.

mr1two ::

Za takšno ceno kompleta naj si kar imajo vse skup. Če bi lansko poletje vzel 2500k s solidno ploščo in 8 giga rama, bi v tujini odštel 350E, zdej pa sm si ogledal 3570k s solidno plato in isto rama in mi poči kalkulator ven 500E...
Hvala ampak ne hvala, performance gain je ničev v primerjavi s price gainom.

if (3570k.getprice() =< 200 && solidnaPlata.getprice() =< 150 )
kupi();
else
kisajSeNaForumu();

Rippy ::

Ampak a se "res" tako "slabo" navija? Recimo za večino uporabnikov, v primeru high end zračnega hlajenja ali pa kakšnega ekvavilenten vodnega kita. Sandy Bridge je vedno bil nekakšen "loto" in precej jih ni zmoglo "magičnih" 5Ghz. Zdaj je tudi vprašanje pri kakšnih frekvencah imamo naš "24/7 overclock". Recimo zame je to 4.5Ghz za SB in glede na review-e IB zmore to frekvenco z minimalno več voltaže od privzete (mogoče celo na stock hladilniku-bom poskusil najti povezavo).

Torej, kar se tiče frekvenc pri katerih nas je večina pripravljena uporabljati za "24/7", sta verjetno nekje enaka in posledično je IB zmogljivejši. Iz tega mislim, da za tiste, ki se danes odločajo med SB/IB je novejši definitivno prava izbira. Če že imaš SB pa investicija niti ni toliko pametna razen, če želiš iz 2500k ali nižji na HT model.

Dr_M ::

Ubistvu je zdej najvecje uprasanje, katero plato. Nekako se odlocam med asus in asrock.
Asus obljiblja neke hude superduper tehnoligije, ampak so precej drage.

s51as ::

Meni je Gigabyte UD3H všeč.
It's just me myself and I

Zheegec ::

jaz sem ravnokar nabavil P8Z77-V :)

kmetek ::

ud5h ali asus sabertooth 5 letna garancija.

Dr_M ::

Jest se odlocam med P8Z77-V pro, Extreme 4 in Extreme 6.
Sabertooth je kr uredu, ampak za malo vec dobis ze Deluxe.

kmetek ::

ki pa nima 5 let.

Dr_M ::

Ce mi trgovec oz uvoznik da 5 let, je ok, ce samo prek rma, je to zame, kot da ni garancije.

BALAST ::

RMA je zelo utečena garancija in če se znaš dogovorit, ti povrnejo vse stroške poštnine in popravijo/zamenjajo z boljšim. :D
Pohvalim lahko Sapphire, Seagate in IBM RMA postopke.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

54j0 ::

Naši prodajalci si večinoma(večinoma, ne vedno in ne vsi!) sami "izmislijo" garancijske roke. Tudi, ko sem na strani prodajalne videl, da ima nek kos hardware-ra garancijsko dobo 24 mesecev (kar se je, recimo ujemalo z garancijo proizvajalca), sem na računu/garancijski izjavi, nekje v drobnem tisku zasledil napis po temle kopitu:
"Pri lastni vgradnji veljajo naslednji garancijski pogoji: ...". In potem vidiš, da tvoja komponenta naenkrat nima več dveh let, ampak eno leto garancije.

Dr_M ::

Koneckoncev placas pr nas premium ceno za garancijo, tko da ce mi oni ne garantirajo, potem raje kupim cenejsinizdelek. 3 leta je zame dovolj garancije.

Pesimist ::

Kaj dinokomp je tople bureke prodajal? One procesorje ko je mel je odstrano, zaj pa vidim da prvi releasi nosijo cisto druga imena. wtf?

Zheegec ::

Haha ja, prodaja se začne 30. aprila. še dobavitelj ni siguren za cene.

pegasus ::

54j0 je izjavil:

ampak pci express 2.0 bi znal v prihodnosti predstavljati ozko grlo, pri kakih high-end karticah. Trenutno takih še ni

So že dobri dve leti in pcie2.0 predstavlja resno in boleče ozko grlo. Aja, ne govorim o grafičnih, ampak o qdr in fdr infinibandu.

Master Chief ::

Pravkar naročil "slavni" Ivy Bridge komplet (plata, cpu, rami).

Zagotovo je kdo od vas nadgrajeval na tak način, zanima me ali bo sedanja konfiguracija Windows 7 64bit SP1 (hadrware v podpisu) delovala tudi v novi konfiguraciji prez formatiranja? (Grafa, diski, napajalc, ohišje ostane isto) Mislite da bo Windows samo "zajamral" na začetku ali bo potrebn kompletn format?

Kakšne mate izkušnje z nadgrajevanjem Intelovih platform? Načeloma naj bi šlo, ali pač ne?

69charger ::

Pred menjavo popucaj stare gonilnike z kakšnim Driver Sweeperjem pa bi moralo out of the box delovat, vsaj meni je že nekajkrat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Brainstorm ::

@Master Chief kje si naročil komponente? Na hoh.de še nimajo procesorjev, kjer imam namen naročiti vse skupaj.

Janac ::

Brainstorm je izjavil:

@Master Chief kje si naročil komponente? Na hoh.de še nimajo procesorjev, kjer imam namen naročiti vse skupaj.


29. je izid

Master Chief je izjavil:

Pravkar naročil "slavni" Ivy Bridge komplet (plata, cpu, rami).

Zagotovo je kdo od vas nadgrajeval na tak način, zanima me ali bo sedanja konfiguracija Windows 7 64bit SP1 (hadrware v podpisu) delovala tudi v novi konfiguraciji prez formatiranja? (Grafa, diski, napajalc, ohišje ostane isto) Mislite da bo Windows samo "zajamral" na začetku ali bo potrebn kompletn format?

Kakšne mate izkušnje z nadgrajevanjem Intelovih platform? Načeloma naj bi šlo, ali pač ne?


ne bo slo. Na zacetku ti bo bootalo ene 5 minut da bos lahko kaj delal, da ne omenjam BSOD-e. Resno ti priporocujem da formatiras in na novo instaliras. Windows jaz vsake 2 tedna na novo namestim, ker lahko in ker je to dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

korenje3 ::

Master Chief je izjavil:

Pravkar naročil "slavni" Ivy Bridge komplet (plata, cpu, rami).

Zagotovo je kdo od vas nadgrajeval na tak način, zanima me ali bo sedanja konfiguracija Windows 7 64bit SP1 (hadrware v podpisu) delovala tudi v novi konfiguraciji prez formatiranja? (Grafa, diski, napajalc, ohišje ostane isto) Mislite da bo Windows samo "zajamral" na začetku ali bo potrebn kompletn format?

Kakšne mate izkušnje z nadgrajevanjem Intelovih platform? Načeloma naj bi šlo, ali pač ne?


če menjaš osnovno ploščo, se lahko zgodi da zmrzne.

Janac ::

to sem mislil ja, tudi zmrzne

Mitja358 ::

Janac je izjavil:

Windows jaz vsake 2 tedna na novo namestim, ker lahko in ker je to dobro.


Kaj ti se zajebavaš?

Janac ::

ne se ne zajebavam, preprosto se nabere prevec nesnnage in vsega sranja. To mi vzame 39minut(vkljucno s tem da nalozim vse potrebne gonilnike)

69charger ::

To je čisti dokaz da ne bi smel nobenemu tukaj delit nasvetov.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

69charger je izjavil:

To je čisti dokaz da ne bi smel nobenemu tukaj delit nasvetov.


?

Mipe ::

Hm, jaz pa lahko laufam Windows 7 celo leto, ne da bi enkrat samkrat videl zloglasni BSOD ali pa moral reinštalirat. Defrag tu, ccleaner tam, pa gre.

s51as ::

Jaz imam od l. 2002 isto instalacijo windowson XP na računalniku.
It's just me myself and I

korenje3 ::

Janac je izjavil:

ne se ne zajebavam, preprosto se nabere prevec nesnnage in vsega sranja. To mi vzame 39minut(vkljucno s tem da nalozim vse potrebne gonilnike)


hahaha. si eden izmet tistih otrok, ki ne ve kaj dela, in se mu z časom naberejo ikonice na desktopu, potem je pa prisiljen formatirat trdi disk?

jaz že 10 let nisem formatiral diska in mi vse dela kot mora. samo trdi disk je malo fragmentiran, zato namesto ugašanja dam raje računalnik v hibernacijo.

Pesimist ::

Toti QM so verjetno mobilne verzije right?
««
7 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689609 (8917) touchspeed

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698945 (8030) fr4nc

Več podobnih tem