» »

Sleparski trgovci od vrat do vrat in starejši ljudje

Sleparski trgovci od vrat do vrat in starejši ljudje

«
1
2

svenica ::

Dedek je star blizu 80 let, živi sam in je že malo dementen.
Oni dan je bil pri njemu trgovec, ki hodi od vrat do vrat in prodaja posodo.
Uturil mu je komplet krš posode za 400€, pri tem pa mu kazal
katalog, kjer so cene za dotični komplet preko 1500€. No, ko sem
šel na net preverit, sem isti komplet našel na amazonu za 85€. Zanima me,
če se sploh da kaj storiti, glede na to, da tip ni pustil niti svojega kontakta,
ali je pač normalno, da takšni sleparji hodijo okrog in 'kradejo' denar labilnim starcem.
Ste že imeli podobne izkušnje?

mtosev ::

Dedi je kriv, ker je kupil. Reči mu naj naslednjič ne kupuje šrot robe od prodajalcev kateri prodajajo stvari na domu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gendale ::

če je dedek dementen bolje da ne živi sam
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

redstrasse ::

Tega je veliko, imam občutek da je veliko izvajalcev "štajercev", kaj lahko storiš zoper neznanega storilca .. :) nič, v nadaljne naj take padalce samo odslovi na grd način. Sploh pa v primeru demence, naj doma ne poseduje veliko gotovine in mu vi urejajte finančne zadeve.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Oddaj prijavo zoper neznano osebo, če ne drugo, bi mu moral izstavit vsaj račun...

So pa fotra skoraj isto nagnili, prvo mu je rekel da je posoda vredna 15000 EUR, nato 1500 EUR, nato 50 EUR. Na netu sem videl nato tak komplet za 45 EUR. Kitajska roba, posoda pa kao nemška. Crap.

Mipe ::

Imel sem enega vsiljivega trgovca, ki je skoraj na silo skušal vstopiti v hišo. Me je imelo, da bi poklical policijo. Najbrž zato, ker je bil bolj bronaste polti...

Matako ::

Če bi dedek imel ščetinarico bi ga prodajalci bolj spoštovali. To pa imamo od restriktivne zakonodaje s področja strelnega orožja.
/\/\.K.

oemdzi ::

Saj kaj bistveno se ne loci od tistih traparij preko TVja, ko prodajajo razne zapestnice za ravnotezje in pa ponujajo razna SMS vedezevanja...

svenica ::

Jap, saj se mi je zdelo, da kaj dosti ni storiti in da je deda 'sam kriv'. Me pa ima, da bi tipa obesil za jajca. Mislim, svinjsko je, da takole nategujejo stare ljudi. Glede računa pa tudi mislim, da ga ni izstavil. Moram vprašat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

T-h-o-r ::

gendale je izjavil:

če je dedek dementen bolje da ne živi sam
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mtosev ::

svenica je izjavil:

Jap, saj se mi je zdelo, da kaj dosti ni storiti in da je deda 'sam kriv'. Me pa ima, da bi tipa obesil za jajca. Mislim, svinjsko je, da takole nategujejo stare ljudi. Glede računa pa tudi mislim, da ga ni izstavil. Moram vprašat.

Poglej Preverjeno je ogromno tega. Drugače pa prodajalec ni storil nič narobe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

T-h-o-r ::

če ni izdal računa, je precej narobe :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

oemdzi ::

Drugače pa prodajalec ni storil nič narobe.

Sj to je problem, ker bi moralo biti narobe...

mtosev ::

Prodajalci ljubijo naivne ljudi,ker to so njihove glavne stranke.Bo za drugič vedo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

T-h-o-r ::

ne, ne bo vedel, če je napisal, da je dementen


ali si tudi ti?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mtosev ::

No pol ga bo še nekaj prodajalcev nategnilo.Zlata jama za prodajalce(naivneži in stari ljudje katere lahko hitro nategnejo)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

technolog ::

Sej zato ma pa EU tak zakon, da se lahko stvari kupljene na domu še v roku 30 dni vrne (prekine pogodbo). Pozanimejte se kako je s tem, jst mam ta podatek v glavi.

mtosev ::

A ni to samo za nakup prek neta?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

black ice ::

T-h-o-r je izjavil:

ne, ne bo vedel, če je napisal, da je dementen


ali si tudi ti?

Ne razume pomena besede. :P

Sej zato ma pa EU tak zakon, da se lahko stvari kupljene na domu še v roku 30 dni vrne (prekine pogodbo). Pozanimejte se kako je s tem, jst mam ta podatek v glavi.

Baje prodajalec ni pustil kontaktnega naslova/številke.

Matako ::

black ice je izjavil:


Baje prodajalec ni pustil kontaktnega naslova/številke.


Nategni & Stegni d.o.o. - pridemo tudi na dom.
/\/\.K.

jest10 ::

svenica je izjavil:

Dedek je star blizu 80 let, živi sam in je že malo dementen.
Oni dan je bil pri njemu trgovec, ki hodi od vrat do vrat in prodaja posodo.
Uturil mu je komplet krš posode za 400€,

Hja, mojega so tako nategnili za 1000€. Še tako "prijazni" so bili, da so ga peljali 20km do banke po denar

šernk ::

lani je nekdo podobno prišel h nam. ena odeja je v vrednosti 500€, zraven vam pa dodam še vzglavnik v vrednosti 200€ gratis, pol je prišel v 2 kompleta za 500€...itd.

na koncu je babico prepričal da kupi za 25€ komplet, čeprav sem bil sam še vedno izrecno proti...ampak...ok 25€ itak ceneje ne dobiš nikjer odeje, pa naj bo če jo rabi...izkazalo se pa je da je še vedno zapakirano ;(

če bi to takrat vedel, ne bi popustil niti pri 25€ in mi je še sedaj žal da nism zaklenil vrat in zahteval da oddide takoj. pa še na vsak način je želel vstopit v hišo mimo mene. najbrž bi hitro še kaj zmanjkalo, če mene ne bi bilo na vratih.

Drugače pa prodajalec ni storil nič narobe.


narobe je vse od A do Ž. delo na črno, vsiljevanje, večinoma tudi nepooblaščen vstop v stanovanje.

ko greš sosedu pomagat, te bi radi pa zaprli v naši državi zaradi sosedske pomoči. BANDA!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mtosev ::

Kak veš da je delal na črno? če bi mu reko,da naj odide rabi oditi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

technolog ::

mtosev je izjavil:

A ni to samo za nakup prek neta?


Se mi zdi da tudi za tudi za to. Samo očitno je samo 7 dni... Preber tole:

http://www.epc.si/sl/nakupovanje-v-eu/v...

Daje namig, da bi se kaj dalo... Amak to more kak pravnik povedat.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Po določbah Zakona o varstvu potrošnikov ima potrošnik pri prodaji zunaj poslovnih prostorov (v to sodi tudi prodaja na domu) možnost, da v 14 dneh podjetju pisno sporoči, da odstopa od pogodbe. Pri tem mu ni treba navesti razloga za svojo odločitev, podjetje pa mu mora v 30 dneh vrniti vsa opravljena plačila.


vir: http://www.zps.si/svetovanje-in-zakonod...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

svenica ::

Super, hvala Furbo in Technolog za te linke! Poročam, če bo napredek.

šernk ::

mtosev je izjavil:

Kak veš da je delal na črno? če bi mu reko,da naj odide rabi oditi.


če ti ne izda računa je to? delo na sivo?
glede tistega, da rabi oditi vem, ne skrbi, sem mu osebno preprečil vstop v hišo, vendar ne vem, če se to zavedajo ostali, ki jih prvo naj*** za 500€, pol gredo po denar, on pa sam vstopi za njimi v hišo.

@unready: kako boste tipa dobili ven? dvomim, res dvomim da je kakršenkoli podatek izdal, še manj ljudi pa izda račune pri prodaji po hišah, torej spet tvoja beseda proti njegovi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

technolog ::

Ja lej jst ti svetujem, da pokličeš ZPS jutri za nasvet. Povej vse, kdo je bil, če je izdal račun, oni ti bodo zihr znal povedat.

jernejl ::

Poleg zgoraj navedenega OZ pravi tudi tole:
VII. ODERUŠKA POGODBA

Oderuška pogodba

119. člen

(1) Če kdo izkoristi stisko ali težko premoženjsko stanje drugega, njegovo nezadostno izkušenost, lahkomiselnost ali odvisnost in si izgovori zase ali za koga tretjega korist, ki je v očitnem nesorazmerju s tistim, kar je sam dal ali storil ali se zavezal dati ali storiti drugemu, je takšna pogodba nična.
...


Še nekaj o tem:
http://www.pravozatelebane.com/pogodbe/...

Ampak je problem najbrž ta, da se preprodajalec s tem ukvarja na črno, zato dvomim, da bodo te stvari koristne (morda prijava policiji).

@technolog: ZPS ti bo pomagala, če si njen član. Bolje se je obrniti na urad za varstvo potrošnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

technolog ::

OK, potem pa ZVPS.

Ampak kar tlak se mi dvigne, da se dementne ljudi (in tudi nasploh vse ostale) na tak podel način izkorišča.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

ZVP te bo oskubil za nadaljnih 40€. Zakon je pri teh zadevah dost jasen. Boljši naslov je tržni inšektrorat ali urad za vasrstvo potrošnikov, ČE se ne bo dalo nič zmenit z prodajalcem. Če na daljavo ali izven poslovnih prostorov podjetja, kupiš nek artikelj imaš pravico v 14 odstopit od nakupa brez vsakega pojasnila. Prodajalec pa ti mora vrniti denar.

Če te pravice ne izkoristiš potem nimaš kaj jokat na inšpektoratu/uradu.

V primeru, da je šlo za prodajo na črno (brez računa) pa bo to dosti težko uveljavljat. Vsi radi storitve in artikle plačujemo brez davka, dokler se enkrat pošteno ne nategnemo. Če pa še nimaš nikakršnega podatka o prodajalcu potem pa edino lahko upaš, da so vsaj lonci v redu.

lobo_feroz ::

technolog je izjavil:

Ampak kar tlak se mi dvigne, da se dementne ljudi (in tudi nasploh vse ostale) na tak podel način izkorišča.


Ja, ampak pomojem je pri teh trgovcih večina ljudi dokaj previdnih.
Kaj pa to, ko ti v lekarni hočejo prodat pralne kroglice? :|

cvizl ::

Moj frend ma isti problem z mamo. Vse ji lahko podturijo te kvazi trgovci. No od zadnje natege ma samo 100€ gotovine doma in omejeno dviganje na bankomatu,bomo vidl kako se odnese.

technolog ::

Najbolje, da jim pustiš doma samo debetno kartico s par 10€. Tako kakšen nategun ne bo mogel dobit denarja na roko, ker se stvar pravilno knjiži in je trasakcija "traceable".

@lobo_feroz: Vse nas po malem nategujejo, tudi mene, da ne boš mislil. Naprimer, ko gremo s sošolci na kavo/čaj in me oskubijo za 1,7EUR za vrečko in deci tople vode. Ampak nekje je pa meja okusnega.

Zgodovina sprememb…

BlueKnight ::

To je pomoje goljufija, nisem pravnik vendar vseeno:

217. člen - Goljufija

<< 216. člen | 218. člen >>
(1) Kdor z namenom, da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.
(2) Če je storilec z dejanjem iz prejšnjega odstavka povzročil veliko premoženjsko škodo, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.
(3) Če je z dejanjem iz prvega odstavka tega člena povzročena majhna premoženjska škoda in je šlo storilcu za to, da pridobi majhno premoženjsko korist, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
(4) Kdor z namenom, da bi drugega oškodoval spravi koga z lažnim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(5) Pregon za dejanje iz tretjega in četrtega odstavka tega člena se začne na predlog.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

St235 ::

Pri tej prodaji boš zelo težko dokazal goljufijo. navsezadnje mu je artikelj prodal in artikelj je tak kod ga je opisal. Kolk dražji/cenejši je na ebayu in ali ti to dejansko rabiš pa ni faktor.

Furbo ::

Zakaj bi se mučil z dokazovanjem goljufije in ne vem čim, če imaš vso pravico lepo zahtevati denar nazaj in je to to?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Zato ker je lažje trolat po forumu.

BlueKnight ::

Zakaj bi pa imel sicer pravico zahtevati denar nazaj? Ta od vrat do vrat je dobesedno od vrat do vrat ne virtualnih oken in vrat :D (denar nazaj velja samo za nakupe od daleč)
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Zgodovina sprememb…

St235 ::

zakon pokriva vse pogodbe sklenjene izven poslovnih prostorov. Pa naj bo to virtualno, ali pa z fizičnim obiskom zastopnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Furbo ::

BlueKnight je izjavil:

Zakaj bi pa imel sicer pravico zahtevati denar nazaj? Ta od vrat do vrat je dobesedno od vrat do vrat ne virtualnih oken in vrat :D (denar nazaj velja samo za nakupe od daleč)


Ker je tak zakon.
In ker se zakonodajalec očitno zaveda, kakšni prevaranti so nekateri prodajalci od vrat do vrat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tear_DR0P ::

me oskubijo za 1,7EUR za vrečko in deci tople vode

pa pelji sošolce domov na kavo, če se počutiš nategnjenega. v ceni za čaj je namreč všteto še to, da ti ga nekdo prinese do mize, pomije posodo za teboj in da ti lahko sediš v točno tisti kavarni na njihovem pohištvu.

avtorju teme pa: ne puščaj ostarelih ljudi samih, v kolikor jih imaš res rad in ne puščaj jim razpolagati z veliko denarja, če hočeš kaj dedovati - oziroma pri tem pač bodi razumen, ampak jih omeji do te mere, da ne bodo mogli kar vsakemu tepcu dati goro denarja, ampak max par 10 EUR, ostalo pa je treba počakati na mlajše.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

T-h-o-r ::

ja, včasih so vse to lahko naredili za 110 it, zdaj pa za 1,10 €
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Dedi si naj rajše pitbula nabavi

Mipe ::

;-) je izjavil:

Dedi si naj rajše pitbula nabavi

Zaradi takih "idej" imamo polno zavrženih psov.

Mehmed ::

Tole z goljufijo mogoce ni uporabno za prodajo od vrat do vrat, je pa vse vec takih, ki se izdajajo za uradne serviserje. Pustijo verjet ljudem da so od plinarne ali pa da jih je upravnik poslal, da preverijo kej, pa potem ljudem zamenjajo random stvari.

Gospa ta kotlicek/cev je fuc, bomo dali novo, to bo 30 eur, delo 20 eur, odvoz stare 20.

;-) ::

Mipe je izjavil:

;-) je izjavil:

Dedi si naj rajše pitbula nabavi

Zaradi takih "idej" imamo polno zavrženih psov.

Imamo pa tudi veliko (prej osamljenih) veselih dedkov, ki so včasih težko hodli, zdaj pa hodijo na sprehode

Mipe ::

In ko dedek konča v trugi (face it, prej kot slej se bo pretegnil), kdo bo skrbel za psa?

Truga ::

Mipe je izjavil:

In ko dedek konča v trugi (face it, prej kot slej se bo pretegnil), kdo bo skrbel za psa?

Inekcija!

opeter ::

No, moj dedek je tudi kupoval vse mogoče, kar so mu ponujali in uturili (Top Shop, razni prodajalci na vratih) ... rezultat tega je, da imam polno opreme (razne knjige, lonci, kasete, masirni pripomočki itd.), ki jih ne morem prodati na Bolhi, Dilerju itn.

Mama kot edina dedinja pa ni mogla podedovati nič, ker je dedek znal vedno lepo porabiti penzijo, kar se varčevalnega računa tiče, pa je to bilo zanj znanstvena fantastika.
No, mi smo v vsakem primeru imeli veliko srečo.

Sosedi so imeli smolo, saj so od tastarih po njihovi smrti podedovali okoli 8000 € neporavnanih računov in terjatev zaradi neplačila računov (večina teh razni Svet knjige, prodajalci od vrat do vrat, razna naročila na časopise, še in še).

Vsem sodelujočim v tej temi priporočam, da malo kontrolirate svoje babice, dedke, atke in mamice ... da ne boste na koncu podedovali finančne probleme.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesalci Lura premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516282 (5085) stara mama
»

Sesalec - nateg (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20097786 (35662)          
»

Kje se odjaviti od nategunskih firm?

Oddelek: Loža
173060 (1761) solatko
»

Tatvina na vaseh (denar)

Oddelek: Loža
449740 (7899) RejZoR

Amway/Network 21

Oddelek: Loža
3311040 (10226) bluefish

Več podobnih tem