» »

Kaj naj vzamem?!

Kaj naj vzamem?!

Leon96 ::

namen imam kupiti nov računalnik, in se odločam za i7 2600k, samo je narasla cena iz 240€ na 310€, zato imam v mislih amd-jev X6 1100T, zraven 8GB ddr3 (po moznosti nad 1333MHZ), tu pa nastopi problem pri matični, nisem našel nobene solidne pod 180€, tu je problem AMDja, matične drage in CPU poceni, intel pa CPU drag in matične poceni :/...za grafično mislim vzet 6790 ali pa kr 6970, zato pa bi rabim x16 2.0 :D, e na pa Gigabyte nvidia GTX560Ti, poceni pa zmogljivo :)))

minimus ::

Tole je najbolsa maticna za AMD:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Ja pa ni ti treba gledat da ima 2x16 ker bistvene razlike med 2x8 ter 2x16 NI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: minimus ()

ncc2000 ::

No ampak zate bi bila dobra tudi tale

1 kom PCIe x16 2.0 ima danes vsaka plata

opeter ::

Kako misliš, da so matične za AMD-je drage?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rutarvip ::

Pretiravanje ce mene uprasas, ker tako robo kot mislis ti kupit, tako mocne plate nerabis.

Leon96 ::

res da imam 14 let ampak to ne pomeni da ne vem nič o računalniku...računalnik znam tudi navijat in ponavadi če se ne motim rabiš tudi dobro matično :D...in vpisal sem se u prvi letnik programa računalnikar in imam veliko predznanja in mi kr gre... :)
zdej so pršli AMD-jevi buldožerji in bom malo počakal kakšna so mnenja in kar njih vzel :D

NCC2000@ ta mi je še najblolj ušeč ampak kot sem reku, bom počakal na buldožerje :D...če ne pa bomo vidli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leon96 ()

Janac ::

buldožerji so že

Nextor ::

Sem lahko tvoj prijatelj? >:D

Leon96 ::

Nextor je izjavil:

Sem lahko tvoj prijatelj? >:D

ne bit sarkastičen xD

Janac je izjavil:

buldožerji so že

vem da so, 1-2 tedna tam nekje. glihgledam za kakšna mnenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leon96 ()

jest10 ::

Niti ne. So le par dni:P

Leon96 ::

vunih so sigurno ze 1 teden :D
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

kmxkmx ::

12.10.2011 -> uradni launch Bulldozerjev

Leon96 ::

5 dni... dovolj :D, 5 delovnih dni -> 1 teden

počakaj še 2 dni in bo en teden pa se mi oglasi :D

opeter je izjavil:

Kako misliš, da so matične za AMD-je drage?

če hočeš solidno matično, ki je praktično za nekaj boš kar nekaj € odštel :/
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leon96 ()

kmxkmx ::

Za AMD matične niso nič dražje kot pa za intel. Za tam 130-150EUR dobiš odlične mamaplate za oba tabora. Že za okrog 100EUR dobiš zelo dobre. Odvisno kaj rabiš.

dmorec ::

Če je cena višja pomeni,da je matična priporočena kot nakup za daljše obdobje? Je tako? Će pa recimo kupiš matično katere cena je 60 evrov pomeni,da podpira vse zadeve in "performance" ni odvisen od matične. Je tako?

Leon96 ::

meni vbistvu cena ni važna, vedno kupim kar meni rabi in vem da bom to izkoristil. Pri navijanju pa moraš gledat da je nekaj na njej :P...tukaj ubistvu grafična nima veze, dovolj da vsaj sliko da, za ostalo poskrbi CPU in matična, pa še BIOS zrawen :D
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

Mipe ::

Ti samo glej, da matična ima 3.0 USB. Ne dovoli, da ti vsilijo kako staro z USB 2.0. Vse drugo niti ni tako pomembno.

J.F.K. ::

Glede na komponente, ki jih izbiraš je očitno, da bo to gamerski comp.
Iz tega vidika bi večje zmogljivosti sistema imel z Intel 2500K.

dmorec ::

Mipe je izjavil:

Ti samo glej, da matična ima 3.0 USB. Ne dovoli, da ti vsilijo kako staro z USB 2.0. Vse drugo niti ni tako pomembno.

Hm..3.0 USB ni to priporočeno za tiste,ki uporabljajo prenosne diske,videokamere ipd.? Jaz mislim,da meni za računalnik zadostuje 2.0. Nisem nek "geek": DD. ALi se motim? Prišparam zagotovo nekje 30evrov

Mipe ::

Vse več bo naprav, ki bodo uporabljale USB 3.0, kot npr. mobilci, ki jih tako lahko napolniš, usb palčke, ki bodo neprimerno hitrejše in tako naprej. Tako da je dobro biti pripravljen, sploh če ne misliš menjati plate nekaj let!

jazbec ::

glej prvo malo razjasni kaj hočeš
primerjat i7-2600k s amd 6jedrniki je malo tko tko, saj so le ti slabši od i5-2500k
pa i7 je 285 na dinokomp http://www.dinokomp.si/product_info.php...

glede graf tudi
med tistimi dvemi amd grafami je velika razlika, gtx560 ti pa pade vmes
če gledaš grafe za okoli 300 je najboljša izbira gtx570, v segmentu do 250 evrov pa gtx560 ti

dobro plato za intel z vsemi bombonški dobiš za 135 evrov
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Leon96 ::

zdej sem gledal buldozerje in nisem prepričan, potem gledal sem zastarel 1366 :D...in zdj bom počakal na 2011 :DDD...tako da...bomo vidli takrat, vem sicer da bojo cene gromozanske ampak kaj češ :)
!!!!!IT freakkkk :D!!!!!

jazbec ::

bulldozer je fail saj je najmočnejši slabši od i5-2500k
1155 platforma je way to go+podpora ivy bridge-u


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi gaming PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17834759 (29129) Siddh
»

Gamer pc

Oddelek: Kaj kupiti
484748 (3648) Tim55
»

izbira procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796637 (5736) Isotropic
»

Kupujem računalnik do 700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8122026 (21019) mrepca
»

Iz 775 na 1155

Oddelek: Kaj kupiti
152124 (1780) blackbfm

Več podobnih tem