» »

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S

1
2
3

MrStein ::

Lonsarg je izjavil:

Seveda so lahko preveliki in meja je za ene ljudi prej kot za druge. Vseeno bi pa med 4" in 3.5" iPhonom večina ljudi izbralo 4", to je jasno. Torej za večino ljudi je 3.5" premajhen.
Ne mi zdej z argumentom,

Ne bom. Raje ti daj argument, ki potrjuje tvoje trditve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darksamurai ::

In zakaj je 4" ok, 4,5" pa je že prevelik, 3.5" pa premajhen? To je čisto subjektivno. Glede na prodajne številke in uspeh, bi prej verjel applu, kaj si raja želi. Dejstvo je, da iPhone uporabljajo stari, mladi, moški, ženske...

madmitch ::

Prevelik, ker ne gre v žep??? OK, kakšne hlače pa nosite? Pajkice mogoče, potem gre v torbico, ni problema, skupaj s pudrom, dišavicami in podobno kramo, ki jo mora imeti pri sebi vsak fant v tako oprijetih hlačah.

Galaxy S II gre v žep brez problema pa je kar nekaj večji.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

JayKay ::

btw, 4s ima Blutooth 4.0

Step2en Wolf ::

Applovi feni so žrtve samih sebe. Hočejo "vedno nekaj novega", revolucionarnega.. in če je to govoril sam Steve Jobs.. se jim je celo zdelo, da to pa mora biti res.
Tokrat se tako ni zgodilo, da bi Apple predstavil slab proizvod.. temveč so ljudje padli iz hipnotičnega uroka Štefa... Šefa... Štefa Delovića.. Steve Jobsa.
Novi iPhone ima točno vse tisto, kar potrebujem. A5 procesor iz iPad 2 (primerjava z 4 jedrnimi procesorjih v prejšnjem Jokerju, pove več kot je potrebno) in odpravljen problem z upadom jakosti signala. Če bi kupoval ali čakal na telefon, bi to bilo to. V ameriki seveda, naše cene so prekleto zabeljene.
Potem je tu še ena čudna primerjava. Primerjajo iPhone in Androidne telefone. Androidov je stotine. iPhone-i so trije (v prodaji): 3GS, 4 in 4S.
In ko že primerjajo tržni delež.. naj primerjajo konkretno modele.. ne pa da za Appla uporabljajo model, za ostale pa Operacijski sistem.

In preden me naskočite feni eni ali drugi.. imam Androidni telefon, Applovo tablico ter iPod Touch ter službeni Blackberry. Multi platformna večživka :)

Kot sem že rekel.. nekje.. idealen telefon bi bil takšne z Applovim oblikovnimi potezami (stvar okusa) ter GUI (dejstvo), RIMovim varnostjo - kodiranjem prenosov sporočil ter Androidno dostopnostjo.

darkolord ::

Kaj pri zaslonih nihče nikoli ne gleda PPI (pixel per inch)?
Jaz ne vem samo to je prvi podatek, ki ga pogledam na zaslonu. Pomembna je velikost in resolucija. In iPhone ima enega večjih PPIjev pri telefonih.
Ne več. Sem imel že več kot 2 leti nazaj na telefonu več kot 300 ppi. Takrat se mi je zdelo to nekaj najboljšega, sedaj imam zaslon s skoraj pol večjo diagonalo in enako resolucijo in je experience sedaj precej boljši.

Ti pa verjetno gledaš PPI samo odkar ima iPhone 4 dober zaslon? :)

opeter ::

Kot pravijo: ne popravljaj, če ni pokvarjeno.

Meni pa se zdi iPhone 4S logična poteza. Kupil si jo ne bom, ker si jo ne morem privoščit, tudi potrebe ni. Pravtako nimam potrebe po kakšnem Androidnem ali pa Windows 7 Phone telefonu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

telen ::

Mah. Škoda ker ni lockscreen tak kot pri beta 1. Spet te mehurčki. :(

Dr_M ::

Si že probal iPad? Mogoče bi ti bil ušeč.. pa še v žep gre


Ne, mi je pa Galaxy Note usec; 5.3" in 800 x 1280 :) ipad ima premajhno locljivost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eieieie1 ::

Meni tudi ni glih ločljivost na ipadu všeč, zdaj ko imam iphone 4 :D

Anyways, bi še pa vseeno veliko rajši vzel ipada, ker ima ogromno več aplikacij narejenih zanj, v primerjavi z drugimi OS, kar je pa itak bistvo teh naprav. Pa še bol smooth deluje v primerjavi z recimo novim galaxy tabom, ki me je zelo negativno presenetil, ko sem ga pred dnevi testiral...

Dr_M ::

iphone 4 ima dober display, meni je usec, se bolj pa bi mi bil, ce bi bil 4" ali vecji :) Mi pa ne odgovarja delovno okolje, zato ga ne bom kupil.
Kolicina aplikacij je pa nepomembna, vsaj ko doseze nekaj 10.000, ker jih imas potem 100, ki delajo povsem isto stvar. Potrebujes zgolj eno.
Kar se pa tice PPI, 230-250 je ze povsem uredu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eieieie1 ::

Saj bi mogoče tudi jaz imel malo večji display kot 3.5 ampak ne prek 4... Potem že rajši en ipad zraven kupim.

Kar se pa tiče aplikacij, sem pa govoril o tablicah, kjer je specifično za ipad narejenih že ogromno, medtem ko za ostale je ta številka VELIKO manjša. In tudi recimo na telefonih se pozna, za kakšno platformo je neka igra narejena, saj deluje na iOS-u večina iger boljše kljub enojedernem procesorju (v primerjavi s kakim 2 jedernim)...


Meni je pa najbolj pomembno pri PCjih, telefonih,... to da deluje kar se da tekoče in trenutno je iOS najbolj tekoč... (ne govorim o Mac OS X, ker ga ne uporabljam, čeprav mi je kar všeč). Dokler bo Android tak kot je, ga sploh ne mislim povohat. Bomo vidli kako bo z windowsom :D

simnov ::

tt2 je izjavil:

Masamune je izjavil:

tt2 je izjavil:

razočaran. sem res milsil, da bo zaradi konkurence izdal kakšen boljši telefon. amapak na žalost se ni zgodilo. xD


ravno zaradi konkurence je trenutni upgrade ravno dovolj, da ostanejo pred njimi.


to že, ampak lahko bi vsaj obliko spremenili, ker so trenutno telefoni na tržišču, ki so veliko veliko lepši in mi iphone zgleda le kot neka navaden pravokotnik. In meni osebno je apple vedno slovel po naprednem dizajnu, ampak to več ni. Je pa to le moje osebno mnenje.


Ravno zato je lep ker ni bedno okrogel.

darkolord ::

to da deluje kar se da tekoče in trenutno je iOS najbolj tekoč...
WP7 ni nič manj.

murmur ::

Siri: This is remarkable, and easily explains why Apple paid more than $200 million for the company behind this technology.


8-O

Blazz ::

vidim da folk že začenja prodajati 4ko, da si bo ja lohk kupu upgradeano 4S... obsedenost nima meja ni kej...

npl ::

Something BIG is coming ;D

(hint: )

blackbfm ::

vidim da folk že začenja prodajati 4ko, da si bo ja lohk kupu upgradeano 4S... obsedenost nima meja ni kej...



Ni take hude razlike, če vsako leto menjaš ali pa na x let kupiš novega. Za tistih nekaj 10 eur več ki jih "preplačaš" imaš vsaj garancijo. Ko ti pa 2 leti star tel začne zajebavat ga lahko samo v smeti zabrišeš.

Limit-sky ::

npl je izjavil:

Something BIG is coming ;D

(hint: )


Another hint:
http://www.shi.samsung.co.kr/Eng/Produc...

Zgodovina sprememb…

eieieie1 ::

blackbfm je izjavil:

vidim da folk že začenja prodajati 4ko, da si bo ja lohk kupu upgradeano 4S... obsedenost nima meja ni kej...






In kaj te pri tem moti? Nekateri menjajo grafično kartico z vsako novo serijo, ki pride... Nekje pač moraš porabit denar in če je nekomu veselje vsako leto izboljšati mobitel, zakaj pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

klinker ::

Moti ga to da je Apple in nic drugega ;)

Furbo ::

Ja vedno nekatere tako zelo skrbi, kako ljudje zapravljajo svoj denar. Pri apple napravah še posebej. Zaradi mene če vsi hodijo okoli s telefoni iz platine, posutimi z diamanti. Vsakomur svoje.
Je pa res iphone edini telefon, ki ga kdo danes še opazi. Isto ipad. Isto apple prenosniki. Vse ostalo je pač to, ostalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Je pa res iphone edini telefon, ki ga kdo danes še opazi. Isto ipad. Isto apple prenosniki. Vse ostalo je pač to, ostalo.
Prej obratno... Si bom sposodil en odličen citat iz filma The Incredibles:

I'll sell my inventions so that *everyone* can have powers. *Everyone* can be super! And when everyone's super...
[chuckles evilly]
... no one will be.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Manj kot 5% tržni delež med telefoni je še kar daleč od vseh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

eieieie1 ::

Jap in to ljudi najbolj moti... Da se o Applu največ govori in da z drugimi proizvodi pač ne izstopajo tako kot z applom.

Namesto da bi vsaj enkrat poskusili kupit en applov izdelek in pol bili pametni na forumu o tem, zakaj so ga prodali in kupili nekaj drugega, 95% folka pač trola da je apple shit, da se pol boljše počutijo z njihovimi non apple izdelki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Dr_M ::

Zame ljudje z applom izstopajo v negativnem smislu. :)
Je pa bolj zanimivo, da mene ze odkar imam SGS sprasujejo, ce imam samsunga, unga tadobrega :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Limit-sky ::

To sem pa sam tudi opazil. Zadnje čase je po mizah polno Galaxyjev. Vsi čapci pri nas, ko pridejo v kafič, na mizo privlečejo svoja "taboljša" samsungova jajca. In če pogovor slučajno nanese na telefone, so vsi pametni, kako je to dober telefon. Sploh sedaj, ko so namestili nov rom ali kaj je že. Če me kdo vpraša o mojem telefonu, rečem, da imam 5 let staro Nokio. In samo poslušam dalje in se skušam spomnit tega threada. :)):))

PrimozR ::

Meni gre najbolj na živce, ko me ljudje sprašujejo če imam Wildfire. Mam pa Desire. Cmon, čist drug telefon je! :P

eieieie1 ::

Dr_M je izjavil:

Zame ljudje z applom izstopajo v negativnem smislu. :)
Je pa bolj zanimivo, da mene ze odkar imam SGS sprasujejo, ce imam samsunga, unga tadobrega :))


To pa zato ker imaš pač kupljen izdelek od konkurence in te moti to kar sem zgoraj napisal. Razlika med nama je ta, da je meni vseeno če ima nekdo raje samsunga in nimam nobenega negativnega mnenja o njem.

Dr_M ::

te moti to kar sem zgoraj napisal.


Ne, moti me to, ker vsi vrzejo tista jetra na mizo in se obnasajo, kot da so boga prijeli za jajca.
Edino ko smo bli na morju pri enmu kolegu, smo vsi lahko preko njeovega wifija sli na net, edino jabolcniki so zalostno gledali, od iphoneov do macbookov :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackbfm ::

Edino ko smo bli na morju pri enmu kolegu, smo vsi lahko preko njeovega wifija sli na net, edino jabolcniki so zalostno gledali, od iphoneov do macbookov


pics or it didnt happen

ponavadi je lih kontra..

eieieie1 ::

Dr_M je izjavil:

te moti to kar sem zgoraj napisal.


Ne, moti me to, ker vsi vrzejo tista jetra na mizo in se obnasajo, kot da so boga prijeli za jajca.
Edino ko smo bli na morju pri enmu kolegu, smo vsi lahko preko njeovega wifija sli na net, edino jabolcniki so zalostno gledali, od iphoneov do macbookov :))


Pac obstajajo taki ljudje, enako obstajajo taki ki vrzejo SGS na mizo kot da so boga za jajca prijeli... To pa ne pomeni da smo vsi taki. Mene motijo le taki osebki, ki mislijo da si vsak kupi Apple zato da lahko razkazuje applov logo.

Aja, meni pa SGS ni delal na domačem routerju, vsi ostali mobiteli in prenosniki pa so. Your point? In tako kot je Blackclw rekel, samsung ima veliko več problemov z raznimi routerji kot iphone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Furbo ::

Dr_M je izjavil:

te moti to kar sem zgoraj napisal.


Ne, moti me to, ker vsi vrzejo tista jetra na mizo in se obnasajo, kot da so boga prijeli za jajca.
Edino ko smo bli na morju pri enmu kolegu, smo vsi lahko preko njeovega wifija sli na net, edino jabolcniki so zalostno gledali, od iphoneov do macbookov :))


A dej nehi, apple naprave da ne poznajo wifija? Da niste androidneži šli na net, domov pa potem dobili astronomske račune, kot stalno berem jamranje vsepovsod. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

Mislim da je mislil tethering preko sgs.
Edit:
pardon, mislil sem sgs kot access point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

klinker ::

Dr_M je izjavil:

te moti to kar sem zgoraj napisal.


Ne, moti me to, ker vsi vrzejo tista jetra na mizo in se obnasajo, kot da so boga prijeli za jajca.
Edino ko smo bli na morju pri enmu kolegu, smo vsi lahko preko njeovega wifija sli na net, edino jabolcniki so zalostno gledali, od iphoneov do macbookov :))


To si si pa tako gladko izmislu da prav grozno drsi stran od resnice ;) Prvo sploh poglej kak Apple-ov izdelek, nato mu daj moznost da ti pokaze kako dela, pol dej na pavzo se to tvojo sovraznost (tudi do Intela ;)) in nato bos sele lahko spregledal zakaj je Apple tam kjer je in zakaj je uno japko tam na "hrbtu" tako popularno in zakaj ga vsi skusajo na svoj nacin "imitirat", zal neuspesno :)

roli ::

darkolord je izjavil:

Kaj pri zaslonih nihče nikoli ne gleda PPI (pixel per inch)?
Jaz ne vem samo to je prvi podatek, ki ga pogledam na zaslonu. Pomembna je velikost in resolucija. In iPhone ima enega večjih PPIjev pri telefonih.
Ne več. Sem imel že več kot 2 leti nazaj na telefonu več kot 300 ppi. Takrat se mi je zdelo to nekaj najboljšega, sedaj imam zaslon s skoraj pol večjo diagonalo in enako resolucijo in je experience sedaj precej boljši.

Ti pa verjetno gledaš PPI samo odkar ima iPhone 4 dober zaslon? :)

Zakaj bi gledal PPI odkar ima iPhone 4 dober zaslon? To gledam pri napravah že zelo zelo dolgo. Tudi pri navadnih zaslonih bom raje vzel nekaj z full HD resolucijo na 22" kot na 24". Pač to se mi zdi optimalna izbira, pa 16:10 razmerje stranic - nažalost je kaj takega danes že težko dobit.
http://www.r00li.com

Dr_M ::

To si si pa tako gladko izmislu da prav grozno drsi stran od resnice


Kaj sm si pa zmislu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Da razni iPhonei in Macbooki ne vidijo wifija z routerja.

Razen ce spodnji citat drzi...

knesz je izjavil:

Mislim da je mislil tethering preko sgs.
Edit:
pardon, mislil sem sgs kot access point.


...kar pa je seveda logicno, ker tudi obratno ne gre :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Dr_M ::

Ah ja, vidim, da se tudi na telefone ne spoznas, ne samo na procesorje.:)
Router je bil na Wi-Fi Protected Setup aka WPS. Vsi symbian, android telefoni in windows racunalniki so delal bp.
Zdej nevem, ali so apple inzenirji nesposobni ali samo uporabniki apple izdelkov.:))

Sicer ste me apple fani ze parkrat zmerjali z laznivcem, nakoncu pa sami izpadli idioti. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

roli je izjavil:

darkolord je izjavil:

Kaj pri zaslonih nihče nikoli ne gleda PPI (pixel per inch)?
Jaz ne vem samo to je prvi podatek, ki ga pogledam na zaslonu. Pomembna je velikost in resolucija. In iPhone ima enega večjih PPIjev pri telefonih.
Ne več. Sem imel že več kot 2 leti nazaj na telefonu več kot 300 ppi. Takrat se mi je zdelo to nekaj najboljšega, sedaj imam zaslon s skoraj pol večjo diagonalo in enako resolucijo in je experience sedaj precej boljši.

Ti pa verjetno gledaš PPI samo odkar ima iPhone 4 dober zaslon? :)

Zakaj bi gledal PPI odkar ima iPhone 4 dober zaslon? To gledam pri napravah že zelo zelo dolgo. Tudi pri navadnih zaslonih bom raje vzel nekaj z full HD resolucijo na 22" kot na 24". Pač to se mi zdi optimalna izbira, pa 16:10 razmerje stranic - nažalost je kaj takega danes že težko dobit.

FullHD, 16:10 in 22 je razen enega Lenovovega modela (izključujoč možne profesionalne modele) neobstoječ. Torej vzameš 24''. Če govoriš o FullHD v pravem pomenu, torej 1080p, potem je 22'' mogoče. Ampak zakaj bi jemal tak 22'', če lahko vzameš Dell U2412M? :>

klinker ::

Dr_M je izjavil:

Ah ja, vidim, da se tudi na telefone ne spoznas, ne samo na procesorje.:)


Ti ze ves.

Dr_M je izjavil:

Router je bil na Wi-Fi Protected Setup aka WPS. Vsi symbian, android telefoni in windows racunalniki so delal bp.
Zdej nevem, ali so apple inzenirji nesposobni ali samo uporabniki apple izdelkov.:))


Zanimivo da imam seveda tudi sam tako nastavljen router in pri meni vsi veselo furajo wifi...tako Macbooki in 2 iPhone-a (3GS in 4ka) od frendov, kot moj hackintosh, kot moj win laptop, kot druga win kista, moj Android fon, itd...

Dr_M je izjavil:

Sicer ste me apple fani ze parkrat zmerjali z laznivcem, nakoncu pa sami izpadli idioti. :))


No v zmerjanju si poleg uporabnika X45 glavni tu gor, kot sam vidis :)
Drugace pa ta Apple fan razen Apple OSa ne uporablja nic njihovega... DVD pekac, monitor, HDD in fon so Samsungovi, tako da sem k vecjem Samsung fan, ceprav niti to ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Jst ::

Lahko pa, da so imeli uvožen iPhone, kjer je mobilni ponudnik "prepovedal" deljenja povezave oz. čudno bi bilo da bi prepovedal priklop na omrežje. Ampak možno je. Sem že videl takšne Nokie iz boh_si_ga_vedi katere ex-Soviet country.

Stock pa naj bi že prvi iPhone se obnašal kot AP, ampak je ravno ATT v USA to prepovedal oziroma potem so prišli do dogovora data planov za teahtering.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

eieieie1 ::

Sam res, vidim da je ta Dr M oseba zelo podobna x45... Kadar mu odgovoriš na njegove neumnosti si izbere nek tvoj stavek iz celotnega posta in se osredotoči le nanj, vse ostalo ignorira, ignorira tudi to da mu pokažeš da govori neumnosti. Če pa res nima več kaj za povedat, pa te nakoncu označi za apple fana (x45 pa te za intel fana) :D

Nevem zakaj se sploh obremenjujemo s takimi (mogoče le mentalnimi) najstniki...

MrStein ::

Dr_M je izjavil:


Kolicina aplikacij je pa nepomembna, vsaj ko doseze nekaj 10.000, ker jih imas potem 100, ki delajo povsem isto stvar. Potrebujes zgolj eno.

Izbira je dobra, pravijo eni. (drugi pa pravijo drugače)

Dr_M je izjavil:

Zame ljudje z applom izstopajo v negativnem smislu. :)

Zame pa tisti s predsodki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jst ::

Če bo pa Dr_M sedaj izjavil, da je kupljen pri Slo ponudniku, je pa možnosti nekaj:
1. Napaka. Uveljavi garancijo.
2. Ste čudno postavili mrežo.
3. Napačne nastavitve na iPhone-u. (recimo (en)Force g ali celo nižje - če se to da. Mogoče na eni ali drugi strani kakšen en(Force)n/g/b wifi)
4. Pa še kaj bi se našlo, ampak se mi ne da premišljevati več...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

blackbfm ::

Jst ::

Kaj je to zajebancija?

SHIT!!!! NI!

Visionary Apple co-founder Steve Jobs dies at 56

http://news.google.com/news/url?ct2=us%...

Potem tista slika pred dobrim mesecem dni ni bila mockup...

Steve, I had only a couple of your products, some good some shit, but you will be missed and in our hearts forever.....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

JayKay ::

odklenjeni v UK: 499, 599 in 699 funtov, 16-32-64GB
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219110 (7716) zee
»

Tudi oblika iPhone 4 je zdaj patentirana, bela različica spet pred kamero

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3011372 (9956) PrimozR
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19252777 (45019) malix
»

Apple prenovil iPode

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3710023 (8651) matejdro

Več podobnih tem