» »

Low cost nadgradnja

Low cost nadgradnja

«
1
2

sid911 ::

Glede na to, da je najnovejša komponenta mojega računalnika (če odštejemo napajalnik) stara že pet let in se je računalnik začel precej upokojensko obnašat (verjetno posledica crknjenega ventilatorja na veznem naboru in posledičnega segrevanja) je prišel čas, da grem spet po nakupih.

Na zamenjavo sem obsodil matično in procesor sistema 1. v podpisu (in posledično seveda rame in IDE DVD-R). Zahteve glede novih komponent so precej finančno omejene (nekje 150-200€). Razmišljal sem v smeri Intelovega LGA1155 podnožja (čeprav sem bolj AMD fan). Za dobrih 150€ bi si že lahko privoščil Pentiuma G840, poceni matično (časi navijanja in mučenja hardwarea so pri meni že zdavnaj mimo, posebnih zahtev glede matične ni), 4 GB rama (verjeno v enem kosu zaradi lažje morebitne nadgradnje). Grafična bi glede na to, da je najmodernejša igra, naložena na mojem računalniku Il-2 Sturmovik kar ostala dobra stara x800xl.

Če bi se stegnil še za dodatnih 50€ bi lahko sestavil sistem že okoli i3 procesorja in smo že v dilemi.
-i3+cheap matična=fail?
-glede na to da bo računalnik 80% uporabljan za PP+word (služba pač) in net, se sploh splača nadgrajevat sistem?
-če izberem najcenejšo varianto, koliko pridobim s tem?

No in zdaj se obračam na vas, ki ste bolj na tekočem z zadevami, da mi svetujete v tej moji dilemi.

lp
sid
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

trnvpeti ::

1155 maticna z hdmi je 55eur
g840(80e), ali pa g620(60e) bo ze zadosti
4G ddr3 je 25eur
graficna je ze v procesorju, in bo mocnejsa, kot jo ti omenjas

tudi i3 bo lepo deloval z cheap maticno

BALAST ::

i3 podpira Hyperthreading, G840 pa ne!
Tako da se dejansko procesor obnaša kot 4-jedrnik in tudi igre imajo zelo rade to funkcijo. :D

69charger ::

Če greš na cenejšo konfiguracijo rajši vzemi AMD ker lahko za malo denarja(cca 180€) dobiš AMD Phenom X6 + matična plata.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

sid911 ::

X6 se mi nekako overkill. Je pa X4 955 + ASRock 760GM-GS3 + 4GB DDR3 za dobrih 180€ opcija. i3 sistem (i3 2100 + ASRock 760GM-GS3 + 4GB DDR3 + DVD-R) bi me pa olajšal za 210€. G620 + Asrock H61M-HVS + 4GB DDR3 + DVD-R sistem bi za 20€ cenejši bil od X4 sistema.

Se pa pojavlja dilema glede mojega 420W napajalnika in AMD sistema...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

mtosev ::

napiši kateri napajalnik imaš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

1x
Intel(R) Core™ i3 2100

106,94EUR
1x
A-Data PC3-10666 4096MB 1333 MHz DDR III

25,56EUR
1x
ASUS P8P67 LE Rev 3.0

95,24EUR
Skupaj
227,74EUR
PRI AGT in še pogona ne rabiš menjat,ker plata ima IDE priklop
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sid911 ::

Hmm, tale matična sploh ni slaba ideja (res da je 40€ dražja, ampak bi tako lahko uporabil poleg pekača še 160GB disk za backup). Morda bom trenutno kar vzel G620 + P8P67 LE + 4 GB za nekaj več kot 180. Če se pa slučajno kdaj pojavi potreba po močnejšem procesorju pa bom v kak predal postavil škatlo z napisom I5 2500K in začel šparat :)

BTW še zdaj ne najdem odgovora na to, zakaj s me tako močno Intelovi procesorji zamikali, ker sem že od leta 2001 na AMDjevih...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

lampa ::

Če si fan AMD-ja lahko vzameš kakšen proc in matično na FM1 podnožju.Npr. procesor A8-3850 ima vgrajeno grafično ki je boljša kot pri intelu.Dobrih 100 euro za proc,eno poceni matično,ram pa je itak zelo poceni,pa si zmagal.

trnvpeti ::

ce mu je vazna poraba, pol amd zaenkrat odpade.
g620 z enim diskom(2.5") mu bo kurilo malo preko 20W v idle(z dobrim napajalnikom 80+)

BALAST ::

Saj stari C2D tudi dobro idlajo pod 20W.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

trnvpeti ::

BALAST je izjavil:

Saj stari C2D tudi dobro idlajo pod 20W.

Kateri c2d?

sid911 ::

Kocka je padla, i3 + p8p67 + 4GB naročeni. Po dveh dnevih razmišljanja je i3 prevladal nad Pentiumom, Intel pa nad AMD-jem. S P67 sem si pustil vrata za morebiten OC morebitnega K-procesorja odprta (če bi se seveda pojavila želja/potreba), ATA priključek pa mi je dal miren spanec glede diskovja in pekača (da o tem da ATX matična veliko lepše zgleda v ne-tako-malem ohišju kot kaka mATX :)) )

Morebitna naložba za prihodnost bo še verjetno nov hladilnik za procesor (ker sedanjega Sonic Towerja verjetno ne bom mogel pritrditi na LGA 1155 - tudi če teoretično gre, ne najdem priključkov za 775)

Sem pa z velikim ogorčenjem ugotovil, da nove grafične kartice nimajo TV-outa (ja, zadnjih nekaj let sem v jami živel očitno). Blah, bo x800xl še naprej skrbela za nemoten ogled prenosa ameriškega nogometa na TV. Če bo slučajno dala odpoved, bom pa že kako novejšo s tv-outom dobil kje (nisem ravno fan raznih adapterjev).

Hvala vsem za pomoč.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

opeter ::

sid911 je izjavil:

Če bo slučajno dala odpoved, bom pa že kako novejšo s tv-outom dobil kje (nisem ravno fan raznih adapterjev).


Dvomim. Morda rabljeno. Ampak čez nekaj let bo tudi to že vprašanje ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sid911 ::

Saj sem mislil na rabljeno, a novejšo od x800xl.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

mtosev ::

HD 2000 serija npr

HD 3000, HD 4000
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

mtosev je izjavil:

HD 2000 serija npr

HD 3000, HD 4000


Nobena od teh nima TV izhoda (beri: SVHS oz. kompozitni).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Steinkauz ::

Analogen prenos je pač mrtev

gruntfürmich ::

si sposojam:
gledam low sisteme, pa me zanima če se splača dati minimalno dnarja za sistem, ali je bolje pljuniti malo več da dobiš boljši P/P razmerje?
ker gledam nekako athlona 2 X3 455 75€ + poceni plata 50€ + lc napajalnik 30€ + 5850 grafa:D, ampak to je hudo poceni...
pa nisem siguren če ni bolje malo več zapraviti za plato z sata 3 80€ in ssd disk m4 100€ in napajalc corsair 430W 45€...
kaj pravite? je LC napajalc kaj uredu, da mu zaupam te komponente?

ampak s to konfiguracijo pa sem že blizu da si omislim uredu procesor, recimo phenom 2 955 110€ ali i3 ...

btw, sata 3 je nuja ali še ne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

Če mešaš SSD zraven, tisto pač ni low end sistem.
Sicer pa trenutno tej sestavi nič ne manjka:

gruntfürmich je izjavil:

ker gledam nekako athlona 2 X3 455 75€ + poceni plata 50€ + lc napajalnik 30€ + 5850 grafa:D, ampak to je hudo poceni...


gruntfürmich je izjavil:

si sposojam:
gledam low sisteme, pa me zanima če se splača dati minimalno dnarja za sistem, ali je bolje pljuniti malo več da dobiš boljši P/P razmerje?


To je vse odvisno od tega, koliko denarja lahko nameniš za nakup komponent.

gruntfürmich je izjavil:

btw, sata 3 je nuja ali še ne?


Ravno za SSD se priporoča SATA 3. Pri navadnem disku razlike med SATA 2 in 3 navadni smtnik (kot sva ti in jaz) ne bo občutil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

ja, če dodam ssd in s tem sata 3 plato se podraži za cca 90€.

kaj pa LC napajalc? ktir bi bil še zmožen zanesljivo poganjat tak sistem z nekje 300W max porabe? z ohišjem LC 420-H ali LC 600-H sta kul? http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
ali je bolje pogledat za corsairjem?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

Lahko pogledaš za Corsair ipd., ampak osebno nimam nobenih problemov z LC napajalniki. Trenutno ga imam tudi sam in sicer 420 W-no varianto. Ni nobenih problemov.

Knok, knok, potrka na les.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

gruntfürmich ::

ja, tudi jst sem pred 5 leti nabavil lc 550w in ni bilo nikoli problemov in še laufa, ampak ne vem kako so kaj danes...
kolko lahko obremenim takega low-end lc 420w? cca 300w bo oddal ven?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lopov ::

Glede procesorjev sem čisto out pa me zanima -- sistem, ki ga je podal mtosev (i3 2100; ASUS P8P67 LE Rev 3.0) -- je to dovolj za povprečno pisarniško zadevo z Win7 PRO in office programi? Predvidevam, da je procesor boljši kot AMD X2 4000/5000, pa še integrirano grafiko ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

gruntfürmich ::

skoraj preveč močan.:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

Za Office ipd. pisarniške zadeve je čisto dovolj že Pentium G6xx oz. celo kak Celeron na osnovi Sandy Bridge, recimo G530 ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

veteran ::

lopov je izjavil:

Glede procesorjev sem čisto out pa me zanima -- sistem, ki ga je podal mtosev (i3 2100; ASUS P8P67 LE Rev 3.0) -- je to dovolj za povprečno pisarniško zadevo z Win7 PRO in office programi?


Ja, čez glavo dovolj. Windows7 + LibreOffice na i3 2100 zelo lepo deluje, le plato sem jaz vzel cenejšo, ASUS P8H61-M (Rev 3.0) je skoraj 30 € cenejša od omenjene.

lopov ::

Kaj pa programi tipa Google Earth? Je integrirana grafika dovolj spodobna oziroma -- je grafika v i3 boljša ali vsaj podobna GMA4x00? Ker to zadostuje :)

In hvala za namig glede plate!

Edit: za ASUS P8P67 LE Rev 3.0 je označeno, da podpira WOL, pri ASUS P8H61-M v specifikacijah tega ni zaslediti. Zdi se mi, da je danes to nekaj običajnega (in kar rabim) pa vseeno raje vprašam -- se ve, če je podprto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

feryz ::

Matr, ampak ste res bolni s temi napajalniki!
Proci so trenutno razdeljeni v tri range: 65W, 90W in 125W.
Grafike ravno tako, do 100W, high-end 150W, dvojedrne pošasti do 300W.
Ostali kosi okrog 20W.
To seštejete, dodate 15% in imate potrebno moč.
Torej 550W za ultra high-end računalnike, 420W za high, za vse ostalo 300W.
Firma je nepomembna (če odštejemo videz) in je pogojena zgolj z dolžino...

BTW v 50% crknjenih napajalnikov je dovolj menjava enega ali dveh kondenzatorjev, v ostalih 40% kakšen več, ostalih 10% pa je dejansko skurjenih.
Se pa strinjam, da je lažje dati 20-80€ za novega in vreči tisto kilo elektronske šare v smeti, kot odvijačiti 12 vijakov in porabiti 5 minut za menjavo kondičev. Pa še svinjsko dragi so, popravilo košta skoraj en evro.

gruntfürmich ::

še nekaj me zanima: zrazlika med H61 & H67 čipom 1155 matičnih!? je veliko boljši slednji ali je razlika samo v sata 3 & morda v usb3??
thx

feryz je izjavil:

Torej 550W za ultra high-end računalnike, 420W za high, za vse ostalo 300W.
Firma je nepomembna (če odštejemo videz) in je pogojena zgolj z dolžino...


hja, ne bi rekel da je ravno nepomembna. low-end 550w se znajo obnašat kot kvalitetni 450 ali 500... pa še napetost niha pri obremenitvi zelo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

veteran ::

lopov je izjavil:

Kaj pa programi tipa Google Earth? Je integrirana grafika dovolj spodobna oziroma -- je grafika v i3 boljša ali vsaj podobna GMA4x00? Ker to zadostuje :)


Je boljša. Grafika v i3 2100 je HD 2000, Google Earth dela OK, to je najbrž tudi najbolj zahtevno grafično opravilo, ki se (poleg Aera) izvaja na tem računalu. :)

lopov je izjavil:

Edit: za ASUS P8P67 LE Rev 3.0 je označeno, da podpira WOL, pri ASUS P8H61-M v specifikacijah tega ni zaslediti. Zdi se mi, da je danes to nekaj običajnega (in kar rabim) pa vseeno raje vprašam -- se ve, če je podprto?


Ne vem, če podpira Wake on Lan, jaz ga ne rabim (mislim pa, da ga imajo danes prav vse plate).

Še popravek glede plate, dejansko je ASUS P8H61-M PRO, ker sem hotel USB 3.

BTW, ne vem, kdo ti je predlagal P8P67, P67 namreč ne podpira grafike na procesorju, ta plata sploh nima vga in dvi izhoda. Torej glej samo H67 in H61 variante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

x45 ::

sid911 je izjavil:

Glede na to, da je najnovejša komponenta mojega računalnika (če odštejemo napajalnik) stara že pet let in se je računalnik začel precej upokojensko obnašat (verjetno posledica crknjenega ventilatorja na veznem naboru in posledičnega segrevanja) je prišel čas, da grem spet po nakupih.

Na zamenjavo sem obsodil matično in procesor sistema 1. v podpisu (in posledično seveda rame in IDE DVD-R). Zahteve glede novih komponent so precej finančno omejene (nekje 150-200€). Razmišljal sem v smeri Intelovega LGA1155 podnožja (čeprav sem bolj AMD fan). Za dobrih 150€ bi si že lahko privoščil Pentiuma G840, poceni matično (časi navijanja in mučenja hardwarea so pri meni že zdavnaj mimo, posebnih zahtev glede matične ni), 4 GB rama (verjeno v enem kosu zaradi lažje morebitne nadgradnje). Grafična bi glede na to, da je najmodernejša igra, naložena na mojem računalniku Il-2 Sturmovik kar ostala dobra stara x800xl.

Če bi se stegnil še za dodatnih 50€ bi lahko sestavil sistem že okoli i3 procesorja in smo že v dilemi.
-i3+cheap matična=fail?
-glede na to da bo računalnik 80% uporabljan za PP+word (služba pač) in net, se sploh splača nadgrajevat sistem?
-če izberem najcenejšo varianto, koliko pridobim s tem?

No in zdaj se obračam na vas, ki ste bolj na tekočem z zadevami, da mi svetujete v tej moji dilemi.

lp
sid


če si amd fan:

x3 450 ( unlock na x4 )
am3+ plošča in nekega dne gor BD

najboljši nakup .

ima pa vse tud zelo hitro virtualizacijo in pr unlocku 4 niti / 4 jedra.

lopov ::

veteran je izjavil:

lopov je izjavil:

Kaj pa programi tipa Google Earth? Je integrirana grafika dovolj spodobna oziroma -- je grafika v i3 boljša ali vsaj podobna GMA4x00? Ker to zadostuje :)


Je boljša. Grafika v i3 2100 je HD 2000, Google Earth dela OK, to je najbrž tudi najbolj zahtevno grafično opravilo, ki se (poleg Aera) izvaja na tem računalu. :)[snip]


Slabo sem bral in nič preverjal -- hvala za opozorilo glede plate.

gruntfürmich ::

sem skoraj pred nakupom low kompa, pa me zanima kok se vam zdi?



varianta je še cenejši napajalc LC 500-H (-20€).
druga dražja pa z sata 3 plato in M4 ssd (+70€), samo ne vem če je smiselno...
kaj pravite?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trnvpeti ::

ja 430W je veliko, ta sistem ti bo kuril max 30W
sata3 se ti ne splaca, tudi ce vzames ssd, razliko bos videl samo v testih

sid911 ::

4GB ram za +10€
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

gruntfürmich ::

ja, 430w je veliko, vendar je to nekako najcenejši kvalitetni napajalc. morda je to dobro če bom gor obesil eno grafično 5850, katere imam v drugem kompu dve... ne vem. nekako sem pri napajalcu šel v smeri kvelitete...

ram sem tudi razmišljal o 4g, vendar ga bom dokupil če bo potreba. praktično razlika ni velika.
sem pa iskal poceni 2×1g (neuspešno), ker imam v drugem kompu 4gb in 32bitne win7, pa bi lahko imel v obeh 3gb.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Seveda je razlika med 2 in 4 GB RAMa. Zaženeš moderne spletne brskalnike, odpreš več zavihkov, po možnosti s Flashem in hip-hop, 1-2 GB RAMa je že zmanjkalo ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

če bo slučajno premalo bom pa dokupil (kar pa dvomim glede na moje navade). za 4g pa bi tudi rabil 64b win7, kar pa trenutno nimam originala.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Aja, OK. Sem samo predlagal zaradi tega, ker je RAM trenutno poceni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

hvala vsem. sem naročil zgornjo konfiguracijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lopov ::

gruntfürmich je izjavil:

če bo slučajno premalo bom pa dokupil (kar pa dvomim glede na moje navade). za 4g pa bi tudi rabil 64b win7, kar pa trenutno nimam originala.


Če imaš original 32-bitne samo pridobi enako verzijo 64-bitnih -- serijska je enaka in postopek aktivacije se bo uspešno zaključil.

gruntfürmich ::

lopov je izjavil:

Če imaš original 32-bitne samo pridobi enako verzijo 64-bitnih -- serijska je enaka in postopek aktivacije se bo uspešno zaključil.


zahtevna misija. morda kakšna pomoč? lahko na zs:D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lopov ::

Pomoje lahko kle napišem, nič takega, kar ne bi bilo splošno znano :)

Zahakljaš nekoga s 64-bitno namestitvijo -- na DVD so vse različice, kaj se namesti je zapisano v datoteki "ei.cfg", ki se nahaja v mapi sources. Računam, da boš nameščal z USB ključa, zato to datoteko samo pobrišeš in ob namestitvi ti bo ponudilo vse verzije -- povdarjam zaradi tega, da če dobiš pro ali ultimate, serijsko pa imaš za home premium, na ta način prideš do namestitve prave verzije.

Angleško verzijo lahko snameš z neta in to že z integriranim SP1, za slovensko verzijo boš pa moral dobiti ISO ali DVD.

Bootable USB ustvariš z "Windows 7 USB/DVD Download Tool".

Jaz sem imel namen narediti svoj iso slovenskih W7 x64 PRO z integriranim SP1, pa sem založil DVD še preden sem uspel to narediti, tko da ... moram najprej najti ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

mr1two ::

Se da na tak način ponucat tudi kakšen npr. nemški ključ, da bi si nainštaliral angleško verzijo? Ker špreham bl švoh dojče šprahe,aber šprehen zer gut englišh:)

opeter ::

Vistalizator je meni do zdaj še vedno deloval. Res pa je, da ne deluje z nameščenim SP-1.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lopov ::

mr1two je izjavil:

Se da na tak način ponucat tudi kakšen npr. nemški ključ, da bi si nainštaliral angleško verzijo? Ker špreham bl švoh dojče šprahe,aber šprehen zer gut englišh:)


Gre. Malce pobrskaj po temi [WINDOWS 7] Vprašanja in težave -- je bilo že opisano.

mr1two ::

Hvala, bom.
LP

gruntfürmich ::

lopov je izjavil:

Pomoje lahko kle napišem, nič takega, kar ne bi bilo splošno znano :)

Zahakljaš nekoga s 64-bitno namestitvijo -- na DVD so vse različice, kaj se namesti je zapisano v datoteki "ei.cfg", ki se nahaja v mapi sources. Računam, da boš nameščal z USB ključa, zato to datoteko samo pobrišeš in ob namestitvi ti bo ponudilo vse verzije -- povdarjam zaradi tega, da če dobiš pro ali ultimate, serijsko pa imaš za home premium, na ta način prideš do namestitve prave verzije.

Angleško verzijo lahko snameš z neta in to že z integriranim SP1, za slovensko verzijo boš pa moral dobiti ISO ali DVD.

Bootable USB ustvariš z "Windows 7 USB/DVD Download Tool".

Jaz sem imel namen narediti svoj iso slovenskih W7 x64 PRO z integriranim SP1, pa sem založil DVD še preden sem uspel to narediti, tko da ... moram najprej najti ;((


hmmm, imam dvd 'win pro 7 32-bit slovenian 1pk DSP OEI DVDa [FQC-00749])
bom preveril če je kaj na cfg.ju
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

lopov ::

IIRC pri nakupu Win7 pro FPP dobiš oba medija, x86 in x64.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljanje računalnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
223668 (3254) iziii
»

Komponente za nov PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706381 (4845) Procesor
»

Posodobitev računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
112152 (1839) dogo
»

Gaming comp do 600€

Oddelek: Kaj kupiti
304134 (3339) Master_Yoda
»

"Gaming" računalnik! - 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8516536 (14813) amagr

Več podobnih tem