» »

VB: Paradox (*.db) (CMAN)

VB: Paradox (*.db) (CMAN)

blank3_ ::

Torej kako odprem Paradox (*.db) bazo. Lepo prosim ce kdo ve naj pove nacin kako se izognem ODBCju, ker jaz bi rad bazo tako odprl kot npr. Accessovo (z ADO objekt).

Sem gledal na PSC pa je bl mal napisan. Sam en Spanc, kar pa mi bl mal pomaga, ker je mal cudn. Sploh ne dela class module tako kot bi mogu (vb primer)

Aha. Hkrati pozivam Cman-a, ki se je s tem po postu v forumu ze ukvarjal, da se mi javi in mi pomaga. Ne morem pa te mejlat, ker nimas emajla pod profilom.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.
  • spremenil: blank3_ ()

Red_Mamba ::

jou!

maš srečo ker sm se jst tud zdele zadnjih 5 dni s tem ukvarjal v VBA-ju pa sm nucal ravno ODBC povezavo.

brez ODBC-ja gre meni tole

Dim DbConn As New ADODB.Connection
Dim Data As New Recordset

DbConn.Open "Driver={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DBQ=c:\moji dokumenti\objekti.mdb;", Admin

Set Data = DbConn.Execute("SELECT * FROM Baza")
data.fields maš pa potem podatke, naprej boš pa tko vedel

blank3_ ::

Ja torej tole mi ne pomaga prevec, ker jest bi rad odprl Paradoxovo bazo (*.db) z tako lahkoto kot se da Accessovo. ;) Tako je to misljeno.

Sicer pa je ta baza v domeni Delphija, sam mislem da bi mogla bit tud moznost kako odpret v VBju.

Torej. Help wanted!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Red_Mamba ::

ja po moje samo access driver zamnjaš z paradox-ovim in bi ti moralo delat, sicer pa poizkusi poizkati odgovor v goolovih skupinah (forumih), tam jaz doskrat najdem rešitev kakega problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ODBC težava

Oddelek: Operacijski sistemi
111500 (1344) Mamun
»

[java] uporaba baze .mdb z javo

Oddelek: Programiranje
51594 (1509) gtu
»

[C#] Spremembe podatkov se ne shranijo v podatkovno bazo

Oddelek: Programiranje
181605 (1196) somebody16
»

asp problem - noce updejtat baze

Oddelek: Izdelava spletišč
6907 (850) AglioAlio
»

En problem v ASP

Oddelek: Programiranje
5904 (796) webblod

Več podobnih tem