» »

Zakaj na Slo-techu na konkretno vprašanje ni konkretnega odgovora

Zakaj na Slo-techu na konkretno vprašanje ni konkretnega odgovora

bauci ::

Že nekaj časa prebiram naš forum in opažam, da je kvaliteta odgovorov na konkretna vprašanja vse slabša oz. vse bolj mimo.
Vse preveč je filozofiranja in razpredanja o nekaterih vzporednih rešitvah samo konkretnega odgovora na vprašanje pa ni.
Ali smo res že vsi tako nepismeni oz. zaverovani v svoj prav oz. ne vem kaj, da ne moremo na preprosto vprašanje odgovoriti s preprostim odgovorom oz. če ne vemo odgovora, da smo tiho in ne pišemo neumnosti?

Zero0ne ::

Če je "problem" tako trivialen, da rešitev z malo znanja o iskanju po internetu najdeš v manj kot minuti, ti je verjetno ne bo dal nihče, iz principa. Če je vprašanje povrh še dvoumno zastavljeno in je jasno, da avtor nima pojma, kaj bi sploh rad, je dober pristop, da se v threadu začne debata o problemu na nivoju, mnogo višjem od avtorjevega, kar avtorju še spodbudi kompleks inferiornosti in ga dokončno odžene nazaj, kamor spada.
uname -o

Cold1 ::

Ne vem no, lahko kdo predstavi kake konkretne podatke o tem domnevnem trendu?
Zdi se mi namreč, da se kljub vsemu da dobiti odgovore na vprašanja (filozofiranje pa pač preslišiš:|).

bauci ::

Nakup novega avtomobila - nasvet: ali Škodo ali Chevrolet - konkretno vprašanje, konkretnega odgovora ni - kupi Forda, kupi rabljen avto, krivulje moči, ...
Katero pečico kupiti? - konkretno vprašanje, pol odogovor je o mikrovalovnih pečicah čeprav je jasno povedano da se sprašuje o vgradni pečici
In tako dalje in tako naprej.
Ne rečem, da na nekatera vprašanja ne podamo konkretnih odgovorov ampak če samo pogledam nekaj zgornjih odgovorov "ne", "da", "mogoče" lahko vidim da je kar nekaj balasta.
Povdarjam da je slo-tech super forum ampak s čedalje več balasta.
Ups sem opazil, da je nekaj odgvorov v stilu "da", "ne", "mogoče" izginilo. Hvala moderatorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

Cold1 ::

@Zero0ne
Poslušaj: trivialnih problemov ni! Če ne veš, pač ne veš - histerija in vzvišenost "vsevedov" je zgolj in samo škodljiva.

Če avtorju vprašanja ne želiš pomagati zadrži razne komentarje zase.

[Tvoj zgornji komentar se bere kot konkretno žaljiv poziv k nasilju nad manj sposobnimi uporabniki, BTW. Trpiš za kakim večvrednostnim kompleksom?]


@Bauci
Po razmisleku ti moram priznati - morda pa imaš prav.

Brane2 ::

bauci je izjavil:

Nakup novega avtomobila - nasvet: ali Škodo ali Chevrolet - konkretno vprašanje, konkretnega odgovora ni - kupi Forda, kupi rabljen avto, krivulje moči, ...



Če bi konkreten odgovor v tem smislu obstajal, potem bi bodisi Škoda bodisi Chevrolet propadla in teb ne bi bilo treba tega spraševati.

Se bo treba počasi privaditi, da ni ustreznega nadomestka za inteligenco in ne moreš pričakovati, da ti bo to stališče "ma odje*ite mi sem nakladanjem o ozadju, hočem samo konkreten da/ne odgovor za svoj problem" prineslo neke pametne rezultate.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zero0ne ::

@Zero0ne
Poslušaj: trivialnih problemov ni!


Nasprotno, vsak rešljiv problem je oz. bo nekoč trivialen.

Če ne veš, pač ne veš - histerija in vzvišenost "vsevedov" je zgolj in samo škodljiva.


Je razlika med nevednostjo in ignoranco. Če nekdo želi odgovor, serviran na pladnju, čeprav bi ga našel med prvimi zadetki na googlu, ali pa je očitno, da o predmetu debate sploh nima pojma in mu sam odgovor ne bo pomagal nič (glej: teme tipa "naredite mi domačo nalogo" v oddelku Šola), mu bom to razložil.

Če avtorju vprašanja ne želiš pomagati zadrži razne komentarje zase.


Narobe si razlagaš moj namen.
uname -o

kapitan ::

Ti ne razumeš. Avtor iz druge teme sprašuje za svoje subjektivno mnenje. Kako lahko nekdo, ki ni on, poda odgovor, ki ga lahko poda samo on? Je motor dober? Je.... če ne bi bil, ga ne bi prodajali. ALi je motor dober ZAME? Well... ali bi meni bilo všeč pivo z okusom čokolade?

Včasih so taki... inteligentni odgovori edini razlog, da se debata usmeri drugam in dobi tema 1000 strani. Če komu kaj ne paše, naj se meni po ZS. če človek vpraša za avto, za motor, naj dobi vprašanje v zvezi s tem, pa naj bo kratek, dolg, slab, dober,.. merjenje tičev pa usmerite na zasebna sporočila.


In še na OP odgovor:
Ni več konkretnih mnenj, ker je ljudi strah. Če greš na cesto spraševat ljudi kaj jim je všeč, katera je njihova najljubša barva, ne bodo znali odgovoriti, ker mislijo, da obstaja napačen odgovor in jih je strah/sram podati ta napačen odgovor. TUkaj pa je toliko hujše, ker imaš par ljudi, ki so Bogovi in se naslanjajo zgolj na to prepotentnost, vsi ostali so manjvredni in njihova mnenja pač ne štejejo. Da bi si ti "inferiorni" dovolili sodelovati v debatah pišejo stvari, ki so lahko Da, NE in vse vmes, zakaj? Ker jim nihče ne more očitat, da so podali napačen odgovor.

Cold1 ::

Nasprotno, vsak rešljiv problem je oz. bo nekoč trivialen.

Ja, nekoč, v danem trenutku pa ni. Kot opazovalec na forumu nimaš nobene realne možnosti presoje kdaj se gre za lenobo uporabnika in kdaj za resnično potrebo - vzdrži se takovrstih ocenjevanj.

[Prošnje za reševanje domačih nalog pa so zgolj in samo zloraba, ne kaže jih metati v isti koš kot "domnevno prelahka" vprašanja].

vorantz ::

bauci je izjavil:

Nakup novega avtomobila - nasvet: ali Škodo ali Chevrolet - konkretno vprašanje, konkretnega odgovora ni - kupi Forda, kupi rabljen avto, krivulje moči, ...


Mogoče ne vidiš konkretnega odgovora ker ne prebereš vprašanje :P
Tle je spraševal zakaj ima en avto 105 konjev drugi pa 160 pri isti ceni

kunigunda ::

@Coldu bi stisnu Like pa ni tega knofa :)

BALAST ::

bauci :: 27. avg 2011, 21:50:43
Saladin,
zvonjenje nima veze s kulturo. Pol bi lahko iz mojega balkona tut Damjan Murko pel vsake 15 minut :).


Evo konkretni odgovor!

NOT
NOT
NOT

gruntfürmich ::

bauci je izjavil:

Nakup novega avtomobila - nasvet: ali Škodo ali Chevrolet - konkretno vprašanje, konkretnega odgovora ni - kupi Forda, kupi rabljen avto, krivulje moči, ...
Katero pečico kupiti? - konkretno vprašanje, pol odogovor je o mikrovalovnih pečicah čeprav je jasno povedano da se sprašuje o vgradni pečici
In tako dalje in tako naprej.
Ne rečem, da na nekatera vprašanja ne podamo konkretnih odgovorov ampak če samo pogledam nekaj zgornjih odgovorov "ne", "da", "mogoče" lahko vidim da je kar nekaj balasta.
Povdarjam da je slo-tech super forum ampak s čedalje več balasta.
Ups sem opazil, da je nekaj odgvorov v stilu "da", "ne", "mogoče" izginilo. Hvala moderatorju.


razlog tiči predvsem v uprašanjih. ker so neumna (tale zgoraj). to je tko kot bi se prepirali katera barva je lepša...
uprašaj kje v registru se kaj porihta pa boš dobil exakten odgovor!

katero pečico kupiti... ja pizda, uprašaj katera znamka se bolj kvari recimo, ne pa kar generalno spraševat. itq bo folk podal svoje mnenje ki si ga je pridobil s SVOJO pečico in SVOJIMI navadami pečenja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TOP ::

bauci je izjavil:

Nakup novega avtomobila - nasvet: ali Škodo ali Chevrolet - konkretno vprašanje, konkretnega odgovora ni - kupi Forda, kupi rabljen avto, krivulje moči, ...
Katero pečico kupiti? - konkretno vprašanje, pol odogovor je o mikrovalovnih pečicah čeprav je jasno povedano da se sprašuje o vgradni pečici
In tako dalje in tako naprej.
Ne rečem, da na nekatera vprašanja ne podamo konkretnih odgovorov ampak če samo pogledam nekaj zgornjih odgovorov "ne", "da", "mogoče" lahko vidim da je kar nekaj balasta.
Povdarjam da je slo-tech super forum ampak s čedalje več balasta.
Ups sem opazil, da je nekaj odgvorov v stilu "da", "ne", "mogoče" izginilo. Hvala moderatorju.

Kar se tiče tiste tem je res ja zelo mimo odgovori,glede na zastavljeno uprašanje.Sam dejstvo je tud čudno uprašanje,ker že zdrava pamet pravi da Turbo dizla ali benzinca ne moreš primerjat 1,6 in 2,0 ker je ogromna razlika pa ne glede kak avto je.Pa če bi on s šel sam enkrat pelat bi videl razliko in ne bi spraševal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

amigo_no1 ::

Me spominja na to misel
(by loesje) Referendum: nočna mora za ljudi brez lastnega mnenja.

Zamenjaš besedo referendum z XYZ in imaš ugotovitev.

bauci:
kupi kar ti je pač všeč, enim če Škoda, drugim Chevrotel, tretjih Ford.
Ni napačnega odgovora na tako vprašanje, so le napačne osebe, katerim odgovor ni namenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jype ::

Kupi trabanta, ne morš sfalit.

(Tak odgovor, čeprav se mnogim zdi nesmiseln, pove ogromno o tem, kakšno je bilo vprašanje.)

PacificBlue ::

Seveda, če vzames v obzir se to, da ni bilo niti omenjeno koliko denarja bi namenil za avto.

Vsa vprasanja so v bistvu postavljena neumno in neprakticno, ker vsak bo povedal večinoma drugacno mnenje. Taksna je narava stvari. Jaz bi izpostavil lastno raziskovalno zilico, ki bi rešila oz reši( vsaj v mojem primeru) vsa taksna in podobna vprasanja...seveda mi je v pomoč google in mnenja drugih, ampak vsaj tako dobim sirso in jasnejso sliko, kot pa kup komentarjev, kjer ima vsak drugacno mnenje.
Pa opazam veliko nesposobnost nekaterih posameznikov, ki postavljajo vprasanja(predvsem tehnicna), in mi ni jasno kako ne morejo sami resit določenega problema in upajo, da bo nekdo storil to namesto njih.

ameba ::

Meni osebno je všeč brati razne debate na forumu, Včasih se celo nekaj naučiš, kar nisi vedel. A ni forum ravno zato namenjen da se nekaj naučiš, saj zato vprašaš ane ?
Sam si vedno najdem rešitev na internetu, toda največkrat raje vprašam na forumu, ker je bolj socialno in mi je vseeno ali pride do odgovora preko filozofiranja ali pa dobim konkreten odgovor, mi je pa všeč da redko dobim ignoranco. Mislim da ni nič narobe z "lenobo", v določenih primerih seveda.
Zakaj bi si oteževal stvari, če si lahko vse poenostaviš ?

Kar se tiče vprašanja o avtomobilu .... Najlažji odgovor, je da naj se vsede v oba avtomobila z njima naredi nek izlet in se na podlagi vožnje odloči. Kaj je v mašini kok je razlika itd... To je breze veze vprašanje.... Če hočeš da avto nekam gre si kupiš močneješga, če ti je vseeno si kupiš tistega v katerem se bolje peleš in to je to ....

civic_ ::

Brane2 je izjavil:

bauci je izjavil:

Nakup novega avtomobila - nasvet: ali Škodo ali Chevrolet - konkretno vprašanje, konkretnega odgovora ni - kupi Forda, kupi rabljen avto, krivulje moči, ...



Če bi konkreten odgovor v tem smislu obstajal, potem bi bodisi Škoda bodisi Chevrolet propadla in teb ne bi bilo treba tega spraševati.

Se bo treba počasi privaditi, da ni ustreznega nadomestka za inteligenco in ne moreš pričakovati, da ti bo to stališče "ma odje*ite mi sem nakladanjem o ozadju, hočem samo konkreten da/ne odgovor za svoj problem" prineslo neke pametne rezultate.



Konkretni odgovori:

-Škoda/chevrolet se po tej in tej statistiki manj kvari
-Škoda/chevrolet...po moje dobiš več za isti denar ker...
Škoda/chevrolet sem imel in je bilo dobro/ zanič

Zheegec ::

Škoda se po statistiki bolj kvari. Pri Chevroletu dobiš za isti denar več. Prav tako sem imel Škodo in je bila zanič, trenutno imam pa Chevroleta in je fenomenalno dober!

Evo, torej zaradi tega mojega posta bo sedaj Škoda propadla, Chevrolet bo pa postal največji proizvajalec avtomobilov na svetu...

... V resnici bo pa ta uporabnik, ki kupuje avto, kupil rabljenega Fiata :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Vprašanje kateri avto je boljši niti slučajno ni konkretno, ampak zelo splošno.
Lahko pa bi se vprašali zakaj ljudje postavljajo taka zelo splošna vprašanja?
Na netu lahko najdeš ogromno testov in opisov vozil, ki so jih napisali ljudje, ki so dali skozi že cel kup avtov.
Zakaj torej ne bi prebral teh stvari?
Ko tako zbereš že nekaj informacij pa lahko postaviš konkretno vprašanje, nekaj kar drugje nisi zvedel, je pa zate pomembno in ti lahko odgovoril lastnik enega izmed teh avtov.
Če pa postaviš zelo splošno vprašanje, so pa tudi odgovori in debate zelo splošni.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Pithlit ::

Avti in pečice gor ali dol...

Če sprašujejš za mnenja, jih dobiš malo morje... tudi veliko takih ki te sploh ne zanimajo.

Če pa postaviš konkretno vprašanje... boš načeloma dobil konkreten odgovor (ni pa nujno da ti bo všeč).

Uno z avti pa pečicamni so pa vprašanja ki zahtevajo mnenja.

Zdaj pa mene nekaj zanima. Ali je ta odgovor dovolj konkreten?
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Ta tema ima konkretno vprašanje pa konkretnega odgovora nanj še vedno ni dobila. Torej, kaj misliš?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bauci ::

Mislim, da večina izhaja iz mnenja, da smo vsi, ki beremo forume računalniško pismeni in da je vsem jasno, da lahko na internetu najdemo odgovore na skoraj vsa vprašanja. Nismo vsi stari 20 let in nam je računalnik in miška podaljšek desne (ali leve) roke. Poznam kar nekaj ljudi, ki prebirajo ta forum, ne bi pa znali poiskati na interentu domačo stran od "neke firme"! Ta forum bere tudi moj tast, ki ima 70 let. Za njega je bilo dovolj, da sem mu naštimal ikonco na desktop in več ga sploh ni zanimalo.
Zato bodimo prijazni, če kdo vpraša kaj butastega ali pa sploh ne ve kako bi vprašal tisto kar ga zanima.

KoMar- ::

1. Znanje računalništva nima popolnoma nobene povezave s tem, da je človek samoiniciativen in si zna poizkusit pomagat (= Google), ko naleti na težavo.
2. Prav tako znanje računalništva nima nobene povezave s tem, da človek zna opisat problem na tak način (= pismenost), da mu drugi lahko pomagajo.

Taki ljudje največkrat na forumu zastavijo že 1000x odgovorjeno vprašanje in to tako, da gre večina časa za identifikacijo problema, namesto za njegovo reševanje. Povsem na mestu je, da se jih pošlje na Google in da se jih okara o njihovi lenobi. Že plačano delo na helpdesku je travmatično, če moraš ves čas govorit eno in isto, da pa od ljudi na forumu, ki mu čas namenjajo prostovoljno, zahtevaš to, je pa povsem neprimerno.

To pa nikakor ne pomeni, da forum ni namenjen reševanju težav - obstaja jih namreč še 100x več, ko odgovora ni nikjer in lahko skupnost pomaga pri brainstormingu, kaj bi lahko bilo narobe. Tukaj jasno ne moreš zahtevat, da takoj dobiš pravi odgovor. Mar si kaj plačal za uporabo foruma? A so ti ti ljudje kaj dolžni?

Poznam kar nekaj ljudi, ki prebirajo ta forum, ne bi pa znali poiskati na interentu domačo stran od "neke firme"!

In ti ni padlo na pamet, da bi jih poučil o tem? Raje jim vsakič daš odgovor na pladnju in si misliš, kako si super?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bauci ::

Pa mi prosim povej kako naj nekdo, ki zna samo svoj domač jezik najde odgovor na Googlu? Še zmeraj živijo ljudje, ki se niso učili tujih jezikov. Še enkrat - so ljudje, ki ne znajo tujih jezikov, ki jim je težko razumeti delovanje računalnika, ki nimajo pojma kako deluje internet, ... ampak se kljub temu trudijo in učijo po svojih najboljših močeh. Lahko jim 100x razložiš kako in kaj pa bodo 101 spet rabili pomoč. In taki ljudje rabijo pomoč in tudi zaradi tega obstajajo forumi. Sej boš tudi ti enkrat star 50 in več in se boš srečal s tehnologijo, pri kateri se boš v primerjavi s tvojim 7 let starim vnukom počutil blago rečeno nebogljen.

KoMar- ::

Ni bilo še nič govora o poznavanju jezika. Stare generacije menda znajo nemško, ne? Nove pa, če jim angleščina ne gre, obstaja Google Translate. In pa tečaji. Skratka, v resnici obstaja samo peščica ljudi, ki jih je res treba ves čas držat za rokico, vsi ostali pa (kot to priznavajo tudi v tej temi) se za pisanje po forumu odločijo zgolj, ker je lažje, da drugi namenijo čas za reševanje njihove težave, medtem ko oni počnejo kaj bolj prijetnega. In forum NI bil za to ustvarjen, ampak za izmenjavo mnenj, reševanje resničnih težav in za sodelovanje pri čem novim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bauci ::

Ok. Si pa napisal nekaj zanimivega in to je "reševanje resničnih težav". Tukaj je lahko bistvo vsega tega pisanja zgoraj. Kaj je za koga "resnična težava", ki jo mora rešiti preko vprašanja na forumu. Za nekoga je to kakšen vrtalnik naj kupi, da bo lahko zvrtal tri luknje na leto (ker mu žena skoz teži kdaj bo obesil tiste slike na steno), za drugega je to hladna fuzija, za tretjega je .... Vsi enaki, vsi različni :). Zato pa moramo biti strpni in na "neumna" vprašanja, ki pa lahko nekomu veliko pomenijo, odgovoriti s premislekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

KoMar- ::

Resnična težava: NTFS koliko bytov
Lenoba:

System idle process porabi veliko cpu-ja
System Idle Process
System idle process ??
System idle process !
System Idle Process
system idle process
... in še jih je...

Ne obstaja junak, ki bi bil 100% strpen in vedno odgovarjal eno in isto. Edino roboti so taki.

bauci ::

Relacija jaz - moj tast, jaz sem robot :)! Zaradi ljubega miru! Ampak to pride šele z leti.

KoMar- ::

Pošteno, tasta ne moreš kar odj***, nekoga na forumu pa lahko :P

WarpedGone ::

Ali smo res že vsi tako nepismeni oz. zaverovani v svoj prav oz. ne vem kaj, da ne moremo na preprosto vprašanje odgovoriti s preprostim odgovorom oz. če ne vemo odgovora, da smo tiho in ne pišemo neumnosti?

Ja, nepismenost je resen problem. Razumevanje napisanega še večji. Rešitev je le ena: pomagaj drugim in se izražaj čimbolj jasno.
Zbogom in hvala za vse ribe

bauci ::

Ja, nepismenost je resen problem. Razumevanje napisanega še večji. Rešitev je le ena: pomagaj drugim in se izražaj čimbolj jasno.


Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

SaXsIm ::

Nisem prebiral cele teme, vendar se pridružujem avtorju le-te, tudi meni se zadnje čase dogaja, da pogosto ne dobim odgovora na zastavljena vprašanja, pa mislim, da jih ne grem postavljat kar tako, brez googlanja in kulture pisanja postov. Posledično tudi sam zaradi tega izgubljam veselje pomagati tam kjer bi lahko (na forumu seveda).
SaXsIm

RejZoR ::

Kar pa jaz opažam pa je, da se folk ne zna razjasnit kaj sploh hočejo. Večina naredi temo s popolnoma nepopolnim vprašanjem, nakar tiste osebe ne vidiš več sodelovat v temi, ki jo je postavila. Pol pa vidiš jokanje kako ni dobila želenega odgovora. Ti si avtor teme, vodi ostale sodelujoče do tistega kar te zanima ane. Če pa tega ne narediš pa gre pač debata v svojo smer, kar je po eni strani čar foruma pa čeprav bojo eni skakal v luft, da gre za offtopic.

Recimo primer s pečico je bil, da na začetku nismo vedeli točno kaj ga zanima. Sklepali smo ampak nič 100% in zato je vmes tekla še debata o mikrovalovni. Ko je omenil, da išče navadno se je stvar mal umirila. A je tolk težko napisat "tole ni to kar sem iskal, mislil sem bolj..." in probaš dodatno razložit kaj te zanima. Poleg tega, da folk ne zna pista naslovov tem, ki bi bili opisni ampak vedno napišejo "Nujno pomoč!!!!111" in pol moraš odpret, da sploh vidiš kaj je, čeprav mogoče nimaš pojma o temi, ki je v samem sporočilu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kunigunda ::

RejZoR je izjavil:

Ta tema ima konkretno vprašanje pa konkretnega odgovora nanj še vedno ni dobila. Torej, kaj misliš?


Tole pa ni konkretno vprasanje :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osebno finančno svetovanje

Oddelek: Loža
224148 (3617) kakob
»

Sesalci - navade uporabnikov

Oddelek: Šola
201847 (1334) gruntfürmich
»

Katero pečico kupiti?

Oddelek: Loža
3711934 (4467) Mare2
»

Začetniška pomoč pri Paypalu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111823 (1689) knesz

Več podobnih tem