» »

Glasen napajalnik - nov ventilator?

Glasen napajalnik - nov ventilator?

samoj ::

Ali je mozno kupiti nov ventilator in ga montirati namesto starega v preglasnem napajalniku?
Ali je mozno ta nov napajalnik priklopiti na ploščo (5V)?

Zanima me zato, ker sem zasledil, da prodajajo samo 5v ventilatorje - verjetno ne bi bilo dobro, če bi ga prikopil na 12v od napajalnika.

LP

kuglvinkl ::

Če želiš zamenjati vent. v trafi to ni noben problem. Kupiš vent. ustrezne velikosti (navadno 80×80×20) in ga priklopiš na plato (tri pinski) ali na molex (4 pinski). Seveda pa lahko priklopiš tudi samo 5V (zvežeš samo rdečo in črno).

In ne vem, kje si zasledil, da se prodajajo samo 5V vent..
Your focus determines your reallity

pucvoler ::

PSU fan je ponavad temp. reguliran, in če maš prešvoh napajalc se ti bol greje.
Posluš če je ob zagonu tudi glasen.
Ne me poslušat!!!!!!

icek ::

Pa je mozno, da potem novi ventilator nebi dovolj mocno pihal in bi prislo do problemov?
Sam imam enak problem in razmisljam o zamenjavi. Antecov napajalnih se mi dere ko helikopter.
Kere vente priporocate?
Rider of Theli
www.air-tv.net

samoj ::

OK, zamenjal sem ventilator - dal sem Zelmana notr. Ubistvu ce priklopim samo vent, ni bistvene razlike. Dal sem pa umes tudi Fan Mate, na minimum, pa je comp tih k miska. :) :)

Zadeva je sledeca: Cpu na 1721 rpm in 40 stopinjah, sistem pa na 24 stopinjah.

Ventilator od napajlanika imam nastavljen na 2000 obratov (do konca je 2721 - pa se dere ko ...).

Aja, pa kdor se ni probal - ventilator od CPU probajte obrniti tako, da piha stran od procesorja - temp. je manjsa za 10 stopinj:D

LP

BoGo ::

Nekje na 'netu sem tudi zasledil, da ce vam je vent preglasen, potem na sredini odstranis nalepko in pa gumijasto zascito, pa malo z WD-40 pospricas in se baje utisa, pa tudi lahko mogoce pohitri...

Jaz sem tako en stari vent spet v pogon spravil.8-)

Tic ::

samoj:WTF? tist ti pa tesko verjamem. Zakaj so potem usi hladilniki tko narejeni? A mislis da recimo thermaltake al pa da nebom izpostavu thermalright al pa zalman al pa .... ne testirajo takih stvari? LoL?
persona civitas ;>

samoj ::

Kaj ne verjames? A da ventilator, ki piha stran od procesorja bolj hladi?
Probaj.
Je pa res, da imam ohisje odprto...

Tic ::

Heh, sej jst mam tut odprto k mi se vodno vn visi:D

Cez vikend se bom s tem ubadou.
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466826 (3549) radmannsdorf
»

Utisanje LC6550G (14cm fan)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472746 (1332) axee
»

ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311505 (1178) Jan987
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352300 (1704) tigrr

Več podobnih tem