» »

Android tv box

Android tv box

««
133 / 148
»»

japke ::

damirj79 je izjavil:

japke je izjavil:

danes sem dobil Mi Box S
totalno razočaranje.

- OTA update ni mogoč. Mogoče je le danes server pri njih down. Najde sicer posodobitev 645MB ampak potem javi, da je napaka v povezavi (net dela). Na netu nikjer ne najdem Fajla za USB Update.
- imam Apple Magicmouse, katero sem pairov z MiBoxS. Piše connected, ampak ne dela (ista miška dela na več drugih napravah - Telefon, Fire Tv ipd..)
- Aplikacije, katere sideloadaš (npr TVIN) sploh ni nikjer na Home strani. Da vidiš Sideloadane apk moraš namestit nek extra apk, da ti jih sploh kaže. beda.
- Google Home ne najde Mi Box S. Ne morem povezat naprave v google Home (Google Nest)

sem resetiral, ponastavil ipd.. vse isto sranje

skratka, moj dosedanji 3 leta star FireTV je svetlobna leta pred tem oh in sploh Mi Box S.


1. Ročni update, prvi link v google search:
https://www.androidsage.com/2020/04/13/...

2. /

3. It's not a bug, it's a feature. Naloži si pa drugi launcher, če želiš videt sideloadane Appe.

4. Deluje, pravkar poskušano, ampak ne rabim


1. vem za ta link, vendar File ni dostopen (oz javi potential risk..). probaj DL
4. men ne dela
verjetno je okvarjen box

Ales ::

japke je izjavil:

1. vem za ta link, vendar File ni dostopen (oz javi potential risk..). probaj DL


Misliš ta link: https://android.googleapis.com/packages...

Z linkom ni nič narobe, dolpoteg se normalno sproži. Kaj točno ti javi "...potential risk...", kje si probal download?

Ne vem, ali je s tvojim boxom kaj narobe ali ne, težko presodit zaenkrat. Morda. Problem je, da daješ malo vtis, da se na splošno spoznaš bolj tako tako... in potem to nadalje da vtis, da morda kaj zezneš sam. Lahko pa da je tudi box, bog si ga vedi.

Scorpy84 ::

Frenky je izjavil:

To bo nekaj narobe ali s samo napravo, ali pa dejansko s serverji v tem trenutku. Ker vse kar si nastel meni dela. OK, edino misko imam Logitechovo.
Tudi nobenih senc ni videti. Nekaj bo z nastavitvami TV ali Boxa narobe nastavljeno. V vseh predvajalnikih te sence kaze?


Prbal mxplayer, vlc, kodi... na vseh pokaze sence. Probal tudi monitorju, sence se niso videle ce sem imel filter modre svetlobe na max, ce sem izklopil se je videlo, tudi na se enem precej novejsem tv-ju probal, pa je enako.

japke ::

Ales je izjavil:

japke je izjavil:

1. vem za ta link, vendar File ni dostopen (oz javi potential risk..). probaj DL


Misliš ta link: https://android.googleapis.com/packages...

Z linkom ni nič narobe, dolpoteg se normalno sproži. Kaj točno ti javi "...potential risk...", kje si probal download?

Ne vem, ali je s tvojim boxom kaj narobe ali ne, težko presodit zaenkrat. Morda. Problem je, da daješ malo vtis, da se na splošno spoznaš bolj tako tako... in potem to nadalje da vtis, da morda kaj zezneš sam. Lahko pa da je tudi box, bog si ga vedi.


ne morem dostopat do tega linka. Phishing.
https://ibb.co/rb4pH7J

damirj79 ::

Kaksen phishing, link je legit.

Frenky ::

Scorpy84 je izjavil:

Frenky je izjavil:

To bo nekaj narobe ali s samo napravo, ali pa dejansko s serverji v tem trenutku. Ker vse kar si nastel meni dela. OK, edino misko imam Logitechovo.
Tudi nobenih senc ni videti. Nekaj bo z nastavitvami TV ali Boxa narobe nastavljeno. V vseh predvajalnikih te sence kaze?


Prbal mxplayer, vlc, kodi... na vseh pokaze sence. Probal tudi monitorju, sence se niso videle ce sem imel filter modre svetlobe na max, ce sem izklopil se je videlo, tudi na se enem precej novejsem tv-ju probal, pa je enako.

Kaj pa redimo youtube?

damirj79 ::

japke je izjavil:

Ales je izjavil:

japke je izjavil:

1. vem za ta link, vendar File ni dostopen (oz javi potential risk..). probaj DL


Misliš ta link: https://android.googleapis.com/packages...

Z linkom ni nič narobe, dolpoteg se normalno sproži. Kaj točno ti javi "...potential risk...", kje si probal download?

Ne vem, ali je s tvojim boxom kaj narobe ali ne, težko presodit zaenkrat. Morda. Problem je, da daješ malo vtis, da se na splošno spoznaš bolj tako tako... in potem to nadalje da vtis, da morda kaj zezneš sam. Lahko pa da je tudi box, bog si ga vedi.


ne morem dostopat do tega linka. Phishing.
https://ibb.co/rb4pH7J


Lol, ti maš virus? :D

https://www.2-spyware.com/remove-redire...

Scorpy84 ::

Frenky je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Frenky je izjavil:

To bo nekaj narobe ali s samo napravo, ali pa dejansko s serverji v tem trenutku. Ker vse kar si nastel meni dela. OK, edino misko imam Logitechovo.
Tudi nobenih senc ni videti. Nekaj bo z nastavitvami TV ali Boxa narobe nastavljeno. V vseh predvajalnikih te sence kaze?


Prbal mxplayer, vlc, kodi... na vseh pokaze sence. Probal tudi monitorju, sence se niso videle ce sem imel filter modre svetlobe na max, ce sem izklopil se je videlo, tudi na se enem precej novejsem tv-ju probal, pa je enako.

Kaj pa redimo youtube?


Bo treba preveriti kaksen film. Posnetki, kjer testiras kakovost slike, gibanja itn., je vse izgledalo bp.

Frenky ::

Če drugi izvori (Youtube, če imaš HBO ali Netflix) delajo OK, potem dvomim da je kaj z Boxom narobe.
Prej s kodeki, ali kakšnim postprocesiranjem. Mogoče kaj v nastavitvah, ali pa je dejansko video, katerega gledaš, slabo kodiran.
Imaš box updejtan na čisto zadnjo verzijo? Predvajaš video iz usb, prek mreže...?

damirj79 ::

Možakar ima lahko tudi totalno faljene nastavitve slike na TV, kontrast na max, svetlost na max, gama na max itd... pač frik in glede na njegove komentarje ne kaže kaj drugega.

Scorpy84 ::

damirj79 je izjavil:

Možakar ima lahko tudi totalno faljene nastavitve slike na TV, kontrast na max, svetlost na max, gama na max itd... pač frik in glede na njegove komentarje ne kaže kaj drugega.


Slabo sodiš, imam svetilnost, kontrast vse na polovico, kot tudi omejevanje šuma na off, ostrenje na off in bi še lahko našteval. Edino ko gledam tv programe, imam te bonbončke uklopljene, ampak svetilnost, ter kontrast je nespremenjeno. Zadovoljen? Sodeč po tvojih komentarjih, ne.
Sicer pa nisem edini, sem dobil na zs, da nisem edini s tem problemom. Trenutno preverjal vse možne nastavitve v samem boxu ali na playerju, pa nisem našel rešitve.
Nima veze ali dam navaden star xvid film, ali pa hd od 2gb pa vse tja do 20-30gb se pri vseh pojavljajo sence v temnih prizorih. Je updejtan, učeraj probal stari box, kjer mu sicer zvok prehiteva, pa teh senc ni opaziti. Youtube na tv ne gledam, bo pa si vzel čas, pa tudi tam pogledal če se pojavlja.

d4vid ::

damirj79 je izjavil:

japke je izjavil:

Ales je izjavil:

japke je izjavil:

1. vem za ta link, vendar File ni dostopen (oz javi potential risk..). probaj DL


Misliš ta link: https://android.googleapis.com/packages...

Z linkom ni nič narobe, dolpoteg se normalno sproži. Kaj točno ti javi "...potential risk...", kje si probal download?

Ne vem, ali je s tvojim boxom kaj narobe ali ne, težko presodit zaenkrat. Morda. Problem je, da daješ malo vtis, da se na splošno spoznaš bolj tako tako... in potem to nadalje da vtis, da morda kaj zezneš sam. Lahko pa da je tudi box, bog si ga vedi.


ne morem dostopat do tega linka. Phishing.
https://ibb.co/rb4pH7J


Lol, ti maš virus? :D

https://www.2-spyware.com/remove-redire...


A uro maš prav nastavljeno, da ti zaradi tega ne javlja "potencialne nevarnosti" zaradi neveljavnega certifikata?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

polde66 ::

https://www.geekbuying.com/item/TANIX-T...

pa še kupon za -3 eur 4UIP5XTN
polde

d4vid ::

Tema je predolga, da bi bral celo.
Počasi skupaj zlagam dnevno, in bi poleg 55" TVja pasal en android box. TV je FULL HD, tako da 4k odpade, bi mi pa pasalo, če bi lahko kdaj odigral kakšno igro, predvsem kako dirkaško. Katere so te igre, nimam pojma, ampak bi pa rad tak box, da to zmelje.

Majo kitajci kaj takega ali moram gledat shielda?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SL4FKO ::

Če ne bi omenil iger, bi ti priporočal Amazon Fire Stick-a ali pa Roku player-ja.

Ker si omenil igre, ti priporočam Shielda, ne bo ti žal.



Ne rabiš brati celotne teme; folk kupuje poceni robo in potem tu jamra, če oz. ko kaj ne dela.

Oz. kot je že moj dedek rekel:

"Nimam toliko denarja, da bi kupoval poceni"

ali pa

"Kdor poceni kupi, kupi dvakrat"

OK.d ::

Shield ti tudi omogoča stream tvojih kupljenih iger iz PC-ja preko mreže, če recimo imaš svoj stacionarc v drugem prostoru.
LPOK.d

PARTyZAN ::

To "omogoča" praktično vsak Android TV box, samo Steam Link aplikacijo rabiš. Shield je mogoče zanimivejši zaradi GeForce Now streaming servisa - cloud gaming.

mat xxl ::

d4vid je izjavil:

Tema je predolga, da bi bral celo.
Počasi skupaj zlagam dnevno, in bi poleg 55" TVja pasal en android box. TV je FULL HD, tako da 4k odpade, bi mi pa pasalo, če bi lahko kdaj odigral kakšno igro, predvsem kako dirkaško. Katere so te igre, nimam pojma, ampak bi pa rad tak box, da to zmelje.

Majo kitajci kaj takega ali moram gledat shielda?


GT Kink ali GT King Pro od Belinka.

SuperStipe ::

Imam Mecool M8S PRO L, ki je na Androidu 7 in noče delat HBO GO app ... obstaja kakšna rešitev razen nov box?

_IKE_ ::

Zdravo !

Je tale box sposoben
sočasen downlaod torenta in predvajanje že downloadanega torenta
in
bo na njem delovala EON aplikacija za smart tv

Hvala !


https://www.geekbuying.com/item/A95X-MA...

polde66 ::

HBO Go dela na wifi
polde

Argica ::

Sprobal servio, dela super, ne rabiš boxa, lepo direktno preko wifija do tvja, dela ko šus....me mika, da vzamem PRO.

polde66 ::

Samba server na Ugoosu dela fantastično
polde

jedateruk ::

Ne da se mi brati vseh 130 strani, če je kje že napisan odgovor.
Če TV nima možnosti za povezati se na wifi (moj 15 let star tv je tak), lahko uporabljam android tv box za screen mirror od android telefona?
Jaz rabim samo screen mirror, zato me zanima, kateri android tv box ima čim manj funkcij (obvezno pa screen mirror)?
Sicer že gledam, da bi kupil dolg kabel, ki bi ga na eni strani vtaknil v mobitel (inštaliral miracast ali kaj podobnega), na drugi pa v HDMI :)

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

Ne da se mi brati vseh 130 strani, če je kje že napisan odgovor.
Če TV nima možnosti za povezati se na wifi (moj 15 let star tv je tak), lahko uporabljam android tv box za screen mirror od android telefona?
Jaz rabim samo screen mirror, zato me zanima, kateri android tv box ima čim manj funkcij (obvezno pa screen mirror)?
Je možno, da bi se zgodil screen mirror, če bi naredil kabelsko povezavo med mobitelom in tv brez kakšne vmesne naprave?

Moderator, briši tega mojega in prejšnjega. Kliknil sem na "citiraj", mislil sem na "urejaj".

Zgodovina sprememb…

Kodrnusa ::

Če imaš HDMI vhod na TV nabavi google cast
https://anni.si/tv-in-zvocne-kartice-ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

jedateruk ::

Ne da se mi brati vseh 130 strani, če je kje že napisan odgovor.
Če TV nima možnosti za povezati se na wifi (moj 15 let star tv je tak), lahko uporabljam android tv box za screen mirror od android telefona?
Jaz rabim samo screen mirror, zato me zanima, kateri android tv box ima čim manj funkcij (obvezno pa screen mirror)?
Je možno, da bi se zgodil screen mirror, če bi naredil kabelsko povezavo med mobitelom in tv (USB-HDMI), da ne bi bilo treba imeti neke naprave za delati wifi povezavo?

OK.d ::

LPOK.d

Veron ::

Ima kdo kako priporočilo, kateri smart TV box vzeti primarno (in edini) za uporabo Telemach EON Smart TV app?

Long story short. TV začuda ne prebavi coax kartive več kot je treba in je potrebno pogosto jemat vn/not (ni kriva kartica, imamo 2 in smo jih menjali pa je vedno na istem TVju težava).

Moji starši imajo Mi Box S pa zadeva kar težko prebavi Eon Smart TV app (šteka).

XS!D3 ::

Najboljša (in uradno podprta) opcija je sigurno nVidia Shield. Vse ostalo je loterija, ker drugih ceritificiranih Android TV boxov poleg Mi Boxa, ki ne dela najboljše, skoraj nimaš. Tam pa potem lahko dela danes super, pa z naslednjim updateom ne bo več, itd... Menda dela zelo dobro tudi na Fire Stick 4K, ampak zaenkrat appa še ni uradno na Amazonovem storeu. Opcija je sicer še, da vzameš njihov EON box.

polde66 ::

In zakaj rabiš certifikat za EON? Pardon zakaj rabiš certificiran android tv box za eon ali eon tv aplikacijo?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

XS!D3 ::

Ker drugje uradno ne dela. Sej pravim, lahko se pa pač zafrkavaš iz meseca v mesec, da bo stvar delala, če imaš preveč časa.

fruc900 ::

Meni EON TV smart na boxu A95X F2 deluje kot urca, brez vsakih problemov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

polde66 ::

Ti se verjetno mal hecaš. Tule dela eon in eon TV; https://sl.eon.tv/naprave#tab-dev-3/ zadnji del je o pretočnih napravah, vmes pa tablice in mobilni telefoni. Boxe z navadnim androidom lahko daš pod rubriko androidi. V kolikor te to dejtvo moti greš na google play store in vidiš ali naprava podpira aplikacijo, in v kolikor še tam tega ni si ga snameš na ključ in nainštaliraš na box ampak ta zadnja varianta odpade, ker povsod dela. Edino kar ne dela in kar imajo uporabniki zadnje čase problem je navaden eon na določenih boxih z x3 in nekaterih boxih z x2 procesorjem. Napaka je bila v nadgradnji firmwerjev boxov, prej je ta zadeva delala povsod. Pa še tu obstaja rešitev z inštalacijo točno določene verzije navadnega eona.
Dajati 200 eur in več zato da boš gledal EON TV ne vem če je smiselno. Vsak box za okoli 50 eur z amlogix x2 in x3 procesorjem z lahkoto vrti eon, igre in še marsikaj, ni pa shild. V drugem razredu lace držjih imaš že kvalitetne izdelke ala Ugoos (x2 cube, x3 cube, AM6 in izvedbe teh pro, plus..) in Beelinka GT king in King pro. Vsi so hudo zmogljivi boxi, podprti z tovarniško podporo in posodobitvami, Imajo DRM L1, nimajo pa netflix certifikata. Ugoos ima cel kup pametnih in uporabnih nastavitev ki pridejo zelo prav. Zadnja posodobitev ugosa je bila včeraj, beelika pa par dni nazaj. Tudi zadni minix ne more biti slab. Na Ugoosu je problem z navadnim eonom pa smo tudi to rešili ravno z tisto oločeno verzijo eon aplikacije. Še za HBO go, ki na kakšen nov box zaradi nekompatibilnosti ne paše "kao" in ga ni mogoče za SLO nikjer dobit je rešitev, pa še sami HBO jevci ne vedo zanjo.
Skratka strojna oprema teh zadnje omenjenih boxov je najsodobnejša (odličen wifi mimo teh, zadnje verzije bluetootha...)
Ne razumet naroobe, Shild je ok ampak za samo eon in par aplikacij predrag. Licence pa tu nimajo veze.
polde

XS!D3 ::

Nič se ne hecam, meni je vse jasno kaj dela, kako in kaj ne. EON TV je pač uradno podprt samo na Android TV boxih in samo pravim, da na Shieldu enostavno leti in dela vse tako kot mora (od samega UI do zap timea). Ali je zato smiselno kupit Shielda, pa vsak preceni sam. Če rabiš samo za EON, vrjetno res ne. Uporaba mobilnega appa na teh boxih, ki fejkajo touchscreen, čeprav ga nimajo, in potem rabiš miš za uporabo, je pa kar se mene tiče bolj zasilna rešitev. Mogoče pa komu tudi to zadostuje.

Ne operekam niti temu, da se da mersikaj zirhtat tudi na teh poceni boxih. Da pa kar dela app povsod, če ga "snameš na ključ" pa tudi ni res. Sem že videl par boxov, kjer z uradnim apkjem TV verzija ne dela sploh. Ampak to iskanje rešitev in zafrkavanje z različnimi fw je tebi pač hobi in tudi zaslužek, nekdo drug pa mogoče išče nekaj, kar preverjeno dela out of the box.

Jaz bi potem že raje vzel EON box ali če že Fire Stick 4k, ki ga bodo vrjetno tudi uradno podprli, čeprav moraš EON TV app zaenkrat sidelodat, tako kot na kitajske boxe.

Frenky ::

Veron je izjavil:

Ima kdo kako priporočilo, kateri smart TV box vzeti primarno (in edini) za uporabo Telemach EON Smart TV app?

Long story short. TV začuda ne prebavi coax kartive več kot je treba in je potrebno pogosto jemat vn/not (ni kriva kartica, imamo 2 in smo jih menjali pa je vedno na istem TVju težava).

Moji starši imajo Mi Box S pa zadeva kar težko prebavi Eon Smart TV app (šteka).

Kaj pa ce conax kartico zamenjate za njihov box?

polde66 ::

@XS!D3 na uradni strani je tudi napisano da je uradno podprt na androidih od 4.4 do 10: https://sl.eon.tv/naprave#tab-dev-3/ in IOSu
Lahko ga pa gledaš tudi preko podprtih brsklalnikov preko boxa.
Da se popravim, je kompatibilen, kar je bistvo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

XS!D3 ::

polde66 je izjavil:

@XS!D3 na uradni strani je tudi napisano da je uradno podprt na androidih od 4.4 do 10: https://sl.eon.tv/naprave#tab-dev-3/ in IOSu
Lahko ga pa gledaš tudi preko podprtih brsklalnikov preko boxa.

EON app (com.ug.eon.android oziroma aka mobilni) ja, EON TV app (com.ug.eon.android.tv aka Smart TV app) ne. Na iOSu je ravno tako samo mobilna različica, appa za tvOS niti ni.

Gledanje na boxu čez brskalnik je pa kar se mene tiče še bolj štorasta in zasilna rešitev kot uporaba mobilnega appa. Teoretično je seveda možno.

polde66 ::

Poanta je da se da.
polde

Frenky ::

XS!D3 je izjavil:

polde66 je izjavil:

@XS!D3 na uradni strani je tudi napisano da je uradno podprt na androidih od 4.4 do 10: https://sl.eon.tv/naprave#tab-dev-3/ in IOSu
Lahko ga pa gledaš tudi preko podprtih brsklalnikov preko boxa.

EON app (com.ug.eon.android oziroma aka mobilni) ja, EON TV app (com.ug.eon.android.tv aka Smart TV app) ne. Na iOSu je ravno tako samo mobilna različica, appa za tvOS niti ni.

Gledanje na boxu čez brskalnik je pa kar se mene tiče še bolj štorasta in zasilna rešitev kot uporaba mobilnega appa. Teoretično je seveda možno.

Kaj pa za Apple TV obstaja? Verjetno dobis na bolhi kaksno rabljeno zadevo.

polde66 ::

@XS!D3 popravek, eon tv dela na vseh android boxih.
polde

fruc900 ::

Da malo po komentiram, sam imam po domače povedano android box "no name" z androidom 9.0 4/64GB, za njega sem dal cca 45 evrov, na njem delata obe aplikaciji EON mobilna, katero snameš v google play trgovini in jo upravljaš z zračno miško, ravno tako mi normalno deluje EON TV smart aplikacija (snel sem jo v eni drugi trgovini), katero pa normalno upravljaš z daljincem brez zračne miške-zadeva deluje kot na originalnem EON boxu ali pametnem televizorju, moram reči da obe aplikaciji delujeta tekoče, nič ne šteka, nič ne meče ven in podobno....
Za alternativo sem se pač odločil zato ker se mi ne da plačevati najema EON boxa 5 evrov mesečno, skratka v malo manj kot 10 mesecih je moj box poplačan, strinjam pa se da je na trgu kup box-ov s katerimi pa znajo biti tudi težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

XS!D3 ::

polde66 je izjavil:

Poanta je da se da.

Temu nisem nikoli oporekal.

polde66 je izjavil:

@XS!D3 popravek, eon tv dela na vseh android boxih.

Bullshit! Torej garantiraš, da na vseh več tisoč različnih boxih, ki so jih sposobnih zgenerirat kitajci, in neštoto možnih buildov androida zadeva dela BP? Sem videl vsaj en box, kjer interface dela, namesto streama pa dobiš nek random error, čeprav je neka starejša verzija celo delala. Vrjetno se da najt pravo verzijo FW in appa, da bo stvar spe delala, ampak dejstvo je, da čisto povsod pač ne bo in tudi uradne podpore za to ni. Sigurno pa obstaja kakašna kombinacija poceni boxa, kjer zadeva dela ok, vprašanje samo koliko časa.

Sicer pa še enkrat. Nisem govoril o tem, kje se da zadevo pripravit do tega da dela, ampak o tem kje je uradno podprta in ti garantirajo, da dela, ter bo delala tudi z naslednjimi updejti.

Frenky je izjavil:


Kaj pa za Apple TV obstaja? Verjetno dobis na bolhi kaksno rabljeno zadevo.


App ne. Dela pa preko AirPlaya iz iPada ali iPhonea.

OK.d ::

polde66 je izjavil:

@XS!D3 popravek, eon tv dela na vseh android boxih.

Če ni zraven certificiranega chromecasta je potem vse skupaj brezveze.
Tukaj se gre za outofthebox, ne pa da za hobby program še zraven doktoriraš;)
LPOK.d

polde66 ::

Garantiram za tiste katere sem zgoraj napisal, ampak verjetno amlogic x3 in x2 v celoti nimata problemov, prav tako ne amlogic x922 in ne 912. Ker sem pa že malo ven ih procesorjev tipa allwineer pa ne vem ampak se mi zdi da H6 ni problema, njegov švohnejši brat H616 pa nikdar ni prišel meni pod roke. Dočim na švohejših boxih z amlogis 905W tudi ni nikoli bil problem. Kar pa zasigurno ne morem garantirati so procesorji z rockčipom. Teh se pa načeloma probam izognit.
Če pogledava nasplošno na vseh novejših boxih z amlogic procesorjem deluje. Kolikor sem prebral reklamo na telemachovi strani je meni kar se podpore tiče popolnoma jasno, s tem da je pod zadjim zavihkom izrecno izpostavljen Nvidia shild kar je za nekoga malce zavajujoče saj že dolgo obstajajo tudi druge pretočne naprave. Če gledaš ozko pa vidiš nvidio. Zavajujoče v smislu da samo nvidia lahko.
Ja in če še enkrat pogledava naprave garantirajo delovanje od androida 4.4 do androida 10 (trenutno).
Precej je uporabnikov tule gor, ki na teh napravah koristi oboje.

@OK.d nobenega doktorata ni potrebno da se prijaviš v google play in od tam inštaliraš aplikacijo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Googlov Widevine L3 DRM pa imajo vsi predvajalniki. O tem smo tudi že debatiral. Najmanj L3
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

XS!D3 ::

Oh god, očitno še vedno ne ločiš Android TV-ja, ki je namenjen TV napravam, od Androida, ki je namenjen mobilnim telefonom in tablicam. Od uradnih Android TV naprav imaš nVidia Shield, Mi Box (ki ni baš nešto), nekaj boxov od ISPjev, kot je Telemachon Kaon ali SDMC EON box, in pa razne Smart TVje od Sonya, Philips itd. Za te naprave uradno obstaja EON TV aplikacija (com.ug.eon.android.tv), ki se nahaja v Android TV storeu, in je drugačna (drug interface prilagojen za dalinec, drug način aktivacije, drugi streami,....) od mobilne aplikacije (com.ug.eon.android), ki je samo na mobilnem storeu. Shield je izpostavljen z razlogom, ker pač deluje najboljše od teh in sigurno tudi testirajo na njem. Dejstvo pa je, da prav dosti druge izbire ni med uradnimi Android TV boxi (Mi Box ti iz prve roke povem, da ne deluje najboljše za EON TV).

Na kitajskem boxu, ki goni OS, ki je v resnici namenjen tablicam/telefonom in ki developerju preko SDKja vrne, da ima touchscreen, čeprav ga nima, pa noben uradno ne podpira in ne garantira ničsar, četudi v kočni fazi dela ok.

Sedaj se pa umikam, da ne motim tvoje preprodaje kitajskih boxov, ker to tudi ni bil moj namen.

Ales ::

On je eden redkih, ki je vedno ločil med plain Android in Android TV. Ne razumem, okoli česa se pregovarjata vidva.

polde66 ::

Še enkrat Eon tv deluje povsod. Tudi na navadnem androidu. S tem da je eon tv plačljiv (razen če ga nisi dobil zraven v kakšni akcii ali dražjem paketu). lahko pametuješ po mili volji ampak tako je. O tem je bilo govora. Kaj zmore android tv in kaj navaden android je pa že dovolj napisano pa se mi ne da več.
Verjetno me hoče prepričati da je eon tv edino za android tv škatlo. Tak kot edini licenčni. Brez veze.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Big_Al ::

Pa saj kdo še verjame tem horror zgodbicam na MI BOX-s...

Po raznih kalvarijah s kitajci (sem že napisal katere sem imel) imamo zdaj 2x MI BOX-S. Izjaviti da EON ne deluje najbolje... EON DELA BP na tem box-u. En box uporablja totalni tehno laik 99% časa za EON TV v kombinaciji z FLY-MOUSE-om. Uptime je mesece in mesece dela brez težav.

Drugi se uporablja malo širše - EON, KODI, VLC, YouTube, ACE stream, IPcamera, Twitch... v kombinaciji z BT slušalkami ter BT miško, občasno tudi LOGITECH K400.

DELA VSE! ne vem kako dela na SHIELD-u, ker ga nisem imel, ampak v primerjavi s kitajci ki sem jih imel prej, dela bolj stabilno in hitro.

Če pa imate težave, dajte probat FW upgrade in tovarniške nastavitve - čeprav meni dela out of the box.
««
133 / 148
»»