» »

Android tv box

Android tv box

««
130 / 148
»»

polde66 ::

Še to pa moram pod obvezno. Vsi android boxi podpirajo Widevine CDM, večina Level security 3 (L3) nekateri pa tudi L1. Tolko o podpori. Če kdo ne verjame naj si inštalira DRM info: https://apkpure.com/drm-info/com.androi.... Tako da se ni za bati kaj in kako. Vsak si lahko na svoj box inštalira google assistant apk in če ima daljinca z govornim upravljanjem evola deluje tudi govorno izbiranje. Sprobano na boxu za 22 eur, Tanix tx9S
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

rs1975 ::

Eno, mogoče za koga neumestno vprašanje. Prerekate se kako naj bi nekateri imeli SW podporo (npr. Xiaomi), non-brand pa ne. A ti non-brand na Geek-u ne pridejo že z nekim androidom naloženim in potem samo namečeš gor apps katere rabiš? Če pridejo z naloženim androidom zakaj hudiča bi se ukvarjal z update-i? Če dela dela..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

e-marko ::

Na Philipsu 7304 sicer deluje Kodi presenetljivo dobro in se da komot shajati brez dodatnega android box-a. Kolikor testiram sem zelo zadovoljen. Kdor ima kolikor toliko delujoč 4k tv z androidom lahko nekaj časa prebrodi brez tv box-a. Sem opazil, da ga že cel teden nisem uporabil, ker enostavno ni potrebe. Nisem pa preverjal twin, mobie in podobno. Zaradi slabe povezave se niti ne trudim z Netflixom, predvidevam pa, da ni težav glede 4k (ok, pozabimo trenutno "Corona" ločljivost).
Ko bo hardversko preveč podhranjen, pa bo dodaten box spet aktualen.

Še @wrxtasy na kodi forumih (kdor tam kaj sledi, ga pozna) je presenečen:
Nice to see it's got a snappy ARM Mali G51 GPU in it - same as the ODROID N2 / FireTV Cube gen. 2


Sicer mislim, da se je zmotil glede FireTV...

Lp
...somebody, somewhere...

Vanadium ::

polde66 je izjavil:

Na če hočeš lestvico:
https://tvboxstop.com/tv-box-rank-chart...
pa še za leto 2019: https://tvboxstop.com/tv-box-stop-2019-...
Lestvice so narejene po kriterijih. Odvisno katera prioriteta ti je pomembna. Če pogledaš Mi box na @vanadium lestvici je obarvana v oranžno, se pravi če bi dal lestvico po performans prioriteti je isti Mi box na 42 poziciji. Evo: https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Meni osebno je čisto vseeno kaj ima kdo, malce me pa moti ko je govora o Mi boxu, Shildu in ostalih noname boxih. Te vaše noname škatle imajo odlične performanse in za svoj denar odlično odigrajo to za kar so kupljeni. Tolk da se razumemo. @Vanadium narobe si razlagaš moje reklamiranje ostalih boxov ki niso mi ali shil na forumu. Za večino so ti boxi čisto ok. Jaz tud ne vozim mercedeza in ne BMW pa isto daleč pridem.
@enoberte https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093... tukaj je zadeva, ampak je zaradi svoje popularnosti precej razprodana. Pa še ena caka je. Reklamirajo napajanje na 5V in 2A ampak ni, je 12V in 2A.


Hvala za lestvice samo so za moj okus pomanjklive. Ni na njih max res supporta za youtube, netflix, kakšno vrsto castinga podpira, ipd... kar na linku ki sem ga jaz prilepil imaš. Meni goli antutu score ipd ne pomeni čisto nič in je samo merjenje navideznega ku*ca kot timespy extreme na računalnikih (recimo, da je on malo bolj relevanten zaradi drugih zadev), ampak mi pomeni multimedia support torej ali podpira nevem netflix v HD in 4K, kakšne vrste castanja ima (sem se zelo razvadil s chromecast).

pa še replika na tvojo repliko nisem nič nate s prstom kazal in nočem rečt, da tam kjer je dim je tudi ogenj ali še huje, ko mački na rep stopiš ... Kot sem reku me ne zanima kaj in kako ima kdo rešeno glede teh promoviranj in morebitno služenje denarja in tudi sam nimam mercedesa, imam pa recimo da fiata (mi box) in me pripelje kamor želim in to zelo zadovoljivo, bo pa ko bojo cene malo padle pr bajti zihr shield (mercedes) zaradi odlične podpore proizvajalca, ki je definitivno boljša kot pri xiaomi ali katerem koli drugem boxu (tukaj ne štejem zraven amazon pa apple tv)


Definitivno pa vsakomer svetujem da pred nakupom če se bo zadeva izključno za multimedio uporabljala naj malo prečekira kodi forum, teme so obsežne in nepristranske sploh pa testiranja od uporabnika wrxtasy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

fruc900 ::

Vsakemu je verjetno všeč model ki ga ima, nekateri ki pa se na novo odločajo za nakup pa so veseli če najdejo kakšne komentarje za določen model, saj se potem lažje odločijo za nakup...vsi itak nimajo denarja da bi kupovali najdražje in se zato odločajo za alternative...tudi sam sem se...je pa običajno na vseh forumih enako, takoj ko postaviš vprašanje, da bi neko zadevo kupil npr. proračun 100 evrov, ti takoj prvi trije napišejo da če ne boš dal 300 do 500 evrov, da škoda da kaj kupiš in podobno...namesto da bi ti svetovali kaj dobiš v rangu 100 evrov, pa priporočljivo bi bilo, da se ti oglasi kakšen ki tak izdelek ima in ga malo opiše kako deluje in kaj lahko od njega pričakuješ, da se potem lažje odločiš...velika večina teh boxov pa ljudje uporabljajo le za EON, NEO, TVIN, T2...pa za kakšne filme pogledat...to pa skoraj na vseh boxih deluje...sam sem box nabavil izključno za gledanje EON-a in deluje kot na originalnem EON smart box-u, pa še na mesec mi ni treba 5 evrov plačat za EON smart box...eni mi niso verjeli, da je to možno, dokler eden ni zadeve kupil, sprobal in drugim povedal, da zadeva deluje tako kot mora :) edina hiba vseh teh boxov pa je, da v veliki večini nimajo priloženega daljinca z zračno miško, katerega moraš dokupit (sam sem se določil za takega ki ima tudi glasovno iskanje)...Ko imaš takšnega daljinca skupaj z boxom potem imaš vse..
Sem pa do sedaj imel naslednje boxe: X96 mini, Mecool M8S PRO, 2 x Tanix Tx3 MAX , A95X F2 in A95X F3 SLIM, vsi boxi so mi delovali brez problemov pač za tiste zadeve za katere sem jih potreboval, tako da nekaj izkušenj kako ti box-i delujejo imam, res pa je da vedno še kaj novega ugotoviš in se naučiš, zato pa si izmenjujemo mnenja tu na forumu :)

Frenky ::

Vanadium je izjavil:



Predlagam pa da vsak pred nakupom katerega koli boxa dobro razmisli kaj želi sploh od njega. Na podlagi tega se pač odločiš kaj kupiš. Jaz npr. vsakemu priporočam ogled te tabele pred nakupom:


To je najboljši povzetek vsega skupaj.

polde66 ::

@Vanadium, kater tv imaš?
polde

Tomassi ::

polde66 je izjavil:

Tomassi ti si večkrat dokazal da sam nimaš pojma. Nezanesljivost delovanja je pa samo v tvoji glavi pa nikjer drugje. Če nimaš pojma bodi raje tiho. Kakšna nezanesljivost delovanja pri gledanju drm contenta. 192470124 tolkrat je bilo že lahko povedano pa še vedno nisi dojel aneda. As nore bobe jedu al ti samoizolacija škoduje.


tista z mačko pa pohojenim repom...

polde66 ::

A si rabu cel dan pa zbiral pogum da si se oglasu ane. Šc u lukno
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

OK.d ::

Vanadium je izjavil:

polde66 je izjavil:

Na če hočeš lestvico:
https://tvboxstop.com/tv-box-rank-chart...
pa še za leto 2019: https://tvboxstop.com/tv-box-stop-2019-...
Lestvice so narejene po kriterijih. Odvisno katera prioriteta ti je pomembna. Če pogledaš Mi box na @vanadium lestvici je obarvana v oranžno, se pravi če bi dal lestvico po performans prioriteti je isti Mi box na 42 poziciji. Evo: https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Meni osebno je čisto vseeno kaj ima kdo, malce me pa moti ko je govora o Mi boxu, Shildu in ostalih noname boxih. Te vaše noname škatle imajo odlične performanse in za svoj denar odlično odigrajo to za kar so kupljeni. Tolk da se razumemo. @Vanadium narobe si razlagaš moje reklamiranje ostalih boxov ki niso mi ali shil na forumu. Za večino so ti boxi čisto ok. Jaz tud ne vozim mercedeza in ne BMW pa isto daleč pridem.
@enoberte https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093... tukaj je zadeva, ampak je zaradi svoje popularnosti precej razprodana. Pa še ena caka je. Reklamirajo napajanje na 5V in 2A ampak ni, je 12V in 2A.


Hvala za lestvice samo so za moj okus pomanjklive. Ni na njih max res supporta za youtube, netflix, kakšno vrsto castinga podpira, ipd... kar na linku ki sem ga jaz prilepil imaš. Meni goli antutu score ipd ne pomeni čisto nič in je samo merjenje navideznega ku*ca kot timespy extreme na računalnikih (recimo, da je on malo bolj relevanten zaradi drugih zadev), ampak mi pomeni multimedia support torej ali podpira nevem netflix v HD in 4K, kakšne vrste castanja ima (sem se zelo razvadil s chromecast).

pa še replika na tvojo repliko nisem nič nate s prstom kazal in nočem rečt, da tam kjer je dim je tudi ogenj ali še huje, ko mački na rep stopiš ... Kot sem reku me ne zanima kaj in kako ima kdo rešeno glede teh promoviranj in morebitno služenje denarja in tudi sam nimam mercedesa, imam pa recimo da fiata (mi box) in me pripelje kamor želim in to zelo zadovoljivo, bo pa ko bojo cene malo padle pr bajti zihr shield (mercedes) zaradi odlične podpore proizvajalca, ki je definitivno boljša kot pri xiaomi ali katerem koli drugem boxu (tukaj ne štejem zraven amazon pa apple tv)


Definitivno pa vsakomer svetujem da pred nakupom če se bo zadeva izključno za multimedio uporabljala naj malo prečekira kodi forum, teme so obsežne in nepristranske sploh pa testiranja od uporabnika wrxtasy


Tako je in sam sem imel srečo, da sem pred 5-imi leti direkt šaltal iz Xtreamerja na Shielda in mi ni niti malo žal, čeprav sem takrat iz USA zanj plačal skoraj 350€ (2x gamepad + remote)
Katera naprava pa sploh še danes po 5 letih dobiva update-e razen Shielda?
Drugače je tudi Mii-box prava izbira in ga bom verjetno kmalu nabavil za spalnico, kjer imam sedaj Asusov Nexus player, kateremu se že poznajo leta.
LPOK.d

Frenky ::

rs1975 je izjavil:

Eno, mogoče za koga neumestno vprašanje. Prerekate se kako naj bi nekateri imeli SW podporo (npr. Xiaomi), non-brand pa ne. A ti non-brand na Geek-u ne pridejo že z nekim androidom naloženim in potem samo namečeš gor apps katere rabiš? Če pridejo z naloženim androidom zakaj hudiča bi se ukvarjal z update-i? Če dela dela..

Ni neumesno vprašanje. Čisto pravilno sprašuješ.
Ja, so naložene aplikacije. Ampak lahko so naprave "rakete" pa ti nič ne pomaga, če naprave google "ne odobri".
To pomeni da na veliki večini naprav ne laufa Android TV ampak predelan mobilni. In tudi če imaš prednaložen Netflix app, to ni ista aplikacijo kot na primer na Shieldu ali Miboxu. Zaradi tega ker nima dovolj visoke drm zaščite, ti bo Netflix, Amazon... laufal v max 480p. To je treba vedeti, ko izbirate. Tudi razlika je pri npr. T2 aplikacijah, torej za iptv. Na "uradnih" boxih bp laufa uradni app za tv-je. Na "neuradnih" Android napravah delajo appi namenjeni za telefone. Razlika je že pri udobju uporabe. Pri enih boš rabil miško, pri drugih je dovolj daljinec. Za airmouse boš dodatno spet odštel denar.
Pač za razmislit je kaj hočeš met. Preferiti je treba tudi kako proizvajalec skrbi za posodobitve.
Če nimaš namena imeti naročnin na Netflix, Amazon, HBO, Disney... in boš bolj kot ne samo piratiziral, se bolj splača kupit en x box. Če boš mel naročnine in se ti ne da zezat za vsakič ko kaj neha delat, pot kupi pravo Android TV napravo.
Če veš kaj rabiš, je potem lažje izbrat.

Aja, piratizirano gledanje filmov, razni NovaTV, CinemaHD, Typhoon, Kodi... to bp laufa na vseh tipih naprav. Tako na x Androidnih, kot na pravih Android TV. Večjo izbiro imaš pri prvih. Pri drugih sta najbolj razširjena Nvidia Shield ki je top preformance, ter tudi cena, ter MiboxS ki je precej cenejši, ampak tudi švohnejši. Za igrice ni. Zgorwj omenjene piratske aplikacije, Netflix 4k in HBO v 1080p pa delajo tudi na tem brez težav. Če imaš dober wifi, ali usb-ethernet dongel.
Ne obstaja najbolj primerna naprava. Odločit se moraš najprej za kaj boš uporabljal, nato pa koliko si priprafljen dat, pa upoštevat še kar je treba zrwven dokupit.

Jebac18 ::

Torej zadeva pri meni gre tako, da imam sobo zgoraj ruter pa v spodnjem štuku vmes sta dve steni ter stopnice.Trenutno imam povezano telekomov box preko adapterjev, ki jih vstekas v elektriko.Je kaka opcija Android boxa da bi delala na tak način oz.da ima Netflix in HBO ? Mi preostane potem samo nakup takega,ki ga lahko priklopim na kabelj?

radmannsdorf ::

A wifi ti ne dela? Če imaš router z AC standardom, kupi box, ki podpira AC standard in more delat. Meni dela čez 3 stene brez problema 65Mbps. Sepravi full hitrost ki jo sploh imam.

Vanadium ::

@polde: kaj ima veze kaki TV imam? Če te že zanima starejši dumb sony LCD TV

@frenky: točno to jaz hočem dopovedat tudi z mojim postom. Drugače pa da si natočimo čistega vina tudi mi box ni tok dober kolikor se opeva vsaj prva generacija, ki jo imam jaz je taka, nevem kako je z mibox S ampak bo sigurno podobno kot s prvo verzijo... in iz tega razloga bo moj naslednji box shield ker shield iz leta 2017 al kdaj je prišel prvi ven ima še vedno podporo s strani proizvajalca s posodobitvami ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

polde66 ::

Sej ne morem bit tiho. @frenky bluziš. Pa greva po vrsti:
Vsi boxi imajo Widewine CDM najmanj L3, kar nekaj jih pa je z L1. Z L1 bo delal chromecast dočim z L3 bodo delovale druge inačice miroringa. Ostale pritekline od googla pa več ali manj delajo povsod. Neflix je zgodba zase. Tudi če imaš L1 pa nimaš pravega boxa bo netflix najverjetneje samo na 480p. Ok če rabiš netflix. HBO go deluje na vseh boxih v isti kvaliteti, dočim je HBO pol cenejši od Netflixa in omogoča tudi slo podanipse. Kakovost gledanja je FHD.

T2 ima dve aplikaciji navadno in plačljivo ta druga je optimizirana za android tv. Kar pa niti slučajno ne pomeni da obe aplikaciji ne boš mogel uporabljati tako na enem kot drugem androidu. V android tv navaden t2 ne boš mogel dati v izbrane programe, lahko pa ga komot zaženeš iz mape aplikacij. V primeru da naložiš t2 tv aplikacijo na anavaden tv ta lepo deluje vendar je treba vedeti da gre za plačljivo aplokacijo. In seveda deluje. Prav tako je z telemachovi Eonom. Ima dve aplikaciji, navaden in eon tv. ista zgodba, dela povsod. En zastonjski drug plačljiv. Pri T2 navadni in eon navadni boš moral na android tv uporabljati airmaouse ali kako drugo podobno rešitev. Tudi cetus play pride v poštev.
Če si slučajno uporabnik Telekomovega omrežja in želiš na android tv uporabiti njihovo aplikacijo tvin si vsekakor obvezen na tak ali drugačen način uporabiti dodatni airmause, ali kako drugo rešitev. Ker drugače pač ne gre.
Luštno branje: https://androidpcreview.com/what-is-an-... Sploh ta del kjer piše kdo bi moral kupiti eno ali drugo. Piše odvisno je od tebe.

Piratizacija? A je kakšen nov zakon pa ne vem? Čudno sem mislil da sem bolj na tekočem s tem. Sam vseskozi uporabljam piratski program Kodi. V bistvu gre za predvajalnik za lažje razumevanje. Ko sem nazadnje bral pravila lepega obnašanja je gledanje video vsebin še vedno dovoljeno. Dočim pa pretakanje že malce vprašljivo. Ker sem pa v samoizolaciji pa gledam tisto kar mi predvajajo pa možno da sem kakšno novost zgrešil. Se opravičujem.
V kolikor bi bila zadeva piratska verjetno nebi bila na google play storu ali pa se motim: https://play.google.com/store/search?q=...
Če potem razumem razlago je en google play store ena čisto navadno leglo kriminala in širjenja nelegalne vsebine, vključno z KODI-jem.

@Vanadium, ker imaš čisto navaden dump tv sony, ki v osnovi ni 4k potem res ne vem čemu propagiranje netflixa v 4k kvaliteti. Ker ti s tvojim tv 4k kvalitete gledal ne boš. :P.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Kar se pa tiče preprodaje boxov pa priznam: preprodal sem jih kake 150 (gor dol 10)razlićnih tipov in znamk. Vse tiste ki sem jih kupil sprobal in o katerih lahko nebluzim ampak podam mojo osebno izkušnjo. Zaslužka je približno od 50 do 100 eur po komadu kar se izjemno splača in ko prodam še 3 komade imam za nov BMW, jeb.. fiate in ostalo.:)) Zdej pa dol z mojga repa.
polde

Vanadium ::

polde66 je izjavil:

@Vanadium, ker imaš čisto navaden dump tv sony, ki v osnovi ni 4k potem res ne vem čemu propagiranje netflixa v 4k kvaliteti. Ker ti s tvojim tv 4k kvalitete gledal ne boš. :P.


In to je zate argument za tiste poceni jajčka kakšen TV imam jaz. Dej bodi resen pa si nehaj delat sramoto s takimi izjavami, ker to kaki TV krasi moj zid v dnevni sobi je še najmanjši problem in zakaj sem še na FHD. In glede na ponavljivost tvojih prispevkov na forumu če bi imel pa 4K tv bi pa rekel sej imaš app na TV-ju...

Vedno bolj sem enakega mnenja glede tvojih izjav kakor določeni drugi soudeleženci v tej temi... skoraj bi lahko malo potegnili vzporednice s philips fanom v temi o televizorjih...

polde66 ::

To kar delaš ti, temu jaz rečem nakladanje. Se pravi da nakladaš nekaj o eni zadevi iz katere nimaš niti svoje izkušnje. Tako to jaz gledam na to. In kar se ti dokaže z argumenti to negiraš spet na drug način. Imam problem z prenašanjem bleferjev. Nakladanje je blefiranje.
polde

Frenky ::

Polde, ti sploh kdaj prebereš in potem šele napišeš odgovor, ali vse nahitro samo napol, toliko da spet svoje ene in iste stvari pišeš?
Povej mi eno stvar iz mojega posta ki ni resnična.
Nekaj napol prebereš pa svoje tupiš naprej. Daj se malo zresni no.
Pa tudi ne vem zakaj moraš na vsak post reagirat, če nimaš nič novega za dopisat, samo svoje nekaj nabijaš.
Me veseli da si zadovoljen s svojimi boxi. Ne govori pa da pišem bedarije, ker nisem napisal ničesar kar ne drži.

Vanadium ::

polde66 je izjavil:

To kar delaš ti, temu jaz rečem nakladanje. Se pravi da nakladaš nekaj o eni zadevi iz katere nimaš niti svoje izkušnje. Tako to jaz gledam na to. In kar se ti dokaže z argumenti to negiraš spet na drug način. Imam problem z prenašanjem bleferjev. Nakladanje je blefiranje.


Moje blefiranje temelji na izkušnjah s sledečimi napravami katere sem si lastil:

Nexus player
Minix NEO X6
Zido x6 pro
Tanix TX3 mini
MI BOX

In na izkušnjah naprav, ki jih imajo kolegi, znanci, družinski člani in sicer raznorazne tronsmarte, ugose ipd...

Pa še kaka bi se našla. Od vseh je najboljš deloval Nexus player.

Tko da raje nehaj neki napadat nazaj, ker s tem samo pokazuješ stopnjo ogroženosti in kredibilnost. In ja marsikomu tudi ta jajca pač ustrezajo, drugim pa pač ne.

Ales ::

Po moje da lahko počasi končamo s tem vidikom diskusije. Že spet. :))

Vse to o teh in onih jajcih je bilo že zdavnaj po 5x obdelano do nivoja omlete ali kar palačink, pa se kar ponavlja in ponavlja. Ampak glej ga zlomka, nič kaj novega ni za povedat, samo prepucavate se...

Dolgčas zaradi #ostanidoma ? :)

polde66 ::

@Frenky Tole je tvoje: "T2 aplikacijah, torej za iptv. Na "uradnih" boxih bp laufa uradni app za tv-je. Na "neuradnih" Android napravah delajo appi namenjeni za telefone. Razlika je že pri udobju uporabe. Pri enih boš rabil miško, pri drugih je dovolj daljinec. Za airmouse boš dodatno spet odštel denar"

Na obeh boxih laufata obe aplikaciji.

Z ostalo ti pa res dam nekako prav ampak beseda piratska aplikacija je zelo močna, ki si jo lahko vsak razlaga po svoje bolj prav je free aplikacija ker to tudi je. Piratsvo je huda beseda, ki je povezana z kriminalno dejavnostjo. kar pa v tem primeru ni. Mogoče sem bil res malce pregrob do tvojega komentarja in se oproščam.
polde

DarwiN ::

Polde, tista TyphoonTV aplikacija se ni obnesla na PCju... Sem moral namestit android emulator (Bluestacks), ampak je stvar preveč strojno zahtevna in ne deluje na manj zmogljivih računalnikih. Poleg tega filmi niso ravno v primerni kvaliteti, in pogosto zapečeni tuji podnapisi, ipd.. Skratka, to ni to..

Sem iskal dalje in našel program Stremio, ki dela na vseh platformah (tudi windows)... Tole je pa bomba. Bolj pregledno, kakovost streamov neprimerno boljša (celo 4k vsebine) - enostavno v sami aplikaciji klikneš na addon za popcorn, rarbg, addon za podnapise.. Minuta dela in vse špila out of the box.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

polde66 ::

.apk aplikacije so striktno za android. Če bi rad za pc potem pride v poštev kaj takega: https://kodibalkan.org/balkan-green-bui... Meni je green Leia ok.
Stremio še nisem sprobaval. Bom sedaj. Hvala za info.
Pti typhoonu je pač tako kot je ampak za prvo silo ni slabo. Še ti en ni ok greš na drugega....
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Big_Al ::

Uporabljal sem najprej NEXBOX A95X, potem VORKE Z5 in še Tanix TX3 mini. EON kar naenkrat štek in friz, youtube ne gre na najvišjo ločljivost, pa tisoč in ena malenkost. Pa ajde, za mene še gre... štrom ven, ker restartat tak ni šlo, in gremo znova. Zdaj uporabljam MI BOX S in dela veliko bolje, uptime lahko šteješ v mesecih, ne v dnevih ali urah - tako da ga zdaj lahko brez težav uporablja tudi mama. Razlika je, tu ni dvoma.

Kodrnusa ::

Jaz imam a95x f2 po predlogu poldeta. Sem hotel mi box samo je odpadel takoj ker nima lan porta, wifi pa v spalnici zgoraj ne dela dobro (nocem v spalnicah zgoraj da seva preveč). Nekako sem srednje zadovoljen...T2 togo dela s pomočjo miške odlično, Kodi dela ok, v njem laufa nba league pass odlicno, imam pa kdaj probleme ko predvajam filme iz kodija, preko usb kljucka da mi zmrzuje slika, in moram vsake 15 minut kliknit naprej/nazaj da odmrzne slika (mogoče ne znam nastavit kake nastavitve v kodiju?).. Prav tako, ce dam usb kljuc v usb 3.0 port ga ne zazna ( probal vec kljuckov vsi formatirani v NTFS). Tako, da imam kljucek v usb 2.0 ortu v usb 3.0 imam pa za misko vtaknjeno in dela. Youtube dela v 4k brez problema. Hbo sem nekak zrihtal da dela na starejsi apk preko lan porta vendar je bolj slaba kvaliteta bi rekel 480p (mi ni toliko pomembno). Netflix imam samo na spodnji televiziji z androidom kjer dela vse (kodi, hbo, voyo, netflix) brez problema. Na boxu pogresam tudi google cast, ker je lazje pregledovat spored na t2/youtube in potem samo castat na tv. Če bi sedaj spet kupoval bi kupil nekaj z google castom in zaščito L1 da bi vse delalo kot more. Najbolj me moti da filmi zmrzujejo med gledanjem (s partisa ponavadi 720p, 4k se nisem probal). Za box sem dal 47€, predvsem za gledanje filmov in nba league passa ter t2ja. Drugo naceloma ne rabim. Mislim da se izplača vzet tv z adroidom, pa pol cez 6,7 let vzames box ce android ne laufa vectekoče. Dela vse v nulo, na 4 leta stari android televiziji. Moje mnenje pac..

fruc900 ::

Kodrnusa je izjavil:

Jaz imam a95x f2 po predlogu poldeta. Sem hotel mi box samo je odpadel takoj ker nima lan porta, wifi pa v spalnici zgoraj ne dela dobro (nocem v spalnicah zgoraj da seva preveč). Nekako sem srednje zadovoljen...T2 togo dela s pomočjo miške odlično, Kodi dela ok, v njem laufa nba league pass odlicno, imam pa kdaj probleme ko predvajam filme iz kodija, preko usb kljucka da mi zmrzuje slika, in moram vsake 15 minut kliknit naprej/nazaj da odmrzne slika (mogoče ne znam nastavit kake nastavitve v kodiju?).. Prav tako, ce dam usb kljuc v usb 3.0 port ga ne zazna ( probal vec kljuckov vsi formatirani v NTFS). Tako, da imam kljucek v usb 2.0 ortu v usb 3.0 imam pa za misko vtaknjeno in dela. Youtube dela v 4k brez problema. Hbo sem nekak zrihtal da dela na starejsi apk preko lan porta vendar je bolj slaba kvaliteta bi rekel 480p (mi ni toliko pomembno). Netflix imam samo na spodnji televiziji z androidom kjer dela vse (kodi, hbo, voyo, netflix) brez problema. Na boxu pogresam tudi google cast, ker je lazje pregledovat spored na t2/youtube in potem samo castat na tv. Če bi sedaj spet kupoval bi kupil nekaj z google castom in zaščito L1 da bi vse delalo kot more. Najbolj me moti da filmi zmrzujejo med gledanjem (s partisa ponavadi 720p, 4k se nisem probal). Za box sem dal 47EUR, predvsem za gledanje filmov in nba league passa ter t2ja. Drugo naceloma ne rabim. Mislim da se izplača vzet tv z adroidom, pa pol cez 6,7 let vzames box ce android ne laufa vectekoče. Dela vse v nulo, na 4 leta stari android televiziji. Moje mnenje pac..


imam isti box, pa usb dela kot mora, nobeni filmi se nikjer ne ustavljajo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

polde66 ::

mam istega pa tudi nimam problemov,
Problem se res pojavlja na usb 3.0 če imaš miš, Tam mora biti miš čene pride do problemov. Problem da miš šteka in disk ni zaznaven ampak je ma skoraj na vseh teh boxih isto pa naj bo to beelink king ugoss am 6 pro ... Če bi dal samo disk v 3.0 pa brez miši ali je potem box viden ali ne?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Kodrnusa ::

Evo sem zdele dal ven misko in v usb 3.p kljucek in dela. Ampak slika videa je se zmeraj slabsa(se malo zatika, ni tako tekoca), kot ce gledam direktno iz usbja na tvju.. cudno da noben nima problemov ..

fruc900 ::

Kodrnusa je izjavil:

Evo sem zdele dal ven misko in v usb 3.p kljucek in dela. Ampak slika videa je se zmeraj slabsa(se malo zatika, ni tako tekoca), kot ce gledam direktno iz usbja na tvju.. cudno da noben nima problemov ..


težko kaj rečem pri meni je slika tekoča imam pa tega daljinca in vklopljenga v usb 3.0 https://www.aliexpress.com/item/3302476...

p.s. se ti je softver na boxu kaj posodobil ?, ker če je, ga je takrat baje dobro dat na tovarniške nastavitve, vsaj tako pravijo nekateri...ampak boš moral potem vse na novo inštalirat gor...ne vem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

Kodrnusa ::

Ko sem ga dobil sem ga posodobil, resetiral, nato se ni vec posodobil..

fruc900 ::

Potem to ne bi smela bit težava.

-JM- ::

Da še jaz dodam svoj komentar:
Ne kupovat Tanix TX9S boxa, če želite na njega spravit EON aplikacijo (delujeta sicer obe- za tv in mobilna), ker se slika zatika, očitno problem z razpletanjem...
Če ima kdo rešitev naj jo obelodani:)

SL4FKO ::

Pozdravljeni,

iščem app EON, TVIN ali T-2 tv2go (lahko kateregakoli, samo da deluje z Firestickom), ki bi deloval na Fire Stick TV 4K. Nonstop se nekaj govori, da zadeva obstaja, ampak nobeden ne da konkretnega odgovora in linka do appa.


Najlepša hvala vsem za odgovore!

Tomassi ::

damirj79 ::

Sicer on sprasuje za t2togo..

Tomassi ::

..in sicer v temi za android tv, aplikacija je pa za telefon.

damirj79 ::

Android tv box je tema, tu notri spadajo android tv boxi in ne android TV OS.

Se pa še popravljan, on sprašuje za katerega koli. Ampak upam ,da ve, da za T2TV app bo moral skleniti mesečno naročnino 0,99€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Tomassi ::

Potem je zgrešil temo, ker na fireTv sticku teče fire os?

damirj79 ::

Fire OS je fork Androida, tako da..

Tomassi ::

Zakaj torej ne sodi sem android tv os?

Ales ::

Pa saj sodi. Ampak tako Android OS kot Android TV OS. Oboje (in še kaj) srečaš na teh boxih, o katerih je govora tukaj.

Nyana ::

Kupujem TV box tam nekje do 50€, glavno mi je da bi šlo gor naložit EON mobilno aplikacijo in pol preko te aplikacije pogledat kaj za nazaj na TVju. Sam se ne spoznam najbolje in bi prosil za kak nasvet, če je kakšen preverjen TV box na katerem deluje EON prek mobilne aplikacije. Nekaj sem gledal A95X F3 Slim TV Box, zanimiv po specifikacijah ampak nevem če bi deloval ta mobilni EON gor.

japke ::

kateri miška-daljinec je poleg Rikomagic MK705 še vredu?

Argica ::

Nekako nisem happy z https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093...

ker šteka in trza, sploh ne morem normalno gledati enega filma/serije.

Ales ::

Argica je izjavil:

Nekako nisem happy z https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093...

ker šteka in trza, sploh ne morem normalno gledati enega filma/serije.

Nekaj s tvojim boxom ali setupom ni ok. Mogoče če malo več napišeš v kakem formatu so ti filmi in serije, pa iz katerega vira gledaš... Sicer pa bi znal biti box zrel za vrnitev/garancijo/whatever.

Argica ::

Filmi so random, xvid/mkv itd.....večina 720p HD, vir je računalnik sosednja soba, oddaljenost nekje 5m preko wifija.

polde66 ::

In koliko ti speedtest pokaže?
kakšen router, kakšen wifi? kaj če te filme daš na disk ali usb ključ, isto šteka?
Ta box ima samo 2.4 GHZ pa še tsa ni bog ve kaj ima pa 1gb lan. Močno verjamem da imaš problem z mrežo
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Argica ::

Router je ok, TPLINK C9. Preko usbja dela dobro. Grem še enkrat speedtest preko telefona pogledat.

Ales ::

Kako to misliš preko telefona... test hitrosti omrežja moraš narediti na tvojem Tanix TX9S...
««
130 / 148
»»