» »

Android tv box

Android tv box

««
131 / 148
»»

Argica ::

Improvizorčno, gre nekje 60MB/s

polde66 ::

Naštelaj si speedtest na box pa tam sprobaj. Ampak če veš da gre z diska ok, potem je razumljivo da te zafrkava mreža.
polde

radmannsdorf ::

Tomassi ::

Speedtest bo pokazal marsikaj, realnost je pa drugje. Sploh pri wifi. Probaj s katero drugo napravo isto predvajat (telefon, laptop...), pa boš videl na čem si.

Ales ::

Pri predvajanju medijskih vsebin, ki prenesejo tudi nekaj izgubljenih in preposlanih paketov, ipd., je speed test kar soliden kazalec. Še najboljši bi bil test hitrosti na boxu, vendar direktno iz medija, od koder se predvaja vsebine, itak.

Sicer pa smo do sedaj ugotovili, da je lokalno prevajanje iz USB OK, preko Wi-fi pa ne. Dovolj zgovorno, IMHO.

neocodexx ::

Če je slab signal wifija, je lahko v tem primeru 2.4ghz bolje; daljša valovna dolžina lažje prebije skozi stene. 5ghz (in višje ko greš) je zelo občutljiv na motnje in ima načeloma manjši domet. Če imaš probleme že na 2.4ghz zaradi signala, ni nujno da bi 5ghz pomagal. Še vedno pa lahko poskusiš dati vmes kakšen repeater, tudi če ne bo pomagal ti bo mogoče prišel prav in razširil wifi na druge dele hiše če ne drugega.

Kako je pa priklopljen računalnik? Je tudi na wifi? Če je, potem je v tem problem. Dokler je samo eden od klientov na wifiju, še nekako gre, čim pa priklopiš gor več uporabnikov naenkrat (že dva večja odjemalca, kar je v tvojem primeru streamanje filma - sta dovolj da ga obremenita) kajti pasovne širine v zraku hitro zmanjka (lastne izkušnje..) in čim gre v dve smeri hkrati še dvakrat slabše. Če bi vsaj eden od teh dveh bil na kablu, bi že dovolj razbremenil da bi se stanje izboljšalo.

Meni je preko wifija uspelo streamati cca 30mb/s težke 1080p serije iz 5ghz vira na 2.4ghz box (verjetno je pomagalo, se signala nista motila med sabo), če je pa bil še nekompresiran Dolby Atmos ali DTS-HD zvok pa je že občasno malo zaštekalo, 4K pa ni šlo. Tak da je malo čudno da ti že kak 720p šteka, ker to bi pa sigurno moralo gladko delati; imaš verjetno res slab signal na obeh koncih.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

@neocodexx, Tanix TX9S nima 5.8 ghz, in ima slab wifi čip na splošno, če si mislil kaj svetovat @Argica. Ima pa 1gb lan priključek.
polde

Argica ::

ja nič spet prodati, kerga potem jebeno kupiti nekje 30-35€ max....sit sem že menjav...

kevaliz ::

Zdravo

Kateri box mi priporocate?

Imam samsung smart tv ampak na zalost 2015 letnik tako da mi 3/4 aplikacij ne dela. Box bi uporabljal predvsem za gledanje tv preko aplikacij npr. Twitch, YouTube, disney + in netflix.

Budget imam nekje 50€, kaj vec glih ne bi zapravljal. Ce se da kaj spodobnega dobiti se cenense, toliko bolje.


Lp

PARTyZAN ::

Disney+ uporabljaš preko VPNa? Če rabiš Netflix ti ne ostane dosti druge izbire kot MiBox S, ki je pa grobo 20€ nad tvojim budgetom.

kevaliz ::

Delam v franciji 9 mesecev na leto tako da tam ne rabim vpn. Netflix drugace deluje tudi preko smart tv, v mislih sem imel bolj Twitch in disney aplikaciji, ker jih nimam na samsung storu na tv.

PARTyZAN ::

Bo kdo drug povedal, če je Disneyev DRM izbirčen.

neocodexx ::

Argica je izjavil:

ja nič spet prodati, kerga potem jebeno kupiti nekje 30-35€ max....sit sem že menjav...


Dokler se bojo kupovali boxi po 30€ bo treba še kar naprej menjat imho...

Corleone ::

Lahko na Mi Box S z naloženo EON TV aplikacijo uporabljaš glasovno upravljanje (iskanje), enako kot na original EON boxu?
I'll give you an offer you can't refuse!

mat xxl ::

neocodexx je izjavil:

Argica je izjavil:

ja nič spet prodati, kerga potem jebeno kupiti nekje 30-35€ max....sit sem že menjav...


Dokler se bojo kupovali boxi po 30€ bo treba še kar naprej menjat imho...


Jaz tudi ne razumem, ljudi kupujejo za 30 ali 35 eur, verjetno se ne cenite in je vas čas vreden morda 10 centov, na uro, da se vam, da hecati z tako pocensko opremo in potem trošiti živce in razbijati glavo, ko ne dela.... ko greste pa z kolegi ven pa ni problema 50 ali 100 eur spušiti na večer....

No ja vsak ve za sebe....

OK.d ::

Seveda zato pa se nabavi Shielda in imaš najmanj 5 let mir;)
LPOK.d

kevaliz ::

Sem malo brskal po forumu in po netu, mislim da za moje potrebe bo A95X F2 cisto vredu ali ne ?

polde66 ::

https://www.geekbuying.com/item/A95X-F2...
še kodo za -2$ za poštnino: TVBOXPC pa pohiti, ker tile boxi so res že redkost
polde

polde66 ::

Dober je tudi tale a ima kratek hdmi kabel, so pa posodobive dobre, kup nastavitev in ostalega. Res dobra stvar: https://www.geekbuying.com/item/X2-CUBE...

koda -3$ TVBOXPC01
polde

Argica ::

preko lana je ok
preko wifija katastrofa....download do 7-7,5....upload nekje 7-7.5

polde66 ::

Tale je z X3 procesorjem https://www.geekbuying.com/item/X3-PRO-...
več rama in več prostora. Koda TVBOXPC02 -5$ nad 80$ za tv boxe

te kode so že kar stare in še veljajo, vprašanje je samo kolk časa še.
polde

Argica ::

ni pravi link

polde66 ::

Sori
evo: https://www.geekbuying.com/item/X3-PRO-...
tistle je bil z moje košarice k sem ga ravnokar naročil
polde

Argica ::

FX2 best buy ali je še kaj ceneje, ranga 35€?

polde66 ::

Ne verjamem, ker so se v bistvu vsi cenejši boxi podražili.
polde

-valvoline- ::

Malo za salo, a bi se dalo kasen smartfon uporabljat za android box? :V Kaksen soliden, npr redmi note 3 snapdragon 650, solidna grafika adreno 510, z screen castingom? A se da daljinec/multimedijska tipkovnica povezat na smartfon preko bt/wifi? V bistvu harder je veliko boljsi k cheapo tv skatlice. Je kdo sprobal?
:D

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::


Pravkar sem se spomnil, sony je imel se mhl tvout, mel sem vcasih z1 compact in sprobal to zadevo pa mi zvok ni deloval :) Staremu sonyju dodas se brezzicno upravljanje in si zmagal :)

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::



Tomassi ::

Samsung DEX

-valvoline- ::

Lahko dobis prakticno zastojn kasnega mocnega smartfona s pocenim zaslonom. Ce se to da nastimat da bo laufalo ok, povozi vse boxe. Na videu se lepo vidi da ni nobenega laga, poco f1 (sd845/adreno 630) na tv preko displaylink + brezzicni gamepad.

neocodexx ::

Za silo je - če nisi zahteven, jaz sem nekaj časa ta sistem uporabljal na mojem starem smart tvju medtem ko sem čakal na novega shielda; na tvju ko nima androida, je pa podpiral ta display stream iz druge naprave. Displaylink ni, niti sigurno ne more biti kvaliteta 1:1 v primerjavi z HDMI in ima zelo velik lag. Jaz bi še vedno raje imel box, je pa odvisno od uporabika koliko si snob glede teh zadev, marsikomu bi tudi to bilo verjetno čisto v redu (sploh če bi bil npr. študent in gledaš na vsak evro) vendar če imaš možnost imamo nekateri to raje to pošteno urejeno, ker je lepše, čeprav bistveno - funkcionalno, je oboje.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Se snapdragon 835 ima raw cpu ter gpu moc precej visjo kot nvidiin tegra/shield. Ostali poceni boxi so itak precej slabsi. Enivej kaksen starejsi sony flagsip smartfon z delujocim mhl tvout bi biv zelo zanimiv za sprobat namest boxa.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Delalo bi že, ampak kako dolgo;)
LPOK.d

Tomassi ::

Telefoni in tablice so precej vzdržjivi ;)

aborko ::

Malo offtopic in vem da se je že pisalo o tem, ampak rabil bi air mouse, če jih je že kdo par stestiral in lahko kakšno ok priporoči bi bilo super. Se za okoli 10€ dobi kaj pametnega iz Aliexpressa?

mat xxl ::

aborko je izjavil:

Malo offtopic in vem da se je že pisalo o tem, ampak rabil bi air mouse, če jih je že kdo par stestiral in lahko kakšno ok priporoči bi bilo super. Se za okoli 10EUR dobi kaj pametnega iz Aliexpressa?


A nebi raje, kaj za 5 eur pogledal ? Preveč se razmetavaš ! ;)


Evo, tale dela solidno : https://www.ebay.de/itm/Universal-Voice... tak je serijsko zraven Beelink GT King ali Pro

tale tudi ni slab : https://www.ebay.de/itm/G30S-2-4-GHz-Wi...

poglej pa še za G20 : https://www.ebay.de/itm/G20-Mini-Fernbe...

Teli trije preverjeno OK delujejo ......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

SL4FKO ::

Jaz sem pa nabavil kar Amazon Fire TV Stick 4K.

Redne posodobitve, dela vse bp, od Netflixa, Kodija (še HBO GO addon...), instaliran imam VOD (v Sloveniji malo poznana zadeva...), še Popcorn Time laufa ter VLC player. Edina pomankljivost je malo placa (8GB), sicer se pa da razširiti s USB split kablom in USB ključkom. T2 app je uradno podprt (košta 1 EUR na mesec), mobilni EON ali TVIN app še iščem.


Priporočam, z zadevo ni nobenih problemov ali kakršnegakoli zatikanja.

aborko ::

Thx mat xxl.

Slavko, iz kod si narocil fire stick 4k? Sem videl da ga imajo na Amazonu pogosto za 30 eur v akciji, a ne posiljajo v slo.

SL4FKO ::

Naročil sem ga v Nemčiji, ker je sorodnik v službi v Münchnu in prihaja vsake toliko domov v SLO...

Reaper ::

Jaz tudi čakam fire stick 4k, je na poti. Poslal sem si ga v cheaperandmore skladišče uk, ker sem tam naročal še neke druge zadeve in čakam, da združena pošiljka prispe.

SL4FKO ::

Vsem novim ali starim kupcem Fire Stickov priporočam še ta adapter, ki omogoča priključitev USB ključkov.

https://www.ebay.de/itm/1-Lade-Adapter-...

Frenky ::

SL4FKO je izjavil:

Jaz sem pa nabavil kar Amazon Fire TV Stick 4K.

Redne posodobitve, dela vse bp, od Netflixa, Kodija (še HBO GO addon...), instaliran imam VOD (v Sloveniji malo poznana zadeva...), še Popcorn Time laufa ter VLC player. Edina pomankljivost je malo placa (8GB), sicer se pa da razširiti s USB split kablom in USB ključkom. T2 app je uradno podprt (košta 1 EUR na mesec), mobilni EON ali TVIN app še iščem.


Priporočam, z zadevo ni nobenih problemov ali kakršnegakoli zatikanja.

Daš kakšen link do VOD da vidim kateri app je to?
Drugače pa ja, Firestick je dobra zadeva. Imaš tudi Amazon Prime?
Aja; zakaj imaš v Kodiju addon od HBO GO, če imaš lahko direktno njihov app?

webmaher ::

če veliko gledaš serije in filme je pa ja najbolje, da imaš vse prek Kodija, kjer ti Trakt vse lepo beleži in dobiš na začetni zaslon ikonce in opise vseh trenutnih epizod... poleg tega so HBO romarji pozabili na up. profile...če že ponujajo 2 strima istočasno bi človek pričakoval ... VOD ???? Najbolje je imeti Plex ...

SL4FKO ::

https://apkra.com/bc-vod-v2-apk-full-do...


Stane cca. 30 EUR letno. Za aplikacijo sem izvedel od kolegice, ki je par let živela v Angliji in ima to še zdaj na Fire Sticku. Zadeva je za streamanje filmov in serij, gor je ni da ni, tip zadevo posodablja redno, še stare serije in risanke so gor (od Batman Animated Series, Dexters Lab, Super Ted, Bananaman, TNMT iz 90', tasri He-Man, Swat Cats...). Filmi so VSI, tudi stari, zadeva je lepo popredalčkana.

Plex je nekaj drugega, laufa(m) tudi to...

Argica ::

tanix tx9s

speedtest, kjer na telefonu dobim 35-40 download in 20+ upload, z njim dobim 4-7 download, upload 8.
kupljen 26/12/2019

polde66 ::

Kaj si hotu povedat?
polde

kriwc ::

polde66 je izjavil:

https://www.geekbuying.com/item/A95X-F2...
še kodo za -2$ za poštnino: TVBOXPC pa pohiti, ker tile boxi so res že redkost


iščem box, ki bi ga uporabljal samo za gledanje tv programov preko aplikacije predvajaj.si/ , ki jo lahko enostavno dobro uporabljam z daljincem in miška ni potrebna.

glavno mi je, da ima box dober wifi sprejemnik, ker imam router kar daleč.. poskusil sem xiaomi mi mibox in se zatika. ta isti box mi na tv v drugi sobi dela dobro.

Rad bi še, da boks dela takoj, se vpišem v google trgovino in namestim aplikacijo.
A ta a bo ok? kakšen drug predlog?

polde66 ::

https://www.geekbuying.com/item/Beelink...
Pa verjetno ti ne bo rešilo težav s slabim wifi sprejemom. Problem pri tvoji stvari niso boxi ampak slab wifi signal. Če ti Mi box ni lovil ti verjetno tudi kak drug ne bo. Dodaj vmes kak ojačevalnik signala mogoče boš s tem rešil težavo.
polde

Frenky ::

Glede na to, da je wifi ena od boljsih lastnosti Miboxa, bos tezko tole resil z drugim boxom.
Si probal se menjat "frekvenco" na routerju?

Argica ::

polde66 je izjavil:

Kaj si hotu povedat?


da je sranje od boxa, bi mi nekdo posodil drugi box? ker laptop in telefon mi delata ok.
««
131 / 148
»»