» »

Android tv box

Android tv box

««
118 / 148
»»

polde66 ::

tole je z GB:
5G WiFi: Yes
WIFI: 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth: Bluetooth 4.1
Power Supply: Charge Adapter
Interface: DC 12V,HDMI,RJ45,SATA,SPDIF,TF card,USB2.0,USB3.0
Antenna: Yes
Language: Multilanguage
HDMI Version: 2.1
Other Functions: DLNA,ISO Files,Others
HDMI Function: HDCP
Power Consumption.: 5W
RJ45 Port Speed: 100Mbps

Tole pa z Magicsee spletne:
Wi-Fi 2.4GHz/5GHz IEEE 802.11a/b/g/n/ac 2*2 MIMO
BT BT4.1
Ethernet 100M

Dostopna točka pri nekaterih boxih je pri drugih ni
polde

dragansi ::

polde66 mislim, da ne gledava istega.....jaz sem kupil Magicsee N5 Max in ne Magicsee N5 Plus ;)

oprosti zavedel sem z linkom do Magicsee N5 Plus, kjer se vidi novi OS....

pri Magicsee N5 Max je navedeno RJ45 Port Speed: 1000Mbpsin ne enkrat...

polde66 ::

Aha ok napaka;)
polde

errhec ::

Magicsee N5 Max ima tudi 100Mbps port.
dd

dragansi ::

errhec je izjavil:

Magicsee N5 Max ima tudi 100Mbps port.

seveeda, so popravili, ker sem jim pisal kaj sem prebral in kaj sem dobil....

se na sliki vidi, kako je brisano....:)


P.S.thank you pa nič.....hmmm...

Badwolff ::

Je kdo usposobil zapisovanje na zunanji hdd na miboxu?
zeta torrent ne dobi pra2vic, do zapisovanja, napiše mi documents provider not found

Badwolff ::

Navezujoč se na prejšnji post...
če koga zanima en dan preizkušan mibox s, ga prodam.
ZS

PromeuZ ::

Kaj je best-buy, kot zamenjava za RPi2, ki poganja Kodi in ima podporo X265 ter ethernet port?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PromeuZ ()

Frenky ::

Rpi4?

brez-imenko ::

GrX je izjavil:

Jesenican2 je izjavil:

Ime aplikacije?


FreeFlixTV. Če inštaliraš aplikacijo iz njhove uradne strani bo le ta prikazovala oglase.

Sam sem namestil FreeFlixTV aplikacijo, ki je brez oglasov in je dosegljiva preko FileLinked. Koda: 56001333

Jaz uporabljam, kar nek podarjen Android box. Gor je bil že inštaliran perfect player z povezavo na neko oddaljeno playlisto, ki se mi nekako še zmeraj bolj dopade kot pa tale FreeFlixTV. Enostavno ne predvaja toliko kvalitetno sliko, ali pa je vir enostavno preveč skompresiran in so samo še gibajoči zmaski na zaslonu.

Ima kdo predlog, kje bi se še dalo dobiti, še kakšno uporabno playlisto za motošport programe? Tistega nekaj športa, kar ima sedaj je samo "fucbal" kateri pa je zame neuporaben, ker ga ne gledam. Lahko tudi na ZS, če je slučajno vprašljivo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Konlov ::

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?

cang ::

Nabavil tale sprejemnik: https://www.banggood.com/Tanix-TX3-S905...
Inštaliral EON aplikacijo za android. Moti me, da se z kurzor tipkami ni možno premikat med programi v EONu. Je kaka rešitev? Sem Telemachov naročnik.

scipascapa ::

cang: pa drugače je super zadeva?

Morientes ::

Konlov je izjavil:

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?


Ni potrebe menjat Android boxa, skozi svoj reciver pošlji sliko in zvok, tako da 1 hdmi je dost, upam da ni tok star, da nima audi/video proc.. HDMi OUT.
Sem mel nekaj časa tko priklopljen na mojem Onkyo TX SR508, sam raje imam preko optike.

Dimnik ::

cang je izjavil:

Nabavil tale sprejemnik: https://www.banggood.com/Tanix-TX3-S905...
Inštaliral EON aplikacijo za android. Moti me, da se z kurzor tipkami ni možno premikat med programi v EONu. Je kaka rešitev? Sem Telemachov naročnik.



Enako težavo imam jaz z A95X F2 box-om, sicer še nisem imel časa se igrat z njim, ampak s prve ne gre....

Ales ::

cang je izjavil:

Nabavil tale sprejemnik: https://www.banggood.com/Tanix-TX3-S905...
Inštaliral EON aplikacijo za android. Moti me, da se z kurzor tipkami ni možno premikat med programi v EONu. Je kaka rešitev? Sem Telemachov naročnik.
EON aplikacija za navaden Android (in ne za Android TV, tista je OK) za normalno uporabo potrebuje miško, navadno ali air mouse, ali pa zaslon na dotik. Samo z daljincem od Tanixa ne gre, tudi če uporabljaš njihovo emulacijo miške. Pri slednji boš pogrešal scroll oz. kolešček, pri navadni EON aplikaciji je brez tega navigacija praktično nemogoča.

Mimogrede, če kdo potrebuje Tanix TX3 MAX, je en na voljo.

mat xxl ::

cang je izjavil:

Nabavil tale sprejemnik: https://www.banggood.com/Tanix-TX3-S905...
Inštaliral EON aplikacijo za android. Moti me, da se z kurzor tipkami ni možno premikat med programi v EONu. Je kaka rešitev? Sem Telemachov naročnik.


Daljiec z 3d miško vgrajeno vanj, malo nazaj poglej, je Polde že dal linke !

Konlov je izjavil:

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?


Hdmi ni nikoli bolj kvaliteten od optike !!! Imaš škatle ki imajo optical out + hdmi poglej za GT Kingom pa navadnim ne PRO !

Meni to a njem deluje BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

PARTyZAN ::

A si prepričan?

one of the issues with optical is that it doesn't have enough bandwidth for the lossless audio formats such as Dolby TrueHD or DTS-HD Master Audio soundtracks found on most Blu-rays. An optical connection also can't support more than two channels of uncompressed PCM audio. Then there's the threat of damage if an optical cable is bent too tightly.
Vir

Toslink je stara reč.

Tomassi ::

Konlov je izjavil:

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?


Hdmi iz boxa na TV, potem pa iz TV (hdmi arc) na receiver.

Konlov ::

Tomassi je izjavil:

Konlov je izjavil:

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?


Hdmi iz boxa na TV, potem pa iz TV (hdmi arc) na receiver.

Iz TV (hdmi arc) bo šlo:


reciver je pa očitno že malo v letih:

RockyS ::

Ima kdo kak kodi repository preko katerega se da namestiti f4mtester? Kodibalkan javi, da ima težave z dependencies.

Frenky ::

Konlov je izjavil:

Tomassi je izjavil:

Konlov je izjavil:

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?


Hdmi iz boxa na TV, potem pa iz TV (hdmi arc) na receiver.

Iz TV (hdmi arc) bo šlo:


reciver je pa očitno že malo v letih:


V čem je fora da ne bi mogla it iz boxa do tv slika+zvok direktno po hdmi, zvok pa iz tv v reciever po optiki?

mat xxl ::

V tem, da receiver nima hdmi npr, imam tudi sam dokaj podoben receiver z podobnimi priklopi......

Frenky ::

Saj to razumem da nima. Samo zakaj ne bi pač tako priklopil? Še vedno dobiš 5.1 zvok preko optike. Ni idealno, ampak čisto OK za uporabo s trenutno mašinerijo.

Konlov ::

box-TV-reciver deluje samo stereo. Očitno TV ne podpira 5.1 pass trought ali kako se reče :|

polde66 ::

@Konlov Kater box maš? A govoriš o boxu al o tv-ju al o reciverju. Zmešal si vse pojme skup. Si gledal film, ki je 51 ali kako drugače, da ni samo stereo? Kakšen tv imaš (4k, FHD?)
Priklopi box z hdmi na tv, z optičnim kablom pa box reciver. Če nastaviš na boxu auto zvok out bo moralo delovat,
Če nimaš najnovejše tehnologije na reciverju, da ne podpira ARC, HDR slike preko njega in še kaj se boš pač moral zadovoljiti z optiko na reciver, kar pa tudi ni slabo, Do sedaj smo tako živeli že kar nekaj časa. Če se hočeš znebit par 100 eur pa si nabavi nov reciver s katerim boš malce izboljšal zvok. Seveda zopet odvisno od tvojega TV.
Problem pri starejših reciverjih oz vseh ostalih, ki ne podpirajo 4k or hrd, Atmos ... da izhod HDMI out iz reciverja teče samo 1080p. Kar si pa ne želimo, če imamo dober box in dober tv. Zato hdmi na tv in optični kabel na reciver. Ali pa nov reciver. Druga stvar je tudi, da če imaš speljano vse preko reciverja v TV potem mora bit reciver stalno prižgan ko je prižgana tv , drugače slike ni.
polde

polde66 ::

Ne vem pa kako bi se obnesel en takle spliter: https://www.gearbest.com/cables-connect...
polde

polde66 ::

Naročil tole: https://www.gearbest.com/cables-connect...
Zanima me hkraten izhod iz boxa, prvi HDMI na tv za sliko drug HDMI na reciver za zvok. Da ne menjam reciverja. Ker moj reciver ne nudi 4k video izhoda nazaj na tv.
polde

bbobst ::

Konlov je izjavil:

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?

Kupi box ,ki ima optični spdif in ne komplicirati .
Če boš uporabljal samo DD ali DTS 5.1 ne rabiš pošiljati preko HDMI.

polde66 ::

Naročil sem Beelink GT king pro, zato me zanimata 2 izhoda HDMI. Drugače pa uporabljam SPDIF vedno in je povsem dovolj.
https://www.aliexpress.com/item/1857358...
tudi tole bo ok. V bistvu sem precej firbčen kako se obnese.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

jb_j ::

bbobst je izjavil:

Konlov je izjavil:

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?

Kupi box ,ki ima optični spdif in ne komplicirati .
Če boš uporabljal samo DD ali DTS 5.1 ne rabiš pošiljati preko HDMI.


Optika ne prepušča pristnega DD ali DTS 5.1, zvok je kompresiran.

Wiki:
Optical cable can decode two channels of uncompressed lossless PCM audio or compressed 5.1/7.1 surround sound such as Dolby Digital or DTS Surround System. Unlike HDMI, TOSLINK does not have the bandwidth to carry the lossless versions of Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, or more than two channels of PCM audio.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/TOSLINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

bbobst ::

jb_j je izjavil:

bbobst je izjavil:

Konlov je izjavil:

Men nč jasn, kako povezat tole, da bo slika na TV pa 5.1 na reciverju. Optical OUT je nekdo omenil, da je hdmi bolj kvaliteten. Moram torej iskati škatuljo, ki bo imela 2 HDMI OUT. Enega za na TV in enega za na reciver?

Kupi box ,ki ima optični spdif in ne komplicirati .
Če boš uporabljal samo DD ali DTS 5.1 ne rabiš pošiljati preko HDMI.


Optika ne prepušča pristnega DD ali DTS 5.1, zvok je kompresiran.

Wiki:
Optical cable can decode two channels of uncompressed lossless PCM audio or compressed 5.1/7.1 surround sound such as Dolby Digital or DTS Surround System. Unlike HDMI, TOSLINK does not have the bandwidth to carry the lossless versions of Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, or more than two channels of PCM audio.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/TOSLINK

Omenil sem DTS in ne DTS-HD MA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

sfaljk ::

Pozdravljeni mojstri.

Eno vprašanje oziroma pomoč glede nastavitve Kodija. Vem da vas je tukaj gor kar nekaj mojstrov, ki to obvladate.

Imam Kodi 18.5 "Leia". Nakar imam vsebine na NASu shranjene v mapah Filmi, Serije in Risanke. Ko vpišem pot do teh vsebin mi vrže Filme in Risanke skupaj v Kodiju pod Movies.

Rad bi en skin oziroma nastavitev, da bi si sam nastavil tri mape, da bi imel vse te tri vsebine na Kodiju ločene. Torej Filme pod Movies, TV serije so že sedaj pod TV shows, dodal pa bi mapo Risanke.

Bral sem, da je skin Titan zelo prilagodljiv. Žal ga za verzijo 18.5 ni več.

Če kdo ve naj mi prosim pomaga, kako to najenostavneje rešit.

LP

webmaher ::

sfaljk ::

Au. Bom. Počas.
Lp

TribesMan ::

Dobil naročeni Magicsee N5 Max.
Zadeva ima nek problem, ko jo povežeš na internet, preko WiFi ali kabla, v roku par minut zablokira in se potem restarta.
Če ni povezan na net, je videt da dela...

Kakšne ideje kaj bi lahko bil problem?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

polde66 ::

Če koga zanima je en Beelink GT king viška, nov in poinštaliran
polde

Mare2 ::

damirj79 je izjavil:

Zdaj če to zanemarimo, potem so pa tudi kitajski boxići OK. Saj jaz enega si bom vseeno nabavil, me vseeno zanima tale 905x2.

V čem je prednost tega 905x2?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sfaljk ::

webmaher je izjavil:

Tole naštudiraj pa bo :)
https://kodi.wiki/view/Custom_home_items


Sem zrihtal. Hvala.

webmaher ::

odlično, ko bom rabil vem kam se obrnit :D

fruc900 ::

ima en box Tanix TX3 viška vse inštalirano poleg je dodatni daljinec MX3-L 3 in 1 2.4GHz Wireless Air Mouse QWERTY Keyboard-Black2, več na ZS

scipascapa ::

polde66 ::

Oba sem sprobal par dni nazaj, sicer 4/64 model x3. Kakšnih razlik ali sploh kakšnih pa res nisem zaznal. Oba se enako grejeta, oba imata zelo podobne rezultate v benchmarku, wifi je pri obeh enako slab. Launcher je isti in tudi v x3 ne prideš v menijske nastavitve pri doloćenih programih, tako da je uporaba dodatne miši (ali sličnega pripomočka) skoraj obvezna. predvjajo pa itak vse.

Za pro varianto x2 imaš še kodo 464ZCDJQ
https://www.geekbuying.com/item/Tanix-T...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

waters ::

Živjo!
Ali ima kateri od teh Tv boxov ojačevalnik antene? Zadnji model Samsunga ga nima več. Da nebi imel dveh škatel. Lp

polde66 ::

Pozabu sem dodat, x5 pro je android 8 drugi pa android 9. Kaj komu paše pa je čisto osebna stvar, oba androida imata svoje + in -.
polde

Tomassi ::

Med android 8 in 9 ni bistvenih razlik, sploh kar se TV tiče...

mtech7 ::

Kateri tv box s priklopom na dvb-t/t2 priporocate?
Se da uporabit kartico od kabelskega operaterja, ki je sicer v tv, ampak se je na tv pokvaril tuner in ne shrani programov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtech7 ()

polde66 ::

S kartico ni nobenega boxa, kar pomeni, da je kot tak precej neuporaben. Imajo sicer sateitski priključek in navaden antenski. če imaš Kabelskega operaterja ti brez kodirne kartice ne pomaga kaj dosti, če pa imaš internet tv ti pa ti pliključki prav tako nič ne nucajo. Za gledat par programov preko zunanje antene se ti pa ne splača. Ne splača se ti ker so predragi in tudi stari.
Kater kabelski operater pa je. Če je telemah ali telekom imata oba aplikacije s katerimi lepo nadomestiš kakšen vmesnik. Ali pa preko operaterja nabaviš stb vmesnik.
Popravljam - brez dekodirne kartice bi lahko gledal sam SD programe.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Daniel ::

mtech7 je izjavil:

Kateri tv box s priklopom na dvb-t/t2 priporocate?
Se da uporabit kartico od kabelskega operaterja, ki je sicer v tv, ampak se je na tv pokvaril tuner in ne shrani programov...


Kaj imajo skupnega BOX s priklopom na T/T2 in kartica kabelskega operaterja? Drugače pa na trgu obstaja na kupe zunanjih sprejemnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

BorutK-73 ::

polde66 je izjavil:

Popravljam - brez dekodirne kartice bi lahko gledal sam SD programe.

V bistvu lahko gledaš samo par slovenskih programov, Slo 1,2,3 in maribor in lokalne postaje.
««
118 / 148
»»