» »

Android tv box

Android tv box

««
119 / 148
»»

polde66 ::

Če ni dekodirne kartice vstavljne lahko gledaš SD programe tvojega TV operaterja ne pa HD, to je če imaš kabelsko
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

brez-imenko ::

Ve kdo, kako se dodaja Android Box v Harmony 300?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

polde66 ::

Nimajo vsi boxi iste frekvence. Naredi si uslugo pa kupi en wireless daljinec za 10 eur. S tem: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...
lahko kopiraš on/of tipko tvojega daljinca in uporabljaš samo tega.
polde

scipascapa ::

A95X F3 Slim S905x3 Android 9.0 TV Box s kodo: 47EP1Z4C iz 41€ na 36€ (EU skladišče)

http://bit.ly/2PPgKeq

dober?

XS!D3 ::

polde66 je izjavil:

Če ni dekodirne kartice vstavljne lahko gledaš SD programe tvojega TV operaterja ne pa HD, to je če imaš kabelsko

Na Telemachu je kodirano vse razen SLO1/2 pa mogoče kakšnega testnega kanala. SD/HD nima veze. Tako da je kabelska brez možnosti dekodiranja kanalov praktično neuporabna.

Sicer za Telemach je potem skoraj še najboljše, če vzameš njihov EON box. Dobiš Android TV box, ki ima vgrajen DVB-C tuner in vse skupaj lepo špila v EON appu, tako da gledaš live preko DVB-C, vse ostalo (ogled za nazaj in VOD) pa preko neta.

JoskoMacher ::

scipascapa je izjavil:

A95X F3 Slim S905x3 Android 9.0 TV Box s kodo: 47EP1Z4C iz 41€ na 36€ (EU skladišče)

http://bit.ly/2PPgKeq

dober?


Hm, za igrice morebiti.

Jaz sem nekaj takega kupil, pa bil bridko razočaran. Te zadeve v primeru, da želite gledati Netflix ali VideoPrime nimajo Googlove licence.
Posledično lahko gledaš le v slabši kakovosti kot bi sicer. Sem naknadno potem vzel Mibox S od šaomija z AndroidTV.
Tudi to je krš, vendar če dokupiš oz. že imaš USB->Ethernet adapter potem to celo spodobno deluje. Sam sem vzel Ankerja z 3xUSB in Ethernet vhodom.

scipascapa ::

Dejansko rabim samo za streamanje filmov/serij in nič drugega.

SkyEye90 ::

Če komu lahko pomagam in mu pride prav, sem sam dolgo iskal dober MEDIA BOX za predvajanje filmov. Android TV ima preslab hardware in ne predvaja vsega, enako npr. Telekomov NEO box (ki ima nameščen tudi VLC predvajalnik). Pred kratkim sem se odločil za nakup ZIDOO boxa in mirno lahko rečem, da predvaja vse, brez zatikanj in težav.
Z9S MODEL
Ostali modeli, zmoglivejši, itd..

Cena je sicer višja, zato priporočam nakup z evropskega skladišča. Kaj predvajalniki vse omogočajo si preberite sami, so pa poudarjam namenjeni multimedii in tekočemu predvajanju, zato na njih ni nameščene Google Play aplikacije in vsega živega. Lahko pa seveda nalagate .apk po svojih željah brez težav.
Imajo veliko priključkov, podporo vsem audio formatom, optični Passthrough izhod (za tiste, ki imate domače kino sisteme)...

Toliko. Upam, da kdo išče podobno rešitev 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

polde66 ::

EON apk deluje brez da imaš na boxu DVB-C tuner. Apk je apk in deluje na internet in na uporabniško ime in geslo. Imel sem kabelsko tv Kranjsko, v ozadju je telemach. Meni so deloveli vsi (okoli 55 SD kanalov) z vstavljeno dekodirno kartico pa potem HD kanali. Ko sem tv speljal naprej v drugo nadstopje so SD kanali bili vidni HD pa šele z drugo kartico. Ampak načeloma en android box pa EON aplikacijo gor pa si zmagal.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

@skyEye90 imel sem prejšnjega Zidoo X9S, za ceno ispod 100 eur je bil super box z ogromno možnostmi priklopi in tudi podpora niti ni tako švoh. in to 2 leti nazaj. Tako kot vsi pač box, ki pa vseeno ni popoln. V testih so bile graje na Z9S da se precej greje, pa še za 2 gb rama in 16 gb prostora je le malce predrag v teh časih. Z9S za razliko od X9S uporablja novejši Realtekov čip. Še vedno so za precej manj denarja boljše opcije z Beelink GT kingom, za malo več denarja King pro in za cca isto denarja kot king pro apsolutno moj osebno najboljši stroj Ugoos AM6 in AM6 pro. Pa tudi v srednjem razredu je kak Ugoos x2 cube ali x3 zelo dober predvajalnik za 100 eur manj denarja.
Kar se tiče netflixa pa verjamem da ima večino od vas doma 4k tv, ki brez problemov vrti 4k netflix. Moj box nima licence in jo lahko v 480p in pogojno v 720p. Moj LG tv pa to počne brez problema v 4k, moj Philips 4k 3 leta star tudi prebavi netflix v 4k brez omejitev.

@scipascapa tole je zate:
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

SkyEye90 ::

Sem tudi sam bral, da se greje in me je skrbelo, pa ni panike. Mogoče se v igrah, tega nisem testiral. Imam WDTV Live, ki je star 10 let in predvaja VSE razen x265. In to z auto resolution in auto framerate funkcijo. Predvaja vse tekoče in premaga vse smart TV-je s KODI-jem in ne vem čim. Hardware support pač. Čeprav star, ima pa ga :)

polde66 ::

Vedno pride prav.
polde

Morientes ::

SkyEye90

Google Play Store lahko komot naložiš tudi na svojega Z9S, še prej je potreben Update boxa.
Glih danes sem gledal video na YT od 5:20 naprej. Če vpišeš Zidoo Z9S ta prvi video.

Gledal če se splača mojega X9S nadgradit, pa vidim, da ne. :D Drugače pa dober box, sem zadovoljen. Polde predlagal. :)

polde66 ::

Lahko naložiš aptoide.apk, aptoideTV.apk ali pa apkpure.apk pa deluje vse brez da se kam logiraš.
polde

SkyEye90 ::

Poznam ja, dobiš nek predelan PLAY tudi na futeko forumu. Ampak kot pravim, za gledanje filmov z diska ne potrebujete nič drugega, kot kar je že naloženo. Home theatre je odlično prilagojen, za tiste, ki ste vajeni KODI-ja pa dobite prilagojenega prav za zidoo prav tako na futeko uradnem forumu. Torej kot media predvajalnik v prvi vrsti za ogled filmov dobi oceno 10/10.

XS!D3 ::

polde66 je izjavil:

EON apk deluje brez da imaš na boxu DVB-C tuner. Apk je apk in deluje na internet in na uporabniško ime in geslo. Imel sem kabelsko tv Kranjsko, v ozadju je telemach. Meni so deloveli vsi (okoli 55 SD kanalov) z vstavljeno dekodirno kartico pa potem HD kanali. Ko sem tv speljal naprej v drugo nadstopje so SD kanali bili vidni HD pa šele z drugo kartico. Ampak načeloma en android box pa EON aplikacijo gor pa si zmagal.

Na 3rd party hardwareu in aplikaciji, ki jo potegneš iz storea ja. Z njihovim EON boxom pa aplikacija (če imaš box na njihovem omrežju) uporablja tudi DVB-C tuner za live kanale in imaš tako večji bitrate in manjši zamik, kot če gledaš preko interneta. Komentiral sem samo na to, da če se že išče box z DVB-C.

Pojma nimam kako je pri vašem operaterju, ampak pri nas v Lj na Telemachu so že dolgo zaklenjeni skoraj vsi kanali, kot sem napisal.

scipascapa ::

polde666: kakšne malenkost boljši 3/16 da ima še 5Gbit wifi itd?

polde66 ::

Imaš 1gb lan, 3 ali 2 gb je ista figa, nobene razlike v praksi. Za teh 22 eur je to to

Čakam en komad da ga sprobam, ampak kakor sem gledal teste na youtubu za ta denar je čist ok.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

scipascapa ::

ok ga naročim, sem že imel Tanix TX3 Max TV Box - Black EU Plug pa nisem bil happy z njim....ta ima boljši cpu?

Priority Line ne?

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Ta ima amlogic S912 procesor. nekaj v rangu x2 procesorjev. Verjetno se bo malce bolj grel kot x2. Boljši je tudi od procesorja v Mi boxu. Je pa pač malce oskubljen. Če imaš kabel itak wifi ne rabiš. Ampak za 22 eur... Obvezno priority line. Sam sem vzel 3 pa še nek kupon za cca 5 eur dol, pa na začetku ko so bili okoli 20 eur in sem za 3 dal 58 eur. Za ta denar jih vedno lahko spravim dalje če mi ne bo kaj všeč. Vidim da bodo prispeli ali v petek ali pa v ponedeljek, odvisno od naše pošte. V petek pa beelink king pro.
polde

scipascapa ::

pa dej poglejmo ne :) samo wifi imam.

Frenky ::

Uporablja kdo kakšno rešitev za Youtube na Android TV da blokira ali vsaj zmanjša število reklam?

polde66 ::

da: https://www.xda-developers.com/youtube-...
vendar ne bo 4k, največ je 1080p.
polde

Frenky ::

Super, hvala ti.

RockyS ::

Ima kdo kak kodi repository preko katerega se da namestiti f4mtester? Kodibalkan javi, da ima težave z dependencies.

Hvala.

polde66 ::

Kodi balkan ne obstaja več, tako da bo počasi na tem buildu vse izumrl. Škoda ker je bil meni osebno najboljši build.
https://kodi-addons.club/addon/plugin.v...
namesti se pa iz zip datoteke direkt v kodiju.
polde

Frenky ::

Je kakšen skin za Kodi, da bi bilo namenjeno večinoma zgolja za iptv? Torej Simple pvr?
Vsaj da bi seznam kanalov priklical z enim ukazom?

scipascapa ::

kaj to pomeni, da ni več kodi balkana, nič več free tv?

polde66 ::

Na kratko. Danes prispel Beelink GT king pro. Sama škatla je 5x težja od ostalih boxov, lepa aluminjasta. Veš da si prijel nekaj kvalitetnaga. Kolk izhodov in vhodov piše na spec smotano pri teh USB-jih od zadnjih škatel beelinka je to da je usb vhod precej ozek in je treba biti previden pri izvalečnju raznih ključev, usb donglov...Bolj ko je robustna stvar ki jo vtakneš bolje bo, lažje za prijet ko potegneš ven. Smotano ampak se bo z uporabo tudi to uneslo.
Najprej posodabljanja 3x tako kot na na navadnem kingu. Vse se precej hitro nalaga, dela vse tudi shekani tvin 3.1.3 by yani. Dočim nas navadnem kingu ne ampak samo najnovejši. Deluje vse, tudi voyo, EON, T2tv2go, Kodi in ostalo itaq, segreva se nekje na 35°, benchmark je 127000 točk. Skratka ocena je super. Njihov priloženi daljinec je malce obup, zaostaja šteka, mogoče se s časoma "uleže" a sem ga raje zamenjal za G20, prekopiral on of tipko in uporabljam samo tega. Vrti vse, speedtest je v 2.4 in 5.8 ghz odličn skoraj ni razlike kot na kablu.
Prispeli so tudi HDMI spliterji.
https://www.gearbest.com/cables-connect... preko tega ne pride slika nikamor ne v tv in ne zvok v reciver. Nimam pojma zakaj ampak se mi zaenkrat ne da poglabljat.
https://www.gearbest.com/cables-connect... pri tem ni nobenega problema le da je izhod za sliko samo 1080p in ne 4k. Čemu zakaj se mi spet ne da poglabljat zaenkrat. Odkar je nov Denon reciver gre vse preko njega.
https://www.aliexpress.com/item/1857358... tole deluje ok, zvok na reciver in slika na tv.
Ker sem imel še alo časa sem si stavril še SD kartico z COREelec inštalacijo (ta inštalacija je za precej dobrih predvajalnikov) prilagodil za kinga in pognal zadevo. Na kodi sem naložil Dragon envato build, po svojih potrebah poštimal rom in sprobal. Ni mi ratalo povezat boxa z mojim kompom preko smb (v kodiju na beelinku to ni problem) bi pa šlo na UpNP. Ok. To je bila samo hitra proba, če se mi bo dalo se bom še kaj ukvarjal če ne pač ne.
No skratka box še zdaleč ni slab je pa vprašanje ali je vreden 130 eur? Marskikateri box za pol manj dela enako dobro če gledamo delovanje. Kvaliteta in ostalo je pa v svojem razredu absolutno. Čakam še Ugoos AM6 pro.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

All ::

Frenky je izjavil:

Je kakšen skin za Kodi, da bi bilo namenjeno večinoma zgolja za iptv? Torej Simple pvr?
Vsaj da bi seznam kanalov priklical z enim ukazom?




<keymap><fullscreenlivetv><keyboard><key id="168">activatewindow(pvrosdguide)</key><key id="169">activatewindow(pvrosdchannels)</key></keyboard></fullscreenlivetv></keymap>



\\Userdata\keymaps

S temle priklices z klikom levo spisek programov...z klikom desno pa epg za trenutni program
Tole dodas(oz ustvaris) keymap.xml
Ps..na telefonu ne vidim ce je koda pravilno spisana

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

errhec ::

Kateri je trenutno P/P pa da ima digitalni izhod za zvok?
dd

FrEaKmAn ::

Ali ima kdo Xiaomi Mi Box S? Predvsem me zanima, ali ga kdo uporablja z drugim upravljalcem/daljincem (predvsem takim, ki ima številčnico)? Če da, katerim?

Badwolff ::

Imam minix, ki dela za silo. Kaka tipka ja, kaka, ne, se ne spomnim čist natančno, ker ga bolj malo uporabljam.
Nasploh z miboxom nisem preveč zadovoljen. Netflix precej šteka, zdej ne vem, a je to zarad wifija (povsod drugod dela dobro) ali boxa. Zeta mi noče snemat na zunanji disk, kar je zame mega fail. Ga imam za nba in občasno netflix.

NejcSSD ::

Jaz ga imam(Mi Box S) za Netflix in KODI, dela OK. Imam pa linijo 10/1 tako da ne gledam zdaj prek KODIja neke high bitrate vsebine ampak brripe. Netflix dela OK na FullHD tvju. Aja pa HBO GO tudi gledam in pa Youtube seveda.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

-valvoline- ::

polde66 je izjavil:

Kodi balkan ne obstaja več, tako da bo počasi na tem buildu vse izumrl. Škoda ker je bil meni osebno najboljši build.
https://kodi-addons.club/addon/plugin.v...
namesti se pa iz zip datoteke direkt v kodiju.

Pr men green build dela tip top. Ne vem pa ce dela oline instalacija.
Ko smo pri tem, a se da dobit posebej un robinhood addon?

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Tu ga mate,kodi balkan green
https://kodibalkan.org/balkan-green-bui...

polde66 ::

A pa dela?
polde

-valvoline- ::

polde66 je izjavil:

A pa dela?

Na pc ja, za android pa ne vem.

errhec ::

Ima kdo Tanix TX6S ? Se obnese?
dd

polde66 ::

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093...
tale se obnese super odlično v čisto vseh pogledih, le 8gb placa je malo je pa razširljiv ampak za 22 eur?!!?
Dela voyo, eon, tvin, netflix sicer 480p, preko 50000 točk v benchmarku, greje se med 55 in 65 stopinjami, pod hudim pritiskom ne preseže 70°C. ima 1gb lan, nima bluetootha in nima 5ghz wifi, ima pa čisto soliden 2.4 ghz. Predvaja vse ker je amlogic 912 procesor in ima android 9, pa en redkih, ki na androidu požene apk instaler z vsemi obljukanimi in ne enega po enega. Je pa škatla malce večja od teh, ki smo jih navajeni. Pa to sploh ni slabo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

errhec ::

Pokriva vse zahteve, manjka mu le digitalni izhod za zvok. ;(
dd

zmaki ::

FrEaKmAn je izjavil:

Ali ima kdo Xiaomi Mi Box S? Predvsem me zanima, ali ga kdo uporablja z drugim upravljalcem/daljincem (predvsem takim, ki ima številčnico)? Če da, katerim?


Jaz uporabljam najcenejšo MX3 kombinacijo (air-miška + tipkovnica) z aliekspresa. Ima pet programabilnih IR tipk, jaz sem programiral vklop-izklop TV, sprememba izvira TV, zvok TV močneje ali slabše, in potrditev (TV ok), tako da sploh ne potrebujem TV daljinec.
Edini problem pri MiBoxu je da v navadnem (air-miška) načinu ne deluje tipka "nazaj" (back), kar je precej nadležno, ker ne deluje izhod iz programov. Temu se da pomagati tako, da se začasno izklopi miška, tedaj deluje tipka "nazaj", potem pa se po potrebi spet vklopi miška. Ko se izklopi miška, naprej delujejo smerne tipke, tedaj je upravljanje podobno kot z originalnim MiBox bluetooth daljincem (razen voice control). Tipkovnica deluje ok v oba načina.

orreel ::

-valvoline- je izjavil:

Tu ga mate,kodi balkan green
https://kodibalkan.org/balkan-green-bui...


Meni na računalniku ne deluje.

rs1975 ::

Iščem predvajalnik za gledanje 4k filmov z diska ter za YouTube in Netflix. Mora pa imeti nujno optični vhod, da ga prikljucim na receiver. Si kdo lasti kaj takega in da dela tako kot treba?

rs1975 ::

rs1975 je izjavil:

Iščem predvajalnik za gledanje 4k filmov z diska ter za YouTube in Netflix. Mora pa imeti nujno optični vhod, da ga prikljucim na receiver. Si kdo lasti kaj takega in da dela tako kot treba?

4k filmi mišljeni kot MKV Rip

Ales ::

MKV je samo container, ki vsebuje več različnih datotek (video, audio, podnapisi, ...). Dejanski codec uporabljen za stiskanje videa in audia je lahko kateri koli. Z drugimi besedami, samo da je film v obliki mkv, še ne pove kaj dosti o formatu.

rs1975 ::

Ales je izjavil:

MKV je samo container, ki vsebuje več različnih datotek (video, audio, podnapisi, ...). Dejanski codec uporabljen za stiskanje videa in audia je lahko kateri koli. Z drugimi besedami, samo da je film v obliki mkv, še ne pove kaj dosti o formatu.

MKV so večnoma v x.264 in x.265 video formatu... v glavnem, iščem škatlo, ki bi to predvajala brez zatikanja....

-valvoline- ::

orreel je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Tu ga mate,kodi balkan green
https://kodibalkan.org/balkan-green-bui...


Meni na računalniku ne deluje.

Dela 100%. Mogoce ti nekaj manjka v winsih. .net,visual c+ itn.. Balkan green na kriptonu (green) je najbolj ziher build in najbolj stabilen. Leia vcasih steka in zmrzje, pa manjka par funkcij. Slo programi laufajo vsi 100% nonstop.

 g1

g1



https://ibb.co/gTt4Z1d
https://ibb.co/5Y3xHZL

Zgodovina sprememb…

Tammih ::

Kaksen box priporocate za priklop na Samsung Tv 65"? Na box bi priklopil zunanji disk (filmi), laufati mora windows ali android, da bom imel gor VLC player, pa za brskanje po internetu. Mora seveda brez tezav poganjati 4k.
Trenutno imam Zotac ci320 nano na katerem je windows 10 in se mi zdi, da 4k ne predvaja tekoce.

-valvoline- ::

A obstaja kasna varijanta instalacije windows na android boxih? Al pa ce se prodajajo majhni poceni tv boxi z windowsom?
««
119 / 148
»»